AGENDA. BUITENLAND. VISSCHERIJ-BERICHTEN. LAND- EN TUINBOUW. Heden. Hooglandsche Kerk: Wijdlngs-zang- dienst, „Ex Animo". 8 uur nam. Zaterdag. Prediker: Leidsche Chr. Oranjever. 7.30 uur nam. Schouwburg: Ver. R'damsch Hofstad- tooneel. 7 '/i uur nam. Zondag. Jeruël le Groenesteeg 16: Bijeenkomsten te 10 uur en halfzeven uur. Leger des Heils, Hooigracht. Samen komsten 10 uur voorm. en 8 uur nam. Ned. Leger des Heils: Lammermarkt 36: Bijeenkomsten te 10 u., 3'/t u. en 8 uur. Maandag. Concordia: Prop. vergadering Bond van Hotelpersoneel, middernacht. Dinsdag. Jeruël le Groenesteeg 16: Bijbelbespre king. 8 uur. Dagelijks. „Casino-bioscoop" Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. „De Koningin van één nacht" en „De Zeewolf". Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en famille-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg Bioscoop- en Variété-voorstellingen Dagelijks te 8 u. „De trek naar het Westen" en De dui- velsrace". 's Woensdags en 's Zaterdags matlnée te 2 uur. Trianon-Theater". Breestr.: Bioscoop- en Variëte-voorstellingen. Dagelijks te 8 u. „Harold, kijk uit" en „De sensatie der toekomst." 's Woensdags en 's Zaterdags familiema- tlnée. Woensdags Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m. Inen ting tegen diphterie 4—5 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 710 uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal. Lange Scheistraat 2. Geopend in November, De cember. Januari en Februari van 10—3 u. in Maart. April en Mei van 104 uur, in Juni, Juli Augustus en September van 10—5 uur. in October van 104 uur. Zon dags vanaf halféén. Entrée Zondags kos teloos. Maandags f. 0.25, overige dagfcn f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.—1 Febr. van 103 uur. 1 Febr. tot 1 April van 104 uur. 1 April—1 Oct. van 10—5 uur. 1 Oct.1 Dec. van 104 uur. Zondags van 14 uur. Entrée Maan dags f. 0.25 overige dagen f.0.10. Geologisch Mineralogisch Museum. Garenmarkt. lederen dag van 9—12 en van 1.304 uur. Zondagen gesloten. Kos teloos. Ethnographiseh Museum, Rapenburg 67 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overige dagen f.0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist, v. d. Werff- park. Werkdagen 8.3012, 1.30—5, Zater dags 8.30—12. Kosteloos. Prentenkabinet, Kloksteeg 25. Op werk dagen van 1.304.30. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 912.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Alle werkdagen van 1 April30 Sept. 9—6 uur. 1 October31 Maart 94 uur. Op Zon dagen alleen van 1 April30 Sept. 104 uur. Kosteloos. Ned. Hist. Natuur wetenschappelijk Museum (Stationsweg)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 u.; 's Zon dags 14 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Sept. tot en met Zaterdag 3 Oct. a.s. waar genomen door apotheek: W. Pelle, Kort- Rapenburg 12, telef. 594 en Zondag 4 October door de apotheken: G. H. Blan ken. Hoogewoerd 171, telet. 502 en D. J. v. Driesóm. Mare 76, telef. 406. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Jasperse. Kors, Seret en Simons. Te Oegstgeest Wbrdt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. PLECHTIGE INAUGURATIE VAN Als leden van de V. V. S. L. Gisteravond heeft de plechtige inaugu ratie plaats gehad der nieuwe leden van de Vereeniging voor Vrouwelijke Studen ten te Leiden, waarbij de praeses, mej. H. J. M. Panthaleon van Eek, een toespraak hield, waarin zij allereerst wees op de vele essentieele verschiilen, welke er bestaan tusschen de studie aan een Universiteit en het onderwijs, dat tot dan toe door de novieten was gevolgd. Het allermoeilijkste in de academische studie is zelf de hoofd zaken en bijzaken te moeten onderschel den. Een andere moeilijkheid, of althans verschil met het vroegere onderwijs, is de absolute vrijheid. „Het groot aantal meisjesstudenten, al dus spreekster, „dat tijdens haar studie overwerkt of overspannen raakt, bewijst wel ten duidelijkste, hoe moeilijk het is het juiste evenwicht te vinden tusschen werk en ontspanning. Des te moeilijker is dit voor ons, omdat de Universiteit tegen woordig meisjes zonder aarzelen als haar studenten opneemt, maar in haar heele wijze van instructie geen rekening houdt met den vrouwelijken aanleg. Vele teleur stellingen op studiegebied zijn misschien te wijten aan het feit, dat wij onwillekeu rig in de methode en zelfs in de uren van studeeren, onze mannelijke collega's volgen. Vervolgens wees spr. er op, dat de weg naar de Universiteit tegenwoordig zoo ge makkelijk geworde/i is, en dat het idee „studenten te zijn" velen zoo aantrekt, dat een overstrooming van alle Universiteiten met vrouwen, die er in geen enkel opzicht thuishooren, onvermijdelijk is. Hierna stond spr. eenigen tijd stil bij de naast de studie zoo noodige ontspanning, waarbij zij er op wees, dat het grooten- deels de uren Zijn, die niet aan het studie vak werden gewijd, welke de persoonlijk heid van de studente vormen. Als besluit gaf mej. Panthaleon v. Eek een overzicht van de talrijke mogelijkhe den tot ontspanning, die de V.V.SX. haar leden biedt, daarbij de nieuwe leden er op wijzend, dat de V.V.S.L. ook veel van hen verwacht, omdat de bloei van een veree niging voor een groot deel afhankelijk is van de animo harer jongste leden. Bij hamerslag werden de novieten daarna tot V.V.Si.-leden geïnaugureerd, waarna men gezamenlijk het clublied zong. o DE BLAUWE AUTO. Gisteravond reed hier op initiatief van het Leidsche Drankweercomité de blauwe auto met een luidspreker, electrisch ge voed, waarop gramofoonmuziek werd „uit gezonden" terwijl de heer Harders voor een eveneens electrisch versterkte toespraak zorgde. Om 5 uur werd begon nen ln 't Kooipark. waarna Bronkhorst- straat. N. Beetsstraat, Lindestraat en ten slotte het op dat uur druk bezochte Steenschuur bewerkt werden. Een groepje jongelui zorgde voor verkoop van propa- ganda-lectuur, terwijl het mooie weer een en ander zeer begunstigde. Ongetwijfeld is dit voor de drankbestrijding een zeer goede dag geweest. o— DE POSTERIJEN EN 3 OCTOBER. Op 3 October a.s worden het hoofd postkantoor en het bijkantoor aan de Heerengracht te 13.30 voor het publiek gesloten, terwijl op dien dag zullen wor den uitgevoerd 2 briefpostbestellingen n.l. te 7 u. en te 18 u. en één pakketpost bestelling te 9 uur. Er zullen drie lichtingen der bijbussen plaats hebben, n.l. 7 u. 50, 11.30, en te 19.20. Invordering van quitantiën heeft niet plaats. Aan busrechthouders wordt gelegenheid gegeven hunne correspondentie na slui ting van het kantoor tot 19.30 af te ha len, langs de toegang aan de Boommarkt. De postagentschappen en de daaraan verbonden telegraaf- en telefoon-stations zullen voor den postdienst gesloten zijn en voor den telegraaf- en telefoondienst tot uiterlijk 13.30 geopend zijn. o VEREEN. „SCHOOL- EN WERKTUINEN". Gistermiddag zijn de prijzen uitgereikt die door de kinderen gewonnen waren voor de best verzorgde tuintjes. De prijsuitreiking geschiedde door den heer Gathier, die daarbij een korte toe spraak hield, wijzende op het doel van de schooltuintjes. Mede waren aanwezig de heer P. C. G. A. Wijkmans, directeur van den Dienst voor Sociale Zaken en de ziel van deze school tuintjes mej. dr. C. de Baat. De prijswinners(sters) waren verdeeld over 4 groepen. Voor iedere groep waren 5 prijzen beschikbaar gesteld, voor hel meerendeel bestaande uit cacteën en vet- planten. le prijswinners waren: Bart Verstraten, Koos Brugman, Vincent van Dissel, Elisa beth Mulder. 2e prijzen: Gretha Schouten, Yvonne van Riet, Erich van de Water, Gien Pot. 3e prijzen: Henk Pannekoek, Andries Coert, Jo Wakka, Jan Kosto. 4e prijzen: Kees de Klerk Wolters, Marius Galjaard, Cath. Vinkenstein, Daniël Filippo 5e prijzen: Cor de Roode, Gerardus Sin- teur. Cor van den Wijngaard, Wim Crama. De 2de ploeg dienstplichtigen der lich ting 1931, aangewezen voor de onderoffi ciersopleiding bij de infanterie, die voor- geoefend zijn, wordt 20 dezer ingelijfd. De autobestuurder J. v. D. alhier heeft bij de politie te Alphen a. d. Rijn aangifte gedaan dat van zijn auto staan de in de van Reedestraat aldaar een velg met autoband is ontvreemd ter waarde van plm. f. 80. De politie stelt een onder zoek in. In het October-nummer van „Pu blieke Werken" staat o.a. een zeer uit voerig artikel over „De vernieuwing van de Havenbrug", alhier, zulks van de hand van ir. Ch. Bronkhorst, adjunct-directeur van Gemeentewerken, alhier. Het bevat alle gegevens over den bouw en is met eenlge foto's en teekeningen verlucht. Voorts polemiseert Dixi met Comelis Veth over het Leidsche Raadhuis, zulks naar aanleiding van diens verdediging van Henri Polak's standpunt in dezen. ONZE LANDBOUWEXPORT NAAR ENGELAND. Instelling eener speciale commissie. Gistermiddag heeft op het Departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw te 's-Gravenhage een bespreking plaats gehad tusschen de directie van den land bouw en talrijke organisaties, welke be lang hebben bij den export van land-, tuinbouw- en zuivelproducten, naar En geland. De bijeenkomst stond onder leiding van den inspecteur van den landbouw, den heer Th. J. Mansholt. Verschillende wenschen werden geuit met betrekking tot regeeringshulp tegen de nadeelige gevolgen van wisselenden sterlingkoers. Zoo kwam er o.a. een voor stel ter tafel om de regeering het risico te doen dragen voor fluctuaties in den koers van het pond en op deze wijze den export weder mogelijk te maken. Ook werd het verzoek tot de regeering gericht den termijnhandel in het pond sterling weder open te stellen. De besprekingen, welke een voorloopig karakter droegen, hadden tot resultaat, dat er besloten ls een speciale commissie ln te stellen, die deze voorstellen nader zal uitwerken. Deze commissie zal zich ook in verbinding stellen met den presi dent der Nederlandsche Bank. DE ALGEMEENE TOESTAND. Laval's reis naar Washington. Naar thans officieel verluidt, zal de Fransche minister-president Laval zich den 16en October inschepen aan boord van het Oceaanschip lie de France voor zijn bezoek aan Washington. Tijdens de afwezigheid van Laval, zal de minister van Justitie en vice-president van den ministerraad. Léon Berard, hem vervangen. o DUITSCHLAND. Hindenburg' 84 jaar. - De sociale wetge ving. - Een burgemeesters-ontslag. Heden is president Hindenburg 84 jaar geworden. Evenals andere jaren verblijft hij op zijn verjaardag niet te Berlijn. Hindenburg. De bladen wijzen er op, dat dit de laat ste verjaardag van Von Hindenburg is. die in de periode van zijn presidentschap valt. „Der Tag" wenscht Hindenburg, niet als vertegenwoordiger van een systeem maar als vertegenwoordiger van de ge- heele natie, van harte geluk. De banden, die Hindenburg met het beste deel van het Duitsche volk hebben verbonden, zijn niet verbroken gedurende de vervulling van zijn republikeinsche functie. Dat zal be wezen worden op den dag. waarop de eer ste soldaat van den grooten oorlog weer het geheele volk behoort. Het was een bitter noodlot, dat Hindenburg, de over winnaar in den oorlog, de kneveling en de vredesnederlaag van zijn volk heeft moe ten teekenen. Maar ook onder die omstan digheden bleef de kracht van het Duit sche volk bewaard. De „Deutsche Algemeeine Zeitung" schrijft, dat wanneer men vraagt „Wat heeft hij bereikt?", men daaraan toe moet voegen: „Kon hij dan naar buiten zicht baar veel bereiken?" Men moet tevens niet vergeten, hoe arm Duitschland zou zijn geweest wanneer 'n dergelijk histo rische figuur niet aan het hoofd had ge staan, wiens lijfspreuk luidde: „Het eerst en vóór alles het Vaderland." De „Germania" hoopt, dat de verjaar dag van den Rijkspresident in de eerste plaats een dag van nationale zelfbezin ning zal zijn. In dezen leider moet het Duitsche volk het symbool van eenheid en geslotenheid zien. De tijd is er niet naar, groote openbare feesten te vieren. Des te oprechter moet bij het herdenken van de zen dag in alle Duitsche harten de wensch zijn, dat in het teeken van dezen man het Duitsche volk de huidige moeilijkheden zal overwinnen en zal terugkeeren tot de idealen en solidariteit van zijn vaderen. Het „Berliner Tageblatt" schrijft, dat in de laatste jaren de politieke beteeke- nis van den verjaardag van den Rijkspre sident buiten het kader der populariteit is gegroeid, naarmate de verscherpte te genstelling op het gebied der binnen landsche politiek hem en de Rijksregee- ring hebben gedwongen, op eigen verant woording ljeslissingen te nemen. Deze beslissingen stonden bloot aan critiek en werden dikwijls aangevochten. Op den verjaardag van den Rijkspresident traden de meeningsverschillen echter op den achtergrond en vereenigden alle zich van hun verantwoordelijkheid bewuste vrien den des vaderlands zich in hun oprechte wenschen voor den hoogsten vertegen woordiger van de Republiek. In verband met de belangrijke onder handelingen. welke rijkskanselier dr. Brü- ning, niet de leiders der sociaal-democra ten heeft gevoerd, verneemt het nieuws bureau van den V.D.Z. van welingelichte zijde, dat men moet aannemen, dat de rijksregeering ervan heeft afgezien, langs wettelijken weg in het tariefrecht in te grijpen, nadat de vertegenwoordigers der S.D.P. op de ernstige parlementaire ge volgen van een dergelijken stap hadden gewezen. Waarschijnlijk zal de rijksregeering thans, na de uitvaardiging van de groote noodverordening, de vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers bijeenroe pen om te pogen beide partijen inzake het loonvraagstuk tot overeenstemming te brengen. De 4 groote vakvereenigingsbonden van Duitschland hebben een protest ge publiceerd tegen het programma, dat de 11 bonden van werkgevers hebben gepu bliceerd. Zij zeggen in dit protest, dat het niet aangaat, de tegenwoordige crisis te ver klaren door het ingrijpen van den staat en de sociale bescherming. De oorzaak moet veeleer gezocht worden in het ver keerde economisch stelsel, het wantrou wen onder de volken, enz. De arbeiders zullen zich hun sociale rechten niet zonder strijd laten ontnemen. De bonden eischen het behoud van de sociale rechten, invoering van de 40-urige werkweek, teneinde de werkloosheid te bestrijden, verhooging van de koopkracht van het Duitsche volk, opheffing of ver mindering van monopolieprijzen, toezicht op het bankwezen, teneinde te verhinde ren, dat het kapitaal verkeerd wordt ge bruikt, verlaging van de te hooge salaris sen en pensioenen van de hoogere bedrijfsleiders enz. Het bestuur van het Rijksinstituut voor Werkloozenverzekering en Arbeidsbemid deling heeft besloten den duur der onder steuning van 26 tot 20 weken terug te brengen, dien voor seizoenarbeiders tot 16 weken. De eerste-burgemeester van Reckling hausen, Hamm, heeft zijn ontslag inge diend. Als motief voert hij aan, dat de arbeid van een burgemeester, zooals hij dien opvat, in de gegeven omstandigheden in Duitschland niet meer mogelijk is en tot vruchteloosheid gedoemd. Hamm be weert, dat hij zijn uiterste best heeft gedaan om de stad Recklinghausen zoo veel mogelijk te steunen, doch hij is tot de overtuiging gekomen, dat de centrale instanties te Berlijn den nood van de stad tot het uiterste hebben verhoogd. Ten slotte voert hij nog aan, dat hij tot zijn besluit is gekomen in verband met de onjuiste en onzakelijke aanvallen, die hij bij zijn herbenoeming heeft te ver duren gehad. o FRANKRIJK. De radicalen tegen de regeering. De Fransche radicaal-socialistische partij, die met 121 afgevaardigden in de Kamer de grootste partij is, zal ter gele genheid van haar van 5 tot 8 November a.s. te houden jaarlljksche congres een manifestatie houden, waarin zij zich zal wenden tegen de door de regeering ver breide optimistische stemming. Reeds thans heeft de partij een mani fest verspreid, waarin verklaard wordt, dat men steeds opnieuw wijst op den goudtoevoer naar Frankrijk, zonder er daarbij aan te denken, dat die ontzag lijke voorraad ook Frankrijk niet zal kun nen vrijwaren tegen werkloosheid en bankdéconfitures. Indien de regeering de arbeidsbekwaamheid en de bruikbaarheid als voornaamste karaktereigenschappen van het Fransche volk naar voren brengt, vergeet zij aan den anderen kant, dat het tekort op de balans van den buitenland- schen handel van een bedrag van 3 mil liard franken ln 1929 gestegen is tot 15 milliard in het jaar 1931. o ENGELAND. Bseprekingen bij den koning. Uit het Lagerhuis. De Ronde-Tafel-conferentie De koning heeft gistermorgen den libe ralen minister lord Reading ontvangen en gistermiddag achtereenvolgens Baldwin en Austin Chamberlain. Gisteravond had weer een kabinetszit ting plaats, vermoedelijk weer aan de ver kiezingen gewijd. Er verluidt dat de 5 libe rale ministers, tegen het advies van Lloyd George in thans zouden meegaan met de idee om spoedig over te gaan tot alge- meene verkiezingen. De minister van handel heeft gistermid dag in het Lagerhuis het gelegenheids wetje ingediend, dat door MacDonald Woensdag aangekondigd was. Het wetje bevat strafbepalingen voor hen die zouden trachten eerste levensbehoeften op te slaan om een prijsstijging te veroorzaken, en ls ln het algemeen gericht tegen allen speculatieven handel in levensmiddelen. Overtreders kunnen tot 3 maanden hech tenis en 100 pond boete of allebei veroor deeld worden en de voorraden, die zij zouden opgeslagen, of de onreëele winsten die zij zouden gemaakt hebben, worden verbeurd verklaard ten behoeve van 's lands schatkist. De bedoeling ik het wetje voorloopig voor zes maanden af te kondigen en dan den toestand opnieuw te beoordeelen. Het Lagerhuis heeft zonder stemming de bepalingen aangenomen van de finan- cieele wet, waarin de regeeringsvoorstellen opgenomen zijn betreffende de eventueele conversie der 5 pCt. oorlogsleening. De premier heeft gisteren weer een ver gadering gepresideerd van de commissie voor de minderheden uit de Britsch-In- dische conferentie. De commissie is ver volgens voor een week uiteengegaan om den deelnemenden groepen gelegenheid te geven tot onderling overleg om te trachten de huidige moeilijkheden te over winnen. RECLAME. Voor een goed middagmaal (verkrijgbaar van 5—8 uur) a f 1.25 naar Waar „men" eet! 4962 ITALIË. Kruiser van stapel geloopen. Te Triest ls de Italiaansche kruiser Cadorna te water gelaten. Het schip is 160 meter lang, 15 meter breed, heeft een wa terverplaatsing van 5350 ton en kan met 96 P.K. 37 knoopen loopen. De Cadorne heeft vier pantsertorens, met geschut van 152 m.M. en drie vllegtuigafweerbatterijen. De nieuwe kruiser kan voorts twee cata- pultvliegtuigen vervoeren. SPANJE. Vrouwenkiesrecht. Met 160 tegen 121 stemmen heeft de Kamer den vrouwen het kiesrecht toege kend, met ingang van het 23ste jaar. Twee afgevaardigden, die zich tegen het vrou wenkiesrecht verzet hadden, werden op straat door vrouwen en meisjes lastig ge vallen. o POLEN. De Sejm bijeen. Na een reces van meer dan zes maanden is de sejm gisteren weer voor de eerste maal bijeengekomen. De minister-president Prystor hield een rede over den economischen en politieken toestand, waarin hij o.a. mededeelde, dat het tekort gedurende de eerste vijf maan den van het budgetjaar meer dan 32 mill, gulden bedroeg. De ambtenaarssalarissen worden opnieuw met 5°/o verlaagd, d. 1. in totaal gedurende de laatste drie maanden met 15°/o. Sprekende over de algemeene geneigd heid tot verhooging der douane-tarieven zeide Prystor, dat Polen daaruit eventueel de consequenties zou moeten trekken om zijn economisch leven te beschermen. CHINA. Overeenkomst tusschen Nanking en Kanton? Het agentschap Indo-Paclfic bericht uit Hongkong, dat de tusschen Nanking en Kanton gevoerde onderhandelingen tot het volgende resultaat hebben geleid: Tsjiang kai Sek treedt af, evenals de regeering van Nanking. Wang Tsjing Wei zal in een boodschap aan het volk de toe komstige politiek van nationale vereeni ging uiteenzetten. Een bespreking hierover zal in Sjanghai plaats hebben. IJMUIDEN, 2 October. VISCHPRIJZEN. o OOSTENRIJK. Putsch-interpellatie. In den Nationalen Raad is gisteren een interpellatie behandeld der socialisten over de mislukte Putsch der Heimwehren. De sociaal-democratische afgevaardigde dr. Eisner trachtte aan de hand van tal rijke afzonderlijke gevallen aan te toonen, dat de landsregeering en de organen van het politieke bestuur, zoomede de auto riteiten, door hun passief optreden de Putsch hadden bevorderd en dat de Justi tie niet met de noodige kracht tegen de putschisten was opgetreden. Bondskanselier Buresch antwoordde, dat de regeering op den dag van de putsch alle maatregelen had getroffen om een snelle en succesvolle verijdeling der actie door te zetten. De verschillende Instanties hebben haar plicht gedaan. Er is een dis ciplinair onderzoek ingesteld naar hen. die aan den Putsch hebben medegewerkt. De minister van binnenlandsche zaken, Winkler, deelde mede, dat z.i. Pfrlemer on der invloed der legitimisten heeft ge staan. Het is de regeering niet onbekend, dat deze kringen er naar streven de Heim- wehre dienstbaar te maken aan hun doel. De minister beschreef uitvoerig het op treden der autoriteiten en deelde mede. dat 34 machinegeweren, 2217 geweren en 500 bajonetten in beslag zijn genomen. In het verloop zijner uiteenzettingen, zeide Winkler van meening te zijn. dat het Huis zich ernstig moet bezig houden met de ontbinding en ontwapening van alle be schermingsorganisaties. Een ontbinding van den Heimatbund alleen zou de bevol king eenzijdig en tendentieus kunnen schijnen. De regeering is vastbesloten deze nieuwe beweging met de scherpste mid delen ln de kiem te smoren. Er ontstond hevig kabaal toen de lan- deshauptmann dr. Rintelen, die door de sociaal-democraten beschuldigd was van passieven steun aan de putschbeweging, het woord nam. Dr. Rintelen deelde mede, dat de autoriteiten in het eerste oogen- blik niet over de noodige machtsmiddelen beschikten en dat door een al te scherp optreden, slechts onnoodig bloedvergieten zou worden veroorzaakt. Dr. Rintelen werd herhaaldelijk geïn terrumpeerd. Tarbot per K.G, f. 1.35; Tongen per K.G. f.2.251.75; Kleine Schol per kist van 50 KG. f. 26.507.10; Bot per kist van 50 KG. f. 10; Schar per kist van 50 K.G. f. 63.60; Vleeten per stuk f. 0.60; Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 42.50; Kleinmiddel Schelvisch p. kist van 50 K.G. f. 27.50 23.50; Kleine Schelvisch p. kist van 50 K.G. f.197; Kabeljauw per kist van 125 K.G f.64: Gullen per kist van 50 K.G. f. 23.50—5.50; Lengen per stuk f. 1.33; Wij ting per kist van 50 K.G. f. 3.401;' Makreel per kist van 50 K.G. f87.80. Aangevoerd 1000 kisten en 300 manden versche haring. Prijzen f. 4.50f. 2 per kist en f. 4.252.35 per mand. Aangekomen Stoomtrawlers. IjM. 109 met f.2115; de Engelsehe drif ters Lt 517 met f. 1529; Lt. 238 met f.786: Pd. 443 met f.730; Mc. 8 met f.448 versche haring; IJM. 267 met f.5932 pekelharing en de IJM. 490 met 36 last pekelharing, en de logger KW. 24 met f. 646 besomming; de haringschepen KW. 25 met f.551; KW. 97 met f.537; KW. 135 met 595 kantjes pekel haring voor Katwijk. Praairapport Hr. Ms. „Vulcanus". 30 September: Op 53 gr. 42 m. tot 54 gr. 5 m. Nbr. en 2 gr. 1 m. tot 2 gr. 18 m. Ol. SCH. 412, 12 last; SCH. 314, 11 last; SCH. 201. 18 last; SCH. 132 24 last; SCH. 280, 20 last; SCH. 274, 15 last; SCH. 263, 6 last: SCH. 47, 15 last; SCH. 189. 2 last; SCH. 196, 7 last; SCH. 339, 6 last; SCH. 23. 5 last; SCH. 5. 18 last; SCH. 16, 4 last: SCH. 302. 17 last: SCH. 3. 5 last; SCH. 64. 11 last: SCH. 399, 21 last; SCH. 48 25 last; SCH. 68. 2 last; KW. 130, 10 last; KW. 20, 10 last: KW. 147. 11 last; KW. 48, 5 last; KW. 14, 15 last: KW. 141. 26 last: KW. 29. 7 last; KW. 162. 21 last; KW. 140, 12 last: KW. 67, 19 last; IJM. 268, 13 last: verkend Vdg. 38 op 53 gr. 50 m. tot 53 gr. 56 m. Nbr. en 2 gr. 14 m. tot 2 gr. 4 m. O!., scho ten gedaan van 100 en 150 kantjes. ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2 400 (op 2 lijnen) REDACTIE 1507 2—1 j EERSTEJAARS-STUDENTEN.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2