72sté Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 1 October 1931 Vierde Blad No. 21944 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Bescherming en verzorging- N00RDWUKERH0UT. RADIO-PROGRAMMA. ALPHEiN. Aanrijding. Langs den Oudshoornsche weg werd mej. de O. gisterenmorgen aangereden door den autobestuurder v. d. P. uit Zoe- terwoude. Haar rijwiel, dat onder de auto geraakte, werd zwaar beschadigd. Mej. de O. bekwam geen letsel, de schade zal door den betuurder worden vergoed. BOSKOOP. Druk beursbezoek. De eerste beurs in dit seizoen heelt zich in een zeer druk bezoek mogen verheu gen. De handel in boomen en planten was evenwel zeer gering. Er was, gelijk te verwachten was, zeer veel aanbod, maar weinig vraag. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: M. Spelt, 27 jaar en M. van Geffen, 32 jaar. Overleden: M. Zeestraten, 77 jaar. LEIMUIDEN. Tot w.n. Burgemeester is benoemd de heer J. A. Bernard, wethouder. NIEUWKOOP. Van een schommel gevallen. De 14-jarige Joh. de J. had het onge luk, in den speeltuin van het café van C. Kelder alhier, van een schommel te val len, waardoor zij een hoofdwond bekwam. Deze verwonding was van dien aard, dat geneeskundige hulp ingeroepen moest worden. Rijksveldwachter De Jong. Dinsdag 6 October gaat Rijksveldwach ter C. de Jong onze gemeente verlaten om de nieuw toegewezen standplaats in Hilversum te gaan innemen. Toen de Jong in 1926 naar Nieuwkoop kwam, was hij ook gestationneerd geweest te Hilversum. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Engelberta, dochter van E. Vonk en H. Hoeflaak Jan Kornelis, zoon van P. Preesman en G. Zwart. Overleden: B. Zegger, oud 91 jaren. Ondertrouwd: A. C. van Es, oud 37 jaren wonende te Vinkeveen en Waverveen en C. P. Langeslag, oud 30 jaren. Geertje Buijs, B. 66: uit Noordwijk, Einma Aletta Straver, B. 110; uit Kevelaer, Duitsch- land, Anna Moeselaegen, C. 46; uit Heem stede, Anna Elisabeth Maria Höfte, C. 46; uit Nederhorst den Berg, Willy van Win gerden, C. 46; uit Velsen, Geertruida Alida Nijssen, C. 46. j Vertrokken, naar Heemstede, Seminarie Hageveld, Gerardus Anthonius Stolwijk, I B, 74: naar idem, idem, Gerardus Wilhelmus de Wit, C. 30; naar Bodegraven, Nieuw- straat 31, Johannes Zwaan, typograaf, A. I 144; naar idem, idem, Margje van Breenen, j B. 3, naar Gouda, Heerensiraat 1, Catha- I rina Petronella Johanna Kromwijk, C. 75; naar Waarder, wachtpost 1 B., Sipke van J der Veen en gezin, spoorwegarbeider, A. 25; naar Goor, Kerkstraat 1, Jacob van den Hoofdakker, chef-titter gasfabriek, A. 27; naar Borne, Zenderen, Conradus Antho nius Adrianus Piket, C. 54; naar idem, idem, Petrus Josephus Vollering, C. 138; naar Bodegraven, Nieuwerbrug 96, Agatha Catharina Kaptein, C. 46; naar Zeist, den DolderDoldersche weg 336, Johanna Francisca Vermolen, C. 46; naar Koude kerk. hoeve „Westdorp", Maria Cornelia Heemskerk, C. 46; naar Velsen, Rijksstraat weg 295, Anna Maria Catharina Nijssen, C. 46; naar Amsterdam, Nieuwe weg 4, Regina Alexandrina Maria Boers, B. 46; naar Wognum, Agatha Maria Commandeur, religieuse, C. 46; naar Alphen a. d. Rijn, Rietveld, Hendrika Boekhout, dienstbode, B. 40; naar Doesburg, Koepoortstraat 40, Catharina Adriana Maria de Witte, onder wijzeres. C. 46; naar Bodegraven, Willem straat. Gerrit Peter Aartse en gezin, fruit handelaar, C. 26; naar Leiden, Hansenstr. 53, Theodorus Arie Kalshoven, Slager, A. 111; naar idem, idem, Lijntje Schakel, A. 111: naar Bodegraven, Zuidzijde 35, Simon Johannes Steenbergen en gezin, timmer man, C. 116. NOORDEN. Uitbreiding tuinbouw. Aan N. Vink, timmerman, C. Veenman, metselaar en de firma Z. Otto en Zonen, schilders en glazenmakers, is opgedragen het bouwen van een warenhuis voor groenten en bloemen ter grootte van 120 Rijnl. roeden voor rekening van J. Pieter- sen Jzn. en van een dito ter grootte van 60 Rijnl. roeden voor rekening van A. L. van der Zwet, die daarbij tevens 2 nieuwe tuindersbedrijven stichten. WADDINXVEEN. Voorstel aan den Raad. B. en W. stellen den Raad voor de alge- meene politie-verordening aan te vullen, in verband met het veelvuldig voorkomend gebruik van hoogfrequent röntgenappa- raten voor geneeskundige doeleinden, in deze gemeente, waardoor de radio-ont vangst in sommige deelen der gemeente veel te wenschen overlaat, met een bepa ling, dat het verboden is tusschen des mor gens 8 uur en des nachts 12 uur het in werking hebben van hoogfrequent en electrisch verwarmde apparaten, toestellen enz., onder welke benaming ook, die sto rend werken op radio-telefoon-ontvangst. De winkelsluiting. Het voorstel der A.R. raadsfractie om het besluit tot winkelsluiting op Zon- en feestdagen te herzien, adviseeren B. en W. den raad op den eersten Kerstdag geen afwijkingen toe te staan en op de overige feestdagen het verbod te handhaven des voormiddags v. 9 tot 12 uur. Verder mee- nen B. en W. niet te mogen gaan, daar het besluit op godsdienstige motieven is ge nomen. Auto-ongeval. Op de Bodegraafsche straatweg het ge deelte gelegen onder de gemeente Waddinx- veen reed de autobestuurder C. Z. i.n dienst bij den melkhandelaar G. Kool al hier met kracht op een voor hem rijdende vrachtauto welke plotseling stopte door dat een koppel varkens van een eii kwamen loopen. De vrachtauto van Kool werd hier door zoo ernstig beschadigd dat hij de reis niet kon voortzetten en op sleeptouw naar de garage moest worden vervoerd. Burgerlijke Stand. Geboren: Christiaan Z. van Cornells Zalm en G. Vlok. Overleden: Jacoba Hendrika Zijdeman 72 j., echtgenoote van K. Schaap Ger- rigje Verboom 62 j. Gevonden: een bruine koffer. Inlich tingen ter secretarie. De heer De Zeeuw, onderwijzer aan school B alhier, heeft aan den Raad ont slag aangevraagd als zoodanig. ZWAMMERDAM. Loop der Bevolking. Gevestigd: Uit Ferwerderadeel, Hendrik Seeger, veehoudersknecht, D. 83. uit Am sterdam Margit Kalteneker, C. 46; uit Amsterdam, Irma Kleger, C. 46; uit Gies- sendam Jannigje van de Giessen, echt genoote van A'ntjon Slotboom, C. 36; uit Wognum, Maria Adriana van den Huijsen, C. 46, uit Bloemendaal. Johanna Josephina Maria Boskamp, C. 46; uit Rotterdam, HAARLEMMERMEER. De a.s. bietencampagne. In den loop van de volgende week zal met het rooien der bieten een begin wor den gemaakt. In de Hoofdvaart nabij de geniesluis liggen reeds eenige vaartuigen op bevrachting te wachten. Het plan be staat om de suikerfabriek „Holland" te halfweg half Oct. in werking te stellen. Een hooischelf in brand. Gistermiddag werd de brandweer van Hoofddorp gealarmeerd voor een brand, die was uitgebroken in een hooischelf, staande achter de woning van v. d. O. aan den Akerdijk alhier. Hoewel het vuur snel om zich heen greep, slaagden de bewo ners met hulp van de buren er in den brand te blusschen, zoodat de brandweer zonder dienst te hebben gedaan, weer kon terugkeer en. o HILLEGOM. Schietwedstrijd B. v. L. medaille geschonken door den heer A. H. Copini is gewonnen door den heer G. Schrama met 146 punten (groote zilve ren medaille)Maximum aantal punten *t welk behaald kon worden was 150. 1. G. Schrama 146 p.. medaille; 2. H. Markman 140 p., med.: 3. J. van Kampen 137 p., med.; 4. Th. A. v. d. Reep 137 p kunst voorwerp; 5. H. Potman 136 p.. id.; 6. D. van Egmond 135 p., id.; 7. A. Potman 134 p., id.; 8. P. A. van Kesteren 134 p.. id.; 9. W. Weyers 134 p.. id.; 10. J. v. Roode 132 p.. id.; 11. C. Weijers 129 p., id.; 12. C. Juf fermans 128 p., id.; 13. C A. de Groot 122 p.. id.; 14. P. Engel 121 p.. id.; 15. J. Schrama 120 p.. id. De opkomst was zeer goed en de wed strijd zeer geanimeerd. Bovendien kan vermeld worden dat de B.v.L. alhier in schietvaardigheid groote vorderingen maakt. GEiMEENTERAAD. Een volle tribune Beantwoording van vragen inzake de relletjes Alles met een sisser afgeloopen. De raad kwam in openbare vergadering onder voorzitterschap van burgemeester Pont bijeen. Allen waren aanwezig. De heer de Vreede, die de vorige vergadering niet aanwezig was. legde de beide eeden af. Voor het nazien der aangeboden reke ningen over 1930 van de bedrijven der gemeente is een commissie benoemd. De begrooting van de schoolartsendienst voor Hillegom en Omstreken is nu defi nitief vastgesteld. De verordening op het luiden van de klok bij begrafenissen is ingetrokken, om dat de gemeente niet meer de eigenaar van de klok is. De verordening op de Precario-rechten is op verzoek van den minister gewijzigd en aldus vastgesteld. Een aanvulling der verordening voor georganiseerd overleg is goedgekeurd. Een nieuw reglement is spoedig te wachten. De vergoeding over 1927-1928 aan de bijz. scholen is goedgekeurd. Op een verzoek van het bestuur der Chr. burgerschool om beschikbaarstelling van gelden voor een muur ter vervanging van een schut ting adviseeren B. en W. afwijzend. De raad besloot ook in dien geest, nadat er breedvoerig gesproken was door wethouder Vermeer en den heer Loerakker. De laat ste sprak de hoop uit. dat 't schoolbestuur ln beroep zal gaan om een principieelc uitspraak te krijgen. De beschikbaarstelling van een school lokaal aan den tuinbouwcursus en aan E.H B.O. ontlokte aan den heer Spilker de klacht, dat het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling ten achter was gesteld. De voorzitter wees er op dat dit Instituut subsidie had gevraagd, welke vraag niet vergeleken kan worden met de vraag om een lokaal voor cursussen. Tot plaatsvervangend hoofd der OS. voor U.L.O. is benoemd de heer D. L Hage. De heer W. van Lingen werd benoemd tot lid der Commissie van toezicht op het L.O. ter voorziening in de vacature van den heer Engel. Het verzoek om verhooging van salaris vtin den directeur van het Slachthuis is tweemaal bij de commissie voor georgani seerd overleg geweest. De eerste keer is het verzoek daar ontraden; de tweede maal was het verzoek gemotiveerd en toen raadde de commissie aan f. 300 ver hooging te geven. Hierover is lang en breed gesproken door de heeren Loerakker, Kerk hof. van Lierop. Meskers, Fijma, Jansen, de Wreede en den voorzitter. Toen is het advies, dat een voorstel werd omdat B. en RECLAME. 1453 het belangrijkste voor de huid in elk jaargetijde. Pfell- ring-Lanolin-Crème wordt sedert 40 jaar door specialist en deskundigen als het meest doelmatige huidverzorgings middel aanbevolen. Pfeilring-Crème bevat Cbolesterin, waar- door de huid tegen de schadelijke invloeden van zon en wind wordt beschermd. W. geen voorstel gedaan hadden, aange nomen met 10 voor en 5 stemmen tegen. In de mededeelingen waren vervat een wijziging van een bouwplan aan de Prins Hendrikstraat; het besluit der Studie commissie om geen arbeidsbeurs .voor de streek op te richten en 'n besluit om voor de korfbalvereniging Quick een terrein beschikbaar te stellen. Afgevaardigden naar de aandeelhoudersvergadering dei N.V. Electriciteitsbedrijf werden de heeren mr. Pont (met algemeene stemmen) en de Wreede; en plaatsvervangend de hee ren Klaver en Jansen. Daarna deelde de voorzitter mee, dat hij als burgemeester een brief van den heer Kerkhof had ontvangen met een serie vragen over zijn beleid in den nacht van Donderdag op Vrijdag, bij afloop van de volksfeesten. De publiceering dezer vra gen in een courant vóór bekend was of hij de vragen beantwoorden wilde, keurde hij sterk af. Voorop stelde spr. dat hij niet verplicht is tot antwoorden als hoofd der politie. Toch wilde hij antwoord geven. Vooraf las hij een rapport voor van den Rijksveldwachter die bij de relletjes aan wezig was. Dit rapport is ontvangen zon^ der dat er om gevraagd was. Met deze zaak was het punt aan de orde gekomen, waar voor de publieke tribune meer dan vol was gestroomd. De menschen stonden zij aan zij, tot in den gang toe. Voor de opening der zitting stonden ze in de rij. buiten te wachten. In het gemeentehuis was een agent aanwezig. De luisteraars waren be lust op sensatie, zij kregen echter geen voK doening, want de antwoorden van den burgemeester waren afdoende, correct en zeer goed geformuleerd; er was voor den vragensteller geen speld tusschen te krij gen. Eerst veel later kwam hij er op terug. De Rijksveldwachter, die op het kritieke punt de leiding had, in bijzijn van den burgemeester, rapporteerde dat er was hoongelach, bespotting en uitdaging jegens den burgemeester, die niettemin kalm bleef. Alles was voorop beraamd verzet tegen het gezag. Eerst toen met flesschen en glas naar de politie gegooid werd is een charge uitgevoerd. De voorzitter zei in zijn antwoord, dat hij geen last gegeven heeft aan de brandweer. Deze verdient hulde voor de verleende hulp. Ernstig wordt overwogen of een vervolging inge steld zal worden tegen den brandmeester, met wien hij op dat oogenblik geen con flict wenschte. Weigering van hulp aan de politie is strafbaar. De rustige burgers zijn niet gegriefd. Spr. heeft niet gelast met getrokken sabel te chargeeren, maar het is te begrijpen dat de Rijksveldwacht het wel doet. Volgens positief verstrekte inlichtingen was het eeif vooropgezet plan om onrust te verwekken. Er is bovendien een onjuiste mededeeling gedaan over het sluitingsuur, als zou dat verlaat worden. Leiding geven met twee of drie agenten te midden van een groote menigte is zeer .moeilijk. De heer Kerkhof zeïde dankbaar te zijn voor de antwoorden. Hij had geen kritiek, doch wilde het publiek gerust stellen. Toen hii den Rijksveldwachter becritiseerde zeide de voorzitter dit niet te kunnen toelaten. Het geval liep met een sisser af; het publiek op de tribune was teleurgesteld. Verder is er veel gesproken over werk loosheid. werkverschaffing en steunverle ning zoo lang er geen werk gegeven kan worden. De heer Van Lierop verzocht een commissie voor maatschappelijke hulp in te stellen, welk verzoek hij later in af wachting van de plannen van B. en W. terugnam. Tenslotte vroeg de heer Fijma hoe het staat met het voetbalterrein van Hillinen, dat de gemeente heeft gekocht. Zuster Egbertine van Maria-oord alhier herdacht den dag, waarop zij 25 jaar geleden hier haar intrede deed en aan de Bewaarschool werd verbonden. Dit feest werd wegens de tijdsomstandigheden op hoogst bescheiden wijze gevierd. Alhier werd door Father S. P. Staat, geboortig var> hier een liefdadigheidspre- dicatie gehouden in de St. Joseph-kerk voor zijn Missie in Oeganda (Afrika). De daarop gevolgde collecte bracht ruim f. 450 op. KATWITK AAN ZEE. Misdadige aanvallen. Bij de politie deed G. v. d. P. uit de Louwestraat aangifte van het feit, dat door een onbekende een groote steen door een raam wras geworpen, waardoor een groote ruit werd verbrijzeld en eenlg huis raad vernield. Bovendien is getracht een met carbid en water gevulde flesch in haar woning tot ontploffing te doen brengen. Doordat de stop van de flesch is gevlogen is deze misdadige poging mislukt. Bij slagen daar van zouden de daardoor ontstane ongeluk ken niet te overzien zijn geweest. De politie stelt een zeer ernstig onder zoek in. HET GEMEENTE KAMPEERTERREIN. Uitbreiding noodzakelijk wegens druk bezoek. Het gemeente-kampeerterrein in de Zuidduinen is dit jaar door vele maand en seizoenbezoekers bezocht. Er zijn in 't geheel 490 kampeervergunningen ver strekt; het bleek dan ook in een groote behoefte te voorzien. Was de capaciteit van het terrein grooter geweest, dan zou den er nog meer vergunningen uitgereikt zijn. Daarom zal van gemeentewege daar in voorzien worden. Op het terrein bevon den zich nog door prikkeldraad-afgezet eenige perceelen teelland, die gehuurd waren van het domeinbestuur. Met goed vinden van de huurders en van het do meinbestuur zal de gemeente de huur van deze stukjes teelland overnemen. Aan de huurders zullen dan eenige andere stuk ken land in pacht gegeven worden. Het geheele terrein van het kamp zal dan het volgende jaar door tenten in beslag geno men kunnen worden. Dit zal ln het belang van de badplaats zijn en ook ten goede komen aan den neringdoenden midden stand. OEGSTGEEST. Gecompliceerde aanrijding tusschen auto's en tram. Gisteren had achter het ..Groene Kerkje" een gecompliceerde aanrijding plaats. De heer C. Z wonende te Rotterdam, reed met een vrachtauto in de richting Sassen- heim en kwam in een bocht een vracht auto tegen, bestuurd door H. D. K. alhier. Op hetzelfde moment kwam de stoomtram aangereden van de richting Sassenheim, waarmede de vrachtauto van C. Z. in bot sing kwam. Deze vracht-auto werd door de tram teruggeworpen en kwam terecht tegen een aankomende personen Ford-auto van J. M. wonende te Leiden. Beide auto's werden beschadigd, doch konden op eigen kracht naar een garage rijden. Ook de stoomtram werd beschadigd. De bestuur der van de tegenkomende vrachtauto, die de aanrijding zag aankomen, remde zoo sterk dat deze defect geraakte en door den kraanwagen van A. J. Kranenburg moest worden weggesleept. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. Dierenmishandeling. Gisteren is door de politie wegens het noodeloos slaan van een paard, proces verbaal opgemaakt tegen C. K. wonende te Rijnsburg, terzake dierenmishandeling. Burgerlijke Stand. Geboren: Sjoerdina Johanna, d. v. S. J. PelDen Haan. Ondertrouwd: C. Nagtegaal 25 j. te Lei den en M. C. van Peijpe, 22 j. Overleden: Johannes Verhoog, 59 j., geh. met S. M. Stoeke. Maria de Bruijn 76 j. Alida Catharina de Goede, wed van B. Jelgersma 68 j. Loop der bevolking. Gevestigd: G. Leegwater, verpleegster, Oranjelaan 2. v. Den Haag. B. Stevens, timmerman. Rijnzichtweg 19, v. Eindhoven N. den Boon. dienstbode, Koninginne- laan 6, v. Leiden. A. Pieterson, ver pleegster. „Rijngeest", v. Rotterdam. Wed. C. A. M. WijtenburgVerwoerd. W. Spaargarenstr. 24, v. Rotterdam. A. Mantowski, dienstbode, Regentesselaan 33. v. Leiden. Vertrokken; A. Haasnoot, d.b„ van Leid- schestr.weg 10, n. Katwijk, Mr. C. Fockstr. 6. H. C. Welbooren. musicus, v. Deutz- straat 7, n. Leiden, H.-Rijndijk 44. G. J. H. Gunning, insp. financiën, v. W. Dui- venvoordestr. 49, n. Ned. O.-Indië. J. H. van Welsen, v. de Kempenaerstr. 20, n. Leiden, Cobetstr. 58. H. J. Woerlee en gez., controleur R.V.S.. v. Juffermansstr. 19. naar Arnhem. Raapopscheweg 21. Abonnementen en advertentiën kunnen worden opgegeven aan H. MENS, Havenstraat, alhier. VOORSCHOTEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. Schoffer, Voorstraat 16. van Duitschland; Th. Voorn, Veurscheweg 82, van Nieuwkoop: J. H. Prins, Burg de Kempenaerstraat 4, van Rotterdam; Mej. J. Klink en gezin, Leidscheweg 181, van Leiden; M. Oussoren en gezin. Rijndijk 158c. van Leiden; E. W. Mannel, Leidsche weg 102 c van N.O.I.; L. M. van Gent, BlcJdaan 14 van Katwijk. Vertrokken: M. van Dijk, naar Rijswijk (Z.H.); J. Vermaak, naar 's Gravenhage; A. T. Vlag. naar Wageningen: G. de Ruiter, naar Oegstgeest; N. de Mooy en gezin, naar 's Gravenhage; J. M. van den Bosch, na^r Leiderdorp. Schiet-wedstrijden der B. V. L. De vrijwillige Burgerwacht alhier besloot haar zomeroeieningen te Katwijk met een ouderlingen wedstrijd met scherp op de schietbanen aldaar. Geschoten werd een serie van 10 schoten zonder aanwijzing schot voor schot, voorafgegaan door 2 proefschoten. Aan dezen wedstrijd werd deelgenomen door 20 leden. Door ver schillende vrienden der burgerwacht waren een 15 tal prijzen beschikbaar gesteld. De uitslag der wedstrijd was als volgt: Klasse A: 1. J. Noort, 97 p., G. J. IJper- laan 94 p., 3. R. van Mulligen 91 p., 4. M. Meijer 85 p.5. J. van der Lubbe 83 p. Klasse B.: 1. M. C. O verduin 90 p., 2. A. J. Turion 89 p., 3. M. de Jong 89 p., 4. C. van Egmond 88 p., 5. I. van Egmond 85 p., 6. J. Pijnnakker 84 p., 7. P. van Klaverer 83 p." 8. J. v. Egmond 83 p., 9. H. Mens 80 p. De wisselbeker werd dit jaar gewonnen door J. Noort met 97 punten in 10 schoten waarbij 7 rozen. Deze schutter legde tevens beslag op den rozenprijs. Van de bij dezen wedstrijd gehouden vrije baan wedstrijd was 1. j. Noort, 2. W. Meijer 3. P. van Klaveren, 4. G. J. IJper- laan 5. R. van Mulligen. De prijzen zullen op een nader te be palen dag worden uitgereikt aan de diverse winnaars. Deze wedstrijd werd gedeeltelijk bij gewoond door den heer kapitein Snijders, toegevoegd officier van de Inspectie der burgerwachten in Zuid Holland. de schutters zich in de cantine van den Sergeant kampwachter alwaar nog eenigen tijd gezellig werd door gebracht. Het woord werd gevoerd door den secretaris den heer C. J. A. Schrassert Bert, die ondanks zijn 70- jaren nog met jeugdig vuur steeds de zaken der burgerwacht voorstaat en anderen daartoe opwekt en door den Commandant den heer A. J. Turion. Zij brachten het echtpaar Schouten hulde daar zij in hulp vaardigheid en belangstelling zich steeds de beste vrienden toonden van de Voor- schctensche Burgerwacht. Na een dankwoord van den heer Schouten keerden allen voldaan huiswaarts. De collecte gehouden voor de Ned.- Ver. „Het Roode Kruis" heeft opgebracht f84 95'/r. De heer A. M. Witteman behaalde te Amsterdam het politie-diploma. VOOR VRIJDAG 2 OCTOBER. Hilversum. 298 M. 6.4512.00: VARA, 12 00—4.00 AVRO. 4 00—8.00: VARA, 8 00—11.00 VPRO. 11.00—12.00: VARA 6.457.00 en 7.30—7.45: Lichaamsoefenin gen o.l.v. G. Kleerekoper 8.00: Gramo- loonplaten 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15: Voordracht door mevr. Minny Erfmann 10.30: Concert door het VARA- septet o.l.v. Is. Eyl 11.00: Voordracht 11.2012.00: Vervolg concert 12.00: Concert Omroeporkest o.l.v, N. Treep 2 00: Schooluitz. A. Elfers: „Hoe komen de toto's in de krant" 2.30Gramofoon- platen 3.004.00: Aansluiting Hotel Terminus Utrecht. Kwartetconcert o.l.v. A. Nooteboom 4.00: Gramofoonplaten iDansen der Volkeren 4.40: Voor de kin deren 5.40: Concert VARA-orkest o.l.v. H. de Groot en Gramofoonplaten 6.45: Actueel Allerlei door het N.V.V. 7.00 8.00: Vervolg concert. Als intermezzo: Vioolrecital door Nap de Klyn. Vleugel begeleiding: D. Wins 8.00: Mej. dr. N. A Bruining: .Begin van den nieuwen tijd in de 16e eeuw" 8.30: Concert Haydn- kwartet 9.00: Dr. Herman Wolf: „Goethe" 9.30: Vervolg concert 10.00: Vrijz. Godsd. Persbureau 10.Q5: Vaz Dias 10.15: Ds. E. D. Spelberg: .Achter gronden van hedendaagsche religieuse cultuur" 10.45. Gramofoonplaten 11.0012.00: Gramofoonplaten van de VARA. Huizen. 1875 M. Algemeen Programma verzorgd door de N.C.R.V. 8.00: Schrift lezing 8.15—9.45: Morgenconcërt 10.50: Ziekendienst 11.0012.00: Gra mofoonplaten 12.00: Politieberichten 12.15: Gramofoonplaten 12.30: Con cert. H. Hermann (viool), T. G. d. Haar (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello), mevr. R A. v d. Horst-Bleekrode (piano) 2.00: Gramofoonplaten 3.00: Concert. Mevr. G. de Knegt-Ter Haar (zang). L. de Ruy- ter (viool), mej. R. Beute (piano) 4.30— 4.45: Gramofoonplaten 5.00: H. J. Stein- voort: .Ben doos beplakt met cretonne" 5.30: Orgelconcert. A. P. Varel 6.30: Radio-dokter 7.00: Causerie door A. J. Herwig 7.30: Politieberichten 7.45: Gramofoonplaten 8.00: Herdenkings samenkomst der vereen. „Bijbel en Oranje" en „Bijbel. Oranje en Nederland". M.m.v. Jongenskoor o.l.v. P. Pul en Solisten (so praan, bas, bariton, fluit, cello, orgel) 10.10: Vaz Dias 10.10—11.30: Gramo foonplaten. Daventrv. 1554.4 M. 10.35: Morgen wijding 11.05: Lezing 12.20: Concert. Elsie Owen (viool), Kathleen Thomson i piano) 1.00: Orgelconce>'. door W. S. Vale 1.45: Berichten 1.50: Gramo foonplaten 2.45: Schooluitzending 4.50: Orkestconcert 5.35: Kinderuurtje 6.20: Berichten 6.50:. Concert. Strijk kwartet, Yvonne Arnoud 7.10: Lezing 7.30' Lezing 8.20: Radio-Tooneel 10.00 Berichten 10.15: Berichten 10.20: Lezing 10.35: Orkestconcert 11.2012.20: Dansmuziek. Parijs. „Radio Paris". 1725 M. 8.05: Gramofoonplaten 12.50: Gramofoonpl. 1.25: Gramofoonplaten 6.50: Gramo foonplaten 8.20: Orkestconcert 9.05: Concert. Viool en Orkest 9.50: Vocaal concert. Langenberg. 473 M. 7.258.20: Gramofoonplaten 11.0011.35: Gramo foonplaten 12.20: Gramofoonplaten I 25—2.50: Orkestconcert 5 206.20: Concert. Orkest en viool 8.35—9.05: Orkestconcert 8.35: Vocaal concert 10 25: Berichten en tot 11.20: Concert II 2012.20: Orkestconcert. Kalundborg. 1153 M. 12.251.35: Or kestconcert 3.205.20: Concert. Orkest en cello 8.308.45: Pianosoli 8.45 9.20: Radio-Tooneel 9.1010.10Orkest concert 10.4511.25: Orkestconcert en zang. Brussel. 508.5 en 338.2 M. 508.5 M.: 5.20: Orkestconcert 6.50: Gramofoon platen 8.20: Orkestconcert 9.25: Ver volg concert 9.35: Solisten-concert. 338.2 M.: 5.20: Orkestconcert 6.50: Gra mofoonplaten 8.20: Concert. Orkest en viool 905: Voorlezing. Daarna: Vervolg concert. Zeesen. 1635 M. ca. 7.007.50: Gramo foonplaten 9.35: Congres-uitzending v. d. Bund entschiedener Schulreformer 10.5512.20: Berichten. Hierna: Gramo foonplaten 1 15220: Berichten. 2.20: Gramofoonplaten 3.204.50: Le zingen 5.508.20: Lezingen 8.20: „Wovon man in Amerika spricht", lezing door K. G. Sell 8.35: Koorconcert m.m.v. orkest en solisten 9.00: Feest ter ge legenheid van den 84sten geboortedag van Von Hindenburg 10.20: Berichten en vervolgens Dansmuziek. Hierna concert door orkest van werklooze musici.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 13