LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. BEÜRSOVERZSCHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 702. TELEGRAFISCH WEERBERICHT v. h. Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Hoogste stand 769.3 te Scilly. Laagste stand 749.2 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 29 Sept.: Meest matige, Noordelijke tot Westelijke wind. Zwaarbewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaringen. Waarschijnlijk eenige regen. Zelfde temperatuur. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van de Bildt aan alle posten: „Attentiesein neer". Buitenlanclsc'n Weerbericht. (Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt). Over het geheele gebied is de luchtdruk gedaald. In het Noord-Westen en Oosten werd de depressie dieper en vooral in Spanje daalt de barometer, terwijl het groote gebied onder hoogen druk stond met een kleine kern ten Zuiden van Ier land. De dalingen zijn over het algemeen zóó gelijk verdeeld, dat de verandering in den weerstoestand waarschijnlijk gering zou zijn geweest, indien zich over het Oost zeegebied niet een uitbotsing had ge vormd, die nu Z.-Oostwaarts trekt. De zware bewolking, die zich onder krachtigen wind als gevolg van deze Oos telijke depressie over ons land vormde, is door de nachtelijke uitstraling de ochtend- temperatuur hooger geweest. Overigens is op het vasteland de temperatuur nog onder de normale, vooral in Zuid-Frankrijk LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 10 gr. C. (50 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 11 gr. C. (52 gr. F.) 3 uur nam.: ll'/s gr. C. (53 gr. F.). HOOGWATERTIJDËN TE KATWIJK a. Z. Voor Dinsdag. Voorm. te 4 u. 56 min.; nam. te 5 u. 10 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 'sMiddags 12 uur: 15 gr. C. Zweminrichting „De Zijl." 's Middags 12 uur: 15 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag 7.16 n.m. tot 6.26 v.m. DE ALGEMEENE TOESTAND. Ook Scandinavië verlaat den gouden standaard Laval's reis naar Amerika Uit de Volkenbondsstad. Laval en Briand vertoeven te Berlijn. Zij zijn daar goed ontvangen. Ook de Fiansche pers constateert dit met groot genoegen en is vol waardeering voor de houding der Duitschers 't Is een goed be gin Overigens zal men rustig moeten afwachten. De instelling van een niet-po- litieke commissie tusschen beide landen schijnt echter verzekerd en is misschien in ae gegeven omstandigheden nog zoo slecht niet. Zoo zal de practijk wellicht dwingend kunnen optreden! De financieele toestand is overigens weer verscherpt. In Zweden en Noorwegen is de gouden standaard thans ook opgege ven. Het Zweedsche disconto werd ver hoogd van 6 tot 8 pCt., het Noorsche even eens. En Denemarken zal vandaag wel volgen! Officieel wordt hierover gemeld: De Zweedsche Bank heeft zich genood zaakt gezien de inwisseling der bankbil- letten in goud voorloopig voor den tijd van '28 Sept30 Nov. te staken. Gedurende de laatste dagen werd een ernstig beroep ge daan op den goudvoorraad van de Zweed sche Bank, die in den afgeloopen week met 100 millioen kronen is verminderd. De hoop op crediet uit Frankrijk en Amerika bleek onjuist. De uitvoer van goud is ver boden. Gisteren heeft te Stockholm een conferentie plaats gehad van de leiders der staatsbanken van Zweden. Noorwegen. Finland en Denemarken. En Italië verhoogde het disconto van 5"-. tot 7 pCt. Griekenland van 9 tot 12 pCt. Over het loopende jaar wordt in Ame rika een tekort van 1500 millioen dollai verwacht. Volgens de .Matin" zal minister-presi dent Laval op 12 October naar Washington vertrekken, waar hij dan 18 October zal aankomen en 6 dagen zal blijven. Van de reis van Brüning verneemt men weinig meer. Van Duitsehe zijde wordt op gemerkt, dat. wegens de voor de deur staande politieke gebeurtenissen, die in de volgende maand verwacht worden, o a. het begin der Rijksdagzitting op 13 Oct. en het bezoek van Grandi tegen het einde der maand, reizen van den kanselier, als de bedoelde, niet denkbaar zijn. Het presidium van de Volkenbondsver gadering heeft besloten morgen de con ferentie te beëindigen. De onderhande lingen van de Ontwapeningscommissie zijn uitgesteld tot hedenmorgen. Massigli heeft Zaterdag in een vertrou- 1 welijke beraadslaging van de Ontwape ningscommissie opnieuw de gedachte aan een bewapeningsbestand categorisch van de hand gewezen en geëlscht de behande ling van het voorstel uit te stellen tot de Wereldontwapeningsconferentie. Hij eischte voorts dat gelijk met het bewape ningsbestand ook een algemeene politieke wapenstilstand zou worden gesloten. Thans worden pogingen gedaan overeenstem ming te verkrijgen door den Volkenbonds raad aan alle mogendheden binnen en buiten den Volkenbond den oproep te doen richten voor 1 November a.s. te verklaren, dat zij zich voor den duur van een jaar verplichten haar bewapeningen op geen enkele wijze te vergrooten. Op deze alge meene formule hoopt men heden overeen stemming te bereiken. In Raadskringen rekent men er op, dat de Raad te Genève bijeen zal blijven ten einde ieder oogenblik bijeen te kunnen komen in de Japansch-Chineesche kwestie. De Europa Commissie heeft Zaterdag avond onder voorzitterschap van Motta een korte slotzitting gehouden, waarin Briand opnieuw tot president van de Commissie en op voorstel van Grandi, de Zwitsersche bondsraad Motta, en de Grieksche gezant Politis, tot vice-presi dent voor de volgende zittingsperiode wer den gekozen. De Commissie besloot tot samenstelling van een bijzondere com missie voor de behandeling van het Sov jet-Russische voorstel tot sluiting van een economisch non-agressiepact De volgende conferentie zal in Januari a.s. worden gehouden. o DUITSCHLAND. Het Kerfstprogram der regeering. - Con gres der Duitsehe Staatspartij. - Verkie zingen te Hamburg - De schadevergoeding aan de vroegere Vorstenhuizen. Over het herfstprogram der regeering wordt gemeld: Er is reeds een bedrag van 220 a 230 millioen mark vastgelegd voor de schulddelging der gemeenten, waarin evenwei de 60 millioen begrepOen zijn, die het kabinet al in het begin van het be- grootingsjaar aan de gemeenten heeft toe gezegd. Het totaal tekort der gemeenten wordt op het oogenblik op 800 millioen ge raamd, waarvan evenwel de helft door be zuinigingsmaatregelen zal mopten worden gedekt. Er blijft dus altijd nog een bedrag openstaan. Men meent evenwel thans aan de voornaamste behoeften der gemeenten tegemoet te zijn gekomen. Het verkrijgen van het benoodigde bedrag is mogelijk ge worden, door het begrootingsjaar met 1 Juli te laten beginnen. Merkwaardig is voorts, dat een belangrijk deel van het benoodigd geld voor de kleine nederzet tingen aan den rand der steden wordt verkregen uit de winst, die men maakt door het vervangen van de biljetten van 10 mark door zilvergeld. Een zeer moeilijk vraagstuk is natuur lijk het vinden van de gelden voor den steun aan de werkloozen. Daar men tegen Januari en Februari op zes a zeven mil lioen werkloozen moet rekenen, kan men den steun alleen handhaven als men zijn toevlucht tot verdere bezuiniging neemt. Daarom zal de uitkeering verlaagd en de termijn van uitkeering bekort worden, en wel van 26 tot 18 weken. Voorts zal bij den crisissteun voortaan een onderzoek wor den ingesteld naar de behoeftigheid van de betrokkenen, gelijk tot dusver alleen bij het maatschappelijk hulpbetoon het ge- - val was. Ten aanzien van de huishuurbelasting is een volledige oplossing op het oogenblik nog onmogelijk. De regeering zal zich daarom beperken tot een procentsgewijze verlaging. Verlaging is noodig omdat de huiseigenaren het volgend jaar voor groote moeilijkheden zullen komen te staan. Een verlaging van de wettelijk vastgestelde huurnormen is nog onmogelijk. De Duitsehe Staatspartij is in congres bijeen geweest. De voorzitter, het Rijksdaglid Weber opende het congres met een welkomst rede, waarin hij den raad gaf de burger lijke krachten tusschen Hugenberg en de sociaal-democraten te vereenigen en haftr meer invloed te verschaffen op de Rijks politiek. Tusschen verscheidene persoon lijkheden van Duitschland hebben bespre kingen met dat doel plaats gehad, die voortgezet moeten worden. Er zijn verschillende resoluties aange nomen tegen de politiek der noodveror deningen van de Rijksregeering, aange zien de noodverordeningen door vele lands- en gemeentebesturen worden ge bruikt om reactionnaire maatregelen te treffen. In een andere resolutie wordt ge zegd, dat het Duitsehe volk niet gedwon gen wenscht te worden om offers te bren gen doch vrijwillig dient te toonen, dat het tot het brengen van offers bereid is. Tenslotte werd een resolutie aangenomen, waardoor voor leden der Staatspartij het lidmaatschap der Deutsche Friedens- gesellschaft te verbieden, evenals dezer dagen de Sociaal-Democratische Partij heeft gedaan. De verkiezingen voor den Hamburgschen Senaat leverde volgend voorloopig resul taat op: Soc. Dem. Partij 214.509 st. 46 zetels <60); Communisten 168.688 st. 35 zetels (27); Duitsch Nationalen 43.269 st. 9 zetels (22); Staatspartij 67.088 st. 14 zetels (21); Duitsehe Volkspartij 36.920 st. 7 zetels (20) Economische partij 11.373 st. 2 zetels (4); Nationaal Socialisten 202.465 st. 43 zetels (3); Chr. Soc. Volksd. 10.874 st. 2 zetels (0) Volksrechtpartij 1.156 st. 0 zetel (1); Anti- Kapitalisten 1.937 st. 0 zetels (0); Centrum 10.794 st. 2 zetels (2). Tusschen haakjes geplaatst zijn de cijfers der zetels die iedere partij had. De uitslag is weer in de lijn: winst voor uiterst rechts en links, behoud voor het Centrum, overigen verlies. Met algemeene stemmen heeft de finan cieele commissie van den Wurthemberg- schen Landdag een voorstel van den christelijken volksdienst aangenomen, om het staatsministerie te verzoeken, met het hertogelijk huis van Wurttenberg onder handelingen aan te knoopen over een ver mindering van de aan het huis Württem- berg verschuldigde betalingen ten bedrage van jaarlijks 120.000 Mark, in overeen stemming met den thans heerschenden noodtoestand. Tevens zal het huis Württenberg wor den voorgesteld, vrijwillig afstand te doen van een deel dezer bedragen. Ook in den Pruisischen Landdag is een motie ingediend waarin aan de regeering verzocht wordt, de in 1926 met de leden van het voormalige koningshuis getroffen regeling omtrent hun bezit, waarbij hun een schadeloosstelling van vijftien millioen rijksmark en waardevolle grondbezittingen werden toegekend, ongeldig te verklaren en te herzien, daar deze regeling niet meer beantwoordt aan de tegenwoordige finan cieele draagkracht van den staat. o FRANKRIJK. Een schrijven van Poincaré - Staking te Rijssel. De „Illustration" had ter gelegenheid van Poincaré's 71sten verjaardag haar teleurstelling uitgesproken, dat deze dag vrijwel onopgemerkt voorbij was gegaan. Poincaré heeft daarop aan het blad den volgenden brief geschreven: „Mijn post is voldoende om te toonen, dat er in Frank rijk ondankbaarheid noch vergetelheid heerscht. Om de waarheid te zeggen, ver baast het mij nog bij de openbare meening zooveel meedoogen te vinden voor 't werk, dat ik in 1926 volbracht heb. Toen ik. om het financieele herstel en de genezing van het betaalmiddel te verzekeren, bij minis terieel besluit eenige harde bezuinigingen heb moeten invoeren en de goedkeuring heb moeten eischen voor zware belastin gen. heb ik gevreesd, dat ik mij voorgoed alle populariteit zou moeten ontzeggen en dat het land het mij niet vergeven zou, dat ik het zulke groote offers heb opge legd Daarin heb ik mij vergist. Niet alleen heeft het mijn poging goedgekeurd, maar het heeft zelfs mijn verdiensten overdre ven en ik heb overal aanmoedigingen ont moet, die mij mijn taak verlicht hebben. Thans nog zijn de brieven, die ik ontvang uit alle oorden des lands, er op berekend mij tot in het diepst van mijn hart te ontroeren.' Te Rijssel is weer een staking uitge broken, omvattende 15.000 arbeiders. o ENGELAND. De verkiezingen. - De daling van het pond - Een nieuwe kruiser. De bespreking van den Britschen premier Mac Donald met den leider der conserva tieven, Baldwin, en den liberalen minister. Sir Herbert Samuel, welke op Chequers zou plaats hebben en gewijd zou zijn aan definitieve voorbereiding inzake de uit schrijving van nieuwe verkiezingen is gis teren niet doorgegaan. Toch blijft men volhouden, dat eind volgende maand ver kiezingen zullen plaats vinden. De waardevermindering- van 't pond komt aan de Engelschs badplaatsen zeer ten goede. Op groote schaal komen Engelschen uit het buitenland terug, die thans de pensions in de Engelsche badplaatsen be volken, zoodat deze overvol zijn. De booten zijn vol reizigers, die van het vaste land terugkeeren. Daarentegen is het verkeer in de richting van het vaste land zeer gering. Te Devonport is van stapel geloopen de kruiser „Leander". die een waterverplaat sing heeft van 3800 ton, .en 't eerste schip is van een nieuw type bij de Engelsche marine. De snelheid van de kruiser be- draagt 34 zeemijl per uur. SPANJE. Geweken crisis Aanslag op het parlementsgebouw verijdeld. Na hevige debatten over de sociale voor zieningen heeft de minister van financien de socialist Prieto, zijn ontslag genomen, doch nadat daarover een buitengewone ministerraad was gehouden, kwam Prieto op zijn ontslagaanvrage terug. De cortes hebben thans na een lang durige nachtzitting het preliminaire arti kel en artikel één van de grondwet aan genomen. Artikel één luidt als volgt: Spanje is een democratische republiek van arbeiders van alia rangen, die zich aaneensluiten onder een regiem van vrijheid en recht vaardigheid. De macht van haar orgaan komt van het volk. De Spaansche repu bliek vormt een staat van federatieve strekking, maar sluit de mogelijkheid van een autonoom bestuur voor gemeenten en streken niet uit. In artikel vier wordt gezegd, dat het Cas- tiliaansch de officieele taal is. In de omgeving van het Spaansche par lementsgebouw heeft de politie een man en een vrouw gearresteerd, die in het bezit werden gevonden van een bom. Zij werden aangehouden op het moment, dat de man zich gereed maakte de lont aan te steken. De man is een oud-lid van de guardia civil, die uit het corps ontslagen is. Hij is lid van de nationale federatie van den arbeid en noemt zich anarchist- De vrouw is dienstbode en is lid van hei „sindicato- unico". ITALIË. Verhooging invoerrechten. Met het oog' op het tekort op de staats- begrooting, hetgeen een snel ingrijpen eischt, is besloten tot verhooging der in voerrechten. Voor het meerendeel der goederen zullen zij met 15 procent en voor brandstoffen met 10 procent worden ver hoogd en wel voor alle staten met welke geen handelsverdrag is gesloten met de bepaling inzake meestbegunstiging. Van de verhooging der invoerrechten zijn uit gesloten o.a. oliezaden ilijnzaden) en der gelijke. en de graansoorten waarvoor reeds eenige weken de invoerrechten zijn ver hoogd. Verder edeisteenen die tot sie raden worden verwerkt, en wolafval en bemestingsstoffen. Voorts is voor den bin- iion'e.ndschen handel een prijsverhooging vr tvnzine en petroleum vastgesteld. o CHINA. Het conflict met Japan. Volgens een bericht uit Russische bron uit Nanking heeft het Chineesche kabinet Zaterdag onder voorzitterschap van Tsjang Ka) Sjeck den toestand in Mantsjoerije besproken. De minister van Buitenlandsche Zaken rapporteerde uitvoerig over de houding van den Volkenbond in het Chlneesch- Japansche conflict, terwijl hij het nieuwe Japansche voorstel tot vorming van een gemengde Japansch-Chineesche commissie onder neutralen voorzitter tot oplossing van het geschil indiende. Het Chineesche kabinet besloot met algemeene stemmen, het Japansche voorstel voorloopig van de hand te wijzen. De houding van den Vol kenbond werd ten zeerste betreurd, aan gezien de Bond niet in de gelegenheid is geweest zijn autoriteit tegenover Japan te laten gelden. Naar voorts gemeld wordt, heeft maar schalk Tsjang Kai Sjeck in een openbare vergadering te Sjanghai een redevoering gehouden, waarin hij om verklaarde: het herstel van de eenheid van het Chineesche volk is het beste wapen in den strijd tegen de Japansche annexionistische politiek in China, welke in strijd is met de interna tionale verdragen. De Japansche minister van oorlog ver klaart, dat na een beraadslaging met het hoofdkwartier besloten is, de zending van troepen ter bescherming van de Japan ners buiten de Mandsjoerijsche spoorweg zone te staken en bevel te geven, om alle troepen, die zich op het oogenblik buiten de spoorwegzóne bevinden, terug te trekken. Het is waarschijnlijk, dat de troepen binnen twee dagen het gebied buiten de spoorweg-zóne zullen hebben verlaten, waarin de hulptroepen uit Korea eveneens zullen terugkeeren zoodra de toestand dit zal veroorloven. Bij een anti-Japansche demonstratie te Hongkong is een Japansch echtpaar ge dood, terwijl hun vijf kinderen zoo ernstig werden mishandeld, dat een aan de ge volgen is bezweken. De woedende menigte moest door de politie erspreid worden, terwijl een detachement militairen met de bajonet op het geweer een menigte van 500 menschen, di<* pfln aanval op het poli tiebureau dreigden doen, uiteenjoegen. Naar uit Pekin^ wordt gemeld, heeft de opperbevelhebber -der Chineesche troepen in het militaire district Peking opdracht gekregen alle maatregelen te nemen ter bescherming van de Jappnsche onderdanen in zijn district. Alle anti-Japansche mani festaties worden streng verboden. Naar men zegt. zal de Volkenbondsraad eerst morgen wederom in een openbare zitting bijeenkomen, om. naar men hoopt, een definitief standpunt ten aanzien van het conflict in te nemen TELEGRAMMEN. AANSLAG OP EEN CHINEESCHEN MINISTER. NANKING, 28 Sept. (Reuter). Een aan tal studenten, die niet met de bemoeiin gen van den Volkenbond inzake de Mand sjoerijsche kwestie instemden, hebben den Chineeschen minister van buitenlandsche zaken in zijn bureau aangevallen en le vensgevaarlijk gewond. Zij sloegen hem op hoofd en lichaam en zouden hem waarschijnlijk doodgeslagen hebben, als het personeel van het mini sterie hem niet te hulp was gekomen. De aanslag had plaats na een demon stratie voor het ministerie. De studenten drongen binnen en vernielden het meubi lair en de vensters. Toen Wang werd aangeraden te vluch ten, verklaarde hij op zijn post te blijven, zelfs al moest hij daarom sterven. Aangezien zijn tegenwoordige verblijf plaats geheim gehouden wordt, is het niet mogelijk bizonderheden omtrent zijn toe stand te vernemen. TREINAANSLAG. PEKING, 27 Sept. (Reuter). Gistermid dag heeft een groote bende bandieten de trein Moekden-Peking laten derailleeren. Dertig personen werden gewond, velen ernstig. Door de ontsporing werden de locomo tief en vijf wagons omvergeworpen. De bandieten plunderden den trein geheel. DE ONTWAPENING. PARIJS. 28 Sept, (Ned. Tel. Ag). L'Oeuvre meldt, dat Lord Robert Cecil na mens den Volkenbond Herriot heeft uit- genoodigd het voorzitterschap van de voorbereidende commissie tot de ontwa peningsconferentie op zich te nemen. Men vermoed, dat Herriot zich hiertoe bereid zal verklaren. SARRASANI NIET NAAR LEIDEN. Naar wij vernemen zal het circus Sar- rasani niet hier ter stede zijn tenten op slaan. Wel zal het een reeks voorstellingen geven in Den Haag, zoodat de liefhebbers van circussen in de Residentie hun hart kunnen ophalen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen Nederl. taal en letterkunde de heer Th. Weevers, Amersfoort (cum laude>; voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heeren G. C. Jongejan (Den Haag) en H. Edelman (Rotterdam). o Met hartelijken dank aan alle collec tanten en gevers bericht het bestuur dei- af d. Leiden en omstreken der vereeniging voor Chr. Gezondheids- en Vacantiekolo- nies in Nederland, dat de collecte gehou den op 23 en 24 Sept., heeft opgebracht f. 290.97. EEN KWALITEITSMERK OP SCHOENEN. Te Utrecht is een bijeenkomst gehouden van schoenwinkeliers en schoenfabrikan ten. Besloten is, dat organisaties van het publiek en schoenwinkeliersbonden een schoenen-controlestation stichten en fabri kanten van goed schoeisel als lid toetreden, hun productie onder controle stellen en dat het schoeisel zal worden voorzien van een kwaliteitsmerk, waardoor de koopers zijn gewaarborgd voor het koopen van goed schoeisel. DE MOORD IN DE WAGENSTRAAT TE DEN IIAAG. Naar wij vernemen, heeft de officier van Justitie hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van de Haagsche recht bank, waarbij de chauffeur D. P. is vrij gesproken van hem te laste gelegde moord op den chauffeur Nieuwenburg. gepleegd In den nacht van 15 op 16 Juni j.l. in de Wagenstraat te 's Gravenhage. De ollicier had 8 jaar gevangenisstraf geëischt. o I. G. J. KAKEBEEKE t Te 's-Gravenhage is, na een korte ongesteldheid, overleden de inspecteur van den landbouw de heer I. G. J. Kakebeeke in den ouderdom van 64 jaar. NIEUWE KRUISER. Naar wij vernemen is bij de onlangs gehouden ondershandsche Inschrijving voor de hoofdbewapening van den nieuw te bouwen kruiser als volgt ingeschreven: N.V H. I. H. Siderius voor f. 1.818 500, Stork-Vickers voor f. 1.700.000, Feyenoord- Boforo voor f1.056,000. Men zie voor Nagekomen Berichten en Gemeenteraad van Leiden pag. 3 van het 2e Blad. AMSTERDAM. 28 September. Vaste markt. Koersen over de geheele linie hooger. Obligatiemarkt blijft gedrukt. Het communique van de Ned. Bank heeft geen einde kunnen maken aan de vraag naar Buitenlandsche valuta, die heden ten opzichte van den gulden dan ook aanmerkelijk hooger waren. In hoeverre deze beweging verband houdt met de beweging op de aandeelen- markt, valt niet te beoordeelen, maar hoe het ook zij, er viel heden groote vraag naar aandeelen te bespeuren, die het koerspeil over de geheele linie hooger bracht. De belangstelling ging allereerst uit naar Koninklijke, die na prijshoudende opening tot boven het hoogste punt van Zaterdag kwamen. De buitenlandsche soorten waren verwaarloosd. Philips haalden het Zater dag geleden verlies in. Overige soorten waren goed van toon. Unilevers iets hooger. Rubbers verbeter den enkele punten, waartoe nog bijdroeg de belangrijke vermindering der Engel sche voorraden. Suikerwaarden hooger. Tabakken waren stil. evenals Scheep vaarten en Mijnaandeelen. De obligatie- markt was aan den gedrukten kant. Ame- rikaansche fondsen golden meerendeels wat lager. WISSELKOERSEN. Engeland 980, Duitschland 59.00, Frank rijk 9.84 België 34.85, Zwitserland 49.00, Oostenrijk 34.85 Denemarken, Zweden en Nrcrwegen niet genoteerd, New York 2.49 5/8. Prolongatie itye pet. LEIDEN. 26 Sept. Eierenveiling. To tale aanvoer 3788 stuks. De prijzen waren: Kipeieren f. 5.856.40 per 100 stuks; kui keneieren f. 4.104.90; eendeneieren f.4 4.90; handel matig. AMSTERDAM, 28 Sept. Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 600 vette koeien. Ie kw. 7684. 2e kw. 6074, 3e kw. 5060, mindere soorten 4050 per K.G. slachtgewicht: 115 melk en kalfkoeien 250330 per stuk; 181 vette kalveren: 2e kw. 6067, 3e kw. 5060 per K.G. levend gew,; 51 nuchtere kalveren 714 per stuk: 50 schapen 2428 p. stuk. 960 varkens. Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 4950; zware varkens 4749, vette varkens 4447 per K.G. slachtgew. 90 paarden 90170 p. stuk. Aan het abat toir zijn heden aangevoerd 6 wagons ge slachte runderen afkomstig uit Dene marken. BOSKOOP. Coöp. Vereeniging „De Bos- koopsche Veiling". 26 Sept. Rozen per bos: Mac Keiler 30—35 ct., Butfèrlly 25—30 ct., Hadley 45—58 ct.. Claudius Pernet 31—41 ct„ Florex 50 ct.. August Noach 3040 ct., Rosalandia 24—36 ct., Kilham 38 ct„ Briar- 22—27 ct., Columbia 28—33 ct„ Golden O. heüa 22—30 ct., Else Poulsen 30—56 ct., \yilh. Kordes 37—50 ct., Phoebe 30—40 ct., Ophelia 12—18 ct., Marcel Royer, 17 ct., v. Rossem 50 ct., Diversen: Dahlias 6—8 ct., Chrysanten, gr. bloemig 140—180 ct„ id. tros 100—160 ct.. Clematis Pr. Hendrik 210 ct., id. Durandi 14—16 ct.. Zinnia 13 ct., Gerbera 30 ct. Physalis Franclietti 40—55 ct. Anjers 13—16 ct. VEUR, 26 Sept. Engelsche komkom mers, le soort f. 1.503.10: 2e soort f.1 1.30; 3e soort f. 0.50; wankleurige f. 12; stek 1020 ct.; Gele komkommers, le soort 4.50—5.60; 2e soort f.2—2.80; 3e soort f.1; Kropsla, le soort f. 1.30—2.50; Peen f. 3.607.10; Bloemkool, le soort f. 14.10—16.90; 2e soort f. 3.50—8.10: uit schot f.2; Tomaten, mid. f.4—4.60; Idem gr. ronden f.44.10. 2e soort f. 3.604.20, 3e soort f. 1.80—2.40 bonken f.4.—4.20; rijp f.4—6; Andijvie per 100 f. 1.20—190; Spinazie 3156 ct.; Postelein f. 6.308.10, Rabarber per 100 bos f. 1—3; Snijboonen 1.24J26; Spercieboonen f.2134. Vrije veiling, 26 Sept. 15187 kip eieren, f. 5.806.50. Eendeieren f5.6.25. Kippen f. 0.70—1.75 Koijnen f. 0.80—2.15. Duiven f. 0.10—0.33. Appelen 5—9 ct. Peren 515 ct. per kilo. ROELOFARENDSVEEN. 28 Sept. Sla f. 0.403.20 per 100 krop; bloemkool 14 ct. per stuk; aardbeien 18 ct. per doosje; to maten f. 1.30J3.20 per 100 pond; snijboo nen f. 1.90—4.40; stek f. 0.80—0.95; pnnse- boonen f. 1,85—2.05, alles per 10 K.G. ROTTERDAM. 28 Sept. Veemarkt. Aan gevoerd 1032 varkens, 515 vette runderen, 281 vette kalveren, 1145 schapen of lam meren. Prijzen per K.G.: Koeien 40— 42'/z, 35—37, 23'/e26. Kalveren 60—65, 5055. 4047Vj. Varkens 2121. Over zicht: Koeien flauwe handel, prijzen iets lager, vette kalveren trage handel, prijzen van vorige week Maandag. Varkens tame lijke handel, prijzen iets stijver. Zouters flauwe handel, prijzen lager. 3—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3