De Voetbaluitslagen van gisteren. Maandag 28 September 1931 72ste Jaarpan? Het voornaamste Nieuws van heden. telefoon DIR.en ADMIN.2500 BED. 1507 bureau: NOORDEINDSPLEIN LEIDEN Groote nederlagen van H.V.V. en Sparta. Heeft V.U.C. grootsche plannen? 1 Voor don K. N. V. B. zijn gisteren de vol gende resultaten verkregen: Afdeeling I: le klasse: West Frisla H. V. V. 8—1; Hermes-D.V.S.'t Gooi 2—2; R.C.H.—K.F.C. 3—1: H.B.S.—Sparta 6—0; Stormvogels—Aj ax 22 (onder protest Stormv.) 2e klasse A: V.V.A.—Haarlem 05; !\W.S.—H.R.C. 0—1; W.F.C.—Z.V.V. 1—1; •le. VictrlxDe Spartaan 10; Bloemen- daal—Klnheim 22. 2e klasse B: D.E.C.—T.O.C. 2—2; Zee- burgiaVelox 23; ZandvoortB.F.C. 60; E.D.O.Baarn 61; Hercules—A. F.C. 6—1. 3e klasse D: AlphenElinckwijk 3—2; Z.N.C.Utrecht 12; AmsvordeU.V.V. 24; CulemborgZeist 42; D.O.S. Holland 10. 4e klasse C: T.H.B.Hillegom 01; Wilh. VooruitAvanti 00; SwiftRivalen 13. Afdeeling II. le klasse: Blauw Wit FeiJenoord 0—2; A.D.O.—V.S.V. 0—1; Z.F.C. H.F.C. 0—0; Xerxes—V.U.C. 2—5; Hilver sum—D.F.C. 0—7. 2e klasse A: O.D.S.O.N.A. 21; Excel sior—D.H.C. 1—6; R.F.C.—V.I.O.S. 2—5; OvermaasS.V.V. 21; St. HoogerUni tes 3—4. 2e klasse B: FortunaV.O.C. 71; Nep- tunusQuick 71; C.V.V.D.C.L. 12: Gouda—B.M.T. 2—1; B.E.C.—V.DX. 2—4. 3e klasse A: BodegravenScheveningen 1—1; G.S.V.Lugdunum 0—3; L.F.C. U.V.S. 0—1; HUlinen—R.V.C. 1—4; A.S.C. Alphia 11. 4e klasse A: Leidsche B.V.O.G.E.L. 3—3; R.Ci.-D.V.S. 5—2. 4e klasse B: H.D.V.Tonegido 11; MoordrechtCeleritas 63; Ter Laak— Waddinxveen 5—1; O.B.—De Jagers 24' W.I.K.S.V.C. 14. Res. 3e klasse A: H.V.V. 4U.V.S. 2 2—5' R.V.C. 2—A.S.C. 2 5—4; Delft 2—B.E.C. 2 14; A.D.O. 3Laakkwartier 2 44. Res. 3e klasse D: O.N.A. 2G.S.V. 2 3—2; Utrecht 2Bodegraven 2 51. Afdeeling m, le klasse: Tubantia— Z.A.C. 44; RoburGo Ahead 00; Vitesse —Enschedé 1—3; P.E.C.—A.G.O.V.V. 0—0; HeraclesWageningen 11. Afdeeling TV, le klasse: M.V.V.Bleijer- heide 20; P.S.V.Longa 32 (onder pro test van Longa)Willem II—N.O.A.D. 3—2 B.V.V.Eindhoven 5—0. Afdeeling V, le klasse:LeeuwardenVe- Iocitas 24; FrieslandAlcides 24; Fri- siaAchilles 12; Be Quick—F.V.C. 2—1; VeendamG.V.A.V. 2—1. LEIDSCHE VOETBALBOND. le klasse: Alphen III—U.V.S. III 3—2, A.S.C. IllL.D.W.S. I 014, Lugdunum II -L.F.C. II 4—2. 2e klasse A: R.C.L. HLugdunum III 0—5. Tona I—L.D.O. I 9—3. 2e klasse B: Alphia IV—U.V.S. V 2—5, D.V.S. III—L.F.C. rn 3—2. 3e klasse A: Roodenburg IIIBurger veen I 5—2, Leidsche Boys IIIR.C.L. III 6—3. 3e klasse B: Lugdunum VAlphia V 2—1. Tona II—L.F.C. V 1—3. 4e klasse: Lugdunum VIBurgerveen II 3—2, U.V.S. VI—L.D.W.S. III 1—2. Juniores A: A.S.C.Alphen 14. L.F.C. ■—Lugdunum (a) 26. Juniores B: Lugdunum (b)Roodenburg 0—6; U V.S—D.V.S. 3—0. Zaterdagmiddagcompetitie: Quick Boys I —Fides Pacta I 62, S.C.O. I—Rijnsb. Boys I 03, AJt.C. IIQuick Boys II 36; A.R.C. Ill—Quick Boys III 23. Rijnsb. Boys IITerleede II 53, Rijnsb. Boys III Terleede III 61, Rijnsb. Boys TV O.D l. II 4—2, L.R.C. Ill—Achilles 1—2, Achilles junioresBurgerveen juniores 42 Van Overal. Er zou over getwist kunnen worden welke clubs gisteren voor de grootste ver rassing hebben gezorgd: H.V.V. en Sparta, die beide een zeer smadelijke nederlaag leden, dan wel West-Frisia en H.B.S.. die geen van beide tot groote prestaties in staat werden geacht en niettemin met enorme cijfers triomfeerden. H.V.V. heeft een verjongde ploeg, die echter in geen enkel opzicht heeft voldaan. Ook Sparta telt meerdere jonge spelers en verleden week scheen dat heel goed te gaan. Ditmaal echter presteerde vooral haar voorhoede niets en steeds was H.B.S. ster ker om met 60 te winnen. Ajax heeft in IJmuiden een 20 voorsprong gehad, maar Stormvogels bood krachtig weer stand en kwam tenslotte gelijk. Zelfs mocht Ajax heel blij zijn dat het daarbij is gebleven In de 3e klasse boekte Alphen een 32 zege op de nieuwe 3e klasser Elinckwijk. Ook thans stelde Alphen eenigermate teleur. Hillegom triomfeerde in de 4e klasse over T.H.B. Feyenoord boekte in de eerste klasse van afdeeling II een wat fortuinlijke 20 overwinning op Blauw-Wit, dat uitstekend partij gaf. Pauwe Jr. bleek nog niet vol doende hersteld en moest na de pauze uit vallen De veteraan Pijl nam toen zijn plaats in! D.F.C. kwam met een 70 zege uit Hilversum terug, waar de club van dien naam niets presteerde, terwijl V.U.C. opnieuw fraai werk deed. Haar spel was vlot, goed sluitend en schotvaardig en met 52 werd Xerxes er het slachtoffer van. Voor de 3e klasse A deelden A.S.C. en Alphia de punten in een matigen wed strijd, waarin speciaal de thuisclub enorm veel kansen heeft gemist. U.V.S. won met den oneven goal van L.F.C. De zege was verdiend, hoewel het doelpunt slechts te danken was aan de hulp van een der wit- hemden. Lugdunum boekte een mooie 30 overwinning in Gouda, terwijl Hilli- nen met 41 tegen R.V.C. ten onder ging. Deze Hagenaars schijnen dit seizoen een rol van beteekenis te zullen spelen! Bode graven herstelde zich, zooals wij verwacht hebben, en ontfutselde Scheveningen een puntje. Het werd 11. De 4e klasse bracht een overwinning (52) van R. C. L. op D. V. S., een gelijk spel van Leidsche Boys (3—3) tegen Vogel en een nederlaag (51) van Waddinx veen tegen Terlaak. in de resa 3e klasse ging H.V.V. TV met 5—2 ten onder tegen U.V.S. II. De A.S.C.- reserves waren niet geheel opgewassen tegen R.V.C. en verloren met 54. Ten slotte sneuvelde Bodegraven II met 51 tegen Utrecht II. n In het Oosten was van Go Ahead meer verwacht dan een draw tegen Robur. Er ontbrak een schutter in de Deventer-voor- hoede; zelfs werden er twee strafschoppen gemist. Ook Heracles heeft nu getoond niet bijzonder sterk te zijn. Het gelijke spel tegen Wageningen getuigt daarvan! De rest was hier vrij normaal. P.S.V. had in het Zuiden onverwacht veel moeite met Longa. dat na spannenden kamp met slechts 3—2 capituleerde. Wil lem II heeft tegen Noad met 20 achter gestaan, maar won toch nog met 3—2. Bleyerheide stelde wat teleur door in Maastricht te verliezen. Het werd 20. Beide doelpunten waren reeds 7 minuten na den aanvang gescoord! In het Noorden klopte Velocitas één harer zwaarste concurrenten, Leeuwarden, met 42. Voorloopig heeft zij alleen van Veendam gevaar te duchten. A. S. C.—ALPHIA 1—1. Een spel van gemiste kansen. Het gelijke spel, 1—1, zal vermoedelijk bij geen der partijen algeheele bevrediging wekken, maar het is voor den neutralen toeschouwer toch wel buitengewoon moei lijk om te decideeren. wie hier de zege verdiend had. Terwijl rood-zwart vóór de rust over het algemeen eenig overwicht heeft gehad, is er na de pauze een periode geweest, waarin de gasten het spel zóó volkomen beheerschten, dat A.S.C. tot voor eigen doel teruggedrongen werd en elk oogenblik het schot werd verwacht, dat Alphia de leiding zou geven. Hoe goed de Oranje-mannen toen echter ook combi neerden, hoe keurig zij meer dan eens den bal voor de Leidsche veste brachten...., productief was hun- voorhoede allerminst en zoo heel erg moeilijk heeft de jeugdige rood-zwarte doelman het dan ook niet ge had. Zelfs dreigde er nog meer gevaar aan den anderen kant. waar de voorhoede der thuisclub zich door snelle tegen-attaques verschillende fraaie kansen wist te schep pen. Want dit was het merkwaardige: Al phia was in het veld in de meerderheid, dikwijls zelfs overwegend, doch A. S. C. was gevaarlijker en kreeg als het ware kans op kans om de score op te voeren. Dat zulks niet gebeurd is moet eigenlijk ongelooflijk worden genoemd; tot op twee a drie meter voor het Alphensche doel schoten Janssen c.s. naast of over en per saldo hebben de supporters der Oranje-hemden meer en enthousiaster gejuicht voor de tallooze ge vallen, waarin hun doel op wonderbaar lijke wijze aan doorboring ontsnapte, dan voor de schoten hunner favorieten Het is vooral Van der Leeden geweest, die door snelle aanvallen en goede voorzetten gisteren vele scoringskansen geschapen heeft. Hij werd voor de rust een tijdlang verdienstelijk door Brouwer gesteund, doch was na de hervatting vrijwel geheel op zichzelf of op het aangeven der halflinie aangewezen. Van het middentrio der voor hoede was Van Goor de beste. Hij deed bovendien in den beginne meer dan eens een lofwaardige poging om uit een voorzet ineens in te schieten. In de halflinie die gewoonlijk wat te ver achterbleef kon Goethart na de rust het tempo niet meer bijhouden De verdediging, speciaal Josson en Lef randt (die onverwachts toch gekomen was) heeft goed werk gedaan, al is gisteren wel gebleken, dat de rood zwarte keeper nog heel wat routine en vaardigheid zal moeten opdoen om ook in moeilijke oogenblikken het doel afdoende te kunnen bewaken. Alphia heeft ons aanvankelijk wat teleurgesteld, maar langzamerhand kwam zy beter op dreef en na de rust zagen wij weer het elftal, zooals wij dat kennen van voorheen' kort combineerend, enthousiast en doortastend, maarniet produc tief I Niettemin leek ons de voorhoede het beste deel der ploeg. Reumerman was een uitstekende linkshalf: geen bepaald fijn spel, doch geestdriftig en nuttig. De Ruiter en Van Goor hebben het tegen hem niet gemakkelijk gehad! Midhalf Zierikzee paste behoorlijk in het verband der ploeg, maar hij dient bij aanvallen der tegen partij méér dan gisteren terug te komen. Al te veel werd thans zijn verdedigende taak verwaarloosd. Achter een goed back- stel stond tenslotte een keeper, die zijn werk wel verstond, maar toch' eenmaal een blunder beging, die tot een doelpunt leidde. 'n'Hoog door De Ruiter voorgezette bal werd door hem onvoldoende gevangen en vrijwel voor de voeten geworpen van Janssen, die slechts voor het intrappen had. De arbiter annuleerde het punt we gens buitenspel en kan wel gelijk hebben gehad, maar wij moeten toch opmerken, dat de heer d'Hont dan een wonderkun- stenaar is om in een geval dat zich zoo snel en in zoo beperkte ruimte afspeelde, als dit, nog van aanzienlijken afstand off side te kunnen constateeren. Janssen kreeg den bal op enkele meters voor het vijan delijk doel en pas toen hij schoot kon de buitenspelregel in werking treden! Hier kwam nog bij, dat de overtredende A. S. C.'er (Brouwer of Van der Leeden) zich misschien wel tien of vijftien meter naar links bevond, zoodat het overzien der situatie met ongewoon veel bezwaren ge paard ging. Hoe het echter zij: het punt werd niet toegekend en wij durven over de beslissing van den arbiter geen definitief oordeel te vellen. Zijn leiding was overi gens niet zonder fouten, maar toch zeer zeker niet slecht. Tegen het slot haalde hij zich nog even de verontwaardiging der Alphenaren op den hals door hun voor een strafschop (wegens hands) appeleerenden grensrechter naar de lijn terug te zenden. Het geval speelde zich af vlak voor het Leidsche doel en wij hebben het vanaf de tribune dan ook niet kunnen constateeren. Aan Alphia intusschen den welgemeenden raad haar supporters, voor zoover 't leden waren, wat in tootn'Te houden. Hardop gemaakte opmerkingen over omkoopen van een scheidsrechter zijn laf en onsportief en werken er niet toe mede den goeden naam van Alphia hoog te houden! De samenstelling der elftallen was als volgt: A.S.C.: doel: Westen; achter: Lefrandt en Josson; midden: Goethart, De Jongh en Han; voor: v. d. Leeden, Brouwer, Jans sen. Van Goor en De Ruiter. Alphia: doel: Radstok; achter: P. Bout hoorn en De Jong; midden: Reumerman, Zierikzee en J. Rodenburg; voor: Braam. T. Rodenburg, Zwaan. J. J. Bouthoorn en Pijpers. Na een gelijk opgaand begin werd A. S. C. sterker en na zestien minuten scoorde Janssen het buitenspel-doelpunt, dat wij hiervoor reeds besproken hebben. De thuis club behield het beste van het spel en er was bijna een halfuur gespeeld toen Jans sen uitstekend doorgaf naar links en Van der Leeden na een snelle ren op fraaie wijze scoorde. 10. Alphia pakte daarna feller aan, ging beter combineeren en uit een voorzet van Pijpers ontstond een wor steling voor het Leidsche doel. waaruit J. J. Bouthoorn de partijen op gelijken voet bracht. 11. Na rust speelden de gasten forscher, maar geruimen tijd toch ook aantrekkelijker en nuttiger voetbal, zoodat zij steeds het rood-zwarte doel bedreigden. Maar daarmede hield de nuttigheid van hun spel dan ook op en vrijwel geen schot kwam er op Westen's heiligdom. A. S. C. deed vlugge tegenaanvallen, spelers kwa men soms vrij voor het doel der Alphia- r.enmaar altijd weer werden de kan sen om hals gebracht. Onder eenig overwicht der Oranjeploeg kwam 't einde met onveranderden stand. L. F. C.—U. V. S. 0—1. WEDSTRIJDEN VAN QUICK BOYS. Quick Boys is Zaterdagmiddag op den goeden weg voortgegaan. Alle drie elftal len hebben wederom een overwinning be haald. Quick Boys I ontving thuis Fides Pacta 1. De Katwijkers wisten een paar minuten na het begin de leiding te nemen Even daarna kreeg F. P. een penalty toe gewezen, die in een doelpunt werd omge zet. De Katwijkers waren voortdurend in de meerderheid, maar toch wist Fides Pacta met een mooi schot de leiding te nemen. 12. Maar toen had Fides Pacta al haar kruit verschoten en geleidelijk voerden de Boys den stand op tot 52. Na de rust ging het spel wat meer gelijk op en neer en de linksbinnen van Q. B. wist nog eenmaal het net te vinden. 62. Met onveranderden stand kwam het einde. Het tweede en derde elftal trok naar Alphen om daar reap. A.R.C. 2 en A.R.C.-3 te bekampen. Het tweede elftal der Kat wijkers wist tegen de verwachting in A. R.C. 2 met 6—3 aan den dijk te zetten. Met de rust was de stand 41 voor Quick Boys. Na de rust wisten Q. B. en A.R.C. elk nog tweemaal het net te vinden, zoo dat het einde kwam met 6—3 voor de Katwijkers. Quick Boys 3 speelde daarna tegen het derde van AR.C. Ook hier konden de Boys het tot een overwinning brengen. Rust 11. Het einde kwam met 32 voor Quick Boys. De blauw-witten waren beter. De eerste plaatselijke ontmoeting is voor L. F. C. wel op een teleurstelling uit- geloopen. Niet alleen wat de uitslag be treft, doch, en dat wel vooral, wat betreft het spel. Dat de withemden zooveel minder speelden dan vorige week tegen G.S.V.. kan niet alleen aan het gemis van Van der Plas (die op de ziekenlijst stond) geweten worden. Het geheel rammelde. In de voor hoede deed Vliegenhart af en toe zeer verdienstelijk werk. Verrassend spel werd door de voorhoede echter weinig te zien gegeven In de halflinie had Blom zijn dag niet. Segaar speelde zijn gewone goede spel. Zijn goed werk bracht voor zijn club echter niet het gewenschte resultaat. In de verdediging had F. de Vos de plaats van van der Plas ingenomen. De verdedi ging was veel minder dan in den vorigen wedstrijd. Duffels in het doel deed veel goed werk, doch deelde toch af en toe aan de malaise mee. U. V. S. gaf ons den indruk over een, elltal zonder uitblinkers te beschikken, dat echter goed is in zijn geheel, met een snelle aanval en een uitstekend uithou dingsvermogen. Het eenige doelpunt in den wedstrijd werd ongelukkig door de Vos in eigen doel gewerkt. De uitslag 10 voor U.V.S. geeft echter de verhouding goed weer. Over den wedstrijd het volgende: L. F. C. trapt af en gaat direct met het windje mee op het U. V. S.-doel af en krijgt al spoedig een corner te nemen die, als gewoonlijk, niets oplevert. Een kogel van Van Leeuwen suist naast. U. V. S. neemt het spel over. A. Arbouw werkt zich keurig door de verdediging heen en geeft Beekman een prachtkans. Moedig werpt Duffels zich op den bal en weet zoo een zeker schijnend doelpunt te voorkomen. Als een mooie pass van Segaar op buiten spel is gestrand, gaat H. Laman langs het lijntje. Zijn voorzet wordt door C. Laman naast geschoten. H. Neuteboom gaat het van ver probeeren. Zijn hoog schot be landt echter in de handen van Kramp. Aan den anderen kant knalt A. Arbouw den bal over de lat. Bij een L. F. C.-aanval loopt Kramp uit zijn doel, maar Vliegenthart schiet in moeilijke positie over. Even later haalt de zelfde speler den bal mooi om. Keeper Kramp is echter op zijn plaats. Het spel gaat gelijk op zonder succes te verkrijgen. Ook als Duffels gevaarlijk uitloopt heeft A. Arbouw geen geluk als hij den bal over den uitgeloopen keeper maar ook juist over de deklat kopt. Even later gaat C. Laman er doorheen, zijn lage voorzet wordt door de Vos van richting veranderd en de bal schiet, voor Duffels onmogelijk te houden, in het net. 01. L. F. C. is even geheel onthutst door dezen tegenslag en laat U. V. S. als 't ware vrij spelen. Duffels krijgt druk werk, maar meer dan één cor ner krijgt U.V.S. niet uit dat overwicht, al blijft U.V.S. ook sterker tot de rust aanbreekt. 01. Na de rust is U. V. S. direct in den aan val en moet Duffels enkele malen hande lend optreden. Schoten van A. Arbouw en Deurse worden door hem subliem gere tourneerd en een hooge voorzet van H. Laman wordt keurig onderschept. Van Leeuwen schiet aan den anderen kant hoog over. Het spel wordt wat forscher en L. F. C. komt eenigszins in de meerderheid, zonder echter veel gevaar voor de U. V. S.- verdediging op te leveren. Segaar en van Leeuwen verwisselen van plaats, maar ook dat geeft weinig verbetering. U. V. S. door staat den druk en komt weer in den aanval, waarbij A. Arbouw keurig inkopt. Duffels weet echter een doelpunt te voor komen. Zoo loopt het spel ten einde zonder dat na de rust gedoelpunt is en U. V. S. met beide puntjes uit deze eerste derby is gaan strijken. De leiding was zwak. S.C.O.I.—RIJNSB. BOYS 1 0—3. Reeds direct na den aftrap zijn de Boys in het offensief, maar in de voorhoede wil het niet erg vlotten. Meermalen den ken wij de voorhoede te zien doelpunten, maar door te peuterig spel gaan mooie kansen verloren. Eindelijk doelpunt de midvoor (01). Na de rust openen de gasten weder den aanval, waarop na 20 minuten spelen, de mid-voor wederom doelpunt (02). Dit is de thuisclub te bar en fanatiek komt zij opzetten, maar zij vindt den kee per der gasten in schitterende conditie. Uit een tegenaanval maakt de rechtsbin nen der Boys 03. Nog denken wij de linksbinnen te zien doelpunten, maar de bal vliegt hoog boven het net en de kans is verloren. Zelfs een penalty wordt nog tegen de lat ge schoten. Zoo komt het einde van een door beide partijen maar matig gespeelden wedstrijd. Scheidsrechter Ladan leidde tot aller genoegen. RIJNSB. BOYS II—TER LEEDE II 5—3. Reeds kort na den aanvang nam Rijns- burgsche Boys de leiding. De vreugde was echter van korten duur, want Ter Leede maakte gelijk, om even daarna de leiding te nemen. Na de rust speelt Rijnsburgsche Boys tegen den wind en was zij veel sterker. Al spoedig maakt zij dan ook gelijk, om ook de leiding te nemen. Daarna werd het 3—2. 33. 43, 53, met welken stand het einde kwam van dezen prettigen wedstrijd. De heer Bentgen leidde uitstekend. Verrassend groote nederlagen van H.V.V. Sparta en Hilversum voor de competitie van den K. N. V. B. Overwinningen in de 3e klasse van Alphen, U.V.S. en Lugdunum; een gelijk spel tusschen A. S. C. en Alphia: neder lagen van L. F. C. en Hillinen. De Leidsche Korfbalclubs stelden op nieuw teleur. De heer J. D. Schepers won het floret kampioenschap van Leiden. G. S. V.LUGDUNUM 0—3. Een welverdiende overwinning. Het is Lugdunum mogen gelukken haar eersten uitwedstrijd tegen het sterke G. S. V. te Gouda te winnen, en wel met cijfers, die behoorlijk kunnen worden ge noemd. Lugdunum heeft zeer zeker ver diend gewonnen. Over alle linies was zij sterker. G. S. V. werd geen kans geboden haar spel te ontplooien. Lugdunum's be weeglijke voorhoede, goed gesteund door de halflinie. zwierf telkens voor het vijan delijke doel. Menige kogel van De Roo en consorten heeft de keeper van Gouda ge keerd. Aan hem is het ook te danken, dat de G. S. V.-nederlaag nog niet grootèr is geworden. De beide Leidsche backs met keeper v. d. Berg speelden een goede partij. Veel heeft v. d. Berg echter niet te ver werken gehad, doch datgene wat hij moest tegenhouden was af. De leiding was in goede handen. Even dreigde van den kant van G S. V., dat het spel wilde forceeren. een beetje ruw heid, doch de scheidsrechter greep oogen- blikkelijk in. zoodat de wedstrijd tot het einde goed werd uitgespeeld. Over het verloop het volgende: Precies om 2 uur laat de scheidsrechter, de heer v. d. Blerk. beginnen Lugdunum is volledig. Onmiddellijk na den aftrap neemt Lugdunum den bal mede en gaat tot den aanval over. Vooreerst geven de G. S. V.-backs niet thuis. Het is van weers zijden een verkenning. Weldra blijkt dat het Lugdunum ernst is. Goed gesteund door de middenlinie valt Lugdunum krach tig aan, doch de keeper van Gouda weet zich staande te houden. Sporadisch valt G. S. V. aan, en de enkele schoten leveren voor keeper v. d. Berg geen gevaar. Na een 20 minuten spelens. waarin Lugdunum heeft aangevallen, doch geen succes boekte krijgt Lugdunum een inzinking, welke echter van korten duur is. Lugdunum werkt zich weer los. Aanval op aanval volgt. G. S. V. is ver in de minderheid en wordt gedwongen zich uitsluitend op ver dedigen toe te leggen. Hoe ook Lugdunum zwoegt en werkt, voor rust kan zij niet de leiding nemen, want alles staat te verde digen. Rust treedt in met blanken stand. Na rust valt Lugdunum weer krachtig aan, doch nu ook in het de keeper van G. S. V.. die aanvankelijk alles keert en vangt. Een goed opgezette aanval van links is G. S. V. echter noodlottig, als een der backs bij een voorzet den bal van richting doet veranderen en in het net verdwijnt. Lugdunum leidt met 1—0. Di rect na den aftrap bemachtigt midhalf J. Bekkering den bal. geeft dezen goed door naar De Roo, die zich inmiddels vrij heeft opgesteld, en met een enorm harden kogel vergroot hij de leiding. 20. Als weer is afgetrapt volgt wederom een snelle aan val van links. De bal belandt bij v. d. Laan. Deze passeert handig eenige tegenstanders en met een lagen harden schuiver ver dwijnt het leer onhoudbaar voor den kee per in het net, 30. G. S. V. geeft zich nog niet gewonnen. Althans tracht men de eer te redden, doch de beide backs met keeper v d. Berg be zweren elk gevaar. De tijd verstrijkt. Nog menig schot wordt door den G. S. V.-keeper ge'keerd. Met Lugdunum in den aanval komt het einde van dezen door Lugdunum welverdienden en zeer goed gespeelden wedstrijd. De leiding was in goede handen. D. V. S. Ill—L. F. C. III 3—2. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een vlug spel met L.F.C. iets meer in den aanval. D.V.S. trekt nu ten aanval zoodat de midvoor Stol weet te doelpunten 10. Na de rust krijgen de groen-zwarten een penalty welk in een doelpunt wordt om gezet 20. Nu gaat LP.C. ten aanval maar de D.V.S.-achterhoede houdt stand. Toch weet L.F.C. tenslotte te doelpunten 2—1. Direct daarna maakt D.V.S. weer gelijk 22. Even voor het einde weet de links binnen van D.V.S. W. Piket, het winnende doelpunt te' scoren, waarmede het einde komt. RIJNSB. BOYS ni—TER LEEDE III 6—1. Rijnsburgsche Boys IH liet zich niet onbetuigd in Sassenheim, en klopte Ter Leede III met liefst 61. RIJNSB. BOYS IV—O. D. I. II 4—2. De jongste Boys gingen eveneens op den goeden weg voort. Nu moest OXi.I. II uit Leiderdorp er met 42 aan gelooven. Een goeden dag voor de geel-zwarten!

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11