BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. UIT DE OMSTREKEN. 't BINNENLAND. SPORT. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 772. TELEGRAFISCH WEERBERICHT v. h. Kon. Ned. Meteorol. instituut, De Bildt Hoogste stand 799.1 te Malinhead. Laagste stand 760.3 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 28 Sept. Matige, Noord-Westelijke wind, meest licht- tot halfbewolkt, waarschijnlijk droog weer. Zelfde temperatuur. Buitenlandse!) Weerbericht. (Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt). Het gebied van hoogen druk over de Britsche eilanden is onder Invloed van het bij IJsland uit het westen doordrin gen eener depressie aan den Noordkant afgenomen. Bij de Britsche eilanden is de windkracht over het geheel zwak ge worden, doch het gebied van hoogen druk blijft zijn somber karakter behouden. Ook in den nacht was de lucht overal betrok ken. In Scandinavië dat tusschen twee depressies lag. daalde de temperatuur. Over het vasteland bleef de tempera- tuur-verdeeling dezelfde. In het Zuid- Westen schijnt een versterking van den hoogen druk in aantocht. Ingrijpende veranderingen zijn voor- loopig niet te verwachten. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 11 gr. C. (52 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 12'/i gr. C. (55 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. Voorm. te 4 uur; nam. te 4.13 uur. Voor Maandag. Voorm. te 4.28 uur; nam. te 4.42 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminricbting „Hooge Rijndijk". 's Middags 12 uur: 14 gr. C. Zweminrichting „De Zijl." 's Middags 12 uur: 14 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 7.20 n.m. tot 6.24 v.m. Zondag 7.18 n.m. tot 6 25 vji. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het bezoek der Fransche ministers aan Berlijn Ook Briining naar Washington? Het Chinee"h-Japanschc conflict De steun aan Oostenrijk en Hongarije. Heden gaan de Fransche ministers Laval en Briand naar Berlijn. Laval verzekerde aan de „Frankf. Ztg." naar Duitschland te gaan, niet om slechts een beleefdheids bezoek te brengen, maar met het doel de betrekkingen tusschen de twee landen grondig te verbeteren. Laval is intusschen niet voornemens te Berlijn de zoogenaamde „groote politieke vraagstukken" te berde te brengen, daar deze thans toch niet zijn op te lossen. Hij wil veeleer een gemengde commissie van 40 leden stichten, die vooral op oecono- misch gebied werkzaam zal zijn en beide regeeringen met raad zal bijstaan. Van den goeden wil der regeeringen zal het dan afhangen, deze adviezen in daden om te zetten. Laval verwacht voor de toekom stige samenwerking tusschen Frankrijk en Duitschland zeer veel van deze methode. Naar de Frankf. Ztg. verder meedeelt is te Parijs reeds een memorandum ont worpen. waarin het denkbeeld van Laval verder is uitgewerkt. De reeds boven genoemde commissie van 40 leden, zal dienvolgens vijf sub commissies, elk van acht leden vormen voor de volgende belangen: a. openbare werken, gemeenschappelijk door Frankrijk en Duitschland te onder nemen. c.q. ook in opdracht van andere landen: b. verkeerseommissie voor het tot stand brengen van samenwerking van scheep vaart- en luchtlijnen en herziening van het spoorwegverkeer: c. handelsoommissie ter toetsing van het bestaande Duitsch-Fransche handelsver drag; d. nijverheidscommissie, die de uitbrei ding van de bestaande kartels zal over wegen; e. flnancieele commissie, welke de deel neming, van Fransch kapitaal aan Duitsche ondernemingen en omgekeerd zal behan delen. De ontvangst der Fransche gasten is met groote zorg voorbereid. Officieel is den Nazis elke betooging verboden. Het bestuur der nationaal-socialisten heeft n.l. den volgenden oproep gepubli ceerd: Het is ter kennis van het bestuur gekomen, dat in linksche kringen het voornemen bestaat, ter gelegenheid van het bezoek van de Fransch" ministers Laval en Briand door provocateurs de na tionaal-socialisten on te hitsen tot demon straties te Berlijn of op de stations, welke de trein passeert. Hierdoor zou de Fran sche regeering aanleiding hebben, haar bekende politieke eisohen die In de eerste plaats tegen de N. S. D. A P zlin gericht, onnieuw te stellen. w.aarhü tegelijkertijd de reeeering te Ber'iin de aanvaarding daarvan vereemakkeliikt zo" worden. Het bestuur verbiedt daarom "U" aartiigpnon- ten deelneming aan welke •semonstratie ook tegen de Fransche rrir'te^s. van bun aanwezigheid mag geen notie worden ge nomen. Partlieenooten die zich hieraan niet houden, sluiten zi"b zelf wpaens be nadeeling van de partij uit N. S.D A.p. Als men zich daaraan nu maar houdt! Zooals te voorzien was, heeft Laval de ultnoodiging van Hoover om naar Was hington te komen, aanvaard. Gisteren Is voorts in de zaal, waar de Fransch-Ameri- kaansche onderhandelingen over het ln werking stellen van het moratorium van Hoover plaats hebben gehad, aan minister president Laval, in opdracht van Mellon, een schrijftafelgarnituur als geschenk overhandigd. Bij de overhandiging van Mellons ge schenk aan Laval hield de Amerikaansche ambassadeur Edge een toespraak, waarin hij verzekerde, dat Laval in de Ver. Staten op even hartelijke wijze ontvangen zou worden, als Mellon en Edge in Parijs door de Fransche ministers waren onhaald. In zijn antwoord zeide Laval, dat de persoonlijkheid van Hoover voortaan ver bonden is met de gedachte der interna tionale solidariteit. Onze taak is verre van afgeloopen. Het vertrouwen in de wereld moet hersteld worden en deze taak is vooral weggelegd voor de Ver. Staten en Frankrijk, die traditioneel verbonden zijn om de vrijheid en de beschaving te dienen. Mooie woorden. Wij wachter echter op daden Te Washington loopen geruchten, dat president Hoover ook den Duitschen Rijkskanselier dr. Briining zou hebben uitgenoodlgd een bezoek aan Washington te brengen. Desgevraagd verklaarde de onderstaats secretaris Castle, dat deze geruchten slechts op combinatie berusten, al zou, volgens zijn meening, een dergelijk be zoek zeer gunstige resultaten kunnen op leveren. Ondanks het dementi van Castle, ge looft men dat een bezoek van Brüning binnen het bereik der mogelijkheden liet, ook al is er nog geen officieele uitnoodi- ging verzonden. Het antwoord der Japansche regeering op het beroep van den Volkenbondsraad inzake het Chineesch-Japansche conflict heeft in Volkenbondskringen een betrek kelijk goeden indruk gemaakt. De commissie van Vijf, bestaande uit vertegenwoordigers der groote mogend heden, hebben van het antwoord kennis genomen. Men verheelt zich evenwel niet dat men nog niet aan het einde der moeilijkheden is gekomen en dat de Volkenbondsorga nen zeer waakzaam moeten zijn willen zij voor nieuwe teleurstellingen gespaard blijven. De Japansche regeering deelde haar bereidheid mede de Japansche troepen langzaam terug te trekken. Over het tijdstip van den aanvang van dit terug trekken en de beëindiging daarvan is op het oogenblik niets bepaalds bekend. In het antwoord wordt de inmenging van den Volkenbondsraad bij de oplossing van het conflict in min of meer duidelijke termen van de hand gewezen. Gecon stateerd kan echter worden dat de moreele kracht van den Volkenbond, te zamen met de interventie van de Vereen. Staten van Amerika de Japansche regee ring er van overtuigd heeft, dat het niet licht mogelijk zou zijn zich definitief meester te maken van Mandsjoerije. Gisteravond kwam de Volkqnbondsraad weer bijeen. De vertegenwoordiger der Japansche regeering verklaarde, dat hij ten heftigste protesteerde tegen de ongehoorde ver dachtmakingen, waaraan de Japansche troepen waren blootgesteld. In interna tionale verdragen was Japan de spoor- wegzöne toegezegd en Japan had het recht, 15.000 man troepen te gebruiken om leven en bezittingen der Japansche onderdanen te beschermen. Het geheele incident was ontstaan doordat Chinee- sche troepen een gedeelte van den spoor weg hadden vernield. De Raad zou een bewijs van gezond verstand geven door elke voorbarige interventie te vermijden, waardoor de toestand, die thans reeds bezig was beter te worden, slechts ge schaad zou v/orden. De Chineesche regeeringsvertegenwoor- diger Sze, die hierna aan het woord kwam, eischte met groote kracht, dat de Raad terstond zou besluiten, dat de Ja pansche troepen oogenblikkelijk terug getrokken dienden te worden tot achter hun oude linie, die de Japanners op 18 September j.l. bezet hielden. Voorts eischte hij een herstel van den vroegeren toestand en het instellen van een neu trale Volkenbondscommissie van onder zoek. De Raad, zoo betoogde hij, was niet vrij in zijn handelingen, maar was gebonden aan artikel 15 van het Volken bondspact. Op deze beide verklaringen volgde een uitgebreid debat, dat verscheidene uren duurde. Dit debat werd afgebroken en voor onbepaalden tijd verdaagd. De voor zitter van den Volkenbondsraad Lerroux verklaarde, dat de Raad kennis had ge nomen van het terugtrekken der Japan sche troepen en van de verplichting, die de Chineesche regeering op zich nam om leven en eigendom der Japansche onder danen in China te beschermen, en dat de Raad zich zijn verdere beslissingen zou voorbehouden. Te Nanking en Sjanghai hebben groote tegen Japan gerichte nationale mani festaties plaats gehad, waaraan te Nan king meer dan 100.000 personen hebben deelgenomen. Er werd een resolutie aangenomen, waarin verklaard wordt dat slechts een militair optreden van Chineesche zijde Japan zal kunnen dwingen de Chinee sche souvereiniteit te eerbiedigen. Te Shanghai is het tot kleine botsingen gekomen tusschen Japanners en Chinee- zen. De internationale politie slaagde er evenwel spoedig in de orde te handhaven. De Volkenbondsraad nam eenstemmig een resolutie aan waarbij het rapport van de Flnancieele Commissie inzake den steun aan Oostenrijk, wordt aangenomen. De financieele commissie werd opdracht gegeven een of meer commissies samen te stellen om gemeenschappelijk met de Oostenrijksche regeering de bizonderhe- den van het saneeringsprogram uit te werken. De Raad nam voorts een rapport aan van' de financieele commissie inzake het verzoek om financieele hulp van Honga rije. Hierin wordt aanbevolen een uit voerige bestudeering van den economi- schen en financieelen toestand van Hongarije. Een commissie zal naar Hongarije gaan, bestaande uit den Italiaan Suvin als voor zitter, een Engelschman, een Amerikaan en een Tsjech. DUITSCHLAND. Huldiging dr. Duisberg De splitsing bij de socialisten. Het Rljksverbond van Duitsche in- dustrieelen heeft gisteravond ter gelegen heid van den 70sten verjaardag van zijn aftredenden president Dr. Kar) Duisberg een bijeenkomst gehouden, waaraan werd deelgenomen door de hoogste autoriteiten uit het geheele Rijk. O.m. werden opge merkt de Rijkskanselier, Dr. Bruening, de Rijksministers Dietrich, Wlrth, v. Guerard, Groener, Treviranus, de president van het Rijksgerecht, Dr. Simons, Dr. Luther van de Rijksbank. Nadat de plaatsvervangende president van het Rijksverbond, Albert Frowein, de bijeenkomst had geopend, nam namens de Rljksregeering Rijkskanselier Dr. Bruening het woord. Deze deelde mede dat de Rijks president Karl Duisberg ter gelegenheid van diens 70sten verjaardag het Adler- schild van het Rijk heeft verleend, waarna de Rijkskanselier een schrijven van presi dent von Hindenburg voorlas waarin deze Dr. Duisberg hulde brengt voor zijn werk zaamheden in het bizonder in de Chemi sche industrie. Namens de Pruisische staatsregeering sprak minister Dr. Schreiber, die mede deelde dat de staatsregeering Dr. Duisberg de gouden medaille voor verdienste heeft toegekend. Dr. Karl Duisberg dankte bewogen voor de hem gebrachte hulde en verleende onderscheidingen. Voorzitter wordt dr. Krupp von Bohlen und Halbach. Hij werd op 7 Augustus 1870 geboren in den Haag; hij promo veerde in 1897 tot doctor in de rechten en was daarna in Duitschen diplomatieken dienst werkzaam. In 1910 nam hij de lei ding van de firma Krupp op zich, nadat hij enkele jaren tevoren met Bertha Krupp in het huwelijk was getreden. De splitsing in de soc.-dem. partij is een voldongen feit geworden. 8 Rijksdagleden hebben zich afgescheiden. FRANKRIJK. Ook hier terugslag van de crisis. De Engelsche financieele crisis waar voor men wat de dadelijke uitwerking betreft op de Fransche markt geen directe vrees koesterde heeft thans ook in Frankrijk haar eerste offer geëischt. De „Banque nationale de crédit" kon giste ren niet op de Parijsche beurs worden genoteerd. Teneinde een algemeen wantrouwen in den financieelen toestand tegen te gaan heeft de minister van financiën Flandin gistermiddag een conferentie gehad met den gouverneur van de bank van Frank rijk. De besprekingen, die tot 8 uur 's avonds duurden, werden na midder nacht voortgezet. Om 2 uur begaven de minister van financiën en de gouverneur der bank zich naar den premier om hem den toestand uiteen te zetten. Om 3 uur 15 heeft het ministerie van financiën de volgende mededeeling gepubliceerd: De minister van financien heeft de vertegenwoordigers der groote banken en den gouverneur van de bank van Frank rijk bijeengeroepen ter bespreking van den toestand, van de Banque nationale du crédit, waarover op de beurs bepaalde geruchten liepen. Na bestudeering van den toestand is een garantiefonds in het leven geroepen, waardoor het genoemde bank mogelijk wordt gemaakt haar operaties voort te zetten en haar verplichtingen na te komen. ENGELAND. Henderson's program. De Ronde-Tafel- conferentie, MacDonald is gisteren te Londen terug gekeerd en heeft een ministerzitting bij gewoond. Heden en morgen verblijft hij weer op Chequers. Tegen Maandag namiddag is een nieuwe kabinetszitting bijeengeroepen. Men ver wacht dat daarin de kwestie van nieuwe verkiezingen besproken en een beslissing genomen zal worden. Ook de koning wordt te Londen ver wacht. Volgens ae ..Evening Standard" zou het besluit tot ontbinding van het parlement Woensdag as. in het Lagerhuis worden voorgelezen. Officieel is echter nog niets bekend, zoodat men nog voorzichtig is. Inmiddels heeft Henderson te Burnley het program van zijn partij uiteengezet. Hij gaf met name in overweging dat men het bezuinigingsontwerp zou prijs geven, dat er maatregelen zouden worden genomen om de geldmarkt te beschermen, het bankstelsel onder controle te brengen en buitensporige winsten te beletten, als mede nationalisatie van, of controle op de voornaamste industrieën en de diensten van openbaar nut. Op het terrein der buitenlandsche poli tiek wil Henderson een eind maken aan den staat van economischen oorlog waar heen de wereld glijdt en vrede en ontwa pening bevorderen. Hij geloofde niet dat douanetarieven een doeltreffend hulpmiddel zijn voor een ra dicale reconstructie van het economische leven van Groot-Brittannië. Het Lagerhuis heeft de bezuinigingswet gisteren verder behandeld. Bij het voorstel om den doktoren der openbare ziekenfondsen 8 shilling in plaats van 9 shilling per patiënt per jaar te ver goeden, heeft de minister meegedeeld dat de regeering bij nadere overweging' be sloten had ook voor deze categorie de vermindering tot 10 pCt. te beperken. Minister Samuel deelde later mee, dat de pensioenen der politiebeambten op geen enkele wijze in het gedrang zouden komen. Ook hier zou de korting tot 10 pCt. be perkt blijven en de 100.000 p. st„ die deze concessie kostte, zou door administratieve bezuiniging verkregen worden. De federale structuur-commissie der Ronde-Tafel-conferentie heeft gisteren haar werkzaamheden voortgezet en beëin digd. Er is een sub-commissie samenge steld uit 12 leden, ten einde de „algemeene principes, waarop de federale financieele bronnen de verplichtingen van Indië door de Federatie, en de Britsch-Indische een heden en de verschillende staten-eenheden zouden kunnen berusten", te bestudeeren en hierover rapport uit te brengen. Lord Peel ls tot voorzitter dezer sub-commissie benoemd. Plenaire zittingen van de Commissie zul len de volgende week niet worden gehou den. De subcommissie daarentegen zal wel bijeenkomen. Intusschen zal de voorzitter der Ronde-Tafelconferentie, Lord Sankey, een ontwerp-rapport over de reeds ver richte werkzaamheden opstellen. De belangrijke kwestie der gemeenschap pen zal de volgende week opnieuw op den voorgrond staan. Maandag zal de Minder heden-commissie. waarvan de Premier voorzitter is, haar werkzaamheden her vatten. Gandhi zal heden en morgen een bezoek brengen aan Lancashire. Dit bezoek draagt een particulier karakter. Hij zal besprekingen hebben met een aantal katoenfabrikanten, van wie velen geen werk hebben door den stand van zaken in Indië. o ZUID-SLA VIE. De run op de banken. De banken te Belgrado waren in den loop van gisteren niet meer in staat aan alle aanvragen van beleggers, die hun geld kwamen opnemen, te voldoen. In een ver trouwelijke circulaire machtigde de regee ring de banken, om slechts gedeeltelijk en in overeenstemming met de liquide mid delen, waarover elke bank beschikt, uit te betalen. De meeste banken betaalden bedragen, varieerende tusschen de 50 en 100 gulden. POLEN. Graf Skrzynski gedood. De voormalige Poolsche minister-presi dent Skrzynski is het slachtoffer gewor den van een ernstig auto-ongeval. In ge zelschap van Overste Merawski keerde hij per auto van een Jachtpartij terug toen, op den weg tusschen Krotosjin en Ostro- wo. de auto in botsing kwam met een boerenwagen en vervolgens tegen een boom sloeg. Graaf Skrzynski liep zoo ern stige verwondingen op. dat hij na aan komst in het ziekenhuis te Ostrowo weldra overleed. Overste Korawskl, die militair attaché bij het Poolsche gezantschap te Berlijn Is. werd slechts licht gewond. Skrzynski. Graaf Skrzynski stamt uit een oud adellijk geslacht. Hij werd 18 Maart 1882 in Krakau geboren. Hij trad in diploma tieken dienst van Oostenrijk-Hongarije om echter, toen Polen zijn vrijheid her kreeg, zijn vaderland te gaan dienen. Na gezant te Londen te zijn geweest, trad hij als eerste minister op en in 1925 als pre mier. Later ging hij uit de politiek. KINGSFORD SMITH. VICTORIA POINT (Burma), 26 Sept. (Reuter). Kingsford Smith ls hier aange komen. DE ENGELSCHE VERKIEZINGEN. LONDEN, 26 Sept. (V. D.l. Mac Donald heeft Baldwin en den liberalen minister Sir Herbert Samuel tot een be zoek aan de „Chequers" uitgenoodigd.' teneinde gezamenlijk tot een beslissing te komen inzake het uitschrijven van de verkiezingen. Het gaat hierbij om de vraag of Sir Herbert Samuel aan deze po litiek zal deelnemen of niet. Voor het ge val hij haar afwijst zal hij uit het kabinet treden en door Sir John Simons vervan gen worden. Het op „Chequers" te nemen besluit zal Maandag in een kabinetszit ting worden behandeld. Dinsdag zal de Koning, die van Bal moral naara Londen komt. den minister president ontvangen. DE INTREDE VAN Ds. TICHELAAR. Nader wordt ons medegedeeld, dat de intrede van ds. G. Tichelaar, te Lisse. morgenmiddag niet om 5 uur, doch om half drie zal plaats vinden. COMMISSIE PRIJSVERLAGING IN HET SLAGERSBEDRIJF. Door den Min. v. Arbeid. Handel en Nijverheid is een Commissie ingesteld ter onderzoek van de prijsverlaging in het slagersbedrijf. Deze commissie is een sub commissie van de stichting het Econo misch Instituut v. d. Middenstand. Als leden zijn benoemd de heeren: J. P. van Slooten.dir. Gem. Slachtplaats en lec tor aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; J. H. F. Klaassen chef afd. 6 (Statistiek van in-, uit- en doorvoer Scheepvaart) vil. Centr. Bur. Statistiek te den Haag, Jhr. J. C. Mollerus secr. der K. v. K. en Fabrie ken voor Haarlem en Omstreken te Haar lem, E. Weima lid v. d. Commissie van Bijstand van de Stichting Ec. Inst. v. d. Middenstand te Leeuwarden; Th. Kuypers dir. Vakschool voor Slagers te Utrecht; J. G. v. Eeden, dir. v. h. Bondsbureau voor het Ned. R.K. Verbond van slagerspatroons te Noordwijk en S. Cohen Is., voorzitter van den Ned. Grosslersbond voor den Vleeschhandel te Rotterdam. BRAND. In den afgeloopen nacht zijn te Wlttem (Zuid-Limburg) twee groote boerderijen afgebrand, ln eigendom toebehoorende aan de families K. en S. P. Veertig var kens, vijf kalveren, honderd kippen en de geheele oogst gingen verloren. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzeke ring gedekt. o UIT NED. OOST-INDIE. DE WERKING VAN DE KRAKATAU. BATAVIA, 25 Sept. (Aneta). Gisteravond is een gewestelijk vaartuig te Ambon mdt aan boord de ambtenaren van den vulca- nologlschen dienst Petroeschepsky. een mantri en vier koelies naar het obser vatie-station op Lang-eiland vertrokken ter observeering van de nieuwe werking van den Krakatau. De expeditie zal Zondag terugkeeren en alsdan zal worden beslist of de werking een zoodanige is, dat de observatie-dienst zal worden voortgezet. BATAVIA. 26 Sept. Aneta) De Krakatau vertoont momenteel weer hevige werkin gen. Wederom worden uitstortingen waar genomen, thans op een hoogte van meer dan 2000 M. Het vroegere eiland Anak— Krakatau, dat eerst 9 M. boven den water spiegel uitstak, is thans 45 M. hoog. Het observatie-station zal moeten worden ver plaatst tengevolge van den ongunstigen wind, waardoor latere opspuitingen zou den kunnen worden veroorzaakt. De Residenten van Bantam en de Lam- pongsche districten zijn verzocht om kust wachten in te stellen, teneinde voorbereid te zijn op mogelijke eventualiteiten. Er bestaat echter geen reden tot ongerust heid. I o PEST. BATAVIA. 25 September (Anetal. Het aantal sterfgevallen aan pest ln het tijd vak 12 Juli8 Augustus bedraagt 209. In dezelfde periode van het vorige jaar kwa men 202 sterfgevallen aan pest voor. Hier door is het totaal aantal sterfgevallen aan pest ln 1931 gestegen tot 2339 tegenover 1928 over hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. DE OLYMPISCHE SPELEN. Geen Nederl. Gymnastiek-damesploeg. Naar wij vernemen heeft het bestuur van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond er van afgezien een Ned. Damesploeg uit te zenden naar de Olympische Spelen in 1932 te Los Angelos te houden. Naar men weet. wonnen de Ned. dames ln 1928 te Am sterdam het Olympisch kampioenschap. De redenen van het niet-uitzenden der Ned. turnsters zijn van financieelen aard, als mede de weinige aandacht, die blijkbaar door Amerika aan de gymnastiekwedstrij- den voor dames wordt besteed. De volle aandacht wordt thans gevestigd op de Olympische spelen ln Berlijn in 1936. AMSTERDAM, 26 Sept. Kalmer markt met vaste tendenz. Minder aanbod in obli gaties. De stemming was wat kalmer geworden terwijl de koersen meerendeels op iets hooger niveau kwamen. De handel was van beperkte afmetingen en alleen in Koninklijke vonden omzetten op vrij ruime schaal plaats. Bij de opening gold dit aandeel een 5-tal pet. hooger, waarna een reactie tot op het vorige slot volgde. Later trad weer een verbetering in. De Amerikaansche soorten waren stil. H.V_A.'s traden op den voor grond en stelden zich enkele pCt. hoo ger. Ook de minder courante soorten wa ren goed van toon. Industrieele fondsen waren goed gedisponeerd. Unielevers trok ken iets aan. De Philipsaandeelen bleven op peil. De overige soorten bewogen zich op den achtergrond. Rubbers bleven op peil zonder meer. Scheepvaarten liepen iets op, hetgeen eveneens met Mijnaan- deelen het geval was. Tabakken lagen bui ten de publieke attentie. Het aanbod op de obligatiemarkt was iets minder. Amerik. fondsen waren goed gedisponeerd en over de geheele linie hooger. LEIDEN. 25 Sept. Andijvie f. 0.80—1.60. Kroten f. 12. Komkommers f. 15. Bloem kool I f10—18. II f2—8. Roodekool f3— 4. Savoyekool f35. Groenekool f. 14. Meloenen f. 125. Pieterselie f. 0.501. Prei f. 1.10—3. Kropsalade f. 0.50—1.80. Selde rie f. 0.90—2. Bleekselderie f6—16. Knol- selderie f24. Wortelen f. 17. Perziken f. 110 p. 100 stuks. Kroten f24. Kro ten, gek. f. 59. Snijboonen f. 2056. Stok boonen f.2051. Pronjcboonen f.1016. Stamboonen f. 1535. Postelein f57. SRinazie f.1015. Tomaten A f. 4.80. B f4.60. C f.3 CC f. 1.50. Spruiten I f.8— 15. n f. 1—5 per 100 K.G. LEIDEN, Turfmarkt van 21 tot en met 26 Sept. Aanvoer 150.000 lange turf. Prijs f.7—8 per 1000 stuks. Botermarkt, 26 Sept. Prima fabrieks- boter f. 1.35 prima boerenboter f. 1.40—1.50, goede boerenboter f. 1.25—1.35 per K.G. Aangevoerd werden 53-8 en 28-16 vaten, wegende 1345 K.G. Handel vlug. ALPHEN a. d. RIJN, 25 Sept. Spinazie f. 7—9. Heerenboonen f. 25—32, Snijboonen f.50, Pronkboonen f.17, Postelein f.7—9, Spruitkool I f.14, per 100 K.G. Peen f.6, —9, Kroten f. 2—3.20, Uien f. 6, Andijvie f. 1.50—2, Kropsla I f. 1—1.20, Bloemkool I f. 12-18, id. II f. 4—6, Savoyekool f. 7-8, Roodekool f. 4—6. Meloenen f. 10—28, per 100 stuks. Eierenveiling. Aanvoer 7300 stuks. Kipeieren f. 5.50—6.40, E?ndeieren f. 4—5.30, Kalkoen eieren f. 7.50. Per 100 stuks. STOMP WIJK, Het Blesse Paard, 24 Sept. Kipeieren f. 6.05—7.10, Heneieren f. 4.25— 4.40 eendeieren f. 6.45. Per 100 stuks. TER AAR, 25 Sept. Snijboonen f. 3.70— 4.20, Stokprinces f. 2.10—2.40, Witte Pron kers f. 1.20—1.40, Bloemkool 1—13 ct. To maten A f. 2.80, id. B f. 3.80, id. C f.0.50. 1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3