KATWIJKERS 72ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 26 September 1931 Vierde Blad No. 21940 UIT DE OMSTREKEN. LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. UIT DE RIJNSTREEK. AALSMEER. Pakschuur afgebrand. Gistermiddag brandde alhier tot den grond toe at een pakschuur op de kwee- kerij van de firma K. J. Baarse. Het zich daarin bevindende pakmateriaal, bene vens een 2-tal rijwielen, werden mede een prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is niet bekend. Het perceel was verzekerd. Aanbesteding. Bij de alhier door architect Berghoel gehouden aanbesteding voor den verbouw der oude veiling werd het laagst inge schreven door P. Vierbergen te Aalsmeer- Oost voor f. 22.869. HAARLEMMERMEER. Mannenkoor opgericht. In een daartoe door het dubbel-mannen- kwartet „Zang en Vriendschap" gehouden vergadering, werd besloten tot oprichting van een mannenkoor. Aan deze nieuwe vereeniging werd de naam gegeven van „Hoofddorp's Mannenkoor". Tot Directeur werd benoemd de heer S. van Hoogdalem te Hoofddorp, terwijl het bestuur werd samengesteld als volgt: L. v. d. Marei, voorz.; J. Kort, secretaris en J. Hofstede, penningmeester. Opening nieuwe school. In verband met het in gebrruik nemen van de nieuwe bijzondere school, die aan de Burgemeester Amersfoordtlaan nabij Sloten alhier werd gesticht, vernemen wij dat het bestuur voornemens is het nieuwe gebouw op Donderdag 1 October a.s. op feestelijke wijze te openen en den leer lingen op Vrijdag 2 October een feestdag te bereiden. Benoemd is tot onderwijzeres bij het Chr. onderwijs alhier mej. I. G. de Meyer, te Den Haag. HILLEGOM. De gemeenterekening. Zooals men weet sluit de gemeentereke ning met een batig saldo van ruim f. 70.000 Het gasbedrijf maakte een winst van f. 1269.65 V2, en het waterbedrijf van f. 3357.82. Dit is het eerste jaar, waarin het waterbedrijf met winst werkte. Openbare Werken verwerkte in 1930 f. 319.889.76, waarvan f. 312.914.77 voor de gemeente en de rest voor derden. Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie de volgende gevonden voor werpen: roode lakriem, wit schort, pan toffel, zwarte rozenkrans, roode ceintuur met gesp, vischbak, auto-slinger, porte- monnaie met twee dubbeltjes, en twee buitenlandsche munten, belastingmerk in etui. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. F. van der Meer en A. C. Seijsener S. Uitendaal en C. War merdam A. de Graaf en W. Roode. Getrouwd: H. A. van Bruggen en A. A. Udo. Bevallen: M. UitendaalTimmers, d. J. LemmersGielis, d. J. M. Dekker- Kaandorp, z. KATWIJK. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Maandag a.s. in openbare vergadering te 7 uur 35 nam. bijeen ter bespreking der volgende punten: 1. Vaststelling notulen. 2. Mededeeiing van ingekomen 'stukken. 3. Voorsiel tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling Schoorartsendienst. 4. Voorstel tot wijziging van de begroo ting Schoolartsendienst, dienstjaar 1931. 5. Voorstel inzake ontslag voormalig personeel vervolgonderwijs. 6. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de Straatbelasting. 7. Behandeling bezwaarschriften tegen belasting-aanslagen. 8. Voorstel tot het verleenen van dis pensatie art. 22 Bouwverordening. 9. Voorstel tot verhuring gemeente woning Zuidstraat 83 a. 10. Voorstel tot overname van eigendom, beheer en onderhoud van den Straatweg Schouw van Duivenvoorde. 11. Voorstel tot aankoop bij minnelijke schikking van duingronden enz. in het Zuiderkwartier. 12. Voorstellen tot verkoop van grond. 13. Voorstel met betrekking tot den bouw van een gemeenschappelijke Zieken barak 14. Vaststelling Concept-besluiten tot wijziging van de gemeentebegrooting, dienstjaar 1931, alsmede tot wijziging van de begrootingen van het Gas- en Water leidingbedrijf, dienstjaar 1931. 15.. Benoeming van twee Bestuursleden der Katwijksche Bouwvereeniging. 16. Benoeming Raadscommissie tot het uitbrengen van prae-advies over Ambte narenreglement, c.a. 17. Rondvraag. Burgerlijke stand. Geboren: Johannes, z. van C. de Vreugd en D. van Duijvenbode Maria, d. van A. Vooijs en N. Haasnoot Louise, d. van L. Berkheij en H. Guijt Willem Hendrik, z. van L. Berkheij en H. .Guijt Teunis, z. van Joh. Hoek en T. van Duijn Arie, z. van Ki Slot en M. van der Knaap Neeltje, d. van J. van der Plas en L. den Hollander Christina Maria, d. van J. C. Zwanenburg en S. M. Stikkelorum Jan netje, d. van A. Hoek en G. de Vreugd Jacob, z. van G. van Duijvenboden en J. Guijt Pieter, z. van P. Kuijt en Arendje Klok. Getrouwd: J. van Rijn en G. Schaap K. Paap en G. Ouwehand R. Varkevissêr en M. J. Kromhout. Ondertrouwd: J. Buis en E. S. C. Baai- bergen A. den Hollander en W. Jprgens C. de Monije, Rijnsburg en J. den Hol lander. Overleden: Alida Duller, oud 93 jaar wed. van J. de Vreugd. ADVERTEERT O HET Het blad voor Katwijk en Omstreken. Geeft Uw advertentiön en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen verstrekt. KATWITK AAN DEN RITN. Wegverbetering. Naar wij met zekerheid kunnen mede- deelen bestaan er plannen om van ge meentewege den straatweg Katwijk-Zee Valkenburg, thans in beheer bij de Com missie Schouw van Duivenvoorde, in be zit te krijgen. Dan is er groote kans, dat deze straatweg, berucht om den buiten gewoon slechten toestand waarin hij ver keert, in betere conditie zal kunnen wor den gebracht. Al eenige jaren werd door het gemeentebestuur getracht verande ring in den toestand te krijgen. Echter, eerst nu, naar wij vernamen, met succes, en onder eenigszins aannemelijke voor waarden. Een Kruithuis. Met den bouw van een kruitmagazijn ten behoeve van het Departement van Oorlog, is, in het duin, achter de Kamp wachterswoning een aanvang gemaakt. Duur zand. Het zand, voornamelijk het duinzand, is de laatste jaren zeer duur geworden. Dat ondervinden ook de bollentrekkers, voor namelijk te Rijnsburg, die bij het planten der bollen in de kistjes, bestemd voor de trekkassen, nog al wat duinzand noodig hebben. Thans zijn verschillende trekkers op het idee gekomen deze kistjes te plaat sen in hiervoor gehuurde perceelen duin- gronden. Vooral die gronden gelegen aan den Nieuwe Duinweg, hebben veel aftrek. Duizenden kistjes zijn hier geplaatst. Dit bespaart het halen van het dure zand, de bollen worden in het zand en niet in de klei geplant en het naar de kassen brengen der kistjes geeft zeer weinig moei lijkheden. Vandaar dat er dit seizoen bij zonder veel gebruik van wordt gemaakt. KATWITK AAN ZEE. Mishandeling. E. v. d. M. uit de Waal Malefijtstraat deed bij de politie aangifte, dat zijn zoontje F. ernstig mishandeld is door een onbekend persoon. De jongen, die een vrij ernstige wonde aan de linkerwang had bekomen, werd eerst op het politiebureau verbonden en toen naar den huisarts ver wezen. Onder voorzitterschap van den heer J. Zuijderduijn, vergaderde in Casa Cara de Coöperatie „Helpt Elkander" G. A. in huishuidelijke bijeenkomst. Door tusschentijdsche aftreding van den heer C. v. d. Bent werd in diens plaats tot lid van het bestuur gekozen de heer J. van Duyn. De afdeeling Katwijk van den Ned. Chr. Vrouwenbond heeft, onder voorzitter schap van mevr. Schokking, gisteravond in Casa Cara de eerste vergadering in dit seizoen gehouden. Mej. mr. G. H. J. van der Molen besprak het onderwerp: „De Christen Vrouwen Vredes-actie". Nadat de voorzitster de spreekster voor het behandelde onderwerp bedankt had, werd de vergadering onder dankzegging besloten. o NOORDWITK. GEMEENTERAAD. Benoeming leden commissie van bijstand openbare werken. Verkavelingsplan. Grondverkoop. Werkverschaffing voor den a.s. winter. De Raad dezer gemeente kwam gisteren in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester. Alle raadsleden aanwezig Na opening met gebed, volgde mede- deeling van ingekomen stukken en vast stelling der notulen van de vorige ver gadering. Naar aanleiding van een adres van het Chr. Muziekgezelschap „de Echo der Dui nen", waarbij wordt verzocht om ook Noord wijk aan Zee van een muziektent te voorzien, deelen B. en W. mee, dat de al- gemeene economische toestand van dien aard is, dat elke niet-dringend noodzake lijke uitgaaf moet worden vermeden. Zij kunnen daarom geen aanleiding vinden u voor te stellen tot oprichting van een zoo danige muziektent te besluiten en stellen daarom voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Goedgekeurd. Als tegemoetkoming zal de „Echo der Duinen" geen verplichte uitvoering meer behoeven te geven. B. en W. stellen voor te besluiten tot goedkeuring van de rekening en verant woording over het jaar 1930 van het Wees huis. Goedgekeurd. Ingevolge een verzoek van de N.V. A. Dorsman's Boekhandel inzake den prijs van het gas, wordt besloten het benoo- digde gas te doen berekenen tegen den prijs van industriegas. Op voorstel van den heer Lieffrink zullen voortaan de tarieven op de quitanties vermeld worden. B. en W. stellen voor over te gaan tot het instellen van een vaste commissie van bijstand voor openbare werken en de be noeming van leden dier commissie. De heer C. A. Alkemade verklaart accoord te kunnen gaan met de verordening voor deze commissie, doch zegt, dat noch hij, noch de heer Admiraal in deze commissie zitting kunnen nemen, resp. wegens a.s. vertrek naar het buitenland en wegens drukke werkzaamheden. De commissie wordt vervolgens Inge steld. Tot leden worden benoemd: in de vac. C. A. Alkemade: C. G. J. Alkemade; vacature Admiraal: E. de Witt; de heer Krau wordt herbenoemd. De verkoop van de terreinen, indertijd i door de gemeente aangekocht in den I Noordzij polder is thans door Ged. Staten goedgekeurd zoodat deze gronden nu spoe dig in exploitatie kunnen komen. B. en W. achten het echter van het allergroot ste balang, dat in deze nieuwe wijk de aanleg en bebouwing zoo doelmatig en harmonisch mogelijk zij. 45. Wat werkten die brandweer-kevertjes en torretjes prachtig! Een voor een sjouwden ze emmers water aan. De moedigste kikkers kropen langs de laddertjes naar boven en probeerden zoo het brandende huis te naderen. Tuïmeltje kreeg het erg warm zoo dicht bij die brand en wilde juist iets tegen Karei zeggen, toen hij merkte, dat deze verdwenen was. 46. Zoo gauw hij kon zocht hij Karei op. Deze was bezig met het in orde brengen van de grootste spuit, die ze hadden. Eindelijk ging hij. Karei was zóó in zijn werk verdiept, dat hij niet eens zag, wat Tuimeltje aan het uitvoeren was. Deze had het benzinekannetje van de auto gehaald en liet het leegloopen. Toen spatte er een vonk uit het brandende huis en daar gebeurde het Zij hebben zich in verbinding gesteld met het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland. Bedoeld Instituut heeft zich bereid ver klaard in overleg met den gemeente-ar chitect een verkavelingsplan voor die ter reinen te ontwerpen over welk plan B. en W. in de besloten zitting van uw college het gevoelen van den Raad zullen vragen. Het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland te Rotterdam is ook bereid elk ingekomen bouwplan op welstands- eischen te beoordeelen en zoo noodig te corrigeeren tegen een honorarium van f.5 per plan, en is ook bereid als meerdere plannen tegelijk aanhangig zijn voor het gemak van de bouwers een of meermalen een zitdag in Noordwijk te houden waar voor slechts f. 10 per keer in rekening zal worden gebracht. B. en W. stellen voor voor deze werkzaam heden een crediet beschikbaar te stellen van f.250. Zal in geheime zitting behan deld worden. B. en W. stellen vervolgens voor te be sluiten, dat de gemeente te zijner tijd voor haar rekening (f.4 per strekkende meter) 'n gedeelte van 't Kerkhofpad over een breedte van 8 M. zal verharden. Het gedeelte van het Kerkhofpad van de Bronkhorstetraat tot den Lijnbaanweg wordt bouwstraat als de belanghebbende grondeigenaren: le. aan de gemeente gra tis afstaan den grond, die voor verbree ding van de straat noodig is; 2e. den aan leg van een gesloten rioleering voor hun rekening nemen. De Raad gaat hiermee, na bespreking in geheime zitting, ac coord. In verband met het vorenstaande werd besloten van den heer C. G. J. Alkemade jr. aan te koopen met bestemming voor den openbaren dienst en voor wegver- breeding een stuk grond van ongeveer 67 M2. voor den prijs van f. 0.25. In verband met de verbreeding en ver betering van de De Ruyterstraat wordt aangekocht van mej. Neeltje Plug een stuk grond ter grootte van opgeveer 8 centiaren, gelegen binnen de voor de De Ruyterstraat vastgestelde straatlijnen voor de som van f. 0.25. Het punt verhuring terreinen bij het pompstation Het Langeveld zal in beslo ten zitting behandeld worden. B. en W. stellen voor te besluiten aan de bouwver. St. Jeroen, voor grondaankoop en stichting van 10 woningen aan de Egmonderstraat, een voorschot te verlee nen van f. 31.500 of zooveel meer of min der als voor de stichting der woningen zal noodig blijken te zijn, echter niet meer dan f. 32.500, Voorts stellen B. en W. voor te besluiten tot verkoop van grond aan genoemde bouwver. voor den bouw van bedoelde 10 woningen tot een bedrag van f. 6158.40. Na discussie aangenomen. Ingekomen is een adres van de Moderne Vakbeweging en de S.D. A.P., waarin met het oog op de groote werkloosheid in den winter, het college van B. en W. dringend wordt verzocht, voor productieve werken te willen zorgdragen. 1. Door het verbete ren van wegen en verbeteringen. 2. het opruimen van krotten en het bouwen van nieuwe woningen. 3. door zooveel mogelijk openbare werken uit te voeren. B. en W. merken op, dat zij reeds in die inrichting werkzaam zijn. Verschillende plannen zijn reeds in voorbereiding, o.a. verbreeding Duinweg, verbetering Rijns- burgerweg, doortrekking rioleering te Noordwijk aan Zee, vermelde bouw van 10 woningen, uitgifte grond N.Z. polder etc. B. en W. stellen voorts o.a. voor den weg in den Noordzijpolder tusschen Wete ringkade en Duinweg den naam van van Panhuysstraat te geven. Aldus wordt be sloten. Daar volgens B. en W. een goede uit voering van den dienst van openbare wer ken de voortdurende aanwezigheid der drie tijdelijke krachten eischt, stellen zij voor het vaste personeel bij dezen dienst met ingang van 1 Sept. j.l uit te breiden met 1 werkman le klasse en 2 werklieden 3e klasse en daartoe te benoemen J. Pas- schier, P. Kloos en J. Steenvoorden. De heer C. G. J. Alkemade stelt voor een en ander te verwijzen naar de Commissie v. Openbare Werken, daar er diverse nieuwe raadsleden zijn, die zich over dit voorstel nog geen oordeel kunnen vormen. Na toelichting van Weth. v. d. Wiel wordt op voorstel van den heer Lieffrink het voorstel naar de volgende verg. ver wezen. Vervolgens wordt overgegaan tot de regeling van de positie van een definitief aan te stellen school-schoonmaakster. Het loon wordt bepaald op f. 7.50 p. w. Aan mej. E. Plugv. d. Wiel en aan de wed. L. van DuinOnderwater wordt als gewezen schoonmaaksters een wachtgeld toege kend van resp. f. 85.58 en f. 197.60 p. j. Daar de raming voor de verbouwing der ambachtsteekenschool lager is dan de aanbesteding, meenden B. en W. de gun ning te moeten aanhouden. B. en W. stellen voor, voor den aanvang v. d. cursus de allernoodzakelijkste verbete ringen aan de localiteiten aan te brengen en daartoe een crediet te verleenen van f. 780. Na discussie en opmerkingen van den heer C. G. J. Alkemade inzake de zi. te hoog geraamde kosten der verlichting wordt het voorstel van B. en W. aange nomen. In verband met de overdracht Heeren en Gooweg is van de provincie ontvangen f. 77.332.53. Het restant van de aangegane leening tot wegenverbetering ad f. 74.500 zal hiervan worden afgelost. B. en W. stellen voor het verschil ad f2832.53 voor- loopig toe te voegen aan de algemeene reserve. Aangenomen. Na wijziging van den begrootingsdienst 1931 volgde de rondvraag, waarin de heer Soeteman inlichtingen vroeg omtrent het snoeien van boomen. Hierop ging men in geheime zitting over. OEGSTGEEST. Auto geslipt. Gistermiddag reed de heer C. J. P. wo nende t-e Bussum met een Buick-auto achter het Groene Kerkje in de tram baan. Bij het uitrijden slipte de auto op de gladde tramrails, waardoor deze in volle vaart aan de overzijde togen een boom terecht kwam De heer P. bezeerde zich aan zijn borst, daar het stuur afbrak. De naast hem zittende 33-jarige J. A. B. v. d. H. wonende te Amsterdam kwam met zijn hoofd tegen de voorruit terecht en bekwam een diepe hoofdwond. Door dr. V. is v. d. H. verbonden, waarna hij met een auto naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd. De auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd en is door een kraan- wagen weggesleept. De ontvreemde vischkaar van den visscher II. G. is in den Rijn tusschen Rijnsburg en Katwijk teruggevonden, doch de paling wqs er uit verdwenen. Gistermorgen reed de heer S. V. wo nende te Leiden in de Burg. de Kempe- naerstraat met zijn auto tusschen een stil staande auto en een transportdriewieler rijwiel van „De Landbouw" door, doch de ruimte bleek niet voldoende te zijn. Het transportijwiel werd door de auto aange reden en omver geworpen. Een hoeveelheid melk, alsmede flesschen room en eieren kwam over de straat terecht en ging ver loren. De heer V. was onmiddellijk bereid de schade te vergoeden. Stscrt. no. 186 bevat de statuten der N.V. Bouw- en Expl. Mij. Eigen Woning alhier. VEURLEIDSCHENDAM. Het vorige jaar werd J. van der Schil den, van beroep opzichter-teekenaar, in zijn kwaliteit van voorzitter der Eerste Ned. Alg. Radioluisteraarsvereen. (welke vereeniging alleen bestaat uit een 80 per sonen uit de gem. Stompwijk en dus geen landelijk karakter heeft) wegens het zon der vergunning distribueeren van radio, door den kantonrechter te Delft veroor deeld tot een boete van f. 0.50 of 1 dag hechtenis. In hooger beroep werd dit von nis vernietigd op formeele gronden n.l. een onjuistheid in het proces-verbaal. Voor een drietal maanden terug werd de z.g. vereeniging ontbonden en zette de heer van der Schilden ten eigen voordeele de distributie voort. Direct daaron werd wederom proces-verbaal opgemaakt met het gevolg dat genoemde heer thans weder door den kantonrechter te Delft is ver oordeeld tot een geldboete van f. 1.of 2 dagen hechtenis. Jonker. Meer dan 15000 bezoeken werden de laatste twee jaren door de wijkzusters afgelegd. Door veler steun kon het jaar 1930 zonder groot financieel tekort worden gesloten. Het aantal belangstel-enden, dat zich voor een bijdrage groot of klein per jaar verbonden, bedraagt thans 1050 per sonen met een totaalbedrag van f. 2643.40. De busjes in de verschillende woningen bracht een bedrag van f. 220.12V2 over 1930 op. Daar dè jaarlijksche uitgaven circa f.4500 bedragen dreigt het jaar 1931 met een groot nadeelig saldo te eindigen. Het bestuur heeft echter vertrouwen dat velen het nut dezer instelling zullen inzien, gelet op de arbeid die zonder onderscheid in alle gezinnen wordt verricht en ook hierin weder zal worden voorzien. Ver. „Kapel Gouwsluis" opgericht. Na een daartoe gehouden bespreking tusschen het College van kerkvoogden, kerkeraad, en uitbouw comité der Ned. Herv. Kerk heeft een bespreking op een door Uitbouw te Gouwsluis met genoodig- den gehouden vergadering omtrent in de toekomst eventueele voorzieningen in de verplaatsing van het hulpkerkbouw te Gouwsluis tot resultaat gehad, dat aldaar werd opgericht de ver. „Kapel Gouwsluis'- welke vereeniging zich o.m. tot taak heeft gesteld te Gouwsluis de belangstelling en liefde te kweeken voor het kerkelijk leven in het algemeen en wat betreft de hulpkerk in het bijzonder. De vereeniging zal ge- financieerd worden door „Uitbouw en door het bestuur der vereeniging in de toekomst, misschien zelf nieuw te ontdekken bronnen. Kaasdag. Evenals het vorige jaar werd in het hotel „Het Oude Raadhuis" van den heer N. Delfos door den bond van oud-land- bouwcursisten een kaasdag georganiseerd. Ingezonden waren circa 25 kazen. Over het algemeen waren deze niet van de eerste kwaliteit zoodat niet één het maximum aantal punten van 84 kon behalen. Onder de aanwezigen zagen wij bij de keuring o.a. prof. v. d. Burg, professor in de zuivel bereiding aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen. Te 1 uur 's middags werd de Kaasdag gesloten en den heer Huisman Rijkszuivelconsulent bijzondere woorden van dank braqjit. 's Middags en 's avonds be stend eveneens gelegenheid de geëxposeerde kazen te bezichtigen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Stcrt. no. 186 bevat de statuten der Alg. Verzekering Mij. „De Rijnstreek" N.V. alhier. De opbrengst van de in de Ned. Herv. gehouden collecte ten bate van den Geref Zendingsbond bedraagt f. 152.17V2. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubi leum van den heer J. Koblenz wey als Zondagschoolonrlerwijzer der Zondags hooi ..Aarkade" heeft het bestuur op a.s. Dins dagavond in dit gebouw een bijeenkomst georganiseerd waarbij gelegenheid bestaat den recipieerenden jubilaris te complimen teeren. Gevonden voorwerpen: 2 portemon- naie's met inhoud, een rolletje met kwar- ties en een muts. Inlichtingen politie bureau Julianastraat. VOORSCHOTEN. Ds. D. J. G. Allaart. Onze plaatsgenoot, ds. D. J. B. Allaart, laatstelijk predikant bij de Geref. Kerk van Kollum en door de Geref. Kerk van Amsterdam beroepen voor den Miss. d;enst op Diocjacarta, is door de classis Amster dam missionair geëxamineerd ingevolge art. 5 der Zendingsorde en toegelaten. In Nov. vertrek^ ds. Allaart naar zijn arbeidsveld. 29 Nov. a.s. vertrekt ds. Allaart van Genua met de Chr. Huygens. Het politiediploma Is te Amsterdam verworven door C. H. Oudshoorn. WASSENAAR. Het diploma met aanteekening te Amsterdam verwierf C. F. Nagelkerke alhier. ALPHEN. Jaarverslag Chr. Wijkverpleging. Wij ontvingen het jaarverslag 1929-1930 van de ver. voor Chr. Wijkverpleging alhier waaraan wij het volgende ontleenen. De wijkzusters De Smitt en Han^sens die naar elders vertrokken, werden vervangen door de tegenwoordige zusters De Jonge en NIEUWKOOP. Benoemd is tot tijd. onderwijzeres bij het Chr. onderwijs alhier onze plaatsge- noote mej. J. Rigtering. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Teunis, z. van Adriaan Eijkel- boom en van Gijsberta van Dijk; Dirkje, d. van Cornelis Kruit en Sophia v. Zanten; Jacob, z. van Teunis Gijsbertus Ruitenburg en Neeltje Vlaskamp. Ondertrouwd: Engribertus van Egmond, j.m. 24 jaar, te Alphen a. d. Rijn en Johanna Elizabeth van Kampen, j.d. 22 j. In den afgeloopen nacht werd alhier uit een hok op het erf van den veehouder F. J B. een konijn gestolen. Dank zij de activiteit van genoemde B. is het nog heden gelukt de daders te vatten. B. begaf zich n.l. zoodra hij den diefstal had ont dekt. per auto naar de markt te Gouda en werkelijk gelukte het hem het vermiste konijn, dat immiddels reehs aan een op- kooper was verkocht, terug te vinden. De Goudsche politie werd met het geval in kennis gesteld en weldra waren de daders zekere Br. en H. H. beiden uit Alphen, die zich eveneens te Gouda op de markt bevonden, gearresteerd. Gebleken is nog dat bedoelde personen zich eveneens schuldig hadden gemaakt aan meerdere konijnen diefstallen in deze omgeving in den laatsten tijd gepleegd. Gevonden voorwerpen. Een wollen trui. Inlichtingen daaromtrent te bekomen ter gemeente-secretarie.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 13