72ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 25 September 1931 Derde Blad No. 21939 WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. UIT DE PERS. BINNENLAND. FEUILLETON. Het Geheim van de Oude Kast 43. Eensklaps reed de auto met Karei en Tuimeltje minder hard. Tuimeltje keek eens wat er aan de hand was en daar zag hij een groote kikker op een wagentje zitten, dat door twee muisjes heel vlug werd voortgetrok ken. Aan het wagentje was een ladder vastgemaakt en daar hing een groote bromvlieg aan. Die was bekend om zijn moed. Hij had al verschillende dieren bij brand ge red. Het wagentje was zoo zwaar van brandspuiten, dat een dikke tor de muizen hielp trekken. 44. Daar waren ze eindelijk bij het brandend huis. Er waren wel honderd kikvorschen die er rillend bijstonden. Tuimel en Karei natuurlijk voorop. En er tusschendoor krioelden allemaal kleinere diertjes. De voorkant was al heelemaal aan het branden, maar een der zijwanden was nog te bereiken en vol spanning stonden ze het blus- schingswerk gade te slaan. RECLAME. 4410 nv Ir1! TH ff A npïï"' f T .pit, tachlaa, jicht. Bi-icp. hoofd-. ki.«- en zenuwpijn wordt vol ern. 6000 ✓"V g A T H p,8 I IVI I I «eneesheeren op demce»t afdoende wijV.e bestreden door Togoltoblet- I l/A E 5 ten. Tognl schaadt noch Uw hart. noch Uw maag en kan du» worden in- genomen door hen die andere middelen slecht verdragen. Togal hielp waar andere middelen geen baat brachten, dij Apoth. cc Uro*. tu.öü I EEN PHOENIX IN DEN AETHER. De N. Rr. Crt. schrijft: Wie in den laatsten tijd den condensa tor van zijn radiotoestel wel eens heeft gesteld in de buurt van de eertijds zoo geliefde golf van 1071 meter lengte, heeft met ons nu en dan een kans gehad, een verrassend sterke en qualitatief uitste kende p r o e f-uitzending te hooren van het nieuwe station van den zakeiijken om roep voor nieuwsberichten en effecten- koersen, dat, naar reeds gemeld is, ver plaatst zal worden van Scheveningen- haven naar Kootwijk. Het nieuwe station gaf bij deze proef-uitzendingen echter ook muziek (gramofoonplaten) en de aankon diging van de nummers geschiedde daarbij niet zooals men mocht verwachten in het Noorsch, doch als van ouds in onze eigen moedertaal. Phoenix was uit zijn asch herrezen! Na zijn dood gezocht te hebben in het vuur, dat buitenlandsche belangen (Duitschland en Noorwegen) wel willend voor hem ontstoken hadden, is een Nederlandsche omroep op onze historische golflengte, krachtiger dan ooit tevoren, tot nieuw leven ontwaakt, zij het, dat hij zich slechts enkele malen bij verrassing liet hooren. Welkom! De zender, die ons zoo gelukkig gemaakt heeft met zijn emanaties uit het Neder landsche radio-centrum Kootwijk, is een schepping van den technischen dienst der Rijkstelegraaf, waarmede deze een nieuwe gesp verdiend heeft op het lint van haar onderscheidingsteeken voor belangrijke vre- desverrichtingen. Zonder eenig gerucht is hier een station tot stand gekomen, dat door zijn enorm vermogen niet alleen Nederland kan bestrijken, doch ook een groot en belangrijk gedeelte van Europa. Het kan hierdoor de gezant van ons vader land in den aether worden, een ambt, dat reeds veel te lang onvervuld bleef. Wij ont vingen dan ook reeds uit het buitenland blijken van dankbaarheid voor deze Neder landsche prestatie. Zou hieruit niet een nationaal station voor permanente uitzendingen kunnen groeien? Wil deze taak naar behooren worden uitgevoerd, dan is het dringend noodig, dat aan de programma's de hoog ste eischen gesteld worden en dat alles er buiten blijft, dat van meer locaal of groepsbelang is te achten, met andere woorden, dat hier het algemeene pro gramma wordt uitgezonden. Zoolang de ongesplitste Nationale Om roep het ideaal van het Algemeen Nederlandsch Verbond nog niet geboren is, kunnen de uitzendingen verzorgd wor den door de bestaande omroeporganisaties of andere lichamen, die voor hun pro gramma's de goedkeuring hebben verwor- van van de commissie voor het algemeene programma. Den minister van waterstaat is thans een betere gelegenheid geboden om het algemeene programma in het binnenland op bevredigender wijze ten gehoore te doen brengen en ook in het buitenland te doen doordringen, zonder dat Zijne Excellentie hiervoor zendtijd aan de omroepvereeni- gingen behoeft te ontnemen. Het zend- instrument zou dan in verband met de rechten van Oslo op de golf van 1071 meter zoodanig gewijzigd moeten wor den, dat het met de golf van 1875 meter kan werken en voor den zakeiijken omroep zal een andere zender moeten komen. HET 10.000e SCHIP IN DEN NIEUWEN WATERWEG. Gisteravond is het Zweedsche stoom schip ..Indus", komende van Londen, als het 10.000ste schip van dit jaar den Nieu wen Waterweg binnengekomen. Verleden jaar kwam 't Duitsche stoom schip „Chios" op 27 Augstus als 10.000ste -schip binnen o DE AFSLUITING DER ZUIDERZEE. Het laat zich aanzien dat de sluiting van het dijkvak door de „Blinde Geul" van den afsluitdijk WieringenFriesland nog deze week tot stand zal worden ge bracht. Door deze sluiting blijven er dan dus nog twee z.g. sluitgaten over en wel de dijksgedeelten „Middelgronden" en „Vlieter". De afsluiting van eerstgenoem de gedeelte moet nog in dit jaar worden voltooid. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. NAAR HET WALENWEESHUIS. Het lag aanvankelijk in het voornemen van de Koninklijke Familie in den na middag een bezoek te brengen aan het Walenweeshuis op de Vijzelgracht hoek Prinsengracht. Dit bezoek vond echter reeds in de morgenuren plaats. Om half elf kwamen de rijtuigen voor en werd langs den N.Z. Voorburgwal, Koningsplein Heerengracht, Nieuwe Spiegelstraat, Spie gelgracht, en 1ste Weteringsdwarsstraat de Vijzelgracht bereikt. Aan den ingang van het Weeshuis wer den H. M. de Koningin en de Prinses ont vangen door den President-regent, den heer A. van de Werk en de Presidente- regentesse mevr. A. Verschuyl-Veltman. Twee weeskinderen Amy Walewijn en Frans Beerenburg boden respectievelijk aan de Koningin en de Prinses bloemen aan, waarvoor dezen met eenige vriende lijke woorden dank zegden. Hierna werden de overige aanwezige bestuursleden aan de Hooge Bezoeksters voorgesteld. De president-regent, de heer A. v. d. Werk hield een korte toespraak. De Hooge Bezoeksters werden vervol gens door de weezen toegezongen, waarna een bezoek werd gebracht aan de jongens- en meisjesafdeelingen en eveneens een kijkje werd genomen bij de ouden van dagen. In de Regentenkamer werd ten slotte door het bestuur afscheid genomen van H. M. de Koningin en Prinses Juliana. Voor naar het Paleis werd teruggekeerd werd nog een rijtoer gemaakt door Zuid en het Vondelpark. In den namiddag werd een rijtoer ge maakt langs de volgende wegen: Dam, Mozes en Aaronstraat, N.Z. Voorburgwal, Spui, Singel, Koningsplein, Leidschestraat, Leidscheplein, Leidsche boschje, Stad houderskade, ingang Vondelpark, langs Paviljoen, langs Noordelijken rijweg, voor het Melkhuis linksaf, langs den Zuidelij ken rijweg tot den uitgang bij Emmalaan, dan Emmaplein, Valeriusplein (westzijde) onder het Lyceum door, Jan van Goyen- kade, J. J. Viottastraat, Corn. Schuytstr., De Lairessestraat, J. A. Brouwersplein, v. Baerlestraat, Moreelsestraat, Nic. Maes- straat, Joh. Vermeerplein, Joh. Vermeer- pi .straat, Honthorststraat, Museumstraat, onder het Rijksmuseum door. de brug over voor het Rijksmuseum, Spiegelgracht, Nieuwe Spiegelstraat, Heerengracht (even zijde), Koningsplein, Singel, Spui, N. Z. Voorburgwal, Paleisstraat, Dam. Nog deze week zal de Koningin ten Pa- leize ontvangen de heeren Gottfr. Crone, vice-voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Amsterdam (de voorzitter de heer E. Heldring vertoeft op het oogenblik in het buitenland), mr. G. Vissering, president der Nederlandsche Bank, en de heer S. P. van Eeghen, oud voorzitter van de Kamer van Koophandel, ten einde door hen te worden ingelicht omtrent den huidigen economischen toe stand. Dr. H. J. DOORENBOSCH OVERLEDEN. In den ouderdom van 48 jaren is te Groningen overleden dr. H. J. Dooren bosch, directeur van het Chemisch Labo ratorium Doorenbosch en Pannenborg. De overledene was een zeer bekende en geziene persoonlijkheid. Dr. Doorenbosch had verscheidene functies in het publieke leven, o.m. was hij voorzitter van ..Bur gerplicht", de Vrijzinnig-Democratische Vereeniging, secretaris van het Natuur kundig Genootschap. VERSCHERPT TOEZICHT AAN DE GRENS. Naar aanleiding van het veelvuldig smokkelen aan de grensstations door rei zigers, die aldaar passeeren, zal het toe zicht weer belangrijk verscherpt worden. Zóó zullen reizigers, die niets hebben aan te geven, en niet door de visitatie zalen gaan in géén geval zóó lang het douane-onderzoek plaats heeft, den trein mogen verlaten en zich ook niet op de perrons mogen begeven. DE GEREGELDE LUCHTVERBINDING MET INDIË. Een jaar geleden begon de veertien- daagsche dienst. Heden is het, naar het Vaderland meldt, een jaar geleden dat de geregelde lucht- dienst met Indië £&n aanvang heeft ge nomen. Op 25 September 1930 vertrok Evert van Dijk met Wiersma en Buiten huis in de P. H.A.F.R. voor de eerste vlucht. Voordien waren er al 17 Fokkers uit- en 11 daarvan thuisgevlogen in drie periodes een voorperiode. Wie herinnert zich de voorperiode niet? Al wie indertijd besefte, wat er gebeuren ging, zullen hun leven lang niet vergeten de namen der pioniers, van Van dei Hoop, van Weerden Poelman en Van den Broeke die met de H.N. A.C.C. op 1 Oct. 1924 Amsterdam verlieten; verder mr. van Lear Black, die met zijn bediende, Leo Bayline op 15 Juni 1927 de H.N.A.D.P. van de K.L.M. besteeg en door de goede zorgen van Geyssendorffer, Scholte en Weber in 16 dagen naar Indië vloog. Dan, hoe 1 October 1927 met de H.N. A.E.A., de Post duif genaamd, Koppen, Frijns en Elleman trachtten recordvluchten te maken. Hun vliegtijden behooren nog altijd tot de kortste. Dit was de vöörperiode. De eerste serie echte proefvluchten is 13 September 1928 begonnen met het over vliegen van vier toestellen voor de K.L.M. men had pech: twee toestellen kwamen niet aan. In het geheel werden dat jaar zes vluchten uit en twee thuis gemaakt. Eén thuisvlucht was maar mooi: die van Smirnoff. In tien dagen tijds vloog hij van Batavia naar Amsterdam, met nog minder vlieguren dan Koppen met de Postduif had gedaan. Maar onverdroten ging de K.L.M. den 12den September 1929 voort met post- vluchten. Tot begin Januari maakte men 8 uit- en 7 thuis vluchten. Twee uitgaande toestellen bereikten het doel niet. Daar door moest één thuisvlucht vervallen. En hiermede was een einde gekomen aan de proefvluchten. Alle drie deze perioden vielen in het najaar, in den kenteringstrijd tusschen zomer en najaar hier. na den regentijd ginds. Het heele jaar doorvliegen leek nog een waagstuk. De* terreinen waren boven dien nog niet berekend op zooveel regen. De eerste negen maanden van 1930 lag de luchtweg naar Indië verlaten. Maar 25 September 1930 daverden de motoren weer over Perzië, Achter-Indië, Siam en da oerwouden van Sumatra, Batavia tege moet. Dat was het begin van den geregel- den dienst, welke thans een jaar bestaat. o TOEN HEEMSKERK IN DE KAMER KWAM,... D. Hans schrijft in de „Vrijheid", dat de heer Ketelaar wat onafgebroken zittings- tijd betreft, de nestor, de musketier van de Tweede Kamer is. Doch mr. Heems kerk deed reeds ongeveer 10 jaren vóór dezen nestor zijn intrede in de Kamer. Wellicht, aldus de heer Hans. zouden wij Heemskerk tot eere-musketier kunnen be noemen. Dat hiervoor eenige aanleiding bestaat kan blijken uit het volgende staatje: Toen Heemskerk in de Kamer kwam: Was Aalberse gymnasiast; Albarda zat op de H. B. S.; Beumer had de lagere school nog niet af Braat mocht naar het land; Boon kwam op de eerste klas; Colijn kon naar Kampen; Goseling moest nog geboren worden; Van Hellenberg Hubar idem; Teulings hetzelfde; v. d. Bergh ook zoo; Ketelaar was net een eerzaam paedagoog Knottenbelt ging naar het gym.; Kortenhorst kon net loopen; Schokking was piepjong theoloog; Schaper was leerling-schilder; Van Schaik gordde zich aan om de Zusters van de bewaarschool gedag te zeggen terwijl Joekes, Oud, Lockefeer en Schouten in hun kinderstoelen zetelden CONGRES VAN HUIS- EN GROND EIGENAREN. Woensdag en gisteren werd te Velsen een congres gehouden van den Ned. Bond van huis- en grondeigenaren en bouwon dernemers. Nadat Woensdagmorgen in Hotel „Vel- serbeek" een algemeene bestuursvergade ring gehouden was, werd in den namiddag een rondvaart door de havens en sluizen gemaakt, welke tocht aangeboden was door de plaatselijke afdeeling van de huunvaarborgvereeniging „Burgerbelang". Gistermorgen werden de deelnemers aan het congres, ongeveer 25 in aantal, offi cieel door het gemeentebestuur ontvan gen. In de raadzaal waren behalve de bur gemeester, de heer Rijkens, de gemeente secretaris, de heer Hofstede en de wet houders J. C. Dunnebier, P. Bosman en J. P. Nijssen, alsmede de hoofdopzichter van bouw- en woningtoezicht, de heer J. C. Koning, aanwezig. De burgemeester sprak de aanwezigen toe, terwijl vervolgens de voorzitter van het congres het woord voerde. Nadat in den namiddag het hoogoven- bedrijf was bezichtigd kwam men om vijf uur bijeen in hotel „De Prins", waar de heer H. van der Schaar uit Amsterdam een lezing hield over het onderwerp „Eigen dom en Volkshuisvesting." TWEEDE KAMER. De agenda van 29 September. De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdag 29 September te 1 uur. Behalve een regeling van werkzaam heden is dan aan de orde: 1. Mededeeling van het besluit der Cen trale Afdeeling om op Donderdag 1 Octo ber a.s. te 11 uur in de af deelingen te doen onderzoeken het wetsontwerp tot tijdelijke heffing van een bijzonder in voerrecht op benzine en het wetsontwerp tot verhooging van het tarief der invoer rechten. 2. Behandeling van het interpellatiever- zoek van den heer De Visser over de rech teloosheid van hier te lande vertoevende vreemdelingen enz. Na afloop der openbare vergadering zul len de afdeelingen vergaderen. o VEREENIGING VOOR WATERLEIDINGSBELANGEN. Gisteren hield de vereeniging voor waterleidingsbelangen in Nederland haar vijftigste jaarvergadering in het jaar beursgebouw te Utrecht. In de bestuursvacatures werden gekozen de heeren W. Hanegraaff en P. Jongepier, waarvan de eerste tevens als voorzitter werd benoemd. In den middag hield de heer J. C. van Dijk een voordracht over de Utrechtsche Waterleiding Maatschappij terwijl de ju- bileerende vereeniging in den namiddag officieel door den burgemeester dr. J. P. Fockema Andreae in de St. Michaelskapel werd ontvangen. DE GRONINGSCHE BIOSCOPEN 9 BLIJVEN GESLOTEN. De Prov. Gr. Crt. meldt: Naar wij vernemen, hebben de in dé laatste weken gehouden besprekingen tusschen vooraanstaande personen te Groningen, onder wie de Burgemeester en het bestuur van den Nederl. Bioscoopbond niet tot het gewenschte resultaat geleid. De bioscopen blijven derhalve gesloten. Naar wij van het bestuur van den Bio scoopbond vernemen, zal op Dinsdag 6 October eene openbare vergadering wor den gehouden, waarin mededeeling zal worden gedaan van den stand van zaken. Deze vergadering zal de inleiding zijn van een petitionnement, waarbij de burgerij van Groningen gelegenheid zal hebben.de actie van den Bioscoopbond te steunen. Oorspronkelijke schets in ouden trant door A. DUYTS—GAYDOU. 3) IV. Een laag sneeuw bedekte den grond rondom Montignoso en het witte sneeuw kleed glinsterde op de bergen, in de vroege Aprilzon, toen Silvia den hoogsten toren van haar ouderlijk kasteel beklom, zooals ze eiken dag deed. Zij verwachtte haar gemaal. Wallfried, die vele maanden geleden het kasteel had verlaten om met zijn heer aan den oorlog deel te nemen. Nu en dan had zij een brief ontvangen, een langen hartelijken brief, vol teederheid en verlangen. Wallfried vertelde haar van de vele wapenfeiten, waaraan hij in verschillende landen deel had genomen in de laatste jaren van den dertigjarigen oorlog. Silvia was alleen met haar kleinen zoon in het oude kasteel; haar vader was ge storven en zij leefde eenzaam en terug getrokken. zich bezighoudend met de op voeding van haar kind, den aardigen Al fonso, die nu ongeveer vijf jaar oud was geworden. Zij trachtte van hem een flin- ken jongen te maken door hem veel van haar vader en van haar dapperen Wall fried te vertellen. v Maar de kleine Alfonso was tenger en verlegen, hij hield meer van bloemen en zonneschijn, dan van de krijgsverhalen. Zijn moeder beschouwde hij als een goede fee, die alles voor hem tooverde, wat hij verlangde, en hij was het gelukkigst, als zij hand in hand door het uitgestrekte park naar den berg heen huppelden met den grooten mooien Sint Bernard-hond, die hen overal volgde. Dien ochtend was Silvia heel vroeg naar den toren gegaan. Rechts op den achtergrond, Carrara, te midden van groeven van wit marmer en de grauw-roodachtige bergtoppen, die het stadje als een bolwerk omringen en oe- schutten. Vlak vooraan de vallei van Massa met haar bosschen en rijke boom gaarden, die geleidelijk tot de zooge naamde Marina afdalen naar het strand, en de slanke pijnboomen, die met hun hooge, donkergroene kruinen tegen den blauwen hemel afsteken en waarvan de wortels haast in zee zijn gedompeld. Het strand is van zeer mooi wit zand; er zijn tusschen Avenza en .Viareggio bijna geen rotsen. Het beroemde Carrara- marmer wordt door ossen van de berg- groeven tot aan het strand vervoerd. De zee. de schoone blauwe Middelland- sche zee, leverde dien ochtend een won derschoon schouwspel op. Ze lag daar heel kalm, ,alsof ze nog rustte; haar golfjes kwamen langzaam op het strand aan, heel zachtjes met een franje van wit schuim- water en durfden bijna het strand niet aan te raken, alsof ze bang waren een schoone nymf uit den slaap te wekken... Ze besproeiden als het ware het strand met fijne droppels, die als kleine diaman ten neervielen door de lichtrose tinten heen, die de opkomende zon vergezelden en alles rondom, water, zand en pijnboo men, in onbegrijpelijke, fijne kleuren hulden. Silvia staarde naar die verrukkelijke zee. Zij bezat een aangeboren gevoel voor de pracht der natuur, en al was haar hart vol weemoed en verlangen, zij kon niet nalaten haar bewondering den vrijen teugel te laten. Zie, Alfonso mio, hoe mooi de zee is, kijk naar de kleine golfjes; zij breken zoo geruischloos tegen het strand, en zie de hooge boomen, die zoo statig hun kruinen naar den hemel oprichten Ja, Mamma mia, maar die zee is toch stout, ze heeft vader meegenomen, en nu is hij al zoolang weg! Wanneer komt hij toch terug, de lieve Babbo? Al het leed dat Silvia in haar hart, zoo dapper en zoo fier trachtte te verber gen, werd door die woorden van haar lie veling opgewekt; twee tranen glinsterden in haar schoone oogen en een zucht ont- snapte aan haar fijnen mond. Wie weet het, Alfonso; God zal hem misschien spoedig weer bij ons brengen; ons dagelijksch gebed zal eindelijk ver hoord worden. Kijk! is dat niet een boot daar aan den horizon? O, Alfonso, ja het is een boot, zij nadert, zij neemt haar koers hierheen! Moge het onze beminde Wallfried zijn! Moeder en kind ijlden naar beneden en Silvia riep haar trouwen Rinaldo, den ouden dienaar, die in het huis Montig noso was geboren, den vader van Silvia naar het hof en in tijd van oorlog altijd had vergezeld en hem menigmaal het le ven had gered. Silvia gaf het bevel een klein escorte gereed te maken om naar Goënza te rij den waar het schip waarschijnlijk landen zou, en indien de lang verwachte Wal- fried aan boord was, hem te verwelko men, en naar het kasteel te vergezelllen. Rinaldo riep zes vertrouwde en dappere manschappen bijeen; hij bracht hun den wensch van zijn geliefde meesteres over en kort daarna stonden zij onder bevel van een jongen man, den knappen Gualtiero, gereed om hun tocht te aanvaarden. V. Gereed? Vooruit dan! en met trompetgeschal trok de kleine ruiter stoet de ophaalbrug over en verliet in ge- strekten draf het kasteel. De weinige sneeuw, die in den nacht was gevallen, was al spoedig weggesmol ten onder de steeds warmer wordende zonnestralen. De ruiters vervolgden eerst zwijgend hun weg Maar de frissche lucht, de lief kozende zonnestralen hadden weldra de tongen losgemaakt Ah, ah, Gualtiero, gij lacht niet van ochtend, nu de heer markies weer thuis komt! Gij zult u in acht moeten nemen en wat minder attenties aan madonna Silvia bewijzen Zwijg! snauwde Gualtiero zijn ka meraad toe, de wenkbrauwen samentrek kend. Jij zult nooit iets in ernst kunnen op nemen; jij spot met alles, Rodrigo! Neen, ik spot niet; kunt ge het waar schuwend woord van een vriend niet be grijpen? Ik denk niet aan spotten wan neer het onze geeerbiedigde meesteres geldt; ik stel haar daarvoor te hoog. Maar het zou me spijten, indien mijn vriend ongelukkig werd. Vergeef me, Rodrigo, je meent het goed, dat zie ik; heb dank voor je waar schuwing, maar vrees niet, ik zal mij niet veïraden! Walfried is mijn wapenbroeder geweest toen we samen aan het hof te Modena groot gebracht werden. Zijn roemrijke naam gaf hem het recht naar de hand van de schoone uit Montignoso te dingen en zij beminde hem, den gelukkige! En al behoor ik tot den adel, mijn naam is tot nog toe zoo goed als onbekend. Als Walfried goed en wel thuis is, vraag ik hem verlof om naar Vlaanderen te gaan Ik heb daar een zuster, die met een Vlaamschen edelman getrouwd is; er wordt daar duchtig gevochten en ik kan daar dienst nemen En gij zult een tweede Bayard wor den! Of.... Maar, komaan, de boot na dert; wij moeten ons haasten, willen wij bijtijds te Avenza zijn om Walfried te ver welkomen, indien hij met deze boot ge komen is. Een paar uur later reden de ruiters de kleine stad Avenza in, en gingen naar een kleine osteria (herberg) om zich met een goed glas wijn te verfrisschen. Even later zeilde de boot de kleine ha ven binnen; de zes ruiters spoedden zich naar de aanlegplaats. Een paar vreemdelingen kwamen aan wal en een van hen richtte zich tot Gual tiero en vroeg hem of hij uit Montignoso kwam. Ja. zeker, antwoordde Gualtiero, wij verwachten onzen heer, markies Walfried. Is hij nog aan boord? Het spijt mij u te moeten teleurstel len, ik heb Walfried in Vlaanderen ach tergelaten; hij was gewond en is met andere gevangenen mede naar Gent ver voerd. Gewond! Gevangen! Daar weet ma donna Silvia niets van; de laatste brief van Walfried was opgewekt, en hij sprak van een spoedig wederzien Zie, hier is een ring, dien lk uit zijn naam aan de markiezin Silvia moet over handigen zeide de vreemdeling; hij kon zelf niet schrijven daar zijn rechterarm verbonden was en hij liet het mij voor hem doen. Breng mij naar het kasteel Montignoso. Ik zal uw meesteres alles vertellen. Het paard, dat voor Walfried bestemd was, werd uit de osteria gehaald en de vreemdeling sprong in den.zadel. De terugtocht werd onmiddellijk aan gevangen. men moest Silvia zoo spoedig mogelijk van den toestand van den mar kies op de hoogte brengen. Gualtiero en Rodrigo reden naast den vreemdeling; ze sloegen hem wantrou wend gade. .(Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9