NAGEKOMEN BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. TANDPASTA Ti 25 8t 75 c.p. tube UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. AANRIJDING Hedenm iidaï vond op cje Steenstraat een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijder, die voor de aankomende tram wilde uitwijken. Het rijwiel werd ernstig beschadigd, de wielrijder kwam er zonder ongelukken af, doordat hij tijdig van de (iets ko'- springen De politie maakte van een en ander proces-ver baal op. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het taalkundig can- didaats-exanien Indologie d» heeren J. >Margadant. J. C. Tlggelnian er. D. F. Tis- sing lallen Den Haagi. Bevorderd is tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift getiteld „De Gereformeerde Kerk op Formosa of de lotgevallen eenev handelskerk onder de Oost-Indische-Comnagnip 1627-1662", de heer W. A. Ginsel. geboren ,e Poerworedjo Bij het gehouden examen voor com mies der reglstrat!" en domeinen slaagde onze stadgenoot, de he°r J. H M van Lieshout. VERBODEN GESCHRIFTEN. In een legerorder is opgenomen een be schikking van den Minister van Defensie betreffende geschriften welke uit kazernes of andere inrichtingen der Kon. land macht moeten worden geweerd, In een bijlage bil de beschikking zijn deze geschriften opgesomd. Militairen, die een of meer dier geschrif- en In bezit hebben of verspreiden, maken zich schuldig aan een overtreding tegen de krijgstucht. Worden geschriften als hier bedoeld in da kazerne bezorgd, dan zullen zij. met goedvinden van den geadresseerde, worden vernietigd en anders teruggezonden aan den afzender als geweigerd. Op voorstel van den betrokken regi ments- of ovcr"mkomstigen commandant kunnen andere dan in de bijlage genoemde geschriften of afbeeldingen daarin worden opgenomen. In de bijlage zijn, behalve een aantal communistische, syndicalistische en anar chistische uitgaven, o.a opgenomen de maandbladen „Nieuw Rusland". „De Wa pens Neer", de weekbladen „De Vrijden ker", „De Socialist" en de „Notenkraker" en voorts boeken en gedichten van Jef Last, „Frank van Wezel's roemruchte ja ren" door A. M de Jong. socialistische en revolutionnaireliederenbundels. HAAGSCHE RECHTBANK. H. W. te Leiden, is door den Kanton rechter aldaar wegens overtreding van de Leldsche politieverordening veroordeeld tot f. 1 boete of l d. hechtenis. Het vonnis werd bevestigd. VERDUISTERING. De rechtbank te Dordrecht heeft een 33-jarigen kantoorbediende te Deventer, indertijd beheerder van het kantoor der Handels- en Landbouwbank te Gorlnchem, wegens het voortgezet misdrijf van ver duistering veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf, van welk vonnis deze qis- t'ren voor het Haagsehe Gerechtshof in hooger beroep terecht stond. De procu- reur-generaal had twee getuigen gedag vaard, o.a. den gewezen directeur van de j Handels- en Landbouwbank. thans gede- tineerd. De verdediger, mr. E. J. G. Von- kenberg uit Govinchem, had den aceoun- tant D. Marcus uit Amsterdam gedag vaard, Verd. heeft gedurende de jaren 1920 1929 herhaaldelijk met de hem toever trouwde gelden van liet bijkantoor gespe culeerd Verd. genoot aldaar een salaris van f. 3500. Uit het verhoor van den ex-directeur bleek dat de directie wist. dat de man speculeerde De accountant, deelde o.a. mede dat in het begin van dit jaar het debetsaldo van verd. t. 47.000 bedroeg tegen een onderpandwaarde van f. 1240. Verd. erkende gedurende de jaren 1920 1131 eenbedrag van f, 14 a 15000 te heb ben onttrokken aan de kas en dit bedrag voor zijn huishouden te hebben besteed. Voorts bekende hij. dat hij zonder vol doende onderpand speculeerde. De procureur-generaal achtte de ten laste gelegde feiten bewezen en requl- reerde vernietiging van het vonnis der rechtbank en zijn veroordeeling tot twee jaar gevangenisstraf. Mr Vonkenberg vroeg uiterste clemen tie. Arrest 7 October a.s. DE FRAUDE BIJ „FINANCIËN". In ruim tien jaar tijd meer dan drie ton verduisterd. Naar „Do Avondpost" verneemt, heeft het onderzoek door hoofdambtenaren van het Dep. van Financiën en door de Alge- meene Rekenkamer, Ingesteld naar de fraude, gepleegd door een gewezen com mies bij de afdeellng Generale Thesaurie, die intusschen is overleden, een verbijs terend resultaat opgeleverd Hoewel het onderzoek nog lang met is geëindigd, staat reeds thans vast dat de omvang der gepleegde fraude veel en veel grooter is dan aanvankelijk gedaoht werd. Gebleken is n.l., dat de malversaties ge pleegd zijn over een tijdvak van meer dan tien Jaar Het bedrag der reeds thans gevonden valsche betalingsmandaten beloopt meer dan f,300.000. terwijl verwacht wordt dat dit bedrag nog aanmerkelijk zal stijgen. Hoe het mogelijk is dat een departe mentsambtenaar gedurende meer dan tien jaar ernstige fraude pleegt zonder dat men daar aan het Departement of aan de Algemeene Rekenkamer, die met de con trole belast is. Iets van bemerkt acht de redactie van genoemd blad temeer ver wonderlijk. daar haar ter oore is gekomen, dat het Departement gewaarschuwd was. Reeds geruimen tijd toch had de weelde rige levenswijze van den commies de aan- j nacht getrokken. Niet alleen van collega's en particulieren maar ook van de politie autoriteiten. Laatstgenoemden zouden de aandacht van het departement op die buitensporige uitgaven hebben gevestigd. Het departement schijnt deze waarschu wing naast zich te hebben neergelegd, althans met een zeer onvoldoende verkla ring over de herkomst van het geld voor de groote uitgaven, genoegen te hebben genomen, In tot oordeeian bevoegde kringen ver- vacht men, dat uiteindelijk het bedrag, waarvoor het Rijk is benadeeld, meer dan een half millioen zal blijken te beioopen. GEVECHT MET EEN STUOOPER. De beer S. uit Roermond, oie zich nabij het station Herkenbosch ter Jacht bevond ontmoette daar conlgc wlldstroopers. Op het zien van don Jager kozen zij het ha zenpad, behalve één. Na een korte woor denwisseling ontstond tusschen den stroo- per en den heer S. een worsteling om het bezit van het geweer, dat met twee patro nen geladen was en waarvan de hanen gespannen waren. Met Inspanning van al zijn krachten wist de heer S. do patronen uit het geweer tc verwijderen. De stroo- per kreeg evenwel de overhand en ging er ten slotte met het geweer van door. Vermoedelijk heeft hij later spijt over zijn daad gekregen; korten tijd nadien heeft hij zich bij den rijksveldwachter aangemeld het geweer had hij In een café afgegeven. Het bleek te zijn d° 24-]a- rlge opperman H. W, uit Maasnicl. Hij werd naar het huls van bewaring te Roer mond overgebracht. EEN HONDERD-JARIGE. Anne Johannes van Loon te St. Anna Parochie, wordt vandaag honderd jaar. N.R.Crt, o ONTPLOFFING AAN BOORD. Gisteren heeft aan boord van een in de haven van Brest liggend kolentrans- porlschtp een koolstofontploffing plaats gehad ten gevolge waarvan zeven perso nen, ten deele zwaar, werden gewond. Vier gewonden moesten direct, naar een ziekenhuis worden overgebracht. Het schip werd ernstig beschadigd De vensterruiten der in de omgeving van de kaden gelegen huizen werden dpor de weggeslingerde stukken ijzer vernield. EERSTE PROEFVLUCHT van de AKRON" Gisteren maakte het nieuwe reuzen- luchtschip der Amerikaansche marine „Akron" te Akron in den staat Ohio zijn eerste, korte proefvlucht. De „Akron" is het grootste iucht-scKlp ter wereld. Het is gebouwd op de werven van de Goodyear- fa'orlek en Ls toegerust met Dultsche mo toren. - kus EEN FARKEER-KWESTIE. De autobestuurder A van Es te Gronin gen had onlangs geweigerd te voldoen aan het bevel van een agent van politie om zijn auto, die hij op de Vischmarkt had neergezet, over te brengen naar een door den politieagent aangewezen parkeerter rein. De agent maakte proces verbaal op maar de kantonrechter sprak verd. vrij omdat de politie geen recht heeft min of meer officieele parkeerterreinen aan te wijzen. Daarvoor moet een gemeentelijke verordening worden gemaakt, en dit ls tot nog toe nog niet geschied. Het gevolg van deze beslissing kan zijn dat de bestuurders van autobussen en vrachtauto's hun auto's niet meer naai' het parkeerterrein zullen brengen dat hun wordt aangewezen, en zich naar aanlei ding van de beslissing van den Hoogen Raad dat het gemeentebestuur niet het recht heeft izooals was geschied! hun te verbieden de binnenstad binnen te rijden, r.u ook op een willekeurige plaats kunnen stationneeren. MIDDENSTANDS BEDRIJFS VF.REÉN. Onder presidium van den heer W. G. Scheeres, 's Gravenhage. heeft te Utrecht, de eerste algemeene ledenvergadering plaats gehad van de Middenstands Bedrijfs Vereeniging. <M. B.V.l Het concept-jaarverslag, benevens dc Balans- Verlies en Winstrekening over 1930 werden behandeld en goedgekeurd. Het voorstel van het bestuur tot samen voeging van Statuten en Huishoudelijk Reglement werd aangenomen. De nieuwe statuten werden, met inachtneming van eenige ingediende amendementen aange nomen, waarna wijzigingen werden aan gebracht in het Reglement der Ziekte regeling, welke titel in 't vervolg zal luiden; Reglement voor de Ziekteverzeke ring. Aan het einde van de vergadering deelde de voorzitter mede, dat hij na anderhalf jaar het bewind over de M. B.V. te heb- iaen gevoerd, hierbij voor het volgend jaar het presidium overdroeg aan den heer X. Kruithof. Utrecht. BRAND. Op Frankenstein bij Nijmegen is van nacht afgebrand de dubbele woning van Van Rooy en Van Appel. De oorzaak van den brand is onbekend, verzekering dekt de schade Op de keuring te Haarlem voor de Alg, Ver. voor Bloembollencultuur behaalde de .Irma G. Lubbe en Zn. te Oegsigeest de volgende onderscheidingen Met Aster Amellus Kobold en Kniphofia Vanille, een Getuigschrift van Verdienste. Met Aster Amellus Herman Lqns. en Knlphofia Red Emperor belde een Getuig schrift le klasse. Met Aster Amellus Elize Llermann en Kniphofia H. den Boer beide een Getuig- ■chrlft van Verdienste. AUTOBUS TE WATER GEREDEN. De vier inzittenden gewond. Door tot. nog toe onopgehelderde oorzaak geraakte hedenmiddag omstreeks halféén een autobus van de V.I.O.S -Maatschappij uit Wateringen op den Abtswoudschenweg onder de gemeente Schiplulden in een sloot, na eerst tegen een boom te zijn ge- ootst. Alle inzittenden, de chauffeur en drie vrouwen, werden gewond. De chauf feur werd ernstig aan de borst gewond; vermoedelijk is zijn borstkas ingedrukt. De drie vrouwelijke passagiers bekwamen eveneens vrij ernstige verwondingen. Twee der vrouwen ziin naar het gemeentelijke gasthuis te Delft overgebracht en q» chauffeur en de andere passagier naar het St. Hippolitus-gesticht. De zwaar be schadigde wagen Is door de politie van Delft in beslag genomen De bestuurder van de autobus is afkomstig uit Waterin gen. de passagiers zijn woonachtig te Kethel. ANSKF, DE ZWERVER. Per rijwiel de wereld door. Men meldt uit Leeuwarden a. d, „Tel.": Als het voorjaar is geworden en de kie viten over de welden buitelen, wordt een sterk verlangen wakker in den eenvoudi- gen kerkdeurwachter Anske van Dijk te Deersum (Fr.) en jeugddroomen roepen om verwerkelijking Dan wordt het dorpje met zijn driehonderd inwoners hem te klein, zijn dagelijksche negotie schijnt hem dan opeens minder boeiend. Zomer dag speelt de kerk het zonder Anske's diensten wel klaar en dan breekt er een morgen aan, dat de huisvrouwen van Deersum, op weg naar de dorpsvaart om er een en ander te beredderen, elkaar het nieuws van den dag vertellen; „Anske is wer foart." Wanneer die wetenschap tot in elk woonhuisje is doorgedrongen, dan zit Van Dijk al ergens diep in Frankrijk of zwerft door de eenzaamheden van Jutland met zijn oude fiets en den verweerden koffer, met „een dubbeltje op zak". Dan zit Anske's ark, waar hij, de 55-jarige vriige- zel in uiterst primitieve verhoudingen leeft, op het slot, tot op een af anderen Septemberdag Anske op zijn slecht vee- rend karos de dorpsstraat komt. inrollen en stil en zonder zuchten zijn dagelijksche plichten weer op zich neemt. Zondags, in de kerk, ziet Anske weer op de jeugd toe en de dorpsmenschen vertellen elkaar, „dat Anske weer uit Europa terug is." Toen wij ons aanmeldden bij de ark om toch eens wat meer aan de weet te komen van dezen Deersumer globetrotter-kerk dienaar, had deze juist zijn klanten ver zorgd, zoodat er wel wat tijd voor ons overschoot, immers Arske van Dij!' is de eenige koopman-en-detail in zijn dorp en hij behoeft van concurrentie niet veel te vreezen. Weinigen in zijn dorp zullen hem ver staan, zeer enkelen hebben slechts omgang met dezen eenvoudigen, in zichzell ge- keerden man, wien het gewone dorpsge- praat niet kan interesseeren. maar die ge heel en al opleeft, wanneer hij een „Euro- peesch" gesprek kan voeren. En dan zul len er weinigen zijn, die Anske bij kunnen houden, want hij is bijna overal geweest en heeft verbazend goed uit zijn oogen gekeken, zoodat hij over de natuur, over menschen en toestanden enzoovoort in al die landen, welke hij heeft doorkruist, treffende opmerkingen kan maken, zooals ons bleek. „Toen ik een jongen was", zoo vertelde Van Dijk. „troffen reisverhalen en reisbe schrijvingen mij altijd het meest. Ik was stellig van plan naar Amerika te gaan, waarheen mijn broer geemigreerd was. doch doordat hi.i stierf is deze jeugddroom ill rook opgegaan. Op mijn dertigste jaar kon ik mij een rijwiel koopen en toen hield ik het thuis niet. langer uit Ik had me zelf wat Engelpoh. Duitsch en Fransch geleerd en ving aan met een zwerftocht door Nederland Vervolgens doorkruiste ik geheel Dultschland, van het eiland Rügen tot aan den waterval van Schaffhausen, Een ander iaar trok ik België in. bezocht Denemarken en Londen, ln welke stad ik zeventien dagen achtereen fietstochten heb gemaakt. Verleden Jaar trok ik naar de Riviera en Zwitserland en dezen zomer bezocht in Scandinavië." Van Dijk moet op zijn drie maanden lance reizen groote zuinigheid betrach ten. Men moet den man bewonderen, hoe hij het klaar speelt zulke afstanden af te leggen, roet zóó weinig geld kan rond komen. Den afstand Bremen—Hamburg (U4 K.M.i legde hij op één dag met zijn rijwiel af. Op deze reis van negentig dagen kon Van Dijk, vanwege zijn beperkte midde len. slechts driemaal een warm middag maal gebruiken. Hoe deze tengere man het al dien Hid. levende op brood en naar een „wetenschappelijk samengesteld" re cept van een koud diëet zelfbereide spij zen uithoudt, is een raadsel. Cé inspan- nllis èii dc ontbering op zulke reizen Zija bovenmate groot, maar Van Dijk houdt vol. want dit is voor hem de eenige ma nier om zijn leven te sieren met genoe gens en vreugden, die voor de menschen met kleine beurzen nu eenmaal niet zijn weggelegd. Wie toch van hen speelt het klaar in de zomermaanden 4000 K.M. voor genoegen te reizen? INBRAKEN TE PURMEREND. In den nacht van Dinsdag op Woensdag Is te Formerend op twee plaatsen ingebro ken, n.l. bij den veearts Geerlings en bij den heer Lakcman. Men vermoedt, dat de dieven zich bij den veearts hebben laten insluiten, althans waren geen sloten ge forceerd Alle kasten zijn geopend en gisteren vond de familie het zilver over den grond verspreid liggen. Van het zilver wordt niets vermist. Uit een doosje, dat tn 1 een der kasten stond, wordt 30 gulden 1 vermist Tot iiec Puis van den neer Lakeman hebben de dieven zich toegang verschaft door een ruit in de deur uit te snijden, waarna zij het slot konden openen. Hier i worden een gouden horloge, ruim f. 20. oen half fleschje cognac en een kleeren- j borstel vermist I In den tuin van den heer Geerlings heeft de politie tn de bloemperken voetstappen j aangetroffen. Van de daders heeft zU 1 evenwel geen spoor ontdekt. DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Gisteravond is re Nijmegen op een kruis punt vrn straten de wielrijder P.. knecht 'oij de Nijmeegsche veiling, m aanrijding gekomen met een auto. Met een hersen- j schudding, kaakfraotuur en rechterarm breuk is hij naar het St. Canisiuszieken- I huis vervoerd. Zijn toestand is zeer ern- stig Hij is gehuwd en vader van vijf j kinderen. o Echtgenoot^ idic eer plaatsje voor tic pie-nic heeft uitgezocht) Het spijl me cint ik je de jam niet kan aanbieden Jan. maar de wespen hebben de hee'.e pot in beslag genomen! Hij (heldhaftig): „D?.t is besl hoor Dan eet ik wel een mierenboterham' Humorist). o BUITENLANDSCH GEMENGD. j SCHEPEN IN BESLAG GENOMEN, Zondagmiddag kwam de Triton van de Zweedscne drankpolltie de haven te Stock- i hoim binnen met het vrachtschip Eilbeck- tal uit Lubeck op sleeptouw. De Eilbecktal voer tot nu toe geregeld met hout en sieenkool op Gavle en Stockholm, maar toen het schip Zaterdagavond tusschen de j Alandseilanden en de Zweedsche kust door de Triton gepraald werd en enkele man nen van de drankpolltie aan boord een 1 onderzoek Instelden bleek onder de „lading" kolen een groote hoeveelheid blikken met alcohol verborgen te zijn. Op de plaats waar nu de Eilbecktal aange- houden werd Is een week of, zes geleden het ouder Hongaarsche vlag varende smokkelschlp Ilona aangehouden. De kapitein van de Eilbecktal is de Duitscher Rolf Fuhrman, die tweede stuurman was op de Ilona. Den vorigen keer kreeg hij een maand voorwaardelijke gevangenis straf en werd hij uitgewezen. Bij een nader onderzoek, dat ls Ingesteld i bleek de Eilbecktal ruim 38.000 liter alco- hol aan boord le hebben. De lading was in open zee bij Richthöft ingenomen en was i bestemd voor Raumo in Finland. PLAFOND INGESTORT. Eon ernstig ongeval heeft gisteren plaats gehad In de woning van een landbouwer in een dorp bij Le Mans (Frankrijk). De eigenaar, zijn vrouw en zijn beide doch ters zaten in den keuken te eton toen plot seling het plafond instortte en alle perso- non werden bedolven. De landbouwer en de jongste dochter werden op slag gedood- de vrouw en de andere dochter werden le vensgevaarlijk gewond. RECLAME. reinigt Dr H. MANNING'S mond en'tanden. 4326 SCHIETSCHIJF GEZONKEN. Bij de gisteren door Hr Ms. „Gelderland" ter hoogle van Callandsoog gehouden schietoefeningen is de als drijver voor de schijf gebruikte oude torpedoboot „Ard- jceno" dermate getroffen dat zij is gezon ken. De punt van de „Ardjoeno" steekt nog ongeveer drie meter boven water uit. De sleepboot „Utrecht" on het bergings vaartuig en duikbedrijf der Marine zijn vertrokken om te trachten het vaartuig te lichten en naar Nieuwe Diep te sleepen. „DE OIHVE", DIE NIET OP REIS WAS. In een gemeente nabij Enschedé was de burgemeester met vacantie en op het ge- ineentehuis verkeerde men in de veron- I derstalling dot Z.Ewel tot den laatsten dag van zijn rut' zou genieten. Ook het opperhoofd der gemeente zelve was niet van plan, eerder weer aan het zwoegen te tijgen, doch een van zijn bekenden recla meerde over een aanslag in de honden belasting. De plicht riep en Z.E. keerde terug, eerder dan zijn plan was. Zijn eer- i ste werk was het gemeentehuis op te bel-_ l len En toen ontwikkelde zich het vol- gende pikante gesprek: Hier burgemeester X., zeide het hoofd der gemeente, kijkt u eens even na. De Jonge man op het gemeente-bureau was op zijn hoede, wist dat de burge- I meester pas over een paar dagen terug zou komen en riep in de telefoon: I Denk Je dat je mij kunt bedu de ouwe komt overmorgen pas terug. Hier is de burgemeester, klonk 't een beetje nijdig aan het andere eind van de lijn. Maar de jongeling bleef in zijn rol Klets toch niet. Ik vlieg er niet in. Maar je kletst den ouwe schitterend na, hoor. En hij hing de telefoon aan den haak. Wat er oen paar minuten later gebeur- de. toen ZE. zich naar het gemeentehuis had gespoed, vertelt de geschiedenis niet „Tubantia") Op last van de financleele autoriteiten is het Deensche stoomschip „Viebeke Maersk". dat door het Keizer Wilhelm kanaal gevaren was, bij Holtenau door douaneambtenaren in beslag genomen, omdat het een lading schrot voor de Pool- sche haven Gdingcn aan boord had, ter wijl de uitvoer van schrot verboden is. Duitschland heeft sedert het verdrag van Versailles den uitvoer van schrot ver boden, omdat het dit zelf voor de vervaar diging van ijzer en .staal noodig heeft en over geen eigen beddingen van ijzererts meer beschikt. Slechts hij uitzondering kan de rijks commissaris voor den uitvoer van schrot een vergunning geven. Een dergelijks ver gunning was verstrekt aan een firma te Essen, die schrot uit Dultschland naar Zweden en Spanje mag uitvoeren. Nu het schrot naar Polen ging, is waarschijnlijk misbruik gemaakt van de verleende ver gunning. De douane is van meening, dat rcods sedert 3 jaar bedrog is gepleegd. ALPHEN. Lichttoren K, L. M. Door de K. L. M. is aan den Woubrug- scheu-weg een lichttoren gebouwd van ijzeren constructie, waarin bij avond en nacht ten behoeve van het luchtverkeer een flikkerlicht zal branden. RIJPWETERING. Gesnapt, Dom' den gemeente-veldwachter J. J. Janssen alhier is aangehouden de 20- jarige P. v. G. uit Leimuiden. wiens aan houding door den Burgemeester dier ge meente was verzocht, daar hij verdacht werd van diefstal van een bedrag van f. 60 en een gouden horloge. De man was reeds enkele dagen spoorloos verdwenen. Achteraf blijkt nu dat hij gedurende tweë dagen als het ware verbleef In het hol van den leeuw. Hij heeft zich namelijk schuil gehouden in een schuur van den veehouder Rotteveel alhier, vlak naast de woning van den Brigadier der Rijksveld- wacht P. C. van den Bosch. Door honger en dorst gedreven heeft hij zich ten slotte op den openbaren weg begeven, waar hij spoedig door Janssen werd ingerekend. Van het bedrag van f. 60 had hij zich netjes in de kleeren gestoken, terwijl hij het horloge in de schuur had verstopt. Hij i zal op transport naar Haarlem worden I gesteld. HILLEGOM. DE VOLKSFEESTEN. BOTSINGEN IN BRITSCH-INDIë. Te Sringar in Britsch-Indië is heb tot ernstige ongeregeldheden gekomen, waar bij Mohammedanen Engelschc militaire posten aanvielen. De soldaten zagen zich genoodzaakt te vuren. Vier Mohamme danen werden gedood en zes gewond. Aan de zijde der regeeringstroepen en de po litie zouden 90 personen min of meer ernstig gewond zijn. De regeering is den toestand meester GERAAMTE VAN EEN WALVISCH GEVONDEN. Men meldt aan het „N. v. h. N." uit Zoutkamp: Door de stoomtrawler „Zeemeeuw" ree- derij Buitjes is alhier binnen gebracht een geraamte van een walvisch. Het geraamte dat geheel uit been bestaat is nog meer dan 150 pond bijzonderheid kan nog woruCT* ver~ meld dat in de vroegere spuitgaten van het dier zich twee klein krabben hebben gevestigd. Deze beide krabben zijn daar natuurlijk gegroeid en wel zoo dat ze er later niet meer uit konden komen, en dientenge volge genoodzaakt waren er tot op heden in te blijven. WRAAK IN DE GEVANGENIS. Dinsdagmiddag heelt in de centrale ge vangenis te Sofia de gevangene Dontsche Zafiroff. die zich wegens moord op den Protogerowist Strezoff in arrest bevindt, eenige revolverschoten gelost op zijn me degevangenen Kosturkoff en Traitschoff. Beiden werden ernstig gewond. De slachtoffers van" den aanslag hadden in Februari van dit jaar op straat den be kenden leider Michailowisten Gjoerkoff vermoord, zoodat deze revolveraanslag schijnbaar een wraak van de Michailowis- ten voor den moord op Gjoerkoff is. De gevangenis-autoriteiten onderzoeken op het oogenblik op welke wijze Zafiroff in het bezit van den revolver is gekomen. Zij vermoeden dat het gevangenispersoneel medeplichtig is. BEULSWERK. Naar uit Mexico-City wordt gemeld, heeft een detachement Mexicaafajrche soi- daten te Villa Guerrero «Staat Tabasco) op ontzettende wijze huisgehouden De bewo- j r.ers vavi net i\0?y hadden den burgemees- i ter doodgeslagen, onidêt deze zich aan een j jiiclsje had vergrepen. Het meisie was later aan de gevolgen overleden. De gouverneur zond hierop troepen voor een strafexpeditie. Toen zij aankwamen. vluchtten de dorpelingen. De soldaten haalden de menschen in en hingen 85 hunner aan de langs den straatweg staande boomen op. hoewel de gouverneur j den menschen het leven had willen laten. Eerste dag mooi geslaagd. in aansluiting op hetgeen gisteren reeds is medegedeeld over den eersten feestdag' valt nog te berichten, dat er voor den be- hendighcidswedstrijd in au'.Q-rijden in de Siïclaan veel belangstelling was en uiter aard wei van hen, die zelf chauffeeren. Er moest gereden worden tusschen vlag getjes dooi, over twee planken en over een brug. De kunst was om midden op dc brug een poosje stil te blijven staan. Drie cowboys brachten er wat vroolijkheid ir.. 's Middags was het druk op het feest terrein voornamelijk togen het oogenblik rif t begonnen zou worden met touwtrekken. Dv ubsïagen der wedstrijden luidenj Vaa.ijesroUcn voor jongens van 11—13 jaar, 1. P. Boglee, 2, N- Verkerk, 3. P. W'mkelaar. 4, D. Sistermans, 5. P. Wilhel mus cn 6. Fr. Boelee. H;»rdloopon. met hndenrsien voor jon gens van 13--16 jaar; 1 Jaap Kramer. W. Keijzers 3. K. Rutten, 4 G. Bul tink en 5 N, Verkerk. Piankrijdcn voor jongens. 1. Ceos Koek, 2. Cor Jansen en M. de Rover. Turfrapen voor meisjes van 10—13 jaar: 1. Corrie van Riek, 2, Rika Willemse, 3. Gcnda van Ruiten: 4. Nel Raamsveld, 5. Annie van Houten, 6. Jausjc Noderstlgt, 7. Annie van Oosten, 8. Nellie Pijpers, 9. Nellie Imanse en 10. Nina McsUers. Vlaggetje steken voor meisjes: 1. Juliana Trossei 2. Marie van Roode, 3. Martha de Groot. 4. Annie van Houten. 5, Mina Mes^ kers. 6. Rika Verb-uggen en 7 Cic. de Rooy. Plankiiitlen voor meisjes: 1. Nellie de Groot, 2. Ne-llie Rijnders, en 3. Marie Meijer. Rehendighoklswectetrijd met auto's vracht en personenwagens: 1. R. St'rkolte. z. rt. Buck ens on 3. P. v. Hulst. Rnllomvoris.trtjr] voor meisjes van 10—12 jaar. Hiervan is de uitslag eerst later VFISf ts Stêiiën. Touwtrekken voor ploegen van 2x5 personen: 1 H Broekhof, 2. Tirndeisp'o^g, en 3. V. V. Hill'hen. Tonkn.ppelen: 1. M van Doorn, 2e en 3e H. L Broekhof. s Avonds om 9 uur werd het vuurwerk afgestoken op een grasveld naast het feestterrein. Het laat zich begrijpen, dat hiervoor cé:i groote belangstelling was Het vuurwerk was inderdaad schitterend. De „Hulde aan de Harddraverij Vereeniging" was 'verdiend. Hoewel het 's avonds op het terrein bui tengewoon druk. en de stemming vroolijk was. bleef de orde steeds voortreffelijk. De eerste feestdag is uitstekend geslaagd.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6