GOEDE OPLOSSINGEN. OPLOSSINGEN. CORRESPONDENTIE. TEEKENPLAATJE GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Brieven der vorige week van: Gerharda Eggink, Christiaan Eggink, Annie Dorrepaal, Gerrit Dorrepaal, Nelly Nagtegaal, Karei West, Hendrik West, Bert van Reenen, Agnes Louise Plan je, Jannie Hagoort, Nellie Hagoort, Jaap Offringa, Wim Kruit, Jan Vlasveld, Ruw van Dijk. Bas van Dijk, Annie van Dijk, Dirkje Hop man. Brieven van deze week van: Gerard de Geus, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Heiltje Dorrepaal, Bertus Dorre paal, Ali Krassenburg, Maurits van Nood, Johan van Nood, Jaantje van der Laken, Annie Brouwer, Piet Brouwer, Annie Zaal berg, Wim Kruit, Marie Monteba, Dirkje Hopman, Nelly Ouwersloot, Clara Ouwer- sloot, Johan Ouwersloot, Willy Constance Mulder, Celia Kret, Nico Kret, Hans Kret, Klaas Vonk, Henk Vonk, Tonnie Wit, Cor- rie Wit. Ru v. Dijk, Bas v. Dijk, Annie v. Dijk, Lena Schilp, Willie Schilp, Nellie Nagtegaal, Annie Dorrepaal Gerrit Dorre paal, Adrie van Nood (Leiden), Henk West, Karei West, Arie de Graaff, Reinier den Hertog, Annie den Hertog, Hennie de l'Ecluse, Theo Brussee. Francina Brussee, Anje de Gelder, Henk Boom, Marietje La- terveer, Suze van Polanen, Bram Las- schuit, Annie Bootsma, Corry van Driel, An toon Verdoes, Nelly Wagemans, Betsy Philippo, Lyda Philippo, Neeltje van Duyn, Marie van der Wolf, Jannie de Water, Frans de Water, Gerharda Eggink, Chris tiaan Eggink. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Arend molen Etna lepel Ameland Azië naam delta 2. Karei de Groot, el ar de gat raak teer rok tor. 3. Terp pret. 4. Beek. 5. Petroleumlamp. 6. Als zij geen grond meer onder hun pootjes hebben. 7. Koninginnefeest. 8. Op dezelfde plek. Als jullie dit lezen, ben ik al terug in Den Haag, Van Beuningenstraat 42, dus denkt daar de volgende week aan met het verzenden der brieven over de post. Spoedig zal ik weer eens prijsraadsels geven; eerst de 3-Octoberfeesten voorbij laten gaan, want als ik ze gaf in de kin dercourant van Donderdag 1 October, zou de jeugd er toch geen tijd voor hebben, want Zaterdag 3 October denkt niemand aan raadsels en gaat feestvieren en Zon dag 4 October moet iedereen dan uitrusten van alle pret. Maar ik beloof, dat ik dade lijk daarna prijsraadsels zal geven want dat is al weer lang geleden, maar in de vacantie geef ik ze nooit, dan is de helft der jeugd uit en in September ontbreken ook nog velen, dan moet men nog wennen aan school, lessen en huiswerk. Ziezoo, nu maar eens eenige aparte ant woorden. Marietje Laterveer, je anecdotes zal ik bewaren; ik heb nog allerlei van jou in voorraad. Gerard, Dorus en Keesje de Geus, ik feliciteer Gerard hartelijk met zijn ver jaardag; jullie zijn zeker net aan 't feest vieren en pret maken als deze kindercou rant komt. Ja ik vind het jammer om deze prachtige streek te verlaten, maar ik woon in Den Haag en heb het daar heel prettig. Bram Lasschuit, ja het was heel prettig in Leersum; een heel mooie streek, ge zonde lucht, echt buiten, het hotel ligt ook geheel vrij dicht bij bosschen. Hendrik en Karei West, jullie brieven kon ik verleden week niet beantwoorden, want ik ontving ze pas, toen ik mijn cor- i respondentie al naar Leiden had gezonden, I Het hotel de Donderberg ligt niet bij een kerkje, maar geheel buiten, tegenover een groot boscli en een breede laan, die naar i een kasteel leidt. Vaaltje Spits was aan het droomen, O, wat had hij een plezier! Wat hij droomde? Wel! je ziet het Duidelijk op 't plaatje hier. In den kelder, in een hoekje Stond een volle koekepan En daar smulden Vader, Moeder En de kleine Spitsjes van! 't Was heusch om te watertanden; Ied're muis had reuze-trek En het lekker smakend koekvet Droop zoowaar al langs hun bek. Stellig loch was daar de koekpan Voor de muisjes neergezet, Feest was het dus in den kelder: Alle muisjes hadden pret! Vaaltje, met een vork gewapend, Maakte 'n glijbaan van den steel Bijna viel hij in het lekkers. 't Scheelde werk'lijk niet heel veel! Plots'ling gilde luid ons Vaaltje, In zijn droom deed hij zich pijn! Ach, de pan, waarin hij rolde. Moest wel van hard ijzer zijn! Moeder gaf hem wat te drinken, Zei: Je droomde, kleine Vaal, Wees nu stil; maak alsjeblieft toch In den nacht niet zoo'n kabaal! Moeder stopte Vaaltje onder. Hij was heelemaal bedaard, Maar of hij nu droomd' of waakte Vaaltje likte nog zijn baard! (Nadruk verboden) Klaas en Henk Vonk, in de drie weken, dat ik in Leersum ben geweest hebben we heel koude dagen gehad, maar ook heel zonnige, warme dagen en ook veel regen, dus van alles wat. Ru, Bas en Annie van Dijk, ik ontving jullie brieven verleden week pas bij de tweede bezending uit Leiden en die kwam te laat; ik weet heusch niet hoe dat komt. Neen buiten zitten heb ik hier niet gedaan, maar wel dagelijks gereden overal buiten. Grappig wat je de vorige week schreef over dat tobbetje steken. Corrie en Tonnv Wit, nu dat was ook een flinke wandeling voor jullie, heelemaal naar Noordwijk en terug; ik begrijp best dat Tonny doodmoe was. We hadden hier in Leersum verleden week ook prachtige dagen. Drietal Ouwersloot. ja die weken hier buiten hebben mij wel goed gedaan. Clara dat is eigenlijk geen raadsel, maar een vraag in de dierkunde-les. Marie Montiba, je had 4 goede oplossin gen; dat is voldoende; je behoeft ze niet allemaal op te lossen. Je raadsel zal ik later eens plaatsen. Hennie de l'Ecluse, ben je dezen zomer eens in Arnhem geweest; nu ik ook ver leden v/eek met een auto naar Arnhem en Oosterbeek; het is daar ook erg mooi overal. V/im Kruit, heb je gezien bij de goede oplossingen, dat ik je brief der vorige week ook nog heb ontvangen. Nog wel gefelici teerd met den veriaardag van je vader; was het een vroolijke feestdag? Dirkje Hopman, hoe vervelend, dat je ziek bent geworden; had ie veel pijn in je keel? Mag ie nu alweer uitgaan en alweer naar school? Jammer, dat ie niets had ge wonnen bij de feesten op 31 Augustus. Ik hoop de volgende week te hoorèn dat je geheel beter bent. Willy C. Mulder, ik vind heerlijk voor je moeder en jou dat je vader nu weer thuis is uit het ziekenhuis. Natuurlijk vraagt het veel zorg zoo'n patiënt, maar het is toch zoo heerlijk voor je moeder, dat zij nu altijd bij hem kan zijn, inolaats van bezoeken te gaan afleggen in het zieken huis. Dank voor je goede menschen voor mijn gezondheid. Anje de Gelder, een bijzonder aardige kiek heb je mij nu gestuurd; erg goed ge lukt, en ik vond het verhaal zooals je mij schreef, de manier waarop je zoo onver wachts werd gekiekt, erg grappig. Vrien delijk dank hoor dat ik ook een kiek mocht hebben. Dit schrijf ik nog alles in Leersum (Maandag en Dinsdag) en morgen (Woensdag) ga ik naar Den Haag terug; het is nu heel koud herfstweer geworden. Antoon Verdoes, wat heerlijk voor je, dat je nu al 2-maal per dag een uur mag loopen; dat is een mooie vooruitgang, ik hoop nu steeds betere berichten van je te krijgen. Jannie en Frans de Water, ik begrijp het best als jullie het druk hebt met les sen, huiswerk, zangschool enz. Als er geen geen tijd is voor een brief, stuurt dan maar enkel de raadsels. Wel gefeliciteerd met ie vaders verjaardag; ik hoop dat het een vroolijke feestdag zal zijn. Wanneer is die uitvoering van den zang. Juup Offringa, je brief kreeg ik ver leden week, nadat ik mijne corresponden tie al had verzonden. Is Dikkie nog ziek en te bed? of al weer beter? Ik begrijp best als je eens vergeet om te schrijven, maar ik vind jammer als je de moeite hebt gedaan van te schrijven, dat je den brief dan niet wegbrengt. Arie en Jan de Graaff, nu deze keer waren het zulke aardige, maar ook zulke ellenlange gedichten, dat ik jullie bewon der. dat je zóóveel voor mij hebt zitten schrijven. Ik heb erg moeten lachen om alle grappige dingen, die erin stonden en ik bedank jullie voor alle hartelijke wen- schen voor mijn gezondheid. Marie van der Wolf, de vorige week hadden we prachtige dagen en heb ik nog heel veel kunnen genieten van het buiten- zijn, veel gereden in de bosschen, erg pret tig. Ben je bezig met kelimwerk? Ik ook, ik doe het ook zoo graag. Wat aardig dat jullie een heel pakket maakt voor Amerika. Neeltje van Duyn. verlang je al zoo naar je verjaardag; nu het zal 15 October zijn eer je het weet, hoor. Ga je 3 October ook naar Leiden naar de feesten kijken? Jaantje van der Laken, ik heb nog aller lei raadsels in voorraad liggen, dus bewaar het nog maar even als je nog wat nieuws voor mij hebt liggen. Annie en Piet Brouwer, ja zeker mogen jullie voortaan allebei meedoen. De raad sels van de bedsteden en de paddestoelen hebben er al ingestaan, en dat over Napo leon vind ik niet geschikt voor de jeugd. Betsy en Lyda Philippo, ik zal dat nieuwe raadsel eens plaatsen hoor, want het is goed en niet te moeilijk. Ziezoo nu eindig ik mijn praatje weer eens. Allen heel hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKER EN, Den Haag, Van Beuningenstraat 42.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 14