GERUSTSTELLENDE VERKLARINGEN UIT ENGELAND GEMENGD NIEUWS. MARKTBERICHTEN. INCIDENT IN DEN ARNHEMSCHEN GEMEENTERAAD. Met een kopje gegooid. Gistermorgen heeft in de zitting van den gemeenteraad van Arnhem een incident plaats gevonden. Bij de behandeling van het verslag van Maatschappelijk Hulpbe toon hield de communist Brugman een lange redevoering, waarin hij meermalen voor de S. D. A. P. beleedigende uitdruk kingen bezigde Toen hij wederom een krenkende opmerking plaatste, kaatste de soc.-dem. Zollinger den bal terug met een opmerking waarin het optreden van den heer Brugman onbeschoft werd genoemd. Deze werd hierover verbolgen en onder hevig lawaai slingerde hij den heer Zol linger een kopje naar het hoofd zonder hem evenwel te treffen. De voorzitter schorste hierop de verga dering en verzocht den heer Brugman de zaal te verlaten. Aan dit verzoek voldeed deze echter niet. Een rechercheur van politie verscheen toen in de raadzaal om tegen B. proces verbaal op te maken. Na 10 minuten werd de vergadering her opend en sprak de voorzitter zijn veront waardiging uit over het gebeurde, waar door de heer B. zijn positie in den raad onmogelijk heeft gemaakt, aldus spr. ERNSTIG ONGELUK TE BARNEVELD. Een ernstig gewonde. Gistermorgen wilde de 37-jange A. Ver beek zich met paard en wagen voor zijn patroon, den eierkoopman H. Bos te Bar- neveld naar de markt te Nijkerk begeven. Slechts even buiten de kom van het dorp reed echter de garagehouder v. d. Kieft, uit Esveld, met zijn groote vrachtauto den eierwagen voorbij, waarbij een uitstekend gedeelte van het achterhek van de vracht auto de leidsels van het paard greep, ten gevolge waarvan het dier werd medege- sleurd. Door een nog niet opgehelderde oorzaak is Verbeek toen van den wagen geslingerd en met zijn hoofd tegen een ter zijde van den weg staand ijzeren hek gekomen, waardoor hij levensgevaarlijke verwondingen bekwam. Volgens ooggetui gen was zijn schedel verbrijzeld. Terwijl paard en wagen met de vracht auto, welks chauffeur niets van 't ongeluk had bemerkt, werden medegesleurd, werd de wielrijder Van Surksum, die zoover mogelijk naar rechts was uitgeweken, door den eierwagen overreden. Deze had echter blijkbaar slechts vleeschwonden bekomen. Na voorloopig door een geneesheer te zijn verbonden, is Verbeek naar 't zieken huis te Amersfoort vervoerd. Door de politie wordt nog nader een onderzoek naar de schuldvraag ingesteld. „U. D." ZONDERLING MAGNETISEUR. Wat met de pijn in de borst verdween. Zaterdagmiddag werd de heer C. K. te Randwijck (Geld.) door een „reizend mag netiseur" te zijnen huize behandeld. Toen de behandeling was afgeloopen bemerkte de patiënt dat met de pijn in de borst ook zijn gouden horloge met dito ketting en portemonnaie verdwenen waren. Ver moedelijk waren deze voorwerpen door de groote magnetische kracht aan de vin gers van den medicijnman blijven vast zitten. Om zich hiervan te overtuigen be gaf de gedupeerde zich naar de woning van „Herr Doctor" doch deze bleek op het opgegeven adres niet woonachtig te zijn, zoodat hij blijkbaar zijn adresabusief heeft opgegeven. Er zal nu een andere „ziener" n.l. de politie worden geraadpleegd om de verlo ren voorwerpen op te sporen. (Msb.) EERST DE RING, DAARNA HET MEISJE TE WATER. Zondagmiddag kregen een 16-jarige dienstbode en een 22-jarige kapper, die verloofd waren, op de Vijzelgracht (stille zijde) ruzie. Het meisje wierp den verlo vingsring in het water, waarna de jonge ling het meisje beetpakte en in het vieze grachtwater wierp waaruit zij al spoedig door burgers met behulp van brughaken gered werd. De snoode jongeling werd gearresteerd. DOOR EEN TREIN OVERREDEN. Gistermorgen is een 60-jarige houtvlot ter door een goederentrein op het ran geerterrein aan den Hemweg bij Amster dam doodgereden. De man liep in gedach ten en zag den trein niet aankomen, hoe wel voldoende seinen gegeven werden. IN EEN IJZEREN PUNT GEVALLEN. Het zoontje van den heer V. in den Hoogen Ham te Dongen, viel met de on derkaak op een punt van een ijzeren hek; de punt kwam in de mondholte uit, zoodat onmiddellijk geneeskundige hulp moest ingeroepen worden. De toestand van het knaapje is niet onbevredigend. EEN ONAANGENAME BOOTTOCHT. Eergisteravond omstreeks 11 uur werd het reddingstation Oostmahorn uit Schiermonnikoog opgebeld dat men zien daar ernstig ongerust begon te maken over het lang uit blijven der zeilboot, in eigendom toebehoorend aan de Zeevaart school aldaar. Genoemde boot was onder bevel van een der leeraren en bemand met zes personen, voor een proeftocht in den nacht van Zaterdag op Zondag uit gevaren en was niet teruggekeerd. Aan gezien de weersgesteldheid zeer ongun stig begon te worden en een lang verblijf in de onoverdekte boot voor de beman ning noodlottig kon worden, werd hulp verzocht van de te Oostmahorn gestation- neerde motorreddingboot „Insulinde". Onmiddellijk na het ontvangen van dit bericht is'deze riddingboot onder bevel van schipper Toxopeus uitgevaren, aan wien het na den heelen nacht te hebben gezocht, bij het aanbreken van den dag mocht gelukken, de reeds naar het Gro ninger Wad afgedreven boot terug te vin den, op sleeptouw te nemen en naar Schiermonnikoog terug te brengen. BRANDEN. Gistermorgen omstreeks halftien is brand uitgebroken in de woning van den heer M. Genet aan den Egmonderstraat- weg te Egmond aan den Hoef. De woning was een oud boerenhuis, waarin tevens een groenten winkel was gevestigd. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat van het meubilair niets kon worden gered. Met veel moeite wist men het belendend per ceel te behouden. Met twee slangen op de waterleiding werd het vuur bestreden. De woning brandde geheel uit en was verze kerd; de winkel was niet verzekerd. Te Dreumel (Geld.) zijn de woonhuizen van P. D. en P. W. aan den Waalbandijk afgebrand. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. Te Rosmalen (N.-Br.) is in den Krom menhoek de boerderij van W. Voets tot den grond afgebrand. De inboedel ging eveneens verloren. Alles was laag ver zekerd. Gistermiddag is te Winschoten brand ontstaan in de groote boerderij van den heer K. Molenaar, bewoond door .den heer H. H. Bruning. De kapitale boerderij en het daarbij behoorende woonhuis stonden in korten tijd .in lichte laaie. Slechts de inboedel van het woonhuis kon worden gered. De geheele oogst, die juist was bin nengehaald. is verbrand. De levende have kon gered worden, maar er zijn ook vele landbouwwerktuigen verbrand. Alles was verzekerd.* Gisteravond omstreeks half twaalf is te Helmond brand ontstaan in de manufac turenwinkel van den heer Klaassen op den Mierloschenweg. Daar de trap in brand stond kon men de bewoners, die reeds ter ruste waren gegaan, niet op de gewone wijze in veiligheid brengen, Door intus- schen toegeschoten hulp werd een ladder tegen den muur geplaatst, waarlangs de familie zich kon redden. De Helmondsche brandweer die met groot materiaal ter plaatse was, wist het vuur spoedig te blusschen. De inventaris van den winkel werd een prooi der vlammen. Het huis zelf liep slechts geringe schade op. Verzekering dekt de schade. MOTORRIJDER ONDER GORSEL AANGEREDEN. Gisteravond omstreeks zes uur reed in de richting Zutfen een van Deventer ko mende motorrijder. Achter hem naderde met zeer groote snelheid een personen auto. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak reed de auto tegen den motor rijder, die op het rijwielpad reed, op, met het gevolg, dat deze over den grond werd geslingerd. De bestuurder van de auto be kommerde zich weinig om zijn slachtoffer en zonder ook maar eenigszins zijn vaart te temperen reed hij door. Spoedig was de politie met medische hulp ter plaatse, ter wijl ook de burgemeester op de plek van het ongeluk verscheen. Nadat de man door dr. Remmelink voorloopig was ver bonden, werd hij per ziekenauto naar De venter overgebracht, waar hij in het zie kenhuis werd opgenomen. Onmiddellijk na het ongeluk werd per telefoon aanhouding van de auto verzocht aan de omringende plaatsen. Om acht uur gisteravond werd van Zutfen bericht ontvangen, dat aldaar een auto was aangehouden, beantwoor dende aan het door de Deventer politie verstrekte sicnalement De toestand van het slachtoffer, den- heer Niemeüer uit Beilen, is vrij ernstig. „Tel." „Hier is mijnheer Frederiks, man." „Wat wil hij nu weer. Hij heeft ieder stuk tuingereedschap wat ik bezit, al ge leend!" „Hij vraagt of je hem zou willen helpen zijn tuin om te spitten." (Humorist) BUITENLANDSCH GEMENGD. De Duitsche Oceaanvliegers toch gered. BIJNA ZEVEN DAGEN OP ZEE RONDGEDREVEN. De Duitsche Oceaanvliegers zijn toch nog gered. Het Noorsche schip „Belmoira" heeft hen opgepikt. Gemeld worac: He^ Noorsche stoomschip „Belmoira" nam het wrak van het vlieg tuig waar des morgens om 7 uur op 80 Mijlen van de kust van New-Foundland. De juiste plaatsbepaling was 25 graden 26 minuten Noorderbreedte en 54 graden 31 minuten westerlengte. Het schip zette onmiddellijk koers naar het wrak, waarop drie personen voortdurend signalen gaven. Zij werden aan boord van het schip ge nomen, waar bleek, dat het de Duitsche oceaanvliegers waren, die op 13 September van Portugal gestart waren voor den Oceaantocht naar New-York. De vliegers waren geheel uitgeput. Terwijl Rody en Johannsen niet gewond waren, had de Portugees Veiga bij het dalen op den Oceaan een lichte beenblessure opge- loopen Vermoedelijk zijn de Oceaanvliegers een uur na de kruising van het Amerikaansche stoomschip „Penland" in de nabijheid van Halifax, waar zij ook het laatst gezien waren, wegens motordefect gedaald, waarna zij bijna 7 dagen op den Oceaan hebben rondgedreven. Dat de vliegers zoolang met hun landvliegtuig op het water konden blijven is vermoedelijk toe te schrijven aan de omstandigheid, dat de Junkersmachine holle draagvlakken heeft, waardoor het vliegtuig niet gezonken is. EEN ONAANGENAAM VERZUIM. Het uit 110 arbeidsters en arbeiders be staande personeel van de N.V. E. W. Klii- berg-Pernots stoomschoenenfabriek Hol- landia te Waalwijk heeft Zaterdagmiddag bericht ontvangen, dat door een yerzuim, dat in geen enkel opzicht aan het bestuur der vennootschap is te wijten, de vennoot schap ingevolge art. 2 van haar statuten, op 1 Juli j.l. een einde heeft genomen. De eenige weg tot voortzetting van het be drijf is, de oprichting van een nieuwe N.V. naast de oude, die van rechtswege in liqui datie verkeert. Gedurende den overgangs termijn is het echter onmogelijk het be drijf der vennootschap voort te zetten. Dientengevolge is het personeel met in achtneming van een termijn van 8 dagen voorloopig ontslagen. (Vad SMOKKELSCHIP VERGAAN. Zaterdagavond j.l. vond op de motorboot „Karoe" uit Reval een explosie plaats. Het schip dat 20 ton benzine aan boord had, was op weg naar de spiritus-smokkelvloot, welke voor de Finsche kust lag. Door de ontploffing zonk de „Karoe" onmiddellijk. Vijf opvarenden verdwenen met het schip in de diepte. De kapitein werd in zee ge slingerd en kon door een Zweedsch stoom schip, dat ijlings ter hulp was gekomen, gered worden, nadat hij twee uren in het water had gelegen. Zondagmiddag voer de kapitein, de beruchte Zweedsche smok- I keiaar Karl Malmberg met de motorboot „Colon" naar de plaats, waar het ongeval I had plaats gehad. Aldaar gearriveerd vond ook op de „Colon" een explosie plaats. Op j verscheidene plaatsen ontstond brand. Malmberg, die den vorigen dag op zoo ge lukkige wijze gered werd, moest ditmaal met drie andere personen over boord springen. Zij verdwenen in de diepte. De andere leden van de bemanning waren in staat het vuur te blusschen, terwijl zij naderhand door visschers werden gered. Te Helsingfors vermoedt men, dat het hier een wraakneming betreft van andere spiritussmokkelaars. Van andere zijde wordt beweerd, dat in den Finschen bocht mijnen drijven waardoor de explosies hebben plaats gehad. EXPLOSIE BIJ DE KAZERNE TE ASSEN. In één der W.-C.-gebouwtjes van de ka zerne van het 9de regiment infante'rie te Assen heeft gistermorgen een ernstige ontploffing plaats gehad. Een tweetal voor herhalings-oefeningen onder de wapenen zijnde dienstplichtigen, bevond zich te on geveer halfzeven in deze inrichting, boen plotseling met een geweldigen knal de ongeveer een halve meter diepe uit met selwerk en graniet bestaande vloer met een hevigen slag naar boven werd geslin gerd. Een der dienstplichtigen, zekere J. V.. werd met den vloer opgeheven en viel daarna met het neerstortende puin en beton in den zich onder het gebouw be vindenden grooten beerkelder. Gelukkig wist V. zich met handen en armen aan het intact gebleven gedeelte van den vloer vast te klemmen, waardoor hij met het hoofd boven den beganen grond bleef en niet onmiddellijk door de gassen werd bedwelmd. De zich in de nabijheid bevindende mi litairen schoten op den knal toe en be vrijdden V. uit zijn weinig aanlokkelijke en gevaarlijke positie Hij bleek gelukkig geen ander letsel te hebben bekomen dan een brandblaar op zijn geschroeide rechter heup. De andere zich op het tijdstip der ont ploffing in het gebouwtje bevindende sol daat S. kon zich aan het houtwerk vast grijpen en den uitgang bereiken. Beiden verklaarden dat op het tijdstip der ont ploffing geen andere militairen in het ge bouwtje waren. De oorzaak der ontploffing kan niet met zekerheid worden vermeld. Waarschijnlijk heeft zelfontbranding der gassen plaats -.^had Gelukkig stond het inwendige van het gebouwtje door een open ingang en vc-rschillende luchtroosters in directe ge meenschap met de buitenlucht. Een der buitenmuren is ongeveer een kwart meter naar buiten gedrukt. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Bij een onbewaakten overweg van een locaalspoorweg tusschen Zeppernick en Loburg in Maagdenburg is gistermiddag een auto aangereden door een personen trein. In de auto waren enkel vrouwen en meisjes, zeven in het geheel. Van deze zeven personen zijn twee vrou wen en twee kinderen dood, twee vrouwen werden zwaar gekwetst, één vrouw licht gekwetst. EEN STRATOSFEER-VLIEGTUIG. Het Junkersvliegtuig, dat de Duitsche Versuchanstalt für Luftfarht en de Not- gemeinschaft der Deutschen Wissenschaft hebben laten bouwen om er vluchten in de stratosfeer (d.z. de luchtlagen boven 10 000 M.) mee te volbrengen, is afgele verd. Het „Berl. Tageblatt" weet er over mede te deelen, dat het den vorm heeft van een duikboot met een grootste afmeting van 28 M. De cabine biedt plaats voor twee menschen en zal natuurlijk, evenals die van den ballon van Piccard, luchtdicht zijn. Zij heeft een dubbelen wand en de luchtverversching geschiedt door middel van een compressor, die op groote hoogte, waar de lucht zeer ijl is (op 10.000 M. slechts 76 m.M.) den druk binnen de cabine regelt. Dat bij de zeer sterke luchtverdunning op groote hoogten het vliegtuig een bij zonder apparaat noodig heeft om den motor van voldoende zuurstof te voorzien, spreekt vanzelf. Na jarenlange proefne mingen heeft Junkers hiervoor een tur bine gevonden, die door de afgewerkte gassen van den motor in snelle omwente ling wordt gebracht en de zuurstof uit de lucht opzuigt en naar den motor voert, zoodat deze steeds voldoenden voorraad van het de verbranding onderhoudende gas krijgt. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. O Radiorede van Snowden Het buiten-werking-stellen van den gouden standaard reeds aanvaard. Zooals gisteren aangekondigd heeft Snowden gisterenavond een rede voor de radio gehouden. Hij zeide dat hij niet ge dacht had zoo spoedig na zijn begrootings- rede weer tot het publiek in het algemeen te moeten spreken. Het in evenwicht bren gen der begrooting was geschied om de vlucht van het pond voor den gouden standaard te verhoeden, maar de omstan digheden waren sterker gebleken dan de macht der Regeering om deze vlucht te beletten. „Er is echter niet het geringste gevaar", zeide Snowden, „dat het pond den weg van de mark of den franc op zal gaan Dit gevaar zou een maand geleden nog gedreigd hebben, toen wij met een onge dekte begrooting en een geweldig deficit zaten, maar op het oogenblik is de En- gelsche begrooting weer volkomen ge stabiliseerd en daarom is zij het stevigst in evenwicht van alle landen ter wereld."' De reden dat de buitenlandsche credi teuren hun deposito's te Londen des ondanks opgezegd hadden was dus niet gelegen in wantrouwen in het Engelsche betaalmiddel of Engeland's credietwaar- digheid, maar in hun eigen binnenland- sche moeilijkheden. Doordat echter van alle zijden tegelijk de saldi opgevraagd waren, had de Bank van Engeland ten slotte ook maatregelen moeten nemen om zichzelf en het Engel sche volk te beschermen tegen een vol komen drainage en daartoe was er geen ander middel geweest dan tijdelijke op heffing van de wet, die de Bank van Engeland verplicljt tot betaling in goud. Er is dus geen enkele reden voor paniek of een stemming van nerveuze onrust, maar er zijn wel redenen, om te waarschu wen tegen domme handelingen, die een paniek kunnen doen ontstaan. De eerste dier handelingen zou zijn het koopen van buitenlandsche deviezen. Spr. kan hier slechts de waarschuwing herhalen van veertien dagen geleden, dat ieder die dit tracht te doen, er toe meewerkt om de moeilijkheden te vergrooten en dus een zeer onvaderlandlievende speculatie be oogt. Een andere dwaasheid was het oppotten van geld of voorraden. De regeering had reeds een uitgebreid onderzoek doen in stellen en daaruit was gebleken, dat er van alle eerste levensbehoeften rijkelijk voldoende voorraden in het land aan wezig waren, zoodat er op dit oogenblik ook geen reden was voor prijsstijging in den kleinhandel. Tot een andere groep van personen wilde spr. ook een verzoek richten, nl. tot hen, die gewoon waren in het najaar of den winter buitenslands te gaan reizen. Spr. verzocht met den meesten aandrang „blijft thuis en verteert uw geld hier" en tot hen, die reeds in het buitenland waren, riep hij „kom terug en help uw regeering en uw medeburgers door deze paar moeiliike maanden heen." Spr. gaf tenslotte de verzekering, dat de regeering geen enkele ernstige bedrei ging of ontwikkeling der dingen ver wachtte, behalve een tijdelijken val in de waarde van het pond tegenover de bui tenlandsche valuta. De stemming in het Lagerhuis was zeer opgewonden, toen de kanselier van de Schatkist gisteren in het Lagerhuis het wetsontwerp indiende inzake het buiten werking-stellen van de wet op den gouden standaard van 1925. Alle leden van 't Lagerhuis waren aan wezig. Ook de Prins van Wales was ver schenen. Snowden verklaarde in de eerste plaats, dat de in- en uitvoer van goud vrij zal blijven. Sprekende over de ontwikkeling van de crisis, wees hij op de scherpe cri- tiek in het buitenland op de Britsche uit gaven voor de werkloozen en op de ont wikkeling van de Engelsche handelsba lans. Men had zoo sterk overdreven, dat een toestand was ontstaan, waarbij de Bank of England credieten heeft moeten opnemen, terwijl de regeering gedwongen werd een leening in het buitenland te sluiten. De mededeelingen over de onge regeldheden op de vloot hadden de alge- meene zenuwachtigheid nog vergroot, zoo dat Zaterdag j.l de Bank of England de regeering heeft verwittigd, dat de credie ten zoo goed als waren opgebruikt, terwijl verzocht werd om den gouden standaard buiten werking te stellen. Snowden wee3 vervolgens op de ongelijke verdeeling van de goudvoorraden op de wereld. Snowden bracht den wensch van de Engelsche regeering naar voren om de huidige crisis door een internationale actie te bestrijden. Men moet thans van de noodzakelijkheid eener gemeenschappe lijke actie overtuigd zijn. Amerika en Frankrijk hebben 3/4 van den goudvoor raad der wereld in hun bezit, die voor den handel zoo goed als geen nut heeft. De huidige crisis zou den weg kunnen wijzen naar een betere internationale samenwer king. Voortgaande verklaarde Snowden, dat er geen reden is aan te nemen, dat het pond voor langen tijd een aanzienlijke da ling zou ondervinden, voorop gezet echter dat de Engelsche financiën met de noodige zorg zouden worden beheerd. Hij besloot zijn rede met een beroep op eenheid in het belang van de natie. Henderson was van meening, dat er geen reden is voor paniek. Hij zeide elke uitlating te zullen vermijden, die een bin- nenlandsche of buitenlandsche paniek zou kunnen veroorzaken. De socialist van den linkervleugel Camp bell Stephens diende een motie in, waarin voorgesteld werd het wetsontwerp te ver werpen in tweede lezing, tot er maatrege len getroffen zijn om de prijzen te con troleeren en de koopkracht der loonen, der werkloosheidsuitkeenngen en pensioen dei- arbeiders te handhaven en om de voorge stelde verlagingen der werkloosheidsuit- keeringen enz. op te geven. Het Lagerhuis heeft ten slotte met 271 stemmen tegen 148 het voorstel der regee ring aangenomen om het debat in tweede lezing te sluiten, en daarna met 275 tegen 112 stemmen de motie-Campbell-Stephens verworpen en het wetsontwerp in tweede lezing aangenomen. Het Lagerhuis ging vervolgens in comité om de artikelen van het ontwern te bespreken. Met dezelfde stemverhouding werd het ontwerp in derde lezing aangenomen, ter wijl ook het Hoogerhuis reeds zijn goed keuring gaf. Nog gisteravond heeft de koning de wet bekrachtigd. Naar aanleiding van een aantal vragen in het Lagerhuis legden Mac Donald, Snowden en andere ministers nog de vol gende belangrijke verklaringen af: Met de Fransche regeering zijn tot nu toe geen onderhandelingen aangevangen over een verbod van den invoer van luxe-waren. De geruchten als zou het in de bedoeling liggen de oorlogsleening gedwongen te converteeren zijn absoluut onjuist. De regeering heeft besloten de salarissen en loonen der politie, leeraren, alsmede die van de leger-, marine- en luchtstrijd krachten met 10 procent te verlagen. De salarissen der politiebeambten en der leeraren zouden, naar men weet, met 15 procent verlaagd worden, waartegen deze i echter geprotesteerd hebben. De besparin- i gen op de werkloozenbetalingen blijven echter onveranderd. De pensioenen wor den door de bezuinigingswet niet getrof fen Ook heden zal de Londensche beurs nog gesloten zijn. Van dag tot dag zal nage gaan worden of heropening gewenscht is. LEIDEN, 21 Sspt. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling Ver. „Leiden en Omstreken". Andijvie f. 0.60— 2,10 Kroten f 1—2.20, Komkommers f. 1.50 5.40, Bloemkool I f 10—15, id. II f. 1—6, Roede Kool f. 2.40—4.80, Savoye Kool f.3 10—6 Groene Kool f. 1.10—4.50, Meloe nen f.3—25, Pieterselie f. 0.50—1.40, Prei f. 2.10—3 Kropsalade f. Ó.502, Selderie f. 1 10—2, Bleekselderie f. 16—20, Knolsel- derie f. 3—4, Wortelen f 1—6.50, Perziken f.2—12. Per 100 stuks. Kroten f.2—4 id. gekookt f.7—11, Snijboonen f 1555, Stok- bocnen f. 13—43, Pronkboonen f. 15—20, Stamboonen f. 15—36, Postelein f.8—12, Spinazie f. 7—15 Tomaten A f 6.70, id. B f.6 40 id. C f. 5.70, id. CC f. 2-.50, Uien f. 2—4 Spruiten I f 9—14, id. II f. 3—7. Per 100 K.G. Melkveiling, 2e Sept. Aanvoer 87630 Liter. Hoogste prijs f 7.80, laagste prijs f. 6.30. Vette varkensmarkt, 22 Sept. Aan gevoerd totaal 321, zwaar 288 en licht 33. Prijs per K.G levend gewicht zwaar 0.43— 0.42. licht 0 41—0.40. Handel vlug. Met kleins aanvoer enkele beste varkens 1 ct. boven noteering. ALPHEN, 21 Sept. 1931. N.V. Tuinbouw veiling. Spinazie f. 1215; Heerenboonen f.30; Snijboonen f.52; Postelein f.89; per 100 K.G. Peen f.7—9; Kroten f. 2.80— 3.60; Uien f.6; Andijvie f. 1.20—2.80 per 100 bos. Kropsla I f.23; idem II f.1; Bloemkool I f. 1420; idem II f. 3; Savoye- kool f.7; Roodekool f.5 per 100 stuks. BOSKOOP, 21 Sept. Coöp. ver. „De Bos- koopsche veiling". Rozen per bos: Else Poulseri 5079 ct., Polyantharozen 2638, Butterfly 3143, Golden Ophelia 2429, Hadley 50—61, Ophelia 10—16, Florex 51— 60, Edith Helen 58—64, Kilham 50—55. Potin 1625, Rosalandia 5158, Germania 2330, Columbia 4150. Mac. Keiler 40 47, Jules Bouché 35—37, E. G. Hill 39, Clau dius Pernet 4655, Marcel Royer 24, Phoebe 40, Wilh. Kordes 39—45, August Noack 3640, Gemengde rozen 30. Diver sen per bos: Chrysanthen groot-bloemig 1.702.00, id. tros 901.40, Clematis Prins Hendrik 2.502.80, id. mr. Patijn 1.60, id. President 1.00, id. Durandi 2426, Physalis Franchetti 3041, Anjers 9—13, Gladiolen 7, Gerbera 80 ct. KATWIJK AAN DEN RIJN, 21 Sept. 1931 Tuinbouwver. Katwijk en Omstr. Aanvoer: 125 kisten aardappelen, 1700 bos peen, 17.000 bloemkool, 100 kisten peen. Prijzen: Eigenheimers per kist van 25 K.G. f. 1 1.60; Peen per 100 bos f. 5.607.90; Bloem kool 1ste soort per 100 f. 11.3015.10; Peen per kist van 20 K.G. f. 11.70. ROTTERDAM, 21 Sept. Binnenlandsche Granen. Gerst Chevalier f. 5.256; Haver f. 4.755.75; Erwten, kleine groene f7.50 10.75; Schokkers f. 16.5019.50; overi gens van f.915; Bruine boonen, nieuwe f.1113.50; Duivenboonen f.1012 moei lijk te plaatsen; Karwijzaad f. 18.50—20 in clusief; Blauw maanzaad f. 18.5020.50, inclusief. Alles per 100 K.G. netto. ROTTERDAM, 22 Sept. Ter veemarkt werden heden aangevoerd: 313 paarden, 977 magere rund., 389 nucht. kalver., 7 overloopers, 21 veulens, 908 vette rund., 730 graskalveren, 41 biggen, 362 vette kal veren, 292 schapen of lammere, 22 bokken of geiten. Prijzen per 'A kilo: koeien 40 tot 42'A, 34 tot 36; 22»A tot 26 ct; ossen 39 tot 42; 32JA tot 35; 30 ct., stieren 35 tot 38, 32 tot 34, 27Va tot 28 ct.; kalveren 6065. 52 tot 57Va; 42Va tot 47Vz ct. Prijzen per stuk van mager vee: Melk koeien f.200 tot 240; stieren f.120 tot 174, graskalveren f.35 tot 80; paarden f.210 tot 260; slachtpaarden f. 100 tot 220; hitten f.75 tot 160; veulens f.170 tot 135; fok nuchtere kalveren f. 17 tot 26; slacht nuchtere kalveren f.7 tot 13; kalf koeien f. 200 tot 330; pinken f. 100 tot 160; vaar zen f. 170 tot 210; biggen f. 8 tot 12; big gen per week f. 1.40 tot 1.80. Koeien en ossen zeer slepende handel. Prijzen lager. Stieren flauw als vorige week. Vette kalveren slechte handel. Paarden zelfde prijzen konden niet behou den blijven. Melkkoeien handel traag.Gras- kalveren stugge handel lage prijzen. Nuchtere kalveren luie handel, zelfde prijzen. Schapen en lammeren kalme han del, prijzen stationnair. 2-a

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6