GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. gehad; er waren van 231 candldaten aan vragen ingekomen, waaraan het meeren- deel niet aan de formeele eischen vol deed, zoodat de Commissie van Advies ten slotte uit 33 candldaten een keuze heeft kunnen doen. De daarvan aanvankelijk geschikt beoordeelden zijn aan een strenge keuring bij den Vlieg-medischen dienst van de Luchtvaart-afdeeling te Soester- berg onderworpen: een aantal der goed- gekeurden heeft ten sloitte een proef on dergaan in een vliegtuig van de K. L. M., waarna de aanwijzing op 28 Augustus j.l. heeft plaats gevonden. De jongelieden krijgen thans driemaal per week vliegles te Schiphol bij de aldaar gevestigde afdeeling van de Nationale Luchtvaartschool. Op de kweekschool voor de Zeevaart, waar zij, als de overige kweekelingen aan die school eveneens de opleiding tot stuurman voor de Groote Vaart volgen, krijgen zij bovendien nog van bepaaldelijk daartoe aangewezen deskundigen gedu rende drie lesuren per week onderwijs in vliegtuigkennis, in motorkennis en in het gebruik en de toepassing van verkeers vliegtuigen. o TER-AARDE-BESTELLING WIJLEN IVIr. DE KONING. Op Zorgvliet bij Amsterdam is gisteren het stoffelijk overschot van mr. P, W de Koning, voorzitter van het Dietsch Ver bond, ter aarde besteld. Er was zeer groote deelnemende belangstelling Gesproken is door de heeren ds. Minnaart, uit Utrecht, namens de leden der Nederlandsche Unie Ursi, namens de Vlaamsch-Hollandsche vereeniging „Guido Gezelle" te Amster dam, mr. Goedhuis, namens het Dietsch Studentenverbond, Freese namens de afd. Volksvoordrachten der Maatschappij voor den Werkenden stand, prof. Pont, namens de Ned. Zuid.-Afrikaansche Vereeniging, J. E. Gerzon, namens de afd. Amsterdam van het Alg Ned. Verbond, mr. Lind na mens de Ver. tegen de Kwakzalverij, dr. ten Haaff, als secretaris der Studie-Ver- eeniging voor Physical Research, de Clercq, als onder-voorzitter van den Diet- schen Bond, en verder door dr. Borms uit Antwerpen. Brijs (Den Haag), Vervoort, namens de Vlaamsche jeugd en mr. Cort van der Linden, namens de familie. Een broeder van den overledene dankte voor de vele blijken van sympathie. VERSPREIDE BERICHTEN. In de vergadering van het algemeen bestuur der Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs werd de heer ir. E. C. W. van Dijk, lid van de directie der Nederland sche Spoorwegen, benoemd tot lid van den Raad van beheer. De heer van Dijk heeft deze benoeming aanvaard. Bij Kon. besluit is benoemd in de Staatscommissie tot wegneming van on juistheden en aanvulling van de leemten in de Nederlandsche Burgerlijke Wetgeving tot lid Prof. Mr. C. W Star Busmann, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en tot lid tevens secretaris Mr. A. F. Visser van IJzendoorn, advocaat-pro cureur te 's-Gravenhage, thans adjunct secretaris. DE GEARRESTEERDE NEDERLANDSCHE AUTODIEVEN. Nog meer op hun kerfstok. De vier te Gent gearresteerde Nederland sche autodieven worden ook nog van ver scheidene te Gent en elders gepleegde diefstallen verdacht. Na door den rechter van instructie te zijn ondervraagd, zijn zij in het huis van bewaring opgesloten. Twee der vier, P. S. en M. H., woonden te Scheveningende derde, C. B.. te Voor burg. de vierde. H de V. te Delft. Na voor het Belgische gerecht te zijn verschenen en hun straf te hebben uit gezeten, zullen de vier autodieven aan de Nederlandsche autoriteiten worden uitge leverd. „Vad." AUTOBOTSING. Ter hoogte van het Kruithuis nabij Halfweg heeft hedenmorgen op den Haar- lemschen weg vermoedelijk tengevolge van den dichten nevel een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Een auto komende uit de richting Amsterdam wilde een in dezelfde richting rijdenden wagen passeeren. Door den nevel het zicht was 6080 M. zag de bestuurder van de auto niet dat ook uit de richting Haarlem een auto naderde. De beide auto's vlogen met kracht op elkaar in met het gevolg, dat zij ernstig werden beschadigd. De heer Th. J. Kleyn uit Amsterdam en de heer D. H. van Houten uit Naarden werden vrij ernstig gewond. Eerstgenoemde kreeg een been breuk, de tweede ernstige verwondingen aan de ribben. Na voorloopig te zijn be handeld door dr. Bouman en dr. Schip horst uit Halfweg zijn de gewonden door den G. G. D. voorloopig naar het Tesschel- schade ziekenhuis te Amsterdam overge bracht. De beide auto's werden in beslag genomen. De derde auto, namelijk, die welke werd gepasseerd kon niet snel ge noeg stoppen en reed tegen de tegen elkaar gebotste wagens op en werd even eens beschadigd. De bestuurder bleef ech ter ongedeerd. o PLATINA DAMESARMBANDHORLOGE GESTOLEN. In den juwelierswinkel van den heer S. Spyer aan het Koningsplein te Amsterdam vervoegde zich een Pool, die eenlge arm bandhorloges wenschte te zien. De man, die meermalen in den winkel is geweest, kocht ook ditmaal niets. Toen hij vertrok ken was, bleek hij een platina damesarm bandhorloge, bezet met honderd brillan- tjes, ter waarde van f. 1300, te hebben meegenomen. Er volgde aangifte bij de politie. De juwelier kent den man wel van gezicht, doch weet niet hoe hij heet. „N. R. Crt." DOOR BLAUWZUURGAS VERGIFTIGD. Een slachtoffer overleden. Gistermorgen heeft zich in de Klaver- straat te Rotterdam op den hoek van den Katendrechtschen Lagendijk een ernstige gasverstikking afgespeeld, welke een menschenleven heeft geëischt. In de bo venwoning van pand 4 in de Klaverstraat was de Gem. Ontsmettingsdlenst bezig met het ontsmetten van een woning met z.g. blauwzuurgas. Het schijnt, dat er een gedeelte van dit gas door middel van de een of andere verbinding, een defecte luchtkoker of zoo iets. is doorgedrongen in het daarnaast gelegen benedenhuis, waarin het café van C. 't G. gevestigd is. Het is daar terecht gekomen in de W. C. en vormde een ernstig gevaar voor ieder die deze W C. betrad. Omstreeks halftwaalf kwamen er een drietal mannen het café binnen. Eén van hen. de 54-jarige C. v, d. S. uit Ridderkerk, begaf zich even naar de W.C.. de twee anderen bestelden bij den kastelein B een glas bier. Het duurde echter wat lang voordat de derde man van de W.C. terug kwam en tenslotte gingen de waard en de twee gasten eens kijken waar hij bleef. Men vond hem bewusteloos in de W. C. liggen. Dadelijk schoot men toe om hem er uit te halen, waarna de kastelein weg vloog om hulp te halen. Ondertusschen werden ook de twee anderen, de 33-jarige gemeente-werkman A. P. de B. uit de Gerststraat en de 65-jarige los werkman B. H uit de Tweede Carnlssestraat onwel en vielen flauw. Dat werd gemerkt door een paar voorbijgangers, die door den kastelein werden gewaarschuwd, en die naar binnen gingen en de drie bewuste- looze menschen er uit haalden. Zij waag den daarmee hun leven, ofschoon zij niet wisten wat de oorzaak van de bewuste loosheid was. Onmiddellijk is de geneeskundige dienst gewaarschuwd. Op de drie menschen werd kunstmatige ademhaling toegepast, welke in twee gevallen succes had; v. d. S. bleef echter bewusteloos en is later per auto van den geneeskundigen dienst overge bracht naar het ziekenhuis aan den Cool- singel. waar den dood moest worden ge constateerd. De twee anderen zijn naar buis gegaan, doch H. werd daar weer on wel en heeft zijn huisdokter gehaald Deze heeft hem ook weer naar het ziekenhuis laten brengen, waar hij is opgenomen. Het café is voorloopig gesloten, totdat men zekerheid heeft, dat alle schadelijke gassen zullen zijn verdwenen en totdat door den geneeskundigen dienst is vastge steld wat precies de oorzaak is van de ernstige gasvergiftiging, die zich heeft voorgedaan. Tot zelfs de stoep voor het café aan den Katendrechtschen Lagedijk is door de politie gistermiddag afgezet gehouden, om alle gevaar voor voorbijgan gers te voorkomen. Het ongeluk heeft in de buurt groote belangstelling gewekt. o GELD IN EEN BOUWVALLIG EN VERLATEN HUIS. Ontdekkingstocht van eenigc jongens te Glanerburg. Op korten afstand van de Duitsche grens, in het dorpje Glanerbrug, behoo- rende tot de gemeente Lonneker. staat ergens, in de kom van het dorp, een bouwvallig huisje, dat reeds drie jaar ge leden door een bejaarde, eenigszins zon derlinge weduwe, was verlaten. Een ge deelte van het huisraad was er blijven staan; zij zelf was naar een andere plaats vertrokken. De jeugd had spoedig haar baldadigheid op de ramen botgevierd en thans stond het daar half als een ruine. Op een avond van de vorige week besloten eenige jongens, eens een ontdekkingstocht in 't huisje te doen. En wat vonden ze er?geld! Duizelig van geluk kwamen ze weer buiten, en ze zetten het zoo ge makkelijk verkregene in lekkernijen en rookgerei om. Een volgenden avond gingen ze nog maals op onderzoek uit en weer vonden ze geld. Dubbeltjes, kwartjes, guldens ge wikkeld in krantenpapier en op verschil lende plaatsen verstopt. Dat ging zoo eenige dagen door, tot de politie er lucht van kreeg. En toen kwam het geheim aan den dag. Een der jongens vertelde, dat hij een bankbiljet van f. 25, in een stuk papier gewikkeld, en in een soeppan verstopt, had gevonden. Maar hij vond dat zoo'n groot bedrag, dat hij het niet durfde uitgeven en het toen maar weer op dezelfde plaats terugbracht. Hij vertelde er verder nog bij. dat hij zelfs een bankbiljet van f. 200 had zien lig gen. Daar durfde hij heelemaal niet aan komen Thans heeft de politie zelf een nader onderzoek ingesteld. Ze vond inderdaad, in kopjes, in borden, in pannen, in kasten en op de meest onmogelijke plaatsen ver stopt. geldswaardig papier en munten, verouderde zilverbons. tezamen tot een bedrag van ongeveer f. 350.Ook vele gouden en zilveren voorwerpen werden er aangetroffen. Veiligheidshalve heeft de politie alles cnder eigen beheer genomen; het huisje is dichtgespijkerd en onder bewaking ge steld. totdat de rechtmatige eigenares zal zijn opgespoord. Tegen de jongens is proces-erbaal opge maakt wegens ongeoorloofd binnendringen in eigendommen van een ander. Maar als zij dien ontdekkingstocht niet gewaagd hadden, dan zou er mettertijd misschien wel iemand gekomen zijn, die zich zonder het minste gewetensbezwaar den schat zou hebben toegeëigend. (Tel.) o BUITENLANDSCH GEMENGD. OPROER IN EEN GEVANGENIS. In het kamp van bewaring te Midnapore in Britsch-Indië hebben de gevangenen Woensdagavond een verwoeden aanval ge daan op de schildwachten, die moesten schieten om zich te verweren. Zij hebben twee gevangenen doodgeschoten en twin tig gewond. Ook zijn er drie inspecteurs van politie gewond. o DUITSCH VLIEGTUIG NEERGESTORT. Gistermiddag is ten Noorden van het Vire-meer, in het Zweedsche district Jönköping, een vliegtuig neergestort. De vier inzittenden werden gedood. Het betreft hier het Duitsche verkeers vliegtuig A. G. Fürth, dat eenigen tijd ge leden te München was gecharterd om in Zweden luchtopnamen te maken. DEMONSTRATIE VAN RENTENIERS. In Czernowitz (Roemenie) is het tot groote demonstraties gekomen van de renteniers, die sedert Juli j.l. geen rente hebben uitbetaald gekregen. Ongeveer 1000 personen drongen het ge bouw van het departement van financiën binnen, waarbij het tot wanordelijkheden kwam. De politie heeft de orde slechts met groote moeite kunnen herstellen. DE GEHEIMZINNIGE LIJKENVONDST BIJ WEZEL. Het onderzoek der politie in verband met het vinden der lijken van de echtge- noote van den smid Behling en haar beide zoons, te Brünen, bij Wezel, heeft uitge wezen, dat moeder en kinderen met weder zij dsch goedvinden uit het leven geschei den zijn. Voordat de daad gepleegd werd, heeft de vrouw nog een langen brief aan haar nabestaanden geschreven. De smid Behling bevond zich sedert eenigen tyd in financieele moeilijkheden en kon zijn geldelijke verplichtingen niet meer nakomen. Eerst den avond voor haar dood was dit zijn echtgenoote medege deeld en in vertwijfeling hierover was zij tot de rampzalige daad gekomen. De smid die zelf was verdwenen heeft zich thans, geheel uitgeput, na klaar blijkelijk al dien tijd rondgedwaald te hebben bij de politie aangemeld. Zijn toestand was zoodanig, dat de politie hem in een ziekenhuis heeft laten opnemen. Een verhoor kon hem nog niet worden afgenomen. DE TREINAANSLAG IN HONGARIJE. Een werklooze chauffeur deelde aan de politie mede dat de vorige week twee arbeiders, de slotenmakers Scakacsi en Rezner hem tegen een groote fooi hadden aangeboden mee te doen aan een bom aanslag. De politie heeft de twee arbeiders in hechtenis genomen en vastgesteld, dat zij lid zijn van de communistische partij. In de zakken van Scakacsi is een opschrijf boek gevonden, dat o.m. een teekening van de spoorwegbrug bij Oenpest bevatte en voorts chemische formules voor schietka toen en andere ontplofbare stoffen. Scakacsi heeft gezegd communist te zijn uit overtuiging en het plan te hebben ge had, samen met Rezner. de brug in de lucht te laten vliegen om daardoor de op merkzaamheid van de wereld op de el lende der werkloozen te vestigen Gistermiddag vond op de algemeene weide te Boedapest, die-anders voor mili taire oefeningen en parades wordt ge bruikt, de rouwplechtigheid voor de slacht offers van den aanslag plaats. Duizenden waren opgekomen, om van de plechtigheid getuigen te zijn. De regeering was door den minister-pre sident en verscheidene ministers verte genwoordigd. Op de weide waren de doodkisten opge steld, getooid met de Hongaarsche vlaggen en de vlaggen der eigen nationaliteit. Om 3 uur zette hét muziekcorps van de stedelijke politie den treurmarsch van Chopin in, waarna de minister van justitie de rouwrede hield. Hij betuigde in de" eerste plaats de deel neming der regeering met de slachtoffers en hun nagelaten betrekkingen en geeselde vervolgens den aanslag dien hij een daad van krankzinnigen noemde, welke een waarschuwend Mene Tekel voor de geheele wereld is. De geestelijken der verschillende ge zindten zegenden daarop de lijken, waarna de kisten op de rouwwagens werden gezet, om naar het kerkhof van de stad te wor den gebracht. De gemeente heeft eeregraven voor de begrafenis ter beschikking"gesteld. DE „GRAF ZEPPELIN'' WEER NAAR ZUID-AMERIKA. Het luchtschip .Graf Zeppelin" is he dennacht om 1 uur 15 gestart tijdens duis ter weer onder leiding van kapt. Lehmann voor zijn tweeden tocht van dit jaar naar Zuid-Amerika (Pernambuco). Aan boord bevinden zich 9 passagiers. Op het terrein waren ondanks het late uur zeer veel toeschouwers aanwezig. Dr. Eckener, die aan dezen tocht niet deelneemt, was even eens bij den start aanwezig. EEN NOG NIET OPGELOST DRAMA. De vrouw van een 38-jarig sportsman uit New York, de heer Benjamin Collings, werd de vorige week in een boot in Long Island Sound bij New York aangetroffen; zij deelde aan de autoriteiten mede, dat te middernacht twee onbekende mannen aan boord van het jacht van haar man, de „Penguin", waren gekomen toen dit voor anker lag en na haar met haar 5-jarig dochtertje gedwongen te hebben zich naar de kajuit te begeven, den heer Collings hadden genoopt met gedoofde lichten rond te kruisen. Ten slotte had zij aan dek een worsteling gehoord, zij had een der mannen hooren roepen „bind hem niet te stijf' en toen een plons vernomen. De mannen hadden haar volgens haar verhaal aan boord van hun eigen boot genomen en haar dochtertje den heelen nacht achtergelaten en ten slotte hadden zij haar op eenigen afstand in een andere boot aan haar lot overgelaten. Zoowel deze boot als het jacht werden later terugge vonden. Gevraagd waarom zij niet gepoogd had zichzelf en haar man te verdedigen met den geladen revolver die in de kajuit van het jacht werd gevonden, antwoordde mevrouw Collings dat zij dacht, dat de mannen zich aan de afspraak zouden houden. Zij weigerde echter te zeggen wat de aard dier afspraak was. Zoowel zij als haar dochter verklaren dat het te donker was om de gezichten der onbekenden te herkennen. Thans heeft haar verhaal gedeeltelijke bevestiging gekregen doordat het lijk van haar man is aangespoeld met ingeslagen schedel en gebonden handen en voeten. De politie veronderstelt dat de afspraak was, dat mevrouw Collings zich stil zou houden mits zij haar man ongedeerd lieten. Nu zijn lijk gevonden is, hoopt de politie dat de weduwe haar verhaal zal aanvullen. (Hbld.) INSTORTING IN EEN ABDIJ. Bij de restauratiewerken van de aloude Cistercienser-abdij van Orval (Frankrijk) is een gedeelte van het gewelf ingestort van de kapittelzaal uit de dertiende eeuw. Een arbeider werd gedood, terwijl een ander ernstige verwondingen bekwam. o MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. In de omgeving van het militaire oefen terrein Elsenborn is een Belgisch militair vliegtuig van een hoogte van 3300 M. neergestort. De twee inzittende officieren vlieger werden zwaar gewond. HITTEGOLF TRAGEDIE. De verkeersagent die zijn tuniek uit trok. (passing show). ALPHEN. Bij Kon. Besluit werd met ingang van 8 Sept. j.l. onze plaatsgenoot A. Vis Jr. voorheen tijdelijk Rijkskaascontroleur be noemd tot Rijkszlivelvisiteur. BODEGRAVEN. Inbraken. In den nacht van Woensdag op Donder dag is op verschillende plaatsen ingebro ken in de buurtschap de Meije. De politie werd gewaarschuwd bij den landbouwer L. da. hem ongewenscht bezoek was ge bracht. Bij het onderzoek bleek dat dit niet het eenige geval was, maar dat nog bij twee andere boeren inbraak was ge pleegd. Deze hadden niets van beteekenis vermist en meenden dan ook de zaak ver der maar te laten rusten. Prachtaanwijzin- gen, duidelijke vingerafdrukken had men eenvoudigweg weggeveegd. Toch kreeg de politie verschillende aanwijzingen en meent zij een spoor van de daders gevonden te hebben. Men zoekt nog naar personen, die tijdens het melken wellicht iets van de ongewenschte gasten hebben gezien. Oplichting. De goudsmid H. alhier, kreeg gisteren bezoek van een als monteur gekleed per soon, die vertelde werkzaam te zijn bij een sdhipper op de Rijnkade en die gaarne eer. gouden horlogeketting wilde zien. De zaak leek volkomen betrouwbaar en de heer H. maakte geen bezwaar toen de klant gaarne even de ketting bij den schipper aan huis wilde toonen. Na een kwartier zou hij wel terugkomen. De man kwam echter niet en toen men ging infor- meeren bij het opgegeven adres, bleek daar van de heele historie niets bekend. De pojitie is met dit &eval van oplichting in kennis gesteld. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje, d. van van J. Schouten en, A. Markus; Clazina Cornelia, d. van J. van Dam en E. v. d. Panne; Cornelia Johanna, d. van J. C. Pauelse en E. v. d. Werff; Christina, d. van A. H. Oostrom en J. de Jong. Ondertrouwd: D. Boot 30 jaar en W. Koning, 24 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: W. Buis, zonder beroep, van Rotterdam; T. F. Oskam, bakker van Ter Aar; J. W. v. d. Horst, zonder beroep, var. Westzaan; H. J. Kiewiet, leerares, van Winschoten; N. v. d. Weg-Boschove en gezin, huishoudster, van Dordrecht; C. Beijeman, los werkman, van Woerden. Vertrokken: N. A. v. d. Doo, dienstbode, naar Zegveld. Bij het plaatselijk Arbeidsbureau al hier staan als werkloos ingeschreven: 7 timmerlieden ,3 losse werklieden, 2 opper lieden, 1 metselaar, 2e grondwerkers, 2 pakhuisknechts, 1 chauffeur, 2 fabrieks arbeiders, 1 machinist en een bankwerker. o BOSKOOP. Paard en wagen te water. Gistermorgen reed de zoon van den melkverkooper Blonk alhier, doordat het paard achteruit liep, met zijn gespan in wetering van de Puttekade. De bestuurder kon nog tijdig van den wagen springen. Hei paard werd door omstanders op het droge gebracht. De schade aan den wagen, alsmede het verlies aan melk, is evenwel aanzienlijk. Bij de arbeidsbeurs alhier zijn tot heden circa 100 werklooze arbeiders uit het kweekersbedrijf ingeschreven. De bad- en zweminrichting alhier, zal morgen voor het publiek gesloten worden. D'e Zondagsdienst voor Zondag 20 September zal worden waargenomen door dr. P. du Buy. 0 HAZERSWOUDE. Schaakclub opgericht. Alhier is onder den naam van H. S. C. een schaakclub opgericht met aanvanke lijk 16 leden. Het bestuur is samengesteld uit de heeren J. van den Bosch, voorzitter, J. W. Fase, secretaris, N. Cok Szn., pen ningmeester, Joh. van Veen, commissaris van stukken en N. van Luyk, alg. secundus. De oprichtingsvergadering stond onder leiding van den heer J. van den Bosch. Verg. Reciteerclub „Excelsior". De reciteerclub „Excelsior" heeft in het lokaal achter de Geref. Kerk een openbare vergadering gehouden onder leiding van den voorzitter, den heer A. Sikma. De ver gadering was flink bezocht. Na opening door den voorzitter werden de notulen gelezen, welke onveranderd werden goed gekeurd. Het voorprogramma voor dezen avond bestond om een blik te geven op de ge wone werkzaamheden, welke gehouden worden, waarbij bleek dat de critiek niet werd gespaard. In de pauze werden ververschingen aangeboden, waarna het programma werd ter hand genomen, en voorzoover doenlijk afgewerkt. Aan het einde sprak de voorzitter een woord van dank, waarna de heer Jb. Bol een slotwoord sprak en na gemeenschap pelijk zingen van „Dankt, dankt nu allen God", het samenzijn met dankgebed sloot. Verg. Jongelingsver. „Filadelphia". De vergaderingen van de Christelijke Jongelingsvereeniging „Filadelphfci" heb ben een aanvang genomen. In deze eerste vergadering werden als bestuursleden ge kozen de heeren G. Drenhage, voorzitter, M. Slappendel 2de voorzitter, D. Hasse- fras, secretaris. J. J. Hassefras, 2de secre taris, L. van Aalst, penningmeester, H. J. Pels, 2de penningmeester, A. Sikma, alg. adjunct en J. van Hoff Jzn., bibliothecaris. Onze plaatsgenoote mej. A. H. S. Heynis is te 's-Gravenhage geslaagd voor het vak-examen telefoondienst, waardoor zij zal bevorderd worden tot tele foniste 1ste klas. KOUDEKERK. Arbeidsongeval. Den 20 jarigen fabrieksarbeider W. v. d. M#, werkzaam op de steenfabriek van den heer M. J. E. Beers, werd door één zijner medearbeiders met een spade een pees van zijn voet afgestoken, zoodat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Ter verdere behandeling moest hij naar Jiev ziekenhuis te Leiden worden over gebracht. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus, z. van M. Verbree en B. van Doorn. Met ingang van 1 November a.s. is benoemd tot onderwijzeres aan de Ned. Herv. School mej. A. A. de Raad uit Steen (Dr.) Mej. C. Oostveen te Itersmund werd met ingang van 1 Oct. als kweekelinge met acte aangesteld. Mej. A. M. A. Heijnis slaagde te 'sGravenhage voor het vakexamen in den telefoondienst, waardoor zij zal worden bevorderd tot telefoniste le klasse. LEIDERDORP. Burgerlijk Armbestuur. De heeren G. Groenendijk, Jac. v. d. Meer, J. Rijnsburger, J. G. Meerburg en M. van Winkel, hebben hunne benoeming als leden van het Burgerlijk Armbestuur aangenomen. Tot waarnemend burgemeester is aangewezen wethouder G. A. de Bruijne. De collecte voor het Roode Kruis zal in deze gemeente worden gehouden op Woensdag 23 Sept. a.s. Hiervoor heb ben eenige jonge dames zich beschikbaar gesteld. o ROELOFARENDSVEEN. Doodelijk ongeval. Dezer dagén reed de 16-jarige H. A. Loos, wonende alhier per rijwiel door het dorp. Ter hoogte van de woning van den heer Van Rhoon £wam hij plotseling te vallen. Aanvankelijk liet het zich niet aanzien, dat deze val ernstige gevolgen zou hebben. Eerst eenigen tijd later klaagde hij over hoofdpijn, echter niet zoodanig dat de vader het noodig oor deelde geneeskundige hulp in te roepen. Des nachts namen deze pijnen echter toe en geraakte de ongelukkige buiten bewustzijn. Dokter Van Dooren, die in middels was ontboden achtte overbren ging naar het Ziekenhuis te Leiden nood zakelijk. Aldaar is hij aan de gevolgen van zijn val overleden. Wederspannige roeiers. Door een tweetal hengelaars was van den tuinder v. E. alhier een roeiboot in gebruik genomen. Zij waren blijkbaar d^ roei-kunst niet goed machtig met het ge volg, dat een der spanen brak. Toen men er op aandrong de aangerichte schade te voldoen bleken zij hiertoe niet bereid. Om deze reden werd de hulp van de rijks politie ingeroepen. De heeren toonden zich tegenover de politie wederspannig en weigerden hunne namen op te geven. Hierna werden zij voor den burgemeester als hulp-officier van justitie geleid. Een maal op het raadhuis aangekomen kwa men zij tot andere gedachten en verklaar den zich eindelijk bereid om hunne na men bekend te maken en de aangerichte schade te vergoeden. Woensdag 23 en Donderdag 24 Sep tember a.s. zal alhier een bazar worden gehouden ten bate van de R.K. Vereeni ging „Het Wit-Gele Kruis" alhier. TER-AAR. Aanrijding. Langs het Aarkanaal reed een auto een tentwagen achterop, toebehoorende aan den landbouwer P. R. alhier. Aangezien achter den wagen geen reflector was aan gebracht schijnt de bestuurder van het motorrijtuig den wagen niet te hebben opgemerkt en reed er pardoes tegen aan. De tentwagen werd hierbij geheel vernield terwijl de inzittenden met den schrik vrij kwamen. 2—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6