ORGELCONCERT RECHTZAKEN. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. HENNïE SCHOUTEN v. d. BERG's BOEKHANDEL ZWAAR NOODWEER. Zaterdagmiddag heeft boven het Noor delijk gedeelte van Zuid-Slavië een hevige storm gewoed, die op het land aanzienlijke schade heeft aangericht. Over groote af standen zijn alle oogsten vernield, terwijl talrijke huizen van hun daken werden be roofd. De telefoonverbinding tusschen Belgrado en het buitenland is tot gister morgen toe verbroken geweest, daar alle leidingen stuk waren. De kleine stoomboot Alt-Betschej, waar op zich 25 passagiers bevonden, is tenge volge van het noodweer op de Theiss ge zonken. Ofschoon onmiddellijk hulp ter plaatse was, zijn toch nog 10 opvarenden verdronken. VEROORDEELD TOT 600.000 MARK BOETE. De rechtbank te Gladbach-Rheydt heeft twaalf leden van een smokkelaarsbende, die in de nabijheid van Elmpt aan de Ne- derlandsche grens bij smokkelen betrapt waren, veroordeeld tot een gezamenlijke geldboete van 600.000 mark. Bovendien werd elk der leden van de bende nog ver oordeeld tot een maand gevangenisstraf. Het was de smokkelaarsbende, die bekend staat onder den naam „Verzage nicht", die in Januari met 25 man naar de grens was getrokken om een grooten slag te slaan. Door hun voetstappen in de sneeuw kwa men de douanebeambten hen echter op het spoor, en werden 16 groote pakken met smokkelwaren in beslag genomen. Acht smokkelaars werden daarbij gearres teerd, terwijl naderhand nog vier bende leden met smokkelwaren betrapt werden. De overige dertien leden, onder wie alle leiders van de bende, wisten te ontkomen en zijn tot nog toe niet gearresteerd, aan gezien de gearresteerde smokkelaars wei geren hun vrienden te verraden. o DOOR KOUDE OMGEKOMEN. Naar uit Salzburg wordt gemeld, zijn in het gebergte bij St. Johann drie toeristen, man. vrouw en dochter, tengevolge van koude omgekomen. KARDINAAL RAGONESI In den ouderdom van 81 jaar is kardi naal Francesco Ragonesi overleden. Kardinaal Ragonesi, die eenige jaren apostolisch nuntius te Madrid is geweest, werd in het jaar 1921 tot kardinaal be noemd. o GROOTE BRAND TE MADRID. Het gebouw van de medische faculteit te Madrid is totaal afgebrand. De schade bedraagt ongeveer twee millioen peseta's. Het laboratorium en het kostbare pla- teelwerk uit de veertiende eeuw zijn ver nietigd. Men vermoedt, dat hier misdaad in het spel is. RECLAME. HET SPOORWEGONGELUK TE BLERICK. In hooger beroep een maand hechtenis geëischt. Gisteren werd in hooger beroep voor het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch behan deld de strafzaak van de noodlottige spoorwegramp op den overweg Blerick Grubbenvorst, waardoor een botsing tus schen een autobus en den trein vijf per sonen werden gedood en enkele andere zwaar gewond en in verband waarmede de dienstdoende baanwachteres werd veroor deeld tot een maand hechtenis. Evenals in eerste instantie werd ver dachte ook thans verdedigd door mr, F. J M. Nederveen, te Roermond. Verdachte verklaarde, dat zij het sein niet gehoord had en door een duizeling bevangen werd, juist toen zij ging om de boomen te sluiten. Zij heeft 15 kinderen, is zeer zwak en had vaak duizelingen. Daarom had zij om overplaatsing gevraagd naar een iichteren post. Volgens getuige van Berkel. ingenieur van Weg en Werken bij de Nederlandsche Spoorwegen te Nijmegen was verdachte vaak nalatig en daarvoor herhaalde malen gestraft Het verhoor van tien getuigen leverde geen bijzonderheden op. Getuige a décharge dr. Meuleman te Heerlen was bij zijn onderzoek naar den gezondheidstoestand der vrouw tot de conclusie gekomen, dat zij voor den zeer drukken wachtpost veel te zwak was. Aan de hand van wetenschappelijke citaten uit werken van den laatsten tijd toonde getuige aan, dat vrouwen van de gestel tenis als waaronder de baanwachteres leed, vaak door duizelingen worden over vallen. De behandelende fondsarts was van oordeel, dat de vrouw haar post goed kon waarnemen. Na het getuigenverhoor kwam de advocaat-generaal tot de con clusie. dat alleen bewezen is schuld aan het ontstaan van gevaar voor mechanische kracht. De eisch luidde: vernietiging van het vonnis en veroordeeling wegens het ge- qualificeerde feit en groote roekeloosheid en verzuim bedreven, één maand hech tenis. De verdediger mr. F. J. M. Nederveen uit Roermond critiseerde scherp de hou ding der directie, die geen acht sloeg op de verzoeken der vrouw tot overplaatsing en niets voor haar gedaan heeft, terwijl zij nu nog niet weet of zij wel pensioen zal krijgen. Intussehen, het reizend publiek wordt cr maar aan gewaagd. Voorts stelde pl. den fondsarts ln gebreke, daar hij geen notitie genomen had van de zeer gegronde klachten der vrouw. Pl. concludeerde tot volledige vrijspraak. Uitspraak 24 Sept. a.s. ALPHEN. De Koninklijke familie moest voor de brug wachten. Omstreeks 4 uur gisterenmiddag pas seerde H.M. de Koningin en H. K. H. Prin ses Juliana met een tweetal Hof auto's op hun terugweg van het Loo naar den Haag onze gemeente Bij Gouwsluis moest het hooge gezelschap voor de juist voor de scheepvaart geopende brug wachten, waar bij de Koninklijke familie door voorbij gangers enthousiast werd toegewuifd, het geen door H.M. vriendelijk werd beant woord. Bevestiging van ds. H. W. H. v. Andel. Ds. v. Andel, die alhier verleden week afscheid nam van de Geref. kerk Ouds hoorn werd Zondag te Rotterdam (Katen- drecht) bevestigd door ds. H. Poma als oudste predikant, met de tekstwoorden 1. Cor. 3:9" „Want wij zijn Gods mede arbeiders; Gods akkerbouw. Gods gebouw zijt gij". Na afloop werd ds. van Andel door de gemeente toegezongen Ps. 134 3. Het kerkgebouw was geheel gevuld. Beroepen. Onze plaatsgenoot ds. J. A. Bosch pre dikant der Geref. Kerk heeft een beroep ontvangen naar Stadskanaal. m Tot predikant der Geref. Kerk te Ouds hoorn is beroepen ds. G. C. Berkhouwer te Oudehoorne. Ernstig auto-ongeluk. Hedenmorgen omstreeks 7 uur reed de aannemer W. Vlieger uit Rotterdam op zijn motorrijwiel komende uit de richting Leiden op den straatweg nabij onze ge meente. Toen hij eenige familieleden tegenkwam wilde hij plotseling stoppen, doch gaf door een verkeerde beweging meer gas met het gevolg, dat de motor doorschoot. Na rakelings een auto te zijn gepasseerd reed hij met volle vaart tegen een Ijzeren hek op. terwijl de bestuurder er werd afgeslingerd. Na door een genees heer voorloopig te zijn behandeld, werd V. per auto naar een ziekenhuis te Rot terdam overgebracht. De gewonde heeft ernstige inwendige kwetsuren opgeloopen. Het motorrijwiel werd ernstig beschadigd. ERNSTIG ONGEVAL. Door het dak gevallen. Gisterenmiddag had de 16-jarige tim mermansknecht v. L. bij het afbreken van een loods, staande bij het nieuw ge bouwde pand van den winkelier B. aan den Gouwsluischeweg het ongeval door het dak te vallen. Bloedend verwond werd de jongen binnengebracht bij den winkelier K. Dr. N. verleende heelkundige hulp. waarbij bleek dat de jongen een ernstige vleeschwond had bekomen aan zijn linker onderkaak. Later kon hij naar zijn woning worden vervoerd. BODEGRAVEN. Vcreeniging van Kaashandelaren. Met het houden van een maaltijd heeft deze Vereeniging op 12 Sept. haar 25-jarig bestaan herdacht, in Hotel „Van Haatten" alhier. De vereeniging telt 50 leden, waar van de meesten waren aangezeten. Voorts waren aanwezig B. en W. dezer gemeente, Voorz. en Secr. van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Gouda; van de Ned. Ver. v. Kaashandelaren, te Gouda; van de Vereeniging van kaashandelaren te Woerden en die te Leiden; van de afd. Holl. Maatschappij van Landbouw; te Bodegraven, terwijl ook de hoofdmarkt- meester van Bodegraven aanzat. Na het zingen van het eerste couplet van het Wilhelmus, werd met den maaltijd be gonnen. De tafelvoorzitter de heer Beijen. hield een korte rede. waarin aan veel werd herinnerd dat tijdens de afgeloopen 25 jaren in deze vereeniging heeft plaats gehad. Spr. wees op de hoog ernstige toe standen, ook voor den kaashandel, maar eindigde met het uitspreken van vertrou wen in een beteren toestand. Bij het des sert heeft de Burgemeester het woord ge voerd en daarna de Voorz. v. d. K. V. Koophandel, en de overige voorzitters van genoemde vereenigingen. Ook sommige Leden hebben gesproken. Het laatste ge deelte van dezen maaltijd droeg een bizon der opgewekt karakter, waartoe verschil lende bijdragen hebben meegewerkt. Mooie bloemen waren ontvangen. Nadat de Voorz. alle sprekers beantwoord had. werd de tafel opgeheven. De Vereeniging heeft cp waardige wijze haar 25-jarlg bestaan herdacht. BOSKOOP. Vernielzucht? Zondagnacht circa 12 uur hoorde de heer Plaatsman, directeur van de Natio nale Bank, aan den tuinkant van zijn woning een hevig lawaai. De heer P. die te bed lag en door het leven wakker geworden was, spoedde zich dadelijk naar beneden. Hij kwam nog juist bijtijds om te zien, dat enkele personen, naar schatting van 20-jarigen leeftijd hard wegliepen. Bij een door hem ingesteld onderzoek, bleek, dat een steenen pilaar, alsmede het ijzeren hek, toegang gevende tot den tuin, waren vernield en geheel waren afge broken. Het is te hopen, dat de politie de daders zal weten te vinden. Drenkelinge. Op (je Voorkade, ter hoogte van de Gouwebrug, heeft een botsing plaats ge had tusschen een wielrijdster en een wiel rijder, met het gevolg, dat de wielrijdster mej. v. Beek, kopje onder in de Gouwe terechtkwam. Door toegeschoten personen kon zij ge lukkig spoedig gered worden. Het rijwiel werd later opgevischt. Zondagmiddag werden door de poli tie tijdens een wedstrijd op het voetbal- terrein alhier, de entréebewijzen in be slag genomen. o LEIDERDORP. Geref. Kerk. In verband met den omvangrijken arbeid in de gemeente besloot de Kerkeraad van de Geref. Kerk, deze met een tweetal ouder lingen uit te breiden. In de gisteravond genouden bijeenkomst van manslidmaten, werden tot ouderling gekozen de heeren P. Meidam en W. O. van Hofwegen. o NIEUWKOOP. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. Hovingh, zonder beroep, uit Odoorn, C. J. Vlot en gezin, fitter, uit Sliedrecht; A. A. Kwanten, Liefdezus ter. uit Weesp; A. Rietveld, dienstbode, uit Sassenheim; C. Zimmerman, dienstbode, uit Amsterdam; M. C. van Gorp, Liefde zuster, uit Amsterdam; J. C. van Noort, zonder beroep, uit Apeldoorn; J. G. Lunen burg, dienstbode, uit Zoeterwoude. Vertrokken: B. Kooij. boerenarbeider, naar Leeuwarderadeel: A Baas, zonder beroep, naar Heer; C. M. Weerdenburg, zonder beroep naar Alphen aan den Rijn; C. J. Vlot en gezin, fitter, naar Sliedrecht; W. de Beer. dienstbode, naar 's-Graven- hage; C. van Leeuwen, zonder beroep, naar Ter-Aar; G. E. Wansinck, dienstbode, naar Amsterdam; W. van Middelkoop, boeren arbeider, naar Zevenhoven; C. M. van Velzen. zonder beroep, naar Woerden. De collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft opgebracht f. 216.38. AALSMEER. Bevestiging Ds. W. J. v. Elden. Zondagavond is ds. W. J van Elden, gekomen van deze gemeente, bevestigd tot predikant der Ned. Herv. gemeente te Haarlem. Bevestiger was ds. G. J. Waar denburg. predikant aldaar, die een predi- catie hield over 1 Corinthe 15 vers 57 en 58. Den nieuwen predikant is toegezongen Gez. 216 vers 3. Morgenavond hoopt ds. Van Elden zijn intree-predikatie te houden. Mooie overwinning. „Fanfarecorps Uiterweg" behaalde op het Federatief Muziekconcours te Water graafsmeer in de afd. Uitmuntendheid een tweeden prijs in den concertwedstrijd met 87 punten. In den Marschwedstrijd be haalde het corps een eersten prijs met 33 punten. De seringen. Door meerdere kweekers is reeds overge gaan om seringenstruiken in het donker te plaatsen, waardoor deze spoedig haar blad verliezen. Deze bewerking bedoelt de seringen geschikt te maken om ln de kas te forceeren, haar dus zoo spoedig moge lijk op kunstmatige wijze in rust te bren gen, waaruit ze echter weer spoedig tot werkzaamheid worden aangezet, door haar in een temperatuur van 100110 gr. Fahr. te plaatsen. Een enkele kweeker is er reeds toe overgegaan om seringen te trekken en kunnen reeds over een 2- a 3-tal weken de eerste bloemen aan de veiling worden verwacht. Omtrent de vooruitzichten dezer voor name plaatselijke cultuur kan gemeld worden, dat de seringen over het alge meen flink gegroeid zijn en veel bloemen van uitstekende kwaliteit kunnen ver wacht worden. Te hopen is, dat de handel levendig en de prijzen bevredigend mogen zijn. Deze cultuur toch beteekent voor dit bloemencentrum zeer veel. De visscherij. Nog een tweetal weken en de visscherij met schut- of keernet, welke ieder jaar vanaf begin Juli tot begin October op verschillende plaatsen in de Ringvaart plaats heeft en waarmee uitsluitend paling wordt gevangen, behoort weer tot het verleden. De uitkomsten zijn ditmaal al zeer onbevredigend geweest, hetgeen hoofdzakelijk wel op rekening van het on gunstige weer zal gesteld moeten worden. o HAARLEMMERMEER. Het ongeluk aan den onbewaakten overweg. Omtrent het aan den onbewaakten spoor overweg te Vijfhuizen alhier plaats gehad hebbend ongeluk, waarbij de expediteur Koole, wonende aan den IJweg, een hersen- schuding bekwam, werd ons nader mede gedeeld, dat den toestand van K. zoo vooruitgaande is, dat hij thans over het gebeurde kon worden gehoord. Hij kon zich nog wel herinneren erwten te hebben geladen om naar de „Ceres" in Hillegom te brengen en op den Spieringweg nog te hebben gedacht aan den uit Haarlem komenden trein, maar kon overigens om trent de botsing geen inlichtingen ver strekken. Aanrijding. Gisteren werd c*p den Hoofdweg een wielrijder, de 18-jarige H. K aangereden door een passeerende vrachtauto, waarvan de bestuurder vermoedelijk niet voldoende uitweek. Hij sloeg met fiets en al onderst boven en bekwam zoodanige kneuzingen, dat hij niet meer overeind kon komen. De vrachtautobestuurder hielp hem in zijn wagen, bracht hem naar zijne woning, alwaar geneeskundige hulp werd inge roepen en verklaarde zich bereid de schade te vergoeden. Gisteren werd ten nadeele van den caléhouder B. aan den Uweg alhier, een drietal biljartballen ontvreemd. Hiervan wordt verdacht een zwerver, die zich 's morgens in 't café had bevonden. De politie stelt een onderzoek in. De tenten op het strand. De kerkeraad der Geref. Kerk, alhier heelt aan B. en W. een schrijven gezonden, inhoudende een protest tegen de verleende vergunning aan tent- en kioskhouders op het strand om gedurende den badtijd des Zondags eenige uren hun zaken geopend te hebben. DE HARINGVTSSCHERIJ. Bedrogen verwachtingen. De verwachtingen was de laatste week hooger gespannen dan de uitkomst geweest is. Het is heel gevaarlijk om van de visscherij resultaten ook maar iets te voor spellen. In enkele dagen kan de positie zich geheel wijzigen. Duidelijk blijkt toch ook weer dat ieder jaar niet gelijk is aan het voorafgaande. Het vorig jaar Sep tember was zeer schraal met de vangsten en men herinnert zich ook heel goed, hoe de visscherij op de Kiaverbank uitge oefend, niet weinig tot de opleving mee werkte. Nu, dank zij de radio-berichten kan de vloot gewezen worden op de rijke vangsten die daar de visschende schepen ten deel viel en ook nu weer vernamen wij, dat op en bij genoemde bank flinke haringscholen werden aangetroffen. Met den prijs van de haring wil het maar niet vlotten. Zoodra er eenige aan voer van beteekenis komt, merkte men het aan dc markt. Goed loopt het blijkbaar nog niet. Ongetwijfeld drukt ook hier de algemcene malaise. De exploitatierekening is een weinig minder belast dan vorige jaren het geval was. Artikelen, die in de visscherij een groote rol spelen, als daar zijn: netten, touw, olie, enz. zijn wat lager in prijs gekomen, de onontbeerlijke haring tonnen zullen duurder worden, indien even tueel de vangsten veel rijker zullen worden dan nu het geval is. Wij zijn zoo langzamerhand in den herfst gekomen. Een groote factor zal straks de weersgesteldheid zijn. Werkt het weer mee, dan zullen ongetwijfeld de groote vangsten eerst nu komen. Doggers- bank en Engelsche wal kunnen enorm veel geven. De colleclo, gehouden voor de Zondags school der Ned. Herv. Gemeente, heeft opgebracht de som van f. 276.03. Alhier is door de politie aangehouden en op transport naar Den Haag gesteld een zekere J. L. W., die in het Politieblad nog gesignaleerd stond voor een te goed van 14 dagen arrest wegens wederspannig- heid. LISSE. Benoemd zijn tot leeraren aan de Riikstuinbouwschool alhier de heeren A. J. Burggreve en A. F. Boven te Haarlem en tot leerares mevr. A. J. L. Boogaard. o NOORDWITK. Gevonden voorwerpen: 1 jonge bruine hond 1 beige mantel met vaste cein tuur 1 bruine lederen schooltasch 1 grijze regenjas 1 ceintuur van een regenjas 1 paar bruine mansschoenen 1 roode rozenkrans 1 damesarm bandhorloge met armband 1 brood zakje met brood 1 nummerplaat R 4657 1 kruk van een auto 1 zwarte portemonnaie met inhoud 1 portefeuille met muziekstukken. In de de autobus Noord wijkDen Haar zijn de volgende voorwerpen blijven liggen: 1 grijze damesmantel 1 bruine kinderjas met ceintuur 1 roodbruine bont 2 blauwe parapluié's 1 bruine para- pluié 1 wandelstok. Inlichtingen betreffende deze voorwer pen uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur namiddags ten politiebureele te Noord wij k-Blnnen. o NOORDWITK AAN ZEE. Door den heer A. alhier is bij de po litie aangifte gedaan van vermissing van een rijwiel. De politie stelt een onder zoek in. Baldadigen hebben in het pand van; den heer v. d. W. alhier een groote spie gelruit vernield. De politie stelt een onder zoek in. NOORDWITKERHOUT. ORANJEFEESTEN „DE ZILK". Goed geslaagd. Onder begunstiging van prachtig weer werd in de „Zilk" het Oranjefeest met veel animo gevierd. De feesten werden daar geopend met een gezongen H. Mis, en algemeene H. Communie van de schoolkinderen. 's Morgens te negen uur trokken 400 schoolkinderen door de buurtschap en brachten een aubade aan den eere-voor- zitter van het feestcomité, pastoor P. J. de Kok. Daarna werden op het feestter rein allerlei wedstrijden gehouden voor de kinderen, en allen werden rijkelijk ont haald. Ook voor de volwassenen was er veel te genieten. Allerlei kermis-attractles en kramen waren op het feestterrein aan wezig. Een muziekkorps luisterde de fees telijkheden op. Burgemeester van Iersel was den ge- heelen dag aanwezig. 's Avonds te negen uur werd een schit terend vuurwerk afgestoken. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: G. L. Scholtes en P, F, C. van der Haar. Getrouwd: J. L. van Brecht en P. M» Gahrman. VALKENBURG. EEN GESLAAGD ORANJEFEEST. Uitslagen der wedstrijden. Gisteren heeft ook onzè gemeente haar Koninginnefeest gevierd. Dreigde de regen eerst spelbreker te worden, gelukkig klaar de de lucht op en weldra koesterden wij ons in een heerlijk oranjezonnetje! Om negen uur marcheerden de schoolkinderen in optocht naar het Raadhuis, begeleid door de vroolijke tooncn van de Harmonie. Het was een vroolijk en kleurrijk gezicht, de kinderen versierd met oranje en velen getooid met bogen of andere versiering van Flora's kinderen. Met enkele welge kozen woorden zette het hoofd der school, de heer Haantjes, de beteekenis van het Oranjehuis uiteen, opdat wij ook weten, waarom we Koninginnedag vieren. Met een driewerf hoera op H.M. besloot hij zijn rede. Daarna sprak do voorzitter der oranjevereeniging een kort woord ter ope ning van het feest, waarna de kinderen met begeleiding der muziek twee coupletten van het oude Wilhelmus zongen. De rond gang door het dorp trok veel belangstel ling, waarbij ook bij de burgemeester als hoofd der gemeente, halt gehouden werd en nogmaals het oude Wilhelmus gezon gen werd. Toen naar school om getracteerd te worden en daarna deden allen mee aan wedstrijden om fraaie prijzen. Wat deden ze hun best, maar gelukkig voor de niet-winners, voor ieder is er ook een trcostprijs. Het schoolfeest is weer goed geslaagd; met voldoening kunnen besturen en personeel terugzien op hun werk. Inmiddels was het bestuur der Oranje vereeniging ook aan 't werk gegaan en trok het hardloopen met hindemissen voor jongens, die onder het net en door de ton moesten, veler belangstelling. De evolution der jongens werkten vooral duchtig op de lachspieren. Dit was ook 't geval hij het hardrijden met kinderwagens op drie wie len, waar de jongedames met de paraplu op, hun kleine veilig moesten vervoeren. Menige duikelpartij werd gemaakt en de 22 i b ff*Pi z 4762 In de Pr. Hendrikstraat werd gisteren een fruitwagen van den koopman H. L. aangereden door een autobestuurder waar door een groot gedeelte fruit op straat terecht kwam. De schade werd onderling geregeld. ALKEMADE. In beslag genomen. Bij den heer D. K. te Rijpwetering is door de politie een rijwiel in beslag ge nomen, dat van diefstal afkomstig was. X. had het rijwiel gekocht, zonder te ver moeden, dat hij zijn karretje weer zoo spoedig zou moeten afstaan. K. was ge heel te goeder trouw. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruda Mathilad, d. van J. van der Meer en G. Koot Neeltje, d. van G. de Wit en J. C. van der Knijff Martha Apolonia, d. van A. Loos en H. A. Huigsloot Petrus Johannes, z. van C. J. Borst en M. M. Warmerdam Johannes Theodorus Amandus, z. van G. van Ruiten en E. Th. van Berkel Johanna Maria, d. van G. P. van. der Hoorn en M. Krijger Maria Wilhelmina dochter van N. H. van Klink en A. Zaal. Overleden: Godefriedus van der Poel 65 jaar. Ondertrouwd' Jacobus van der Meer jm. 23 jaar en Adriana Alida van Klink jd. 21 jaar Johannes Leonardus Bakker, jm. 27 j. en Agatha Johanna van der Willik jd. 20 j. Jacobus Cornelis Zoet jm. 28 j. cn Maria Cornelia Zaal jd. 26 jaar. Gehuwd: Fedde van der Spoel w. 36 j. en Minke de Haan w. 42 j. Het aantal sollicitanten naar de be trekking van wegwerker in dienst dezer gemeente bedraagt 46. Bij het Correspondentschap der Arbeidsbemiddeling alhier staan thans 12 werkloozen ingeschreven. De ijk en herijk van maten en ge wichten zal in deze gemeente plaats heb ben op 29 en 30 September a.s. OUDE-WETERING. Tegen den vertegenwoordiger J. C. D. van H. alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens verduistering van een bedrag van f.450. Tot onderwijzer aan de R.K. Paro chiale school alhier is benoemd de heer J. J. van der Putten te Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN. Dure grond. De provincie had voor de verbreeding van de Gouwe van een inwoner een per ceeltje van ongeveer 45 vierkante meter van diens fabrieksterrein noodig. Wij ver namen dat het werd aangekocht voor niet minder dan f. 4000. De meeste perceelen en panden voor bovengenoemde Gouwe- werken zijn thans in der minne aange kocht. Een paar eigenaren zullen het tot onteigening laten komen, hetgeen spoedig gebeuren zal. Aanvraag Subsidie. Het Burgerl. Armbestuur vraagt voor 1931 een aanvullingssubsidie van f. 3000 boven de reeds verleende f. 14.300. Voor het jaar 1932 wordt een gemeentelijke subsidie gevraagd van f. 17.800. De heer F. Ketting herdacht het feit dat hij 30 jaren in dienst was bij de Ned. Fabriek voor Molenbouw alhier. De jubi laris werd door zijn patroon voor zijn trouwe diensten gehuldigd. De heer J. J. Meyer onderwijzer aan de Bijz. lagere school aan de Oranjelaan behaalden dezer dagen te 'sGravenhage de hoofdacte. HILLEGOM. De collecte voor het Santos-fonds heeft f. 184 77 opgebraoht De ver. „Eerste Hulp bij Ongelukken" 2al weer, evenals verleden jaar, een cursus geven in verbandleer enz. In de Ned. Herv. Kerk te Katwijk aan de Rijn Op Vrijdag 18 September a.s. 's avonds 8.15 door den Heer 36S0 Leeraar «aan liet Haaprsche Conservatorium. Progr. tevens bewijs van toegang f. 0.25 bij en 's avonds aan de Kerk. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vaccinatie. Donderdagmiddag 2 uur is er in "een dei- zalen van het gemeentehuis gelegenheid tot kostelooze in- en herinenting. Vrijdag 18 Sept. as. 'savonds te 8.15 hoopt de heer Hennie Schouten, leeraar aan het Haagsch Conservatorium, alhier een orgelconcert te geven in dc Ned. Hen'. Kerk, Men zie de advertentie in dit blad. o KATWITK AAN ZEE.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6