KELDER's THEE BANK VAN LEENING DE ZOMER IS VOORBIJ Ke nms is ma cht Firma B. DE KLER I MORGEN KIJKDAG LICHTFABRIEKEN - LEIDH NEDERLAND" Fijne geurige JAVA-, CEYLON- en CHINA-MELANGES Jn prijzen van 25 tot 48 cent per ons 3633 Verkrijgbaar bij de meeste winkeliers in Leiden en omgeving Handelscursus V Kille dagen staan ons te wachten Schenkt uw aandacht eens aan Met vastrecht 5 cent per M3. EEN BABY CADEAU!! BureatrMinistre f. 82.50 Passende Boekenkast f. 37.50 HASSELMAN PANDER LEIDEN. Openb. Vrijwillige Verkooping Roestvrij staal, toegepast op alle Ford-modellen, doet den Ford zijn nieuw uiterlijk behouden, óók na jarenlang gebruik. Slecht weer en slechte wegen zijn niet van invloed op zijn langen LEVENSDUUR Maatschappij biedt Heerenkleeding aan Stoomvaart-Maatsch'i. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Klara Hillegonda Cornelia, d. van Franciscus Lenting en Emma Anna Gosina Wijfje. Ondertrouwd: Pieter Koren en Geertruida Bobeldijk. Dezer dagen was het 25 jaar geleden dat onze plaatsgenoot W. A. v. Heusden, dooi de Provinciale Waterstaat aangesteld werd als brugwachter. Vroeger was hij brugwachter in dienst van den pachter van het Hoogheemraadschap. De hoofd-opzichter de heer L. P Wiersema kwam den jubilaris persoonlijk gelukwenschen. TER-AAR. GEMEENTERAAD. De heer van der Hoorn 30 jaren raadslid. Verordening tot verplichte aansluiting aan de drinkwaterleiding - Gelde lijke tegemoetkoming in de kosten van het aanbrengen van putjes. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter jhr. K. W. L. de Muralt. Afwezig de heeren Van der Weijden, Van Apeldoorn en Post. Alvorens tot de behandeling der agenda over te gaan, wenscht de voorzitter te memoreeren, dat de heer Van der Hoorn gedurende een onafgebroken tijdvak van 30 jaren het raadslidmaatschap heeft ver vuld. Dit is, aldus de voorzitter, een bewijs, dat de kiezers in hem alle vertrouwen stellen en waardeering voor zijn werk hebben. Spr. heeft steeds van nabij kun nen constateeren, dat die waardeering alleszins verdiend is, terwijl hij in hem altijd een voorbeeldig raadslid heeft gezien, van wien hij zeer veel steun ondervond vooral gedurende zijn wethouderschap. Na dat de voorzitter hem van harte geluk heeft gewenscht en de hoop heeft uitge sproken, dat het hem gegeven moge zijn nog vele jaren zijn krachten ten goede der gemeenschap te kunnen aanwenden. wordt hij door de overige leden persoon lijk gefeliciteerd. De heer Van der Hoorn brengt den voor zitter dank voor zijn hartelijke woorden, doch meent niet meer dan zijn plicht te hebben gedaan. Het verheugt hem ook steeds het vertrouwen der raadsleden te hebben gehad, hetgeen een aangename samenwerking niet weinig ten goede kwam. Indien zijn krachten het mogelijk maken, hoopt hij nog langen tijd de gemeentebelangen te behartigen. Nadat de notulen behoudens een opmer king van den heer Van Vliet onveranderd vastgesteld zijn, worden eenige ingekomen stukken behandeld, waarna aan de orde gesteld wordt de vaststelling eener veror dening tot verplichte aansluiting aan de drinkwaterleiding. De Voorzitter doet voor lezing van het concept, waarmede alle leden accoord gaan en hetwelk met alge- meene stemmen wordt aangenomen. De heer Hoogervorst vraagt in verband hiermede, of de eigenaar dan' wel de huur der van een perceel verplicht is het water gebruik te bekostigen. De voorzitter merkt op, dat dit ter beoordeeling van de stich ting staat. Enkele leden stellen er prijs op, dat de stichting het gevoelen van den raad weet. D. heeren Kroon en De Boer zijn van meening, dat het ook in het belang der stichting gewenscht is, dat de eigenaar het water betaalt, waartoe de huur naar evenredigheid zal worden ver hoogd. De heer Valentijn gaat hiermede niet acooord en vreest waterverspilling. De heer Van Vliet noemt een hem bekend geval uit de praktijk, waaruit blijkt, dat de eigenaar er voldoende op toeziet, dat on- noodig watergebruik niet voorkomt; z.i. zal het gewenscht zijn, dat de eigenaars het water betalen. Als de voorzitter dit punt voldoende besproken acht, wordt het voor stel van B. en W. in behandeling gebracht tot het gratis beschikbaar stellen van putjes voor elk aansluitbaar perceel, welk voorstel door den Voorzitter wordt toege licht. De heer Kroon kan er niet onverdeeld mee instemmen; de eigenaars der percee- len behooren voor den aanleg der binnen leiding enz. zorg te dragen. Nu gaat het z.i. niet op, om eigenaars, die geen inge zetene zijn, van gemeentewege te bevoor- deelen. Evenzoo geldt dit voor het geval, dat een openbaar lichaam of corporatie eigenaar is. De heer Hendrikse vindt het gratis leggen van gemeentewege niet juist, omdat meerderen nog niet aan het net zijn aangesloten. Overigens zal het moeilijk zijn, binnen een kort tijdsbestek de be schikking over een groot aantal putjes te verkrijgen. Spr. acht de oplossing van B. en W. moeilijk uitvoerbaar. Nu de verga dering niet sympathiek staat tegenover de wijze, waarop B. en W. de ingezetenen denken te gerieven, wordt door dit college het nader voorstel gedaan, voor de plaat sing van elk putje een zekere tegemoet koming te verleenen voor zooveel het per- ceelen betreft, wier eigenaars ingezetene zijn en die niet in eigendom zijn van open bare lichamen of corporaties. Hierdoor worden de ingezetenen vrij ge laten zich te wenden tot den vakman die zij verkiezen. De betrokken metselaar zal van de geplaatste putjes opgave verstrek ken, waarop na onderzoek uitbetaling kan volgen. De heer Hoogervorst kan alleen dan met dit voorstel medegaan indien de tegemoetkoming wordt verleend voor plaatsing door metselaars, die in de ge meente wonen. Deze restrictie achten de overige leden niet noodig. Vervolgens wordt voorgesteld het bedrag dezer tege moetkoming te bepalen op f. 5.en deze alleen dan uit te betalen, indien het putje is geplaatst binnen 2 maanden, nadat de verordening tot verplichte aansluiting is goedgekeurd. Vorenstaande voorstellen worden in stemming gebracht en aan genomen met 7 tegen 1 stem (tegen de heer Hoogervorst)In verband met deze aanneming wordt op de begrooting een bedrag ad f.3500.uitgetrokken. De heer Van der Hoorn wees er op, dat een soepele toepassing van het besluit noodig zal zijn, b.v. in gevallen, dat geen putje geplaatst behoeft te worden, terwijl toch extra kosten moeten worden gemaakt. Daartoe uitgenoodigd zijnde, deelde de voorzitter in het belang van een goed be grip der zaken mede. dat de aansluitlei- ding gratis door de stichting wordt aan gelegd tot 1 Meter binnen het perceel. Diegenen, die de leiding tot aan de ach terzijde van het perceel (b.v. de keuken) willen laten leggen, kunnen hiertoe in de gelegenheid worden gesteld door betaling jaarlijks van 8 °/o van het bedrag, dat wegens meerderen aanleg dan 1 M. binnen het perceel, is ten koste gelegd moeten worden. De leiding moet dan evenwel bul ten het perceel komen te liggen. In de betaling van deze 8 is tevens afkoop, volgens een op te maken tabel, inbegre pen. Bij lateren afkoop, die ten allen tijde kan plaats hebben, is derhalve niet meer het geheele bedrag der meerdere aanleg- kosten verschuldigd. De heer Hoogervorst stelde voor den ingezetenen een circulaire te zenden, waarin een en ander uiteen gezet wordt. Hiermede gaat de vergadering accoord. De heer Kroon wees er vervolgens op, dat er een tweetal gedeelten in de ge meente niet wordt aangesloten en dat z.i. wel rendabel is. Het betreft het Oude Kerkpad en enkele perceelen nabij den Kerkweg tusschen Aardam en Korteraar. Overigens komt het hem voor, dat de Schilk kan worden aangesloten, zonder eenige bemoeiing met de Ned. Spoor wegen, door op de hoofdsleiding langs het Aarkanaal een aftakking te maken; tevens ware dan door dit kanaal een electrici- teitskabel te leggen, waardoor eindelijk de bewoners aldaar ook van electrisch licht zullen kunnen worden voorzien. De voorzitter zal zich met Ir. Verheij in ver binding stellen. De heer Hoogervorst merkt bij de rond vraag op, dat de nachtverlichting op het Kerkoad niet op de gewenschte tijden brandt. De voorzitter neemt hiervan nota. De vergadering werd hierna gesloten. WADDINXVEEN. Aanvaring. Aan de Hooge Waddinxveensche brug had een aanvaring plaats tusschen de klipper Johanna, schipper R. uit Amster dam en de motorboot de Anthonie 2 eveneens uit A'dam, schipper van der G. De motorboat welke voor den brug moest wachten kon op dat moment niet terug slaan daar de motor weigerde. Zulks had het gevolg dat het op het andere vaartuig liep. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, de materieele schade is zeer groot. Het schip bekwam een gat in de romp boven de waterspiegel. Botsing. Op den Kerkweg nabij de Brug had een botsing plaats tusschen de auto bestuurd door den heer H. en een paard bespannen voor den wagen en bestuurd door V. en een wielrijder. De wielrijder kwam tus schen de voertuigen terecht, waarbij het rijwiel zware schade bekwam. Hij zelf kwam er wonder boven wonder goed af. Tijdens de zandstorting ten behoeve van den nieuw aan te leggen weg langs het Jaagpad alhier is de grond waarop de woningen staan van de Gebr. Verwey, zoo danig opengebarsten, dat één der wonin gen reeds moest ontruimd worden. Enkele jaren geleden zijn zijn nieuw gebouwd. De heer J. Hofman heeft zijn benoe ming tot lid van het burgerlijk armbestuur aangenomen. - De heer G. B. de Wolf te Eindhoven is benoemd tot onderwijzer aan de R.K. School „St. Jozef" aan den Kanaalweg al hier. Tot Secretaris van de Holl. Mij. van Landbouw voor de afd. Waddinxveen werd herkozen de heer Hoogeveen. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Nicolaas Adrianus van Rossum, j.m. 31 jaar en Cornelia Alida Stolwijk, j.d. 24 jaar, te Bodegraven. Getrouwd: Anton Krimpenfort, j.m. 25 jaar te Gouda en Catharina Petronella Jchanna Kromwijk, j.d. 25 jaar. Overleden: Comelis Meerburg, 80 jaar, echtgenoot van Petronella Hofman, eerder weduwnaar van Adriana van Dam. Gevonden voorwerpen: een biezen koffer met kleedingstukken. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. het eenige en eerste speci fieke middel. Het bevat een tegengift, waardoor de darmbacteriën, die de ont stekingen veroorzaken on werkzaam worden gemaakt. Dr.KAOE'i <&cstüunet AU zalf nf l.GOp. tobeen in zetpillen n f 2.25 p. doos bij alle Apothekers en Drogisten verkrijgbaar Vraart ko*t«looa Inllcbtlof eo bij KERKHOFF A Ca Naasankade 373. Amatcrdan. 3603 ■«BwaaaaaaEiiiüiBBaaaaaBBBBBBBaaaaBaBBaBaBaaaanaBBBai BBBaiiaii)iiUBiiiaBaiia.ib ts'td u s ui bTSïH hbbhbW aWs BTVïinïHTa'B OUDE en NIEUWE SCH00LB0EKHANDEL Nieuwe Rijn 45 Leiden Telef. 885 De boeken voor bovengenoemden zijn voorhanden bij 3 aawaMM MOEDERPLICHTEN zijn ook Moederzorgen. U voedt Uw baby zeJf. U zou graag Uw baby voe den. In beide gevallen zal Ovomaltine U helpen. Ovomaltine is een extract uit de waar devolle natuurproducten: versche eieren, Zwitsersche melk, mout en een weinig cacao. Ovomaltine smaakt heerlijk en versterkt Uw organisme. Het maakt U en Uw baby krachtig. overal vcrkri)gbaor In bassen I I 8602 van 10—2 uur, lokaal Nieuwsteeg No. 8. Goud, zilver, hand- en trapnaaimachines, dames- en heerenrijwielen, schilderijen enz. 3607 in een gouden lijst, bij aankoop van een KINDERLEDIKANT Prachtsorteering in prijzen vanaf f 6.90 3 fniWIM'e Bedden- en Meubelmagazijnen LLLUlim 0 Haarlemn-.erstr.No.54 Vraagt inlichtingen bij Uw Gasinstallateur of in onze T00NKAMER HOOIGRACHT 14 3653 3622 in het Notarishuis aan de Hoogewoerd No. 144 te Leiden, ten overstaan van Notaris A. J. C. v. d. Heyden te Leiden, bij opbod op Vrijdag 18 Sept., bij afslag op Vrfldag 25 Sept. 1931, des avonds 7 uren, van: Het winkelhuis met erf en tuin aan de Janvossensteeg No. 16 te Leiden, bevattende winkel- kamer, keuken, W.C en tuin; boven2 kamers en zolder, groot 1 are, 10 centiaren. Te bezichtigen Dinsdags en Donderdags in de weken van veiling en afslag van 24 uren, waarvoor men zich gelieve te vervoegen Janvossensteeg 22. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen 26 Oct. 1931. Inlichtingen bij voornoemden Kotaris van der Heyden, Apothekersdijk 34 te Leiden. 3167 LINCOLN Fords o i\ AIRCRAFT N.V, NEDERIANDSCHE FORD AUTOMOBIELFABRIEK. ROTTERDAM Official Ford-Dealer: N.V. „Het Motorhuis", Leiden, Morschsingel la, Stationsweg 1. 3624 naar maat vanaf f. 5.— per maand. Vraagt eens inzage stalen- collectie betere genre. Coupeurs bezoeken U door bet geheele land. Brieven Bureau van dit blad onder No. 455. n AMSTERDAM. Veertiendaagsche Maildienst van Amsterdam via Southampton, Algiers en Genua naar Port-Saïd, Suez, Colombo, Sabang, Belawan-Deli, Singapore, Batavia. Aansluiting op de stoomschepen van de Koninklijke Paketvaart-Mij. 2128 Korte zeereizen naar Southampton (eiland Wight) Algiers en Genua. Voor brochures, afvaartlijsten en verdere inlichtingen wende men zich tot de Agenten der Maatschappij. ROLLANDET&Co., Breestr. 61-63,Tel. 2353-2354 4—3 J

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 8