VISSCHEBU-FERinHTEN. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. KUNST EN LETTEREN. BEURSOVPRZICHT. INGEZONDEN. MARKTBERICHTEN. WEEKBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 763. Hedenmiddag 2 uur: 759. TELEGRAFISCH WEERBERICHT v. h. Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Hoogste stand 772.3 te La Corüna. Laagste stand 752.0 te Vardoe. Verwachting tot den avond van 15 Sep tember: Matige, later afnemende Zuide lijke tot Westelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Waarschijnlijk eenige regen. Zachter. Buitenlandsch Weerbericht. (Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt). Ten Westen van de Golf van Biscaye blijft de luchtdruk hoog en ligt thans de kern van een krachtig gebied van hoogen luchtdruk met barometerstanden boven 7.75 m.M. Tusschen IJsland en de Faroer- eilanden ligt eveneens een gebied van hoogen luchtdruk echter van minder be- teekenïs, terwijl de depressie in het Noord-Oosten thans verreweg in de Pool- zee ligt en die in het Noord-Westen op grooten afstand blijft, wordt het weer in onze omgeving beheerscht door geïso leerde ondiepe depressies in het Katte gat en over Ierland. In Ierland en Wales werd het veel warmer, terwijl de koude doordrong tot over Frankrijk en de Al pen. Het is te verwachten, dat de warmte vanuit het Westen aangevoerd in Zuid- Europa de koude zal verdrijven, doch dat in het Noorden de koude zal aanhouden. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorin.9 gr. C. (48 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 9'k gr. C. (49 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. Voorm. te 4 u. 06 min.; nam. te 4 u 27 m. Voor Maandag. Voorm. te 4 u. 48 m.; nam. te 5 u. 09 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 's Middags 12 uur 15Vt gr. C. Zweminrichting „De Zijl." 's Middags 12 uur: 15 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 7.54 n.m. tot 6.v.m. Zondag 7.52 n.m. tot 6.01 v.m. tie-vaartuig in dienst gesteld kan wor den. Op zijn verzoek heeft hierna de in specteur-generaal, ir. G. Hofstede, het schip officieel in dienst gesteld met een korte rede. waarin hij zijn beste wenschen uitsprak voor de toekomst van het onder wijsfonds. Daarna heeft de heer T. L. Mellema, inspecteur voor de scheepvaart te Gro ningen, als voorzitter van de commissie, die zich gevormd had om aan den direc teur van het Onderwijsfonds een hulde blijk aan te bieden ter gelegenheid' van het tienjarig bestaan van deze instelling, in een rede een overzicht gegeven van het werk van het Onderwijsfonds. Spr. bood den directeur daarna onder couvert een bedrag aan, dat ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van het Onderwijsfonds is bijeengebracht om te worden aangewend voor het doel en het werk van het Onderwijsfonds. Het is niet veel de tijden zijn slecht, naar men zegt hoe dat ook zij, wij weten dat gij zult pogen uw best te doen en dat ge zult trachten te doen wat ook voor u een waar held is: het pand te bewaren, dat u is toevertrouwd. IJMUIDEN, 12 Sept. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.851.30, Griet per kist van 50 K.G. f. 65—22, Tongen per K.G. f. 2.95—j.90. Groote Schol per kist van 50 K.G f.51, Mïddelscliol f.42—34, Zetschol f. 36-33, Kleine Schol f. 28—4.70, Schar f.8—3,60, Tongschar f. 47—26, Roggen per 20 stuks f. 3.50—3, Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f.31—4.50, Groote Schelvisch f. 46, Middel Schelvisch f. 3323, Kleinmidöe' Schelvisch f.13 50—11, Kleine Schelvisch r. 11—5 40, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 7467, Gullen per kist van 50 K.G. f. 19—4, Lengen per stuk f. 107—0.90, Wijting per kist van 50 K.G. f 4 40 4.30, Koolvisch per stuk f. 0.95—0.40, Makreel per kist van 50 K.G. f. 11.50—8.50 Aangekomen 6 Stoomtrawlers: IJM. 38 met f 3686, TJM. 184 met f. 1945, IIM. 85 met f 4349, IJM. 61 met f.1826, TJM. 110 met f.1705, IJM. 41 met f.1403. en 6 loggers: KW 178 met f.1227, K.W. 24 met f.1046. KW 124 met f.1081, KW 43 met f.946, KW 112 met f.606, K.W. 149 met 1.6497. KW 138 met 448 kantjes, KW. 140 met 499 kantjes voor Katwijk, K.W. 41 met 27 last. Praairapport Hr. Ms. „Vulcanus". 10 September. Op 54 gr. 30' Nbr. en I gr. 22' tot 1 gr. 57' 01. SCH. 328, 5 last: SCH. 275, 10 last, SCH 200, 13 last: SCH. 95, 21 last: SCH 365, '20 last. SCH. 289, 30 kantjes: K.W. 48, 10 last: K.W. 38, 8 last, K.W 85, 21 last; K.W 172 II last; K.W. 26, 7 last; MS. 2. 20 last; VL. 112, 6 last; verkend SCH. 78. DE ALGEMEENE TOESTAND. Een voorstel tot stilstand der bewapening Teleurstelling over de rede van Briand. Briand's rede is te Genève het onder werp van den dag, doch men merkt daar bij weinig anders dan teleurstelling. Men wijst er op dat de Fransche regeering we derom haar sta'ndpunt naar voren heeft laten komen om onvoorwaardelijk vast te houden aan het principe dat veiligheid vóór ontwapening gaat en men is zeer onvoldaan over het feit dat Briand met geen enkel woord over Grandi's voorstel Inzake een bewapentngsvacantie gesproken heeft. Ook zijn pleidooi ten gunste der Europeesche Unie heeft niet veel indruk gemaakt. Blijkbaar voelt men algemeen dat men aan Briand's woorden niet meer zooveel gezag mag toekennen als vroeger! Dat in tusschen Frankrijk zich toch dezer dagen over deze kwestie zal moeten uit spreken (men zie ook ons Buitenlandsch Weekoverzicht) ls een gevolg van het in dienen van een resolutie door de delegaties van Denemarken. Noorwegen, Nederland. Zweden en Zwitserland, welke ten doel heeft de Vergadering van den Volkenbond en den Raad opdracht te geven de regee ringen. die voor de ontwapeningsconfe rentie zijn uitgenoodigd, te verzoeken hun vasten wil uit te spreken en alles te doen, om de voorgenomen conferentie te doen slagen, en in afwachting van de resultaten zich te onthouden van eiken maatregel die een vermeerdering van de thans be staande strijdkrachten te land, ter zee en In de lucht ten doel heeft. In de middagzitting voerde gisteren de Spaansche vertegenwoordiger Salvador de Madariga 't woord over de ontwapenings kwestie. Deze rede was te meer van betee- kenis. omdat de Madariga gedurende eenige jaren directeur is geweest van de Ontwapeningsafdeeling van den Volken bond. De Spaansche vertegenwoordiger schilderde in optimistische termen het verloop van de besprekingen in de Ont wapeningscommissie. Hij wees op scherpe wijze de critiek af, die in het bijzonder van Duit-sche zijde tegen de door de Ont wapeningscommissie uitgewerkte alge- meene ontwerp-overeenkomst. was geko men. Hij gaf echter toe, dat 't pessimisme over de geheele wereld ten aanzien van het tot stand komen der algemeene ontwape ning ongetwijfeld rechtvaardig is, daar juist de groote mogendheden voortdurend hare bewapeningen vergrooten, de oor logstechniek steeds meer volmaakt wordt en de gastechniek buitengewoon „verbe terd" is. Madariga verlangde in tegenstel ling met het Fransche standpunt een vermindering van het tegenwoordige oor logsmateriaal. welke tegelijkertijd met een verlaging van de legeruitgaven moet plaats vinden. Een taak van de Ontwapenings conferentie is ook het tot stand brengen van een overeenkomst inzake den inter nationalen wapenhandel en de particuliere wapenfabricage. Hoe* weinig resultaat de Ontwapeningsconferentie ook moge heb ben, dit zal den Volkenbond, die momen teel reeds zoo sterk is. dat hij de ern stigste moeilijkheden kan doorstaan, niet deeren. Tenslotte sprak Madariga zich uit tegen den eisch van verlaging der Vol kenbondsuitgaven. Voor een bijna leege zaal spraken hierna nog de vertegenwoordigers van Panama en Australië, die de noodzakelijkheid van slgemeene ontwapening betoogden. DUITSCHLAND. Een nieuwe noodverordening. Het rijkskabinet heeft gisteren weer vergaderd over de wijziging der noodver ordening en besloten alle nieuwe maatre gelen in één groote nieuwe noodverorde ning samen te vatten. Prof. Schmidlin is gisteren voorloopig op vrije voeten gesteld. o- ENGELAND. Voortgezette besprekingen in 't Lagerhuis. De R. 100 wordt verkocht. Salarisverlaging in het leger. Het Lagerhuis heeft gisteren in tweede lezing het bezuinigingsprogram behan deld. Mac Donald verklaarde dat het maatregelen bevat, die door de buitenge wone toestanden gerechtvaardigd zijn. Hij zou dergelijke maatregelen nooit hebben voorgesteld, indien zij niet een nationale noodzakelijkheid waren. Verder deelde hij mede, dat ter bezuini ging het luchtschip R 100, het zusterschip van het verleden jaar verongelukte lucht schip R 101. zal worden verkocht. Als vertegenwoordiger der arbeiders partij sprak na Mac Donald de vroegere minister van binnenlandsche zaken, Cly- nes die de noodzakelijkheid erkende om, de financiën van het land in orde te bren gen. Hij wees er echter op, dat tengevolge van de regeeringsmaatregelen de arbei ders het noodzakelijke zullen moeten ont beren, terwijl anderen hun leven van luxe zullen kunnen voortzetten. Ook protes teerde hij tegen de methode, welke de re geering wil volgen, om de bezuinigings maatregelen bij verordening af te kon digen. De sprekers der-conservatieven en libe ralen verklaarden, dat hun partijen met de voorgestelde maatregelen instemmen. De beraadslagingen worden Maandag voortgezet. Snowden heeft gisteravond voor de ra dio zijn standpunt nog eens uiteengezet. Een order van het ministerie van Oor log bepaalt, dat de salarissen van offi cieren en manschappen een verminde ring zullen ondergaan van ongeveer 10 procent; de hooge rangen iets meer, de lage Iets minder. Een salaris van 1000 pond wordt verlaagd tot 890 en een van 500 tot 445. Onderofficieren, die 15'/- shil ling per dag verdienen, krijgen nu 13'/z en de soldij van de soldaten wordt ver laagd van 80 tot 70 cent per dag. De offi cieren zullen bovendien nog een korting krijgen in hun toelagen op galakleeóïng en andere uniformen. Het Vakvereenigingscongres te Bristol heeft gisteren verschillende moties aan genomen, die ter kennis van de regeering zullen worden gebracht. Een motie ver langt de nationalisatie van alle ijzer- en staalbedrijven; een andere de stichting van een woningbouwcommissie voor ar beiderswoningen ten plattelande; weer een andere de openstelling van bioscopen op Zondag met inachtneming van den rustdag voor het personeel. Het congres besloot een rapport in te dienen over de fiscale en tariefkwestie en heeft daarin de leden van den Algemee- nen Raad herkozen, met uitzondering van Benn Tillett, die geen herbenoeming wenschte. SPANJE. Overeenstemming tusschen Vaticaan en Spaansche regeering. Naar verluidt zijn de onderhandelingen tusschen de regeering en het Vaticaan met succes beëindigd. Het Vaticaan ziet af van den terugkeer van den kardinaal Primaat Segura naar Spanje, terwijl de regeering zich bereid verklaard goed te keuren, dat de zetel van den kardinaal- primaat voorloopig bezet wordt door een door het Vaticaan te benoemen persoon. Het Vaticaan ziet bovendien af van den terugkeer van den bisschop van Vitoria. BOLIVIA. Muiterij in het leger. Volgens te Londen ontvangen telegram men zijn 2 regimenten van het Boliviaan- sche leger aan het muiten geslagen. Een officier is aan de bekomen verwondingen overleden. DE ORKAAN IN HONDURAS. NEW-YORK, 12 Sept. (V.D.) Volgens de tot dusver hier ontvangen telegrammen zijn te Belize in Honduras tot nu toe on geveer 150 dooden geborgen. Er zijn ver moedelijk ongeveer vierhonderd dooden en duizend gewonden. Van de 13.000 hui zen der stad werden de meeste verwoest. De materieele schade bedraagt ruim twee milliard dollar Gevangenen zijn te werk gesteld voor het maken van graven. Door den vloedgolf zijn vele personen verdronken, die door den orkaan gespaard waren gebleven. Dozijnen kleine schepen werden door de vloedgolf met geweld op het strand geworpen. De stad was den afgeloopen nacht in duisternis gehuld, daar de gas- en elec- triciteitsvoorziening gestoord zijn. Twee vliegtuigen hebben opdracht gekregen levensmiddelen en medicijnen van Mana gua (Nicaragua) naar Belize te brengen. Schepen worden gereed gemaakt voor het verleenen van steun op grooteren schaal. De orkaan heeft ook langs de Westkust van Mexico gewoed. In San Juan werden twee personen gedood en van vele huizen werden de daken afgeslagen. STADSNIEUWS. Het 18de Oriëntalistencongres. DE SLOTZITTING. Hedenmorgen te 10 uur is in de groote Stadszaal het 18de internationale oriën- talistencongres officieel gesloten. De voorzitter, prof dr. C. Snouck Hur- gronje deelde mede, dat het raadgevend comité voorstelt het volgend congres te Rome te houden, waartoe bij acclamatie werd besloten. De secretaris, dr. J. H. Kramers las ver volgens een aantal resoluties voor, welke alle werden aangenomen. Allereerst nam het een resolutie aan van de sectie het Verre Oosten, waarin zij, gezien het tekort aan bestaande sino logische bronnen en het bijna totale gemis aan samenwerking op het gebied der Chineesche onderzoekingen, de aandacht vraagt van alle wetenschappelijke instel lingen en personen, welke daarin belang stellen voor de dringende noodzakelijkheid van vertalingen en aanwijzingen van de belangrijkste Chineesche litteraire wer ken. Voorts sprak deze sectie de hoop uit, dat middelen zullen worden gevonden voor de uitgave van een geregelde bibliographie van nieuwe Chineesche publicaties. In het bijzonder drong zij aan op de spoedige en afdoende voorbereiding van een index van alle namen en technische bijzonderheden betreffende de geschiede nis der 24 dynasties in China. Voorts werd op voorstel van de Indi sche sectie een resolutie aangenomen, waarin het congres zijn leedwezen uit spreekt over de niet-voltooiing van jaar gang 1926 van de „Orientalische Biblio graphie", hetgeen door financieele moei lijkheden achterwege bleef. Daarna werd besloten een commissie in het leven te roepen, welke aan het vol gend congres een schema zal voorleggen van voorbereiding van een woordenboek voor het Sanskriet. Bovendien drukte zij haar groote in stemming uit over de aankondiging door de Indische regeering van een nota. waar- In zij de wetenschappelijke instellingen faciliteiten toezegt bij het doen van ar- chaelogische onderzoekingen. Voorts betuigde deze sectie haar groote instemming met de onderzoekingen op het gebied van Indische muziek, welke door dr. A>. A. Bake, onder auspiciën van het instituut Kern worden verricht. Zij sprak de hoop uit. dat het provinciale gouvernement en de wetgevende organen daartoe den ruimst mogelijken finantiee- len steun zullen verleenen. Tenslotte drong zij met klem aan op voltooiing van het in 1913 begonnen rap port over moderne indlsche architectuur, zoowel omvattende Britsch-Indië als de Staten. Zij psrak verder haar bijzondere waar deering uij, voor het werk van het Insti tuut Kern in het belang van de Ooster- sche studiën, vooral door de uitgave van de „Jaarlijksche bibliographie van de in dlsche archeologie" en sprak den wensch uit, dat het Instituut in staat zal zijn een volledige historische en archeologische atlas van Groot-Indië uit te geven. Tenslotte drong zij aan op de verfil ming van ritueele handelingen, welke de godsdienstige cultus in het Oosten bege leiden. Op voorstel van de sectie Semietische volkeren en talen werd tenslotte een re solutie aangenomen, waarin zij er bij de verschillende regeeringen op aandrong om het mogelijk te maken, dat de Uni versiteit van Weenen haat publicatie van Zuid-Arabische inscripties van de verza meling Glaser kan voortzetten en vol tooien. Nadat de voorzitter het congres vervol gens officieel gesloten had verklaard, sprak prof. Lehmann Haupt uit Inns bruck namens de leden woorden van dank en hulde voor de organisatie en de gast vrijheid. Om 1 uur begaven de leden zich met hun dames naar Amsterdam, waar in het Koloniaal Instituut een thee werd aan geboden. BINNENLAND. DE SLUITING DER STATEN-GENERAAL. Door minister Ruys de Beerenbrouck. In het gebouw der Tweede Kamer vond hedenmiddag de vereenigde vergadering plaats van de beide Kamers der Staten- Generaal tot sluiting van de zitting 1930—1931. Voorzitter was mr. W. L. l^aron de Vos van Steenwij k, de voorzitter der Eerste Kamer, die melding maakte van het Kon. Besluit, waarbij minister Ruys de Beeren brouck wordt gemachtigd de. zitting in naam der Koningin te sluiten. Spreker benoemde tot leden van de I commissie van ontvangst en uitgeleide: de Eerste Kamerleden v. d. Bergh en Briët en de Tweede Kamerleden Marchant, Aal- berse, Van Boetzelaer en Van Hellenberg Hubar. Nadat de minister was binnengeleid I hield deze de volgende rede: „Het heeft Hare Majesteit de Koningin behaagd, mij op te dragen de zitting van de Staten-Generaal in Haren naam te sluiten. In het jaar, dat achter ons ligt, zijn, dank zij Uwe medewerking, maatregelen j getroffen, strekkende tot het verleenen I van steun aan bedrijven, welke door de economische, crisis in noodtoestand ver- keerden. Het gemeen overleg met de Staten- Generaal h^eft voorts tot onderscheidene andere wettelijke maatregelen geleid. De Koningin heeft mij opgedragen U haren dank te betuigen voor Uwen ijver en Uwe toewijding aan 's Lands belang. In naam der Koningin en daartoe door Haar gemachtigd, verklaar ik deze zitting der Staten-Generaal te zijn gesloten." Nadat den minister uitgeleide was ge daan, sloot de voorzitter de vergadering. WEEKBLADEN. „De Groene Amsterdammer" opent met een hoofdartikel van prof. mr. F. G. Schel- tema over; „Het goed recht der demo cratie". Dr. Jan Romein bespreekt het nieuwe boek van Isaac don Levine over Stalin. Mr. M. Kann beschouwt de Twaalf de Volkenbondsvergadering; L. J. Jordaan wijdt aandacht aan de film „Onteerd", die enorme belangstelling trekt. Mr. A. C. Josephus Jitta vraagt zich af, hoe of de Regeering de begrooting sluitend moet maken. Lou Lichtveld behandeld de mu ziek van Java en Bali. „Het Leven" brengt een merkwaardige verzameling van misdadigersoogen, gego ten volgens het systeem Polier uit Wee nen. Voorts foto's van de reeks artisten die geruïneerd werden door het faillisse ment der Amstelbank. alsmede van de filmsterren die „cour" houden in de hall van het Hotel Bristol te Berlijn. Diverse foto's toonen de Hollanders-in-trainlng voor den zwemovertocht te Calais. Den Doolaard bespreekt het Lavendelplukken te Frankrijk. Merkwaardige opnamen van de misda- digersplaag in Amerika treffen wij aan in „de Wereldkroniek" Interessant is ook het artikel over „Waarheen en waarom trek ken de vogels?" Tenslotte een overzicht van Italie's luchtmacht, tijdens de groote luchtmanoeuvres. De „Haagsche Post" bespreekt de ge beurtenissen tijdens de Volkenbondsver- gadering en eindigt deze beschouwing met „Hoe maken wij een eind aan de crisis en als antwoord „Sparen en nog eens sparen! Vervolgens een artikel over het „proletarisch" kaartspel der Bolsjewiki. Voorts wordt het volgens dit blad minder gelukkige eerste optreden van Eduard van Beinum als tweeden dirigent van het Concertgebouworkest besproken Tenslotte de gebruikelijke rubrieken. NEDERL. VEREENIGING VOOR GEMEENTEBELANGEN. Gisteren heeft de Nederlandsche ver- eeniging voor gemeente belangen te Maastricht een vergadering gehouden on der voorzitterschap van mr. S. J R. De Monchy. Tot bestuursleden werden ge kozen: in de vacature J. Kardux, die zich niet meer herkiesbaar heeft gesteld, mr. Heerkens Thijssen, verder de heeren U. Meys te Rijswijk en mr. K. Nieland te Groningen. 'a DAGBLAD „DE TIJD". Naar wij vernemen is gisteravond het definitief besluit gevallen, waarbij de aan- deelen van de N.V. „Dagblad en drukkerij De Tijd' aan de N.V. Drukkerij de Spaarne- stad te Haarlem overgaan. Nadat de noo- dige formaliteiten zullen zijn vervuld zal dus „De Spaarnestad" de exploitatie van de dagbladen De Tijd en Amsteibode en de drukkerij het Kasteel van Amstel te Amsterdam ter hand nemen. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken- wordt niet teruggegeven. AAN ALLEN IN NEDERLAND, DIE IN ARBEID VAN DEN VOLKENBOND BELANG STELLEN. Dezer dagen is de Assemblée van den Volkenbond weer bijeengekomen; en wij zijn daarmede het Volkenbondsjaar inge treden. waarin de Ontwapeningsconfe rentie zal worden gehouden De Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, zich bewust van haar speciale roe ping in dezen als Volkenbondsveree- niging, heeft gemeend, dat het op haar weg ligt de gelegenheid te openen niet slechts voor haar leden, maar ook voor alle andere landgenooten. wien den Volken bond ter harte gaat, om van hun belang stelling in de Ontwapeningsconferentie uit dit oogpunt te getuigen. Maatregelen zijn in voorbereiding voor de aanbieding aan de Conferentie van een Adres, waarin deze belangstelling en haar beweegredenen en oogmerken tot uitdruk king worden gebracht Met het oog op de groote kosten, welke aan de organisatie van een adresbeweging van dezen aard zijn verbonden, doet het Dagelijksch Bestuur van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede hiermede een beroep op allen, die haar actie willen hel pen bevorderen, om financieelen steun, on der mededeeling, dat alle bijdragen, groote en kleine welkom zijn en gaarne zullen worden in ontvangst genomen, hetzij door het Secretariaat: Jan van Nassaustraat 93 te 's-Gravenhage; hetzij door den Pen ningmeester mr. S. K. D. M. van Lier, Laan Copes 46 te 's-Gravenhage of door Storting op de girorekening der Vereeni ging No. 11245. De Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, die vertegenwoordigers van alle richtingen omvat, hoopt op aller steun, teneinde een krachtige werkzaamheid te kunnen ontwikkelen. Het Dagelijksch Bestuur: Jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, Voorzitter. Mevrouw C. Bakker—Van Bosse, Onder-voorzitster. Prof. mr. A. Anema. Mej. L. C. A. van Eeghen Mevrouw C. A. Kluyver. Mr. J. Limburg. Mr. A. van Rijckevorsel. Prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine. W. H. Vliegen. Mr. S. K. D. M. van Lier, Penningmeester. H. Ch. G. J. van der Mandere, Algemeen-Secretaris. Mr. A. A. Reepmaker, 2de Secretaris. AMSTERDAM. 12 Sept. De beursstem- ming was heden opnieuw verbeterd en in de koersen kwam dit duidelijker tot uit drukking dan gisteren. De affaire bleek evenwel van beperkte afmetingen. Zelfs in Koninklijke kwam het slechts tot een kleine affaire. De noteering, die gisteren na het officieele slot tot 142'/; was ge daald, stelde zch bij de opening op 148 waarna nog een kleine verbetering viel te constateeren. Amerikaansche soorten prijs houdend. Unie Levers trokken ruime be langstelling De eerste koers was reeds hooger waarna nog een verder herstel plaats vond. Een noteering van 130 werd bereikt. Toen volgde een kleine in zinking. Philips monteerden tot 70 pCt. Calvé Delft vast. Ned. Ford haalden plm. 10 »/o van het recente verlies in. Aku's golden eerder wat lager. Het flauwe slot van de Amerikaansche suikermarkt was oorzaak dat suikerwaar den niet profiteerden van de algemeenen tendenz. De noteeringen waren weinig veranderd. Rubbers en Tabakken waren goed gedisponeerd en wisten zich zonder uitzondering te verheffen. Scheepvaarten en Mijnaandeelen stil. Amerikaansche fondsen waren onregelmatig. LEIDEN, 11 Sept. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling Ver. „Leiden en Omstreken". Andijvie f. 0.40—1, Kroten f. 1—2, Komkommers f. 1—3, Bloem kool I f. 5—16, id. II f. 1— 8.4Ó, Roade Kool f4—5 50, Savoye Kool f. 3.20—5.10, Groene Kool f.1 404.20, Meloenen f.530, Pieter selie f. 0.50—1.10. Prei f. 1.40—2.40, Krop salade f. 0.40—1.80, Selderie f. 0.801.50, Bieekselderie f. 20—25, Wortelen f. 4.10- 8.40, Perziken f. 214. Per 100 stuks. Kroten f. 1—3, Kroten, gek. f. 7—10, Sni j- boonen f. 20—52, Stokboonen f. 10—30, Pronkbocnen f. 10—15, Stamboonen f. 11—25, Postelein f. 5—8, Spinazie f. 10—15, Uien f. 3—4. Wortelen f 4—7, Spruiten I f. 10— 16, id. II f. 2-6. Per 100 K.G. Botermarkt, 12 Sept. Prima fabrieks- boter f,145, prima boerenboter f. 1.40—1.50, goede boerenboter f.1 25—1.35, per K.G. Aangevoerd 65-8, 20-16 vaten, wegende 1505 K.G. Handel vlug. Turfmarkt van 7 tot en met 12 Sept. Geen aanvoer. Prijs .f 7—8 per 1000 stuks. ALPHEN AAN DEN RIJN, 11 Sept. 1931. N.V. Tuinbouwveiling. Spinazie f.8—12; Heerenboonen f. 1428 per 100 KG. Peen f.4—6; Kroten f. 2.80—3.50; Uien f.6; Andijvie f. 12 per 100 bos. Kropsla I f.2; Komkommers I f.46; Bloemkool I f. 10 12 per 100 stuks. Eierenveilirig. Kipeieren f. 5.406.20; Eendeieren f.45 per 100 stuks. BOSKOOP, 11 Sept. Coöp. vereen. „De Boskoopsche veiling". Rozen per bos: Had- ley 46—62 ct.. Ophelia 8—13; Golden Ophelia 25—40, Columbia 3045, Marcel Royer 18—28, Mac. Keiler 30—40, Rosa- landia 50—60, Else Poulsen 60—70, Polyan- tharozen 3040, Wilh. Kordes 2638, Kil- ham 3852, Germama 1620, Florex 50 65, Jules Bouche 3143, Butterfly 2848 Claudius Pernet 25—35, Phoebe' 3540, Potin 45, Briarcliff 20—353, Winnett 20. Diversen per bos: Clematis Durandi 25— 30, Lelies 6070, Gladiolen 6, Physalis Franehetti 30—45, Anjers 10—15 ct. KATWIJK AAN DEN RIJN. 11 Sept. Tuinbouwver. Katwijk en Omstr. Aanvoer: 300 kisten aardappelen, 4000 bos peen, 12.500 bloemkool. 440 kisten peen. Eigen heimers per kist van 25 K.G. f. 11.90; Peen per 100 bos f. 4.50—7.60; Bloemkool lste soort per 100 f. 15.10—19.80; Peen per kist van 20 K.G. f. 11.40. VEUR, 11 Sept. Eng. Komkommers le srt. f. 23.10, idem 2e srt. f. 11.50, idem 3e srt. f. 0.500.80, idem wankleurige f 1 —2, idem stek f. 0.10—0.20; Gele Kom kommers le srt. f. 2.50—3.80, idem 2e srt. f.1—1.80. idem 3e srt. f. 0.50—0.80, idem stek f. 0.10—0.20; Kropsla le srt. f.0.50— 1.30; Peen f. 5.10—8.30: Bloemkool le srt. f. 4.60—9.10. idem 2e srt. f.2—2.60, idem uitschot f.11.40: Tomaten mid. f. 4.60 5.10, idem gr. ronden f.3—3.50, idem 2e srt. f. 4.104.40, idem 3e srt. f. 22 20, Idem bonken f.33.50, idem rijp f 4—5- Andijvie per 100 f. 0.60—1.30, Spinazie f.0.24—0.47; Postelein f.7—7.30; Rabarber per 100 bos f.13: Snijboonen f.2939; Spercieboonen f.26—37: Meloenen f. S— 36; Druiven f.2427. Vrije veiling, 11 Sept. 12183 kipeieren f. 5.506.50, 207 Eendeieren f.55.80; Kippen f. 0.701.95; Konijnen f. 0.402 65 Duiven f. 0.100.33. Het Wapen van Veur, 11 Sept. 17883 Kipeieren f. 5.70—7.15, 326 Eendeieren f.5 —6; 348 Kippen f.0.90—1.50; 13 Eenden f. 0.700.75; 91 Konijnen f. 0.30—2; 35 Duiven f. 0.18—0.40. 1 5-1 i

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3