VEUR-LEIDSCHENDAM P. MUSTERS thans reeds ViSSCHERU-BERICKTEN. INGEZONDEN. RADIO-PROGRAMMA. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. A. van der Helm geb. Vie- veen, Z. Overleden: W. Pesschier m. 84 jaar; F. J Dijsselhof m. 52 jaar. VEUR—LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. Benoenling wethouders. Onder voorzitterschap van den burge meester kwam de raad van Veur in open bare zitting bijeen. in zijn openingswoord heette de voor zitter de aanwezigen op deze eerste zit ting van de nieuwe periode van harte welkom in het bijzonder de nieuw geko zen leden. Alvorens verder te gaan wil spr. een fout herstellen. In de vorige zitting welke gecombineerd was, had spr. afscheid wil len nemen van den heer Hendriks welke hier niet meer is teruggekeerd. Een ter door het overlijden van den heer Schmal is hij hierin verhinderd; vandaar, dat hij thans den heer Hendriks die nog slechts korten tijd zitting had dank brengt voor ddtgene, wat hij in dien tijd in het be lang van de gemeente heeft verricht. Hierna wordt overgegaan tot beëediging waarbij alle leden den eed afleggen. De voorzitter wenscht de leden geluk met hun zitting nemen. De heer De Koning zegt den voorzitter dank voor de vriendelijke woorden. Volgt verkiezing wethouders. Tot leden van het stembureau worden i aangewezen de heeren Blonk en Borst. Vacature Weerdenburg. Uitgebracht op i de heer Weerdenburg 7 stemmen en 3 j stemmen blanco. i De heer Weerdenburg verklaard de be noeming te aanvaarden. Vavature van Heiningen. Uitgebracht op de heer van Heyningen 7 stemmen en 3 stemmen blanco. Ook deze aanvaardt zijn benoeming. Verkiezing lid van de commissie van beheer voor de lichtbedrijven, vacature de Koning. Uitgebracht worden op den heer de Koning 10 stemmen, 1 stern blanco. De benoeming wordt door de heer de Koning aangenomen. Verkiezing 5 leden van de commissie tot onderzoek van de gemeentebegrooting 1932. Aangewezen worden de heeren Zand wijk, Borst, Blonk, Schrader en Koerts. De heer Raaphorst doet het genoegen, dat de minderheid nu ook vertegenwoor digd is. Hierna volgt sluiting'. Over de maand Augustus werden door de Vereeniging voor ziekenhuisverpleging ingeschreven 64 leden, zoodat het aantal thans bedraagt 4142. De pl. afdeeling van den Chr. Boercn- en Tuinders Bond heeft een excursie ge- maak i naar Wageningen ter bezoek aan de Plantenziektekundigen Dienst. j Gisteren is door de vereeniging Volksonderwijs een collecte gehouden welke f44 heeft opgebracht. De opbrengst i heeft een belangrijke daling ondergaan, wanneer men in aanmerking neemt, dat in 1928, 1929 en 1930 resp. f.130, f.91, en f.78 bedroeg. Abonnementen en Advertentiën kunnen worden opgegeven aan L00LAAN 107 - VOORBURG. VOORSCHOTEN. ERNSTIGE BRAND. 34 Varkens in de vlammen omgekomen. Gisternacht is omstreeks een uur door cenige Haagsche visschers brand ontdekt in de op het terrein van den groente- kweeker D. Flinterman aan den Veursche weg gelegen schuur onder deze gemeente. Ook de bewoner van de nabij gelegen hoeve „Vliet en Wegen" was wakker ge worden en waarschuwde den eigenaar; een andere buurman ging de brandweer alar meeren. Toen deze ter plaatse verscheen het was inmiddels kwart voor twee ge worden was het niet meer mogelijk den brand te blusschen, daar de schuur of juister het schurencomplex, ten deele ge vind mei een wagen rietmatten en ongeveer 11000 K.G. stroo geheel had vlam gevat- en een groote hitte verspreidde. Derhalve bepaalde de brandweer zich onder leiding van den heer D. J Brinks er toe, uitbreiding door het overslaan van vonken op de hoeve „Vliet en Wegen' te voorkomen. Zij kon evenwel niet ver- hinoieren dat de varkens, welke zich in de schuur bevonden, in totaal 34 stuks, jr.mmerlijk in de vlammen omkwamen. Tevens gingen 40 balen meel, welke mede in de schuur waren opgeslagen, verloren. De brand verspreidde een zoodanige gloed, dat deze zelfs in Rotterdam en Gouda zichtbaar was. Een en ander trok dan ook zoowel uit den omtrek als uit genoemde steden veel belangstelling. Omtrent de oorzaak van den brand stelt de politie een uitgebreid onderzoek in, waarbij de mogelijkheid van brandstichting waarschijnlijk wordt geacht. Ir? dit verband zoekt men naar een onbekende, die omstreeks één uur per fiets de Kniplaan is afgereden. Openlucht-concert. Bi. gunstig weer zal morgenavond te 8 uur het uitgestelde concert van „Benve nuto plaats nebben in het burgemeester Vernedepark. Hetzelfde programma zal worden uit gevoerd. Begonnen zal echter worden met a30?! „de viendra' Marche Funèbre, T pe'becq, ter nagedachtenis aan den "f'®*, i' M va" Kempen Sr. de onlangs o erleden oprichter en beschermheer van „Benvenuto Het publiek wordt verzocht na het uit- voeien van dit muziekstuk geen teekenen van goed- of afkeuring te geven. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik Jan, z. van N. de Mooy en P. van de Pol; Wilhelmina Jonauna, d, van H. J. van Velsen en A. H. W. den Elzen, Elisabeth Cnariotta, d. van A. J. Turion en J. C Emeis. Ondertrouwd: U J. de Graal, 24 jaar en N. de Ruiter, 21 jaar; L. H. van der Pust, 28 jaar en A. M M. Duijnisveld, 29 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd. K. P, M. van Wensen, van Amsterdam, Leidscheweg 102a; E. Janzen, van s Gravenhage, Leidscheweg 172; C. Nouhuijs en echtgen., van Leiden, Wijn gaardenlaan 52. Vertrokken: J. J, H. van Loenen, geb. v. d. Tuin, naar Leiden; J. A. Buijs, naar den Helder; M. Fuhr, naar Wassenaar. Gevonden voorwerpen: een portefeuille met inhoud, een rijwielbelastingmerk, een vulpenhouder, een armband. WARMOND. Auto-ongeluk. Doordat een vrachtauto, komende van de richting Sassenheim, zonder vooraf gaande waarschuwing den Warmonderdam- scheweg wilde inrijden reed een personen auto de vrachtwagen van achteren aan en bekwam ernstige beschadiging, terwijl de inzittenden, de familie N. uit Rotterdam, licht werden gewond. De politie heeft de zaak in onderzoek. Gewonden voorwerpen: Ten bureele van de politie zijn als gevonden gedepo neerd een bril en een sleutelring ïpet sleu tels, terwijl aangifte is gedaan van het verliezen van een dekzeil. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Augustus ingelegd een bedrag van f. 7 936.23 terwijl werd terug betaald een bedrag van f. 1801 43. Het laat ste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer van 3764. WASSENAAR. Met St.crt. no 170 zijn verzonden af drukken van de akte betreffende de N.V. Bouw Mij. v.h. S. F. Verboog, alhier. ZEVENHOVEN. Begrafenisrcclitcn. Voor de inning van begravenisrechten der alg. gemeenschappelijke begraafplaats te Noorden, is een regeling door den raad dezer gemeente vastgesteld. Een geslaagd schoolfeest. Op bijzondere wijze is in wijk Amstel voor de kinderen van de Chr. school een Koninginnefeest georganiseerd. 's Morgens maakten de leerlingen een boottochtje, aangeboden door den heer T. de Rooij. Daarna werd de. jeugd onthaald on talrijke versnaperingen."Voorts werd de dag doorgebracht met velerlei spelletjes als hindernisrijden per fiets enz 's Avonds vond een lampion-optocht door grootere en volwassenen plaats, wat door de kron kelende oevers van de kromme Mijdrecht eèn fantastisch gezicht opleverde en een moe" s'ot van dezen dag vormde. ALPHFVN. AFSCHEID Ds. H. W. H. VAN ANDEL. Een treffende rede. Velen hadden zich gisteravond opge maakt naar het kerkgebouw Hoofdstraat om getuigen te zijn van het afscheid van ds. H. W. H. van Andel, predikant der Ger. Kerk te Oudshoorn. Niet alleen zagen wij in het bijkans geheel bezette kerkgebouw uitsluitend de ledeh dier kerkelijke ge- j meente, doch ook tal van andere belang- stellenden, zoomede den burgemeester, dr. H. J. Lovink, den wethouder G. M. Hern- green, de raadsleden der Chr. Hist, fractie, de heeren W. J. Sprey en C. Koren, voorts ds. J. H. A. Bosch als collega der Geref. Kerk Raadhuisstraat, ds. Nauta van Wou- brugge als consulent en tal van anderen. Onder het gemeenschappelijk zingen van Psalm 27 7 besteeg de scheidende leeraar den kansel. Voor den aanvang der gods dienstoefening wenschte spr. twee mede- deelingen te doen, allereerst, dat de kerke- raad had besloten na afloop van den dienst geen toespraken te zullen houden, ten einde de bedoeling van den dienst ook dezen avond volkomen te handhaven, en ten tweede, dat voor een ieder, die dit wenschte, na afloop gelegenheid bestond om in de consistorie afscheid te nemen. Na belijdenis des geloofs, las spr. het schriftgedeelte Pred. 3 van 18: „Alles heeft een bestemden tijd, en alle voor nemen onder den Hemel heeft zijnen tijd.". Na in gebed te zijn voorgegaan, hield ds. v. Andel vervolgens een korte inleiding en toespraak. Allereerst zeide spr., zal me nigeen zijn verrast en teleurgesteld door mijn ontvangen beroep van ae Ger. Kerk Rotterdam (Zuid), na hier slechts 2l/s jaar in uw midden te hebben gearbeid. Daar ik echter aan het begin van mijn loopbaan sta, wil ik u eerlijk bekennen, dat ik steeds heb gewenscht en begeerd, dat ik hier niet tot mijn emeritaat zou behoeven te blijven, maar mij een grooter arbeidsveld zou wor den toegewezen. Dit komt thans echter betrekkelijk geheel onverwachts. Ook mij heeft deze spoedige verwezenlijking feite lijk verrast en vele weten, welke moeilijke dagen ik heb doorleefd; doch het mocht God behagen mij het gevraagde licht te geven, dat ik vrij moediglij k den kerkeraad van Rotterdam-Zuid kon berichten het be roep te kunnen aannemen. Velen onder u j heeft dit teleur gesteld, anderen verwon derd, terwijl nog weer anderen hierover feitelijk ontstemd waren. Het eerste ver heugde mij, het andere deed mij leed, doch gelukkig heb ik de laatste dagen bemerkt, dat velen tot andere conclusies zijn ge komen. In deze 2»/s jaar zijn talrijke innige banden ontstaan, die door mijn vrouw en door mij ook na mijn vertrek steeds in aangename herinnering zullen blijven. Af zijdig echter ook dezen avond van al het natuurlijke, willen wij u boven alles ook in deze ure wijzen op Gods trouw en blij vende liefde. Wat ook verandert of ver wissel t.Diens trouw is altijd dezelfde. Als tekst van overdenking had spr. ge kozen de schriftwoorden uit Hebreeën 13 8: „Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde en in der eeuwigheid." In de eerste plaats wilde spr. wijzen op de troost dezer onveranderlijkheid van Jezus Christus en in de tweede plaats op den ernst. Allereerst wijzende op de troost voor den tusschenzang, zegt spr., er zijn woor den in de H. Schrift, die zoo hoog boven ons staan, dat wij er door overweldigd worden. Zulk 'n woord is dit tekstwoord. Dit woord plaatst u tegen de onbegrens- heid. Dit hoeft echter niet zoo te zijn, als u het maar op de juiste wijze weet te be naderen. De schrijver van dezen Hebreeën brief geeft als het ware in dit hootdstuk een verzameling van verschillende verma nende gebeurtenissen, zoomede de sterf lijkheid van den mensch, zoo ook dus van de vergankelijkheid van den Evangelie prediker. Maar daarom behoeft de kerk van Christus niet te wanhopen, daar Jezus Christus gisteren en heden dezelfde is en in der eeuwigheid. Aan Jezus Christus die op aarde gekomen is tot behoud van zondaren en zittende ter rechterhand Gods, is gegeven alle macht in Hemel en op aarde tot in eeuwigheid als het Hoofd der Kerk en Herder Zijner schapen. Jezus Christus is de onvergankelijkheid. Alles moge veranderen, zelfs de beschouwing over Zijn persoonlijkheid, Hij is en blijft dezelfde. Geslachten mogen vallen, Hij blijft dezelfde. Gij behoeft niet te twijfelen dat Zijn Koninkrijk zal ondergaan, daarom blijft Zijn gemeente ook bestaan, wie en welke vijand ook tegen Hem op moge staan. Deze gedachte is in deze ure wel bij zonder vertroostend en bemoedigend. Als ik straks van u wegga, blijft gij Herder loos. Gij denkt dat dit erg is, ja als men- schen zien wij zoo klein, doch wij moeten dit groot zien in het licht van Zijn woord. Die van u heden gaat is een nietig mensch en kan morgen sterven, doch Die altijd bij u is, Jezus Christus, Die blijft tot in eeuwigheid. Het is steeds mijn bedoeling geweest u dezen Herder voor te stellen en u begeerig te maken. Hij blijft dezelfde in tijden van uw ongeloof, ziekte en lijden. Hij is het die verstokte zondaren tracht te bekeeren, die u bijstaat in vreugde, smart, scheiden, rijkdom, armoede, zegen en beproeving in leven en in sterven in hemel en op aarde. Alvorens spr. verder gaat om te wijzen op de ernst, dezer onveranderlijkheid, zingt de gemeente als tusschenzang Ps. 74: 12. Dan zegt spr., deze woorden zijn niet alleen vertroostend, maar hebben ook een ernstige zijde in zijn rechtvaardig heid, Jezus Christus Die onverbiddelijk vonnis wijst, staande op Zijn recht. In dit licht bezien, is direct plaats voor diepen ootmoed, zoowel aan mijn zijde als aan uw zijde. Ook mijn werk is niet steeds on bevlekt geweest en wat hebt gij aan uw zijde met de prediking gedaan? Ik kan u dat niet in den breede aantoonen, maar gij weet dat zelf wel. Die achter mij wil komen, verloochenen zich zelf en neme z'n kruis op. Nog eenmaal wil ik u wijzen op de noodzakelijkheid te breken met uw zon den, uw oude natuur te dooden en te le ven in nieuwe gehoorzaamheid. Als gij niet kent dien Christus als uw borg en middelaar, dan gaat gij verloren. Gij moet veranderen, wat gij gisteren waart, moogt i gij thans niet meer zijn, als gij in de I eeuwigheid behouden wilt worden. Dit woord moet u dan niet tot troost maar tot schrik ontdekken, dat Jezus Christus I gisteren en heden dezelfde is en in der I eeuwigheid. Nu is er nog de mogelijkheid. Weest dan op uw hoede. Indien gij veran derd zijt, kunt gij hierover verblijd zijn. Denkt echter niet, dat de verandering voldoende is. Er is noodig een dagelijkscne bekeering. De volkomenheid wordt pas bereikt aan de overzijde van het graf. Dan zult gij Jezus Christus zien in zijn volkomen heerlijkheid. Dat dit, gemeente van Oudshoorn, uw wensch en bede moge zijn en worden. Hij beware, vertrooste en verlosse u uit de duisternis tot zijn won derbaar licht, omdat gij moogt behooren tot de schare en volk der rechtvaardigen tot en door Hem in alle eeuwigheid. Nadat door de aanwezigen hierna was j staande gezongen Ps. 121: 4, ,,'k Sla j d'oogen naar 't gebergte heen", eindigde I spr. met dankzegging, waarop den schei- i denden leeraar alsnog werd toegezongen 1 de bekende zegenbede uit Ps. 134, „Dat j 's Heeren zegen op U daal" waarmede deze plechtigheid was geëindigd. Van de gelegenheid om in de consistorie afscheid te nemen van het echtpaar van Andel werd een druk gebruik gemaakt. Naar wij vernemen zal bij voldoende deelname door de afd. van de Holl. Mij. van Landbouw alhier een landbouw-win- tercursus woren gehouden. Aan de aannemersfirma Hoogen- doorn en de Grauw alhier werd opgedra gen de bouw van 6 woonhuizen voor reke ning van den heer de Kleer alhier. BOSKOOP. Been gebroken. De heer S. alhier, had aan het Jaagpnd I het ongeluk om van zijn rijwiel te vallen, met het ongelukkig gevolg, dat hij een zijner beenen brak. S. is ter verpleging I in het Acad. Ziekenhuis te Leiden opge- nomen. Kerkelijke grenswijziging. 1 Naar wij vernemen is de kerke- I lijke grenswijziging Boskop—Waddinx- veen 26 Aug. J.l. in werking getreden. De Kerkelijke grens is nu gelijk met de 1 burgerlijke grens, zoodat van nu af niet meer noodig is om „Doopsbewijzen" te Waddinxveen aan te vragen, l Tot leden der commissie voor de v/erkverschaffing en steunregeling zijn be- i noemd de heeren L. 't Hart, A. Redegeld «m C. J. v. d. Wolf. In de afgeloopen week. werden aan de Bad- en Zweminrichting alhier, 209 heeren, 332 dames en 66 Volksbaden ge nomen Door de besturen van den Vereenig- j den polder, alsmede van den polder Laag- Boskoop zal op 11 en 15 September e.k. schouw worden gedreven. RECLAME. De kwaliteits stofzuiger met wereldreputatie verkrijgbaar vanaf In huurkoop vonof f 4.50 per moond Te Leiden: Stationsweg 17 Tel. 1872. WADDINXVEEN. Het Electricitcitstarief. Met ingang van 1 October a.s. wordt de prijs van de electriciteit alhier opnieuw verlaagd. De gewone lichtprijs wordt van 25 cent op 22 cent per K.W.U. gebracht: de dagstroom van 15 op 13 cent en het vastrechttarief van 10 op 7 ct. In overleg mpt de particuliere installateurs wordt 1 ook een huurkoopsysteem ingevoerd Gegund. Aan den laagsten inschrijver P. Both, werd het bouwen van een drukkerij voor den heer Veldwijk aan de Oranjelaan al hier, gegund voor de som van f. 3014, Aanrijding. Op den hoek van den Noordelijke i Dwarsweg had een aanrijding plaat-s van twee auto's. De auto, bestuurd door den i heer G. alhier, werd zwaar beschadigd. De I politie stelt een onderzoek in. De fabrieksarbeider F. L.. alhier, ontving vanwege het Carnegie-helden- fonds een mooi geldsbedrag voor de moe- dige redding van een meisje uit de Gouwe. Naar wij vernemen is de Hooge Wad- dinxveensche Brug ernstig beschadigd I door een aanvaring. De schade moet on- j geveer f. 1000 bedragen. Gevonden: een belastingplaatje en 1 een fietspomp. Inlichtingen ter secretarie. De v.m. kantoorgebouwen van de i N.V. Meubelfabrieken v.h. Kempkes en Co. j werden aangekocht door den heer M. Ver- zijden, die hierin een wijnzaak zal vestigen Als laagste inschrijver van het leggen j van een kabel ten dienst? van de electri- I citeitsvoorziening van Kielkade en Onder- weg alhier, is het werk aan den heer van I den Berg uit Moordrecht gegund voor de j som van f. 450. In de fabriek van de firma S. en B. kreeg de meubelmaker W. T. tijdens zijn werk een stukje hout in het oog, waardoor dit zoodanig verwond werd, dat de man zich onder behandeling moest stellen van het Leidsche Ziekenhuis. 3113 En nu dit: Op de Meivergadering der Wilhelminavereen. is ook de muziek ter sprake gekomen. De vergadering heeft de logische gevolgtrekking gemaakt dat „Benvenuto" de opluistering zou verzorgen. Door onze vereen, werden dan ook in Juli reeds besprekingen in diep geest gevoerd. Daar komt echter in de eerste helft van Aug, een schrijven van de W. V. waarin „Benvenuto" alleen uitgenoodigd wordt voor de kinderoptocht. Dit schrijven verwekte bij de leden groote ontstemming. In de eerste plaats kwam het veel te laat in; 2e Meende men er een miskenning in te zien van vroegere diensten, nu na 33 jaar trouwen dienst, vlak voor de feesten per koud briefje naar achteren gedrongen te worden. 3e. Een groote financieel bezwaar was nog, dat verschillende leden in Leiden. Den Haag, Noordwijk enz. werken, voor deze men- schen is er een geheele dag verzuim mee gemoeid, terwijl ik weet dat de financieele zijde der muziek bij de W. V. altijd een de licate kwestie was. Het Bestuur der W. V. heeft ons dan ook op zoo korte termijn, j voor zoo'n berg bezwaren gezet dat ons Bestuur geen kans zag die te overwinnen. Ik weet echter zeker dat als het Bestuur der W. V. ons in Juni tot een bespreking i had uitgenoodigd de geheele muziek- kwestie best had opgelost kunnen worden. Ik hoop hiermede de zaak tot genoegen van onzen Begunstiger te hebben uiteen gezet, en dank U geachte Redachtle voor de ruime gastvrijheid. D. LIMBURG. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Andreas Hendrikus Antonius, z. van P. W. M. van Nikerk en C. N. Moons; Aaltje, d. van A. Hoogendoorn en A. Griffioen; Hermanus Wilhelmus, z. van W. C Voorn en T. A. van Zoest; Heiltje, d. van G. J. v. cl. Stoel en A. Huisman, Overleden: Josina Plomp, 59 jaar, geh. met H. Balten: Otto Theodorus van Veen 11 jaar, z. van M. van Veen en M. Kuijer; Cornelis Johannes van Dijk, 74 jaar, geh. met E. Jacobi. Ondertrouwd: F. W. Tuis, 22 jaar en A. J. Niermeier, 22 jaar. Getrouwd: P. van Ravenswaaij, 23 jaar en W. C. van Aken, 26 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: M. M. van Kippersluis, dienst bode van Veur; K. Bontje, dienstbode van Reeuwijk: J. W. Slotboom, molenaar, van Zwammerdam. Vertrokken: W. M. van Amstel, winkel juffrouw naar Vreeswijk; C. S. D. Prins, epxediteur naar Tiel: L. J. van Vulpen, dienstbode naar Zuilen. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling alhier staan als werkloos in geschreven: 7 timmerlieden, 9 losse werk- Jieden, 2 opperlieden, 1 metselaar, 2 grond werkers, 2 pakhuisknechts, 1 chauffeur, 2 fabrieksarbeiders, 1 machinest, 1 letter zetter, Gevonden voorwerpen: een portemon naie met inh„ een ijzeren passer, een dames- rijwiel, een portemonnaie met inh., een portemonnaie met inh., een damesmantel, een baddoek, een zwempakje, een gtimmi- niuts, een kam en een portemonnaie met inh. Inlichtingen aan het politiebureau. IJMUIDEN, 7 September 1931. V1SCHPP.IJZEN. Tarbot per kilo f. 1.801.45, Griet per kist van 50 kilo f. 7030, Tongen per kilo f. 2.602, Groote Schol per kist van 50 kilo f. 5348, Middelschol f. 4138, Zet- schol f. 4132, Kleine Schol f. 263.80, Roggen per 20 stuks f28, Vleeten p. stuk f.3.302.67, Groote Schelvisch per kist v. 50 kilo 43, Middel Schelvisch f30 28.50, Kleinmiddel Schelvisch 18' 12, Kleine Schelvisch f.3.504.70. Kabeljauw per kist van 125 kilo £.75—38, Gullen per kist van 50 kilo f262.70, Lengen p. stuk £.1.150.65, Heilbot, per kilo i. 1.65, Wlj- ting per kist van 50 kilo f. 3.80—3. Makreel per kist van 50 kilo f. 7.50—6.50. j Versche haring f.81.20 per kist. Aangekomen 24 stoomtrawlers: IJM 183 met £.3800, IJM 143 met f.2500. IJM 2 met f.3000, IJM 49 met f.2500. IJM 7 met f.3900, IJM 64 met f. 1200, IJM 180 met f. 1400. IJM 131 met f. 1500, IJM 82 met f.3200, IJM 104 met f.1500, IJM 86 met 1 f. 1800. IJM 22 met f. 2300, IJM 244 met f. 1300. IJM 76 met f. 1700, IJM 52 met f. 1700. IJM 95 met f. 3500, IJM 201 met f. 4200. IJM 50 met f. 2200, IJM 16 met. f. 3200, IJM 32 met f. 1500. IJM 103 met f.2500. IJM 88 met f.1300, IJM 97 met f 1800. IJM 15 met f.3000 besomming; 2 kotters FN 3 met f. 1230 en E 24G met f.970 besomming en 7 loggers KW 112 m. f.680 besomming: IJM 32 met 28 last, KW 32 met 20 last pekelharing; KW 160 met 425 kantjes, KW 4 met 477 kantjes, KW 37 met 442 kantjes, KW 135 met 485 en KW 141 met 431 kantjes voor Katwijk. 'Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Gopie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. BENVENUTO EN 'T W1LHELMINAFEEST. VOORSCHOTEN, 3 Sept. Geachte Redactie, Een booze brief van een begunstiger die haastig is in z'n oordeel, geeft, mij aan leiding mij langs dezen weg met een per soonlijk woord tot de vrienden van het Voorschotons muziekkorps te richten, die van meening zijn dat „Benvenuto" wei gerde muziek te maken. Gedurende de 33 jaren dat Benvenuto bestaat, en in de 27 jaar dat ik deel van het korps uitmaak, kan ik mij niet herinneren dat onze ver eeniging ooit iets geweigerd heeft. Inte gendeel zij stond altijd klaar, niet het minst 33 jaar lang voor de Oranjefeesten. Dit is ook haar taak. de publieke zaak te dienen, ware dit niet zoo, ik had reeds vroeger en nu zeker „de Harp aan de willigen gehangen." VOOR DINSDAG 8 SEPTEMBER. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO. -uitzen ding 8.0010.00: Gramofoonpl. 10.00; Morgenwijding 10.1510.30: Gramo- foonplaten 10.3011.00: Lezing 11.00 12.00: Gramofoonpl. 12.002.00: AVRO.-kwartet o. 1. v. D. Groeneveld 2.00: Zenderverzorging 2.303.00: Alida Tartaud-Klein: „De Tentoonstelling" „Het Kina" 3.004.00: Gramofoonpl. 4.00: Kinderuur 5.007.00: Kovacs Lajos en zijn orkest. Betty v. d. BoschSchmidt (zang) 7.00: Gramofoonpl. 7.30: Lezing 8.0011.00: Het Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. Het Wiener Lehrer a capella koor 10.00: Vaz Dias 11.00— 12.00: Gramofoonpl. Huizen, 298 M. Uitsl. KRO.-Uitzending 8.009.15 en 10.00—11.30: Gramofoonpl. 11.80: Godsd. Halfuurtje door Pastoor Per- quin 12.00: Politieber. 12.151.45: Concert. KRO.-Trio o. 1. v. P. Lustenhouwer 1.452.00: Gramofoonpl. 2.003.00: Vrouwenuurtje 3.003.30: Gramofoonpl. 4.004.30: Gramofoonpl. 4.304.50: H. v. Esch: „Het kweeken van horloge makers" 4.506.30: Concert KRO. Kunstensemble o. 1. v. P. Lustenhouwer 6.30: Prof Dr. J. v. d. Velat: „Twee pioniers v. d.. Kath. Herleving in Italië. Agostino Gemelli O. F. M. en Ludevice Necchi" 7.00: Ch. Stulemeyer: „Bra- bantsche Industriedagen" 7.30: Politie berichten 7.45: Gramofoonpl. 8.00 11.00: Concert. KRO.-orkest o. 1. v. J. Ger ritsen. F. Francois (piano), J Blazer (cello) 11.0012.00: Gramofoonpl. Davesitry, 1554.4 M. 10.35: Morgen wijding 11.05; Lezing 11.2011.35: Lezing 12.20: Orgelspel door E. O'Henry 1.20: Orkestconcert 2.15: Televisie 2.252.50' Gramofoonpl. 4.20: Concert. R. Cook (viool), L. Phillips (piano) 4.50: Orkestconcert 5.35: Kinderuurtje 6.20 Berichten 6.50: Piano-duetten door Ethel Bartlett en Rae Robertson 7.10: Lezing 7.50: Concert. The Tea-Time Four 3.10: Vaudeville-programma 9.00: Concert. Sara AUgood (zang). Orkest. Voorlezing uit eigen werk door W. B. Yeats 10.00: Berichten 10.20: Lezing 10.35: Concert. Militair orkest, Marga ret Albu (piano) 11.2012.20: Dans muziek. Parijs „Radio Paris", 1725 M. 8.05: Gramofoonpl. 12.50: Gramofoonpl. I.25: Gramofoonpl. 6.50: Gramofoonpl. 8.20; Radio-Tooneel 9.05: Piano recital 9.50: Gramofoonpl. Langenberg, 473 M. 7.258.20: Gra- mofoonplaten 10.3512.05: Gramofoon- platen 12.30: Gramofoonpl. 1.25 2,50: Orkestconcert 5.206.20: Concert. Solisten strijkkwartet 8.20: Muzikaal allerlei. Solisten, koor en orkesten. Kalundborg, 1153 M. 12.252.20: Or kestconcert 3.205.20: Orkestconcert en zang 8.2012.20: Radio reportage, zang, orkestconcert en interviews 10.3510.50: Gramofoonpl. 10.5012.20: Dansmuziek. Brussel. 508.5 en 338.2 M. 503.5 M.: 5-20: Orkestconcert 6.50; Gramofoonpl. 8.20: Orkestconcert 9.05: Lezing. Daarna: Vervolg concert. 338.2 M.: 5.20: Orkestconcert 6.35: Gramofoonpl. 8.20: Mandoline-concert en toespraak. Zeesen, 1635 M. c.a. 7.007.50: Gra- mofoonplaten 10.30: Uitz. v. Scholen 10.5512.20: Berichten 12.25: Uitz. v. Scholen 12,50: Gramofoonpl. 1.15 2.20: Berichten 2.20—3.20: Gramofoonpl. 3.20—4.50: Lezingen 4.50—5.50: Con cert 5.508.20: Lezingen 8.20: Dvo rak-concert 9.20: Berichten. Daarna. „Der hlmmlische Zecber", hoorspel van F. Diettrich 10.35: Verslag van den Volkenbond. Hierna Berichten en tot 12.50 Dansmuziek. 8—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7