Aambeien B.ASTIG B.&STIG S. AST IC w NAAR UIT DE OMSTREKEN. De politieagent die slaapwandelaar was. (Passing Show) BUITENLANDSCH GEMENGD. INGESTORT. Te Wiesbaden is op het hoofdstation een ernstig ongeluk gebeurd, doordat een hangende steiger van 12 meter hoogte omlaag gestort is. Van de vijf schilders, die er zich op bevonden, is één gedood. De andere vier zijn zwaar gewond. In het plaatsje Friedek in het district Pless (in Polen) is in den vorigen nacht het huis van een arbeider, dat kort ge leden door den bliksem was getroffen en grootendeels door brand vernield, tenge volge van den storm ingestort. Er was nog een kamer intact gebleven, die door het gezin werd bewoond. De vrouw en zes kin deren van 1 tot 16 jaar., werden onder het puin bedolven, vijf kinderen en de vrouw werden gedood, een knaap bekwam zware wonden. HEVIGE STORM AAN DE OOSTZEEKUST. Tal van schepen gezonken of gestrand. Men meldt uit Stettin Sinds 36 uren woedt aan de Oostzeekust een hevige storm, met een kracht van ongeveer 10 M. per sec., die in den nacht van Zaterdag op Zondag orkaankracht had. Talrijke schepen moesten het Sass- nitz binnenloopen. Behalve de veerdiensten op Zweden, die doorgang konden vinden, konden Zaterdag en Zondag slechts eenige groote schepen uitvaren. De storm, die gisteravond nog een kracht van 8 M. per sec. had. heeft veel schade veroorzaakt aan de wouden op Ruegen en elders. Tusschen Mosdroy en Schwinemunde is het stoomschip „Uli", dat te Hamburg thuishoort gestrand. De be manning kon worden gered Het schip kon nog niet worden geborgen. In de haven van Stettin zijn tengevolge van de hooge zeeën eenige groote vracht schepen gezonken. Zij versperren thans den ingang van de haven. In vele plaatsen was bovendien het tele foonverkeer gedurende vrij langen tijd ge stagneerd. terwijl de electrische geleidin gen defect waren In het mondingsgebied van de Oder en in de laaggelegen gebieden hebben over- stroomingen plaats gehad. Ook uit het kustgebied van Oost Pom- meren wordt bericht dat daar tengevolge van het noodweer groote schade is aan gericht. Te Bernhagen bij Naugard is een muur omgewaaid, waardoor eenige arbei ders werden bedolven. Een arbeider was op slag dood. terwijl de overigen gewond werden. DE „NAUTILUS". Naar te New-York verluidt, heeft Hearst die bijzonder sterk geïnteresseerd is bij de onderneming van den „Nautilus", draadloos het dringend verzoek gericht tot Wilkins om zijn onderneming af te breken en onmiddellijk terug te keeren, zonder zich in nieuwe avonturen te stor ten. Men hoopt, dat Wilkins zijn expeditie op een later tijdstip onder betere om standigheden en met een degelijker vaar tuig zal kunnen uitvoeren. GROOTE BRAND TE HANKAU. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat het centrale tankstation der Texas Oil Com pany te Hankau door een hevigen brand is geteisterd. Verscheidene huizen zijn een prooi der vlammen geworden. Vele perso nen zijn om het leven gekomen. De oor zaak van den brand is onbekend. j seerd. Wel een bewijs dus. hoe sympathiek de burgerij tegenover de plannen van de afdeeling de stichting van een naar de j eischen des tijds ingericht wijkgebouw staat. Er is hard gewerkt en wat het voor- i naamste is: er is veel geofferd. Wat den bazaar betreft, deze is buitengewoon druk bezocht, terwijl verschillende muziek- en zangvereenigingen wederom haar mede werking hebben verleend Zoo ooit een actie voor het een of ander goede doel in deze gemeente geslaagd is. dan is het deze! Hoewel nog niets met zekerheid is te zeggen omtrent het saldo, kan toch wel worden aangenomen, dat het meer dan f. 10.000 zal bedragen. BEELDUITZENDING UIT ROME. Uit Rome zullen in het vervolg langs telegrafischen weg foto's worden overge bracht naar Berlijn. Frankfort a. d. Main, Munchen Londen, Kopenhagen en Stock holm. De maximumafmetingen der over te brengen beelden en documenten zijn op 18 bij 25 c.M vastgesteld. Het tarief be draagt 20 goud-centimen per c.M. RECLAME. BENTHUIZEN. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Teunis Cornells v. d. Berg, 26 jaar tc Wad din x veen en Johanna Sprui- tenïwrg, 23 jaar Aanbesteding. De uitslag van de gehouden aanbesteding voor den bouw van een vierde lokaal aan de openbare school met bijkomende werken is als volgt: J. v. Noort, alhier, f. 7256. G Bakker en Koster, Moercapelle, f.7198, Groen en Bregman, alhier f.7140, Gebr. Griiper, idem f 6595. BegTOoting was f. 7500 VERBAZEND ©S KA©E°S BRANDEN IN SLEF.SWI.IK-HOLSTEIN. In Sleeswijk-Holstein. Mecklenburg en Hannover heeft de bliksem gedurende de j jongste onweders een groot aar.tal bran- den veroorzaakt Tegelijkertijd duurden I de brandstichtingen, die de bevolking reeds sedert weken verontrusten voort, zoodat men reeds zelf tot het nemen van voorzorgsmaatregelen is overgegaan. O a. zijn weder eenige volle graanschu ren een prooi der vlammen geworden, waarvan een reeds voor de derde maai binnen 15 maanden door brand is ver- nield. DE OVERGAVE VAN YORKTOWN. De 150ste verjaardag van de capitula tie van LSi'd Cornwallis te Yorktown aan George Washington, welke overgave een einde maakte aan den bevrijdingsoorlog, zal door president Hoover persoonlijk wor den bijgewoond. Hij zal op de plek van de capitulatie een redevoering houden. In een proclamatie roept de president de Amerikanen op dezen dag, 29 October, als een feestdag te beschouwen. SNELHEIDSWAANZIN EN HAAR GEVOLGEN. Bij de rennen in het bosch van Grillen burg (bij Dresden) die waren georgani seerd om het clubkampioenschap van den Duitschen Bond van motorrijders, hebben twee ernstige ongelukken plaats gehad. De motorrijders Beckert uit Chemmitz en Emstberger uit Dresden verloren hun mederijdende in den aanhangwagen. De broer van Beckert, die zijn partner was, was op slag dood. terwijl de andere be wusteloos naar het ziekenhuis moest wor den vervoerd. e In de stad Monza in Noord-Italië heeft een ernstig ongeluk plaats gehad bij de aldaar gehouden automobielwedstrijden. Een rer.wagen schoot bij het nemen van een bocht uit de baan en vloog op de toe schouwers in, waarvan er drie gedood en zeven ernstig gewond werden. BRAND AAN BOORD VAN DUITSCH STOOMSCHIP. De Duitsche stoomboot „Ulanga" van de Woermannlijn, komende uit Afrika, is de haven van Antwerpen binnengevaren, met brand in het ruim. De kapitein open de gistermorgen, ondanks het verbod der brandweer, de luiken Dadelijk nam de brand in alle hevigheid toe. Vier brand weerlieden zijn door uitstroomend ga*s bedwelmd. Zij werden naar het zieken huis overgebracht. Het schip, dat des avonds om ongeveer 9 uur reeds begon over te hellen, zal, naar verwacht wordt, wel geheel uitbranden. HELPT UITSTEKEND Als zalf a f I .GOp. (abc en in zetpillen b f 2.25 p. doo* bij alle Apotheker» en Drogisten verkrijgbaar Vr.«jt 3120 AALSMEER. Afscheid Ds. W. J. van Elden. Gistermiddag heeft ds. W. J. van Elden afscheid van de Ned. Herv. Gemeente al hier genomen Het kerkgebouw was tot in de uiterste hoeken bezet, toen Z. Eerw. den kansel heklom. Nadat gezongen was Ps. 43 3 en 5 en de predikant zijn zegen aan de gemeente had gegeven, werd i gelezen uit den Briei van den Apostel Paulus aan de Efeziërs, hoofdstuk i, vers i 14—21. Nadat Z. Eerw. in het ge6ed was voorgegaan, zeide hij bij zijn inleiding, dat i de ure was aangebroken, waarop de leeraar i voor het laatst der Gemeente het woord des levens mocht brengen. Tegen dit mo ment had de leeraar opgezien. Ruim 5 jaar toch had Z. Eerw. in "het midden dezer Gemeente doorgebracht, jaren welke snel en toch ook niet snel waren gevloden. Er is immers zoo veel. dat niet voorbij gaat, er zijn bladzijden geschreven, waarin de namen van leeraar en gemeente onafscheidelijk j zijn verbonden en waarvan eenmaal reken- schap zal moeten worden gegeven. Ds. van Elden gewaagde van zegen cn droefheid. Nimmer zou hij de geliefde Aalsmeersche gemeente vergeten: de beel den van vele vrienden zullen hem en mevr. steeds bijblijven. Waarom hij dan heengaat? Hij gaat evenals hij gekomen is tot de Gemeente: in liet geloof, zij het dan nog zoo gebrekkig. De predikant moge U ont- i vallen, aldus spr., God blijft. Hij zal gaan met U, bij Hem is geen verandering noch schaduw van omkeering De Naam des Heeren zij geprezen: Zijn Wil geschiede. Ds. van Elden hield na deze inleiding een predikatie over het tekstwoord „Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde en in der eeuwigheid". (Hebreërs 13 8). Woorden van vertroosting, waarschuwing en bemoediging. De onveranderlijke Chris tus is steeds voor Z Eerw. het middelpunt geweest als levende werkelijkheid. Steeds moeten wij Hem voorhouden als de levens vernieuwer. Z Eerw. heeft steeds willen bouwen aan éen bloeiende, eensgezinde Gemeente en nooit is hij dieper bedroefd geweest, dan wanneer beide idealen in de verdrukking kwamen. De heerlijkste uren waren voor hem, wanneer hij tot een ontvankelijk gemoed over den Heiland mocht spreken. Nad"' de gemeente den predikant had toegezongen Ps. 118:1 richtte ds. v. Elden woorden van dank tot den Kerkeraad, Kerk voogden, Notabelen, den Burgemeester, kiescollege's, collega's van den Ring, enz. voor de hartelijke samenwerking en warme vriendschap, ook namens zijn echtgenoote. De predikant werd vervolgens toege sproken door ds. Tonsbeek uit Uithoorn, den consulent, ds. Aalbers uit Ouder- Amstel, ringpredikant. den heer H. Alderden Dzn., voor de Doopsgezinde Gemeente: den heer G van Dillewijn en den heer K. Stork, ouderling, namens den Kerkeraad. Op verzoek van den laatstgenoemde werd den leeraar toegezongen Ps. 121 4 Hier na ging ds. v. Elden in dankgebed voor en gaf de Gemeente zijn zegen. Zeer onder den indruk verliet de groote schare het kerkgebouw om nog gebruik te maken van de gelegenheid ds v Elden en mevrouw de hand ten afscheid te drukken. EINDE DER FEESTWEEK. Een fraai financieel resultaat. Zaterdagavond om halftwaalf is de feest- week. georganiseerd met het doel om de geldmiddelen van de afdeeling van ,.Het Witte Kruis" te versterken, geëindigd en met zekerheid kan worden gezegd, dat het financieel resultaat de stoutste verwach tingen zal overtreffen De geheele week mocht geconstateerd worden, dat zoo goed als de gansche burgerij meeleefde met alles wat door de sub-comité's Is georganl- HAARLEMMERMEER. TOEPASSING VAN DE LANDARBEIDERS- WET IN HAARLEMMERMEER. Bevordering van arbeidersbelangen en de Volkshuisvesting. De aankoop door de gemeente Haarlem mermeer van in deze gemeente gelegen gronden voor den bouw van woningen in gevolge de bepalingen der landarbeiders- wet, heeft reeds prachtige resultaten op geleverd. Toen in Nieuwvennep op de landerijen van het gemeentelijk grondbedrijf suc cessievelijk een 20 tal landarbeidershuisjes was verrezen, werd ook door Hoofddorp het plan opgevat om ook aldaar voor deze goede zaak iets tot stand te brengen in het bijzonder met het doel: „verster king van de maatschappelijke positie van de arbeiders op het platteland". Dat de daartoe aangewende krachtige pogingen met goed succes bekroond wer den. blijkt wel hieruit, dat van gemeente wege voor het beoogde doel werd aange kocht het geheele complex akkerland ter grootte van ongeveer 12 hectaren, gele gen langs den Kruisweg tusschen den Slo- terweg, de spoorbaan en de boerderij van den heer Biesheuvel, welke gronden zijn van goede kwaliteit, geschikt voor het tee- len van landbouwgewassen, voor klein- tuinbouwbedrijf en voor rozencultuur. Nu de geheele Kruisweg door de zorgen van het Provinciaal bestuur als primaire weg van een mooi asphaltdek ten dienste van het openbaar verkeer wordt voorzien en de gelegenheid voor arbeiders is open gesteld om met medewerking van rijk en gemeente vlak bij Hoofddorp aan een mooien breeden verkeersweg, welke een gemakkelijke verbinding geeft met Aals meer. Amsterdam en Haarlem, een per ceel grond te koopen tot een oppervlakte van ongeveer een kwart hectare en daar op een woning te stichten, werden daar toe al heel spoedig eenige aanvragen ge daan en ingewilligd. Terwijl er inmiddels een flinke -aan deze landerijen grenzende rijweg werd gemaakt-, zijn er ter plaatse reeds eenige verrezen, die een zeer goeden indruk maken, omdat ze zijn gebouwd van goede constructie met een aardig aspect en geriefelijk zijn ingericht. Ver der zijn er nog nieuwe plannen voor uit breiding van den woningbouw aldaar in bewerking. Er zijn nu reeds omstandigheaen die er op wijzen, dat de aankoop van genoemde landerijen en de uitgifte daarvan tot toe passing van de bepalingen der landarbei- derswet, een stap is geweest in de goede richting, omdat op deze wijze inderdaad krachtdadige steun wordt verleend aan een bevordering van arbeidersbelangen niet alleen, maar ook aan het bevorderen van de volkshuisvesting in deze ge meente. Auto te water. Nabij Hoofddorp geraakte een perso nenauto. vermoedelijk doordat de bestuur der de macht over het stuur kwijt raakte, in de Hoofdvaart. De inzittenden slaagden er in het portier te openen en behouden op het droge te komen. Het motorrijtuig werd met takels op den kant getrokken en naar een garage gesleept. Gedenksteen-H. Pos. Uit oud-leerlingen en vrienden van wijlen den heer H. Pos, oud-hoofd der Christelijke school te Hoofddorp, heeft zich een comité gevormd met het plan om een eenvoudigen gedenksteen te plaatsen op het graf van hun onvergetelijken leermeester en vriend, teneinde diens na gedachtenis te eeren als een herinnering aan zijn gezegenden arbeid en aange name persoonlijkheid. Bijtijds gered. Zaterdag geraakte te Hoofddorp een karretje, waarin een 4-jarig meisje was gezeten van den hoogen walkant af in de Hoofdvaart Gelukkig werd dit ongeluk spoedig opgemerkt door den heer A., die zich direct gekleed te water begaf en het genoegen mocht smaken de kleine behou den op het droge te brengen. De nieuwe bijz. school. Met de afwerking van het interieur van de nieuwe bijzondere school die vanwege de vereeniging voor Gerefor meerd Schoolonderwijs, gevestigd aan den Sloterweg (Oostzijde) werd gesticht aan de Burgemeester Amersfoordtlaan nabij Sloten alhier is men thans zoover ge vorderd, dat het geheel over een paar weken voltooid zal zijn. De ingebruikne ming van het monumentale gebouw, dat in een groote behoefte zal voorzien en een sieraad is voor de omgeving, zal waarschijnlijk reeds in de eerste helft van October plaats hebben. Gevaarlijk lijden. Hoe gevaarlijk het is voor wielrijders om 's avonds langs de donkere wegen in dezen polder zonder licht te rijden, bleek Zaterdagavond weder, toen de heer S., die geen licht op had en bovendien links van den weg reed, op den Sloterweg In bot sing kwam met een langs den weg staan- den wagen. De schok was zoo hevig, dat hij onderstboven sloeg en een arm brak. Per auto werd de man naar een zieken huis gebracht. Vanwege de Middenstandsvereeni- ging Haarlemmermeer zullen aan de Nij- j verheidsschool voor meisjes te Hoofddorp en Nieuwvennep weder avondcursussen worden gehouden, welke begin October een aanvang zullen nemen. HILLEGOM. De a.s. Volksfeesten. Op Woensdag 23 en Donderdag 24 Sep tember worden hier volksfeesten gehou den. Het programma belooft voor Woens dag 9 uur vaatjesrollen voor jongens van 11—13 jaar; turftrappen voor meisjes van 1013 jaar, 10 uur hardloopen met hin dernissen voor jongens van 1316 jaar; onthoofding van Landru voor meisjes van 1315 jaar; 11 uur plankrijden voor da mes en heeren: 2 uur behendigheidswed strijd met auto's (behoudens goedkeuring van B. en WJ, behendigheidswedstrijd met fietsen voor jongens van 1516 jaar; 3 uur ballonwedstrijd voor meisjes van 1012 jaar «feestterrein); 4 uur touw trekken voor ploegen 2x5 personen; 5 uur tonkneppelen; 9 uur groot vuurwerk. Donderdag 9 uur optocht met versier de fietsen; autopeds; wagentjes enz., daarna ringsteken voor dames en heeren; 9 uur hardrijderij met vliegende Hollan ders voor jongens van 1214 jaar; lVs uur groote handicap-draverij, prijzen f. 250, f. 100, f50, f. 20 en troostprijzen van .f50 en f.20; 2 uur turnen op het feestterrein. Voor alle volksspelen zullen bijzondere prijzen worden aangekocht, iedere deel nemer ontvangt een bon voor poffertjes. Voor de behendigheidswedstrijd met auto's zullen zoo mogelijk doeltreffende prijzen worden uitgeloofd. De prijzen voor touwtrekken zijn f25, f. 15, f10. Aan den ballon wedstrijd zullen 100 kin deren deelnemen. Aan alle deelnemers met versierde fietsen enz. zal een prijs worden uitgereikt en drie extra prijzen voor het mooiste geheel en twee prijzen voor ringsteken voor het mooiste geheel. Op het feestterrein (vrij toegang) zul len verschillende attracties, zooals wij dat van de commissie gewoon zijn, aan wezig zijn. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: H. A. van Bruggen cn A. A. Udo. Getrouwd: P. Romijn en J. H. van der Lubbe: A. G. Teeuwen en E. van der Hulst. Bevallen: IT. W. C. van Nobelen-van Stein, Z; C. A. van Vliet-van der Meer. Z; C. M. Philippi-Seijssner, Z.; G. Th. Frede- riks-Buckens, D.; M. E. Persoon-Vreene- goor, D Overleden: H. Boekraad, wed. van O. Berbee, 74 jaar. teekein vanaf de haringpakkers tot aan "de exj editeurs toe. De kwaliteit van de baring is moo en ae vangst van de voile haring neemt gaandeweg toe De maatjesharing, die dit iaar nog al ruim aan de markt is gtweest, blijft laag in prijs. De prijs van de volle haring was stijgend. Veel haring en een behoorlijken prijs voor de vangst is in hel belang der reederijen en van de bemanningen. Zoo erg rooskleurig zijn de laatste jaren niet geweest. Wel zijn de besommingen beter dan met de zeil- loggers, maar de exploitatierekening laat zich nu geducht gelden, de motor met al den aankleve, van dien, kost heel wat en dat moet ten slotte ook door het kleine visriijf goed gemaakt worden Dat dit steeds gebeurt, zal wel niemand toestem men En als het geschiedt is het ook goed merkbaar!. KATWITK. A.s. Burgerwacht-schietwedstrijd. Naar wi; vernemen zal de groote jaar- lijksche schietwedstrijd door de Katwljksche Burgerwacht, waarvan in den regel on geveer 40 leden deelnemen, gehouden wor den op Zaterdagen 19 en 26 Sept. a.s. aanvangende n.iri. 1.30 uur. Ct schoten wordt dan op schijf Burger- wadi4, telling 1—10, afstand 100 M. Er wordt op dezen wedstrijd steeds gescuoten iedere Zaterdag 3 series, een in knielende houding, een liggend en een staand. De verschillende series in totaal bepalen de uitkomst. Deze wedstrijd is ieder jaar de interessante wedstrijd der Burgerwacht, waarvoor dan ook altijd veel belangstelling bestaat. Loop der bevolking. Gevestigd: W. F. H. Lotte en gezin, Ac'rirnastraat 44, van Valkenburg, Midden weg 4: B. Kraaiveld, Voorstraat 61 Rijn, va*i Werkendam, Hoogstraat 248; J. Rooij- akkers en gezin, Zecsteeg 7 c, van Haarlem, Ocstsingelgracht; W. J. Hcskes, Overrijn 7, van Naaldwijk, Boschpolder 19; W. van Duijvenbode en gezin, Achtersteeg 3 (Rijn), van Valkenburg, Kerkplein 21; A. C. van Pariden, Kerkstraat 16 (Rijn) van Huij- bergen, Instituut St. Marie A 41. f Vertrokken: W. v. Duijvenbode, van Zee weg 34, naar 's Gravenzande, Maardijkstr. 88: H. J v. Rijn v. Nieuwsteeg 13 (Rijn), naar 's Gravenhage, Prinsegracht 12; G. L. C. de Wit, van Sluisweg 3, naar 's Graven hage, Koninginnestraat 71B. F. Rasker, van Duinoord 29 naar Leiden, Roodborst- straat 48. Burgerlijke Stand. Geboren: Arris, z. van G, Ouwehand en N. van der Plas: Helena, d. van J. Knetsch en A. M C. van NieuwenhovenAlida, d. v. A. var Beelen en J. van Beelen; Elisa beth, d. van H. Vooijs en E. Klinkenberg; Dieuwertje, d. van D. van der Plas en L. van Duijvenvoorde; Teunis, z. van C. van der Plas en L. van Duijn; Maarten, z. van W van der Luijt en A. Hoek. Overleden: Dirk de Jong, 27 jaar, geh. rnel P. Sip: Cornelia Varkevisser, 6 maan den, d. van C. Varkevisser en D. Schaap. Ondertrouwd: J. v. Rijn en G. v. Rijn. Getrouwd: J. Spierenburg en P. Hoge- woning. KATWIJK AAN DEN RITN. Verkooping. Het pand Kerkstraat no. 12, voorheen bewoond door wijlen wed. Verlent, is bij c enban verkooping door notaris Eerdbeek in eigendom overgegaan aan de dames Boskamp, Kerkstraat 19 voor f.2250. KATWIIK AAN ZEE. DE HARINGVISSCHERIJ. Bevredigende aanvoeren. In de afgeloopen week zijn de aan voeren tamelijk groot geweest, dank zij de verbeting in de visscherij, waarvan wij reeds in ons vorig overzicht naar aanleiding van de laatst binnengekomen praairapporten melding konden maken. Waarschijnlijk 2ulJen de aanvoeren in de eerstvolgende weken nog grooter worden, omdat de vangstberichten nog steeds gunstig b'ijven luiden, hoewel die berichten soms nogal eens uiteen loopen. Als de een klaagt over slechte vangsten, hoort men van een ander, dat er ruim gevangen is Zoo is het mis schien wei altijd gegaan en zal het ook wel blijven. Voor alles is het te wenschen. dat cr veel gevangen blijft worden, omdat iedere grootere aanbrengst meer werft be- LISSE. „Hulp cn Steun." Aan het jaarverslag dat uitgebracht werd op de gehouden algemeene vergadering van bovengenoemde vereeniging ontleenen wij dat aan 18 gezinnen alhier en te Lïsser- broek werd gegeven: 1368 L. melk, 91 pond vleesch, 168 eieren, 106 dagen werd hulp in dc huishouding gegeven. In de plaats van mevr. Veldh. van Zanten van Parijs, die in Haarlem ging wonen, werd gekozen mevr. A. Pereboom, geb. Veldh. "van Zanten, die zich met het Pen ningmeesterschap wilde belasten, dat tijde lijk waargenomen werd door mej. A. v. d. Mark. Burgerlijke stand. Geboren: Johanna, d. van C. P. Blom en J. Kootjman; Dirktje, d. van A. v. d. Oever en J. Petit; Cecilia Maria Marga- retha, d van A. F. Schenk en G. H. v. Dijk: Jannetje, d. van J. v. Delft en G. C. Schalk. Overleden: Adrianus Mosseveld, echtgem van L. v. d. Geest, 59 jaar; Christina Cornelia Rietveld, echtgen. van W. v. Groen, 43 jaar. Ondertrouwd: E. Timmerman en J. Wes terink- P. C. v. Kesteren en P. v. Oeffelen; P. C Faas en C. Reijerkerk. Getrouwd: A. Dompeling en E. v. d. Stelt. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. P. M. Romijn, van Ber gen (N.H. Achterweg 33; J. Langendam, van Driebergen, Kanaalstraat 66; W. Roos, van Hillegom, Heereweg 82; O. P. Rijsdam, van Zoeterwoude, Heereweg 351. Vertrokken: C. J. Schenk, naar Noord- wijkerhout; Mej. M, G. Boon, naar Noord- wijkerboul; Mej. M. Warmerdam, naar Sassenheim; L. v. Grieken, naar Millingen; H. J Scheepens, naar Gilze en Rijen; Mej. L. Gardlo, naar Duitschland; C. G. M. Lan- geveld. naar Heemstede; Mej. M. Schalk, naar Leiden; C. C. M. Vreeburg, naar Ber gen (N.H.); G. J. M. Vreeburg, naar Oss; F. C. h. d. Heijden, naar Breda; P. Kutzner, naar Duitschland; M. E. v. d. Stelt, naar Haarlemmermeer; Wed. J. Nulkes-Hoog- kamer, naar Veur; C. W. H. Pieper, naar Castncum. D volgende binn^nlandsche brieven kwamen onbestelbaar aan het postkantoor terug. Mevr. Koetmeire, Leidsche Buurt; G M ..Meurs, Leiden; L. v. Ham, Heiningen; Instituut Stehouwer, Rotterdam; benevens de binnenlandsche briefkaart: N. v. d. Horst, Scheveningen en de buitenlandsche J. Charboo, Hildesheim. Ir de maand Augustus werd ingelegd f. 14 204,74 en terugbetaald f. 7.566.39. Het laatste "nummer van de uitgegeven boekjes is 6135. NOORDWITKERHOUT. De a.s. Oranjewedstrijden. Het bestuur der Oranje-vereeniging hield Zaterdagavond een inschrijving voor lief hebbers voor de volksspelen. Het aantal deelnemers is zeer groot, vooral voor vc geischiete» en ringsteken met hinder nissen per fiets. Voor het ringsteken met versierde auto's en andere voertuigen bedraagt het aantal liefhebbers een dertigtal paren. De kostbare prijzen, uitgeloofd voor alle wedstrijden, zijn te bezichtigen in de étaiage van den heer C. van Dam. Zij trekken ieders bewondering. Gedurende de a.s. feestdagen mogen de winkels tot onbspaalden tijd geopend zijn. De maandelijksche collecte in de Ned. Her Kerk, bracht ruim f. 47 op. RITNSBURG. De bloemenhandel. De aanvoer is nog tamelijk groot en de I rijzen blijven voor de meeste soorten laag. Zelfs voor rozen kan geen loonende prijs oedongen worden. Hier volgen eenige prij zen. Snijbloemen per 100: Asters wit 20—40 ct., id rood 1530 ct., id. blauw 1530 ct.. Zinnia 60—80 ct., Pompon Dahlia's 40—60 ct., Groote Dahlia's f. 1.40—1.90, Anjers rood en rose f. J 40—1.60, Lelies wit f.6—8, Montbretia's 17—21 ct., Gladiolen: Fiat 30—40 ct., Edison 30—40 ct., Vlamingzwart 40—50 ct., Voght 30—40 ct.. Crimson Glow 50—60 ct., Down 70—80 ct.. Oranje Brillant 30—40 ct., War 60—70 ct., l'lmmaculee 40—50 ct., Willy Wigman 20—30 ct., Hal- ley 10—15 ct., Jacoba 40—60 ct., Grysanthen per bos IS ct., Dwergasters per bos 3—5 ct.. Afrikanen per bos 24 ct., Harde Statice per bos blauw 2—4 ct., id. geel 4— 6ct., Rozen per bos van 20 stuks: Butterfly 40—50 ct., Ophelia 40—50 ct., Golden Ophelia 40—50 ct., Halley 70-90 ct., Landia 30—40 ct. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: W. M. Olyhoek geb. van Duin, Z.; H. B de Groot geb. de Koning, Z.; A. E. de Korte geb. Romijn Z.; F. van der Kraan geb. den Elzen, Z.; G. C. Veelenturi geb. Hendriks, Z. Ondertrouwd: J. v. Haaster en A. M. M. Mooiman; P. H. van der Voort en J. M Th. Elshof. Getrouwd. A. R. van der Krogt en A. C. van der Marei. Overleden J. A. M. Knijnenburg, vr. 17 d. 2—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6