LAATSTE BELICHTEN. ""STADSNIEUWST" BINNENLAND. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 755. Hedenmiddag 3 uur: 762. TELEGRAFISCH WEERBERICHT v. li. Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Hoogste stand 768.4 te Valencia. Laagste stand 747.0 te Hernösand. Verwachting tot den avond van 8 Sept.: Matige tot zwakke wind uit Westelijke tot Zuidelijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Aanvankelijk nog regenbuitjes. Iets zachter overdag. Buitenlandsch Weerbericht. (Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt). Skandinavië, ons land en Duitschland zijn nog onder den invloed van het lage drukgebied over de Oostzee, dat gisteren in de Zuidelijke Oostzee een kern onder 735 m.M. vertoonde en stormachtig weer aan de kust bracht, maar nu afnemend Noord- Oostwaarts trekt. Een strook van hooge drukking van IJsland tot Franlkrijk, die niet meer in beteekenis toeneemt, trekt Oostwaarts over ons land, waardoor gedu rende eenige dagen het weer geleidelijk zal verbeteren, maar voorloopig nog met zeer koude nachten en vriesweer overdag. In enkele landen was de ochtendtempera- tuur onder 5 gr. C. De regenval, die van Zaterdag op Zondag zeer zwaar was op verscheidene plaatsen in Denemarken, Duitschland en ons land boven 20 m.M. was hedenmorgen boven 10 m.M. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 13 gr. C. (55 gr. F.) 12 uur 's midd.: 14 gr. C. (57 gr. F.) 3 uur nam.: 14 gr. C. (57) gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Dinsdag. V.rn. te 10 u. 39 min.; nam. te 11 u. 29 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 's Middags 12 uur: 17>/2 gr. C. Zweminrichting „De Zijl." 's Middags'12 uur 16Vs gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag 8.05 n.m. tot 5.52 voorm. is het ook morgen niet. De economische „Anschluss" is dood. „Paris Soir" legt den nadruk op het feit, dat de meerderheid slechts met één stem werd beiiaald. In Duitschland zal men tot de conclusie komen, dat het hier op zijn minst genomen een dubbelzinnige beslissing betreft. Er is in feite slechts een enkel middel om te verhinderen, dat de Anschlusskwestie ooit weer wordt op geworpen, en dat is de verwerkelijking van een nieuwen economischen weder opbouw, waarvan de groote grondtrekken in de laatste Volkenbondsvergadering zijn vastgelegd. De Temps" is van meening, dat Frankrijk alle reden heeft om verheugd te zijn over de uitspraak, die gegeven is in een geest van yergaande onpartijdig heid en rechtvaardigheid. FRANKRIJK. Minister Dumesnil over ontwapening. Te Meaux (district Seine en Marne) heeft minister Dumesnil, naar Havas meldt, een rede gehouden bij de feesten aldaar, ter herdenking van den slag aan de Marne. Hij zeide o m. dat de moreele ontwapening aan de materieele moet voor afgaan, en dat de materieele ontwapening gepaard moet gaan met deugdelijke waar borgen. Hij herinnerde er voorts aan, dat Frankrijk sedert de stichting van den Volkenbond den militairen diensttijd ge leidelijk tot 12 maanden heeft verminderd en verklaarde, dat de direct beschikbare landstrijdkrachten sedert 1921 met 42 pCt zijn verminderd, terwijl de vloot thans 628.000 ton omvat, tegen 750.000 ton in 1914. Dumesnil zeide voorts: Wij moeten niet vergeten, dat er elders geheime bewape ningen bestaan, die niet gemakkelijk door verboden en beperkingen kunnen worden getroffen. Verder hebben andere landen bedragen aan hun veiligheid gewijd, die de Fransche uitgaven met verscheiden milliarden francs overtreffen. Franrljk is stellig bereid tot internationale samen werking, maar heeft er recht op van allen wederkeerigheid te verwachten, benevens een plechtige verklaring, dat zij eerbied hebben voor de verdragen en voor het ge wettigd herstel, dat men ons schuldig is. In dien zin begroeten wij, aldus besloot de minister, de verklaringen van Schober en Curtius te Genève, de redevoeringen, welke MacDonald en Baldwin onlangs in het Lagerhuis hebben gehouden, en de verklaring van Churchill over het Fran sche leger als een stabilisatie-factor in Europa. OOSTENRIJK. Gaat dr. Schober heen? Naar aanleiding van geruchten omtrent aftreden van dr. Schober heeft de bonds kanselier. Buresch. aan een persvertegen woordiger het volgende verklaard: ..Het is inderdaad juist, dat dr. Schober mij vóór zijn vertrek naar Genève zijn verzoek om ontslag overhandigd heeft. Over het verder blijven van dr. Schober in het kabinet kan eerst beslist worden na zijn terugkeer uit Genève. Op dit oogenblik moeten alle beweringen ten minste voorbarig worden genoemd. Eerst na den terugkeer van dr. Schober zullen uitvoerige besprekingen in den boezem der regeering over de positie van dr. Schober beslissen." Tot zoover een officieele verklaring, die eigenlijk geen nieuws meer brengen kan. Zooals MacDonald in Engeland, ter wille van de financieele stabiliteit, en dus in het algemeen belang, z'n mooie positie als leider der Labour-partij heeft opge offerd, zóó heeft ook dr. Schober zijn mi nisterschap in de waagschaal gesteld door het ondernemen van een stap (het afzien der tol-Unie) die z.i. in het belang van Oostenrijk was. maar stellig door velen zijner landgenooten zou worden afge keurd! Dr. Schober blijkt dit alles voorzien te hebben en bij voorbaat had hij daarom reeds zijn ontslag-aanvrage ingediend, al vorens naar Genève te vertrekken. Inmiddels staat het nog lang niet vast, dat hem dat ontslag zal worden verleend. Het land heeft zijn diensten voorloopig nog te veel noodlg CHILI. Is de opstand geëindigd? Treurige toestanden in de hoofdstad. De voorloopige regeering is Zaterdag het onderhandelen met de minister moe geworden en heeft toen de regeerings- getrouwe troepen tot den aanval laten overgaan, terwijl tevens de aanvoer van levensmiddelen naar de havens werd stopgezet ten einde de muiters uit te hon geren. Al spoedig behaalden de karibiniers en vliegeniers,die tot een luchtbombarde ment overgingen, successen. Belangrijke groepen opstandelingen werd tot capi tulatie gedwongen. Den buitenlanders werd verlof gegeven van hun wapens ge bruik te maken om hun leven en eigen dom te beschermen. Gisteren werd de stad Talcahuano na hevige gevechten door de regeeringstroe- pen bestormd; 500 revolutionnairen wer den gedood. Het verluidt dat van iedere vijf gevangen genomen revolutionnairen er één werd doodgeschoten. Het pantserschip „Capitan Pret" werd door de regeeringstroepen bezet, terwijl deze de onderzeeër „Almirante Riveros" in den grond boorden. Regeerings-vlieg- tuigen stelden door bommen den pantser kruiser „General O'Higgins" bulten ge vecht. Nog Zaterdagavond is een delegatie der muiters met een witte vlag te Coquimbo geland, ten einde met den plaatselijken gouverneur te onderhandelen. Deze heeft echter slechts het gestelde ultimatum eenige uren verlengd Het geheele land werd gemobiliseerd Talrijke vrijwilligers meldden zich in do kazernes aan. Particuliere auto's en om- nibussen werden den militairen autori- teiten ter beschikking gesteld. Eenige ver- J eenigingen vormden gewapende com- I pagniën. terwijl zeer vele vrouwen haar gouden sieraden ter beschikking van de j regeering stelden. Tot zoover de vrij uitvoerige berichten van het gevechtsterrein. Een later telegram meldt dat volgens een officieele mededeeling alle opstan delingen zich hebben overgegeven. Volgens den correspondent van de New York Times spelen zich erbarmelijke too- neelen af in de Chileensche hoofdstad, waar de meerderheid van de bevolking in het grootste gebrek verkeert en zelfs hon ger lijdt. De straten zijn vol havelooze vrouwen en kinderen met hongerige blik ken. Halfnaakte kinderen bedelen in groote groepen voor de deuren van clubs, hotels en restaurant-s, terwijl anderen in de aschbakken wroeten en met graagte de oude broodkorsten of de muffe rijst verslinden, die zij er in vinden en elkaar betwisten. o CHINA. Tsjang Eai Schek naar het gebied der overstroomingen. Maarschalk Tsjang Kai Sjek is te Han- kau aangekomen om den toestand aldaar in verband met de groote overstroomin- gen te bestudeeren. Hij heeft de hoop uitgesproken dat de Amerikaansche regeering het Chineesche volk zal willen helpen. Er zijn reeds on derhandelingen ingeleid. Van haar kant zal de Chineesche regeering maatregelen nemen, om de noodlijdende bevolking hulp te verschaffen. DE VOLKENBONDSVERGADERING BIJEEN. Titulescu weer tot voorzitter gekozen. GENEVE, 7 Sept. (V. D.). De belangstel ling voor de opening van de 12de Volken bondsvergadering was zeer groot. 52 regee ringen zijn hierin vertegenwoordigd, waar van 21 door de ministers van buitenland- sche zaken. Voor de opening stonden de gedelegeerden in groepen te zamen en be spraken in het bijzonder de vraag wie tot president zou worden gekozen. Er werd gesproken van een benoeming van prof. Apponyi en Titulescu. Te ruim halfelf verklaarde Lerroux (Spanje) de vergadering geopend en sprak hij de openingsrede uit. waarin hij in het kort een overzicht gaf van de werkzaam heden van den Volkenbond in het afge- loopen jaar. Hij wees in het bijzonder op de bijeenroeping van de ontwapenings conferentie en de instellingen van de Europeesche commissie ter oplossing van de economische wereldcrisis. Uitvoeriger besprak Lerroux de kwestie der internationale schulden en der scha devergoeding. Tot nu toe ondernomen steunmaatregelen waren slechts uiterst be perkt en hebben zich tot slechts enkele landen uitgestrekt. De thans beginnende besprekingen in de Volkenbonds-vergade- ring moeten den weg voor de a.s. onder handelingen en besluiten in deze voorbe reiden. De vergadering van den Volken bond heeft na de rede van den voorzitter van den Raad van den Volkenbond tot president van de Volkenbondsvergadering gekozen den Roemeenschen gezant te Lon den Titulescu. Van de 52 stemmen waren 21 uitgebracht op den Hongaar Apponyi. In tegenstelling met vroegere gebruiken is Titulescu, die 't vorige jaar ook president was, voor de tweede maal achter elkaar tot president gekozen. Deze heeft daarop met een korte rede zijn benoeming aan vaard. DE OVERSTROOMING IN ENGELAND. LONDEN, 6 Sept. (Reuter). De over- strOTninr in het Derwent-dal in het noor den vian Engeland en in liet graafschap Dublin heelt honderden personen dakloos gemaakt en een groot aantal families tot de bedelstraf gebracht. Het vee in de weiden is verdronken en over groote uit gestrektheden is de oogst vernield. DE TROEBELEN IN SPANJE. BARCELONA, 6 Sept. (B.T A Tot dus ver zijn 150 personen welke werden gear resteerd, overgebracht naar het transport schip Edalo, dat door de regeering is gerequireerd en als verblijf voor gevan genen werd ingericht. Bij de onlusten der jongste dagen zijn te Barcelona zeven pers. gedood en werden er twintig gewond, waarvan twee burgers en een politiebeambte zwaar. Vanmiddag hebben de leiders der Cata- leensche republikeinsche linkerzijde met president Macia geconfereerd over het op gang houden der openbare diensten zooals de voorziening met gas. brood, melk enz. COMMUNISTEN GEDOOD. SOFIA, 7 Sept. (Ned. Tel. Ag.) Gisteren hebben in een aantal Buigaarsche dorpen schermutselingen plaats, gehad tusschen Communisten en politie, welke door mili tairen werd ondersteund. In een dorp werden twee communisten gedood en drie gewond, terwijl in een ander dorp een communist werd gedood. De communisten hebben thans hun propaganda van de steden naar de dor pen verplaatst. DE CHILEENSCHE OPSTAND. BUENOS AIRES, 7 Sept. (V.D.). Volgens een telegram uit Santiago de Chili hebben de opstandelingen zich onvoorwaardelijk aan de regeering overgegeven. Het bericht heeft in de hoofdstad groote vreugde ver oorzaakt In het officieele bericht wordt geconstateerd, dat de muiters de wapens hebben neergelegd na met een nieuw bom bardement te zijn bedreigd. o- EEN TYPHOON IN CHINA. LONDEN, 7 Sept. (VD,b Volgens een „Times' -bericht uit Hongkong heeft een typhoon aldaar groote schade aangericht. Naar schatting zijn meer dan tweehonderd visschersbooten gezonken en meer dan twee honderd personen verdronken. ENGELAND. Thomas treedt niet af als Lagerhuislid. De algemeene Raad van de Socialistische Part. te Derby heeft gisteren na een par ticuliere bespreking met John Thomas Sr., het socialistische parlementslid voor Bo rough, een resolutie aangenomen, waarin Thomas wordt verzocht zijn zetel in het Parlement beschikbaar te stellen. Thomas heeft verklaard, dat hij niet zal aftreden en dat hij als onafhankelijk Labour-afge- vaardigde in het parlement zal blijven. HERDENKING SLAG BIJ BREÏTENFELD. i LEIPZIG, 6 Sept. (Wolff) Heden werd onder groote deelneming het derde eeuw feest gevierd van den slag bij Breitenfe.ld, waar Gustaaf Adolf zijn eerste overwin- ning behaalde op Tilly, waardoor het Pro- testantisme werd gered van de Tegen- reformatie, en waardoor de stad Leipzig i werd behoed voor het lot, dat Maagdebrug I trof. Zwedeh was vertegenwoordigd door den Zweedschen gezant te Berlijn, terwijl I het Zweedsche leger en het Finsche leger deputaties -hadden gezonden. Door de meeste Duitsche radiostations werd het feest uitgezonden. 23 GEWONDEN BIJ EEN TREINBOTSING. RIJS 7 Sept. (V.D.). De sneltrein Pariu:— Ventiiniglia is bij liet station Macon in bot my gekomen met een rangene.ide iotomotieï De machinist en de stoker van de locomotief en de machinist van den sneltrein werden ernstig gewond, terwijl twintig reizigers lichte verwondingen op liepen. Nadere berichten ontbreken nog. TENTOONSTELLING IN DE LAKENHAL. Ter gelegenheid van het 18de interna tionale Oriëntalistencongres werd in het Sted. Museum de Lakenhal een tentoon stelling georganiseerd van Oostersche handschriften, voorwerpen en documenten betreffende de geschiedenis van de Ooster sche studiën aan de Rijksuniversiteit alhier. Deze tentoonstelling, welke in hoofd zaak werd verzorgd door de conservatrice van het Academisch Historisch Museum alhier, mej. O. C. D Siegenbeek van Heukelom zal geopend zijn van heden tot en met 28 September. Een commissie van Uitvoering, bestaande uit leden van de Commissie voor het Acad. Hist. Museum en van het Comité van or ganisatie van het Oriëntalistencongres en een vertegenwoordiger van de firma E. J. Brill stond haar daarbij ter zijde Bij de ontvangst op morgen van de deelnemers aan het Internationaal Oriën talistencongres door H. M. de Koningin, ten paleize Het Loo, zal ook Z. K. H. de Prins tegenwoordig zijn. C. SORGDRAGER. Te Haarlem is op 68-jarigen leeftijd overleden de heer C. Sorgdrager, direc teur van de Eerste Nederlandsche Ar beidsbeurs Aanvankelijk was de heer Sorgdrager onderwijzer te Noord wij kerhout, Leerdam en Haarlem, terwijl hij gedurende twee jaren het onderwijs in Nederlandsch Oost-Indié diende. Op het gebied van de arbeidsbemiddeling heeft de overledene pionierswerk verricht. De begrafenis zal Donderdag a.s. te twaalf uur nam. op de algemeene be graafplaats te Haarlem plaats vinden. PRINSES JULIANA NAAR PARIJS. Naar het nieuwe Nederlandsche paviljoen. Naar wij vernemen zal Prinses Juliana Vrijdag en Zaterdag a.s. een bezoek bren gen aan de Koloniale Tentoonstelling te Parijs, in het bijzonder ter bezichtiging van het nieuwe Nederlandsche paviljoen. BLIKSEM INGESLAGEN TE LEIDERDORP. Hedenmorgen vroeg is tijdens een kort onweder, dat boven Leiden en omgeving woedde, de bliksem ingeslagen in een fa brieksschoorsteen van de N.V. Stoom- olieslagerij v.h. Sillevis en Rutte aan den Lage Rijndijk onder de gemeente Leider dorp. Eenige steenen werden door de ra men van naburige woningen geslingerd terwijl ook in de kanalen van de ketels eenige schade werd aangericht. Persoon lijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats Verzekering dekt de schade. VERKEERSONGEVAL TE DEN HAAG. Hedenochtend omstreeks half tien heeft op den Bezuidenhoutecheweg bij de le v. d. Boschstraat te Den Haag een ernstig ongeval plaats gehad. De 31-jarige motorrijder A. v. B., wo nende in de da Costastraat te Rotterdam, moest plotseling uitwijken voor een hem tegemoet komehde wielrijdster, met ge volg, dat hij slipte. Zijn echtgenoote, de 29-jarige Th. van B., die op de duo was gezeten, werd od straat geslingerd en overleed kort daarop aan de bekomen schedelbasisfractuur. COMMISSIE VOOR JAARBEURS-HULDEBLIJK. Op initiatief van deelnemers aan alle 24 voorgaande jaarbeurzen, werd besloten een huldeblijk aan te bieden aan de Jaar beurs Vereeniging ter gelegenheid van de 25ste beurs. In overleg met den architect van de Jaarbeurs, J. de Bie, Leuveling, Tjeenk, te Amsterdam, werd besloten tot het doen uitvoeren van een bronzen halfklok met bijbehoorende plaquette. De klok is geplaatst tegen het plafond in de hoofdhai, begane grond, tegenover de hoofdtrap, zoodat zij den bezoekers van de Jaarbeurs, zoowel bij het komen als bij het gaan, onmiddellijk opvalt. Als hoofdvorm voor deze klok is de ronde platte horlogevorm gekozen. Deze electrisch bewogen" klok hangt aan een sierlijk gemodelleerde kelk en schakel, welke aan een plm. 140 Meter breede plafondplaat is bevestigd. Het ontwerp is van den architect P. Kramer te Amsterdam, het geheel werd voortreffelijk uitgevoerd door de N.V. metaalgieterij „Holland" te Amsterdam. De plaquette welke eveneens in de hal geplaatst werd, naast de klok is in brons gegeten; werd op de ateliers der N.V. Metaalgieterij „Holland" ontworpen en ook uitgevoerd. j De aanbieding van een en ander zal i geschieden op een receptie te houden door l het Jaarbeurs Bestuur op morgenmiddag em hah vier in de groote feestzaal van het Jaarbeurs restaurant en kan door alle deeinemers aan de Beurs worden bij gewoond DE METHODE-BENDIEN. Reuter seint ons uit Londen: Doctor Piney, die proefnemingen doet volgens Bendiens methode in het Kanker- Hospitaal, zeide, dat hij precies dezelfde instrumenten gebruikte als Bendien en hoopte tot dezelfde slotsom te komen. Zijn resultaten waren echter niet zoo goed als hij had gehoopt, maar hij zou trachten Bendien naar Londen te laten komen om te demonstreeren hoe hijzelf handelt. Een ander Reuter-bericht uit Londen meldt: Doctor Cambell Smith, een der doktoren, die in het London Hospital de kanker- proeven van dr. Bendien onderzoeken, zegt, dat er in de uitspraak een misver stand is ingeslopen. De proef van Bendien bestaat uit een chemisch en een spectroscopisch onder zoek. Volgens Bendien is het chemisch onder zoek het voornaamste, en dit wordt in London Hospital nog onderzocht. De uitspraak van London Hospital be trof enkel het spectroscopische gedeelte, hetgeen essentieel deel der proef uitmaakt. Te 's-Gravenhage is heden de con ferentie inzake preventieve kindergenees kunde geopend met een rede van prof. G. Scheltema. AMSTERDAM, 7 September. Alge meene reactie. Industrie en Koninklijke flauw. Suikers en Scheepvaart zwak. Tabakken en Rubbers lager. Mijnen stil. Amerikanen flauw. In de stemming kwam geen verandering: de daling zette onverminderd voort aan algemeen moesten weer verliezen worden geboekt. De handel was wat grooter en speciaal in Koninklijke vonden groote omzetten plaats. Het aanbod overheerschte weer, naar het scheen waren liquidaties van een zwakken positie hieraan voor een groot deel debet. De noteering was even 5 pet. lager dan Zaterdag. De Amerikaansche soorten wa ren eveneens lager. Unielevers op den voorgrond. Ook dit fonds daalde eveneens 5 pet. Philips-aan- deelen werden iets lager afgedaan. Ac- coustiek waren weinig veranderd. Aku's stelden zich lager. Ford was flauw. Rubberaandeelen openden lager, maar herstelden zich op het bericht omtrent een vermindering der Engelsche voorraden, later volgde weer een reactie. Tabakken liepen wederom terug. Deli Batavia's verloren meer dan 15 pCt. Sui kerwaarden waren bepaald zwak. H.V.A/s reageerden weer ruim 10°/r>. Ook de min der courante soorten verkeerden in reactie. Scheepvaartaandeelen stelden zich weer lager. Ondanks een gemis aan Amerikaan sche koersen was de Amerikaansche markt zwak. WISSELKOERSEN. Engeland 12.05 5/8. Duitschland 58.85. Frankrijk 9.72. België 34.56 1/2. Zwitserland 48.41. Oostenrijk 34.90. Denemarken 66.62 1/2, Zweden 66.45. Noorwegen 66.35. New-York 2.48 3/16. Prolongatie 1 pCt. LEIDEN, 5 Sept. 1931. Leidsche Eieren- veiling. Totale aanvoer 4798 stuks. De prijzen waren: Kipeieren f 56.10; Een deneieren f. 45 per 100 stuks. Handel matig. AMSTERDAM, 7 Sept. Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 550 vette koeien, waarvan de prijzen waren: lste kwal. 90100, 2de kw. 7486, 3de kwal. 5672 per K.G. slachtgewicht. Mindere soorten 4854. 114 Melk- en kalkkoeien, f.260350 p. stuk. 154 vette kalveren, le kwal. 70—74, 2de kwal. 60—68, 3de kwal. 5258 per K.G. levend gewicht. 43 nuch tere kalveren 813 per stuk. 212 schapen 21—28 per stuk. 900 varkens: vleeschyar- kens, wegende van 90110 K.G., 5254 p. K.G. slachtgewicht; zware varkens 5051, vette varkens 4850. 65 paarden 130—280 per stuk. BOSKOOP, 5 Sept. Coöp. Ver. „De Bos- koopsche veiling". Rozen per bos: Butterfly 2037 ct., Phoebe 3040, Else-Poulsen 25 45, Rosalandia 2835. Golden Ophelia 2232, Hadley 4855, Marcel Royer 27, Mac Keiler 3740, Columbia 2548, Briar- cliff 1931, Jules Bouché 42, Ophelia 10 17, Polyantharozen 1830, Florex 35, Potin 1526. Diversen p. bos: Tros-Chry- santhen 90—1.10, Anjers 10, Zinnia 8, Dahlia's 2942, Asparagus 25, Gladiolen 68, Lelie's 5030, Physalis-Franchett 32, Clematis Durandi 2527 ct. ROTTERDAM, 7 Sept. Aang-evoerd: 1238 Varkens, 552 vette Runderen, 358 vette Kalveren, 1047 Schapen of Lammeren Prijzen per pond. Koeien 4446, 3640, 24—30 ets.; Kalveren 57V2—62V2, 49Vs—55, 4045; Schapen f. 2325 per stuk, Lam meren, overjarige, f. 23—28 per stuk; zuig f. 2329 per stuk. Varkens le kw. 22 ct., 2e kw. 21—2IV2 ct. Koeien stroeve handel, prijzen iets la ger. een enkel prima soort nog 2 a 3 ct. boven noteering. Vette kalveren zeer trage handel, prijzen le kw. onveranderd, 2e en 3e lager. Enkele priipa nog 2V2 ct. boven noteering. Schapen willige handel en hooge prijzen. Varkens aanvankelijk tamelijke handel, maar flauwe afloop, prijzen stationair. Voor prima slachtvar- kens werd Vs ct. boven noteering besteed Zouters stroeve handel, prijzen 1819 per pond. NOORDWIJKERHOUT, 5 Sept. 1931. Veiling „De Eendracht" De aanvoer wordt minder, doch blijft belangrijk. Dubb. Hee- renboonen zond. draad f. 1.10—2.30: Dubb. Heerenboonen met draad f. 1.902.50; Enkele Heerenboonen zonder draad f. 1.40 2.55; Enkele Heerenboonen met draad f. 1.402.80; Snijboonen f. 1.604.10; Tuin- boonen f. 0.651.55. ROELOFARENDSVEEN, 7 September. Blceinkooi 8—10 ct. per stuk, Sla f. 0.50—2.30 per 100 krop. Meloen 3—15 ct. per stuk, Tomaten f. 5.10—7.20 per 100 pond, Snij boonen f. 0 70—5, id. stek f. 0.55—3, Prince- boonen f.2 352.40, id. dubbele stam f. 1.95 2.35 per 10 K.G. VEUR. 5 Sept. Engelsche Komkommers, 1 srt. f. 2.403.60, idem 2e srt. f.11.80, idem 3e srt. f0.500.80, idem wankleurige f.13; idem stek f. 0.100.30: Gele Kom kommers le srt. f. 2.603, idem 2e srt. f1 1.90, idem 3e srt. f. 0.500.80. idem stek f. 0.200.40: Kropsla le srt. f. 0.601.20, Peen f.58è50; Bloemkool le srt. f. 4.90 9.80, idem 2e srt. f.22.60, idem uitschot f.1; Tomaten mid. f. 6.707.60, idem gr. ronden f.55.60, idem 2e srt. f. 6.107, idem 3e srt. f. 2.503.60, idem, bonken f.35, idem, rijp f.68; Andijvie per 100 f. 0.501.60: Spinazie f. 0.300.51; Poste lein f. 7.208.50; Rabarber per 100 bost f.1 3; Snijboonen f.2944; Spercieboonen f.24—36; Prei f. 1—1.90; Seldery f. 1—1.80. I ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2<;oo (op 2 lijnen") REDACTIE iSo7 Den 26 Sopt. a.s, hopen j onze geliefde ouders HENDRICUS ANTONIüS S NIER SM AN r en CORNELIA JACOBA VAN HAASTEREN hun 25-jarige Echtvereeniging 5 te herdenken. Dat God hen 5 nog lang moge sparen is de l 5 wenscb van hun dankbare kinderen en verloofden. Voorschoten, 6 Sept. 1931.$ Rijddijk 6. 1608a De Heer en Mevrouw DE HAAN-KROMWIJK, geven met blijdschap kennis van de geboorte hunner Dochter MARY. Breda, 3 September 1931. Oranjesingel 17. 8145 Heden ontsliep, zacht en kalm, onze innig geliefde Moeder, Grootmoeder en Overgrootmoeder de Wed. M. E. PIENA 1620a geb. DIJKMAN in den gezegenden ouderdom van bijna 83 jaren Uit aller naam A. C. PIENA Leiden, Decimastraat 22. De begrafenis zal plaats hebben Woensdag 9 Sept. circa elf uur op de begraaf plaats te Noordwijk. Eenige Kennisgeving 5—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3