DE WEDLOOP „DWARS DOOR LEIDEN" EEN MOOIE OVERWINNING VAN U. V. S. I. De Leidsch Dagblad-estafettestok in gevaar. ATHLETIEK. DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN HET K. N. G. V. Mej. Briejer (Brunhilde) wint bet verspringen. Zaterdag en gisteren werden te Apel doorn op het Gemeentelijk Sportterrein „Berg en Bosch" de nationale athletiek- kampioenschappen gehouden van het Kon. Ned. Gymn. Verbond. De uitslagen luiden: Heeren: Polsstokhoogspringen: 1. H. G. Nijhof (Olympia, Hengelo, 3.30 M. Discuswerpen: 1. P. Nimmerdor (K.D.O. Apeldoorn) 36.91 M. Dames: 1. B. Bakker (Olympia, Wieringerwaard) 8.90 M. 100 M.: 1. J. K. Leeuwerik (Concordia. Zaandam) 11.2 sec. 400 M.: 1. P. Spoor (Concordia, Haar lem) 54.2 sec. 800 M.: 1. P. Eosink (Olympia, Gassel- ternijeveen) 2 min. 7.6 sec. Hoogspringen: 1. M. Faassens (Bato, Zeist) 1.68 M. Verspringen: 1. K. Schenk (Olympia, Wieringerwaard) 6,42 M. Hink-stap-sprong: 1. K. Schenk (Olym pia, Wieringerwaard) 13.17 M. Speerwerpen: 1. L. Looy (Gymn.vereen. „Rotterdam", Rotterdam) 52.10 M. Kogelstooten: 1. A. G. J. de Bruyn (Olympia, 's Gravenhage) 12.63 M. Dames: 100 M.: 1. I. Martin (Olympia, Deven ter) 12.9 sec. Hoogspringen: 1. L. Gisolf (Hygiëa, 's Gravenhage) 1.53 M. Verspringen: 1. R. Briejer (Brunhilde. Leiden) 5.10 M. Speerwerpen: 1 D. Leonhart (Sportlust Enschedé) 30.75 M.; 2. A. Tijm (Concor dia. Haarlem) 27.69 M., 3. P. Dieben (Brunhilde, Leiden) 26.20 M. Discuswerpen: 1. J. Olthuis (Olympia. Hengelo O.) 27.78'/; M. 1500 M. heeren: 1. P. Rosing (Olympia, Gasselternijeveen) 4 min. 30.4 sec. 4 x 100 M.: 1. Concordia, Zaandam 47 s. 3000 M.: 1. C. Bakker (De Halter, Alk maar) 9 min. 51 sec. 4 x 100 M. dames: 1. Hygiëa, 's Graven hage, 54 sec. „Crt." NATIONALE POLITIE-WEDSTRIJDEN. Op Te Werve. te Rijswijk zijn Zaterdag nationale politie-wedstrijden gehouden. De uitslagen zijn: 100 Meter hardloopen. 1. G. Vergunst, A'dam, 12.1 sec.: 2. B. J. Dissel, A'dam, 12.1 sec.; 3. R. Brink, Den Haag) 12.2 sec. In de serie liep B. J. Dissel in 11.8 sec., en vestigde daarna een nieuw politiere- cord op zijn naam. 400 Meter hardloopen. 1. B. J. Dissel, A'dam. 55.8 sec. (nieuw record); 2. J. Fa- ber, Mar. Groningen, 57.8 sec.; 3. J. H. Noordeloos. Delft. 1500 Meter hardloopen: 1. H. v. Gulde- ner, Haarlem, 4 min. 49 7/10 sec.; 2. H. Meijer, Voorburg, 4 min. 55 9/10 sec.; 3. J. B. Uijtdebroek, A'dam. 4 min. 56 4/10 sec. Polsstokhoogspringen: 1. T. v. d. Most, R'dam, 3.30 M. (nieuw record)2. J. de Groot, Arnhem, 3.10 M.; 3. A Slot, Den Haag, 2.95 M. (na loting met Knol. Kogelstooten: 1. J. v. d. Berg, A'dam, 12.12 M. (nieuw record); 2. M. W. v. Lies hout, A'dam. 10.54 M.; 3. G. Postma, A'dam. 10.26 M. Vèrspringen met aanloop: 1. J. Knol, A'dam. 6.18 M.; 2. J. v. d. Berg, A'dam. 6.17 M.; 3. T. v. d. Most R'dam. 6 05 M. Speerwerpen: 1. J. Knol. A'dam, 45.23 M.: 2. G. Vrijs, Den Haag. 42.98 M.; 3. M. Gebuis. Mar. Groningen. 41.85 M. Hoogspringen met aanloop: 1. J. v. d. Berg, A'dam, 1.70 M.; 2. T. v. d. Most R'dam, 1.65 M.; 3. J. Dijkstra Mar. Gro ningen. 1.60 M. (na loting met A. Berent- sen. Haarlem. Discuswerpen: 1. M. W. van Lieshout. A'dam, 36.28 M.: 2. G. Posctma A'dam, 35 95 M.; 3. T. Luppens, Mar. Groningen, 35.79 M. Polstokverspringen: 1. A. Slot. Den Haag, 8.10 M.; 2. T. v. d. Most, R'dam, 8 M.: 3. J. Knol, A'dam, 7.89 M. 4x100 M. estafette: 1. A. P. G. S. I.. A'dam 48.3 sec.; 2. S. V. Kon. Mar., Gro ningen, 49 sec.; 3. A. P. G. S. II. A'dam, 49 2 sec Zweedsche Estafette 400300200100 M l.A.P. G. S. I. A'dam. in 2 min.14 2/10 sec (nieuw record); 2. S V. Kon Mar., Groningen, 2.19.1 s. 3. S. V. Pol. troepen, Den Haag. De vereenigingsprijzen werden toege kend aan: 1. A. P. G. S. A'dam, met 40'/; p.: 2. Sport Ver. Kon. Mar. te Groningen 8'/; p.: 3. Hermandad te R'dam, 8 p. De bestgeplaatste ahtleten: 1. T. v. d. Most, R'dam, 8 p., na loting; 2. J v. d. *Berg, A'dam. 7'/; p.; 3. J. Knol. A'dam, 7'/; p.; 4. W. J. Dissel, A'dam, 5 p., na loting; 5. M. W. v. Lieshout, A'dam. 5 p. gende nummer hoogspringen vielen 6 deel nemers spoedig af en ging de strijd, die steeds spannender werd. nog geruimen tijd door tusschen K. van Lierop van Teylingen en Dijkhuis van Ter Leede. De man van Ter Leede behaalde de overwinning. Ook het nummer verspringen werd door Ter Leede gewonnen en wel door Stoute met een sprong van 5.35 M. Aan het eind werden de verschillende medailles door den heer W. Los met een hartelijk woord aan de gelukkige winnaars uitgereikt, waarbij het hoera-geroep niet van de lucht was en aan den heer Los een ovatie werd gebracht voor de wijze waarop hij zich bij het afwerken van het pro gramma had verdienstelijk gemaakt. DE TRAINING VOOR DE 40 K.M.-MARSCH. Reeds 254 deelnemers ingeschreven. Zaterdag had de derde trainingsmarsch plaats voor de 40 K.M. L. P. S. V.-marsch. De belangstelling was ook nu weer groot en ongeveer 100 deelnemers hadden zich te halfvijf bij het gebouw van de N.R.M. verzameld niettegenstaande de dreigende luchten. Te 4.35 gaf de leider het sein tot vertrek en al heel spoedig zat er een be hoorlijk tempo in. Het bleek dat de dames (een 8-tal was weer tegenwoordig) al aan het tempo van 7 K.M. gewend waren. De weg ging over Valkenburg, Katwijk, Noordwij k, Voorhout. Teylingerlaan en Sassenheim. over Oegstgeest weer naar Leiden; te samen 31 K.M. De stemming was buitengewoon opgewekt en al werden op 't laatst de spieren wel een beetje ge voelig bij sommigen, zonder uitvallers en volkomen fit werd het geheele traject aan een stuk afgelegd. Morgen vindt wederom een oefenmarsch plaats. Vertrek te 6.15 uur namiddag vanaf het Galgewater. Dan wordt 28 K.M. geloo- pen, in verband met het late uur van ver trek. Voor de 40 K.M.-marsch zijn thans in geschreven 254 deelnemers, waaronder een 25-tal dames. De volgende vereenigingen zijn vertegen woordigd: de L.P. S. V.. Utrechtsche Pol. Sportver., Bloemendaalsche Pol. Sportver., Wassenaarsche Pol. Sportver.. 6e Reg. Veld Art., Corps Pontonniers Dordrecht, de Leidsche Sportvereenigingen: N.R. M., Donar, D O. S., Jahn, Padvinders Leeuw ken-groep. L. Chr. J. M. V. en de N. J. V. uit Den Haag. Waar nog enkele vereenigingen verzoch ten de inschrijving nog even open te hou den, deelt het bestuur mede dat inschrij ving nog mogelijk is tot morgenavond. Nadien kunnen echter geen inschrijvingen meer worden aangenomen. LAWN-TENNIS. WEDSTRIJDEN VOOR OEFENMEESTERS Goedraad wint. Op de banen van de Noordwijksche Sport vereniging zijn de jaarlijksche wedstrij- i den voor oefenmeesters gehouden Er 1 werd gespeeld volgens competitiesysteem. Het resultaat was dat J. Goedraad het en kelspel won. Wij laten hieronder de uitslagen volgen: Goedraad sl. Waasdorp 64. 64, 36, Hemmes sl. Dekker 60, 61, 62; Diek- man sl. Dekker 64. 62, 64; Goedraad I sl. Diekmann 61, 62. 6—1; Hemmes sl. I Mos 62. 64. 62; Waasdorp sl. Hem- mes 64, 64. 64; Goedraad sl. Mos 57, 61. 62. 75; Hemmes sl. Diek- I mann 6—3. 62. 62; Waasdorp sl. Dek- ker 62. 60, 60; Mos sl Dekker 62, 61. 62; Goedraad sl. Dekker 60, 61. 61; Waasdorp sl. Diekmann 62. 75, 62; Waasdorp sl. Mos 61, 61. 62; Goedraad sl. Hemmes 46, 61. 64. 79, 6—2. Foto Bleuzé. De estafette-ploeg van U.V.S. I, die Zaterdag voor de tweede maal den wedloop „Dwars door Leiden" het midden de leider, de heer Wijling. won. In GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFWEEK. Om den Palace-hotel-wisselbeker. De golfweek van de Noordwijksche Golf club is gisteren begonnen met de eerste j ronde voor den wedstrijd om den Palace- hotel wisselbeker. De uitslagen waren: F. K. Dixon sl. R de Gorter '24) i met 6 en 5: A. von Loebenstein (22) sl. H. Kessler (8) met 4 en 3; E. J. J. B. Cremers (18) sl. J. H. Moltzer (24) met 5 en 4; S. Romijn (5) sl. jhr. R. Quarles van Ufford (13) met 2 up: L. Kalff (14) sl. A. E. André de la Porte (20) met 2 up; G. Cremers (16) sl. J. W. Frowein (17) met 8 en 6; F. Noorduyn (15) sl. J. C. A. Everwijn (24) met 4 en 2; jhr. R. van der Wijck (22) sl. F. Cremers (17) met 2 en 1; H. Binnen dijk (12) sl. E. Cremers (13) met 1 up. DEMONSTRATIES TE SASSENHEIM. Begunstigd door droog weer had Zater dagmiddag op terrein Sporthoff te Sas senheim de sportdemonstratie plaats, ge organiseerd door de vier plaatselijke sport vereenigingen: Teylingen, Ter Leede, D.O.S. en T.O.P. Bij gunstiger weer zou waar schijnlijk de opkomst van het publiek groo- ter geweest zijn, hoewel ook nu daarover niet te klagen was Aangevangen werd met het nummer 400 M. hardloopen, waaraan werd deelgenomen door verschillende leden van de hiervoor genoemde vereenigingen. p de Nobelen wist voor zijn vereeniging Teylingen beslag te leggen op de hiervoor beschikbaar gestelde medaille. Hierop werd een spannende korfbalwed strijd gespeeld tusschen T.O.P. van Sas senheim en Fiks uit Oegstgeest, onder lei ding van scheidsrechter J. Boekkooi. Het bleken twee waardige tegenstanders van elkaar te zijn en het eind van het spel kwam met 1—1. Om tot een beslissend einde te komen werd 10 minuten verlengd waarbij Fiks zoo gelukkig was een tweede doelpunt te maken en dus in het bezit kwam van de uitgeloofde medaille. Bij het nummer 100 M. hardloopen was het andermaal P. van Nobelen die de eerepalm voor Teylingen wist weg te dra gen. Hierop kwamen de voetballers aan de beurt. Een mooie partij vol spannende momenten, waarbij de keeper van Ter Leede zich wist te onderscheiden .werd te zien gegeven. De mannen van de N. Z. H. T. M. bleken evenwel in de meerderheid te zijn en na de rust was verslapping in de gelederen van Ter Leede merkbaar met het gevolg dat het einde kwam met een 52 overwinning voor de tram. Bij het nu vol WIELRENNER NATIONALE GRASBAANWEDSTRIJDEN VAN SWIFT. Een triest einde. Voor de tweede maal in dit seizoen heeft Swift gisteren op het AS.C.-terrein alhier nationale grasbaanwedstrijden ge houden en ook voor de tweede maal moet ons verslag in mineur worden gesteld. Er was aanvankelijk geen reden tot ontevre denheid: de organisatie zat behoorlijk in elkaar, de nummers volgden elkaar in een vlot tempo op en afgezien van eenige valpartijen op het zeer zware en gladde veld verliep het geheel zeer regelmatig. Doch helaas bracht de koppelwedstrijd, evenals den vorigen keer, sensatie in een vorm, zooals die op een sportveld niet thuis behoort. Dieterman-Hiddes, de twee renners uit Koog aan de Zaan, speelden er weer een hoofdrol in, doch in plaats van Adan-Vermaire waren het thans Riethoven en Pelser, die hen voortdurend op de hielen zaten en aldus voor de noo- dige spanning zorg droegen. Zij deden dat echter op een onregelmatige wijze door op volkomen ontoelaatbare manier af te lossen en zij namen daardoor een deel van publiek en renners tegen zich in. Vooral het voornemen van Riethoven leek naar niets; er was soms nog een afstand van misschien wel tien meters tusschen de twee koppelgenooten bij het aflossen, terwijl het reglement uitdrukkelijk voor schreef „dat het aflossen zoodanig moest geschieden, dat steeds voorwiel tegen ach terwiel was". Had de jury hier tijdig in gegrepen dan ware een drama voorkomen doch zij bepaalde zich tot een enkele waarschuwing, die niet het minste effect Wéér is U.V.S. I winnaar geworden van den schitterenden Leidsch-Dagblad-esta- fette-stok! En er was onzegbare vreugde in de harten dier honderden supporters, die met van spanning bleeke gezichten bij de finish den komst der loopers stonden af te wachten en bij de zege hunner favo rieten uitbarstten in een ontstuimig en thousiasme, dat fel opbruiste boven het geluid van die drukdoende, luidruchtige en duizendkoppge menigte, welke zich ver drong voor onze gebouwen.U.V.S. blijkt toch wél buitengewoon populair te zijn! En zij verdient dat trouwens ook: niet enkel omdat zij voor de tweede maal in successie de snelste is gebleken in dit be langrijke Leidsche sportgebeuren, maai ook omdat zij ieder jaar evenals Donar weer tot de deelnemers behoort en zelfs in staat is twee ploegen aan den start te brengen. Twintig loopers van één ver eeniging: dat pleit voor goeden clubgeest en innerlijke kracht en het is ook daarom dat het ons zooveel genoegen heeft ge daan de wakkere blauw-witten opnieuw als winnaars uit den strijd te zien komen! Aan Donar thans de taak het volgend jaar de bordjes eens weer te verhangen. De club van Koopmans hééft haar ver vooruit staande positie in de Leidsche athletiek- wereld zoo langzamerhand moeten prijs geven, doch het stemt tot vreugde dat zullfs niet een gevolg is van eigen ver zwakking maar wel van toenemende ver sterking der anderen (in casu: U.V.S.) En wij achten de sportieve groensterren ieder jaar weer ten volle in staat voor een ver rassing te zorgen en weer eens voor een jaar beslag te leggen op den wisselprijs. Hetgeen trouwens ook noodig is, want de estafette-stok is in gevaar! Drie zilveren ringen prijken er thans aan: de bovenste van Donar, de twee volgende van U.V.S., en een nieuwe overwinning zou den stok dus het volgend jaar in het definitieve be zit van U.V.S. doen overgaan. Daartegen roepen wij de Leidsche athleten in het ge weer en in het bijzonder dan Donar, dat in dit geval wel als schildwacht voor de schatkamer van den L. A. K. zal moeten optreden. Neen, wat er ook gebeure, wij zijn het volgend jaar met al ons en thousiasme de belangen van Donar toe gedaan U.V.S. heeft overigens Zaterdag verdiend gewonnen met stevigen voorsprong en in een tijd, die slechts 0,6 seccnde meer is aan verleden jaar. Toen praalde de zon aan een strakblauwe lucht, was de bodem hard en snel; thans glinsterden straten. en smgelwegen van de stortregens, die tot een half uur voor den aanvang waren blijven voortduren en die het parcours, aanmerkelijk hadden verzwaard. Wat men ons tevoren verzekerd had, kwam trouwens ook uit gedurende de race U.V.S. was sinds het vorige jaar versterkt en de uitstekend getrainde ploeg liep een wedstrijd zóó goed dat meerdere clubs van naam het haar op dezen dag en onder deze omstandig heden niet verbeterd zouden hebben. Donar zakte na een goed begin wat al, scheen mét de leiding tevens wat van het noodige optimisme en van haar vechtlust verloren te hebben, maar werd niettemin een uitstekende tweede. A.R.C. uit Alphen, winnaar van den jongsten wedloop „Dwars door Alphen", is heel lang derde geweest, doch de voorlaatste looper zag zich door den man van de Veld gepasseerd, zoodat zij als vierde eindigde. U.V.S II sloot met betrekkelijk klein verschil de rij. De start vond plaats om even over half- vier. 't Was enkele minuten te laat, maar toch gelukkig nog op een zoodanig tijdstip, dat van de trams niet den minsten hinder werd ondervonden. Heel het verkeer was trouwens buitengewoon goed door de po litie geregeld. Wij, die het gansche par cours in de pers-auto hebben gevolgd, constateeren hier met groote voldoening, dal de medewerking en de organisatie der politie alle records volkomen hebben ge slagen! Intusschen; de start! Bonte (Donar) nam de leiding met Wassenburg (U. V. S. I) op zijn hielen, terwijl A. R. C. derde was. Ro- zendaal (Donar) liep geleidelijk iets uit en toen P. Jansen even voor het sportterrein aan den Zoeterwoudsche-Singel overnam, bedroeg diens voorsprong op den U. V.V.'er Beekman ongetwijfeld een dertig meter, welke voorsprong daarna nog werd opge voerd. De volgende U. V. S.'er Swanenburg liep aanmerkelijk in op Ligthart (Donar), terwijl A. R. C. dat eenige oogenblikken bijkans gelijk met de Veld had geloopen, op misschien honderd meter achter Donar hier snel nader kwam. We herinnerden ons dat op dit traject al eens eerder de verrassing gevallen was en wij gingen ons voorbereiden op een herhaling. Zou U.V.SDonar hield nog even stand: Pont startte snel, liep weer wat uit...., totdat ineens al zijn snelheid verloren was! En U.V.S. benutte de kans! Onstui mig kwam De Lange naderbij en in enkele oogenblikken had deze goede 400 M.-looper voor de blauw-witten de leiding genomen. Tien, twintig, dertig meter kwam hij voor, en toen kort daarna het Rapenburg be reikt was, bleek meteen dat het pleit reeds was beslecht. Want er zat climax In de opstelling der U. V. S.-ploeg; iedere vol gende looper was weer iets sneller dan zijn voorganger en deze combinatie ontwik kelde tenslotte zulk een snelheid, dat Donar hoe goed zij ook partij gaf eervol de vlag moest strijken. Ruim acht seconden ging U.V.S. vóór nummer twee door de finish en dit duidt voldoende aan hoe groot haar voorsprong was. Natuurlijk was Donar onbereikbaar gebleven voor nummer drie: de Veld, die steeds vierde was geweest, maar eindelijk op den Witten Singel, even na de Kaiserstraat. door Com- meceel voorbij A. R. C. had weten te komen en daardoor voor de tweede maal een der den prijs veroverde. In totaal namen de militairen nu vijfmaal deel! Ziehier de volledige uitslag: 1. U.V.S. I, in 9 m. 24 s. De loopers waren: Wassenburg, A. Arbouw, I. Beek man, S. Swanenburg, G. de Lange, J. Ar bouw. J. Annokkee, J. Delfos, D. Ouwe hand en G. Annokkee. 2. Donar, 9 m. 32,6 s. De ploeg bestond uit: Bonte, Rozendaal, P. Jansen, Ligthart, Pont. Hensbergen, Hemerik, Verhoog, Hoexum en J. C. Jansen. 3. 6de Reg. Veld-Artillerie, 9 m. 41.2 s., met de loopers: Conijn. Schüss, Breedveld, Weehuizen, Klaver. Wassenburg, R. J. J. Bronsgeest, Visscher, Commeceel en B. Jansen. 4 A.R.C. (Alphen); 5. U.V.S. II. Na afloop heeft de heer Ph. van der Lof bij afwezigheid van den voorzitter namens het L. A. K.-bestuur loopers, jury leden e.a. hartelijk dank gezegd voor hun medewerking en vervolgens den heer J. W. Henny, directeur van ons blad, uitgenoo- digd de prijzen uit te reiken. Deze voldeed hieraan gaarne: ten eerste omdat er nog oude relaties bestaan tusschen hem en den Kring en ten tweede uit belangstelling voor de sport. Hij wenschte U. V. S. van harte geluk met haar mooie prestatie en ver klaarde, onder applaus der aanwezigen, er van verzekerd te zijn, dat het Leidsch Dagblad zal zorgen voor een nieuwen wis selprijs, indien U.V.S. er het volgend jaar in zou mogen slagen den estafette-stok definitief te veroveren. Spreker feliciteerde ook de andere prijswinnaars (Donar en De Veld), wekte op propaganda te maken voor dezen populairen wedloop, opdat er meer deelnemende ploegen komen en sprak er zijn voldoening over uit, dat dit maal eens weer een Alphensche vereeni ging in den wedloop was uitgekomen. De aanhouder wint althans bij goede oefe ning en waarschijnlijk zal aldus ook A.R.C. nog wel eens een meer belangrijke rol spelen, dan zij thans heeft gedaan. vermocht te sorteeeren. Gevolg: een vechtpartij tusschen renners en publiek, direct na afloop der race, een stormloop van het publiek over het veld en een even triest als betreurenswaardig einde van wat een sportfeest bedoelde te zijn. Wij schreven eenige dagen geleden naar aan leiding van een andere gebeurtenis o.m.: „Er was een tijd dat men de sport be oefende voor z'n genoegen. Die tijd is al lang voorbij." De dag van gisteren heeft de waarheid daarvan helaas nog eens ten overvloede bewezen! En nu begrijpe men ons goed. Wij verwijten niets aan de organiseerende vereeniging, die het gebeurde stellig even sterk zal betreuren als wij. We consta teerden slechts de feiten en wanneer men daaruit dan de conclusie meent te moe ten trekken dat het met de wielersport den verkeerden weg opgaat dan is dat niet onze schuld, maar ligt zulks aan de wic- ler-organisatie zelf. Propaganda is er gisteren stellig niet gemaakt De uitslagen zijn: Klassementswedstrijden voor nieuwelin gen over 30 ronden (om de 6 ronden een klassement: 1ste klassement 1. J. Hol lander (Den Haag), 2. J. van Nassau (Amsterdam), 3. B. van Putten (Den Haag), 4. B. Daenen (Den Haag), 5. A. v. Egmond Noord wij k-Binnen). 2de klasse ment: 1. J. van Nassau, 2. J. Hollander, 3. A. van Egmond, 4. B. Daenen, 5. B. van Putten: 3de klassement: 1. J. van Nassau 2. J. Hollander, 3. B van Putten, 4. B. Daenen, 5. A. van Egmond; 4de klassem.: 1. J. van Nassau, 2. J. Hollander. 3. B. v. Putten, 4. B. Daenen, 5. A. van Egmond; 5de klassement; 1. J. van Nassau, 2. J. Hollander, 3. B. van Putten, 4. K. van 't Veer (Assendelft), 5. A. van Egmond. (Voor het laatste klassement telden de punten dubbel). Totaal; 1. J. van Nassau 29 p.; 2. J. Hollander, 25 p.; 3. B. van Put ten, 16 p.; 4. A. van Egmond, 8 p.; 5. B. Daenen. eveneens 8 p. Sprint wedstrijd voor amateurs en onaf- hankelijken (2 ronden): 1ste serie: 1. Die- terman (Koog aan de Zaan), 2. H. van Thiel (Laren); 2de serie: 1. C. van Rijn (Amsterdam), 2. N. Krens (Den Haag); 3de serdie: 1. G. Pelser (Amsterdam), 2. P. Hiddes (Koog aan de Zaan»; 4de serie: 1 B. van Rhijn (Amsterdam), 2. W. Schle- baum (Soestdijk). lste demi-finale: 1. Dieterman, 2. Pel ser; 2de demi-finale: 1. C. van Rhijn, 2. B. van Rhijn. Finale: 1. Dieterman. 2 Pelser (C. en B. van Rhijn kwamen te vallen). Afvalwedstrijd voor nieuwelingen: 1. J. Hollander (Den Haag), 2. B. Daenen (Den Haag), 3. J van Nassau (Amsterdam), 4. B. van Putten (Den Haag) Wedstrijden over 20 ronden voor Swift- leden: 1. Verschoor, 2. de Ruiter, 3. van Egmond, 4. Riethoven. Koppelwedstrijd over 75 ronden (3 klas sementen: lste klassement: 1. Dieterman- Hiddes (beiden Koog aan de Zaan), 2. Riethoven-Pelser (Leiden-Amsterdam), 3. Wildschut-N. Krens (beiden Den Haag), 2de klassement: 1. Dieterman-Hiddes. 2. Riethoven-Pelser, 3. Matena-v. d. Valk (beiden Den Haag); 3de klassement: 1. Dieterman-Hiddes, 2. Riethoven-Pelser, 3. Matena-van der Valk. Totaal: 1. Dieterman-Hiddes, 2. Riet hoven-Pelser, 3. Matena-van der Valk. J. VAN EGMOND's RIJDEN IN ENGELAND De jaarlijksche kampioenswedstrijden te Heme Hill (Londen), uitgeschreven door de „National Cycling Union", werden on der zeer veel belangstelling gehouden. Een match a trols, waaraan ook door onzen landgenoot J. v. Egmond werd deel genomen, werd gewonnen door Cozens, die drie overwinningen boekte, met 7 punten; tweede werd Van Egmond 5 p.; 3. Sibbitt 3 ptn. „Crt." MOTORSPORT. DE ZESDAAGSCHE TE MERANO. De officieele uitslag. De officieele uitslag van den interna tionalen zesdaagschen motorrit te Merano luidt als volgt: Trophy race: 1. Italië met Gilera- machines, 0 strafp.; 2. Duitschland. 6 straf p.; 3. Engeland, 700 strafp.; 4. Frank rijk, 1003 strafp. Silver Vase: 1. Nederland (A-team), 0 strafp.; 2. Italië (B-teaml 0 strafp.; 3. Duitschland, 35 strafp.; 4. Nederland B-team), 90 strafp. Nederland kreeg een beter gemiddelde dan Italië door de ritten op de Monza-baan Merkenteams: 1. Bianchi; 2. Gilera; 3. Rudge Whitworth; 4. Triumph; alle 0 strafp. De gouden medaille v/erd uitgereikt aan Henne (B.M.W.), Mauermayer (B.M.W.), Perrigo (B.S.A.), Rowley (A.J.S.), Gilera (Gilera), Maffeis (Gilera). Grana (Gilera), Fraiehard (Terrot), Rindler (Rudge), Stel- zer, (B.M.W.), Brittain (Sunbeam) Thacker (Ariel), Williams (Rudge), Eysink (Eysink) Bakker Schut (Rudge), v. Hamersveld (Rudge), Fumagali (Guzzi), Lermitte (Rudge), MaeGregor (Rudge), Bruttinl (Gilera). Gariglio (Gilera), Vola (Gilera), Smith (Calthorpe), Opessi (Triumph), Martin (Triumph). Berardo (Triumph), Acerboni (P.M.). Bellavista (Ariel), Tiffen (Velocette), Robbins (New Hudson), Cotile (B.S.A.), Foley (Gilera), Viola (Guzzi) en Lovinfosse (Motobecane).

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 12