DAROL FARGUHAR'S NACHTWANDELING MOOI KONINGINNEFEEST TE 0EGSTGEES1 FEUILLETON. 72ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 4 September 1931 Derde Blad No. 21921 ZANGHULDE - RINGRIJDERIJ - AVONDFEEST Gloedvolle rede van den Burgemeester. UIT DE OMSTREKEN. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. I> Naar het Engelsch van BERTA RUCK door Mr G. KELLER. 40) HOOFDSTUK XXIII. Sheila wordt vrouw. Sheila verwijderde zich door den gang, had schijnbaar niets gezien. In werke lijkheid had zij natuurlijk alles gezien. Zij ging haar kamer binnen en trok, zonder het licht op te draaien, haar man tel uit. Zij rilde, intusschen niet van koude, ofschoon de bovenramen van haar kamer, die zij had geopend alvorens in het andere hotel te gaan dansen, nog niet gesloten waren. Zonder zich te ont- kleeden. in haar mooi zwart costuumpje en met haar schoentjes met zilveren hak jes, waarmee zij had gedanst, wierp Sheila zich op haar bed, waarbij zij half wegzonk in het dons van haar dekkleed. Zij legde haar donker kopje op het kus sen en bleef roerloos in het duister met groote oogen naar het plafond staren. Met die duisternis als achtergrond ver toonde zich aan haar geestesoog een too- neel, dat haar met afschuw vervulde. Zij zag een witopgeschilderde deur van een hotelkamer wagenwijd open staan, waar van de kruk werd vastgehouden door een slanken jongenman met rood haar, en uit die kamer trad een koningin van Sjeba, gehuld in een verleidelijk goudbe- stikt gewaad. Duidelijker dan een foto grafie teekende die groep zich af voor Sheila's oogen. Zij keek er naar, met heel haar ziel het tooneel, dat zij meende dat er zich had afgespeeld, in zich opnemend. Immers, wat kon Sheila zich voorstellen van wat er gebeurd was, toen zij toevallig getuige was van wat er zich afspeelde? Natuurlijk het ergste. Zij kon zich slechts één mogelijkheid voorstellen, n.l. dat Darol Farquhar had aangenomen, wat hij intusschen in werkelijkheid zoo ten stel ligste had afgewezen. Het waren bittere oogenblikken, welke Sheila doorleefde, terwijl zij hem zich afteekende als een ordinairen avonturier, die de gehoorzame dienaar van een schatrijke weduwe speelde. Op den feestavond in het hotel was een nieuwe trek in haar karakter tot wasdom gekomen. In het nachtelijk duister, waarin zij thans lag, gebeurde er iets anders met haar Een nieuwe Sheila ont wikkelde zich uit het verdriet, dat zij thans doormaakte. Het menschelijk ka rakter plooit zich niet geleidelijk, zooals veelal wordt aangenomen, maar door gaans bij sprongen. Sheila Curtis was ondanks het feit, dat zij als vrouw volwassen was, een jong meisje gebleven. Maar in een enkel uur was zij ook geestelijk een vrouw gewor den. Een klein brutaal ding was ten dans getogen, maar nu lag op haar legerstede in het duister een vrouw, verteerd door toorn, ergernis en minachting. Intus schen waren dit niet de eenige gevoelens, welke bij haar waren ontwaakt. Waarover maak ik me toch eigenlijk zoo druk? vroeg zij zich af. Wat kan het mij schelen of die kerel de minnaar is van die Spaansche vrouw? Haar eigen hart antwoordde haar op grond van nieuw verkregen wetenschap: Het kan u wel schelen, niet alleen, dat ge ontdekt hebt dat hij de minnaar is van die Spaansche vrouw, maar dat hij onver schillig welke vrouw ook lief zou hebben. Het is voor u een slag geweest hem in het gezelschap van die vrouw te hebben aan getroffen, maar het zou u even diep ge kwetst hebben hem met welke vrouw ook ontmoet te hebben. Neen, neen! riep Sheila overluid. Maar haar tot nieuw leven ontwaakt hart gaf geen kamp. Jawel, het is wel waar. Durf de werkelijkheid onder de oogen zien! Reeds van den beginne af heb je hem een hoogst aantrekkelijke figuur gevonden. Het was u altijd aange naam als de jonge Kei op het kantoor verscheen. Gij kondt een gesprek met hem voeren en je vond het altijd prettig, als dit gebeurde. Waarom was je zoo woe dend, toen hij je verdacht dat parelsnoer te hebben gestolen? Dat sprak nogal van zelf. Zeker, maar je waart niet enkel boos omdat je verdacht werd, maar in de eer ste plaats omdat hij je verdacht. Gedu rende je gansche verblijf te Parijs heb je hem geen oogenblik vergeten als den man, die je had beschouwd als een dievegge van parels, die je hartgrondig had belee- digd door t-e weigeren, je op je woord van eer te gelooven, die je vierkant de deur had uitgejaagd, die je zelfs gelegenheid had gegeven om je onschuld te bewijzen. Is het je volkomen onverschillig geweest, wie aldus tegen je optrad? Hij wiep je op straat en aan hem heb je het waarlijk niet te danken, dat je niet van honger omgekomen bent, om van erger te zwij gen. Toch schrapte je hem niet uit je ge heugen. Zoo iets dan had dit ten gevolge, dat hij steeds grooter plaats in je geheu gen innam. Niet waar! roept de andere Sheila. Wel waar! Je hebt hem gedurende je verblijf te Parijs steeds gemist. Je miste iets, omdat je hem niet zaagt. Neen, ik was volkomen gelukkig.... Je waart nog half slapend, je wachtte op de komende dingen. En sedert je hier bent, je hem hebt weergezien, wat is Je toen overkomen? Je bent ontwaakt. Hij kan niet in een zaal verschijnen, geen streek op het ijs zetten, geen stap in de sneeuw doen, of je blikken volgen hem. Hij en niemand anders is het ideaal, dat je je van den man hebt gemaakt. Je vindt hem dapper en betrouwbaar, zijn uiterlijk bekoort je, in je ziel gevoel je eerbied voor hem. Beken maar eerlijk, dat hij in jcftiw oogen geen kwaad kan doen. Hij is je kwelgeest en je aangebedene; geef dit nu maar ronduit toe. In het diepst van je ziel heeft steeds het bewustzijn bij je gehuisd, dat je een man als hij zou lief hebben. Daarom was je zoo onredelijk en onvriendelijk voor dien armen Bobbie Clarke. Maanden achtereen is je ziel ver vuld geweest met de gedachte aan dien anderen man, aan den persoon van Darol Farquhar. Niet waar! Wel waar! En toen je hem vanavond met die andere vrouw uit zijn kamer zag komen, hadt je haar kunnen vermoorden. Je haat haar en dat ligt enkel daaraan, dat je op hem verliefd bent. Niets van aan! protesteerde zij bijna aarzelend. Maar zij wist, dat het wél waar was. Zij deed een half onderdrukt lachje hooren en in het duister zette zij een pruime- mondje, terwijl zij in zich zelve zeide: Nu, en als dat nu eens waar was!Dan zou dat de deur dicht doen, zooals we op school zeiden Doodaf, geestelijk zoowel als lichame-' lijk, vol nieuwe ontroering, terwijl het haar toescheen, dat het hart haar in werkelijkheid pijn deed, liet Sheilla zich van haar bed glijden, geeuwde, draaide het licht op. ontdeed zich vap haar dans- costuum en stapte, na zich verder ont kleed te hebben, in haar bad, om vervol gens den slaap te zoeken, welke evenwel nog lang op zich wachten liet Toen zij den anderen morgen, nog zeer vroeg, weder ontwaakte, doemde nog voor zij de oogen had geopend, alle ergernis en kommer weer bij naar op. Haar wachtte een dag vol wintersport, te midden van een drukke en vroolijke menigte en nog nooit had zij zoo weinig lust gevoeld om van haar vacantie te genieten als op dit oogenblik Het eenige waar zij naar ver langde was de eenzaamheid, teneinde rus tig te kunnen denken over wat er al zoo was gebeurd. Dat zou me wat moois zijn! berispte zij zich zelve, terwijl zij uit bed glipte. Ik wil van mijn vacantie ten volle genieten, alsof er niets was gebeurd. En er is ook niets gebeurd! Zou ik de koffie in mijn kamer willen bestellen? Ik denk er niet aan. Ik hol zoo gauw mogelijk naar be neden en bestel het ontbijt zoo vroeg mogelijk om nieuwe krachten op te doen vóór al de anderen om mij heen zijn. Een half uur later verscheen Sheila, kant en klaar om uit te gaan, met een extra wollen trui en een paar wollen hand schoenen onder den arm in de zaal. Het was vroeger dan zij had gedacht. Blijk baar was haar horloge niet in orde. Mis schien ook had zij. verdiept in haar ge dachten, gauwer dan anders voortgemaakt Toen zij de zaal betrad, stond op alle tafels het ontbijt gereed, maar de zon goot er haar gouden stralen nog niet overheen, daar het dal nog in schemer was gehuld en slechts de bergtoppen teekenden zich hel verlicht tegen den blauwen hemel af. Zij dacht de eerste gast te zijn. die kwam ontbijten en dacht dat de zaal geheel ledig was. Maar neen! Gezeten aan een tafel tusscheir de hare en de deur was daar diekerel, bezig zich van koffie te bedienen. (Wordt vervolgd). Foto Bleuzé. 7. „Oh, wat is het hier donker", fluisterde Tuimeltje en meteen gaf hij een harde schreeuw. „Wat zijn dat daar, die loopende lichtjes?" vroeg hij verschrikt aan Karei. „Dat zijn twee lichtkevertjes, die ons den weg zullen wijzen", zei kikker Karei. „Hou mij maar goed vast", zei het kleinste kevertje tegen Tuimeltje en zoo gingen Karei en Tuimeltje achter de lichtkevertjes aan door de donkere gangen van het paleis. 8. Nadat ze door verschillende gangen waren gegaan, kwamen ze in een mooie verlichte hal. Daar zat een kikker met een leuk pakje aan, midden op een tapijtje. „Mijnheer de Kamerheer", zei kikker Karei", ik breng Tui meltje, het kleine kaboutertje hier. Deze wil graag onzen koning spreken". „Ik zal de schildwachten roepen", ant woordde de Kamerheer en hij boog driemaal voor Tui meltje, ten teeken van vriendschap. Tuimeltje vond het echt deftig in het paleis. De traditioneele Ringrijderij tijdens het middaguren talrijke belangstellenden naar een vroolijke stemming. Hierboven Dank zij de voortreffelijke ijver van het bestuur der Oranjevereeniging en de vele helpers(sters) is gisteren het Oranjefeest te Oegstgeest gevierd. Met groot succes! Vooral in de morgen uren, bestemd voor de Schooljeugd, die al vroeg op het pad was voor het eerste onthaal in „Het Witte Huis". In prachtige volgorde, stapten de pl.m. 1300 kinderen naar binnen om uit handen van het damescomité onder leiding van Mevr. Timmermans van de eerste tractatie te genieten. Zeer voldaan volgden allen, getooid met een vlaggetje naar het Raad huis, waar de Burgemeester de heer A. J. van Gerrevink als vertegenwoordiger van H.M. de Koningin een zanghulde in ont vangst had te nemen, welke onder leiding van den heer J. van Noord, Hoofd der O. L. School aan den Morsch, op voortref felijke wijze werd uitgevoerd. De kinderen van de 4 hoogste klassen van alle scholen zongen eenige echt-Hollandsche liederen en zij besloten met „Wij zullen Holland houwen". Was bij de tractatie de opgewekte muziek van „Triumph" te hooren, bij de zanghulde was de N. Z.H. Harmonie opge steld en aan het slot werd het Wilhelmus door de buitengewoon talrijke schare medegezongen. Met beide muziekcorpsen maakten de kinderen een wandeltocht door een ge deelte der gemeente waarna het tweede onthaal plaats vond, na afloop waarvan een bezoek werd gebracht aan het feest terrein naast de R.K. School. Het middagfeest ving aan met verschil lende wedstrijden op het feestterrein. De R.K. Harmonie „Triumph" luisterde hier het feest op, terwijl de versierde rijwielen, en daarna de versierde rijtuigen werden gekeurd voor het Raadhuis. De traditio neele ringrijderij had plaats op de Ende- geesterlaan. De N. Z. H. Harmonie had plaats genomen voor „Het Witte Huis". Zoowel op het feestterrein als op de Endegeesterlaan was een enorme men- schenmassa op de been. De prijzen van de wedstrijden werden direct na afloop op het feestterrein in de bestuurstent uitgereikt. Eede van den Burgemeester. Na afloop van de ringrijderij verzamel den de toeschouwers zich voor het terras van „Het Witte Huis" waar de Burgemees ter ongeveer als volgt sprak: Oranjefeest te Oegstgeest deed in de de Endegeesterlaan stroomen. Er heerschte een der mooi versierde tilbury's. Geachte feestgenooten. Deze dag, waarop het weer zoo heeft medegewerkt, en het oude Wilhelmus heeft weerklonken, vieren wij allen te samen als ieder jaar den verjaardag van onze Konin gin Wilhelmina. Op zich zelf is dit al een verheugend feit en het bewijst dat de bevolking van Oegstgeest de begrippen, Oranje Konin gin Wilhelmina Prinses Juliana voor haar geen ij dele klanken zijn maar een door God geschonken werkelijkheid. Als wij om ons heen den toestand van land en volk in andere rijken zien, bemer ken wij duidelijk hoe de beschermende hand Gods over ons kleine volk is uitge strekt. Dan zien wij hoe de vreeselijke be zoekingen die over andere volkeren kwa men, ons volk zijn bespaard gebleven en hoe de nood der tijden ons volk slechts oppervlakkig raakt. Merkwaardig is, dat zoolang ons land zelfstandig was, en een vrij volk, steeds een tijd van bloei beleefde, zoolang zijn lot met dat van Oranje was verbonden en in welvaart en karakter ook achteruitgang als het vergat en met ondank beloonde, wat de Oranjes voor Nederland gedaan hebben. Daarom zegt spr.: „Wie ooren heeft om te hooren en oogen om te zien, die weet dat Oranje en Nederland bij elkander be- hooren. Wij leven nu gedurende bijna 35 jaren onder de Regeering van Koningin Wilhel mina, die in de geschiedenis van het Nederlandsche volk eenmaal zal worden vermeld als één der voortreffelijkste telgen uit het huis van Oranje Nassau. Wij weten, dat wij onnoemlijk veel aan Haar te danken hebben en nog zullen hebben. God geve dat ons volk dit nooit ver geet! Als de teekenen der tijden niet bedrie gen, dan zullen onze liefde en trouw aan Koningin en Vaderland eenmaal op andere wqze worden beproefd dan door geneigdheid tot feestvieren. Dat wij deze vuurproef mogen doorstaan zonder wanke len! Dat wij in dien tijd schouder aan schouder mogen staan ter bescherming van, Koningin Wilhelmina, ons door God ge schonken als een heilig bezit. Dat iedere man daartoe in zijn hart aflegge de stille heilige gelofte van opperste offervaardig heid. Kunnen wij ons daartoe verheffen, dan mogen wij verwachten dat Gods bescher mende hand zal blijven uitgestrekt over Oranje en het volk van Nederland. Laat ons dan nu feestvieren en ons met blijde harten dicht bijeen scharen, ons in vreugde vereenigen in naam van Oranje, als kinderen van hetzelfde volk. De voorzitter der Oranjevereeniging, Dr. D. Timmermans dankte den Burgemees ter voor zijn van geestdrift getuigende rede. Namens de O. V. dankte hij den Bur gemeester tevens, dat hij het bescherm heerschap heeft willen aanvaarden. Hierna werden de prijzen uitgereikt van de versieringen en de ringrijderij. Op het A. S. C.-terrein werd een voetbal wedstrijd gespeeld tusschen O. S. C. I O. V. V. I. Als scheidsrechter trad op de heer D. Kornhaven. Er werd van beide zijden hard gewerkt om de overwinning te behalen, welke strijd eindigde met een 32 overwinning voor S. C. O., die aldus voor de tweede maal den beker won. Het avondfeest op het terrein werd met vollen gang in goede harmonie tot laat voortgezet, waarbij de beide muziekcorpsen elkander afwisselden met tot slot een prachtig vuurwerk. Het bestuur der O. V. kan op een welge slaagd Oranjefeest terugzien en komt daarvoor zeker aller dank toe. Hieronder volgen de verschillende uit slagen Ringsteken voor paren: le prijs Mej. Joh. ae Groot en de heer J. W. de Groot.; 2e pr. Mej. A. Breedijk en de heer N. Bree- aijk; 3e pr. Mej. A. de Wit en de heer M. van Dijk; 4e pr. Mevr. Zandvoort en de heer Zandvoort. Tonkneppelen, mannen boven 25 jaar: le pr. J. v. d. Hoonaard, 2e pr. J. Filippo, 3e pr. J. Brussee, 4e pr. C. Struyk, 5e pr. J. Wijsman, 6e pr. M. A. Wijsman, 7e pr. A.-Glasbergen. Boegsprietioopen, jongens boven 18 jaar: le pr. A. Zwanenburg, 2e pr. G. Lubbe, 3e pr. G. Hoogervorst, 4e pr. B. Jansen. Behendigheidswedstrijd, meisjes boven 16 jaar: le pr. Corrie Jansen, 2e pr. M. Hoogervorst, 3e pr. A. v. d. Schrier, 4e pr. C. v. d. Schrier, 5e pr. A. v. Velzen. Zakloopen, jongens 1214 jaar: le pr. G. v. d. Kraan, 2e pr. T. van Tol, 3e pr. J. van Velzen, 4e pr. G. Boes. 5e pr. J. de Wit, 6e pr. L. Hoogervorst. Versierde rijwielen: le pr. Annie v. d. Schrier, 2e pr. Jo Lubbe; 3e pr. Jo van Ees. Versierde rijtuigen: le pr. M. Verhaar, 2e pr. J. Hoogervorst, 3e pr. C. Bakker, 4e pr. J. Heemskerk. Vliegeren. Mooiste vlieger: le pr. C. Ruigrok, 2e pr. Alb. Ruigrok, 3e pr. D. v. d. Kwast. Hoogste stand: le pr. H. Akerboom, 2e pr. J. Altof, 3e pr. K. Nouwens. Geestigste vlieger: le pr. H. Akerboom, 2e pr. K. Nouwens, 3e pr. C. v. d. Kaay. Rustigste stand: 1. N. Sira, 2. P. Hooger vorst, 3e pr. J. van Ginneken. Hardloopen met ballen, meisjes 1214 jaar: le pr. J. Sjardijn, 2e pr. Catr. de Dubbele, 3e pr. An. van Rij, 4e pr. Willy van Ees, 5e pr. Jelly Vogelzang, 6e pr. Nel Nouwens, 7e pr. Toos Gij bels, 8e pr. Mien Wilbrink. Muiltje loopen, meisjes 1315 jaar: le pr. Corry Molenkamp, 2e pr. B. de Vreede, 3e pr. Willy van Tol, 4e pr. An. Kraan, 5e pr. Jo Lagas, 6e pr. A. v. d. Kwaak, 7e pr. D. Stam, 8e pr. Jo v. Eigen. Sla den kop er af, meisjes 1416 jaar: le pr. An. Onderwater, 2e pr. E. Filippo, 3e pr. C. Molenkamp, 4e pr. B. v. d. Putten, 5e pr. Lena v. Noord, 6e pr. N. v. Breda, 7e pr Nel den Ouden, 8e pr. B. Landver. Tonkruien, jongens van 1315 jaar: le pr. Dirk van Klaveren, 2e pr. Adr. Dof- ferhof, 3e pr. Piet Vet, 4e pr. Kees Lubbe, 5e pr. Ant. Juffermans, 6e pr. W. Nagte- gaal. Naar den trein, jongens van 1416 jaar: le pr. A. van Grol, 2e pr. Ru Uittenbogaard 3e pr. K. Boers, 4e pr. D. Bol, 5e pr. K, Wil brink, 6e pr. P. v. EElsen, 7e pr. Pluim Mentz, 8e pr. A Clausing. Tonnetje steken, jongens boven 16 jaar: le pr. W. Bink, 2e pr. W. Jansen, 3e pr. Jac. Hogendoorn, 4e pr. W. Noordam, 5e pr. W. Jongmans, 6e pr. F. Filippo. HAARLEMMERMEER. HET BEMALINGSVRAAGSTUK VAN DEN HAARLEMMERMEERPOLDER. Een tweede watermachine bij De Kaag. Toen enkele maanden geleden in een der vergaderingen van het Polderbestuur het bemalingsrapport aan de orde kwam, werd machtiging verleend om de voorbe reidende maartegelen te treffen tot het plaatsen van een tweede Dieselmotor aan „de Leeghwater" bij de Kaag, zoodat al daar dan steeds een reserve watermachine beschikbaar zal zijn. Naar wij thans vernemen zal deze voorgenomen uitbreiding aan de Kaag die de oplossing van het bemalingsvraag- stuk van den Haarlemmermeerpolder een belangrijke schrede naderbij zal brengen spoedig tot stand worden gebracht en is de voor het in bedrijf stellen van een tweede bemalingsinstallatie in „de Leegh water" vereischte vergunning reeds aan gevraagd. Van een auto gevallen. Gisteren beging op den Sloterweg een 9-jarig jongetje de onvoorzichtigheid op een in beweging zijnde vrachtauto te klimmen. Doordat de wagen plotseling een schok kreeg, had het knaapje het ongeluk zijn evenwicht te verliezen en er achterover af te vallen. De toestand van het jongetje, dat een wond aan het hoofd had bekomen en onder geneeskundige be handeling werd gesteld, liet zich geluk kig nogal bevredigend aanzien. S. Mastbergen f Gistermorgen is in zijne woning aan den Aalsmeerderdijk alhier op 70-jarigen leeftijd overleden de heer Simon Mast bergen, die bij het openbaar lager onder wijs in Haarlemmermeer als onderwijzer aan school no. 7 aan den Bennebroeker- weg hoek Aalsmeerderweg ruim 40 jaren is werkzaam geweest. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Johannes Hendricus, z. van B. Perdaan en D. W. Lamers Cornelia, d. van G. Hellenberg en G. Stravers Jannetje Cornelia, d. van J. van Burik en J. de Ruiter Katrijntje, d. van J. A. van Breen en J. Wesselius Pieter Melis, z. van C. van Beem en J. Visser Petrus Clementien, z. van J. C. de Rooij en J. M. Koevoets Catharina, d. van W. van Duren en M, M. v. d. Horst Cornelia, d van J. van Tilburg en M. G. Baks Peterke Wilhelmina, d. van J. van der Plas en W. den Dekker Wil helmina Anna Maria en Hendrika Wil helmina Maria, 2 d. van H. J. P. Schxeurs en A. M. Harte Gerrit, z. van J. Lan- ser en A. Kuperus. Ondertrouwd: K. Stiemer 27 j. en N. Kooij 28 j. H. J. Filius 26 j. en T. Gou- looze 24 j. A, A. Lagrouw 25 j. en A. de Cloe 22 j. H. Joren 28 j. en P. van der Steen 22 j. Getrouwd: C. Mol 18 j. en W. D. Ver- steegh 18 j. C. v. d. Brink wedr. 68 J. en K. Pols 43 j. H. van Veen 27 j. en T. Boer 25 j. M. de Vries 24 j. en H. van Veen 23 j. Overleden-Aart Redeker 75 j. geh. met H. H. J. Soutberg Hendrika Andrea van Gameren 47 j., geh. met B. van Groeni gen Simon Mastbergen 70 j., geh. met P. Spaargaren. o KATWITK AAN DEN RIJN. Uitstapje Herv. School. De leerlingen der hoogste klasse van de „Otto Baron van Wassenaer van Cat- wijckschool" hebben hun jaarlijksch schoolreisje gemaakt. In de ruime bus van de firma Beuk te Noordwijk werd naar Amsterdam gereden, waar evenals andere jaren een bezoek ge bracht werd aan. Artis. Menige bewonde rende uitroep werd gehoord, vooral bij het Aquarium en bij Heijmans' Duinland schap. Voor de velen die Marken reeds eerder hadden bezocht, werd van dit pro gramma afgeweken, en een excursie ge maakt naar Schiphol, hetgeen bijzonder voldeed. Onder deskundige leiding werd alles aanschouwd, terwijl het opstijgen en dalen der vliegtuigen werd bewonderd. Het verdere deel van den dag werd doorgebracht in het schitterende Gooi, met bosch, hei en Zuiderzeestrand, ter wijl in een speeltuin eenige malen ver- frisschingen werden gebruikt. Opgetogen keerden allen huiswaarts. Het bestuur der school, dat jaarlijks aan de leerlingen deze attractie bereid, kan verzekerd zijn van de groote dankbaar heid der jeugdige reizigers en van hun ouders. De Tuinbouw. Het liep de laatste dagen weer tamelijk goed. Peen bleef zeer goed op prijs en zoolang de prijs der 1ste soort bloemkool blijft varieeren van f. 10 tot f. 15 per 100, is er nog geen reden om onder de tegen woordige omstandigheden een klaagtoon te doen hooren. Ook zandaardappelen brengen een zeer goeden prijs op en het

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9