IN DAMESHOEDEN Fa. GOD IIJH „HET 0U0" HEEFT KWETSEN I Directie en Administr. 2500 Redactie1507 DAT KUNNEN WIJ ALLEEN! NIEUWS UIT BELG1E. Brieven uit 't Hooge Noorden ALLEENHAARLEMMERSTRAAT 51 VOOR DEN INMAAK P.K. Koorsteeg No. II, Telefoon 22. Fa. L. J. CASTELEIN, Lage Rijndijk 9 SOESJKS RECLAME ALTIJD IETS APARTS COQUETTE CHASSEUR TRICORN POSTILJON MODELLEN Mare 100. GEVESTIGD: N. VAN WEESEL /q Haarlemmerstr. 247 Speciaal aanbevolen, Weer vermindering in prijs Maar NIET in kwaliteit met natuurboter bereid, NIEUWVEEN. Loop der bevolking. Gevestigd: L. Witte, vau Hilversum; F. J. J Kamp, van Alphen a. d. Rijn; D. T. Verboom, van Rotterdam: P, A. van Ballegoyen, van Alphen a. d. Rijn; J. P. Zeilstra, van Amsterdam; A. Meurs, van Amsterdam; M. Muis, van Linschoten; G. Smit, van Uithoorn; J. H. Boer, van Reeu- wijk; J. G Damemè, van Wolphaartsdijk; H. G Brink en gezin, van Andijk; F. Jac. A. Heijtveld, van Amsterdam; A. Meurs, van Gheel (België); A. J. Spekman, van Amsterdam; A .Roos, van Velsen; A. Reijn- ders, van Velsen; M .E. de Klerk, van Dordrecht, H. W. van Zoest, van Zeist: J Vossepoel, van Benthuizen; I. Vóórhaar, van Kortenhof. Verlrokken: J. M. Spekman, naar Uit hoorn; P. M. Hogervorst, naar Mijdrecht; C. Chr Hijsman, naar Mijdrecht: F. J. J. Kamp, naar Nieuwkoop; C. Splinter, naar Kwakel Uithoorn; M. VV. C. Visser, naar Barendrecht; J. van Lïmme en gezin, naar Filipine, M. M. de Lange, naar Leiden; A. Falita, naar Oostdongeradeel: J. C. Groene weg, naar Alphen a. d. Rijn. Burgerlijke stand. Geboren; Anthonius Jozef, Z van Hen- drikus Kempers en Maria Hendrika Han sen Gerarda Geertruida, D. v. Johannes Spring in 't Veld en Johanna van Gulik. Overleden: Catharina Maria Ruigrok 65 j., echtgenoote van Kors van Rijn. Ondertrouwd; Willem van Heusden 27 j. en Janke Wilhelmina van der Breggen 25 j. Jan Elize Hagenouw 24 j. en Mar- retje Nout 24 j. WADDINXVEEN. Burgerlijke stand. Geboren: Gerrit, z, yan D. van den Berg en N. Heeren Nicolaas Hendrikus. z. van N. Uitman en W. van der Meer Jacob, z. van M. Tromp en J. A. Baas Willem, z. van R. Plomp en fL. Barendregt Wil lem, z. van J. W. Hilgeman en H. A. Kerk hof Willem, z. van J. Dekker en A. D. Anker. Overleden: Johannes Jacobus van Es, 62 jaar gehuwd met Johanna van Dijk. Gehuwd: T. de Graaff en W. de Ruiter J. Boer en A. Noorlander. Ondertrouwd: Pieter Molenaar, 26 jaar en Jannigje Maria Broer, 25 jaar. De heer C. de Zeeuw, onderwijzer aan de O. L. school aan de Brug, werd benoemd tot onderwijzer aan de Muloschool te Lek ker kerk. (Van onzen correspondent). Ook in België wordt strijd gevoerd voor en tegen protectionistische maatregelen Het gevolg van een soort paniekstemming. Brussel, Augustus 1931. Men weet, dat de Belgische handels politiek steeds is beheerscht geweest door vrijhandelsbeginselen, zooals in Neder land. België moet leven van den uitvoer De eigen binnenlandsche markt is niet voldoende en elke protectionistische maat regel moet noodzakelijk tot gevolg heb ben. dat represaillemaatregelen worden genomen. Deze omstandigheid is een van de voornaamste redenen geweest waarom België toegetreden is tot het bloc van Oslo, omdat de tot dit bloc behoorende landen ook juist allen dezelfde handelsbelangen hebben. Daarom is het ook, dat België te Genève het initiatief heeft kunnen nemen tot het voorstel van een tolbestand. Het is dan ook wel eigenaardig, om na te gaan hoe. ondanks dit alles, op dit oogenblik een golf van protectionisme over dit land gaat. Vooral voor Nederland is dit van be lang, want Nederland heeft zeer groots handelbelangen ten opzichte van België, welke, moest de heerschende strooming het winnen, ongetwijfeld in het gedrang zou den komen. Noemen wij slechts de" kolen en de landbouwproducten van Nederland, welke in België een niet te onderschatten afzetgebied vinden en waaromtrent juist de protectionistische beweging is ontstaan. Er heerscht als het ware een paniek stemming. De moeilijkheden in Duitsch land en in Engeland oefenen een demo raliseerenden ivloed uit. waardoor een mentaliteit wordt geschapen, die het ergste doet vreezen voor het eigen land. waar overigens de werkloosheid, zonder dat zij de scherpe vormen heeft aangenomen als in Duitschland en Engeland, ook gestadig toeneemt, en waar de begrootingsmoeilljk- heden ten gevolge van een tekort van een milliard francs, feitelijk niet geschikt zijn om een blind vertrouwen in de toekomst te rechtvaardigen. Maar bij dit alles schijnt men het hoofd te verliezen. Wat vroeger verderfelijk scheen, wordt nu plotseling het middel om uit de moeilijkheden te geraken. Het behoort bij deze paniek stemming, dat de opvatting van „ieder voor zich zelf" wordt verdedigd, in eco nomisch opzicht. Dat is, dat het nu ge daan moet zijn met de producten uit het buitenland vrij of ongeveer vrij te laten invoeren, en dat nu in de eerste plaats ae eigen industrie en de eigen handel moe ten worden beschermd. „Bescherming", dat is nog alles wat men te hooren krijgt' uit eiken hoek waar de crisis moeilijk heden heeft verwekt. Elk soort bedrijf, dat last heeft wendt zich tot de regeerin'g en vraagt maatregelen. De staat moet alles kunnen, moet alle moeilijkheden weten te voorkomen. Voor den een is de staat de melkkoe, waar alles is uit te halen zonder dat een nuttige prestatie er tegenover staat en voor den ander is hij de schild wacht, om bij elke bedreiging van de eigen belangetjes in de bres te springen. Er is niemand die er nog aan denkt dat de Staat er ook is om te waken over het algemeen welzijn, zonder zich om particuliere be langen te bekommeren. In de eerste plaats is het de mijnin dustrie. die protectionistische maatregelen vraagt van de regeering De toestand van de Belgische kolenindustrie is buitenge woon moeilijk Er is een voorraad van 3.500.000 ton kolen, die onverkocht blijft en als die toestand voortduurt, zal dit wel 3.800.000 ton worden tegen het einde van het jaar. In sommige mijnen wordt slechts gedurende enkele dagen in de week ge werkt en op dit oogenblik hebben de mijn- directies de collectieve arbeidsovereen komst opgezegd tegen 1 September, wat beteekent, dat bij de verlaging van de loonen met 20 pCt. over een jaar nog een loonsverlaging zal worden gevoegd. In Bel gië leven ongeveer een half millioen per sonen van het werk in de mijnen en men kan zich dus ongeveer voorstellen wat dit beteekent. Wat moet er worden gedaan? „Bescherming" roepen de mijndirecteu- ren in koor en van arbeiderszijde is men geneigd het refrein mee te zingen. In de eerste vijf maanden van het jaar is plm. 4.480.000 ton kolen ingevoerd. Vooral uit Duitschland en uit Nederland is de invoer gestegen. Een Brusselsch blad heeft er zelfs op gewezen, dat Nederlandsche kolen aan de deuren van de Belgische mijnen minder worden verkocht dan de Belgi sche kolen, in verband waarmee het van georganiseerde dumping sprak, waarbij het in de eerste plaats vergat dat mo derne handelsmethoden ook wel van be- teekenis zijn om de prijzen te beïnvloeden. De Antwerpsche Kamer van Koophandel heeft tegen deze opvatting scherp positie gekozen omdat het havenverkeer voor 25 pCt. gevormd wordt door het kolenver- voer. De crisis voor de Belgische kolenin dustrie wordt dan nog verscherpt door de jongste maatregelen van de Fransche re geering waardoor de Belgische kolenin- voer in Frankrijk, zooals overigens ook de Nederlandsche, wordt beperkt. Er moet dus iets gebeuren om de kolenmijnen te helpen „Helpen'', dit beteekent georgani seerde levensduurte. Want bij uitschake ling van de concurrentie stijgen de prijzen. En uitschakeling van den invoer moet hiertoe leiden. Het is een lanmiddel, waar door de belangen van de mijnwerkers niet kunnen gediend wórden, daar spoedig dergelijke maatregelen gevolgen zouden hebben die niet zijn te overzien. Voor de mijndirecties is het de gemakkelijkste op lossing Alhoewel zij erkenden, dat de productie veel te groot ls werd zij maar steeds opgevoerd. De leidende Belgische banken de Banque de Bruxelles en de So- ciété Générale beschikten over de midde len om de productie, volgens de behoeften te beperken. Zij hebben het niet gedaan in de laatste twee jaren, ongetwijfeld met de geheime bedoeling van de moeilijkheden gebruik te maken om de kleinere onder nemingen in te palmen, wanneer de om standigheden hen te machtig worden. Nu zijn de moeilijkheden ontstaan en wordt bescherming gevraagd, terwijl bovendien nog wordt geëischt, dat de electriciteitsfa- brieken Belgische kolen zouden gebruiken. Wat dit laatste betreft, zouden de kolen der Belgische mijnen dus duurder zijn dan de buitenlandsche, welke zij voor een groot deel nu verbruiken. Nochtans den ken degenen, die om bescherming roe pen, er niet aan. of zij willen er niet aan denken dat het veel logischer zou zijn, wanneer men het algemeen welzijn dien de door de gas- en electriciteit-sfabrieken te verplichten hun tarieven te verlagen om aldus de levensduurte voor iedereen te bestrijden. Inderdaad, deze fabrieken stel len hun tarieven vast volgens de prijzen der Belgische kolen Nochtans koopen zij buitenlandsche kolen, die goedkooper zijn en zij strijken de winst op. die het ver schil vormt, zonder dat het publiek er van profiteert. Dat is ook reeds georganiseer de levensduurte waartoe eventueel beper king van den koleninvoer nog zou bijdra gen. De regeering aarzelt dan ook om in te gaan op de eischen van de mijndirecties, omdat het algemeen belang toch ook eenlg gewicht in de schaal legt. Maar in goed ingelichte kringen bestaat toch de overtuiging, dat de regeering. al was dit een paar maanden geleden niet het geval, toch ten slotte tot een invoerrecht op de kolen zal overgaan met vrijstelling van een zekere hoeveelheid. Eventueel zou dit ook voor de Nederlandsche mijnindustrie een zware slag zijn, welke alleen nog zou kunnen vermeden worden door Internatio nale accoorden, waaromtrent op het oogen blik te Brussel wordt onderhandeld met het Duitsche kolensyndikaat. Wat de landbouwartikelen betreft, schijnt de reg. minder geestdriftig te zijn om tot invoerbeperking over te gaan. Zou zij het voor de kolen met een bezwaard hart doen. voor de landbouwartikelen zal zij nog meer aarzelen, want hier treft zij de voeding van het volk. De Belgische landbouw kent nu de magere jaren, na eerst de vette te hebben gekend. De Bel gische Boerenbond, met de groote banken een van de machtigste lichamen in het land eischt invoerrechten op de vreemde artikelen, natuurlijk Deze heeren bekom meren zich niet om de vraag wie tenslotte dit alles zal moeten betalen: het buiten land of de eigen verbruikers. Als de win sten maar hoog blijven. Er is reeds ge- eischt een maalgebod in te voeren, dat zou bepalen, dat 15 pCt. inlandsch graan bij het broodmeel zou worden gevoegd, met een hierbij gevoegde prijsverhooging van het inlandsch graan, dat thans 65 frank kost tot 100 frank. De regeering heeft de kwestie herhaaldelijk in kabinetsraad on derzocht, maar is steeds teruggeschrokken voor dezen maatregel. Een belasting op het brood is wel het laatste, dat kan wor den uitgedacht. Nochtans zijn er. die haar willen ingevoerd zien. De landbou wers vragen nog meer beschermende maat regelen. Zoo op de botei waarbij zij voor al de Nederlandsche boter op het oog heb ben. Gisteren is zelfs een deputatie van bij deze kwestie belanghebbenden naar 's-Hertogenbosch geweest om een onder zoek in te stellen naar de omstandigheden waarin de Nederlandsche boter wordt ge leverd, die o m. ook bij hoogeren prijs wordt verkozen door de Belgische banket bakkers boven de Belgische wegens de kwaliteit Hun besluit is, dat zij tegen hoogere invoerrechten zijn gekant op de boter, daar zij ten slotte toch geen voor deel zou bijbrengen aan de Belgische boe ren en alleen grootere levensduurte zou veroorzaken. Zoo wordt op dit en op ander gebied in een land met traditioneele vrijhandels politiek een voortdurende strijd gestreden tegen het bekrompen egoïsme van enkele belangengroepen, waarvoor het algemeen belang zou moeten worden opgeofferd. KREEFTENTL5D. I Augustus. Windstil en' een beetje hitte golf. Snikheet in de half-verlaten, zon overgoten stad, waar 't asfalt gloeit en 't felle licht ketot tegen de vale gevels. Druk van zonnebadende jongens en meisjes langs de grijze, rotsige oevers van 't Ma- lar-meer en c:jn ontelbare baoien en in hammen en uitioopers. Volle boocen naar den scheren-atchipei en de koele j kusten van de Oostzee. Maar dan betrekt de lucht. En in den i nacht stroomt de regen neer, hij spoelt de wegen schoon, knakt in den tuin ai 't ijle zomersche gebloemte, richt verwoes tingen aan in de met zooveel zorg onder houden rotspartijtjes. De lijsterbessen hangen met volle roode trossen te pron ken, er komen roestige vlekken in den wingerd, de rozen zien er verwaaid uit en in het ijle berkenloof plekt al wat geel. Nu staan de luchten niet meer stralend en hoog boven de bosschen en de velden, nu zijn de avonden kil en vochtig en grauw en 's morgens hangen teer-grijze mistflarden tusschen de oude dennekrui- nen. En je constateert „dat we den zomer gehad hebben". Heel wat men noemt geciviliseerd Zweden staat nu in het teeken van den kreeft. Figuurlijk en letterlijk. Gister avond hadden mijn buren zooals alle zich-zelf respecteerende Zweden in deze maand van komenden herfst kraftka- las", kreeftenfuif, op hun open veranda. Achter de zwiepende, natte takken der dennen gloeiden roode en blauwe, paarse en groene lampjes, een bonte lampion, zoo groot als een regenton, bungelde boven de tafel, champagnekurken knalden, er werd gezongen en gebruld van 't lachen en tot over tweeën probeerde men de heele buurt uit den slaap te houden door de gramo- foon maar 't eene lied na het andere af te laten draaien. De kreeft neemt een zeer belangrijke plaats in 't Zweedsche zomersche leven in. of beter; de kreeftenfuif. Daar draait in de eerste weken van Augustus alles om. De bladen zetten, enkele dagen voor het seizoen begint, met koeien van letters op hun bulletins, dat de kreeften wéér duur der zullen zijn dan het vorige jaar, zij intervieuwen oude kreeftenvisschers over de vooruitzichten van de vangst, zij heb ben kolommen-lange artikelen over de „voorvaderen van den kre°ft", over „het consumeeren van kreeft in den loop der tijden", over „de kreeft in d<> kunst", over de kreeft dit en de kreeft dat. En een eindje verderop in de kranten zijn de advertenties, waarin het woord kreeft voorkomt, niet te tellen. Daar deelen allerlei restaurants mee. dat zij eiken dag versche kreeften hebben, dat het heele etablissement versierd is ter gelegenheid van de kreeftenmaand. Een buitenrestau rant probeert gasten te lokken met de verklaring: „uw vader en uw grootvader aten hun kreeften met jonge aardaopelp onder de bloeiende linden in onzen tuin", een andere gelegenheid verkondigt met Gotische letters, dat een luitzanger oude en nieuwe kreeftenwijsjes zal zingen en dat er vetpotjes in de boomen gehangen zijn. Een en ander vergezeld van plaatjes met dansende, borrelende, luit-spelende kreeften. Ook de etalages van vele winkels staan in het teeken van den kreeft. LetteHük Een meubelzaak voorziet de prijskaarties van vuurroode kartonnetjes, die de gril lige contouren van een kreeft hebben en soms zelfs in relief geperst zijn. Een bloemenwinkel, een modezaak, een siga- renhandel. een banketbakkerij doen even- z">o En zetten bord°n in de etalage met bijvoorbeeld: koont een nieuw costuum voor bij de kreeftenfuif" of „extra-fiine sigaren voor na de kreeft", enz. Een ver band is altiid wel te vinden. De groote warenhuizen hebben alle een meer of minder uitgebreiden disch voor een kreeftenfuif achter de spiegel ruiten der etalages staan. Want kreeften behoor je te eten van een speciaal ser vies. dat met roode kreefjes gedorortPi'l ls de traditioneele „nubbe" behoor je eigenlijk niet te drinken uit een gewoon brandewijnglas, maar uit een eveneens met kreeften en ranken van groen be schilderd glaasje; het tafelgoed mag gv-en gewoon linnen zijn. maar moet be staan uit fijn damast met kreeften als hoofdmotief. Je behoort er aparte kreei- tenmessen met vuurrood heft bij te ge bruiken, de kaarsen moeten ook nl rood, liefst in den vorm van een kreeft, zijn, mi als je alles zóó wilt hebben, dat de gasten er werkelijk opgetogen over raken en dat is immers de bedoeling dan mopten ook de aschbakjes. de 'ucifers doosjts, de naamkaartjes naast de bor den, ae menu's meer of minder is 'g met kreeftmotieven versierd zijn. Men is geneigd van een kreeftencultus te spreken, een cultus die- vele, zeer vele aanhangers heeft, want men moet al heel weinig' Zweedsch zijn en al bitter weinig verdienen of ai erg ver buiten de bewoonde wereld leven om in Augustus maand niet toch één keer een kreeften- maal te verorberen. De Zweedsche kreeften kosten onge veer een daalder a twee gulden de twin tig, maar het zijn dan ook kleine neefjes en nichtjes van de groote zwart-bruine monsters met beweeglijke voelsprieten en geweldige met ijzerdraad geboeide scha ren, die bij ons soms in de etalages der vlschwinkels te pronk liggen. De Zweed sche kreeften zijn maar klein, ik meen aat een centimeter of tien, twaalf de gemiddelde lengte is en in alle geval worden ze niet grooter dan vijf-en-twin- tig centimeter. Tot voor een jaar of tien werden overal in Midden- en Zuid-Zweden kreeften gevangen. Maar een ernstige besmettelijke ziekte houdt thans hevig huis onder deze vreemde dieren, de vis- schers hebben een handje mee geholpen en bij voorbeeld in het dal van het Miilar- meer komen tegenwoordig zoo goed als geen kreeften meer voor. Die ziekte, de kreeftenpest, breidt zich onrustbarend snel uit, e n al jaren lang zijn eenige assistenten van het visscherij-onderzoek bezig, uit te knobbelen hoe die ziekte ver spreid wordt en hoe zij misschien bestre den kan worden. Het eerste weet men thans vrij zeker. Het was namelijk gebleken, dat in een meer, waar 't eene jaar alle kreeften nog kerngezond waren en dat op geenerlei wijze met ander, mogelijk besmet water in verbinding stond, het volgende jaar de ziekte reeds vele slachtoffers maakte En soms was dit 't geval m. meeren die, tien tallen kilometers van 't dichtsbijzijnde be smette water af lagen. Daar een natuur lijke overbrenging van de ziekte dus uit gesloten scheen, vroeg men zich af. of menschen de ziekte misschien op de een of andere wijze overbrachten. Toen men een keer zoo ver was, duurde het niet lang meer, of men kwam er achter, dat visch- tuig, dat in besmet water was gebruikt, zeer gemakkelijk en zelfs nadat het dagen lang in zon en wind te drogen had gehan gen, de ziekte overgebracht, wanneer men er in ander water mee ging visschen. Er zijn nu verschillende wettelijke bepalingen die het vervoer van besmet vischtuig streng verbieden, maar vischstroopers trekken zich daar al bitter weinig van aan, bekommeren zich niet om de gevolgen en zorgen er voor. dat de kreeftenpest zich nog steeds meer sterk uitbreidt. En dit jaar is nu ook het Erken-meer, waar de lekkerste, de Erken-kreeften vandaan ko men en dat. zeer streng bewaakt werd, be smet verklaard moeten worden. Behalve de maatregelen ter bestrijding van de kreeftenpest heeft men nog een heel serie andere bepalingen omdat, indien men de visschers hun gang liet gaan, de kreeften al spoedig vrijwel geheel uitge roeid zouden zijn, en omdat de vangst nu velen een lang niet onaardige bijverdienste oplevert. Zoo mogen de kreeften niet voor den 31sten Juli na zonsondergang gevan gen worden, en ge kunt er van op aan, dat de echte oude kreeftenvisschers dan al een uur van te voren klaar liggen met hun platte booten, de fijn-geknoopte netten, de flambouwen of lichtbakken en al het an dere dat noodig is om de Zweedsche Augustus-lekkernij par excellence uit het donkere water naar de nauwe karen te laten verhuizen. Daar de Zweedsche kreeftenstand bij lange na niet toereikend is. worden uit Finland en Estland duizenden kreeften, 'k zou haast zeggen bij scheepsladingen tegelijk, naar de overzij der Oostzee gezon den. Vroeger kwamen de eerste zendingen al in 't midden van Juli, maar omdat toen heel vaak Zweedsche kreeften van natio naliteit verwisselden en in hun geboorte land als import verkocht en dus ook gevan gen werden, vóór ze gevischt mochten wor den, heeft men thans ook den invoer van kreeften voor den eersten Augustus ver boden. Met 't gevolg, dat de gepantserde buitenlanders nu na 1 Augustus met hun Zweedsche soort- en lotgenooten om de gunst van het publiek moeten wedijveren, hetgeen verkoopers van Finsche en Est- landsche kreeften er niet zelden toe brengt hun waar ook maar te herdoopen. nu tot Zweedsche kreeften, wijl alles wat Zweedsch is of heet. beter geacht wordt dan de rest, en dus ook beter betaald wordt. Hoeveel kreeften zoo per seizoen ver- kocht en verorberd worden, is met geen mogelijkheid te zeggen. Maar het moeten er wel vele tienduizenden, twintigduizen- den zijn, te oordeelen naar de tallooze in 't teeken van den kreeft staande etalages, J naar de hoeveelheden vuurwerk, die je 's avonds bij de „kraftkalassen" hoort flui ten. knetteren en knallen en ziet schitte ren en vlammen tegen de donkere lucht, I en natuurlijk in de eerste plaats te oor- deelen naar de hoeveelheden kreeften ölc I je zoo langs den weg te zien krijgt. Je ziet j ze krioelen en kruipen als een vuile, glan- zige. zwartblauwe massa in de kisten op de j markten, in groote zinken bakken in de markthallen, in bassins in vlschwinkels. Soms draait er een zijn llcht-staalbruine buik naar boven, probeert een andere over i zijn roerlooze kornuiten in den hoek van een kist heen te klauteren, wordt een derde, die net buiten de kist is aangeland, door een onbarmhartige vischvrouw weer midden op den grooten hoop van donkere krioelende monstertjes geworpen. En een eindje verder liggen hun ge kookte, vuurroode soort- en lotgenooten op wit papier met uitgestanste kanten randjes keurig op rijtjes, netjes de scharen ge strekt, de staarten in eikaars verlengde. Stockholm. BERTIL. ONZE TELEFOONNUMMERS: (op 2 lijnen) f.rima Wo'.,en Dekens 150^ 200 f. 5.00 Prima Wollen Dekens 160 x-10 t. /.95 Gestikte Dekens vanaf f. 4.25 Karpetion o x 4 vanaf f. 8.90 Pluchctte Overgordijnen m. rand f. 6.85 p. paar '1398a 6 pond voor 60 ct.. wacht, niet tot U te laat. is, daar het waarschijnlijk maai" éëii kéer aangevoerd is. Ook zoolang de voorraad strekt een nitdeeling van appelen. Zure Guldelingen, zoete Bloemde of dubbele Kandijzoet. 6 p. voor 25 ct. extra extra Grooten 4 pond voor 25 ct. (Deze soorten zijn alle geplukt en zuiver. U kan ze wel ruim dón maand bewaren.) Ook vele soorten peron. Adres bekend: fN.B. Deze prijs geldt. alléén afgehaald winkel), alleen bij grooter afname wordt thuisbezorgd. 2916 LLTXti BROOD. BIV BANKeTRAfKKKIJ WEGENS ENORM SUCCES NOGMAALS Onze CITROENCAKE (iets aparts) juist Iets voor U 14 cent per ons Telefoon 3107 ,Q88« Telefoon 3107 In onze speciaal-zaak vindt U de meest FLATTEERENDE MODELLEN en 2975 SPECIAAL GESORTEERD VOOR OUDERE DAMES GROOTE KEUZE BONTKRAGEN HOOFDSTRAAT 40 LEIDERDORP. LOOD- EN ZINKWERKER AANLEG VAN GAS- EN WATERLEIDING SANITAIRE INSTALLATIËN MASTIEK- EN LEIDAKBEDEKKINGEN Reparation worden spoedig en billijk uitgevoerd 2982 Beleefd aanbevelend. Woonplaats: Vcrwerstraat 30 (achter de Haven) LEIDEN. DE SCHOONSTE Bananen 35 ct. p. kilo - Sap pige handperen (favorites) 25 ct. p. kilo - lp. zoete Druiven (Frankenthalers) 35 ct. - Prima Zalm (Titbit) 25 ct. p. blik - 1 L. blik Ana nas 40 - Perziken 50 cent - Ananas Meloenen zeer fijn 20 cent. 1356a JAC. OOSTENDORP Noordeindc 33 - Telef. 1079 IN PRIJS EN KWALITEIT Kattetongen Roomsterren Krakelingen Dessertsprits Vruchtenkoekjes Cocosbanket Kleingoed Spritskoeken Rollen Amandelpers Boterbiesjes Botersprits Boterjanhagel L. LI DEN (Recht t o. Pieck) 25 cent per half pond 20 cent per half pond 20 cent per half pond 20 cent per half pond 20 cent per half pond 20 cent per half pond 20 cent per half pond 3 cent per stuk 10 cent per stuk 25 cent per half pond 30 cent per half pond 25 cent per half pond Onze filialen ijn gevestigd ie- 2911 LEIDEN - DORDRECHT'. DEN HAAG - GOUDV OORTNCHEM - ROTTERDAM - HILLEOERSBERO. 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7