N.V. LEIDSCH DAGBLAD UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AALSMEER. EEN PRACHTIG BLOEMENCORSO. Belangstelling van heinde en ver. Gisteren heeft dan het bloemencorso, waarop reeds dagen of liever weken lang de aandacht van de gemeentenaren was geconcentreerd, plaats gehad» Dank zij vooral ook het prachtige weer, was het reeds in den voormiddag zeer druk in het dorp. Van heinde en verre stroomden de menschen toe. Alle middelen van ver voer hadden het enorm druk om'de kijk- lustigen naar onze gemeente te brengen. Te ongeveer 2 uur ging de mare door de wachtenden, dat de stoet zich vanaf de Ophelialaan in beweging had gezet. Daar trokken zij voorbij, de prachtig versierde auto's, fietsen, wagens enz. Dan de re clame-, bestel-, vracht-, vereenigings- auto's, groepen en wat niet meer. alle zonder uitzondering kunstig met bloemen en groen opgemaakt, tot een veelal be wonderenswaardig en artistiek geheel, dat het oog bekoorde. Verder zagen wij in den stoet: 2 auto's der C. A. Veiling, de K.L.M., VOLTA. Oiympia, Plet Ooster- bad, Oranje-zwart, V.V.A. en zoovele andere. In het kort. kan gezegd wor den dat uit de geheele gemeente een flinke deelname was. waardoor een geheel was verkregen, dat in een woord schitte rend genoemd kan worden en door zijn indrukwekkende kleurenpracht de dui zenden kijklustigen ten zeerste boeide. De stoet bezocht niet alleen het dorp, doch ook het Oosteinde. In de Marktstraat werd ten slott e het bloemencorso ont bonden. Het was in 11 rubrieken onder gebracht, welke door een speciale jury werden gekeurd en waarvan de uitsla gen als volgt waren: Rubriek 1, personenauto's le prijs Ver beek en Bol; 2e pr. KI. Kniep; 3e pr. J. Hilverda; 4a pr. Eveleens en Spaargaren; 4b N.V. J. Keessen Dz. Rubriek n. Autobussen (buiten mede dinging). Rubriek n. Bestelauto's le prijs, niet toegekend: 2e pr. G. Streefland. Rubriek IV. Vrachtauto's, le pr.: Bloe- menexpres; 2e. V.OI.T.A. Rubriek V. Reclamewagens, le prijs C. A. Veiling; 2e idem; 2b K. v. d. Heuvel; 3e Het Oosterbad; 4e Gb. Jongkind Mzn. en Zoon, Rubriek VI. Rijtuigen, le prijs niet toe gekend; 2e pr. Hockeyclub Aalsmeer. Rubriek VII, Motorrijwielen, le prijs, Aalsmeers Chr. Mannenkoor. Rubriek Vili, Rijwielen, le prijs, mej. J. Keessen; 2e mej. G. Spaargaren. 3e de heer D. EveleensMaarse; 4e mej. Ba tenburg. Speciale prijs de heer G. Schuur man voor ouderwetsch rijwiel. Rubriek Rijwielen (paren), le prijs öoehter Jb Verbeek Czn.; 2e dames A. Keessen en M. Maarse; 3e. dames G. Hansen en C. Buis. Rubriek X, Rijwielen-groepen, le prijs. M. Harmsen e.a.; 2e leerlingen Tuinbouw school: 3e Chr. Korfbalclub Oranje-Zwart Rubriek XI, Zegewagen en Rijwielgroep le prijs Gymnastiek- en Athletiekvereen. ..Oiympia", Aalsmeer. Na afloop werd in den bazar door den voorzitter van het corso de uitslag van de bekroningen bekend gemaakt, waarbij deze, de heer G. Oud, tevens dank bracht aan allen, die hadden meegewerkt op de een of andere wijze, waardoor het bloe- menfeest zoo schitterend mocht slagen! HILLEGOM. HET INCIDENT IYIET DEN BURGEMEESTER. Inzake het Electriciteitsbedrijf. Naar aanleiding van het in de j.l. raads vergadering plaats gehad hebbend inci dent met Burgemeester Mr. D. F. Pont, waarin deze zijn groote teleurstelling uit sprak over het feit niet benoemd te zijn tot commissaris der N.V. Electriciteitsbe drijf HillegomLisseSassenheim lezen wij in het „Hbld.", in antwoord op de vraag, waarom de heer Pont zijn benoe ming tot commissaris in het belang der gemeente acht: ,Jn de eerste plaats aldus de bur- gemeeser omdat ik èn tegen de leiding én tegen den gang van zaken in de N.V. ernstige bezwaren heb. De gemeente Hil legom is de grootste aandeelhoudster, maar B. en W. hebben niets over het be drijf te zeggen, krijgen zelfs geen inzage van de boeken en van de notulen. De ab soluut autocratische leiding laat geen enkele inmenging of controle toe. Een groot euvel is. dat de post commissaris gehonoreerd wordt; de leden van den Raad van Beheer ontvangen f. 600 per jaar. de voorzitter f. 1800. Door die rege ling worden niet meer de menschen aan gewezen, die er voor in aanmerking moes ten komen: maar het wordt een politiek spelletje. Bij de jongste benoemingen is er een groote strijd geweest, voornamelijk in de R K, fractie. De wethoudersbenoe ming was een teleurstelling geworden voor den democratischen R.K. candidaat; om deze nu ook tevreden te stellen, zou hij lid van den Raad van Beheer der N.V. worden. Dit is volkomen ontoelaat baar en het begin van alle moeilijkheden. Eenmaal per jaar kan ik op de verga dering van commissarissen komen als vertegenwoordiger van de grootste aan deelhoudster; maar ik heb er niets in te brengen. Er moet een nieuw contract met Leiden worden gesloten; geen der com missarissen kan dat technisch beoordeelen Daarom heb ik aangedrongen op de be noeming van een tec'nnischen leider van het.bedrijf. Er is niets van gekomen. De statuten zijn een verzameling tot voortdurende verwarring aanleiding ge vende bepalingen. Elk gemeentebestuur geeft er een andere uitlegging aan. Zoo is in Lisse en Sassenheim bepaald, dat de commissarissen om de zes jaar aftreden; in Hillegom na vier jaar. als er weer een nieuwe Raad is. Zoo zijn er meer bijzonderheden, die niet alle in het openbaar besproken kun nen worden, waarom mr. Pont het in het belang van zijn gemeente achtte, dat hij in den Raad van commissarissen zitting kreeg. Dat het hem niet om persoonlijke eer of voordeel te doen was, had hij in een bijeenkomst met de raadsfracties al doen blijken door de mededeeling, dat hij bij benoeming zijn toelage in de gemeente kas zou storten. Maar, aldus de heer Pont. men wil het hier anders. De heer Loerakker zei in den Raad, dat ik de beste en geschikste was; toch benoemde men mij niet, omdat het gemeentebelang blijkbaar achter staat bij bijzondere politieke belangen. Zoo gaat het hier meer bij benoemingen. Vandaar dan ook mijn uiting in den Raad over mijn burgemeesterschap in Hillegom." Zooals men weet, heeft zich de burge meester over een eventueel vertrek uitge laten. o KATWITK AAN ZEE. Bij de politie kwam aangifte binnen van F. W. B. uit Den Haag, dat hij hier ernstig gebeten was door een hond van v. B. uit de Ten Brittenstraat. Zijn broeks pijpen werden vernield, en hij bekwam een wonde aan een van zijn beenen. Mej. G. V. uit Alphen a. d. Rijn deed bij de politie aangifte dat haar een porte- monnaie met geld ontrold was. M. tijdelijk verblijvende in de Voor straat, deed bij de politie aangifte dat hem een koffergramofoon ter waarde van f 300.ontvreemd was door v. L. uit Amersfoort.. De politie heeft het muziek instrument reeds in beslag genomen. LISSE. Raadsagenda. Woensdag 9 Sept. komt de Raad der Gemeente wederom in openbare Vergade ring bijeen ter behandeling van de be grooting voor het Dienstjaar 1932. Na af loop der Openbare Vergadering zal de heer KlootMeyburg het door hem ont worpen uitbreidingsplan der Gemeente toelichten. De kinderen der Geref. School heb ben reeds hun Oranje-feest gehad. Zij werden op royale wijze getracteerd Ver der werd de dag op aangename wijze hoor- gebracht. Een stralend zomerzonnetje droeg veel tot de feestvreugde bij en maakte dat de kinderen een prettigen dag gehad hebben! Bij de nieuwbouw achter de Tuin bouwschool, viel een werkman van het dak die daardoor een lichte hersenschudding kreeg. Per ziekenauto van den heer Scheepmaker werd hij naar zijn woning vervoerd. o NOORDWITK. VOORTZETTING DER ORANJEFEESTEN. Uitslagen der wedstrijden. Gisteren werd evenals den vorigen dag onder begunstiging van heerlijk zomer weer de derde dag der Oranjefeesten gevierd's morgens te 9 uur hadden er volks- en kinderspelen plaats op het Lin- denplein. De attractie kinderwagenrace voor meisjes boven 12 jaar heeft het pu bliek onbedaarlijk laten lachen. Het aantal deelnemers bedroeg 40. De prijzen werden behaald door Jo Slats le prijs: Alle Slats 2e; Cor Westgeest 3e; Greta van Went 4e; Nelly v. Eeden 5e: Pauline Westgeest 6e; Nelly Mulder 7e; Annie Vink 8e: Henda. Steenvoorden 9e: Annie v. d. Berg 10e; Truus Krol 11e; Bep Zuidhoek 12e; Trijntje v. d. Zwart 13e: Cor Broeders 14e; Mina v. Bohemen 15e: Clasina Vink 16e; Marie v. Bohemen 17e: Rika Vliet Vlieland 18e; Corry Waasdorp 19e; Marijtje Vink J.dz. 20e prijs. „Het eerst aan den trein" attr. voor jongens vanaf 12 jaar had den volgenden uitslag. (Het aantal deelnemers bedr. 76. le prijs costumeering D. Lindhout; 2c idem G. Boot; 3e idem J. Alkemade. Voor den wedstrijd le prijs Arend Zwit ser; 2e Willem Smit: 3e Theo de Ridder; 4e Theo Steenvoorden; 5e Henk Steen voorden; 6e Rinus Caspers; 7e Gerrit Hoek; 8e Thomas v. d. Linden; 9e A. van Woersem: 10e Jan Mulder; 11e Jan Groe- newoud; 12e L. de Ridder. Troostprijs Jan Hoek. Gelijktijdig had ook plaats. Stoelendans voor meisjes van 712 jaar waaraan het aantal deelnemers niet minder dan 278 bedroeg. Ook hier is onbedaarlijk ge lachen. De prijzen werden behaald door: le prijs P. Peeperkorn; 2e C. Valentijn: 3e M. v. Rijn; 4e M, Faase; 5e R. Blok; 6e G. Kocheit; 7e C. v. Ruiten; 8e J. Kortekaas, 9e G. Zwetsloot; lie F. Bon; lie M. de Lange, 12e N. Herman; 13e A. Faase; 14e C, Smit; 15e M. Bierman; 16e D. v. Duin; 17e M, Passchier; 18e J. Smit; 19e C. Hoo- geveen: 20e N. Kampman; 21e P. Hooger vorst; 22e C. Alkemade; 23e J. Groene- woud24e B. v. d. Horst; 25e B. Otto. Namiddags 2 uur had plaats het tradi- tioneele mastklimmen voor personen bo ven 18 jaar. Hiervoor waren 24 deelne mers. De prijzen bestonden uit geldprijzen en werden behaald door; le prijs G. Steenvoorden f.10; 2e P. J. Caspers f.9: 3e F P. Caspers f.8; 4e Th. Groenewoud f.7; 5e E. Plug f.6; 6e J. Steenvoorden f.4; 7e H. Hiep f. 2.50; 8e J. Vliet Vlieland 1 gulden. Voor de autopedsrace voor jongens be neden 12 jaar (aantal deelnemers bedroeg 157) werden de prijzen behaald als volgt; le prijs Jan Slots; 2e Klaas Terschuur; 3e Theo Hoogervorst; 4e Joop Hoogervorst; 5e A. Hoogendam; 6e H. v. Eeden; 7e H. Sleeboom; 8e C. Brouwer; 9e F. Plug; 10e D. Lindhout; lie P. Mink: 12e H. Smit; 13e J. v. d. Meer: 14e K. Plug: 15e F. v. d. Lint: 16e G. Wassing;n 17e S. Vink; 18e B. Mulder; 19e L. Plug; 20e G. Vink; 21e J. de Raad, 22e C. v. Went; 23e J. Duin dam. Troostprijs Kees van Dam. Het fietsrijden met attractie voor jon gens van 12—17 jaar waarvoor 47 deel nemers waren bracht den volgenden uit slag: le prijs T. L. de Ridder; 2e A. v. d. Berg; 3e A. Rotteveel; 4e J. v. Beelen; 5e T. L. Steenvcorden; 6e M. de Jong; 7e W. de Ridder: 8e A. v. Beelen; 9e A. Groe nendijk: 10e P. Zuidhoek; lie J. v. Bohe men; 12e H. Vis; 13e G. v. d. Berg; 14e C. Glasbergen; 15e W. Smit; 16e J. W. Schalk; 17e W. Pescbier; 18e P. de Haas. Voor het rlngrijden voor meisjes per rijwiel stelde de jury de prijzen voor het mooist versierde rijwiel als volgt vast: (Het aantal deelneemsters voor deze ringrijderij bedroeg 82). le prijs mooist versierd rijwiel A. Rulg- rok; 2e A. Krug; 3e J. Ruigrok; 4e T. van Went; 5e freule v. Limburg Stlrum; 6e T. de Vreede; 7e B. Vink; 8e R. Bink; 9e D. v. d. Loo; 10e M. Ruigrok; lie M. Kriek; 12e C. de Lange; 13e N. Steenvoorden. Voor het aardigst geheel le prijs R. Steenvoorden; 2e J. Groenewoud; 3e A. Kapel. De prijzen voor de ringrijderij werden behaald door: le prijs A. v. d. Poel; 2e M. Kriek; 3e D. v. d. Plas; 4e T. v. Oosten; 5e J. V. Egmond; 6e M. v. d. Weyden; 7e D. Coopers; 8e R. V. Oosten; 9e H. Steen voorden; 10e J. Ruigrok; lie T. Salman; 12e C. Waasdorp; 13e T. v. d. Plas; 14e P. Warmenhoven: 15e P. Peeperkorn; 16e J. v. d. Raad; 17e R. Schaap; 18e C. v. d. Poel; 19e H. Steenvoorden; 20e A. Ruig rok; 21e D. v. d. Loo; 22e A. v. Rossem. Na afloop der verschillende volks- en kinderspelen werden de prijzen onder een toepasselijk woord door den voorzitter der O. V. de heer H. Mathot in hotel „Royal" uitgereikt. 's Avonds had onder enorme belang stelling de zanguitvoering plaats van Noordwij ks Mannenkoor. De belangstelling en het applaus be wees ten volle hoe dit op prijs werd ge steld, zelfs moest door het onbedaarlijk applaus een stukje nog eens herhaald worden. Noordwij ks mannenkoor onder leiding van haren directeur de heer Urlus alhier had hiermede een succesvollen avond te boeken. Het bestuur der O. V. mag tevreden zijn over het resultaat van zijn werk! Het oranjefeest is ook thans weder uitstekend geslaagd, tot zeer laat was er een gezellige drukte in onze gemeente. SASSENHEIM. De moord op den zwerver. De Haagsche advocaat mr. E. O. Gold stein heeft de verdediging op zich geno men van den bloembollenkweeker P. de R. die voor de Haagsche rechtbank zal moe ten terechtstaan als verdacht van den moord op 26 Augustus alhier op den zwerver A. J. van Kessel gepleegd. Naar wij vernemen wordt op het oogenblik door de doktoren Scholten en Gerritsen, een onderzoek ingesteld naar de geestvermo gens van den verdachte. Aanrijding. Gistermiddag reed een zware vracht auto van de Padox te Warmond ter hoogte van de Warmonderdam. gevolgd door een personenauto waarin iemand uit Amsterdam die met familieleden een uitstapje maakte. Bij het opdraaien van de Warmonderdam werd door de chauf feur van de Padox-auto te laat de rich- tingaanwijzijer uitgestoken, waardoor de hcauffeur van de personenauto gedwon gen was plotseling met alle kracht te remmen. Door de schok botste een inzit tend meisje, het dochtertje van den chauffeur, met zulk een vaart tegen de voorruit dat deze brak en het kind ern stig aan het gezicht werd verwond. In het cafe van den heer B. werd zij verbon den. De politie maakte tegen de chauf feur van de Padox-auto procesverbaal op. De jaarlijksche autotocht voor Ouden van Dagen zal dit jaar plaats hebben op Donderdag 17 Sept. a.s. VOORHOUT. Loop der bevolking. Vertrokken: Th. B. van Galen, van Prin- senweg 1 naar Molenstraat 1, Zegwaart Alb. Zondervan en gezin, van Boerhaave- straat 12 naar Van Spilbergenstraat 31, Amsterdam Joh. Mooijekind, van Leid- schevaart 8 naar Heilige Geestweg 5, Noordwijk G. F. Jansen, van Hoofdstr. 17 naar Veghel, Liefdegesticht G. van Weelde, van Leidschevaart 2 naar Nobel- dwarsstr. 1 Utrecht Mej. M. N. Stokker- mans van Hoofdstraat 17 naar Vlijmen Joh. Colijn, van Jacoba van Beierenweg 72 naar Plantsoen 11, Leiden B. de Vries en gezin, van Boerhaavestraat 34 naar Venneperweg, Haarlemmermeer Maria Jansen, van Hoofdstraat 17, naar Veghel. o WARMOND. Een geslaagd Uitstapje. Gisteren maakte de leerlingen van de School met den Bijbel alhier, onder lei ding van den heer de Vries een uitstapje naar Utrecht en omstreken, 's Morgens om 8.10 uur uit deze gemeente vertrok ken, gingen de leerlingen in een gereser veerde wagen met den trein om 9.00 naar Utrecht. Na eerst de bijzonderheden van deze stad bezichtigd te hebben, w.o. de Dom met zijn mooi klokkenspel, gingen de kinderen met een autocar naar Soester- berg, waar het opstijgen van de vlieg tuigen bewonderd werd. Nadat nog een bezoek aan de bloeiende heide was ge bracht gingen de kinderen zeer voldaan weer naar het station en vertrokken zij weer om ongeveer 6 uur naar Leiden, om tegen 8 uur weer in deze gemeente te rug te keeren. Hoewel de lucht er eerst dreigend uitzag werd het uitstapje met mooi weer begunstigd. WASSENAAR. VOORTZETTING DER ORANJEFEESTEN Schitterend geslaagd springconcours. Mooi vuurwerk tot slot. De feestelijkheden werden gisteren voort gezet met het houden der eigenlijke volks spelen. Ir. het concours vogelschieten waaraan veler, deelnamen behaalden M. A. van Veen le, W. F. K. de Jong 2e, J. Gaarkeuken 3e. F Versteeg 4e, G. A. Henkes 5e en J. Versteeg een 6e prijs. De stoelendans voor dames van 25 jaar en ouder had ook een groot succes zoowel wat het aantal deelneemsters betreft als hel aanwezige publiek. Hierin verdienden C. Rotteveel-Konings le pr., A. Konings 2e pr. en A. Rietveld-Bellekom 3e pr. Het kuipjesteken voor mannelijke perso nen boven 30 jaar vond ook veel aftrek. Menig nat pak werd behaald. Hiervan v/aren de uitslagen 1. P. A. Gerse: 2. A. A. van Rhijn, 3. G. Remmerswaaf, 4. J. .H ter Heijden, 5. U. Heins. Tot slot de wedstrijd per fiets afgebroken door hardloopen met tot slot het eerst aan den rein. Hier behaalden de le prijs J. J. Lodewijks, 2. J. H. F. de Kieviet, 3. H. Kiers, 4. A. v. Leeuwen en 5. N. Bellekom. Dos middags hadden o-p het landgoed Duinrell de groote ruitersportfeesten plaats. Aller verwachting ging hiernaar uit, en men kan gerust zeggen dat alleen dit concours reeds een feest op zichzelf was, gezien het enorme aanwezige publiek en de groote deelname. Dit ruitersportfeest is dan ook tot in volle 100 pet. geslaagd. Van het eerste springconcours waren de uitslagen: 1. Ritm. G. P. de Kruyff op Preten, 2e Jhr. C J. G. Six op Jaepi, 3e Luit. A. D. C. v. d. Voort van Zijp op Silver Piece, 4e Ritm. G. P. de Kruyff op Movietone, 5e Gitane van Duinstallen, 6e J. G. van Maasdijk op The Kid, 7e Luit. A. D. C. v. d. Voort van Zijp op Sunday, 8e H. L. M. van Schaik op Mascotte, 9e D. H. Pasman op Lotte. Hierna werd door onder officieren van het 6e Reg. Veldartillerie te Leiden caroussel gereden. Deze demon stratie viel zeer in den smaak. Vervolgens kwam aan de orde Rijpaarden gereden door dames. Hiervan werd onder het publiek eenje stemming gehouden voor het mooiste rij paard. De uitslag der stemming was dat 450 geldige stemmen werden uitgebracht en werd toegekend aan mej. H Hertzberger on Weissdorn le prijs met 119 stempien; 2e pr. mevr Crommelin op Right Hp, 3e prijs aan Gravin van Zuylen van Neyvelt op Charming Prince, 4e pr. aan mevr. van Duyvendijk op La Belle Helène, 5e pr. mej. v. Erpers Royaards op Burgfried, 6e pr. mej .Hiemstra op Seagull, terwijl eervolle vermelding kregen mevr. Schlomer op Gipsy en mej. Th. Stokvis op Toby. Vervolgens kwam aan de beurt het spring concours met 5 hindernissen. Deze Wed strijd gaf schitterend springen te aanschou wen. Tenslotte gaven de hoogste prijs winnaars elkaar bijna geen kamp meer, steeds weer moesten de te springen hin dernissen worden verhoogd. Ook na ten slotte veel kamp heeft men eenige dubbele prijzen moeten toekennen. De uitslagen waren 1. Luit. A. D C. v. d. Voort van Zijr op Sunday, 2. D. H. Pasman op Ankona en H. Gescher op Bodega, 4. H. Gescher op Grietje, 5. Ritm. C. P. Kruyff op Preten en H. L. M. van Schaik op Mascotte en Luit. A. D. C. v. d. Voort van Zijp op Siver Piece, 6. Ritm. C. P. de Kruvfr op Movietone. Vervolgens kwamen kinderen niet ouder dan 16 jaar in het.veld. Ook dit nummerr trok aller aandacht en reeds kranige ruiter- figuren vielen hier reeds op. Behaald wer den door Tony van Duyvendijk op Scum le pr Geert Reinders op My Darling 2e pr. J. van 't Hof op Mascotte, 3e Dr. R. J Wentges op Esmee 4e pr. en Rika Mrnteijn op Pietje 5e pr. Tot slot nog een concours op dienst paarden door onderofficieren van het 6e Reg Veldartillerie te Leiden. Hierin behaalden wachtmeester Stolk de le pr., opperwachtmeester van Opstal de 2e pr., opperwachtmeester Kampman de 3e pr. en wachtmeester Kreffer de 4e pr. Door den burgemeester, de heer J. J. M. Wiegman, werden vervolgens eenige woorden gesproken. Spr. bracht in de eerste plaats woorden van dank aan het comité dat heden dit schitterend ruitersport- feest organiseerde en naast dit comité aan den heer Abr. van Hoboken in het bijzonder vcor zijn gedane moeite om dit feest, dat zco schitterend slaagde, in elkaar te zetten. Spr. hoopt dat de ruittersportfeesten op ieder feest geregeld zullen terugkeeren en dat deze sport te Wassenaar steeds cres cendo zal gaan en er steeds beter en mooier prestaties zullen worden gegeven, zoodat in de toekomst Wassenaar als het neusje van de zalm op dit gebied zal worden. Spr. riep daartoe de hulp in van den heer van Hoboken, welke hulp spontaan door dezen werd toegezegd. Spr. oetuigde ver der zijn dank aan mevr. Crommelin en aan ieder, die aan het welslagen had medegewerkt. Verder sprak spr. namens de Koningin Wilhelmina Vereeniging, waarvan spreker eere-voorzitter is zijn dank aan den com mandant van het 6e Reg. Veldartillerie voor zijne loyale medewerking en toe stemming dat hier het carousselrijden werd gedemonstreerd. Hem werd een compliment gemaakt voor hetgeen zijn manschappen hadden gepresteerd. Het carousselrijden behoorde tot het allerbeste dat hier werd vertoond. Voorts bracht hij dank aan Graaf van Zuylen van Nijevelt voor de welwillende wijze waarop deze zijn oud historisch land goed had beschikbaar gesteld. Ook mevr. van Zuylen bracht spr. zijn hartelijken dank. Ook dén heeren Ruys en Weise werd dank gebracht voor de loyale wijze, waarop zij prijzen hadden beschikbaar gesteld. Burgemeester Wiegman reikte hierop de prijzen uit en riep allen een hartelijk tot weerziens toe. Na de wensch uitgesproken te hebben dat allen bij eene volgende gelegenheid wederom hunne medewerking zouden willen verleenen tot organisatie van een dergelijk ruiterfeest, sprak de heer H. Brouwer lid van het comité, woorden van dank aan den burgemeester die dit feest met zijn echtgenoote van het begin tot het einde had bijgewoond. Ook de heer Brouwer betuigde aan allen hartelijk dank voor de ondervonden medewerking, ook aan den Overste te Leiden. Ook de dames en heeren die met elkaar het comité hebben gevormd en een en ander hebben uitge werkt brengt spr. zijn dank en hoopt dat ook bij een volgende maal wederom kan worden aangeklopt voor de zoo gewaar deerde medewerking. Dc avonds omstreeks elf uur werd tot slot van het feest een schitterend vuurwerk ontstoken. Door groote massa's werd ook dit slot van het feest bijgewoond. Hier mede kan de Koningin Wilhelmina Vereeni ging wederom een zeer geslaagde feest periode bij de reeds lange reeks voegen! Gevonden voorwerpen: 1 sleutel, 1 zilveren ringetje, 2 rijwielbelastingmer- ken, 1 bont, 1 badschoen, 1 bruin lederen actetasch, 1 houten rozenkrans, 1 bruin hoornen bril, 1 zilveren armbandje, 1 handschoen, 1 litermelkmaat, 1 grijze ceintuur, 2 belastingmerken in etui, 1 wegenbelastingkaart, 1 heerenhoed, 2 spanielhonden. 1 damestaschje, 1 bruine herdershond. Inlichtingen ten politlebur. Geslaagd te den Haag voor het exa men hoofdakte mej. C. W. Dirkse alhier. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. HAZERSWOUDE. Geslaagde Oranjefeesten. De feesten, door de „Wilhelmina-Ver- eeniging" georganiseerd, werden gisteren onder begunstiging van prachtig zomer weer gehouden op het terrein nabij de R.-K. Kerk. De hoofdschotel bestond uit een ringrijderij met paren met paard en tilbury en eenige volksspelen Des avonds was er concert op 't feest terrein, waarna een vuurwerk werd afge stoken. Zooals begrijpelijk, was een groote me nigte in vroolijke stemming bijeen! Een muziekcorps luisterde de geslaagde feestelijkheden op. Uit gaande van de kinderfeestcommis sie werd ook voor de kinderen van de drie scholen op het Dorp de verjaardag van H. M. de Koningin feestelijk herdacht. De dag werd begonnen met het houden van een optocht, waarvan veel werk was gemaakt. Het was een alleraardigst ge zicht verschillende .kinderen te zien in de kleederdracht van de 11 provincies en West-Indië. Verder merkten wij op een brulloftsstpet, terwijl de vakken van het onderwijs aanschouwelijk werden voorge steld. Een woord van lof komt zeker toe aan het onderwijzend personeel, dat dezen optocht organiseerde. Evenals vorige jaren waren er ver sierde fietsen, waarvoor prijzen waren be schikbaar gesteld. In den namiddag verzamelden alle kin deren zich op het feestterrein en werden eerst eenige liederen ten gehoore ge bracht, waarna onze burgemeester een korte toespraak tot de kinderen hield. Vervolgens werden de prijzen uitgereikt voor de mooist versierde fietsen. Versierde jongensfietsen: le prijs Ga briel Timmermans; 2e prijs Johan Hasse- fras; 3e pr s Wim van Wierlngen; 4e pr. Plet Faas. Meisjes: le prijs Jannie v. d. Eist: 2de prijs Pietje de Wit! 3de prijs Truus Hasse- fras; 4de prijs Bets de Greef. De feestelijkheden werden besloten met volksspelen en waren er verscheidene kinderen, die met een prijs huiswaarts keerden. De „Harmonie" van Hazerswoude zorgde voor de muzikale' opluistering. Met groote voldoening kunnen èn de ouders èn de kinderen op dezen welge slaagden dag terugzien. Een knaapje van den heer J. van Velde had het ongeluk aangereden te worden door een auto, welke het ventje, die juist voor een andere auto uitweek, niet zag aankomen. Het knaapje werd tegen den grond geslingerd en bekwam eenige verwondingen, welke gelukkig niet ernstig bleken te zijn. Medische hulp was direct aanwezig en bracht het hevig ver schrikte ventje naar zijn ouders. Den auto-bestuurder treft geen schuld. <y KOUDEKERK. Loop der bevolking. Gevestigd: Uit Hazerswoude, Willem Bervoet-s. Uit Assen. Grietje van Wijk en dochter. Uit Hazerswoude. Johannes Kagenaar en gezin. Vertrokken: Naar Alphen a. d. Rijn, Johannes Postmus en gezin. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Dirk Guldemond 25 j. en Christina Brommers 23 j. ■O- NIEUWKOOP. DE STEUN AAN DE SMEDENINDUSTRIE Bezoek aan de Jaarbeurs. B. en W. lichtten bij het voorstel tot een subsidie van f. 200 ter hulverleening aan de smedenindustrie alhier, o.a. het volgende toe: Bij de verschillende pogingen, welke van gemeentewege zijn gedaan tot bevor dering van de plaatselijke welvaart, mee- nen B. en W. bij den aanvang der nieuwe raadsperiode aandacht te moeten vragen voor de klein-industrie in het smedenvak. Na uitschakeling van de Gebr. Bode graven. die wij tot de groot-industrieelen mogen rekenen, blijkt na gehouden telling dat in deze gemeente bestaan 41 smeden patroons, die al dan niet voor eigen reke ning werken, 26 zoons in het bedrijf van hun vader werkzaam zijn en 10 knechts. Naast de veenderij heeft gedurende eeuwen de ijzerindustrie een voorname bestaansbron voor onze gemeente uitge maakt en tijdperken van bloei zijn aan te wijzen naast tijdperken van verval, doch een inzinking als wij de laatste jaren aan zien, is nog wel niet gekend. Waren B. en W. steeds van meening, dat van hen zelf de stoot moest uitgaan tot verbetering van den algemeenen be- drijfstoestand, thans zijn deze bedrijven in een zoodanig stadium gekomen, dat eigenhulp niet meer mogelijk lijkt. Zelfs de electriflcatie van de bedrijven bracht niet de opleving, welke een oogenblik verwacht werd. B. en W. meenen, dat onder deze om standigheden een ernstige poging gedaan moet worden om daarin verbetering te brengen. Een excursie zal door hen georganiseerd worden naar de a.s. Jaarbeurs te Utrecht en wel op 10 Sept., voor alle smedenpa troons, behoorend tot de klein-industrie, alsmede voor hun zoons van 15 jaar en ouder, die in het vak werkzaam zijn. Ongeveer een week daarna zullen B. en W. dezelfde patroons uitnoodigen tot het bijwonen van een vergadering, om daarbij onder hun leiding met hen de belangen van hun vak te bespreken. Een ter zake zeer deskundig persoon hebben B. en W. reeds aangezocht en bereid gevonden deze vergadering van voorlichting te dienen. In die vergadering willen B. en W. mede onder het oog zien dezen winter alhier een vakcursus te organlseeren, waarvoor in dergelijk bijzonder geval zoo goed als zeker rijkssubsidie wordt verleend, en tevens reeds in uitzicht te stellen, dat op de Maartbeurs in 1932 Nieuwkoop uit komt met een speciale afdeellng, waarin iedere patroon zijn eigen waren exposeert. 2—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6