INGEZONDEN. RADIO-PROGRAMMA. RECLAME. NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. De Wethoudersbenoeming. Aansluitingwaterleiding. De Raad kwam in openbare verg. bijeen. Al de gekozen leden van den Raad zijn aanwezig. Na opening was aan de orde de beëediging der Raadsleden. De voorzitter heette hierop de leden van den Raad welkom. Volgde de wethoudersverkiezing. Bij de eerste stemming verkregen de heeren C. Hogervorst 4 en W. Plomp 3 stemmen. Aldus gekozen tot le wethouder C. Hoger vorst. Bij de 2e stemming verkregen de heeren W. Rijlaarsdam 4 en de heer W. Plomp 3 stemmen. Aldus gekozen als 2e wethouder de heer W. Rijlaarsdam. De ge kozenen namen hun benoeming aan en dankten de Raadsleden voor het in hun gestelde vertrouwen. Volgde benoeming Commissielid Electriciteitsbedrijf in de vacture J. Augustinus. Gekozen de heer W. Rijlaarsdam. Waterleiding. De voorzitter zegt dat met 1 December a.s. waarschijnlijk de waterleiding geopend wordt. Spr. wenscht nu in deze vergadering een beslissing te zien over al of niet verplichting tot aan sluiting. Zelf acht spr. verkieselijk ver plichte aansluiting. Als er geen verplichte aansluiting komt. zullen er perceelen van waterleiding verstoken blijven. Met alg. st. wordt besloten voor ver plichting tot aansluiting. De kwestie woningbouw. De voorzitter zal een concept-reglement aan de leden v. den Daad zenden en hoopt dit in 'n vol gende vergadering te behandelen. Na rondvraag volgt sluiting der ver gadering. RIJNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Ernstige waarschuwing van den Burgemeester. - Benoeming wethouders. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Aanwezig 4 leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen. Aan de orde wordt gesteld de beëediging van de nieuwe leden van den raad. De heeren W. Dorrepaal, 'W. Compeer, S. J. Visser en N. Disseldorp leggen in handen van den voorzitter de vereischte eeden af. De voorzitter zegt daarna dat de installatie een voldongen feit is en dat de 4-jarige periode opnieuw is ingeluid. Toch is er op hel oogenblik in de gemeente een toe stand die tot de uitzonderingen in het geheele land behoort. Veel zal spreker niet zeggen, want alle goede woorden en be doelingen worden in de gemeente toch maar verdraaid en verkeerd Uitgelegd. Spr hoopt dat de leden van den raad naar waarheid de door hen gezworen eeden zullen nakomen. Hij hoopt dat in de komende vier jaren alleen de zuivere ge meentebelangen behartigd zullen worden. De aandacht in het geheele land is op U gevestigd. Het wijze woord van den Prediker is ook op U van toepassing. Een huis, dat tegen zich zelf verdeeld is, kan niet bestaan. Als alles zoo blijft als het tot nog toe gegaan is, kan de zelfstandig heid wel eens in gevaar komen. Toch hoopt spr. dat alles nog ten goede zal keeren. De hëer Compeer zegt, dat hij zeer zeker de tolk van zijn rrtede raadsleden is als hij zegt, dat aller streven is om de belangen der gemeente op de ware wijze te behar tigen. Hij spreekt wederkeerig de hoop uit dat alles in de gemeente weder spoedig ten goede zal keeren. Wat er ook gebeure, de R.K. Raadsfractie fcal den voorzitter sjteunen in zijn zeer moeilijke taak. Aan de orde komt thans het onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw be noemde lid van den raad, den heer J. A. de Bruijn. i De heeren Compeer, N. Disseldorp en iW. Dorrepaal nemen zitting in de commissie van onderzoek. Gedurende het onderzoek Wérd de vergadering enkele oogenblikken gesehorst. De commissie verklaart na opening der vergadering dal de geloofsbrieven in orde bevonden zijh en adviseert tot toelating. De raad besluit met alg. st. de heer de Bruin als lid van den raad toe te laten. De beer de Bruijn die op de publieke tribune onder de belangstellenden heeft gezeten, komt dan plotseling de vergadering binnen en zegt dat hij gehoord heeft dat hij toegelaten is en nu aan de beraad slagingen wil deel nemen. De voorzitter antwoordt dat de heer de Bruijn geen oproeping voor de vergadering heeft ont vangen en derhalve niet in de vergadering kan worden toegelaten. De heer de Bruijn keert dan onverrichter zake naar de tribune terug. Overgegaan wordt tot de benoeming van twee wethouders in de vacatures ontstaan door de periodieke aftreding van de heeren S. J. Visser en A. van der Knijff. In de vacature Visser wordt genoemde heer met 3 st. en 1 blanco herkozen. In de vacature van den heer Knijff wordt met 3 st. en 1 stem blanco gekozen de heer W. Compeer. Beiden nemen hunne benoeming aan. De heer Compeer stelt op den voorgrond dat er thans twee R.K. wethouders zijn. Hij zegt echter, dat het geenszins zijn bedoeling is, zijn zetel gedurende de 4 jarige periode bezet te houden. Zoo spoedig de raad vol tallig is en er na overleg een gezonde oplossing to verkrijgen is, zal hij zijn mandaat gaarne weder ter beschikking stel len. De gemeente is lijdend aan een ern stige -ziekte en hij hoopt op een spoedige en grondige beterschap. Voorloopig neemt hij zijn benoeming aan. De voorzitter zegt dat de heer P. E. Donker, zijn benoeming tot lid van den Raad heeft aangenomen. De voorzitter doet mededeêling van de beslissing van Ged. Staten in de provincie Zuid-Holland dd. 24 Aug. j.l. waarbij de lieer R. Kroon niet is toegelaten tot lid van den Raad der gemeente. Op voorstel van den voorzitter wordt met alg. st. onder aanwijzing van een deskundige besloten tegen dit besluit in hooger beroep te gaan bij de Kroon. Na eenige mededeelingen vojgt sluiting der vergadering. TER-AAR. GEMEENTERAAD. De wethoudersbenoeming. - Eervol ontslag aan den heer Schraverus. De raad kwam in openbare zitting bijeen. Voorzitter jhr. K. W. L. de Muralt. De voorzitter opende de vergadering met gebed. Na opening volgde beëediging der nieuwe raadsieden, welke vervolgens door den voorzitter hartelijk werden toegespro ken. Volgde benoeming wethouders. De raad herkoos hierop de heeren D. v. d. Hoorn met 9 stemmen en M. Hólscher met 8 stemmen. Weth. v. d. Hoorn dankte de vergadering voor het vertrouwen in hem gesteld. Hierbij sloot weth. Hölscher zich aan. Tot toelating van het benoemd verklaarde lid P. Post, werd vervolgens geadviseerd. De lieer Kroon gaf als zijn meening te kennen dat de voorztter bij de aan wijzing van een opvolger voor mevr. Post- Uitteweer niet de juiste weg heeft be wandeld. Spr. wil eens gaarne een uit spraak uitlokken van een hooger college, z.i. is de letter der Wet gevolgd maar niet de geest, spr. is dan ook tegen toe lating. Weth. v. d. Hoorn kan het gesprokene door den heer Kroon niet beamen, z.i. is er juist gehandeld. Tenslotte werd het voorstel van den voorzitter in stemming gebracht en werd de heer Post toegelaten als lid v. d. Raad met 7 stemmen vóór en 3 stemmen tegen* n.l. van de heeren Kroon, Apeldoorn en van Vliet. De voorzitter deelde mede, dat na de toelating acht dagen gelegenheid bestaat in beroep te gaan bij Ged. Staten. Dit kunnen doen, zoowel raadsleden als de persoon zelf. Hierna kwamen in behandeling ingeko men stukken o.a. een schrijven van den lieer G. Schraverus, waarin hij met 1 Nov. a.s. eervol ontslag vraagt als Gem. Op zichter. De voorzitter bracht nog even in herinnering al hetgeen de heer Schraverus voor de gemeente gedaan heeft. Schraverus was een flinke ambtenaar, die buitengewoon zijn best deed. Spr. stelde dan ook voor, om liern op de meest eervolle wijze ont slag te verleenen. Dit werd door den raad met alg. st. goed gevonden. Ëen schrijven van de gemeente Leiden waarin het denkbeeld wordt geopperd om een ziekenbarak op te richten voor even- tueele epidemies, in samenwerking met de omliggende gemeenten. Hiermede zou een bedrag gemoeid zijn van plm. f. 150.000. Deze gelegenheid zou plaats bieden voor 00 personen. Iedere gemeente krijgt recht op één plaats per 2500 inwoners, dus Ter-Aar zou hoogstens recht hebben op 2 bedden. De jaarlijksche bijdrage zou voor de gemeente bedragen 6 cent per inwoner, te betalen gedurende 40 jaar. B. en W. adviseerden er niet op in te gaan, daar de gemeente reeds een barak bezit, waar 2 personen ondergebracht kunnen worden. Hiermede kon de raad zich vereenigen; besloten werd niet op het voorstei in te gaan. Tot leden van de Commissie op liet be heer der gemeenschappelijke Electriciteits- bedrijven "werden herkozen de heeren v. d. Hoorn en Kroon. Tot leden van de iichicominissie werden herkozen de heeren P. Hoogervorst, Hen- drikse en Kroon. Vervolgens kwam ter berde liet punt, waafovef in de vorige vergadering de stemmen staakten, n:l. bet voorstel van B. én W inzake noodzakëiijkheidsverkla- ring t.a v. het OhdërWijs in Landbouw- huishoudkunde. De voorzitter deelde mede dat B en W. hun standpunt handhaven, zij vinden het onderwijs van groot belang. Na discussie staakten weer de stemmen (5 tegen 5). Alzoo is het voorstel verworpen. Voorstel van B. en W, naar aanleiding van een tweetal adressen van het R.K. schoolbestuur om medewerking tot beschik baarstelling van gelden. De raad beschikte afwijzend op liet eerste adres, liet 2e adres werd aangenomen. Wijziging begrooting 1931. B. en W, stelden voof om de begrooting 1931 te wijzigen oin, nu de Secretarie ver bouwd is, eenig nieuw materiaal aan te schaffen. Er wordt besloten f. 800 toe te staan. Na rondvraag volgt èltiiting'- der ver gadering. dc heeren: G. van Lange, T. A. van der Hee en A. P. Bakker (de burgemeester ls ambtshalve voorzitter) Tot voorzitter van het burgerlijk arm bestuur werd herbenoemd: de heer J. G. Herfst, wethouder. Wegens het bedanken van den heer A. J. Brouwer als lid van het burgerlijk arm bestuur. in wiens plaats de aanbeveling luidde; 1. de heer Jan Hofman en 2. de heer Johs. Möhle. werd benoemd de heer J. Hofman. Als bijzonderheid kan hieraan worden toegevoegd, dat om deze benoemingen tot stand te brengen niet minder dan 42 stemmingen moesten worden gehouden. Hierop volgde sluiting der vergadering. WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. Beëediging der Raadsleden. - Wethouders- benoeming:. - Aanwijzing: commissieleden. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: burgemeester P. A. Troort. Na beëediging van de Raadsleden deelde de voorzitter mede. dat zoo juist hem ter hand was gesteld een schriftelijk voorstel van de heeren J. van Tol en M. D. Brem- mer. Inzake wijziging winkelsluiting, het geen doorgezonden wordt om advies naar B. en W. Vervolgens werd overgegaan tot benoe ming van twee wethouders en tot benoe ming van de leden en voorzitters der on derscheidene raadscommissiën. Tot wethouders werden gekozen de hee ren J. G. Herfst, aftredend en Jac. v. Tol. Tot leden van de bedrljvencommissie: de heeren G. van Lange, M. D. Bremmer en A. Vis (voorzitter nader aan te wijzen uit een der wethouders). Tot leden der flnaneieele commissie: de heeren Th. Zoethoutmaar M. Hijkoop J.Fzn.. en C. J. Fafianle; voorzitter: de heer Heijkoop. Tot leden van de bouwcommissie: de heeren P. van den Berg, N. Krabbendam en J. Th. van Ardenne: voorzitter: de heer Krabbendam. Tot leden der verordeningencommissie: ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. Beëediging van den Raad Wethouders verkiezing Diverse besluiten. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de Burgemeester, de heer P. Hoogenboom. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering met gebed werd allereerst overgegaan tot beëediging der gekozen Raadsleden. De Voorz. zegt in I de vorige vergadering de herkozen leden reeds te hebben gelukgewenscht, thans wil hij dit het nieuwe lid, den heer Ko ning nog doen en hoopt dat deze op de zelfde prettige wijze als zijn voorganger zal helpen om de belangen der gemeenfe te behartigen. De heer Koning dankt voor de aange name woorden tot hem gericht. Hierna worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Volgt benoeming Wethouders. Vacature C. v. Muiswinkel Mzn. worden uitgebracht 6 stemmen op den heer v. Muiswinkel en 1 op den heer Hoeks; in de vacature J. A. Hoogendijk, 6 stemmen op den heer Hoogendljk en 1 blanco. Op de vraag van den Voorz. of de hee ren zich deze herbenoeming weder laten welgevallen, zegt de heer v Muiswinkel, dat hij gelet op de gewijzigde politieke samenstelling van den Raad van oordeel was. dat de R. K. partij thans aan de beurt was om een Wethouderszetel in te nemen, vandaar dat hij zijn stem op den heer Hoeks heeft uitgebracht. Nu echter blijkt dat de Raad hem weder met alg. st. heeft herbenoemd, wil hij zich wel weder beschikbaar stellen. Hij wil hier echter nog aan toe voegen dat hij hoopt dat het verschil van gevoelen met den Voorz., zooals in de vorige vergadering is gebleken, in de komende periode niet al te groote afmetingen zal aannemen daar de verstandhouding tot hiertoe zeer goed is geweest. Ook de heer Hoogendijk zegt met ge noegen zich weder voor het wethouders schap te willen geven en dankt de leden voor het vertrouwen weder in hem ge steld. Volgt o.a. Aanbieding rekening Burger lijk Armbestuur. Aan de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1930. sluit met een bedrag aan ontvangsten van f. 1288.90 en uitgaven f. 1680.65. dus met een nadee- lig saldo van f 391.75 wordt goedkeuring gehecht. Aanbieding Gemeenterekening over 1930. De Gemeente-rekening over 1930 wordt aangeboden, zooals,- deze voorloopig ls op gemaakt met de n'aVólgende eindcijfers: Gewone dienst: Ontvangsten f. 78080.46: uitgaven f. 73692.07'/,. batig saldo f. 4388.38' a. KapitaaldienstInkomsten f. 63263.18. uitgaven f. 56510.68. batig saldo f. 6752.50. Benoeming Commissie tot het nazien der Gemeente-rekening over 1930 en Be grooting voor 1932. Bij loting worden hiervoor aangewezen de heeren Hoeks. Linschoten en van Vliet. Voorstel tot sluiting der bestaande be graafplaats en opening nieuwe begraaf- plaats en opzegging overeenkomst met de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente in gaande 1 Januari 1932. Nu de Koninklijke goedkeuring op de nieuwe verordening op de heffing van be- grafeniérechten tot 1 Jan. 1934 is ver kregen, doen B. en W. het bovenomschre ven voorstelt hetwelk met aig. stemmen wordt aangenomen. Besloten wordt met de Kerkvoogdij nog te confereeren omtrent de wijze van beëindiging van het contract. Voorstel tot aansluiting bij de ge meente Leiden, Inzake ziekenbarak. In verband met reeds eerder gevoerde besprekingen en destijds te kennen ge geven voorkeur van aansluiting bij Lei den boven Gouda, stellen B en W. voor aan Leiden mede te deelen, dat deze gemeente in beginsel tot bedoelde aansluiting be reid is. waartoe met alg. st. wordt be sloten Voorstel tot vaststelling eener Verorde ning op de heffing van besmettelijke zlek- tengelden. Na eenige bespreking wordt bedoelde verodening. evenals de verordening op de invordering der geldett.met alg. stemmen vastgesteld'. Voorstel tot bijplaatsing Van een lan taarn in de Dwarsstraat. Nu de Dwarsstraat tot aan de bestaande Rijksweg is doorgetrokken en aldaar ook woningen worden gebouwd, achten B. en W. het noodzakelijk op het verlengde ge deelte een lantaarn te doen bijplaatsen, in de kromming voor de in aanbouw zijnde huizen van den heer Dijkema. Aangenomen. Voorstel tot overdracht van grond aan het Rijk voor aanleg Rijksweg, voor de som van f. 22761.90. B. en W. bieden den Raad aan een ont werp tot verkoop van verschillende gedeel ten grond op „Buitendorp", noodig voor omlegging van den Rijksweg Leldeh Bodegraven ten Zuid-Westen van de kom der gemeente. Over eeh en ander zijn reêds meermalen in geheime vergadering be sprekingen gehouden en zijn met den Rijkswaterstaat verschillende onderhande lingen gevoerd. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met 4 tegen 3 stemmen aangenomen; tegen de heeren van Vliet, Linschoten en Koning. 13. Voorstel tót aankoop van pl.m. 85 M2. tuin en water van den heer F. Schreu- der Sr. Voor de noodige omlegging van de Bui tendorpstraat in verband met de aan te leggen Rijksweg ls de heer Schreuder voornoemd bereid om de .aarvoor benoo- dlgde grond te verkoopen voor de som van f400 onder voorwaarde dat voor reke- j ning der gemeente een afscheiding wordt geplaatst. B. en W. stellen voor op dit aanbod In te gaan, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Na rondvraag volgt sluiting der verga- I dering te ruim 11 uur. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegevon. NOGMAALS DE BOUWVERGUNNINGEN. Mijnheer de Redacteur, Mag ik als belanghebbende (a.s. huur der), U beleefd om plaatsing van het vol gende Verzoeken? Bij voorbaat mijn dank. Het weigeren der vergunningen berust volgens de gemeente op een kwestie die er bestaat, omtrent de overdracht van grond bestemd voor den aanleg van straten en plantsoen. Afgezien van het feit of het verleenen van bouwvergunning hier iets mee te maken heeft, lijkt het mij onge looflijk dat dit de ware reden is. waarop de weigering berust. Volgens de fa. J, 't Hart en D. Aanen moet een bedrag gestort worden van f. 84400.wat geen peuleschil is. Daar gelaten of deze eisch billijk of gerecht vaardigd is. rijst bij mij de volgende vraag: Gesteld dat de betrokken persoon niet in staat is deze kapitale som te Storten. Wal is daarvan het gevolg? Dan zou men voor het feit komen te staan, dat bouwvergun ningen nooit kunnen worden verleend en het door de gemeente vastgestelde uitbrei dingsplan, niet uitgevoerd zal worden. Dat kan toch niet de bedoeling zijn. Uitbrei dingsplannen ontwerpen en daarna eischen stellen die uitvoering practlsch onmogelijk maken of ten zeerste belem meren. Waarom eischt de gemeente deze som te storten? Als garantie misschien? Dat is ln dit geval volgens mij geheel overbodig, aangezien de fa. J. 't Hart en D. Aanen al plannen klaar heeft voor den bouw van 40 woningen. Verleent de gemeente nu direct de vergunning, dan zijn deze wo ningen misschien al klaar voordat de stra ten en het plantsoen aangelegd zijn. De gemeente heeft het dus in haar hand of de straten bebouvyi zullen worden, ja of neen. Ik begrijp niet dat de gemeente zoo langzaam is met het verleenen van deze vergunning. Wat de fa. J. 't Hart en D Aanen hier wil doen is toch in het belang der Volkshuisvesting. Alleen is er dat ver schil, de gemeente heeft hier geen sub sidie te verleenen. Het belang der Volks huisvesting is met genoemd plan zeer zeker gediend, getuige het feit dat ik (en meerdere personen met mij), al eenige ja ren lid ben van een bouwvereeniging, zon der dat lk tot nog toe een woning toege wezen kreeg. Tenslotte nog dit. Welke Raadsleden willen door interpellatie of anderszins helpen, dat deze kwestie zoo gauw moge lijk afgedaan wordt. Zij zouden een aan tal ingezetenen ten zeerste verplichten. Mijnheer de Redacteur, ik dank U nog maals voor de verleende plaatsruimte. N. H. Leiden, 1 September 1931. RECLAME. Voor het Amsterdamsche Gerechtshof diende in hooger beroep de zaak tegen een 48-jarigen electro-technicus uit Lel- j den, die door de Haarlemsche rechtbank wegens poging tot doodslag op zijn vrouw was Veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar, met aftrek van de voorloo- pige hechtenis. De man had op 7 Januari J.l. zijn vrouw, die hem verlaten had, opgezocht te Bloe- mendaal. Hij had haar 's avonds in de nabijheid van haar woning Opgewacht. In een gesprek, dat volgde. Wond de man zich zeer óp, daar de vrouw weigerde de echte lijke woning weer te betrekken. De man trok een mes en bracht zijn vi'ouw een I aantal steken toe; zij werd echter niet i ernstig getroffen. De procureuf-generaal mr. Bauduin wees er in zijn requisitoir op, dat ook de vrouw niet vrij Van schuld was, zij had tdch haar man en kinderen verlaten. Mr. Bauduin requireerde vernietiging van het Haarlemsche vonnis en verd.'s veroordee- ling tot tien maanden gevangenisstraf met aftrek der voörlooplge hechtenis (sedert 1 Januari). De verdediger, mr. Fokker, drong aan I op vrijspraak subs een voorwaardelijke i straf. Arrest 17 Sept. Raad voor de scheepvaart. De Raad voor de Scheepvaart te Am sterdam heeft uitspraak gedaan inzake de aanvaring van de motorloggers Motor I KW 57 en Neptunus KW 45 in de Vis- schershaven te IJmuiden. De Raad is Van oordeel, dat de Motor I KW 57 geen schuld aan deze aanvaring heeft. De Neptunus had vrij veel vaart en bevond zich aan de voor haar B.B.-zijde ln het vaarwater, ter wijl de door KW 57 gegeveh seinen niet zijn opgemerkt. De Raad acht het wel ver klaarbaar, dat de KW 45 door de BB.-be weging van dc KW 57 aanvankelijk inden waan ls gebracht dat dit schip zich weer naar de andere zijde van dc Visschersha- ven wilde begeven en stuurboord over stuurboord wilde passeeren, doch Indien op de KW 45 daarna voldoende oplettend heid ware betracht on de noodige voor zichtigheid ware in acht genomen, dan had zeer spoedig gebleken, waarom de KW 57 even bakboord uit moest en dan had deze aanvaring Zeer gemakkelijk kunnen worden voorkomen. De Raad keurt het ten sterkste af. dat de stuurman Van de KW 45, die tijdelijk als schipper dienst deed, aan den wal bleer en het manoeu vreeren ln de Visschershaven overliet aan een matroos, dienstdoenden stuurman, die volgens zijn eigen verklaring, nog nimmer in de haven had gemanoeuvreerd. Verder heeft de Raad uitspraak gedaan inzake de verwonding van den motordrlj- ver van den motorlogger Nederland V KW 36. De Raad is van oordeel, dat dit ongeval is te wijten aan de goedbedoelde, doch niettemin zeer onvoorzichtige han delwijze van den motordrijver, die, om spoedig bij het verstopte afvoerpijpje te zijn, over den in gang zijnden motor, bij de keerkoppeling heen stapte. Opnieuw waarschuwt de Raad tegen het gebruik van klompen in machinekamers. KON ZICH IN BED NIET BEWEGEN. Vastgehouden door onzichtbare .handen. Onzichtbare handen hielden déze vrouw in haar bed. Zij hielden haar ledematen en gewrichten zoo vast, dat zij nauwelijks in staat was zich te bewegen. Dat waren de handen van den urinezuur-vijand en diens greep werd sterker en sterker! Zij wanhoopte aan haar herstel, toen zij, zooals zij 't zelf noemde „een wonderbaar lijke ontdekking" deed. Zij ontdekte Kru- schen Salts. Leest eens hóe 't haar genas; „Sinds langen tijd leed ik aan rheumatiek. De pijn daarvan kan ik U niet beschrijven! Zes maanden geleden begon lk met Kru- schen en was zeer verheugd, dat ik reeds na een week 's nachts góed kon slapen. Dat was iets wat ik sinds lang niet meer kende. Mijn gewrichten schenen geheel verstijfd en ik kon mij niet zonder pijn in bed omdraaien. Nu slaap lk goed, beweeg me zonder pijn en voel me gezond en mijn gewrichten schijnen geheel vernieuwd te zijn. Ik beschouw Krusched als een won derbaarlijke ontdekking." Mevr. E. L. Het organisme van den rteumatieklijder produceert dat gevaarlijke) lichaamsgift, bekend als urinezuur, dat uit naald-scherpe kristallen bestaat. Het wordj. gevormd in opgehoopte afvalstoffen, welke de spijs verteringsorganen niet hebben afgeschei den. Krtischen is een sterk' oplossings middel van deze naald-scherpe kristallen. Het verwijdert snel de scherpe kanten er van en verwijdert ze dan uit Uw lichaam. Uw pijnen verminderen; opzwellingen ver dwijnen; stijve gewriohten worden los. Beter nog, Kruschen tast de bron van het kwaad aan. Regelmatig gebruikt, houdt het Uw lever en nieren in perfecte conditie, zoodat deze afscheidingsorganen U in wendig vrij houden van alle vergifvor- mende afvalstoffen. 2929 Kruschen. zooals U ziet, maakt de vorming van het gevaarlijke urinezuur voor altijd onmogelijk! Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a f0.90 en f. 1.60 per flacon. Hol- landsche verpakking waarborgt echtheid. VOOR ZATERDAG 5 SEPTEMBER. Hilversum, 1875 M. VARA-Uitzending —10.00 v.m. VPRO. 6.45—7.00 en 7.30— 7.45: Gymnastiekles o. 1. v. G. Kleerekoo- per 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Mor genwijding VPRO. 10.15: Uitz. v. Arb. ln de Continubedrijven. Joh. Jong (orgel spel en begeleiding), Eugêne Charmon (zang en accordeon), Gramofoonpl. 12.00: Concert VARA-septet o. 1. v, Is. Eyl en Gramofoonpl. 1.46: Pauze 2.15: Kwartiertie v. h. Instituut voor Arb. Ont wikkeling 2.30: Concert VARA-Mando- line-Ensemble o. 1. v. J. B. Kok 3.00: J. v. Praag: „Het 4de internationale con gres voor doofstommen te Parijs" 3.15: Vervolg concert 3.45: Vraaggesprek m. Henry Polak over Natuurschoon". 4.15: Concert. The Hollandia Three (accordeon virtuozen), 1 5,00; Otto van Tussenbroek .Reizen en trekken." 5.35: Gramofoon- platen. 6.00: S.D.A.P. Kwartiertje door Klaas Toornstra. 6.15: Gramofoonpl. 6.30: Literair halfuurtje door A. M. de Jong. 7.15: Hobo-recital door J. Stotijn Begeleiding door mevr. Stotijn. 7.45: VARA-Varla. 7.50: Bestuursmededeelln- gen 8.00: Voordracht door W. v. Cap- pellen. 8.30: Vocaal concert door Joh. Lammen (bas) en Gramofoonpl.. 9.00: Teun de Klepperman. 9.15: Concert VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 10.00: Vaz Dias 10.15: Voordracht W. v. Ca- pellen. 10.35; Concert (Vervolg en slot). 11 1512 00: Gramofoonplatenconcert. Huizen. 298 M. Uitsl. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10 00—11.30: Gramofoonpl 11.30: Godsd. halfuurtje. Pastoor Per- quin 12.00: Politieber. 12.15: Con cert. KRO-sextet o.l.v. P. Lustenhouwer. 1.45: Postduivenber. 1.50: Gramo foonpl. 3.00: Kinderuurtje. 4.30: Technisch kwartiertje. 5.00: Concert. Kunstensemblc o.l.v. P. Lustenhouwer. 6.00 SP.J Borsten: Athletiek. 6.15: Jour, Weekoverzicht P. de Waart. 6.35: Concert (vervolg). 7.00: Prof. H. A. Kaas. „Vrijhandel en protectie", 7.30: Politieber. 7.45: Gramofoonpl. 8.00: Concert KRO orkest o.l.v. J. Gerritsen. 8.30' Radio-hoorspel „Ja mijnheer ter liefde Gods", van L. S. 9.00: Vaz Dias. 9 15—9.40: Concert vervolg. 9.40: Am sterdamsche schets. 10.00: Concert, vervolg 11.00—12.00: Gramofoonpl. Dftvcntry. 1554 M. -10.35: Morgenwij ding. 1.20: Licht orkestconcert. 3.20: Motorrennen om den International Ulster Grand Prix. 4.35: Duetten en harpsoli. (Tenor bas en harp). 5.05: Concertof- gelbespeling. 5.35: Kinderuur. 6.20: Berichten. 6.50: Pianomuziek van Scar latti. 7.11: Tulnbouwpraatje. 7.30: Lezing 7.50: Variété m.m.v. Sydney Bayne's Dansorkest. 9.00: Militaire mu ziek door de Wireless Military Band. 10.00: Berichten. 10.20: Lezing.: Escape. 10.35: „Houseparty", van CR. Derris Freeman m.m.v. Omroeporkest en dito koor. 11.2012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio Paris". 1725 M. 8.05: Gramofoonpl. 12.60: Gramofoonpl. 6,50- Gramofoonpl. 9.05: Concert. Or kest én solisten. 9.50; Concert. Orkest en solisten. Kalundborg, 1153 M, 12.252.20: Orkestconcert. 3.50—5.50: Orkestcon- cerl. 3.20—9.05: Orkestconcert. 9.10— 9 35' Orkestconcert. 9.5010.45: Orkest- cöncert 11.2012.20: Orkestconcert. Lftngenbcrg, 473 M. - 7.25—8,20: Gra mofoonpl. 10.35—12.10: Gramofoonpl. 12,30: Gramofoonpl. 1.25—2.50: Or- kestconcert. 2.553.45: Gramofoonpl. 5 20—6.20: Concert. Mandoline-orkest en solisten. 8.20: Vroolijke avond. Daar na: Berichten en tot 12.20: Orkesteoncert. 12.201.20: Gramofoonpl, (Dansmu ziek). Brussel, 508.5 M. en 338.2 M. 508.5 M. 5.20: Orkesteoncert. 6.50: Gramofoonpl. 8 20' Orkestconcert. 9.20: Orkestcon cert en solist, e 338.2 M.: 5.20: Orkest concert 6 35: Gramofoonpl. f— 8.35: Vroolijke avond. Zeesen. 1635 M. Ca. 7.00—7.50: Gra mofoonpl. 10.55—12 20: Berichten. 12 20: schooluitz. - 1.15-2 20: Berichten. 2 20—3.10: Gramofoonpl. 3.10—4.60: Lezingen 4 50—5 50: Concert. 5.50: 8.20: Lezingen. - 8 20: Oude en Moderne Dansmuziek. 10.20: Berichten en daarna tct 12.50: Dansmuziek. 2-4

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 14