CD -snoet Puet „ARNHEM" 72ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 4 September 1931 Vierde Blad No. 21921 UIT DE RIJNSTREEK. DE STERRENHEMEL IN NEDERLAND 2-9 SEPTEMBER, 21 UUR M. T. IN DE WEEK VAN 22 UUR Z. T. een, 0,5= ie wawi&oïxjt quaateit en oMc&ade&jkAeid! LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ ALPHEN. DE VOORTZETTING DER FEESTELIJKHEDEN. Ook de tweede dag een groot succes! Ook de feestelijkheden der Wilhelm! na- vereeniging op den tweeden dag hadden een geanimeerd verloop. In de morgenuren werden honderden kinderen op de boven zaal van het hotel „De Vergulde Wagen' op een kindervoorstelling onthaald be staande uit een zeer komische poppen kastvoorstelling welke attractie bij de kin deren bijzonder in den smaak viel. Boven dien werd de jeugd op versnaperingen onthaald. Door de goede zorgen van het bestuur werden allen in het bezit gesteld van een feestmats en fluit. Tusschen 12 1 uur maakte ,.,Micky Mouse' in een open landauer met de hem vergezellende figu ranten gecostumeerd in de zonderlingste verschijningen als o.a. een grijnzende leeuw en een brommende beer een tournee door onze gemeente, welke zonderlinge en sensationeele stoet niet alleen in het centrum maar ook in de buitenwijken tal van bewoners naar buiten lokte. De clou van den dag werd evenwel des namiddags het optreden van eenige specialiteiten op het terrein der A.V.V. „Alphen" waar zich inmiddels een groote drukte had ge concentreerd. De tribune was geheel bezet, terwijl ook honderden zich langs de lijnen verdrongen. Het programma was samen gesteld en werd geleid door de familie Hofmann uit Amsterdam. Het uit een 10 t=4 nummers bestaande repertoire werd onder groote aandacht gevolgd en hield de aanwezigen geruimen tijd in de vroo- lijkste stemming bijeen. Het geheel werd een groot succesnummer van deze feest viering, waarop het bestuur der W.V. en het gezelschap met recht trots op kunnen zijn. Ock de volksspelen, die om 4 uur aan vingen trokken weer veel belangstelling. Vooral het nummer ,,'t Eerst aan den trein" aeed de aanwezigen schateren van het lachen, de gecostumeerde deelnemers ver wekten de grootste hilariteit. Ook het num mer Micky Mouse geheel nieuw verwierf veel bijval. Na afloop werd door het bestuur aan de prijswinnaars de prij zen uitgereikt. Ongeveer 7 uur ontlastte zich een ware stortbui, die de feestgangers ijlings hun toevlucht deed zoeken in de verschillende vermakelijkheden. De bui duurde echter zeer kort en de lucht klaarde weer spoedig op, zoodat het avondfeest ongestoord kon worden ingezet. Het muziek gezelschap „Crescendo" trok tegen acht uur onder een pittige marsch via de Raadhuis straat naar het feestterrein waar het een schitterend geslaagd concert gaf. In de omgeving van de muziektent, op het goed verlichtte feestterrein heerschte weldra een groote drukte. In de gemeente lokte in merig cafe een vroolijke jaszband, de feestgangers tot een jolige dans, waarvan een veelvuldig gebruik werd gemaakt. Der traditie getrouw werd het feest besloten met een schitterend vuurwerk, met als slot nummer een groote decoratie ter eere van H. M. de Koningin, met de woorden „Leve Wilheimina" in blauw diamantvuur. Hier onder groote lauwertakken in groene kleuren. Na het vuurwerk werd het ter rein ontruimd en behoorde ook dit alles zins geslaagde feest van de W.V. weer tol het verleden. Hieronder laten wij nog volgen een overzicht van de uitslagen der verschillende kinderspelen: 't Eerst aan den trein voor jongens vanaf 16 jaar, eindleeftijd onbegrensd. Ie pr. M Schellingerhout, 2e pr. J. Droog, 3 e pr. F. v. Ca pel, 4e pr. Jan Krumpelman, 5e pr. W. Reumerman. Bafdrijven voor meisjes tot 14 jaar. Ie pr. Corrie Goedemond, 2e pr. Cor Kramer, Se pr. A. v. Zwieten, 4e pr. S. den Uyl, 8© pr. Hendrika Blom. ^opkussen voor jongens tot 16 jaar. Ie pr. L. Rijsdam, 2e pr. Antoon de Bruin, 2e pr. H Janmaat, 4e pr. H. de Vos, 5e psv C. v. Leeuwen. Troostprijzen A. v. Gils en J. Koelewijn. Kuipjesteken voor jongens en mannen boven 16 jaar. Ie pr Henk Krumpelman, 2e pr. An© van Veen, 3e pr. F. v. Capel, 4e pr. G. J. Blauw, 5e pr. J. de Jong, 6e pr. L v, Rhoon, 7e pr. C. Blyenburg. Micky Mouse voor meisjes van 12—16 jaar. Ie pr. Bertha Verboom, 2e pr. Geer- truida Visser, 3e pr. Jo Nieumeijer, 4e pr. Corrie Kalshoven, 5e pr. Bets Vriesekoop. Troostprijs Agatha Nagtegaal. GEMEENTEBEGROOTING DIENST 1932. maatregelen welke door den economischen toestand worden gevorderd en die tot ern stige gevolgen voor deze begrooting geleld zou hebben wanneer niet bijzondere mid delen ter beschikking hadden gestaan. Een verblijdende omstandigheid toch was aldus B. en W. tegenover deze extra last, dat de gemeenterekening over 1930 sloot met een flink batig slot n.l. f. 126.007.45. Van dit saldo hebben zij f. 88.007.45 (vorig jaar f. 56.394.86) aangewend ten bate van de begrooting 1932. Daarmee is niet het geheele saldo, het welk ter beschikking stond, aangewend ten voordeele dezer begrooting. Niettegen staande echter dat uit het saldo van 1930 f32.000 is aangewend voor den gewonen dienst meer dan in 1931 kon geen slui tende begrooting worden verkregen zonder belastingverhooging. Zooveel als met een voorzichtig beleid mogelijk is belastingver hooging is voorkomen, daar zonder kan het niet aldus B. en W. Betreffende de vraag op welke wijze deze belastingver hooging moet worden gevonden zijn B. en W. van meening en deze gedachte is ook in de begrooting verwerkt, dat daarvoor in aanmerking komen de opcenten op de gemeentefondsbelasting en die op de hoofdsom der personeele belasting. Eerst genoemde opcenten bedragen voor het be lastingjaar 1931/32 40 en laatstgenoemde voor het jaar 1931 60. B. en W. zouden deze bepaald willen zien op respectievelijk 60 en 80. Door de voorgestelde belastingverhoo- gingen zal het voordeel hetwelk het totaal der belastingbetalers in deze gemeente had van de invoering van een gewijzigd belas tingstelsel, tengevolge van de gewijzigde bepalingen ten opzichte van de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten, voor een groot deel zijn weggenomen, zoo niet. geheel. B. en W. betreuren dat, maar anderzijds mag toch (niet lees:) ook met dankbaarheid worden geconstateerd dat de financieele toestand dezer gemeente zooveel gunstiger is dan van tal van ge meenten. waar men reeds het maximum van de belastingdraagkracht bereikte en de economische omstandigheden veel meer dan hier .zorgwekkend zijn. BODEGRAVEN. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkan toren werd gedurende de maand Augustus 1931 ingelegd f. 8097.58 en terugbetaald f. 3243.56. I In de maand Augustus werd gestort op den Postcheque en girodienst: 1297 stor tingen, totaalbedrag f. 104250.43 en 320 uitbetaalde chéques, totaalbedr. f. 130491.29 Onbestelbare brieven en briefkaarten terugontvangen in de 2e helft der maand Augustus: Briefkaarten binnenland: Me vrouw Scheepers, Catsastraat 37, Amster dam. Financieele toestand betrekkelijk gunstig - Belastingverhooging toch noodzakelijk. B. en W. hebben den raad de gemeente- begrooting dienst 1932 aangeboden. In hun toelichting schrijven B. en W. aan den raad. De samenstelling van de begrooting voor 1932 heeft meer zorg geëischt dan die van de laatste jaren. Gevolg van de tijds omstandigheden, welke oorzaak zijn dat eenerzijds niet onbelangrijke daarmee ver band houdende uitgaven van de gemeente kas worden gevorderd en dat anderzijds de inkomsten, in den vorm van belastingen, dalen. Daarbij is men door de gewijzigde bepalingen van de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten administra tief meer gebonden dan vroeger niet alleen, maar is ook de heffingsmogelijk heid, door meerdere begrenzing der hef fingen welke nog zijn toegelaten, inge krompen. Ten aanzien van de cijfers der aange boden begrooting merken zij het volgende op. Zij is, wat den gewonen dienst betreft, in ontvang en uitgaaf opgemaakt tot een bedrag van f. 87.012.54 en wat den Kapi- taaldienst betreft in ontvangst tot een be drag van f. 32.800 en in uitgaaf tot een bedrag van f. 60.750, alzoo met een nadee- lig saldo van f. 27950. De begrooting voor 1931 geeft wat den gewonen dienst be treft, een eindcijfer aan van f. 826,158.08. Voor 1932 bedraagt de verhooging dus f. 47.854.46. Voor de beoordeeling van het bedrag dat voor 1932 meer noodig is dan in 1931, kan reeds dadelijk van het ge noemde verschilcijfer van f. 47.854.46 wor den afgetrokken f. 9327.13, omdat dit be drag betreft administratieve posten van de gemeentebedrijven, die zoowel in de ontvangsten als in de uitgaven voorkomen. Voor den dienst der gemeente, buiten de bedrijven, blijft er dus een verhooging over van rond f. 38.500.een toename, welke zooals in de toelichting breedvoerig Weerlegd voor ongeveer 4/5 gevolg is van BOSKOOP. HULDIGING VAN DEN HEER JAC. SMITS. Voorzitter van den Bond van Plantenhandelaren. In hotel „Klaassen" alhier, heeft een huldiging plaats gehad van den heer Jac. Smits, wonende te Naarden, voorzitter van den bond van plantenhandelaren. ter gelegenheid van zijn benoeming tot offi cier in de orde van Oranje-Nassau. Bij deze huldiging waren tegenwoordig: de heer H. J. Lovink, burgemeester van Alphen; de heer P. A. Colijn, burgemees ter dezer gemeente; het bestuur, en on geveer a.lle leden van den bond. alsmede vele belangstellenden. De heer mr. Wery, secretaris van den bond, wenschte den heer Smits, namens den bond van harte geluk met deze hooge onderscheiding die hem te beurt was ge vallen. Ten slotte bood spreker den heer Smits een album aan, bevattende een gecalli- grapheerde oorkonde van de leden van het hoofdbestuur: het opschrift van de oorkonde luidt: „De leden van den bond van Planten handelaren willen ter gelegenheid van de benoeming van Jac Smits tot officier in de orde van Oranje-Nassau, door deze oorkonde hem eeren als hun voorzitter, om zijn bekwame en opwekkende leiding en om zijn trouwen en onbaatzuchtigen arbeid voor de gemeenschap." De keurig geteekende oorkonde was een ontwerp van den heer Rinck. Vervolgens werd het woord gevoerd, door den heer P. A. Colijn, die ook enkele woor den van waardeering over den heer Smits en zijn vele werkzaamheden sprak en hem feliciteerde met de hooge onderscheiding. Tot slot sprak de heer Smits woorden van dank, waarmede deze plechtigheid was geëindigd. GEMEENTERAAD. Wethoudersbenoeming. Aanwijzing commissieleden. Verbreeding Laag Boskoopscheweg. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen onder voorzitter schap van den heer P. A. Colijn. Tegen woordig alle leden. Na opening had de installatie plaats van de nieuw gekozen raadsleden, waarna de voorzitter in verband hiermede een toe passelijke rede hield. Hierop volgde de wethoudersverkiezing. Herkozen werden de heeren E. Guldemond en J. v. Gelderen, elk met 8 stemmen, de heer A. Brand kreeg 3 stemmen, terwijl door de twee S.D.A.P.-leden blanco werd gestemd. De notulen van de vorige vergadering werden behoudens een opmerking van den heer Van Kleef, onveranderd goedge keurd. Na de ingekomen stukken volgde o.a. een nieuwe stemming over de verbreeding van den Laag-Boskoopschenweg, waarover eveneens de stemmen hadden gestaakt in de vergadering van 21 Augustus 1.1. Het voorstel van den heer v. Kleef, die inzake verbreeding had voorgesteld, het werk af te maken tegen een wellicht hoo- ger bedrag dan f. 30.000 werd verworpen met 7 tegen 6 stemmen. Tot leden voor onderzoek van begroo tingen en rekeningen werden gekozen de heeren: W. C. v. Kleef, D. Mesman en A. Brand en tot plaatsvervangend lid de heer P. D. Noest. Tot leden der commissie van toezicht op den tuinbouwcursus werden gekozen de heeren: P. Loef Az. en C. Grootendorst. Vervolgens kregen wij de benoemingen van gedelegeerden der gemeente in de besturen van woningbouwverenigingen. Voor „Onze Woning" werden gekozen de heeren: W. de Ruijter en P. v. d. Staak; voor „Patrimonium" de heeren: P. Loef Azn. en A. Brand Pzn., en voor de bouw vereniging „St. Joseph" de heeren: P. D. Noest en A. Abbenbroek. Tot slot benoeming van 2 gedelegeerden der gemeente in de Badhuiscommissie, hiervoor werden herkozen, de heeren: W. de Ruijter en D. Mesman. Vervolgens kwam ter tafel een voorstel van B. en W. met betrekking tot uitvoering van de winkelsluitingswet. In stemming gebracht wordt de veror dening met 10 tegen 3 stemmen aange nomen. Daarna kregen de heeren gelegenheid zich uit te spreken over de door B. en W. voorgestelde werkverschaffing en steun regeling, die, na een breedvoerige bespre king werd aangehouden tot een volgende vergadering teneinde zich te verstaan met de Rijksregeling. Besloten werd echter, werkloozen te werk te stellen, volgens het door B. en W. ingediende voorstel. Thans wordt aangevangen met de be spreking van het opnieuw op de agenda geplaatste punt verbreeding van den Laag- Boskoopschenweg. Het volgende voorstel wordt met 10 tegen 3 stemmen aangenomen. „De raad machtigt B. en W., om over te gaan tot verbreeding van den Laag- Boskoopscheweg, onder voorwaarde dat de gemeente daarvoor zal betalen f. 29.000 mede onder voorwaarde dat de belang hebbenden eigenaren gelegen aan dien weg, voor de meerdere grondaankoop heb ben te betalen f.3000, waarna de gemeen te indien noodig zich nog garant stelt voor een bedrag tot ten hoogste f. 1000. En voorts dat overeenstemming zal wor den verkregen van het polderbestuur in zake het geregeld kunnen afwerken van meergenoemde verbreeding. Zoo is dan eindelijk na veel gepraat een besluit gevallen, dat naast een groote ver betering. als een verruiming van werk verschaffing zeer kan worden toegejuicht. Na de rondvraag volgde sluiting. ©EERSTE KW. ©VOILE MAAN 3LAATSTE KWARTIER ©NIEUWE MAAN ZUID VENUS MARS JUPITER SATURNUS KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Wethoudersbenoeming Vaststelling gemeenfcerekening. De Raad dezer Gemeente kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de Burgemeester. Tegen woordig alle leden. Na opening der vergadering met gebed door den voorzitter, wordt overgegaan tot beëediging van de nieuw gekozen leden. Na het afleggen der vereischte eeden ingevolge art. 45 der Gemeentewet, houdt de voorzitter een uitvoerige toespraak, waarin hij o.a. den heer van der Starrjs. dank zegt Spr. eindigd met den hartgrondigen wensch om eendragtiglijk in het belang van de gemeente samen te werken. De heer de Jong ^dankt den voorzitter J voor het gesprokenen. Hierna wordt overgegaan tot benoe ming van 2 Wethouders. In de vacature Dorrepaal wordt benoemd de heer Dorre- I paal met 4 stemmen, de heer van Egmond verkreeg 2 st. en de heer Reijneveld 1 st. De heer Dorrepaal neemt desgevraagd zijn benoeming aan. In de vacature Slegtenhorst wordt be noemd de heer Slegtenhorst met 5 stem men. De heeren van Egmond en de Jong verkregen ieder 1 stem. Ook de heer Slegtenhorst neemt onder dankzegging voor het opnieuw in hem ge stelde vertrouwen zijn benoeming aan. De voorzitter wenscht beide heeren ge luk en hoopt op een aangename wijze bij voortduring te mogen samenwerken. De notulen der vorige vergadering worden hierna voorgelezen en onveranderd vastge steld. Enkele ingekomen stukken worden 1 voor kennisgeving aangenomen. De reke ning van het waterleidingsbedrijf en het brugbedrijf dienst 1930 worden onveran- j derd vastgesteld, terwijl de rekeningen van I het Burgerlijk Armbestuur en het Tehuis 1 voor ouden van dagen worden goedge keurd. Vervolgens wordt de in de vorige verga dering aangeboden gemeentérekening dienst 1930 in behandeling genomen. Blij kens ingekomen rapport van de commissie belast met het onderzoek der rekening zijn er eenige vragen gesteld. Na beantwoording hiervan wordt de rekening voorloopig vastgesteld. Thans wordt de begrooting van het wa terleidingsbedrijf en het brugbedrijf dienst 1932 aangeboden. Alle commissieleden voor het nazien dier begrootingen alsmede van de gemeente-begrooting, welke even eens wordt aangeboden, worden benoemd de heeren Lieverse, Reijneveld en van Eg mond, terwijl de overige leden bij het on derzoek tegenwoordig kunnen zijn. Aan den heer F. J. van de Voorde wordt op zijn verzoek in verband met zijne be noeming aan de O.L. school te Reeuwijk met ingang van 1 November a.s. of zooveel eerder als mogelijk is eervol ontslag ver leend als onderwijzer aan de O.L. school alhier. Hierna wordt vastgesteld een besluit tot wijziging van de begrooting dienst 1931. Vervolgens brengt de voorzitter ter tafel het punt vaststelling Ambtenarenregle ment, dat ongewijzigd wordt vastgesteld. Na rondvraag volgt sluiting der verga dering. Dit kaartje is een afbeelding van den sterrenhemel, zooals deze ïn Nederland op den aangegeven tijd te zien is. Hij die aan gewone geografische kaarten gewend is, zal hierbij opmerken, dat Oost en West hier juist andersom staan dan daar. Dat heeft zijn goede reden: wanneer men namelijk de sterrekaart evenzoo zou con- strueeren, dan kwamen de sterrebeelden in spiegelschrift er op te staan en dat bevordert de goede oriënteering niet! Trouwens: deze omwisseling is niet hinderlijk, wanneer men slechts in het oog houdt: le. dat alle hemellichamen in het Oosten opkomen, in het Zuiden hunhoog- sten stand bereiken en in het Westen ondergaan en 2e. dat men slechts dat deel van de kaart voor zich moet nemen, dat overeenkomt met den hemelstreek, waarnaar men het oog richt. Dan klopt de zaak precies en is alles duidelijk. De namen van de sterrebeelden zijn in dit kaartje het eerste van de nieuwe maand met drukletters geteekend, ter wijl de namen van enkele der bekendste vaste sterren met schrijfletters zijn aan gegeven. De lijn, die N. van den Schutter, door Arend, Zwaan, Cassiopeia en Wagenman loopt, heet de galactische equator; zij duidt de ligging van den melkweg aan. De maan vertoont 5 Sept. zijn L. K.; 12 Sept. N. M.; 18 Sept E. K. en 26 Sept. V. M. Den 26en vindt een totale maansver duistering plaats, waarvan bij het kaartje van den 23en meer verteld zal worden; de gedeeltelijke zonsverduistering van den 12en is in ons land niet zichtbaar. Van de planeten is ook deze maand niet veel te zien; Venus is 8 Sept. in samenstand met de Zon en dus geheel onzichtbaar; Mars gaat vlak na de Zon onder en valt dus evenmin waar te ne men; Jupiter is morgenster in de Kreeft en Saturnus (de eenige planeet die deze maand op onze kaartjes voorkomt) staat laag in het Zuiden. RECLAME. 2926 LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. De wethouders herbenoemd Stichting grondbedrijf. De raad kwam onder voorzitterschap van burgemeester Brug bijeen. Na opening met gebed volgde beëediging van de nieuwe raadsleden. De voorzitter wenschte de leden geluk met het vertrouwen door de kiezers in hun gesteld, en waar weer een nieuwe periode is aangebroken, sprak hij de hoop uit, dat die niet zal achterstaan bij het afgeloopen tijdperk. Hierna werd overgegaan tot de benoeming van wethou ders. De aftredenden, de heeren G. A. de Bruijne en M. P. Splinter werden herkozen. De voorzitter wenschte beiden geluk met hunne benoeming. Vervolgens werden de notulen gelezen en goedgekeurd. De voor zitter deed mededeeling van eenige inge komen stukken, o.a. dat de besmettelijke ziektewet voorschrijft, dat in de gemeenten barakken voor besmettelijke ziekten aan wezig moeten zijn. Dit zou de gemeente op ongeveer f. 20.000 komen te staan. Mogelijk is het echter met Leiden een overeenkomst te treffen, hetgeen belang rijker goeldkooper zal zijn, dan zelf exploi tatie. In principe werd besloten met het idee van B. en W. mede te gaan. De be grooting over 1932, welke bij de leden zal circuleeren, werd hierna aangeboden. De voorzitter stelde dan aan de orde; Stichting grondbedrijf, in verband met den aangekochten bouwgrond, welke in exploitatie zal worden gebracht. Daar de finantiën, hieruit voortvloeiende, zoowel wat betreft inkomsten als uitgaven niet op de gewone kunnen worden gebracht, is de stichting noodzakelijk. Met algemeene stemmen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Op voorstel van B. en W. werd met alge meene stemmen besloten tot de oprichting van een Burgerlijk Armbestuur. Het bestuur bestaat uit 5 leden, de voor zitter wordt door den Raad benoemd, ter wijl 2 leden de Ned. Herv., 2 de Geref. en 1 lid de Katholieke Kerk zullen vertegen woordigen. Tot leden van het bestuur werden uit de door B. en W. voorgestelde dubbeltallen benoemd de heeren G. Groenendijk (voor zitter). J. G. Meerburg, J. Rijnsburger, M. van Winkel en Jac. van der Meer. Vervolgens werd vastgesteld de alge meene voorwaarden van den verkoop van gemeentelijk bouwterrein. Daar B. en W. het niet gewenscht achten speculatie in de hand te werken, stellen zij voor, dat het gekochte terrein door den kooper moet worden bebouwd, binnen een daarvoor ge stolden termijn. Aldus werd met alge meene stemmen besloten. Tevens werd de verkoopsprijs van den grond vastgesteld. De reeds beschikbare grond werd toege wezen aan Gebrs. Mol, die reeds een aan vraag indienden. Op voorstel van B. en W. blijft de winkelsluiting op Zondag onver anderd. Aan de vereeniging voor wijkverpleging werd een subsidie verleend van f. 300. Aan de Muziekvereeniging „Devote" f. 100 en aan de Chr. Oranjevereeniging voor het gehouden kinderfeest van f. 0.50 per leer plichtig kind. Nadat nog de bepalingen van de gemeenschappelijke regeling met Zoeterwoude, inzake toelating van leerlin gen uit die gemeente op de Openbare School alhier, was vastgesteld, en een wijziging in de begrooting 1931 was aange bracht, sloot de voorzitter, daar van de rondvraag niemand het woord verlangde, de vergadering. LEIMUIDEN. De Oranjefeesten. Op den tweeden dag was het weder minder gunstig. Alles bij elkaar genomen is het echter nog bijzonder meegevallen, hoewel des avonds een hevige piasbui het ergste voor de feestviering op het terrein deed vreezen. De uitslagen van de op den tweeden dag gehouden Volksspelen waarvoor bij zonder veel belangstelling bestond zijn als volgt: Ringrijden te paard: 1. P. Hazeborg, 2. J. Straathof, 3. A. de Raadt. Balletje rijden op muilen voor dames: 1. Mej. C. Broekhuizen, 2. Mej. Neel van Velzen, 3. Mej. Kempenaar. Touwtrekken voor heeren: 1. A. van Dijk, 2. M. Berends, 3. Piet van Egmond. Ringsteken met auto's en motorfietsen: 1. Mej. Jongejans en den heer Van Sta veren, 2. Mej. Heenk en den heer Bree- dijk. 3. Mej. N. Straathof en den heer Kiebert. Ringsteken op de fiets voor dames: 1. Rie Hakker, 2. Dit Brus, 3. A. Kempenai^. Ringsteken op de fiets voor heeren: 1. Jo Koolhaas, 2. Engel Koolhaas, 3. Rosen- boom. Dec avonds werd het steeds drukker op het feestterrein, waar velerlei vermake lijkheden waren opgesteld. Het feest werd besloten door een mooi vuurwerk. Leimui- den had weer op vroolijke wijze Konin- ginnefeest gevierd. Een woord van hulde aan het gemeentebestuur, het Oranje comité en de politie voor de goede rege ling en het ordelijk verloop der feesten is hier zeker op zijn plaats! Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Antonius de Prie 33 j. en Gerarda Wilhelmina Fehr 30 j. Tot koster der R.-K. kerk is benoemd de heer A. de Prie alhier.. RECLAME. Een polls der schept kapitaal voor moeilijke tijden. 6775

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 13