MAGAZIJN „DE ZON" ZOMER UITVERKOOP 1 De Nieuwste Projectie-Apparaten j j Foto- en Projectiehandel „El Focus" j J. W. VOOMS&Co.j Katwijk aan Zee Voorstraat 3a - Telefoon 204 ONZE GROOTE begint Zaterdagmorgen t.m. 19 Sept. 1931 ZEER VOORDEELIGE AANBIEDINGEN. ZIE DE ETALAGES - ZIE DE ETALAGES THANS UIT VOORRAAD LEVERBAAR Telef. 285 Zuid-Boulevard 54 Telef. 285 KATWIJK AAN ZEE. LAND-EN TUINBOUW. 2919 BELEEFD AANBEVELEND. zijn dan op heden alleen de klelaardappe- len, die te laag in prijs staan. De groote slag moet echter nog vallen. Die komt hier in den tijd van de late bloemkool, beginnende ongeveer 15 Sept. en meestal eindigend pl.m. 15 Nov. De ge wassen hiervan staan zeer goed, vele zelfs best, doch deskundigen meenen, dat, tenzij extra maatregelen worden getrof fen, de gewassen de nadeelen van de vele regens van den laatsten tijd zullen on dervinden. Het bestuur der Tuinb. Ver. „Katwijk en Omstr." meende dan ook goed te doen, de leden per circulaire hiervoor te waar schuwen en ze te melden wat er mede op advies van den waarnemenden Rijkstuin- bouwconsulent gedaan kan worden. De gehouden vlagjesdag door den Ned. Militairen Bond ten bate van de Mi litaire Tehuizen heeft opgebracht de som van f. 28.75. KATWITK AAN ZEE. EEN MOOI SLOT VAN 'T ORANJEFEEST. Duizenden trokken naar het vuurwerk! Gisteravond om 9 uur gaf de Harmonie ,.U. N. I." een uitvoering in de muziektent. Van het geven van veredelende muziek kon geen sprake zijn. De feestvreugde zat er nog zóó in, dat het dadelijk een hossen in dikke drommen werd om de tent. De directeur besloot toen maar tenslotte eenige stukken te geven, waarbij prachtig gehost kon worden. Het was van 910 uur een levendige drukte om de tent; een uur lang danste men er maar in dichte rijen omheen. De vermelding van het afsteken van het vuurwerk op dezen avond had van heinde en verre duizenden menschen naar den Boulevard getrokken. Het was 'n schoone avond; geen windje aan de lucht! Om even 10 uur ging de eerste vuurpijl de lucht in, gevolgd door een zware lucht- kanonnade met schitterstraal, 'n signaal- bom met bliksemlicht, zwermfonteinen met magnesiumbouquetten. brillantbom met chrysanthemum en polypsterren. Toen volgde een fraaie verlichting van het terrein door roode magnesiumzon, die het terrein in fraalen gloed zette. Nu eerst kon men zien hoevelen er op den Boule vard en in de omgeving aanwezig waren; het was een niet te tellen menigte! Tot het verdere programma behoorde een groot electrisch zonnerad, de Diabola Cascade, een dubbele pyrotechnische te legraaf, verlichting met 4 potten Ben- gaalsch vuur. Nadat nog eenige mooie nummers afgestoken waren, kwam het slotstuk ter eere van H. M. de Koningin. De Oranje-Vereeniging kan met succes op de afgeloopen twee dagen terugzien. Het waren weer schitterende feesten! Vermeld moet worden, dat voor de ver siering van de fietsen gisteren nog de volgende namen zijn opgeteekend: lste prijs Gerrit de Best; 2de de groep van Teun de Jong; 3de Neeltje Schaart; 4de Johanna Korndörffer: 5de Chïlles de Vreugd en eervolle vermelding Maartje Parlevliet. De prijs voor de mooiste verlichting in den avond-optocht werd toegekend aan Gerrit de Best, die zijn flets met electri- sche lampjes verlicht had. 22, naar Bloemendaal, Verbindingsweg 34; K. Hermanns, dienstbode, idem, idem; E. A. M. van der Veen, 11. verpleegster, van Langeveld 29, naar Haarlem, Rijksstraat weg 545; J. M Cozijn, 11. verpleegster, van Langeveld 29, naar Noordwijkerhout, Julianaplein 7; G. van Roon en fam., visscher, van J. Kroonsweg 78, naar Kat wijk, Annastraat 30; J. Smit, dienstbode, van J. Kroonsweg 6, naar Maartensdijk, Groenekan Ruigenhoek 63 (D.) NOORDWITKERHOUT. Een veelbelovnd programma. In café v. d. Berg vergaderde gister avond het bestuur der Oranjevereeniging in combinatie met het onderwijzend per soneel van alle scholen De plannen voor het kinderfeest op 8 Sept. a.s. werden nader vastgesteld. 800 Leerlingen zullen den geheelen middag beziggehouden en getrakteerd worden. Een aantal jonge dames zal welwillend medewerking ver- leenen. Berder komt er een groot luna-park met attracties van allerlei aard, dat ge heel kosteloos toegankelijk zal zijn voor alle feestvierenden. Ook daar zal een schitterend vuurwerk worden ontstoken. Morgenavond houdt het bestuur der Oranjevereen. zitting in café v. d. Berg tot inschrijving der deelnemers voor de wedstrijden. Het ringrijden met versierde auto's of desnoods andere wagens, blijft gehandhaafd, evenals het „vogelschieten" en het ringsteken per fiets voor jongens en meisjes. Vele nieuwe wedstrijden, o.a. 1 „tobbetje steken", komen op het pro- j gramma voor. Het geheel belooft een schitterend feest te zullen worden. Teneinde tegemoet te komen aan de hooge kosten aan een der gelijk feest verbonden, wordt een ieder bezocht en aldus in de gelegenheid ge- i steld zijn penningske te offeren. Ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin werd in de Gemeente- j tent een gecombineerde uitvoering gege ven van de Christel. Muziekver. „Harpe 1 Davids", directeur de heer C van Velzen uit Leiden, en de Christel. Gemengde Zangver. „Concordia", directeur de heer B. J. Verdoorn uit Leiden. NOORDWITK. Burgerlijke Stand. Geboren: Maartje, d. van A. Smit en W. J. van Os; Johan Marie, z. van P. Lind- hout en N. van den Haak; Anna Cathnen, d. van A. Dekker en J. Hanekroot; Pietje Lena, d. van G W. Houwaart en L. Klin kenberg; Hendrika Johanna Jacoba, d. van G. Smit en H. Zuidhoek. Getrouwd: P. Ch. M van der Voorn, 24 jaar en M. C. M. Paardekooper, 19 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. L. M. Smits, 11. verpleeg ster, van 's Bosch, Pensmarkt 38, naar Langeveld 29; Dirk Vink, bloemb. arb., van Nijmegen, Oude Heeschelaan 234, naar Binnenweg 6. J. M. J. Oonk, religieuse, vn 's Bosc.i, Havensingel 26, naar Bronck- horststraa.t 42; Corneiia Agnes Barnhoorn, dienstbode, van Heemstede, Heerenweg 215, naar Kerkstraat 11. Vertrokken: I. Korn, kappersbed., van J. Kroonsweg 74, naar Oegstgeest, Kempe- naerstraat 17; F. Ouwehand, bloemb. arb., van Hoofdstraat 75, naar Rijswijk, Haantje 27a; Schoonderwaldt en vr., gérant, van O. Zeeweg 7. naar Venlo, Maria Weijde. K. de Keijzer, kellner, idem, idem; P. Bedijn, onderwijzer, van A. v. Royenstr. la, naar Vlaardingen, Hoogstraat 159; C. P. M. Gelsing, religieuse, van Bronckhorst- straat 42, naar 's Bosch, St. Janssingel 21; L. Kröger, kokin, van Voorstraat 79, naar Hunteburg, Wolplaan 5; K. Gunther, dienst bode, van Huis ter Duinstraat 35, naar den Haag, Andries Bickerweg lc; T B. Bödeker, kok, van Rembrandtweg 9, naar Rotterdam, Dreef 117, P, Ch. M. van der Voorn en fam., slager, van Offemweg 73a, naar IJmuiden, Kanaalstraat 91c; J. N. Roesf en fam., winkelier, van O. Zeeweg RITNSBURG. De Tuinbouw. Thans wordt nagenoeg uitsluitend bloemkool aangevoerd. De kwaliteit is niet prima, de prijzen in verhouding daarvan redelijk. De lste kwaliteit brengt van f. 7.80 tot f10.60 op. Tweede soort gaat voornamelijk voor de zouterij voor den prijs van f. 2.10 tot f. 2.90 per 100. Met aardappelen, vooral de klei-aardappelen, gaat het traag, Uit alle oorden van het land komt een groote aanvoer hiervan naar de steden. Dit drukt den prijs, die ook thans niet hooger kan komen dan f2.40 tot f3.20 per 100 K G. Een te lage prijs voor den tuinder. SASSENHEIM. De komende Oranjefeesten. Het programma voor de a.s. Oranje feesten op Woensdag 9 en Donderdag 10 September heeft ook eenigszins door de malaise aan uitgebreidheid moeten in boeten, zonder evenwel aan de belang rijkheid te moeten offeren. Als gewoonlijk begint de eerste dag met het traditioneele klokluiden, waarna de optocht der schoolkinderen een aanvang neemt. De beide muziekvereenigingen ver- leenen hierbij hun medewerking, alsmede een 4-tal tamboers van het muziekcorps der tram. Te 9uur volgt de kinderzanghulde, waarna de officieele opening door den voorzitter en eere-voorzitter volgt; ver volgens vindt de traktatie der schoolkin deren plaats en wordt een aanvang ge maakt met de kinderspelen. Te 2 uur vangen de volksspelen aan en wel met vogelschieten, stoelendans, naar den trein enz. Te 8 uur concert op het feestterrein, te geven door St. Ambrosius. Van 89 volkszang bij de muziektent. Den tweeden dag wordt het feest den geheelen dag opgeluisterd door de muziek van de „Tram" en nemen de -feestelijk heden te 9Vt uur een aanvang. Zoowel des voor- als des namiddags worden verschillende Volksspelen uitge voerd. Het touwtrekken vindt te halfdrie plaats, terwijl als nieuwe attracties zijn ingesteld estafetteloop 4-maal 80 Meter voor leden van Sportvereenlgingen en wedloop in ploegverband van 3 personen uit het personeel van verschillende fir ma's. Te elf uur wordt het feest besloten met een uit 58 nummers bestaand schit terend vuurwerk. Als het weer nu maar mede wil werken, zal onze gemeente wederom toonen op waardige wijze feest te willen en te kun nen vieren. VOORHOUT. gemeenteraad. Installatie Raadsleden. Wethoudersver kiezing. Arbeidsbeurs. Ambtenarenreglement. Dezer dagen kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den burgemees ter. Afwezig de heer Van Reisen. Na de installatie der leden, wees de voor zitter op de uitbreiding van het aantal leden van 7 op 11. Hierna werd overgegaan tot de benoe ming der wethouders. Gekozen werden de heeren W. van der Laan en P. L. van der Hulst. Beiden namen hun benoeming aan. Naar aanleiding van eenige door den heer Van der Voet gemaakte opmerkingen werd een ingekomen stuk in geheime zit ting behandeld en daarna voor kennis geving aangenomen. Het voorstel tot stichting van een ar beidsbeurs voor de bloembollenstreek (kos ten voor deze gemeente ongeveer f300 'sjaars) werd zonder hoofdelijke stemming verworpen. Verder was er een aanmerking van G. S. op de gemeenteverordening in zake de bestrijding van wratziekte onder de aardappelen, daar er in de verordening geen overgangstijdperk voor het loopende jaar was opgenomen. B. en W. vinden een en ander thans niet rneer noodig en stel den voor de verordening wederom (onge wijzigd) naar Ged. St. te zenden, daar thans bijna alle aardappelen reeds ge rooid zijn. De heer Van der Laan wenschte als tegenstemmer te wordlen aangemerkt, daar de verordening op geen enkele wet steunt en daarom alle rechtsgeldigheid mist. Bij de artikelsgewijze behandeling van het ambtenarenreglement werden hier en daar op- en aanmerkingen gemaakt. Het voorstel van B. en W. werd tenslotte met algemeene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag vestigde de heer Wit- teman de aandacht op den Oude-Heeren- weg, waar men steeds vuilnis aan den berm neerwerpt. Een onderzoek dienaan gaande werd toegezegd. Ter behandeling van belastingreclames werd overgegaan in geheime zitting. Projectielampen, Schermen, Platen en verdere toebehooren, ook met bediening te huur voor feestavondjes, vereenigingen en scholen ZEVENHOVEN. De wethoudersverkiczing. Tot wethouders zijn herkozen de heeren A. P. v. d. Weyden en J. Brunt. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. Beëediging van den Raad Verkiezing Wethouders Discussies over het niet-ofticieel afscheid nemen van den ouden Raad. Dezer dagen vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester. Overgegaan wordt tot be ëediging der raadsleden, die allen de bij de wet voorgeschreven eeden afleggen. De voorzitter wenscht dan de neeren van harte geluk matphunne herbenoeming en benoeming en dringt op samenwerking aan. De heer van Bennekom krijgt hierna het woord en geeft, als oudste lid, namens den geheelen raad, de vezekering dat het den leden aangenaam zal zijn eendrachtig samen te kunnen werken met den voor zitter om het welzijn der gemeente te dienen, daarbij gesteund door de ambte naren. De heer Meijdam spreekt vervolgens eenige woorden namens de Protestantsche Christelijke raadsfractie, sluit zich aan bij hetgeen de heer van Bennekom heeft ge zegd, wijst er op dat er wel verschil van richting heerscht, doch dat de leden zijner fractie den zelfden prlncipieelen grond slag zijn toegedaan als de Katholieken en dat ten zeerste op prijs wordt gesteld een algeheele samenwerking, waaraan zoo aanstonds bij de wethoudersverkiezing reeds blijk kan worden gegeven Na vaststelling der notulen volgt de wet. houdersbenoeming. Allereerst wordt gestemd voor de vaca ture Noordman. Uitgebracht worden 9 stemmen op den heer Noordman en 1 stem op den heer van Bennekom, zoodat dus de heer H. F. Noordman is herbe noemd. Vervolgens wordt gestemd voor aanvul ling van de vacature Kompier. Uitgebracht worden 6 stemmen op den heer Jac. van Leeuwen Adrzn.. 2 stemmen op den heer J. de Graaf, 1 op den heer Meijdam en 1 op den heer A. van Bennekom, zoodat de heer J. van Leeuwen is benoemd. Desge vraagd deelen de benoemden mede dat zij hunne benoeming aannemen, waarna de voorzitter de heeren feliciteert. Dan komt aan de orde de benoeming van drie leden der waterleidingcommissie. Bij eerste stemming wordt benoemd de heer A. van Bennekom met 8 stemmen, terwijl één stem wordt uitgebracht op den heer Meijdam en 1 op den heer van der Krogt. zoodat de heer van Bennekom is benoemd. Bij de volgende stemming worden uit gebracht op den heer Meijdam 1; v. d. i Krogt 5; J. de Graaf 3 stemmen en Tijssen 1 1 stem, zoodat een nieuwe vrije stemming plaats heeft waarbij worden uitgebracht i op den heer Meijdam 1, de Graaf 1 stem en van der Krogt 8 stemmen, zoodat be noemd is de heer van der Krogt, Voor de derde vacature worden uitge- bracht op den heer Paardekooper 5 stem men; de Graaf en Meijdam elk 2 stem- men en Wessel 1 stem, zoodat een nieuwe vrije stemming moet plaats hebben. De heer Paardekooper verkrijgt dan 6 stem men, de heer Meijdam 2 stemmen en de heeren de Graaf en Wessel elk 1 stem, zoodat benoemd is de heer Paardekooper. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten een tegemoetkoming te geven van f. 10 per kind en per jaar aan de kinderen der R.-K. School in de Zuid- buurt. Aangenomen wordt met 8 tegen 2 stem men, nml, die der heeren Mij dam en De Graaf, om een schuur te verhuren voor f.25 p. Jaar aan de Wilh.-Ver. Vervolgens komt ln behandeling een voorstel van B. en W. tot vaststelling eener nieuwe verordening tot heffing van schoolgeld voor het vervolgonderwijs, con form door Ged. Staten en den Minister v. Binnenl Zaken te kennen gegeven bepa lingen. Na eenige opmerkingen van den heer Meydam vastgesteld. Tegen de bepaling van art. 1 der invor deringsverordening heeft de heer Meijdam eveneens bezwaar, omdat volgens zijne meening slechts 1 dag per maand betaald kan worden en de overige dagen niet. De voorzitter zegt, dat Ged. Staten ook hier van de redactie hebben aangegeven en B. en W. die redactie zeer juist voorkomt. De heer Meijdam wil bepaald zien, dat gesproken wordt van belastingtermijhen. Aldus wordt besloten. Ten aanzien van art. 6 stelt de heer Meijdam voor aan lid 2 een bepaling toe te voegen, dat wanneer het belastingbiljet verloren is geraakt, eenmaal kosteloos een duplicaat zal worden verstrekt, terwijl een tweede en volgend exemplaar tegen 10 cent ver krijgbaar zal worden gesteld. Met alg. st. wordt aldus besloten. In behandeling komt dan een verzoek van den plaatselijken deurwaarder om een gratificatie van f. 50, evenals 't vorig jaar. B. en W. stellen voor deze te ver- ieenen, omdat de deurwaarder zijn taak zeer goed vervult. Met alg. st. wordt be sloten conform het voorstel van B. en W. Zonder h. st. wordt vervolgens het veri ficatiebureau der Ver. van Ned. Gemeen ten aangewezen als boekhoudkundige voor het waterleidingbedrijf, zulks ter voldoe ning aan het desbetreffend voorschrift van de Gemeentewet. Eveneens wordt al dus besloten eenige ondergeschikte wij zigingen te brengen in de met de ge meente Leiderdorp aan te gane overeen komst inzake toelating van leerlingen tot de O. L. School aldaar, welke in een vorige vergadering werd vastgesteld. Volgt de rondvraag. De heer De Graaf vraagt waarom in de vorige raadsvergadering niet officieel af scheid genomen is van den ouden raad. De voorzitter antwoordt, dat deze vraag niets met het gemeentebelang te maken heeft. De heer De Graaf zegt dat hij als lid van den ouden raad gaarne antwoord zou hebben op zijn vraag, want het betrof toch hem persoonlijk ook, waarop de voor zitter antwoordt, dat hij in een volgende vergadering van antwoord zal dienen. De heer De Graaf neemt daar geen genoegen mee en wil direct antwoord, doch niet een dat klaargemaakt wordt. De voorzitter weigert zulks. De heer De Graaf zegt: „Dan ga ik door." Hij stelt dan een hoop vragen o.m. of de voorzitter het niet be- leedigend vindt, zooals hij gehandeld heeft Hij wenscht zijn afkeuring en pro test tegen de aangenomen houding te doen hooren, hetgeen wel een unicum zal zijn in Nederland. Spr. zegt, dat bij den aanvang der vergadering de voorzitter gesproken heeft van samenwerking en saamhoorigheid, doch daarvan is weinig gebleken hedenmorgen, omdat zelfs in een ondergeschikte commissie geen lid der Protestantsche fractie werd benoemd. Vol gens spr. is het verdrukken van een kleine fractie en domineert hier het partijbe- lang boven het gemeentebelang. Spreker zal zijn conclusie trekken, waarom hij geen antwoord van den voorzitter krijgt. De voorzitter zegt. dat de heer De Graaf naar den bekenden weg vraagt en zal niet dieper op de zaak ingaan. De heer De Graaf zegt, dat de afge vaardigden hier zitten namens de kiezers 1 en het gemeentebelang moeten dienen; I zulks is echter hier niet het geval, want 1 het partijbelang komt naar boven. De heer Wessel sluit zich aan bij de woorden van den heer De Graaf, want in de vorige vergadering werd van de pu blieke tribune aanmerking gemaakt, dat er geen afscheid werd genomen van de vertrekkende raadsleden; spr. vindt zulks beneden peil. Voorts verwachte spr. wel, dat de wethoudersbenoeming zou uitval len, zooals thans geschied is, doch het is hem erg tegengevallen van de commissie benoemingen; het gevolg zal zijn dat de protestanten in oppositie zullen moeten gaan. Spr. betreurt zulks, want alle leden van den raad hebben een christelijken grondslag en door de protestanten wordt dan ook ten zeerste samenwerking met den geheelen raad gewenscht. De heer Meijdam citeert hetgeen de dagbladen van verschillende richting ge schreven hebben bij het overlijden van Monseigneur Nolens, nml. dat een min derheid niet .verdrukt moest worden en deze daarmede altijd rekening hield. De heer Noordman dankt den Raad voor het in hem gestelde vertrouwen dcor hem met alg. st. tot wethouder te benoemen en zal evenals voorheen zijn beste krach ten voor het welzijn der gemeente geven. Verder huldigt spr. het standpunt van den voorzitter, dat deze geen afscheid genomen heeft in openbare vergadering i van de raadsleden, doch dit gedaan heeft persoonlijk voor zoover hem dat mogelijk was, Spr. vindt het wel jammer, dat de goede raadsleden met den kwade over een kam moesten geschoren worden in die laatste vergadering, doch het kon niet anders. Als voorzitter der R.-K. raads fractie wenscht hij tenslotte te verklaren, dat die fractie geen partijbelang dient en zulks absoluut ook niet ln het vertrouwen ligt. Bewijzen zijn er genoeg, dat ln het verleden steeds met de protestantsche fractie is rekening gehouden. Voorts is spr. niet genegen om in openbare raads vergadering hierop verder in te gaan. doch wel in de fractie. De heer Meijdam Inter rumpeert; „U heeft een bespreking ge weigerd." De heer De Graaf gaat niet accoord met het gesprokene van den heer Noordman, gezien de benoeming van de leden der waterleldlngcommissie. De heer Wessel zegt, dat de oude pro- testantsche fractie voor 2/3 uit den raad is verdwenen, zoodat, wanneer thans geen samenwerking wordt gewenscht, het een persoonlijke zaak wordt. Nu een bespre king geweigerd is aan de protestanten, zullen dezen ln oppositie moeten gaan. Daar niemand verder het woord meer verlangt, sluit de voorzitter hierna de vergadering. NEDERL. RUNDVEE STAMBOEK. Algemeene vergadering. De Vereen. Het Nederlandsche Rundvee Stamboek heeft gisteren te Rotterdam haar algemeene vergadering gehouden. De voorzitter zeide in zijn openings woord, dat de, wat de Vereeniging eigen lijk zou doen in zake de tuberculose bestrijding, is opgelost. De tuberculosevrije stallen, volgens verklaring van een rijks veearts, zullen in De Stamboeken vermeld worden. Ook de kwestie der elschen voor het keur-stamboek was moeilijk op te lossen. Men is nu echter gekomen tot een rege ling, waarvan verwacht wordt, dat zij in de praktijk zal voldoen. Voorts is in principe besloten, in 1933 de gewone vijfjaarlijksche tentoonstelling te houden. Waar is nog niet bepaald. Gedacht wordt aan Den Haag, maar meer nog aan Utrecht, in verband met de kosten. Het jaarverslag over 1930 vermeldt o.m., dat het ledenaantal 1 Januari 1931 ln totaal 7258 bedroeg tegen 7209 in het jaar tevoren. Het aantal gekeurde, resp. ingeschreven dieren voor de 3 veeslagen ls als volgt: H.-Veeslag; gekeurd 1430 stieren en 6634 koeien; ingeschreven 566 stieren en 3258 koeien. M. R. Y.-Veeslag: gekeurd 844 stieren en 3687 koeien; ingeschreven 256 stieren en 1392 koeien. G.-Veeslag: gekeurd 58 stieren en 228 koeien, ingeschreven 40 stieren en 169 koeien. In totaal zijn ingeschreven 862 stieren en 4819 koeien, dus samen 5681 tegen 5226 in 1929. Het totaal aantal ingeschreven dieren is dus 455 meer geweest dan in 1929. Het aantal geregistreerde volbloed-kal veren bedroeg 16.110 tegen 14.760 in 1929, dus een vermeerdering van 1350. Het aan tal kalveren was voor de drie veeslagen: voor het H-veeslag 9991 (v. j. 8890); voor het MR Y-veeslag 5827 (v. j. 5575); voor het G-veeslag 2992 (v. j. 295). In het K. S, zijn ingeschreven 105, H. 70, M. R. Y. en 11 G-koeien. De contributie werd onveranderd vast gesteld. De rekening over 1930 werd goedge keurd. De begrooting voor 1932 werd eveneens goedgekeurd. Zij sluit op f. 127.100. De voorzitter werd met vrijwel alge meene stemmen herkozen. Besloten werd, bij de regeering verlen ging van den duur der Vereeniging aan te vragen. Tot lid van de financieele commissie werd in de plaats van den heer Joh. Poos te Gassel gekozen mr. Kolff te Deil. „Vad." PRIJZEN TARWE OOGST 1931. De tarwe-Organisaties voor Noord- en Zuid-Holland deelen mede, dat voor de tarwe-oogst 1931 als gemiddelde prijzen zullen gelden: voor le kwaliteit f. 13.50, voor 2e f. 12.50 en voor 3e f. 11.50 per 100 K.G. Dit geldt voor witte zoowel als voor roode tarwe. Er zal geen prima kwaliteit onderscheiden worden. Teneinde in de kosten van bewaring, krimping e.d. tegemoet te komen, is een oploopende prijsschaal vastgesteld. Hier onder volgt deze schaal voor de 2e kwali teit. Door ieder getal met f. 1 te verhoo- gen of te verlagen, krijgt men de prijs schaal voor le respectievelijk 3e kwaliteit. Voor de tusschenklassen zijn de prijzen 33 cent hooger of lager. Deze prijzen wor den door de Organisaties na levering aan de V. I. T. A. zonder eenige korting uitbe taald. Prijs 2e kwaliteit per 100 K.G.: Septem ber 1931 f. 11.65; October 1931 f. 11.75; November 1931 f. 11.85; December 1931 f. 11.95; Januari 1932 f. 12.05; Februari 1932 f. 12.20; Maart 1932 f. 12.35; April 1932 f. 12.50; Mei 1932 f. 12.70; Juni 1932 f. 12.90; Juli 1932 f. 13.10; Augustus 1932 f. 13.30 (hoogste prijs); September 1932 f. 13.30. Nadere bijzonderheden zullen aan de vertrouwensmannen en erkende hande laars worden medegedeeld. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. 2—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10