DAR0L FARGUHAR'S NACHTWANDELING 72sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 3 September 1931 Derde Blad No. 21920 UIT DE RIJNSTREEK. FEUILLETON. ALPHEN. DE FEESTEN DER WILHELMINA-VER. Reeds dadelijk groote belangstelling. Hoewel de weersgesteldheid heel wat minder bleek dan in het begin van de week, heeft het weer zich toch vooral des 's-middags goed gehouden. Als gebruikelijk werd om half twee het terrein geopend, dat vooral door de jeugd spoedig werd be- ,Tal van aardige wedstrijden werden tij dens het feest der Wilhelminavereeniging gehouden. Hierboven een der attracties. zet. Toen om twee uur de kinderspelen aanvingen, nam de drukte gaandeweg toe. Als steeds werd van deze altijd weer aantrekkelijke spelen zoowel door jong en oud genoten. De verschillende spelen ver wekten menigmaal de grootste hilariteit. Bijzonder vielen zeker in de smaak de wielerwedstrijden en springrietnummers der meisjes. Op 't- terrein zelf waar reeds vanaf Vrijdag dag in dag uit hard is ge werkt voor het opbouwen der verschil lende vermakelijkheden, vinden wij de bekende vermakelijkheden als zweefmolen Luna-park, draaimolen, theater en tal van andere attracties, terwijl bovendien het bekende circus „Royal" haar tenten op het feestterrein heeft opgeslagen. Ook van deze vermakelijkheden werd, vooral door de jeugd, een druk gebruik gemaakt. Na afloop der verschillende kinderspelen werden onmiddellijk door het bestuur de prijzen uitgereikt, die natuurlijk door de jeugd met glundere gezichten in ont vangst werden genomen. Hiermede was het middagprogramma beëindigd en volgde de ontruiming van het terrein. Om half zeven werd het w.eer openge steld voor het avondfeest. De weersge steldheid was er inmiddels niet beter op geworden. De vele feestgangers lieten zich echter door de stortbuien niet van de wijs tftengen en menigeen zocht zijn toe vlucht in de verschillende vermakelijk heden, terwijl anderen zich naar de con sumptietent begaven waar een goed ver zorgd strijkje hen tot een dans uitnoo- digde. Nadat de buien wat waren geluwd gaf het muziekgezelschap „Crescendo" een concert, hetgeen de vreugde bij de jeugd belangrijk deed stijgen. Om 9 uur traden de artisten Mister Carter en Miss Carino op, die met hun uitgebreid ko misch repertoire voor een aardige afwis seling zorg droegen. Overigens mochten ook des avonds de op het terrein aan wezige attractie's, waarbij de verschillende kermisklanten en clowns en andere acro baten het publiek weer kostelijk van hun listige toeren en voorstellingen doen ge nieten. Tot laat in den avond duurde de pret voort en eerst om 12 uur werd het terrein ontruimd. Hieronder laten wij nog volgen de uit slagen der verschillende kinderspelen. Tonnetje trekken voor jongens boven 12 jaar (Jongeren) le prijs: Gerrit Goed hart, 2e pr. Marinus Verkade, 3e pr. Wil lem van Wageningen, 4e pr.. Jan Ouwer- kerk, 5e pr. Cor van Leeuwen (Ouderen) le pr. Jan de Jong, 2e pr. Jan Droog, 3e prijs Leendert Koopman. Wielerwedstrijd voor jongens en meis jes van 58 jaar (kinderen, leeftijd 5 en 6 jaar) le pr. C. A. den Hertog, 2e pr. W. Zuidam, 3e pr. Ch. Slijkhuis (leeftijd 7 en 8 jaar), le pr. Cor den Hertog, 2e pr. Lena Zuidam, 3e pr. Fret Meijer. Troostprijs: Bertje Honselaar en Johan Lam. Prijsknippen voor meisjes van 812 jaar, le pr. M. Tilburg, 2e pr. Mina Am sterdam, 3e pr. Nellie van Dam, 4e pr. Rika v. d. Kreef, 5e pr. Alida Laars, 6e pr. G. Rozestraten. Troostprijs Net van Dijk. Wedloop met wagentjes voor meisjes tot 16 jaar. le pr. Christina Blom, 2e pr. Bots Rozestraten, 3e pr. Plonia van Leeuwen, 4e pr. Grada van Gils, 5e pr. G. Visser. Troostprijs Annie van Gils. Kruistouwtrekken voor jongens tot 16 jaar. Groep A.: le pr. G. Dallinga, 2e pr. J. v. Zwieten, 3e pr. Cor van Rhoon. Groep B. le pr. M. Rijsdam, 2e pr. G. Hulscher, 3e pr. D. de Jong. Baldrijven voor jongens van 812 jaar, le pr. L. v. d. Laars, 2e pr. Giel Rijsdam, 3e pr. S. Rijsdam, 4e pr. L. Rijsdam, 5e pr. Arie v. d. Meent. Wedstrijd met springrieten voor meis jes van 8—12 jaar: le pr. Christina Blom. 2e pr. Cor Goedemond, 3e pr. Jane van Engelen, 4e pr. Bertha Heemrood, 5e pr. Corrie Bruines. Beëediging van de nieuw toegelaten raadsleden. - Benoeming van twee Wet houders. - Vernieuwing Havenbrug en Valbrug. - Verbreeding Lindehoven- straat. - Benoeming van commis- siën van bijstand en verdeeling van den Raad in afdeelingen. - Verkoop van gronden. De raad onzer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter burge meester dr. H. J. Lovink. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering. Mededeelingen: Verschillende raadsbesluiten zijn door Ged. Staten goedgekeurd'. De feestelijkheden der Wilhelminavereeniging te Alphen mocht zich in een groote belangstelling verheugen. Hierboven een overzicht van een gedeelte der enthou siaste toeschouwers.' De voorzitter stelt voor den heer Den Uijl verlof te geven tot het stellen van een 13 tal vragen, die hij bereids bij B. en W. indiende. Dit verlof wordt verleend. Tot Weesvader en -moeder van het burgerlijk Weeshuis zijn benoemd de heer J. Prins en echtgenoote, alhier. De begrooting 1932 zal gedrukt worden terwijl de rekeningen der diverse bedrij ven in handen gesteld worden der be treffende commissie. Hierna wordt overgegaan tot behandeling van de agenda. 1. Beëediging van de nieuw toegelaten raadsleden. Nadat de andere heeren de vereischte eeden hebben afgelegd, leggen de heeren Engelsman en Den (Jijl de beloften af. De voorzitter wenscht daarop de nieuw benoemde leden geluk en dankte de af tredenden voor hetgeen zij in het belang der gemeente deden. 2. Benoeming van twee wethouders. De heer Boeren zegt, dat hij de be noeming die thans plaats moet hebben een van de meest gewichtige besluiten acht. Met het oog op het wensc-helijke, dat de Evenredige Vertegenwoordiging ook door gevoerd wordt voor het college van B. en W. bepleit hij een andere samenstelling al moet daarbij een offer worden gebracht door sommigen. De heer Ten Cate Brouwer zich daarbij aansluitend, meent dat de Vrijz. recht hebben op een wethouders- zetei De raad bedenke, dat negen stemmen hier wel kunnen heerschen, maar dat zij dan de anderen tegenover zich zullen vinden. De heer Den Uijl meende eerst dat het voor hem verstandiger was, niet aan deze stemming deel te nemen, omdat hij noch zijn partijgenoot een zetel zouden ambiee- ren. Zi; zullen echter thans stemmen op den man, die hen het meest nabij staat. De heer Spreij stelt voorop, dat de politieke richting van den burgemeester buiten geding moet blijven. De laatste stemming voor den gemeenteraad toonde, dat 57 pet. der uitgebrachte stemmen zich uitspraken voor de huidige samenstelling van het Dag. Best. en er dus alle reden is om ook nu weer als wethouders aan te wijzen vertegenwoordigers van de twee sterkste partijen: de C.H. en A.R. De heer Ten Cate Brouwer: Wij zijn de talrijkste groep: Vrijzinnigen en S.D.A.P. tellen samen 5 leden. Wij zijn allen Vrij zinnige Protestanten. Bij de hierna volgende stemmingen ver kregen de aftredenden, de heeren van Leeuwen en Herngreen 9 stemmen, terwijl beide malen 8 stemmen uitgebracht werden op den heer Boeren. Beide gekozenen ver klaarden zich bereid de herbenoeming te aanvaarden. 3. Voorstel van B. en W. tot het ver- leenen van een extra-subsidie over 1930 en een subsidie over 1931 aan de pl. ver. tot bestrijding der tuberculose. Na eenige opmerkingen wordt dit voorstel z.h.st. aangenomen. 4. Voorstel van B. en W. inzake het verzoek van de Alphensche besturenbond om een extra uitkeering aan werkloozen. De heer Den Uijl is zeer teleurgesteld door dit prae-advies. De Besturenbond niet de steunregeling te hervatten, doch alleen om hen, die langer dan 3 maanden werkloos zijn en wier, inkomen dermate gedaald 'is, dat er Epo(a' bestond een extra uitkeering te geven voor kleeding en schoei sel. Hij verzocht alsnog een nauwkeurig onderzoek te willen instellen naar de zulken. De heer Sprey juicht de houding der Chr. Besturenbond toe, wier leden 1 uur loon per week voor gevallen als deze afstonden. Hij dringt ook aan op nader onderzoek evenals de. heer Koren. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. op het oogenblik niet op het voorstel kun nen ingaan, tenzij de raad in deze zin een uitspraak doet. De heer Den Uijl zegt dat de Besturen bond het voordeel vaii den Chr. Besturen bond niet volgen, omdat zij meenen, dat ieder, die in nood verkeert, het recht heeft steun te eischen. De heët Ten Cate Brouwer vraagt naar de norm die de voorsteller zich stelt. De heer Boeren kan met het voorstel meegaan als het de bedoeling is hen te steunen, die 3 maanden werkloos zijn. De heer Sprey kan na het woord van den heer Den Uijl thans niet voor diens voorstel stemmen. Ten slotte werd het voorstel Den Uijl met 13 tegen 4 stemmen aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. inzake vesti ging van het recht van opstal voor buis legging ten behoeve van een brandput bij de Chr. H.B.S. Z.h.st. aangenomen. 6. Voorstel van B. en W. inzake vesti ging van bet recht van opstal op terrein van de Geref. kerk van Oudshoorn. Z.h.st. aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. inzake de ver nieuwing van de Havenbrug. De heer Spreij pleit voor plan B, omdat het door de meerderheid van B. en W. voorgestelde plan C. z.i. slechts lapwerk is. De heer Ten Cate Brouwer betreurt het, dat B. en W. niet meteen pogingen doen om de laad- en losplaats aan de spoor- haven te verbeteren. De voorzitter betoogt dat de raad bui tengewoon zuinig moet ^ijn. Ajs de rijks straatweg overeenkomstig de plannen ver beterd is, zal de weg, waarin de brug komt, weinig meer gebruikt worden voor het snelverkeer. B. en W. zullen hun best doen, den toestand aan de Spoorhaven verbeterd te krijgen. Weth. van Leeuwen pleit voor aanneming van plan B., dit kost wel heel wat meer, maar is duurzamer dan plan C. Weth. Herngreen is sterk voor plan C. De brug, naar dit plan gebouwd, zal stellig minstens 10 jaar goede diensten be wijzen en men meene niet dat bij aan vaarding van plan B. de fundeering ook goed is voor een nog grootere brug. De heer Den Ouden is ook voorstander van plan B., de heer Boeren tegen stander. Ten slotte wordt niet 10 tegen 7 stemmen het voorstel van de meerderheid van B. en W. verworpen en alzoo plan B. aan vaard Daarmee is tevens aangenomen, dat de brug in Aarlanderveen vernieuwd zal worden. 8. Voorstel van B. en W. inzake over name van grond aan den Gouwsluischeweg van de heeren A. van Dam en P. H. v. Keeken. Zonder hst. aangenomen. 9. Voorstel van B. en W. inzake over name van een perceeltje openbare straat van den heer G. Bergshoeff. Z.h.st. aang. 10 Voorstel van B en W. inzake ver betering en verbreeding van de Lindehove- straat en aankoop van grond in verband daarmede. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. 11. Voorstel van B. en W. om E, Amers foort alhier te ontheffen van de huur van de panden Pr. Hendrikstraat 102—104 (ge deeltelijk) met overzetveer en om deze te verhuren aan J. Tromp alhier. Z.h.st. aangenomen. 12. Voorstel van B en W. om in verband met art. 265 der gemeentewet deskundigen aan te wijzen voor het onderzoek van de rekeningen van de bedrijven en om krach tens art. 124 der gemeentewet hen te machtigen het opnemen van de boeken en kas van den gemeenteontvanger aan een door hen aangewezen deskundige op te dragen. De heer Ten Cate Brouwer vraagt of er geen inwoners der gemeente zijn, be kwaam en betrouwbaar genoeg om dit onderzoek te verrichten. Hij zou gaarne weten, hoe groot het bedrag is dat per jaar op deze wijze door buiten de gemeente wonenden verdiend wordt. De voorzitter zegt, dat de benoeming voor een jaar gedaan kan worden. Het volgend jaar kan tijdig nagegaan worden of aan den geuiten wensch tegemoet ge komen kan worden. Dienovereenkomstig zonder h.st. aangen. 13. Voorstel tot goedkeuring van een besluit van het algemeen armbestuur tot wijziging van de begrooting voor 1931. Zonder h.st. aangenomen. 14. Wijziging "gemeentebegrooting dienst 1931. De heer Koren informeert, of het bedrag van f.850 ten behoeve van een motorfiets voor den inspecteur der politie wel ge rechtvaardigd is. De voorzitter antwoordt, dat deze motor voor heel het politiecorps is. Reeds is gebleken, dat het een zeer te waardeeren vervoermiddel voor de politie is. Zonder h.st. aangenomen. 15. Benoeming van leden van de vol gende commissiën. a. Commissie van Bijstand voor de water en lichtbedrijven de heeren Boeren en Lam (bij 2e stemming). (Weth. Herngreen is voorzitter). Plaatsvervangende leden de heeren: v. Muiswinkel en Ruting. b. Voor het grondbedrijf: de heeren Ten Cate Brouwer en Koren (Weth. v. Leeuwen is voorzitter). Plaatsvervangende leden de heeren Ruting en van Kleef. c. Voor openbare werken: Voorzitter weth. van Leeuwen, de heeren Den Ouden en Spreij. Plaatsvervangende leden de hee ren Veltman en Den Uijl. d. Voor het ontwerpen van strafverorde ningen (voorzitter de burgemeester) de heeren Verdonk, van Kleef en van Muis winkel. e. Voor het nazien der rekeningen 1930 de heeren van 't Riet, Ten Cate Brouwer en Den Uijl. Plaatsvervangende leden de heeren Boeren, van Kleef en Spreij. 16. Verdeeling van den raad in afdee lingen ingevolge art. 48. van het reglement van orde voor den raad. Eerste af deeling de heeren: Lam, Koren, Spreij, van Kleef, van Riet. Burgemeester voorzitter. Tweede afdeeling de heeren: Ruting, Engelsman, Veltman, Den Uijl, Boeren. (Weth. van Leeuwen voorzitter). Derde afdeeling de heeren: Ten Cate Brouwer, van Muiswinkel, Cocx, Verdonk, Den Ouden (Weth. Herngreen voorzitter). 17. Aanwijzing? «van een Jid van den raad als lid van de ver. „Alphens Zwem bad" in de vacature Meijer. Benoemd den heer Den Ouden. 18. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan S. D. van Hemsbergen q.q. alhier van een perceel bouwgrond gelegen aan de van Diikstraat ongeveer 730 M2. tegen een prijs van f.6 50 per M2. Z.h.st. aangenomen. 19. Voorstel van B en W. tot verkoop aan den heer W. Barreveld alhier, van een perceel bouwgrond gelegen aan de Jongkindt Coninckstraat, groot ongeveer 438 M2. Z.h.st. aangenomen. 20. Benoeming van een lid van het Algemeen Armbestuur in de vacature, ont staan door per. aftr. van den heer W. J. Sprey Aanbevolen worden: 1. W. J. Sprey, 2. C. A. Bos. Benoemd werd de heer Sprey met 9 st. Op den heer Engels man werden 8 stemmen uitgebracht. Na rondvraag volgde sluiting der ver gadering. ALKEMADE. GEMEENTERAAD. Benoeming wethouders Een wegwerkerskwestie. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Na opening volg de beëediging van den nieuwen Raad. waarna de notulen onveranderd werden vastgesteld. Alvorens tot benoeming van twee wet houders wordt overgegaan merkt de heer Los op, dat de voorzitter zoo juist heeft gememoreerd de zware moeilijke tijden die we thans beleven. Met deze opmerking rekening houdende gelooft spr. dat er alle reden ls om thans over te gaan tot verla ging van de wethouderssalarissen. Spr. kan thans met alle gerustheid dit voorstel doen, omdat de beide wethouders nog niet zijn benoemd. Spr. gelooft ook dat de in woners van Alkemade gaarne zouden zien dat de gemeente in dezen tijd medehielp de lasten te verlichten en stelt de verga dering voor het salaris van f750 terug te brengen op f500. De voorzitter merkt op. dat het salaris van de wethouders be draagt f.720. Z.i. behoort deze zaak thuis bij de behandeling van de begrooting dienst 1932. De commissie kan dan wel licht met den wensch van den heer Los rekening houden. Overgegaan wordt thans tot benoeming van den eersten wethouder, wegens aftreding van den heer De Jong. De heer De Jong wordt met 12 van de 13 stemmen herkozen en neemt onder dankbetuiging voor het in hem gestelde vertrouwen de benoeming aan. Als tweede wethouder wordt benoemd de heer S. Strijk met 11 stemmen. 1 stem verkrijgt de heer Heemskerk en 1 stem blanco. Ook de heer Strijk neemt zijn benoeming aan. De wijziging van de gemeente-begroo ting gaat ongewijzigd onder den hamer door. Vervolgens doet de voorzitter voorlezing van een schrijven van 't gemeentebestuur van Leiden betreffende de uitvoering van de besmettelijke ziektenwet, ten einde in beginsel te komen tot de oprichting van een barak voor de verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten. De kosten voor een dergelijke inrichting worden geraamd op f. 150.000, waarvoor 60 bedden ter be schikking worden gesteld. De voorzitter leest het uitvoerige prae-advies voor. B. en W. stellen den Raad voor aan Lei den te berichten dat deze gemeente in be ginsel bereid is zich bij Leiden als centrum gemeente voor de stichting van een ge zamenlijke barak aan te sluiten. De heer Van Dooren heeft met zeer veel genoegen het voorstel van B. en W. vernomen, want spr. heeft ondervonden wat het zeggen wil als men bij het uitbreken van een epidemie niet de noodige maatregelen kan nemen. Leiden heeft momenteel niet vol doende bedden beschikbaar. Spr. juicht dan ook de voorgestelde regeling van harte toe. Na nog eenige toelichtingen verklaart Naar het Engelsch van BERTA RUCK door Mr G. KELLER. 39) Ik zal morgen zorgen me vrij te maken Morgen vertrek ik naar Egypte. Ik heb ruim genoeg van die sneeuwbergen en dat gure klimaat.... Weer dwaalden haar blikken naar de deur. Ik koester me graag in de warmte. Ik ga in eenen door naar Cairo. Ik heb op het oogenblik geen koerier, maar ik ga toch! En nu kom ik u vragen, kapitein Farquhar, zei ze op een toon zoo onverschillig mogelijk, of u er iets voor gevoelt om in zijn plaats met mij mede te gaan. Nog voor hij gelegenheid had om haar te antwoorden, vervolgde zij: Een buiten kansje voor u, zou ik zeggen. Want wat voor leven leidt u hier? En hoe was het aan de Riviera? Is u daarmee tevreden? Elk oogenblik loopt u kans op straat te staan, u heeft waarachtig geen uur voor uzelven en toch wordt u slecht betaald. En dat een man als u! Denk er eens over na! Zij stond op en deed een paar schreden in haar losse muiltjes, die tegen haar voe ten klapperden, en terwijl zij dichter bij hem kwam rook hij den doordringenden ambergeur, welke zij gewoonlijk gebruikte. Een oogenblik vond hij er iets bedwel- mends in, toen zij zoo vlak bij hem stond, maar zijn verbazing hield de overhand. Hij stond verbluft. Niet alleen omdat deze vrouw tegen middernacht zijn kamer was binnengedrongen in zulk een opzichtig négligé, niet alsof zij zich gedroeg alsof zij ten volle recht had om te blijven, niet omdat zij optrad alsof het van haar af hing, wanneer zij weer zou vertrekken, niet ook omdat zij een aanbod had ge daan, dat een nog vernederender betee- kenis had dan een dozijn cadeau gegeven dasspelden. Die vrouw als koerier op reis vergezellen? Oogenschijnlijk beteekende het niet veel, maar in werkelijkheid be teekende het zeer veel. Het was een aan bod, dat met beide handen zou aanvaard worden door den praktischen St. Croix, die eens tot hem had gezegd: Het is ten slotte niet uitgesloten, dat zij met mij trouwt! Farquhar zag zeer goed in, waar het op uit zou loopen. Hij was er in zijn positie altijd aan blootgesteld.... Er was geen beroerder baantje denkbaar dan het zijne! Nu was zijn geest weer vervuld met een meisje, dat lid was van een dieven bende, maar dat toch evenveel van deze vrouw verschilde als.... Ja, Farquhar kon zijn vergelijking niet voltooien. Hij gevoelde alleen, dat het enkele bestaan van dat meisje hem nog afkeeriger maakte van die vrouw en haar aanbod. Heel zijn ziel kwam er tegen in opstand.. Wat gebeurt er op dit oogenblik met dat meisje, terwijl die vrouw bij mij is? Iedere andere vrouw zou op de vleiend ste, verleidelijkste wijze haar voorstel hebben gedaan. Inez Cottrell sprak even kalm en zakelijk als altijd. Iedere andere vrouw zou met haar oogen hebben ge werkt om aan haar aanbod meer bëtee- kenis te geven. Madame Cottrell keek met denzelfden kalmen oogopslag als waarmede zij keek naar een etalage, een nieuwen auto of een menu, naar den slanken gestalte, die altijd op haar zinnen had gewerkt. Ongetwijfeld zou een andere vrouw onder de gegeven omstandigheden woorden hebben gevonden om van haar gevoelens te getuigen, of ten minste een gebaar hebben gemaakt om haar bedoe ling te verduidelijken. Bij madame Cott rell was daar geen sprake van. Zij deed alsof het de gewoonste zaak der wereld was en dat verstandige menschen haai voorstel heel gewoon zouden achten. Het is toch zeker wel de moeite waard te overwegen wat de voorkeur ver dient: een plezierreisje naar Egypte ma ken als de koerier, vriend en gast van eën welgestelde en mooie vrouw (men heeft mij altijd een zeer mooie vrouw gevon den), dan wel hier te blijven werken van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in een onwaardige positie tegen twintig of soms wel tien francs per uur, te betalen door ieder, die zich geroepen gevoelt les bij u te nemen Ik zal nu graag zorgen. Wil als het u belieft voor niets zor gen, viel Farquhar haar in de rede. Het is puur tijd vermorsen. Praat me nu niet verder over deze zaak. Ik wil niet onbe leefd worden. Ik had hoop, dat ik duide lijk genoeg was geweest. Het is verloren moeite met mij, madame Cottrell, en als u het me niet kwalijk neemt, dan zou ik u wel willen verzoeken te vertrekken. Met deze woorden deed hij de deur nog een eindje verder open, ook al stond zij reeds wagenwijd open. Een oogenblik zwegen beiden. Toen zeide op eenigszins verwonder den toon: Kapitein Farquhar, u is of buiten gewoon dwaas of wel even koud als het ijs waarop u uw brood verdient. Misschien wel beide. Nu, ik ben niet gek en ik geloof wel, dat het u ernst is. Tusschen zakenlui zou men vragen: dus kunnen we geen zaken doen? Absoluut niet, antwoordde Farquhar uit het diepst van zijn hart en zonder ook maar één stap te doen, welke hem vah de geopende deur zou verwijderen. Dit is de zuivere waarheid, mevrouw. Nu goed dan, zeide ze zonder dat cr iets wat op teleurstelling geleek, sprak uit haar woorden. Er valt natuurlijk niet verder te redeneeren, als u uw eigen voor deel niet wil inzien. Ik vind het dom van u. Zij deed een opgewekt lachje hooren, waarvan de klank aan Farquhar bekend toescheen. Tijdens het zomerseizoen had hij in 't hotel Magnifique madame Cott rell op die wijze hooren lachen aan de speeltafel in het Casino. Zij was een hard nekkige maar gelukkige speelster, verloor zelden, gevoelde altijd bijtijds wanneer het met haar veine gedaan was en bleef onbewogen als het lot haar niet toe lachte. Het was den jongen man alsof hem een pak van het hart viel toen hij dat lachje hoorde. Een wonderlijk gevoel van geluk ver vulde zijn gemoed en zij begreep uit zijn houding dat het finaal uit was. Maar hij wist dat zij hem niet nogmaals aan boord zou komen met haar voorstel. Morgen ochtend zou madame Cottrell met gevolg naar Egypte vertrekken, met haar witte, slankgebouwde Isotta-Fraschini, haar koffers, haar kleeren, haar juweelen, haar aigrettes, haar parfums en haar toilet- benoodigdheden haar donker, brutaal gelaat en haar weelderig lichaam, dat zulk een koopmansziel omsloot. Ze zou ergens elders wel een anderen beroeps- tennisser of iets dergelijks ontmoeten, zij zou haar gunsten aanbieden aan een of anderen filmacteur, een danser of een avonturier, die het een goede vangst zou heeten. Maar Farquhar had het gevoel, dat een last van hem was afgewenteld. Hij gevoelde zich vrij! Hij was bevrijd van een vervolging, die hem een gevoel van vernedering had gegeven en waarvan hij sinds gisteravond walgde. Gelukkig ver dween die vrouw nu uit zijn leven, dat toch al rijk aan moeilijkheden was. Daar aan zou hij, naar hij gevoelde, beter het hoofd kunnen bieden wanneer zij er geen rol in speelde. Haar persoon zou niets bij hem achterlaten, zelfs geen her innering. Gelukkig had nooit iemand, be halve dan die jonge beroepsdanser van den vorigen zomer, ooit begrepen hoe be nauwend zijn verhouding tot haar voor hem was geweest. En niemand zou ooit te weten komen, wat er tusschen die vrouw en hem was voorgevallen. Voor het oogen blik was er in zijn gemoed voor niets anders plaats dan voor een gevoel van verademing. Het was nu finaal uit. Op dit oogenblik gevoelde hij zelfs een zekere vriendelijke stemming jegens haar. Een begin van een glimlachje speelde om de lippen van den jongen man, terwijl hij zeide: Laten we intusschen als goede vrienden scheiden. Ik hoop, dat u geen slechte gedachten omtrent mij zal koes teren Waarom zou ik? Zij trok den goud- bestikt-en peignoir, die de waarde van drie gewone avondcostumes vertegenwoordig de, wat dichter om zich heen en stak haar vrije hand naar hem uit. Zij drukte zijn hand hartelijk, terwijl zijn andere hand den deurkruk omkneld hield, en zeide: 't beste en veel succes! Wel bedankt, madame, mag ik u hetzelfde toewenschen! Nu, er zijn in uw deugdzaam land nog wel meer visschen aan den haak te slaan. Goeden nacht Weer klonk haar vroolijk lachje, ter wijl zij den gang betrad. Op dat oogen blik ging hun voorbijhet Engelsche meisje, waarvan zij hem den vorigen avond had weggelokt. Zij had gedanst, keerde naar haar kamer terug en begaf zich ijlings naar haar kamer op dezelfde verdieping! Sheila Curtis (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9