Uit den Leidschen Raad. HAAS AZIJN Wij hebben geen geheimen DAROL FARGUHAR'S NACHTWANDELING 72ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 2 September 1931 Derde Blad No. 21919 tot1e>^ y 'jvncMp?' L VOOR UW6EZ0HDHEID DE BESTE FEUILLETON. Installatie van de nieuwe raadsleden - De wethoudersverkiezingen Eindelooze commissie-benoemingen. Voorzitter: de burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. De eerste zitting van den nieuwen Raad! Alle 35 leden zijn aanwezig. Tevoren maakten de nieuwe leden in de zgn. koffiekamer, voor zoover noodig, ken nis met de herkozen leden en onderling, terwijl op tafel voor de beide vrouwelijke leden, de dames BraggaarDe Does en De ClerDe Bruyn, roode rozen prijkten, een attentie der S. D. A. P. Aan de tafel van B. en W. zitten alleen de burgemeester en de secretaris. Na opening wordt overgegaan tot: lo. Beëediging en installatie van de nieuw benoemde raadsleden. Alle leden leggen de vereischte eeden of beloften af. De VOORZITTER wenscht allen geluk met hun verkiezing en hoopt op een even aangename samenwerking als met den ouden raad. Hij smeekt God's zegen af op het werk, gedurende de 4 komende jaren, in Leiden's belang te verrichten. Dan doet hij mededeeiing van eenige Ingekomen Stukken, w.o. missives van Ged. Staten. De VOORZITTER stelt voor de sectie vergaderingen over de begrooting te hou der. op Donderdag 17 Sept. a.s. De heer HUURMAN vraagt of de tijd niet wat kort is. De VOORZITTER acht spoed gewenscht. De heer v. ECK steunt den heer Huur man. Ook hij zag liever uitstel, evenals de heer WILMER. Besloten wordt dan de vergadering 24 September te houden. De heer KNUTTEL protesteert tegen den antieken eisch dat de raadsleden in rok moeten verschijnen bij de ontvangst van het Orientalistencongres. In wezen is de heer v. ECK het daar mede eens. De VOORZITTER zegt. dat rok geen eisch is al is een mededeeiing in dien geest gedaan. Ook de heer WILBRINK is het eens met de heeren Knuttel en v. Eek. DE WETHOUDERSBENOEMING. 2o. Benoeming van vier Wethouders (vacatures: de H.H. Aug. L. Reimeringer, J. Splinter Gzn., mr. A. F. L. M. Tepe en T. S. Goslinga). De heer KNUTTEL vindt, dat het niet aangaat, eenvoudig tot benoeming over te gaan. Eerst moet z.i. onder de oogen worden gezien in welken geest de ge- i meente zal worden bestuurd etc. alvorens over te gaan tot het aanwijzen der per- sonen. Hij wil althans een program van I urgentie voor de communistische partij opsommen in dezen tijd van crisis en gaat daartoe over, wijzend op de zegenin gen der sovjet-regeering. Dat program om vat: bouw van arbeiderswoningen en verla ging der huren tot 1/7 van het inkomen; verhooging der werkloosheidsuitkeeringen met 50 pet. en een uitkeering in eens van f. 100 aan allen, die 3 maanden werkloos zijn en f.50 aan jongeren vanaf 14 jaar; productief werk tegen vol loon, 7 urendag; herstel van het openbaar onderwijs door alles subsidies aan het bijz. in te trekken; verhooging belastingen op het bezit etc., beschikbaarstelling van brood aan de ar beiders; onbeperkte vrijheid van demon straties. De heer v. ECK vindt het logisch, dat de heer Knuttel zijn program heeft willen ontvouwen, doch hij vergeet in dezen, wat er is voorafgegaan en releveert de gehou den besprekingen. De S.D.A.P. zal niet aan de wethoudersbenoeming deelnemen, nu haar twee zetels zijn geweigerd. Z. i. is de gemeentebegrooting-behande- ling het oogenblik van behandeling van programma's. Verband tusschen de wet houdersbenoeming en het urgentie-pro gram van den heer Knuttel ziet spr. niet. De heer KNUTTEL had nog meerdere verklaringen verwacht. De heer WILBRINK: Het is ons te be langrijk! De heer KNUTTEL: U krijgt nog wel eens gelegenheid daar anders over te denken. Spr. acht den nood der arbeidersklasse zoo urgent, dat deze steeds voorop moet staan. Alsdan wordt tot benoeming overgegaan. Vaeature-Reimeringer. Gekozen wordt de heer mr. Romijn met 21 stemmen tegen 2 op den heer v. Eek. 1 op den heer Knut tel en 11 blanco. De heer ROMIJN wenscht gebruik te maken van den wettelijken termijn alvo rens een beslissing te nemen over het aanvaarden van deze benoeming. Vacature-Splinter. - Gekozen wordt de heer Splinter met 21 stemmen, tegen 2 op den heer Wilbrink, 1 op den heer Knuttel en 11 blanco. Vaeature-Tcpe. - Gekozen wordt de heer Tepe met 21 stemmen, tegen 1 op den heer Knuttel, 1 op den heer Wilmer en 12 blanco. Vacature-Goslinga. - Gekozen wordt de heer Goslinga met 21 stemmen, tegen 1 op den heer Knuttel, 1 op den heer v. Es en 12 blanco. De heeren Splinter, Tepe en Goslinga aanvaarden hun benoeming. Bovenstaande werd reeds in een gedeelte van onze vorige oplage geplaatst. BENOEMINGEN. 3o. Benoeming van vier leden van de Commissie van Financiën (vacatures: de H.H. B. J. Huurman Dzn., M. H. de Reede en mr. H. F. A. Donders, 1 nieuwe plaats. De aftredenden worden herkozen, in de nieuwe plaats wordt gekozen de heer Verwey. 4o. Benoeming van vier leden van de Commissie van Fabricage, (vacatures: de H.H. D. Parmentier, ir. A. G. Bosman, J. H. Schiiller en J. H. A. Manders). De aftredenden worden herkozen; in de plaats van den heer Parmentier wordt gekozen de heer Beekenkamp. 5o. Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Openbaar Slachthuis, (vacatures: de H.H. Th. M. W. Bergers en J. A. van der Reijden, 2 nieuwe plaatsen). De aftredenden worden herkozen en ge kozen de heeren v. Stralen en v. Eecke. 6o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor den Markt- en Haven dienst, (vacatures: de H.H. J. Wilbrink en J. L. de Waal). De heer Wilbrink wordt herkozen, ge kozen in de vacature de Waal de heer Vallentgoed. 7o. Benoeming van drie leden van de Commissie voor de Huishoudelijke veror deningen en uit dezen van den Voorzitter, (vacatures: de H.H. mr. D. A. van Eek. J. H. A Manders en mr. A. J. Romijn). De aftredenden worden herkozen; in de vacature Romijn wordt gekozen de heer Beekenkamp. Voorzitter is de heer v. Eek. 8o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor de Strafvordeningen, (va catures: de H.H. mr. D. A. van Eek en mr. A. J Romijn). Gekozen de heeren v. Eek en Donders. 9o. Benoeming van vijf leden van de Commissie voor het Onderwijs, (vacatu res: de H.H. J. G. van Es, Th. B. J. Wil mer, J. B. Meijnen, T. Groeneveld en mr. A. J. Romijn). Gekozen de heeren v. Es, Wilmer, Mey- nen, Groeneveld en Vos. lOo. Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriclteit, ivacatures: de H.H. F. Eikerbout, mr. D. A. van Eek, J. Wilbrink en mr. H. F. A. Donders). Gekozen de heeren Eikerbout, v. Eek, Wilbrink en Simonis. llo. Benoeming van vier leden van de Commissie van Beheer over de gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest", (vacatures: de H.H. B. J. Huurman Dzn., Th. B. J. Wilmer, J. B. Meijnen en F. Kooistra). (221) De aftredenden worden herkozen. 12o. Benoeming van vier leden van de Commissie voor den Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst en den Keuringsdienst van Waren, (vacatures: de H.H. Th. B. J. Wilmer, J. G. van Es, A. van Rosmalen en C. Koole). De aftredenden worden herkozen. 13o. Benoeming van drie leden van de Commissie van onderzoek der bezwaar schriften tegen aanslagen in het vergun ningsrecht en uit dezen van den Voorzit ter, (vacatures: de H.H. ir. A. G. Bosman, C. J. van Tol en J. A. van der Retjden). Gekozen de heeren Bosman, v. d. Reyden en Coster. Voorzitter is de heer Bosman. 14o. Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Oud-Archief, (vaca tures: de, H.H. M. H. de Reede en J. H. A. Manders, 2 nieuwe plaatsen). (222) Gekozen de heeren de Reede, Manders, prof. dr. H. T. Colenbrander en W. J. J. C. Bijleveld. 15o. Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal", (vacatures: de H.H. B. J. Huurman Dzn. en ir. A. G. Bosman; af tredend: de H.H. dr. J. A. J. Barge en W. J. J. C. Bijleveld). (216) De aftredenden worden herkozen. 16o. Benoeming van vier leden van het Bestuur der Stedelijke Werkinrichting, uit de leden van den Raad. (vacatures: de H.H. J. J. van Straien, M. H. de Reede, E. J Coster en J. Zitman). Gekozen de heeren v. Stralen, de Reede, Coster en Vos. 17o. Benoeming van een lid van het Bestuur der Stedelijke Werkinrichting, buiten de leden van den Raad, (aftre dend: de heer J. Heringa). (217) De aftredende wordt herkozen. 18o. Benoeming van drie Commissaris sen der Gemeentelijke Bank van Leening, (vacatures: de H.H. Th. B. J. Wilmer, M. H. de Reede en T. Groeneveld). (223) De aftredenden worden herkozen. 19o. Benoeming van een lid en van een plaatsvervangend lid van de Commissie van onderzoek, bedoeld m art. 22 van het Reglement voor de werklieden in dienst van de gemeente Leiden, (vacatures: de H.H. mr. H. F. A. Donders en F. Eiker bout). De aftredenden worden herkozen. 20o. Benoeming van een voorzitter en van een plaatsvervangend voorzitter der Commissie van advies, bedoeld in art. 35 van de verordening, regelende den rechts toestand van de ambtenaren der ge meente Leiden, (vacatures: de H.H. mr. H. F. A. Donders en mr. A. J. Romijn). Gekozen de heeren Donders en Beeken kamp. 21o. Benoeming van 5 leden der Com missie, bedoeld in art. 2, le lid, sub 3o. der verordening, houdende Reglement voor de Commissiën van Advies betreffende de arbeids- en dienstvoorwaarden van het personeel in dienst van de gemeente Lei den, (vacatures: de H.H. F. Eikerbout, J. Wilbrink, M. G. Verweij, Th. M. W. Ber gers en mr. A. J Romijn). Gekozen de heeren Eikerbout, Wilbrink, Bergers, Kuipers en v. Eecke. 22o. Benoeming van 5 plaatsvervangen de leden dier Commissie, (vacatures: de H.H. D. Parmentier, J. A. van der Reijden, J. J. Vallentgoed, C. J. van To! en J. Zit man). Gekozen de heeren Beekenkamp. v. d. Reijden. Vallentgoed, v. Tol en Vos. 23o. Benoeming van twee leden van het Bestuur der vereeniging tot instandhou- ding van het Leidsch Muziekcorps, (vaca tures: de H.H. J. Zitman en E. J. Coster i. I Gekozen de heeren v. Eecke en Coster. 24o. Benoeming van een lid van het i Bestuur van het genootschap „Kennis is Macht' (vacatures: de heer M. H. de Reede). Gekozen de heer de Reede. 25o. Benoeming van een Gedelegeerde uit den Gemeenteraad in het Bestuur der vereeniging „Schoolkindervoeding en -kleeding", (vacature: de heer Th. M. W. Bergers). Gekozen de heer Bergers. 26o. Benoeming van een lid der Com missie van toezicht op het Middelbaar I Onderwijs, (aftredend: de heer M. G. Bon). (218i 1 De aftredende wordt herkozen. 27o. Benoeming van een Stads-genees- j heer. (224) Benoemd wordt de heer dr. A. J. B. Poortman. 28o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in Nederïandsch aan het Gymnasium, voor den cursus 1931—1932. (219) Benoemd wordt de heer drs. van Sloo- ten, te den Haag. 29o. Idem als voren van een tijdelijk leeraar in Wiskunde. (219) Benoemd wordt de heer ir. A. A. La- gaay, te Roermond. 30o. Idem als voren van eene tijdelijke leerares in Lichamelijke oefening. (21T7 Benoemd wordt mej G. H. Los, te Am sterdam. RECLAME. 2801 Door welke overwegingen laat U zich leiden bij den aankoop van Uw toiletzeep? Is het voldoende dat men U verzekert „die en die zeep is goed voor Uw huid", öf vraagt U zich af waaruit de zeep, welke U gebruiken gaat, werd samengesteld? Weest voorzichtig! Vergeet niet dat sommige dierlijke vetten en verf stoffen irritatie kunnen veroorzaken Wij vertellen U gaarne openlijk dat Palmolive zeep uit olijf- en palmoliën is samengesteld, zonder toevoeging van eenig dierlijk vet, of verfstof. Palmolive heeft geen zwaren geur, om de bestanddeelen te maskeeren. Het is een zuivere zeep, die door duizenden schoonheidsexperts, over degeheele wereld verspreid, reeds vele jaren warm wordt aanbevo len. ..Pahnoliv-e beschermt de buid tegen Irrl- 2D. ne Ror«l«. P»rtik 31o. Benoeming van eene tijdelijke leerares in Duitsch aan de Hoogere Bur gerschool voor Meisjes, voor den cursus 1931—1932. (220) Benoemd wordt mej. L. C. J. Wery. 32o. Idem als voren van een tijdelijk leeraar in Wiskunde. (220) Benoemd wordt de heer dr. J. D. A. Boks. 33o. Benoeming van eene tijdelijke leerares in Engelsch aan de Hoogere Bur gerschool met 5-jarigen cursus, voor den cursus 1931—1932. (220) Benoemd wordt mevr. W. H. v. Dam— Nederhoud. 34o. Idem als voren van eene tijdelijke leerares in Duitsch. (220) Benoemd wordt mej. L. C. J. Wery. 35o. Idem als voren van een tijdelijk leeraar in Nederïandsch en Geschiedenis. (220) Benoemd wordt de heer drs. J. Kamer beek. 36o. Idem als voren van een tijdelijk leeraar in Aardrijkskunde. (220) Benoemd wordt de heer D. G. Magé. 37o. Voorstel tot intrekking van het Raadsbesluit van 6 Juli 1931, houdende benoeming van dr. J. D. A. Boks, tot tijde lijk leeraar in Wiskunde aan het Gymna sium, voor den cursus 1931—1932. (220) Conform besloten. 38o. Praeadvies op het verzoek van ir. Chr. Bronkhorst, om ontslag als Adjunct- Directeur der Gemeentewerken. (225) Conform besloten. 39o. Interpellatie van den heer Schüller, in zake den verkoop van Provinciale gron den aan het Rijn-Schiekanaal. Uitgesteld. 40o. Verdeeling van den Raad in Sectiën. Hierna tegen halfzeven sluiting! Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Er is een bekend spreekwoord, dat zegt: „Het moet eerst slecht worden, wil het beter worden". In den veehandel behoeft het niet slecht meer te worden; zulks is al maandenlang het geval en we gelooven voorloopig nog niet aan een opleving. De dalende prijzen geven echter weer perspec tief op „beter worden". We hebben op deze plaats al zoovele malen verkondigd, dat het gebruiksvee in verhouding tot de pro ducten, veel te duur was. Welnu de prij zen worden nu zoodanig dat er bij vorige jaar een vermindering van f.60f.70 per beest valt te constateeren. en op de mark ten van gisteren en ook Maandag te Gor- kum zakten de prijzen nog verder terug. Maar een voorname factor, hierbij zou zijn. als de slachtveeprijzen, niet mede gingen met de verlaging, deze hadden op prijs moeten blijven, maar hiermee gaat het nog harder achteruit dan met het ge- bruiksvee. Men kreeg gisteren voor een goede slachtkoe of vaars nog slechts 8 stuivers per pond geslacht. De markten wordeh om zoo te zeggen „overvoerd", want men kon zelfs niet eens alles kwijt. Vette kalveren waren wel iets beter te verkoopen, doch ook nog goedkoop 25 40 cent per pond. levend gewicht. Nuch tere kalveren op iedere markt een afslag van ongeveer f.3 per stuk. Schapen ook een kleine teruggang. De vette varkens wisten zich in de prij zen te handhaven 2123 cents per pond. Zouters brachten minder op, 2021 cent hoogstens. Gelukkig is er een groote vraag naar spek de laatste weken en Ioo- pen de prijzen hiervoor omhoog. Veel gaat er weg naar Duitsehland en brengt net zoo veel op als de varkens geslacht kosten. VAN DER S. RECLAME. 6979 Naar het Engelsch van BERTA RUCK door Mr. G. KELLER. 38) HOOFDSTUK XXII. De verleidster. Lang voor het diner was afgeloopen, hadden enkele gasten de zaal verlaten. Winkley was reeds vroeg weggegaan. Farquhar had hem niet zien vertrekken, en toen zijn oogen hem zochten was hij verdwenen. Ook madame Cottrell was vroeg opgestaan. Verder waren ook heen gegaan die jonge studenten, die zich ais een soort van lijfwacht hadden opgewor pen voor juffrouw Curtis en die kleine mevrouw Power, die er aardig uitzag in haar pompadourjapon. Toen Sheila Curtis langs Farquhar's tafel liep om de zaal te verlaten, kwam er een haast onmerkbaar lachje op haar lippen, een diabolisch lachje, alsof zij zeg gen wilde: Nu u ziet, dat ik het hotel nog niet ontvlucht ben, al huist er ook een detectieve in! Daarna zette zij haar zwart hoedje op en verdween vroolijk lachend en keuvelend met haar begeleider, den jongen Ultimus Meredith. Farquhar gevoelde zich zoo diep ramp zalig. dat hij amper wist, hoe hij den avond verder doorbracht. Werktuigelijk praatte en lachte hij met andere gasten. Hij slenterde naar de speelzaal, drentelde Feer weg, speelde een partij biljard die hij schitterend verloor, en op den duur vond hij het milieu onuitstaanbaar, onver draaglijk de lucht van eten, drinken en parfums en bovendien kreeg hij het te kwaad met de warmte. Hij stak zijn voe ten iri een paar sneeuwschoenen, trok zijn overjas aan, zette zijn muts op en stapte naar buiten. Waarheen hij ging, wist hij niet. Met groote stappen baggerde hij door de sneeuw van het door den maan besche nen landschap. Maar hij zag niets er van en hij dacht ook aan niets anders als: Ze is nog altijd hier. Ik ried haar er tusschen uit te knijpen en toch blijft zij. Het loopt mis met haar. Zoo zeker als zij geboren is, het loopt mis met haar! Hij keerde terug. Hij was langer weg gebleven dan hij had gedacht. Het sloeg middernacht toen hij het hotel betrad. Met de lift ging hij naar de eerste verdie ping. waar hij zijn kamer had. De klein ste kamer van de verdieping, niet veel meer dan een kleedkamer had hij kunnen krijgen. Hij draaide het licht op. De dub bele ramen waren gesloten, de gordijnen zorgvuldig dicht gedaan. Geen versche lucht! Hij trok zijn leeren jas uit en hing haar ovqr een breeden leuningstoel. Hij trok de zware gordijnen open, rukte aan de sluiting van het raam. Terwijl hij daarmee bezig was. werd er aan de deur geklopt. Wie kon dat zijn, zoo laat? Och ja, hij herinnerde zich, dat Winkley had gezegd, dat hij misschien nog in den laten avond een praatje bij hem kwam maken. Het zou van de omstandigheden afhangen.. Een bezoek van Winkley kon hem mis schien wat wijzer maken, zijn spanning verminderen, er het nachtmerrieachtige karakter aan ontnemen. Hoofdzaak was, dat hij was gekomen. Binnen! riep hij zonder zich van het raam te verwijderen. Maar toen hij zich een oogenblik later omkeerde ging hem een schok door het lichaam. Tegenover hem stond een gestalte, die hij zeker niet had verwacht, een gestalte gehuld in een schitterend gewaad, dat over het vloer kleed sleepte, het hoofd gedekt door een netje van gouddraad, waartusschen don kere rozen waren gevlochten terwijl de voeten gestoken waren in kleine gouden muiltjes, die haar bloote hielen lieten zien. Tegenover hem stond een gestalte. De gestalte deed denken aan een plaatje van „La Vie Parisienne": een welgedane dame in een verleidelijke négligé. Maar hoe ter wereld Eerst toen zij op volkomen kalmen toon goeden avond, kapitein Farquhar had ge zegd werd hij zich bewust, wie daar bij hem op bezoek kwam. Het was madame Cottrell, gekleed zooals hij haar nog nooit had gezien. Doordat zij haar vlechten on der haar muts had verborgen schenen haar oogen grooter, sprekender en haar gestalte had aan slankheid gewonnen door het lange gewaad, dat over den grond sleepte. Madame Cottrell! Zij was onhoorbaar zijn kamer binnengegaan en met haar vrijmoedigen blik stond zij daar tusschen den roodtrijpen leuningstoel en het bed met zijn donzen dekkleed Parquhar aan te kijken. Wat voor den duivel, moet ze nu van me hebben? dacht hij plotseling in toorn ontbrandend. Die vrouw toch! die onver moeide jageres! Had zij al niet van den beginne af op hem gejaagd? Reeds van het oogenblik af. dat zy hem gevraagd had: Is u getrouwd of geëngageerd? had zq hem gebombar deerd met haar uitnoodigingen, haar zoe ken van zijn gezelschap, haar kostbare geschenken. Had hij niet dadelijk begre pen, waar zij op aanstuurde? Had ook de jonge St. Croix hem niet levendig voorge schilderd, wat er van hem werd verwacht? Met een paar groote schreden ging Far quhar door de kamer langs haar heen en deed de deur open, die zij bij haar binnen komen had gesloten. Hij bleef met de hand den kruk van de deur vasthouden terwijl hij op beleefden toon tot zijn be zoekster zeide: Is er iets niet in orde. madame Cot trell? Kan ik iets voor u halen?? Neen er valt niets en niemand te halen, antwoordde madame Cottrell, ter wijl zij op den arm ging zitten van den stoel, waarover Farquhar zijn leeren jas had gehangen. Het tocht, hier, vind ik. Zij wierp een bevelenden blik naar de deur. die hij nog steeds geopend hield. Daarop kruiste zij de voeten in haar gele muiltjes zoodat de roze wreef er van onder de zoom van haar zijden 1 pyama te voorschijn kwam. Ik had u graag even gesproken, kapitein. Nijdig antwoordde de jonge man, ter wijl hij den deurkruk omknelde alsof het een ploertendooder was: morgenochtend wil ik op elk oogenblik dat het u con venieert u komen opzoeken. Waarom kan ik vanavond dat on derhoud niet met u hebben? Is het dan al zoo laat? Het is al over twaalven. Zij glimlachte alsof zij plezier had in het onverstoorbaar ernstige gezicht van den jongen man. Twaalf uur? Is dat een bedenkelijke tijd? Haar blik gleed van zijn gelaat naar zijn pols. Draagt u nu nog altijd dien viezen ouden band? Ik had toch in Frankrijk zoo'n aardigen polshorlogeband voor u uitgezocht Ja, dacht hij nijdig, en een paar moois manchetknoopen en een sigarettenpijpje van jade, en dan nog een parelen doek speld van eenige honderden Ponden. Wat wil ze me nu weer cadeau doen? Draagt u dien gouden band niet? Hij had dien achter gelaten bij St. Croix. Terwijl hij aandachtig luisterdi of hij ook iets in den gang hoorde, ant woordde Farquhar kortaf: Madame Cott rell, ik heb al eens vroeger gezegd, dat ik liever niet dergelijke geschenken van u ontvang. Een bewijs van slechten smaak. Hoe mal om dergelijke dingen terug te zenden! Die zwarte parel was toch een mooi stuk. Maar waarom het zoo onbeleefd terugge zonden, vastgestoken op een visitekaartje. Ik vraag het u!En waarom kijkt u zoo zenuwachtig de gang in? Is u bang, dat een der kamermeisjes voorbijkomt? Vreest u voor uw goeden naam in het hotel? Of voor de mijnen? Haar hagel witte tanden glinsterden in haar koffie kleurig gezicht, terwijl een minachtend lachje haar lippen deed krullen. Ik ben ik. Ik doe wat ik wil. Waarom ook niet? Wanneer het mij belieft in den laten avond een heer op te zoeken om hem een voorstel te doen daar hij overdag zoo ge weldig bezet is (Wordt yeryolgdj).

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9