KINADRUPPELS UIT DE OMSTREKEN. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. De wethouders herkozen Installatie nieuwe gemeente-ontvanger. De Raad der gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Afwezig was de heer Noordam met kennisgeving. Nadat de voorz. Burgemeester Bodaens Hosang de vergadering met gebed had geopend, leg den de nieuw gekozen leden de vereischte eed af. De voorz. sprak daarna een woord van welkom tot de leden en sprak de wensch uit dat met Gods hulp de ge meente door ieder lid zal worden gediend naar beste weten. Bij de Wethoudersver kiezing verkregen de heeren C. W. Lie- verse en W. A. Boot elk 5 stemmen, zoodat beide aftredende Wethouders werden her kozen. Beide namen hunne benoeming aan met dank aan de leden voor het in hen ge stelde vertrouwen. Tot leden der Bedrij- vencommissie werden vervolgens herbe noemd de heeren Tondu, Anker en van Ruiten en idem Bouwcommissie de heeren Noordam. Anker en Tondu. Genoemde heeren namen, voorzoover aanwezig, hunne benoeming aan. Zonder h. st. werd ver volgens de rekening -der Gezondheids commissie over 1930 goedgekeurd en aan de Naai- en knipcursus werd over 1931 het vrije gebruik van het Gem. vereenigings- lokaal toegestaan. Wegens verandering van inrichting van het schoolgebouw werd aan het bestuur van de vereeniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs een bedrag van f. 352.22 ter beschikking gesteld. Bij punt 9 van de agenda, voorstel tot het verstrekken van geld op eerste hypo theek, ging de Raad over in geheime zit ting. Na heropening werd aan Chr. van der Nagel een bedrag van f. 3000 op hypo theek verleend. Het agendapunt „vaststelling Ambtena renreglement" werd aangehouden tot een volgende vergadering, omdat de tijd voor bestudeering van dit stuk voor enkele leden tekort is geweest. Eveneens werd aange houden een verzoek van den heer A. D. H. Heenk, houdende restitutie van kosten aansluiting Husson's Hoeve aan het G. E. B. Voorts werd nog gewijzigd de verorde ning van keurloonen van vee- en vleesch, en wel in dien zin dat voor noodslachtin- gen en geslachte zieke dieren en gestorven dieren geen keurloon meer behoeft te wor den betaald. Nadat de heer Joh. van Reenen, in een vorige vergadering benoemd tot Gemeente- Ontvanger, in de vergadering was ont boden, legde deze de vereischte eed af. De voorz. sprak de wensch uit dat in de periode die komt prettig zal worden samengewerkt, waarop de heer van Reenen antwoordde, dat hij, met Gods hulp zoo mogelijk de sporen van zijn voorganger zal drukken. Daarna volgde nog enkele hamerstukjes, waarna de voorz. de vergadering sloot. De a.s. feestelijkheden. Uit de j.l. gehouden vergadering van de „Feestcommissie 1928" kunnen wij o.m. vermelden dat het programma voor de a.s. feestdagen is vastgesteld en wel op 9 September optocht door de schoolkinderen, daarna verschillende kinderspelen op het terrein, in den namiddag paardenrennen, voetbal- en schietwedstrijden. Op 10 September wielrijden, hardloopen, liardroeien, alles met hindernissen, ton- trekken, circusraes enz. Des avonds bios coop en na afloop groot vuurwerk. Op het terrein zal aanwezig zijn een circus, zweef- en draaimolen, poffertjeskraam en andere tenten. Daar de predikantsplaats in de Ned. Herv. Gemeente alhier thans vacant is, hebben ook de twee in den Ring Alphen staande Vrijzinnige predikanten hun aan deel in de vacaturebeurten, n.l. Ds. J P. Cannegieter, van Oudshoorn en Ds. P. Glas van Boskoop. Zij hebben, daar bij hun prediking alhier de opkomst zeer slecht was, thans van hun vacaturebeurten afstand gedaan ten be hoeve van de rechtzinnige predikanten. o 2WAMMERDAM. De begraafplaats. Nu de nieuw ontworpen verordening op de heffing van begrafenisrechten dezer dagen de Koninklijke goedkeuring heeft verkregen, zal de nieuwe algemeene be graafplaats lil gebruik worden genomen. De tegenwoordige begraafplaats wordt dan geheel buiten gebruik gesteld en de huur overeenkomst met de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente opgezegd. Raadsvoorstel. In de eerstvolgende raadsvergadering zullen B. en W. den Raad voorstellen, om aan te sluiten bij de gemeente Leiden in zake het aangaan van een overeenkomst met die gemeente voor gebruikmaking van barakken voor eventueel voorkomende gevallen van besmettelijke ziekten. Wegomlegging. In verband met de bestaande plannen tot omlegging van den Rijksweg achter de kom van het dorp waardoor de verbinding van de Buitendorpstraat met de Kerklaan zal worden verbroken, hebben B. en W. dezer gemeente onderhandeld met dr. F. Schreuder Sr., die op zeer aannemelijke voorwaarden bereid bleek een gedeelte van zijn achtertuin af te staan. Dg. bedoeling is nu om de Buitendorp straat om te leggen over den van den heer Schreuder te koopen grond, waardoor, dank zij diens royale medewerking, de bovenbedoelde verbinding kan blijven be staan en de aardige, door velen gezochte en gewaardeerde omwandeling, behouden blijft. De vele en groote ruimte waarover de zaak van den heer H. L. van Bunningen, auto-handelaar alhier, beschikt, is nu weder aanzienlijk uitgebreid. Aan den Oud-Bodegraafschen weg onder deze ge meente, is thans een groote, ruime garage bijgebouwd, waarin auto's van verschil lende particulieren zullen worden onder gebracht. RECLAME. Dr H.NANNING'S EETLU5T-0PWEKKEND /l.30p.fl 2794 DE ONDERSCHEIDING VAN DEN HEER SCHRASSERT BERT. Wie in deze omgeving kent niet den heer C. J. A. Schrassert Bert, de onlangs wegens hoogen leeftijd afgetreden secretaris van den Kring van Burgerwachten „Dulnland" tevens secr. penningmeester van de Bur gerwacht te Voorschoten. Niet alleen in „Duinland" (Voorschoten, Wassenaar, Kat- kijk, Rtjnsburg, Valkenburg, Oegstgeest) doch ook verre daarbuiten, in andere krin gen is de heer Schrassert Bert bekend als de groote ijveraar en werker voor de Bur gerwacht. Aan de B.wacht te denken en niet tegelijk aan den heer Schrassert Bert. is buitengesloten, en een wedstrijd of een groote bijeenkomst te houden zonder „Schras" schijnt eenmaal niet te gaan. En als er werk te doen is ten behoeve van plaatselijke B.wacht of Kring van Burger wachten, denkt niemand er aan om hier voor tc gaan zitten piekeren doch gaat naar „Schras". En dan is de zaak in orde. Dan weet men dat de zaak op tijd „af" is. Geen wonder dan ook dat met groote instemming door de leden van de Burger wachten in wijde omgeving dezer dagen werd vernomen dat den heer C. J. A. Schrassert om zijn groote verdiensten voor de Burgerwacht is toegekend de gouden medaille verbonden aan de Oranje-Nassau- orde. De heer Schrassert Bert, die zeer begrij pelijk, ter gelegenheid van den wedstrijd om den R'damsche Beker, zich weer zeer verdienstelijk had gemaakt, had zeer vele felicitaties in ontvangst te nemen, van Burgem. Schokking, Kring bestuur, diverse commandanten, en tal van leden. Wij weten zeker, te spreken namens alle Burgerwachten hier en uit de verre om geving als wij hem toewenschen, dat het hem gegeven moge zijn nog tal van jaren, gesierd met de hem geschonken eere- teekenen te werken in het belang der Bur gerwacht, tot voorbeeld van velen! o AALSMEER. Rijkstuinbouwschool. Wederom zijn benoemd tot 1 September 1932 tot leeraar aan de Rijkstuinbouw school alhier, de heeren J. Schaper te Kudelstaart en J. A. Zoutendijk te Haarlem. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerend hulppostkantoor werd gedurende de maand Augustus inge legd f. ,5849.37 en terugbetaald f. 10737.86. HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. Installatie raadsleden. - Benoeming wethouders. De raad van deze gemeente kwam gis termiddag in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester mr. A. Slob. Tegenwoordig alle leden. Allereerst had beëediging en installatie plaats van de nieuw-gekozen raadsleden. Het aantal leden werd van 19 op 21 ge bracht. Voor het eerst namen zitting de heeren L. G. Faas, B. Asjes, C. v. d. Welle en J. Troost. Alvorens tot benoeming van de wethou ders over te gaan, deed de heer de Zeeuw namens de liberale partij het voorstel om te besluiten tot benoeming van een 4den wethouder. Dit voorstel gesteund door de R.-K. raadsfractie werd verworpen. Hierna werden de aftredende wethouders, de heeren K. Kistenmaker, P. Ouwerkerk en H. Koning, herbenoemd. Onder dank zegging voor het in hen gestelde vertrou wen, verklaarden allen de benoeming aan te nemen. Hierna werden tot leden van de vaste raadscommissiën benoemdGemeente- financiën: de heeren P. W. Blom, J. A. Bos. P. J. Joore, S. van Wijk en P. C. de Zeeuw; Openbare Werken: de heeren Joh. Bie- mond; J. W. Bras, J. Troost, J. G. Rands- dorp en B. Asjes; Woningbouw: de heeren G. C. van Arendonk. S. Beljaars, F. H. Bos. C. Jansen en J. Griekspoor. Tot leden der commissie voor het georganiseerd overleg werden benoemd de heeren J. W. Bras, J. C. Gehrels, J. G. Randsdorp, B. Asjes en C. v. d. Welle en tot leden van het burgerlijk armbestuur de heeren P. Kamer, D. Helder, J. Splinter, W. Mulder en A. Monster. Vervolgens kwam aan de orde het voor stel tot het aangaan van een nieuwe over eenkomst in zake de openbare straatver lichting Er is een reorganisatieplan opge maakt en het is gelukt van de directie van het P. E. N. eenige mildere voorwaarden te verkrijgen, zoodat de kosten van de straatverlichting na de aangebrachte ver betering en uitbreiding niet belangrijk zul len stijgen. De Raad hechtte aan het nieuwe plan zijn goedkeuring, terwijl werd goedgevonden, dat het aantal lampen voorloopig zal worden vastgesteld op 399. verdeeld over Hoofddorp. Nieuw-Vennep, Abhenes. Vijfhuizen. Zwanenburg, Lijnder- dijk en Akerdijk, Sloterweg, Badhoevelaan en Nieuwenmeerdijk, Aalsmeerderijk. Lei- muiderdijk en Kruisweg met omgeving van Aalsmeer, omgeving van het station L#>i- muiden. Huigsloterdijk en Lisserdijk met omgeving van het gemaal „de Leeghwater" Hillegommerdijk, Venneperweg en Benne-" broekerdijk met omgeving van Hillegom, Cruquiusdijk en Kruisweg met omgeving van het stoomgemaal de Cruquius. Terwijl op een 7-tal adressen betreffende meer dere uitbreiding o.a. te Schiphol, Nieuw- vennep enz., gunstig werd beschikt en goedgekeurd dat in totaal alsnog 38 lan taarns zullen worden geplaatst. In verband met de stichting van een nieuwe Nijverheidsschool voor meisjes te Hoofddorp, met den bouw waarvan de aannemer reeds zoover is gevorderd, dat zeer waarschijnlijk dit nieuwe schoolge bouw nog vóór het einde van dit jaar in gebruik zal kunnen worden genomen, werd conform de mededeeling van den Minister dat het volgens art. 25 van de Nijverheidsonderwijswet noodig zal zijn om het leerplan uit te breiden en het aantal leeraressen aan deze school te ver meerderen besloten te verklaren dat de uitbreiding van het leerplan voor bovenbedoelde nijverheidsschool met het vak Huishoudonderwijs noodig is. Gisteren werd te Hoofddorp van wege de Remontecommissie een paardenmon- stering gehouden. Ditmaal werden echter geen paarden uit Haarlemmermeer ge accepteerd. Wel waren reeds eerder eenige paarden uit deze gemeente gekocht, waar van de prijzen varieerden van f.500 tot f600. Het machinedepot wordt niet opgeheven. Naar aanleiding van de hier circulee- rende berichten, als zou het machinedepot der Ned. Spoorwegen te Hoofddorp opge heven worden uit bezuinigingsoverwegin gen, vernemen wij van bevoegde zijde, dat hiertoe voorloopig niet zal worden over gegaan. o KATWITK AAN DEN RIJN. SCHITTEREND GESLAAGDE ORANJEFEESTEN. Uitslagen der wedstrijden. Onder begunstiging van heerlijk zomer weer, werdén gisteren alhier de Oranje feesten gehouden. Des morgens was het kinderfeest, terwijl des middags volksspelen werden gehouden. Om half negen werden de kinderen der verschillende scholen opgesteld op het Kerkplein. Hier werd, onder begeleiding van de muziek der Harmonie, het Wilhel mus gezongen, waarna een rondwandeling gemaakt werd door het dorp. De vroolijke kinderschaar, getooid met Oranje, de wapperende vlaggen, de opge wekte tonen der muziek, "bracht reeds heel wat belangstellenden op de been. Na aankomst op het feestterrein werd een aanvang gemaakt met de kinderspelen. Onder groote belangstelling van ouders en verdere belangstellenden werd er gekampt om een prijs machtig te worden. Onder- tusschen werden de kinderen van versnape ringen voorzien en op een glas Ran je onthe a d,terwijl de Harmonie Vaderlards.he liederen en marschen speelde. De uitslagen der kinderspelen waren als volgt: le klas jongens (spelleider de heer A. v. d. Meij). Houtjes rapen: le pr. Anton v. cl. Vijver; 2e pr. Henk van Rijn; 3e pr. Dik Compeer. Vlaggetje steken: le pr. Johan Freke; 2e pr. Wim Mulder; 3e pr Paulus v. d. Oever. le klas meisjes (spelleider de heer G. v. d. Perk). Ballendragen: le pr. Ada Mulder; 2e pr. Annie Looijensteijn; 3e pr. Maartje Abbink. Vlaggetje steken: le pr. Dora Aanhane; 2e pr Gerda Schoneveld; 3e pr. Betsie ,d. Eshof. 2e klas jongens (spelleider de heer J Minnee). Zaklpopen: le pr. Kees van Klaveren; 2e pr. Arie van Paridon; 3e pr. Jan Compier. Turfrapen: le pr. C. Heems kerk: 2e pr. Gerrit Spierenburg; 3e pr. Adi, Freke. 2e klas meisjes (spelleider de heer W. van Veen). Vlagsteken: le pr. Mar. War- menhoven; 2e pr. Ronnie van Tol; 3e pr. Dikkie Blonk. Turfrapen: le pr. Marietje Botermans; 2e pr. Greet je Bekker; 3e pr. Wiesje van Rossum. 3e klas jongens (spelleider de heer J. P. Bekker) Naar den trein: le pr. Dirk Heemskerk; 2e pr. Piet Boef; 3e pr. Kees Freke. Zakloopen: le pr. Theo v. d. Logt; 2e pr. Gijs Verhoef; 3e pr Wim de Bruijn. 3e klas meisjes (spelleider de heer F. J. Luijten). Vlagsteken: le pr. Alie Wouters; 2e pr. Trijntje Durieux, 3e pr. Hendrika Hoek. Eieren dragen: le .pr. Pietje Com peer; 2e pr. Lena v. 4- Me)-j3e pr. Nellie Geervliet. 4e klas jongens (spelleicler de heer Nic. Bos). Hindernishaan: le pr. Bertus Slegt; 2e pr. Louis Borgstein; 3e pr. Henk Aan hane. Zakloopen: le pr. Jaap v. d. Does; 2e pr. Jan van Steijn; 3e pr. Rinus de Lange. 4e klas meisjes (spelleider de heer C. J. de Jong). Ballen rijden: le pr. Krijntje van Tol; 2e pr. Alie v. d. Boog; 3e pr. Tcos Lamboo. Naar den trein: le pr. Cootje Verhoef; 2e pr. Kiazina Driebergen; 3c pr. Jansje Kuilman. 5e klas jongens (spelleider de heer J. v. d Gugten). Hindernisbaan: le pr T. de Lange: 2e pr. H. Slegt; 3e pr. H. Durieux. Tontrekken: le pr. Frans Spierenburg; 2e pr. Freek Meijer; 3e pr. Jan Klinkenberg. 5e klas meisjes (spelleider de heer F. v. d. Valk) Muilteje loopen: le pr. Toos van Egmond; 2e pr. Corrie v. d. Perk; 3e pr. Jeane v. d. Vijver. Eieren dragen: le pr. Marie Nasveld; 2e pr. Coba v. d. Does; 3e pr. Corrie van Elk. 6e en 7e klas jongens gecombineerd (spel leiders de heeren D. BÏansjaar en T. van Beelen) Tonrijden: le pr. Kees Compeer, 2e pr. Jaap v. d. Does; 3e pr. Hans Hoek; 4e pr. Jan Langeveld. Zakloopen: le pr. Johan Meijer; 2e pr. Wim Rietveld; 3e pr. Adriaan Heemskerk; 4e pr. Jacob Vliegent- hart. 6e en 7e klas meisjes gecombineerd (spel leiders de heeren C. Braun en P. Casten- miller). Blokloopen: le pr. Truida Rijs- dam; 2e pr. Gretha Luijten; 3e pr. Corrie Boog; 4e pr. Neeltje Verhart. Stoelendans: le pr. Lena van Paridon; 2e pr. Leenteje Haasnoot: 3e pr. Jeanna Ouwerling; 4e pr. Pietje van Delft. Te ruim half twaalf werd weer afge marcheerd en ging het langs Kerkstraat en v. Egmondstraat naar de Turfmarkt, waar de prijzen werden uitgereikt en de optocht werd ontbonden en de goedgeslaagde kinderfeesten weer tot het verleden be hoorden. Te twee uur begonnen de volksfeesten. Dank zij het prachtige weer, waar vooral op het feestterrein om zijn gunstige ligging van te profiteeren viel, was er veel be langstelling. Het ringrijden op het losse paard had plaats op den ouden Zeeweg en het ringsteken per fiets voor dames op hel wielerpad, beiden naast het feestterrein. Er was daar dus voor elk wat wils. De winnaars bij ringsteken op het losse paard waren: 1. A. Spierenburg, 2. D. v. der Gugten Dz., 3. B. Wachter. Van het ringsteken per fiets de dames G. v. Delft als no 1, Lena Luyten no. 2, en Cor Jansen no. 3. Intusschen was ook het tonglijden be gonnen, een spel waarvoor altijd buiten gewone belangstelling voor is en steeds als de mededingers een slippertje hebben, van de stang en de ton afglijden en in het water terecht komen, de algemeene lachlust opwekt. De kranige winners hiervan waren: 1. J. v. Maanen, 2. A. de Jong, 3. W. Spierenburg, 4. Cor Schaap, 5. J. Verhoef. Intusschen was ook de stoelendans voor dames begonnen en een keurige groep bakvischjes danste luchtig om de stoelenrij, allen natuurlijk met kloppend hart en vol verwachting. De drie die niet teleurgesteld werderi waren: no. 1. Ali Kruger, 2. Coba Hogewoning, 3. Marie Aanhane. Een nieuwe attractie was een behendig heids- of snelheidswedstrijd voor jonge dames met een driewielige kinderwagen waarin een bedje lag waarop een pop. Een zeer vermakelijk spel, waarvoor zich bijna 50 toekomstige moeders hadden op gegeven. Hel was voor haar intusschen al een leerzame middag! De gelukkige adspirant-moeders waren: 1. Coba Hoge woning, 2. Pietje Zwaan, 3. Maartje v. d. Meij, 4. Marie Schaap, 5. Nel Noort, Ook het zakloopen voor jonge en oude heeren had veel bekijks, vooral om de prestaties der ouderen heeren waarvan trouwens nog een winnaar werd. Dit kan niet tot ecre van de jongere gezegd wor den. De uitslag was: 1. G. Kloos, 2. H. v. Paridon, 3. G. Doets, 4. A. Wassenaar Sr. Onder de honderden aanwezigen zagen wij o.m den heer en mevrouw J. Schokking. Nadat het programma was afgewerkt, ging men in optocht, begeleid door de vrccliik toonen der Harmonie Katwijk, die trouwens den geheelen dag voor het feest in actie was geweest, huiswaarts om den inwendigen mensch te versterken. Des avonds had een lampion-optocht plaats rond en door het dorp. Ook hier bracht de „Harmonie' de stemming er in en het was een keurig en fantastisch gezicht die stoet van eenige honderden, gewapend met een hiandende lampion die, dank zij het schit terend mooie weer, alle bleven branden. Dan volgde nog het traditioneelo concert van Koninghmefeest met de even traditic- neele rondedansen om de tent. Met een „Wilhelmus' werd het concert ter, slotte besloten en allen keerden huis waarts Hel Koninginnefcest was op waar dige wijze gevierd. o VALKENBURG. Openluchtconcert. Ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin gaf de Harmonie een concert. Begonnen werd met het Oude Wilhelmus. Vervolgens werd een keurig programma mooi beschaafd en zuiver afgewerkt tot groote voldoening van het aandachtig luisterend publiek. De a.s. Koninginnefeesten. Het bestuur der Oranje vereeniging heeft voor de feestelijkheden op 14 September het volgende programma opgemaakt: lo. Tractatle van schoolkinderen, welke elders schoolgaan. 2o. Vogelschieten. 3o. Hardloopen met hindernissen voor jongens. 4o. Wedstrijd in rijden met kinderwagens voor meisjes. 5o. Ringsteken op de fiets voor dames en heeren. 6o. Stoelendans. 7o. Ringrijden met paard en tilbury. Afscheid veldwachter Mulder. Veldwachter Mulder, die met 1 Sept. den politiedienst heeft verlaten, nam gister morgen afscheid. De burgemeester heeft den scheldende dank gebracht voor de trouw, waarmee hij gedurende bijna 25 jaar hier ter plaatse zijn plicht heeft vervuld. Namens het gemeentebestuur werd hem een enveloppe met inhoud aangeboden. -o VOORHOUT. De wethoudersbenoeming. In de gistermiddag gehouden gemeen teraadsvergadering zijn tot wethouder gekozen de heeren W. van der Laan (af tredend) en P. L. van der Hulst. -o- VOORSCHOTEN. GEMEFNTERAAD. Beëediging van den RaadDe wethouders herbenoemd De heer J. M. van Kempen Sr. herdacht. Onder leiding van Burgemeester E. Ver- nède kwam gisteravond de raad in open bare zitting bijeen. Na beëediging van den Raad, werden tot wethouders her kozen met bijna alg. st. de heeren C. Eg- gink Sr. en J. A. Mens. Beide heeren nemen onder dankzegging hunne benoe ming aan. Door den Voorzitter worden de beide wethouders geluk gewenscht met hunne herbenoeming en ook kan hij de ge meente gelukwenschen met deze herbe noeming. Beide heeren zijn met de be langen der gemeente vertrouwd, 't Is spr. steeds een groot genoegen met beide nee- ren samen te werken en zijn de uren 's Maandagsmorgens steeds de aange naamste van zijn werkkring. Spr. hoopt dat zij op dezelfde wijze mogen voortgaan (applaus.) De notulen der vorige vergadering wor den niet voorgelezen en aangehouden tot een volgende vergadering. Vervolgens heeft de Voorzitter een me dedeeling van ernstigen aard, een over lijdensbericht van den oud-Wethouder J. M. van Kempen. Staande hooren de leden de mededee ling aan dat Burgemeester E Vernède en Wethouder C. Eggink Sr. de gemeente hebben vertegenwoordigd bij de begrafe nis op Zaterdag J.l. en dat Burgemeester E. Vernède namens de gemeente aan de groeve het woord heeft gevoerd. Besloten wordt een brief van rouwbeklag aan de familie van Kempen te zenden. Voor kennisgeving worden aangenomen enkele missiven van Ged. Staten waarbij goedgekeurd worden teruggezonden enkele raadsbesluiten. Vervolgens bieden B. en W. de gemeen- tebegrooting en de begrooting van de be drijven aan. Deze zullen bij de leden cir- culeeren en in een nader te bepalen ver gadering aan de orde worden gesteld. Nadat een voorstel tot wijziging van het uitbreidingsplan is goedgevonden, evenals een besluit van comptabiliteit sluit de voorzitter de openbare vergade ring. GESLAAGDE WILHELMINA-FEESTEN. Talrijke aardige wedstrijden. De Wilhelminafeestelijkheden werden alhier gopend met koraalmuziek op de Voorstraat, nadat den avond tevoren de „St. Laurens Harmonie" reeds een con cert had gegeven. Omstreeks halftien was er toen van een concert niet veel sprake meer, maar bewoog zich om de muziek tent een hossende menigte. Na de koraalmuziek trokken reeds velo kinderen naar het Burgemeester Vernède- park voor het opstellen van de kinder optocht waar omstreeks 9 uur de beoor deeling plaats had van de versierde rij wielen, wagentjes, verkleede groepen enz. Hieraan was buitengewoon veel zorg besteed en de jury had geen gemakkelijke taak! Deze bestond voor bloemen uit de heeren M. Lakeman, A. P. Schram de Jong, J. Eggink, H. v. d. Werf voor vliegers uit de heeren F. Limburg, G. C. Verrips en P. Koot; voor costuums keurden de hee ren J. G. Bouw, W. Meyer en B. Hoog werf! Kroon en mej. T. de Swart. Prijswlnners waren: Bloemen: la A. E. Geitenbeek; lb G. van Rhijn; 2. A. Bouw; 3. G. Krocht; 4. T. Teske Jzn; 5. R. Los. Vliegers: 1. M. Solleveld; 2. F. van Beek, 3. P. Verhoog; 4. J. Lamboo; 5. J. Berk- huyzen; 6. J. van Cuilenburg; 7. J. Lam boo; 8. C. Wassenaaf. Costuums: le prijs Zigeuners, J. Blok als hoofdleider; 2e prijs Roodkapje, L. Wolles- winkel; 3e prijs Volendammer A. Ruler; 4e prijs Gelaarsde Kat, M Turion; 5. Ver pleegster, M. Ewijk; 6. Micky Mouse, L. de Jong; 7, Friezin, Th. Buising; 8. Herderin, H. Bodson, 9. Zigeunerin, R. Overduin; 10. Moeder de Gans, A. van Weerden. Eindelijk werd het sein voor afmarsch gegeven en onder leiding van de muziek werd een optocht door de gemeente ge houden. Voor zeer velen is zoo'n kinder optocht het hoogtepunt van de feestvie- ring. Vroolijker geheel is moeilijk denk baar en men kan het den kinderen aanzien dat zij ervan doordrongen zijn met jeug dig vuur een groot deel van de feestyie- ring op te elschen. Volhouden meisjes en jongens, steeds zoo best mogelijk voor den dag komen en bij iedere gelegenheid. Nadat de optocht was rondgewandeld werd onder leiding van den heer M. Lake man door de schoolkinderen een drietal liederen gezongen. Er volgden nog tractatie en kinderspelen. Des middags werd een ringrijderij ge houden met paard en sjees voor paren. Prijswinners waren: 1. N. Oltshoorn en A. Hooymans; 2. W. van Zanten en M. Dijkman; 3. E. Onderwater en M. v. d. Kroft; 4. L. Roodakker en M. v. d. Ham; 5. J. Nell en J. Poot. De prijswinners van het fietsrijden met hindernissen waren: Dames: 1. Mej. N Mechelse; 2. Mej. A. Pieron; 3. Mien Schipper. Heeren: 1. G. Kooy; 2. W. Valentijn; 3. C. Oudshoorn; 4. J. V. Veen; 5. W. Jansen; 6. A. Gussekloo. Kuipje steken (jongens niet school gaande) Prijswinnaars: 1. Jan de Vreugd, 2. Joh. Nell, 3. Jan Zwetsloot, 4. Gerard Smit, 5. Hendrik Bolle, 6. Leen v. Gent, 7. Arie Ham, 8. Jan Riethoven, 9. Kees v. Wissen, 10. Henk Siebrecht, 11 Corn v. Kooy, 12. Jacob Kouwenhoven, 13. Henk Rol, 14. Joh. Pen, 15. Dirk Brouwer. Korfbalwedstrijd met hindernissen (meisjes van 13 tot 16) le prijs: Bep Dijk man, 2. Nelly Schip aan boord, 3. Bets v. Bemmelen. 4. Mien van Wissen, 5. Riek van Cuilenborg, 6. Stien Mens, 7. Jo Waayer, 8. Annie Nieuwendijk, 9. Willy Los 10. Jo Berkhout, 11. Alie Zwijnenburg, 12 Kamme Strom. Prijswinners Vliegerwedstrijd. Jongens van 11 jaar en ouder: 1. M. Solleveld, 2. Jo v. Ewijk, 3. B. Versteegen, 4. Jac. de Graaff, 5. Jo Zoetemelk, 6. D. Noordhoek, 7. P. van Eden, 8. Jan Lamboo, 9. Piet v. d. Mey, 10. P. Verhoog, 11. Jaap Lamboo, 12. G. v. Tuyl, 13. P. van Wisser Czn Wedstrijd met vliegende hollanders. Jongens van 9 en 10 jaar. 1. P. v. Leeuwen, 2. L. van Santbrink, 3. G. Teske, 4. W. van Noort, 5. D. Oostergo, 6. B. Peeters, 7. J. Zwetsloot, 8. H. Krösschel, 9. H. v. Eyk, 10. K. van Leeuwen, 11. J. Langeler, 12. J. Overeem, 13. D. van Santbrink, 14. J. Nell, 15. L. Cras, 16. G. van Rhijn, 17. W. Mo- tard. Touwtje springen met "muiltjes. Meisjes van 11 jaar en ouder. 1. T. v. d. Ham, 2. G. van Wissen. 3. B. Bol, 4. H. Kuyper, 5. C. Sloot, 6. A. Rijsdijk, 7. L. van Dragt, 8. M. Feilen, 9. B. Balfoort, 10. M. v. Gent, 11. M. Overdevest, 12. M. Koeleman, 13. J. v. Bemmelen, 14. L. Zuiderwijk. Balletje dragen. Meisjes van 9 en 10 j. 1. G. Hooymans, 2. M. Lancel, 6. M. van per, 4.S. Duindam, 5. A. Focke, 6. M. van Bemmelen, 7. A. Niersman, 8. M. de Graaf, 9. P. Jongeneel, 10. S. v. Meygaarden, 12. B. Lingerak, 13. A. Bouw. Autorijden met hindernissen. Prijswin ners 1. Dr. M. van der Stoel, 2. C. Eg gink Jzn., 3. C. Bins, 4. B. Hoogwerf! Kroon, 5. Dr. H. de Boer De uitslagen van het schietconcours op de Molenbaan luiden als volgt: Personeele Baan: 1. G. J. Yperlaan, 2. M. C. Overduin, 3. D. J. Brinks, 4. W. J. Ju, 5. C. van Egmond, 6. J Waasdorp, 7. W. Werkhoven, 8. J. Noort, 9. M. de Jong, 10. R .van Mulligen. Rozenbaan: 1. G. van Mourik, 2. W. J. Ju, 3. D. J. Brinks, 4. T. de Groot, 5. J. Waasdorp, 6. W. Derogee, 7. G. C. Verrips 8. K. A. v. Turennout, 9. A. Oudshoorn. Vrije baan: 1. M. C. Overduin, 2. C. van Egmond, 3. H. Breukink, 4. W. Werkho ven. 5.. D. Limburg. 6. J. Kroon, 7. G. J. Yperlaan, 8. A. J. Turion, 9. N. J. v. d. Eist, 10. C. Zonneveld. Vogelschieten. 1. J. van Egmond, 2. J. v. d. Ende, 3. R. v. d. Ende, 4. F. de Groot, 5. J. v. d. Lubbe, 6. G. J. Yperlaan, 7. J. J. Luynenburg, 8. G C. Verrips, 9. W, De rogee, 10. G. v. Mourik. Nadat om 7 uur de prijsuitreiking had plaats gehad ving omstreeks 8 uur het avondconcert aan op de Voorstraat. Zeer spoedig was om de muziektent een groote menschenmenigte aan het hossen of be wonderden anderen de aangebrachte illuminatie op de Voorstraat. Tot laat in den avond duurde de feestviering voort! Zij werd begunstigd door prachtig weer en is uitstekend geslaagd. De muziek van de St. Laurens Harmonie heeft zich best gehouden tot het laatste toe; een prestatie waar dikwijls te gemakkelijk over wordt gedacht. o ZEVENHOVEN. Geslaagd schoolreisje. Dezer dagen maakten de hoogste klas sen der Chr. School aan den Amstel hun jaarlijksch schoolreisje. Dit jaar was het doel Schiphol en Artis. Het opstijgen en neerdalen der vliegtuigen trok de belang stelling der leerlingen in hooge mate. ter- wijl ze in Artis oogen te kort kwamen om alle dieren te bewonderen. Dankbaar en voldaan arriveerden allen om 8 uur weer thuis. 32

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7