KOHSCHULTE's TOTALE OPHEFFINGS-UITVERKOOP Koopt nu tegen liquidatie prijzen Dekens, Karpetten e.a. UIT DE OMSTREKEN. DEKENS VRAGENRUBRIEK. HAARLEMMERMEER. De Koninginnefcestcn. De Oranjevereeniging te Hoofddorp heelt zich ook thans weder met succes beijverd om den verjaardag van H.M. de Koningin op waardige wijze te kunnen vieren. Onder begunstiging van mooi zomer weder en een heerlijk Oranjezonnetje kon gisteren tc Hoofddorp het Konlnglnne- feest aanvangen. Wijl uit vele woningen en de openbare gebouwen de driekleur wapperde, had het dorp een recht fees telijk aanzien gekregen. Nadat de voorzitter te ongeveer 9 uur het feest met een toepasselijk woord had geopend en Wethouder Kistenmaker na mens het gemeentebestuur zijn beste wen- schen voor het welslagen van dit feest had uitgesproken, had op het Marktplein een aubade van zangers en zangeressen, die op inderdaad verdienstelijke wijze on der leiding van den heer Heilker eenlge liederen ten gehoore brachten. In optocht ging het nu naar h etconcoursterrein, al waar verschillende kinderspelen werden gehouden, die vlot van stapel liepen en den kinderen genotvolle uren verschaf ten. Ook de volksspelen, die daarna op het feestterrein plaats hadden en waar voor veel animo was, hadden veel bekijks. Bij deze spelen (ringsteken voor dames op de fiets, hindernisloopen, mastklim- men tournooispel, hardrijden op de fiets en tobbesteken voor mannen) ontbrak het niet aan spannende momenten en werd de lachlust nogal eens opgewekt. De korf balwedstrijd trok ook veel belangstelling evenals het concert dat 's avonds op het Marktplein werd gegeven. Na afloop werd er op de geniesluis een schitterend vuurwerk afgestoken, het welk een fantastischen aanblik opleverde en door honderden belangstellenden werd bijgewoond. Ook in de Badhoevebuurt nabij Sloten werden gisteren onder groote belangstel ling kinderfeesten gehouden. Het feest terrein, door den heer v. d. Oord bereid willig voor het beoogde doel afgestaan, zag er keurig uit en bood voor velen een prachtige gelegenheid om zich naar har telust te amuseeren. De organisatie was ook in goede handen, zoodat de verschil lende spelen vlot en uitstekend verliepen. Heden worden in deze omgeving ter voort zetting van het feest verschillende volks spelen gehouden en concerten gegeven. De heer S. te Hoofddorp wilde een partijtje hout zagen en plaatste daartoe de zaagmachine op een motor. Vermoede lijk doordat een stuk hout verkeerd kwam te liggen, sloeg dit plotseling omhoog met het gevolg dat S. er door getroffen werd. Aan het hoofd verwond begaf hij zich naar een dokter. HILLEGOM. Koninginnefeest. Mathot. De voorzitter, burgemeester Pont sprak zijn buitengewone teleurstelling over deze stemming uit. Hij zou een benoeming zeer gewaardeerd hebben omdat hij als commissaris in dit autocratisch beheerde bedrijf met zijn fouten en gesalarieerde functies zijn invloed had kunnen aanwenden om veranderingen aan tebrengen. Spr. waardeerde de bedoeling van den heer Paase zeer hoog; het besluit van de geheime bespreking noemde hij niet In het belang van de gemeente. Hij zou zijn concequenlies uit deze houding van den raad trekken. In het daarop gevolgde debat is gezegd, dat geen antipathie jegens den voorzitter den doorslag gegeven had. Na dit incident worden verder benoemd in de Commissie voor georganiseerd over leg: Jansen, Loerakker, Fijma en Kerkhoff. Permanente commissie werklieden regie ment: Paase, van Lierop, Jansen en v. d. Loo. Do heer Fijma sprekende namens de S D- fractie klaagde ar over dat de Christelijke partijen geen overleg hadden gepleegd over de wethouders-benoeming. Op een vraag van den heer de Wreede is een ver gadering gehouden, waarin een lijst is voor gelegd. De benoeming van den heer Vermeer had zijn sympathie niet, en hij had liever in plaats van den heer Klaver de heer Loerakker benoemd gezien. Hierop is een debat gevolgd waaraan de heeren Loerakker en Vermeer deelnamen. De laatste gaf een verklaring van het stand punt der beide gekozen wethouders. Ten slotte gaf de voorzitter in overweging, om zooals in den Haag gebeurd is, met den burgemeester overleg te plegen over de benoeming van wethouders. Van de gevoerde debatten had hij, zooals hij zei, zoo goed als niets begrepen. De kinderen van de School met den Bijbel en van de Julianaschool hebben hun Koninginnefeest gevierd. Zij trokken elk van hun school in optocht naar de Jhr. Mockkade, waar het feestterrein was. Hier zijn gezamenlijk eenlge liederen gezongen onder leiding van den heer W. Kijne, die een korte toespraak hield. Na afloop is er weer gezamelijk gezongen, teen onder leiding van den heer J. C. de Koning. Het terrein was in twaalf vakken ver deeld, waar ln groepen verschillende spe len zijn uitgevoerd. Het middengedeelte was voor de grooteren bestemd, voor spe len zooals hardloopen met hindernissen enz. De animo voor de spelen was groot, er was vrij veel belangstelling van ouders en anderen. Behalve de uitgereikte prijzen, kregen alle kinderen een tractatie. Het terrein bleek zeer geschikt voor het feest te zijn, het weer was best, de kin deren hebben volop genoten. Dit is georganiseerd door personeel der beide scholen en de Chr. Oranje-Vereen. In den avond, om 8 uur, heeft de Chr. Oranje-Vereeniging een dankstond ge houden in de Gereformeerde Kerk. Dr. A. K. Krabbe hield een rede, terwijl de Zangvereeniglng „Zingt den Heer" eenige liederen zong onder leiding van den heer S. P. Visser. De heer C. J. de Koning bracht vier orgelnummers ten gehoore. De avond stond onder leiding van den voorzitter, den heer W. Kijne, terwijl de secretaris, de heer J. C. Baas, de bijeen komst sloot met dankgebed. De opkomst was groot. GEMEENTERAAD. De wethoudersbenocming - Een incident voor den Burgemeester - Benoeming Commissieleden. De nieuwe raad heeft gisteren vergaderd oaoer voorzitterschap van burgemeester Pont. De heer de Wreede was afwezig met kennisgeving. Toen de vereischte eeden waren afge legd (een legde de belofte af) hield do voorzitter een korte beschouwing over den toestand der gemeente en sprak het ver trouwen uit, dat de samenwerking met den nieuwen raad even prettig zal zijn als met den ouden raad. Het voorstel van den heer Paase om de raadsleden naar de fracties bij elkaar te doen plaats nemen, is afgestemd met drie stemmen voor, die der S.D. leden. De benoemingen hadden den volgenden uitslag: wethouders: de heeren Klaver en Vermeer, plaatsvervangende wethru 'ers de heeren Loerakker en Jansen. Gascommissie: Fijma, Goemans, Carlier en Kerkhoff. Waterleiding-commissie: Mathot en Car lier. Bad- en zweminrichting: Fijma, Jansen, Meskers en van Lierop. Openbare Werken: Meskers, Jansen, Kerk hoff en Paase. Werkverschaffing: Fijma, de Wreede, van de Loo en Goemans. Slachthuis: De Wreede, Carlier, Kerkhoff en Spilker. Pompstation Waterleiding: Vermeer, Mal hot en Carlier, plaatsvervangers Klaver, Spilker en Jansen. Idem voorzitter Vermeer en vice-voorzitter Mathot. Commissari'sen Electriciteitsbedrljf. hier bij deed zicli een zeer pijnlijk incident voor. De heer Paase stelde zijn candidatuur be schikbaar ten gunste van burgemeester Pont. Voor de stemming hielden de heeren een geheime vergadering, welke het gevolg had, dat de heer Paase zijn candidatuur handhaafde. Benoemd werden toen de heer Klaver, Paase, Vermeer, Loerakker en KATWITK. GEMEENTERAAD. De benoeming der wethouders - Benoeming diverse commissieleden. Gisteravond vergaderde de raad dezer gemeente. Burgemeester J. Schokking was voorzitter. Allereerst had de beëediging plaats van de nieuw gekozen raadsleden. Allen legden in handen van den voorzit ter de vereischte eeden af. De Burge meester wenschte de benoemde raadsleden hartelijk geluk en bracht een woord van dank aan de afgetreden en niet terug gekeerde leden. Spr. wees dan op de moeilijkheden van het raadslidmaatschap welke moeilijkheden steeds grooter wor den. En mocht er verschil van meening bestaan dan is zulks niet zoo erg als de zaken in goede samenwerking kunnen worden afgedaan. De waarneming van de publieke zaak geeft niet die waardeering waarop aanspraak mag worden gemaakt. Spr. doet een beroep op de leden om een vlotte wijze van afdoening der zaken te bewerkstelligen. Punt 2 was de benoeming van twee wethouders. Bij eerste stemming wordt gekozen als lste wethouder de heer J. Dubbeldam (aftr.) met 16 stemmen en 1 blanco. Bij de verkiezing van de 2de wethouder wordt gekozen de heer C. A. Veltkamp met 15 stemmen en 2 blanco. Belden nemen de benoeming onder dank aan. Volgde mededeeling van ingekomen stukken Van den heer C. van Tongeren is bericht ingekomen dat hij bedankt als lid van de commissie voor de bedrijven. (Ter verduidelijking dlene dat deze com missie in haar geheel is afgetreden dus ook de heer v. Tongeren doch dat in on derlinge bespreking wak besloten in de plaats van de heer v. Tongeren iemand anders te kiezen. Dit ter wille van de E. V. bij de verdeeling der verschillende functies.) Voorts verschillende stukken van Ged. Staten, houdende goedkeuring van in vo rige vergaderingen genomen raadsbeslui ten. Vervolgens mededeeling inzake de toe passing van art. 8 der Statuten van de Katwijksche Bouwvereeniging. Tot dus verre heerschte de opvatting, dat de door den Raad, op grond van art. 8 der Sta tuten van de Katwijksche Bouwvereeni ging te benoemen 2 leden van het bestuur dier vereeniging, raadsleden moesten zijn. in verband waarmee hij niet herkiezing als zoodanig, zij eveneens aftraden als lid van het bestuur. Blijkens een door B. en W. gedane nadere beschouwing van de bewoordingen van genoemde bepaling heeft voormelde opvatting ten onrechte bestaan. Wel behoort de benoeming van 2 bestuursleden tot de taak van den Raad, doch de verplichting bestaat daarbij niet, dat deze uit zijn midden moet plaats heb ben. De thans nog in het bestuur zitting hebbende door den raad aangewezen le den zijn de heeren P. Meerburg en J. van Duyn. B. en W. willen er de aandacht op gevestigd zien dat de leden van den raad die als zoodanig in de nieuwe zit tingsperiode niet meer terugkeeren, als lid van het bestuur der Bouwvereeniging zitting kunnen blijven houden. Na een op merking en een vraag door den heer P. Guyt waaruit men opmaakt dat deze zaak nog niet geheel juist is, wordt besloten dit punt aan te houden tot de volgende vergadering. Voorstellen inzake wijziging der veror dening, regelende de samenstelling en werkkring der commissie voor de bedrij ven, Grondbedrijf en Fabricage. In verband met de omstandigheid dat het aantal leden van den raad als gevolg van de uitkomsten der alg. 2de 10-Jaar- lljksche volkstelling met een tweetal is uit gebreid. komt het B. en W. wenschelijk voor, dat dienovereenkomstig het getal leden der commissi's van fabricage en voor het Grondbedrijf met twee. en die voor de gemeente met een lid wordt ver meerderd hetgeen B. en W. thans voor stellen en hetgeen z. h. st. wordt goed gekeurd. Alsdan hebben de verschillende benoe mingen plaats. Allereerst vier leden in de commissie voor de bedrijven. Gekozen worden de heeren J. Eijkelenboom. H. W. Grimbergen, P. Guyt en D. van Riessen. Dan vier leden ln de commissie van fa bricage. Gekozen de heeren M. v. d. Bent, J. van der Perk, J. Hueting en H. Parle- vllet. Dan vier leden ln de commissie voor het Grondbedrijf. Gekozen de heeren J. v. d. Perk, J. Hueting, H. Parlevliet en M. van der Bent. Vervolgens vier leden in de berghaven- commissie. Gekozen worden de heeren P. Guyt, J. Hueting, W. Kulk en D. Meer burg. Dan zes leden in de belasting-commls- ies. Hiervoor worden gekozen de heeren G. van Duyn Gz., H. W. Grimbergen, W. Kulk, H. Parlevliet, D. v. Riessen, A. van Rijn. Vervolgens benoeming van 3 leden voor het nazien van; a. de gemeenterekening 1930; b. de rekeningen van de bedrijven Gas- Water en Electriclteit 1930 en C. de rekeningen van het Grondbedrijf en Vleeschkeurlngsdlenst 1930. Gekozen wor den voor a.: M. v. d. Bent, G. v. Duyn en J. Eijkelenboom; Voor b.: M. v. d. Bent, J. Hueting en G. v. Duyn, en voor c.: H. W. Grimbergen, J. Eijkelenboom en G. van Duyn. Bij de rondvraag vraagt de heer v. Ton geren of B. en W. het zandspuiten door de N.Z.H.T. niet kan verbieden. De voorzit ter zegt dat thans voorwaarden zijn ge steld waardoor de hinder is weggenomen. De heer v. d. Zwan klaagt over den toe stand der straat ln de Nleuwsteeg en bij den hoek Callaoweg-Zeeweg. Heeft de aandacht van B. en W. Een der leden wijst op de gevaarlijke waterput bij „Callao". Zal in voorzien worden, aldus de voorzitter. Hierna volgde sluiting met gebed. KATWITK AAN ZEE. DE ORANJEFEESTEN. Een goed begin. Gisteren was het Oranjefeest voor de kinderen van de Gemeentebewaarschool en voor die van de Prinses Juliana Fröbel school in het gebouw van de Ambachts Teekenschool, dat door het bestuur wel willend was afgestaan, daar de Gemeen tezaal ditmaal voor de feestviering wegens schoonmaak niet disponibel was. Door de hoofden dier scholen, de da mes mevr. v. d. Burg en mej. Couvée was met de onderwijzeressen de groote zaal alleraardigst versierd. Het glanspunt voor de kleuters was het vertoonen der poppenkast van Bob Steffin uit Den Haag. De gebruikelijke tractaties bleven evenmin achterwege. Het was een schitterend geslaagd begin van den grooten feestdag van heden. Door Arie Haasnoot uit de Baljuw straat is bij de Geref. Kerk een lucht ballonnetje gevonden, dat, blijkens een aangehecht kaartje, opgelaten was te Muiderberg. Aan den afzender is dit kaartje met bericht van de vondst terug gezonden. De heer N., tijdelijk verblijvende in de E. A. Borgerstraat, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat uit zijn auto, die voor zijn woning stond, een wegenbelas- tingkaart en een triptiek zijn ontvreemd. NOORDWITK. GEMEENTERAAD. De Wethoudersbenoeming Aanwijzing commissieleden. Do raad dezer gemeente kwam gister middag in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van den burgemeester Na opening van de vergadering, volgde de beëediging van den nieuwen raad, waarna de voorzitter den nieuwen raadsleden eenige woorden van welkom toeriep. Hierop volgde' de verkiezing van twee nieuwe wethouders. In de vacature van Eeden, werd bij derde stemming verkozen de heer A. Meyer met 7 stemmen. De heer Alkemade Sr. verkreeg 6 stemmen (eerste st. Meyer 7 st.. Alkemade 6 st., v. d. Meer 2 st.; tweede stemming Meyer 7 st., Alkemde 6 st., v. d. Meer 2 st.). In de vacature v. d. Wiel werd de heer C. v. d. Wiel herkozen bij derde stemming met 7 st. De heer E. de Witt verkreeg 6 st., 2 st. blanco. (Ie stemming de heer v. d. Wiel 7 st.; de Witt 6 st.; Liefferink 2 st.; 2e stemming v. d. Wiel 7 st., de Witt 6 st., Liefferink 2 st.). Uit deze cijfers blijkt wel, dat de stem ming spannend is geweest. De beide ge kozenen namen hun benoeming aan. Hierop volgden de gebruikelijke gelukwenschen. Tot leder, der commissie voor't uitbreidingsplan werden herbenoemd de heeren Liefferink, Krau en v. d. Meer. Inzake de commissie van Buitengewone werken ontspint zich een korte discussie: wethouder v. d. Wiel zag gaarne dat zij zou worden omgezet in een commissie voor Openbare werken. De benoeming der leden wordt aangehouden. In de commissie voor de Bouwverordening worden de heeren Krau, Liefferink, den Hollander, v. d. Meer en de burgemeester als voorzitter herkozen verklaard. Tot leden der commissie voor de Personeelaange- legenheden worden gekozen de heer A. C. Meyer (voorzitter na loting wegens staken der stemmen en tot leden de heeren Caspers, Soeteman en van der Niet. Tijdens de rondvraag verzocht o.a. de heer Braun het „Langeveld'" wederom zoo spoedig mogelijk te verhuren, wanneer in Februari a.s. de huur afloopt. De heer Krau informeert naar de honoreering der overuren bij de politie. De voorzitter zegt, dat deze zaak in onderzoek is. Hierop ging de raad over in geheime zitting. RECLAME. 2820 Voor spotprijzen worden verkochtManufacturen, Gemaakte Goederen, Kousen en alle overgebleven Artikelen. Egmond en 3 blanco, zoodat beide aftre denden zijn herkozen. Onder dankbetuiging voor het in hen gestelde vertrouwen namen belde heeren hun benoeming aan. De voorzitter herinnerde aan de prettige samenwerking ln het college van B. en W. ondervonden en verwachtte wederom de zelfde medewerking en feliciteerde beide herkozen heeren. Benoemd werden in de eommlssiën voor het onderzoek der jaarlijksche begrooting en rekening; Groep I de heeren: A. T. Kraan, C. P. J. Paardekooper en Joh. Uittenbogaard. Groep II de heeren: T. van Egmond, C. Bakker, B. J. M. Kortmann en A. van Breda. Groep III de heeren: J. den Ouden, K. Simon Thomas, K. Kruizinga en mr. L, Spry. De notulen van de vorige vergadering, werden onveranderd vastgesteld. Hierna werden de ingekomen stukken behandeld. Het verzoek van N. J. Schoneveld, P. den Boer en A. Timmermans, resp. correspon denten van het „Leidsch Dagblad", „de Leidsche Couprant" en redacteur van „Ons Oegstgeest", om toezending van de raads stukken, voor de raadsvergadering, werd in handen gesteld van B, en W. om prae- advies. B. en W. deelden tenslotte mede. dat Ged. Staten de raadsbesluiten van 22 Juni en 7 Augustus j.l. hebben goedgekeurd. Deze medddeeling werd voor kennis geving aangenomen. De gemeentebegrooting 1932 werd den Raad aangeboden en in handen gesteld van de commissie. Bij de rondvraag dankte de heer Kort mann den voorzitter voor de bij de instal latie gesproken woorden. Hierna sluiting. Rijwleldief. Bij den rijwielhandelaar B vervoegde zich een „heer", die voorgaf bij de politie werkzaam te zijn en alhier een onderzoek had te doen en daarvoor een rijwiel wilde huren voor een uur. Tot nu toe is hij ech ter niet teruggekomen. De politie stelt een onderzoek in. Ter gelegenheid van het Oranjefeest i wordt morgenmiddag te 5'/= uur op het j A. S. C.-terrein alhier de jaarlijksche I bekerwedstrijd tusschen O. V. V. I en j S. C. O. I gespeeld. De steenen rustbank op den hoek Koninginnelaan en Julianalaan is door een vrachtauto, bestuurd door G. B„ bij het achteruit rijden stukgereden. Door ver zekering wordt de schade vergoed. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Installatie nieuwe leden. Wethoudersbenocming. Voorzitter burgemeester Van Gerrevink. Na opening van de vergadering werd door 11 leden in handen van den voor zitter de vereischte ambtseed en door 2 leden, de heeren Simon Thomas en Krul- singa, de ambtsbelofte afgelegd. In de eerste plaats wenschte daarna de voorzitter de heeren, die reeds deel uit maakten van den ouden Raad van harte geluk met hun herbenoeming, en in de tweede plaats bood spr. de nieuw gekozen leden zijn gelukwenschen aan en riep hun daarbij, in de vertegenwoordigende ver gadering der gemeente, als vertrouwens mannen der burgerij gaarne welkom toe. In welgekozen woorden wees de voorzit ter op den ernst van den afgelegden ambtseed of ambtsbelofte en op de grond stelling dat ieder lid van den Raad de ge- heele gemeente vertegenwoordigt en niet een gedeelte, bepaalde groep, partij of persoon. Hierna werd aan de orde gesteld: de verkiezing van wethouders. Bij de eerste stemming werden uitge bracht: 10 stemmen op den heer H. W. Rubenkamp (aftr.) en 3 blanco. Bij de tweede stemming werden uitgebracht: 7 stemmen op den heer N. Zandbergen (aftr.), 3 stemmen op den heer T. van RITNSBURG. GEMEENTERAAD. Installatie nieuwe leden. Wethoudersbenocming. De raad dezer gemeente kwam gister avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was burgemeester Bosschieter. De voorzitter opende de vergadering met gebed. Op een vraag van den voorzitter gaven alle leden te kennen aan het afleggen van den eed de voorkeur te geven boven het afleggen van de belofte. Hierop legden de leden in handen van den voorzitter de vereischte eeden af. Na afloop hiervan heette de voorzitter de nieuwbenoemde leden welkom, en wenschte hen geluk met het door de kie zers in hen gestelde vertrouwen. Al veran dert ook de samenstelling van den raad, spr. hoopte, dat tot welke partij of tot welke groep de leden ook behooren, allen hun taak zoodanig zullen opvatten, dat het algemeen belang bij allen voorstaat. Overgegaan werd tot benoeming van twee wethouders. Ter vergemakkelijking van de stemming, verzoekt dr. H. G. Jonker op hem geen stemmen uit te brengen, daar hij geen benoeming zal aanvaarden. In de vacture J. v. Klaveren werden uitgebracht: op C. D. v. d. Vijver 5 stem men, K. v. Delft 4 stemmen, D. Knijf 1 stem, van onwaarde 1 stem. Bij 2e stemming werden uitgebracht op: C. D. v. d. Vijver 6 stemmen, K. v. Delft 4 stemmen, D. Knijff 1 stem, zoodat be noemd is de heer C. D. v. d. Vijver. In de vacture S. Schoneveld werden uit gebracht op den aftredende 10 stemmen en op den heer T. Kralt 1 stem, zoodat herbenoemd Is de heer S. Schoneveld. Beiden namen de benoeming aan. waarna de voorzitter hen gelukwenschte en de wensch uitsprak op een prettige samen werking. De heer T. Kralt sprak den wensch uit, dat het college van B. en W. spoedig den raad een helder overzicht zal geven van den financleelen toestand, waarin de ge meente verkeert, met name een opgave van de vaste jaarlijksche rentelast en van de verplichte Jaarlijksche aflossingen, dit om, bij het aangaan van nieuwe geldlee- ningen na te kunnen gaan. of de schul denlast vermeerdert of vermindert. Dit zal de taak van den raad bij vele beslis singen gemakkelijker maken. Verder hoopte spr.. dat de verstandhouding ten raadhuize en ln het college van B. en W. steeds goed moge zijn. De voorzitter hoopte, dat de wenschen van den heer T. Kralt in vervulling mogen gaan. Ingekomen was een schrijven van den heer J. v. Klaveren, waarin deze verzoekt, ontslag als ambtenaar van den burger lijken stand. De voorzitter stelde voor den heer J. v. Klaveren eervol ontslag te verleenen, welk voorstel z. h. st. werd aangenomen. Overgegaan werd tot de benoeming van een ambtenaar van den burgerlijken stand. Uitgebracht werden: op den heer T. Kralt I stem, op den heer S. Schoneveld 7 stem men, op den heer v. d. Gugten 1 stem en op den heer C. D. v. d. Vijver 2 stemmen, zoodat benoemd is de heer S. Schoneveld, die zijn benoeming aannam. Aan de orde kwam vaststelling van de rekeningen over 1930 van de bedrijven. Namens de commissie trad als rappor teur op de heer W. L. v. d. Gugten, die namens de commissie verzoekt te mogen vernemen, welke rente de reserve van de bedrijven opbrengt. De voorzitter antwoordde, dat de bedrij ven in rekening-courant staan met de ge meente, die een rente vergoedt van 3 °/o. De heer v. d. Gugten adviseerde hierna, namens de commissie, de rekeningen goed te keuren. Hiertoe werd z. h. s. besloten. Hierop volgde vaststelling van de ge meenterekening 1930. De heer K. v. Delft stelde namens de commissie, die de rekening heeft nagezien, eenige vragen, naar aanleiding waarvan B. en W. toezegden, te zullen overwegen, of aanschaffing van een nieuwe auto, ge zien de hooge reparatiekosten bij de oude, wenschelijk is, levering van zand of het verrichten van rij-werk alleen te doen geschieden op een door den gemeente- opzichter geteekende bon, en bij zand- levering steeds de kubieke maat te ver melden, opdat de prijzen kunnen worden nagegaan. Verder werd aanmerking gemaakt op het groote verschil tusschen raming van vele posten en de werkelijk gedane uitgaven. De voorzitter en de belde wethouders lichtten een en ander nader toe. Ook thans adviseerde de commissie tot het goedkeuren van de rekening, waartoe z. h. st. besloten werd. Benoemd moesten worden twee leden van de commissie van de bedrijven, waar- van het derde lid door B. en W. benoemd I wordt. I Dr. H. G. Jonker verliet hierbij de ver- gadering. Uitgebracht werden op dr. H. G. Jonker 10 stemmen, zoodat deze met aigemeene stemmen is herkozen. In de vacature G. v. Delft werden uit- gebracht op den heer G. v. Delft 9 stem men en op den heer T. Kralt 1 stem, zoo- I dat eerstgenoemde benoemd is. I Aan het eind der agenda gekomen, richtte de voorzitter een woord van dank tot de leden van de commissies voor het nazien der diverse rekeningen. Rondvraag. - De heer v. d. Gugten deelde mede, met genoegen te hebben ge constateerd, dat met zijn verzoek tot het plaatsen van waarschuwingsborden bij de scholen rekening is gehouden en daaraan gevolg is gegeven. Spr. vroeg echter, of het prikkeldraad, dat in strijd met de politie verordening op sommige plaatsen voor afscheiding werd gebezigd, reeds ver wilderd is. De voorzitter antwoordde, dat dit nog niet het geval is, doch spr. hoopte dat ook daaraan spoedig zal zijn voldaan. De heer J. den Haan wees er bij her haling op. dat het brugopenen bij de Langevaart gevaarlijk is, omdat geen ket ting wordt gespannen. Voorts beval spr. het verstrekken van een roode vlag aan. De voorzitter deelde mede. dat oo ge noemd gevaar reeds meerdere malen is gewezen. Voorts verzocht spr. dergelijke klachten niet uit te stellen, maar deze direct kenbaar te maken, opdat er des te eerder in kan worden voorzien. Hierna sluiting. Hedenavond zal op de Koestraatbrug een muziekuitvoering worden gegeven door de Muziekvereeniging van Katwijk aan den Rijn. RECLAME. bij verkoudheden en rheumatfek Weiger namaak en iet er op dal op elke tablet hel woord "Bayer" staal. Prils 75 ets. 2797 A. te B. Het arbeidsloon zal aan de kinderen uitgekeerd moeten worden. De kinderen moeten uitsluitend voor zien in het onderhoud der ouders. De ouders kunnen een uitspraak van den rechter uitlokken ten aanzien van de kinderen, die niet willen bijdragen voor het onderhoud. De broers en zusters kunnen niet ge dwongen worden voor de verpleegde kin deren bij te dragen. Een minnelijke schikking in de door u bedoelde aangelegenheid verdient natuur lijk verreweg de voorkeur. 3—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11