Schuttersveld KONINGINNEFEEST AGENDA. VISSCHERM-RF.RICHTFN. Maandag 31 Aug. 2 uur n.m. UIT DE OMSTREKEN. RADIO-PROGRAMMA. HEDEN: Tentoonstelling R.K. Avondteekenschool Steenschuur 15. 910 uur nam. Zaterdag. Tentoonstelling R.K. Avondteekenschool Steenschuur 15 26 uur nam. Zondag. Tentoonstelling R.K. Avondteekenschool Steenschuur 15. 124 uur nam. Dagelijks. „Casino-bioscoop" Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. „De brand in de opera". Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en famllie-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg. Bioscoop- en Variëté-voorstelllngen. Dagelijks te 8 u. „Walzerparadies" en „In het oude Land der Azteken". 's Woensdags en 's Zaterdags matinee te 2 uur. „Trlanon-Theater", Breestr.: Bioscoop- en Variëtê-voorstelllngen. Dagelijks te 8 u. „City-llghts" en „De blauwe express". 's Woensdags en 's Zaterdags familiema- tinée. Woensdags Inst. v. Praeventleve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m. Inen ting tegen diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 710 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der auotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Aug. a s. waargenomen door de apotheken. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171. telef. 502 en D. J. v. Driesum, Mare 76, telel. 406. ENGELAND. Labour tegen de regcering - Amerikaansche en Fransche leening in orde gekomen - De komst van Gandhi. De algemeene raad van het vakvereeni- glngscongres en het dagelijksch bestuur van de arbeiderspartij, hebben een manl iest uitgevaardigd, waarin zij verklaren dat de nieuwe regeering krachtig moet worden bestreden, zoowel in het Parlement als door een actie alom in den lande. Bij de gister gehouden bijeenkomst was ook de commissie van advies uit de ver tegenwoordigers van de arbeiderspartij in het parlement. In het manliest aan het volk, wordt dit opgewekt zich bij de arbeidersbeweging aan te sluiten „ter verdediging van de ware nationale belangen en tot een doeltref- lende poging om tot een betere samen leving te komen." Voorts wordt in het manifest betoogd, dat de ware oorzaken van de flnancieele crisis niet in het openbaar zijn toegelicht. De nationale regeering wordt beschre ven als een regeering van leden, die han delen zonder daartoe een mandaat van het volk te hebben gekregen. De regeering zoo wordt verder ver klaard doet een aanval op den levens standaard van de arbeiders, teneinde een toestand te bestrijden die veroorzaakt Is door een politiek van particuliere bankbe- langen, welke politiek zich onttrekt aan de openbare controle. „Er wordt gepoogd de sociale politiek der natie omver te gooien. Dit geschiedt niet, omdat de natio nale hulpbronnen plotseling zouden zijn verminderd of omdat de natie niet in staat zou zijn te zorgen voor haar werk- loozen, evenmin omdat de begrooting niet sluitend zou kunnen worden gemaakt, maar in de allereerste plaats omdat de flnancieele belangen hebben uitgemaakt, dat Engeland een slecht voorbeeld geeft aan andere landen, door belastingen op te leggen aan de rijken, om te voorzien in de behoeften van de armen." Het bestuur van de mijnwerkersfederatie heeft een bijzondere vergadering gehou den, waarin het tot het besluit gekomen Is, unaniem de houding van den vakver- eenigingsraad en van de Labourpartij in hun oppositie tegen de nieuwe regeering te steunen. Naar officieus verluidt, zullen de Ameri kaansche bankiers onder leiding van Mor gan Engeland een crediet verleenen van 60 millioen pond, terwijl Frankrijk 90 mil- lioen pond zal fourneeren. Het kabinet heeft beslist, dat de offi- cieele mededeelingen van het kabinet aan het publiek door den eerste-minlster die nen te geschieden. Zoolang het nationale kabinet aan het bewind blijft, zullen de andere ministers geen redevoeringen hou den buiten het parlement. De Amerlk. minister van staat Stimson heeft gisteren een onderhoud gehad met Mc Donald en scheepte zich heden in op de .Leviathan", om naar New-York terug te keeren. Gandhi, die morgen te Bombay scheep zal gaan naar Londen, is gistermiddag uit Simla vertrokken. Ondanks den stortregen waren duizenden bij het station aanwezig om hem vaarwel te zeggen. Gandhi wordt om. vergezeld door zijn zoon Devadas Gandhi en de Engelsche mej. Slade, die sinds jaren een enthousiast discipel van hem is. Een nieuwe overeenkomst tusschen Gandhi en den onderkoning is nog onver wacht tot stand gekomen, nadat men een dag lang onderhandeld had en vrijwel de hoop had opgegeven. -O HONGARIJE. De regeeringsverklaring van het nieuwe kabinet. De nieuwe premier, graaf Julius Ka- rolyi, heeft gisteren in het parlement do regeeringsverklaring afgelegd. Toen de ministers de zittingzaal bin nenkwamen, werden zij door de rechtsche afgevaardigden met gejuich begroet, ter wijl de burgerlijke oppositie zweeg en de socialisten interrumpeerden. Graaf Karolyl verklaarde, dat de regee ring tot taak had, het land uit de poli tieke en economische moeilijkheden te voeren en den heerschenden nood te ver minderen. De voornaamste taak is bezuiniging, en deze zal doorgevoerd moeten worden, zon der echter overwegingen van menschelijk- heid uit het oog te verliezen. De regeering heeft de taak, de blnnen- landsche orde te handhaven, niet door ruw geweld, maar door het uit den weg ruimen van de oorzaken van eventueele storingen. Voor de binnenlandsche politiek had de regeering geen program, aangezien zij zich voorloopig slechts wilde bemoeien met het oplossen van economische kwes ties. De regeering staat op christelijk-natio- nalen grondslag en in confessioneel op zicht kende zij geen onderscheid. Ten aanzien van de buitenlandsche po litiek wees graaf Karolyl erop, dat nog eenige jaren geleden Hongarije een soort kerker was, en dat het land eerst door het optreden van graaf Bethlen uit zijn isolement werd bevrijd. De poort naar Europa heeft zich geopend. Thans heeft Hongarije belangrijke en oprechte vrien den. In de eerste plaats moest Italië ge noemd worden. Bij deze woorden komen er van de ban ken der socialisten luide interrupties. O.a. wordt er geroepen: „Weg met Mus solini". De vriendschap van Italië richt zich echter niet tegen een derde land. Graaf Karolyi herinnerde voorts aan de goede betrekkingen met Dultschland en aan do hulp. door middel van leeningen, die Frankrijk Hongarije had geboden. Ook met Oostenrijk bestaan uitsteken de politieke en economische betrekkingen. Interessant was nog een passage uit de rede waarin gezegd werd, dat de aanhan gig zijnde economische onderhandelingen met Tsjecho-Slowakije waarschijnlijk tot beëindiging van de toloorlog zouden voe ren. Ook de economische betrekkingen tus schen Hongarije en de staten van de kleine entente zijn goed, doch de politieke betrekkingen lieten hier en daar nog wel eens iets te wenschen over. In Hongarije denkt echter niemand er aan, door andere dan vreedzame midde len te probeeren hier verademing in te brengen Graaf Karolyi sprak aan het slot van zijn rede de hoop uit dat Hongarije er in slagen zou met behulp van vreedzame middelen zijn doel te bereiken. Met Mussolini wisselde graaf Karolyl hartelijke telegrammen. De oppositie, speciaal de soc.-democra- ten, hield felle redevoeringen tegen de regeeringsverklaring, waarbij het tot enkele kleine incidenten kwam. o PORTUGAL. De opstand nog niet bedwongen. In tegenstelling met de eerste berichten blijkt de regeering den toestand toch niet zoo vlug baas te zijn geweest. Volgens berichten van de Spaansch- Portugeesche grens vonden gisteren op nieuw gevechten plaats in de stad Lissa bon tusschen de regeeringstroeoen en op standelingen. waarbij het aan de Iaatsten gelukte twee kazernes te verwoesten. De treinen naar Lissabon kunnen de stad niet bereiken en blijven op een 10 K.M. van de hoofdstad liggend station staan. Ook in het Noorden van Portugal vinden gevechten plaats, vooral te Coimbra, Oporto en Seduval. In tegenspraak met andersluidende be richten moeten de insurgenten belangrijke successen hebben geboekt. De Spaansche Minister van Buitenlandsche Zaken deelt mede. dat in de onmiddellijke nabijheid van het Spaansche Gezantschap te Lissa bon hevige gevechten hebben plaats ge vonden. De leden van het Spaansche Ge zantschap zochten hun toevlucht in het gebouw van het Engelsche gezantschap. Een 500 opstandelingen zijn gearresteerd Onder de gearresteerden bevindt zich een deel van de Lissabonsche brandweer en de marine vliegtulgafdeellng van Alherca. Bij bombardeering van Almada door op standige vliegers zijn 4 burgers gedood en verscheidene gewond. Een aantal opstandelingen, onder an deren kolonel Riberio, luitenant Carmona en de zee-officier Sebastiao Costa, zijn gevlucht. Een van de vliegtuigen moest te Alcazar een noodlanding maken. De in zittenden werden gearresteerd; een ander Portugeesch vliegtuig is te Huelva aange komen en door de Spaansche autoriteiten geïnterneerd. De opstand is ontstaan naar aanleiding van het feit dat de salarissen van een aantal officieren verlaagd waren. ZUID-SLAVIE. Incident in een Bulgaarsch-Servisehe Commissie. In de Bulgaarsch-Servisehe commissie voor de uitwisseling van grensgoederen ontstond gisteren een incident, dat tot hel, afbreken der onderhandelingen voerde. Er ontstond tusschen de vertegenwoordigers der beide landen nl. een meeningsverschil over de interpretatie van de aan de on derhandelingen ten grondslag liggende overeenkomst. Bodanowitsj. de secretaris van de Zuidslavische delegatie, gaf bij de woordenwisseling, die hiervan het gevolg was, een lid van de Bulgaarsche delegatie eenige oorvijgen. De onderhandelingen werden daarop afgebroken. POLEN. Het wcrkloosheidvraagstuk. De Poolsche regeering heeft besloten een commissie te benoemen ter bestudeering van het vraagstuk der werkloosheid. Deze commissie zal bestaan uit vertegenwoor digers der arbeidsorganisaties, der regee ring en van het parlement. Haar voor naamste taak is hulpmaatregelen te be ramen voor den a.s. winter, voor welk doel bijzondere middelen door den staat ter beschikking zullen worden gesteld, die daartoe o.a. een extra inkomstenbelasting wil heffen. IJMUIDEN, 28 Aug, 1931. VISCHPRIJZEN Tarbot per K.G. f. 21.80. Griet per kist van 50 K.G. f. 70—25.50. Tongen per K.G. f. 2.902.30. Zetschol per kist van 50 K.G. f. 3829.50. Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.315.20. Bot per kist van 50 K.G. f. 4.804. Schar per kist van 50 K.G. f16.50. Vleeten per stuk f3.40—2.20. Pie terman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 25.5013 Middel Schelvisch per kist van 50 K.G f. 39.50. Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 23.50—18. Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 13.50 5 40. Gullen per kist van 50 K.G. f. 24.50 5.70. Wijting per kist van 50 K.G. f. 3.60. Makreel per kist van 50 K.G. f. 1918. Aangekomen de stoomtrawlers: IJM 108 met f. 3854; IJM. 88 met f. 1762; IJM. 50 met f. 1316 besomming; de IJM. 266 met 36 last; IJM. 268 met 28 last; IJM. 501 met 28 last pekelharing; en de loggers KW. 26 met 412 kantjes', en de KW. 97 met 514 kantjes. RECLAME. De voorverkoop heeft plaats op ZATERDAG 29 AUG. van 35 uur in de vestibule der Stadsgehoorzaal. Ouders van deelnemende kinderen kunnen op vertoon van hun kaart toegangsbew. bekomen tegen gered, prijs van 10 ct. per plaats. 2528 Voor bijzonderheden zie Feestpro gramma. LISSE. GEMEENTERAAD (Vervolg). Bespreking Ambtenarenreglement Discussie met den Voorzitter Afscheid Raadsleden*' Vervolgens kwam aan de orde de be spreking van het Ambtenarenreglement. De heer Segers deelt mede, dat hij geen kans zag, om dit lijvig reglement grondig te bestudeeren. Gaarne zag hij, dat het aangenomen werd, zooals het daar ligt, en dat er een Commissie wordt benoemd die in de komende maanden dit reglement be studeerde. De Voorzitter zegt, dat hij zich hiermede onmogelijk kan vereenigen. B. en W. heb ben er grondige studie van gemaakt. Om dit werk nu bij wijze van fictie vast te stellen, daarvoor acht spreker zijn werk te lief. De heer Noorlandt bevreemdt het, dat dit concept-reglement reeds direct in druk verschenen is. Over deze opmerking toonde de Burgem. zich zeer ontstemd. Daar steekt niets achter. Het is slechts een drukproef. Alle veranderingen kunnen nog worden aangebracht. Spreker acht dit voor hem onaangename opmerkingen. De heer Noor- landt trekt hierop zijn aanmerkingen in. De heer Noorlandt zegt voorts, dat hij van den Voorzitter gehoord heeft, dat bij de samenstelling van dit reglement over leg gepleegd is met de organisaties. Hij heeft echter vernomen dat de organisaties zich beklagen, dat er met hun wenschen geen rekening is gehouden. Hij stelt voor het reglement aan te houden, terug te zenden naar de Sociale Commissie en de organisaties nogmaals te hooren en de ingediende amendementen nader te over wegen. De voorzitter protesteerde hier heftig tegen. De klacht over te weinig overleg had tot B. en W. gericht moeten worden. Dit reglement regelt de rechtspositie van het gemeentepersoneel. Spr. heeft ver trouwen in de bevolking. Raad en Wet houders. Het gaat niet aan. minder ver trouwen te hebben in het Gemeentebe stuur dan in de organisaties. Wij zijn minstens even belangeloos! Bij de samen stelling is met zorg voor de belangen van het Gemeentepersoneel gewaakt. Spr. is tegen terugzending. Hierna voert weth. Warmerdam het woord. Spr. had eerder een danktoon van de organisaties verwacht en had gaarne gezien, dat een eeresaluut was gebracht aan den samensteller, den burgemeester. Spr. zegt, dat de ingediende amendemen ten tot in den breede door B. en W. zijn behandeld. Hij spreekt den wensch uit dat de vakorganisaties zich wat hooger op zullen voeren dan tot deze pietluttighe den. Spr. kan niet nalaten van deze plaats den Burgemeester dank te brengen voor zijn serieus werk. De heer C. Schrama is er van overtuigd, dat de positie van het Gemeentepersoneel in dit reglement gewaarborgd is. Spr. heeft echter enkele opmerkingen, b.v. over den 8'/;-urigen werkdag en den vrijen Zaterdagmiddag De heer A. H Schrama zeide, dat de Soc. Commissie gehoopt had dat het ge meentebestuur accoord ging met de Bon den. De voorz maar wie bestuurt dan toch de gemeente, het gemeentebestuur of de Bonden? De heer Schrama vraagt zich echter af, waarom of er verschil van meening is tusschen Gemeentebestuur en de Bonden, Het schijnt spr. dat inderdaad geen over eenstemming is. Weth. Warmerdam geraakte in vuur en zeide, dat als er dan alleen overeeenstem- ming is, als B. en W. het heft uit handen geven, aan de organisaties, hij dan gaarne zag. dat een ander op zijn zetel wilde plaats nemen. Het reglement is met de Bonden uitvoerig besproken. Daarna heb ben B. en W. een eigen opinie gevormd. In dit stuk werk is zooveel loyaal werk neergelegd, dat op deze kleine dingen niet zooveel nadruk had moeten worden ge legd. Bij de behandeling zal men eerder van al te loyaal spreken. De heer A. H. Schrama komt dan tot de conclusie, dat de vrijgestelde van den Bond niet fair is geweest. De heer Segers wenscht de verantwoordelijkheid te aan vaarden. doch dan ook te varen op eigen compas. Spr. heeft geen tijd gehad om het te bestudeeren. De heer Noorlandt hand haaft zijn voorstel. De voorzitter hoopt dat weinigen het zullen steunen. In stem ming gebracht zijnde wordt het verworpen Vóór stemden de heeren Noorlandt. A. H. Schrama en v. Kesteren. Vervolgens werd het reglement artikels- gewijze behandeld. Het zou te ver voeren alle besprekingen weer te geven. De heer Segers maakte opmerkingen die getuigden van een helderen blik. De burgemeester bracht hem dan ook dank voor zijn vluch tige doch serieuze bestudeering. Het reglement werd na wijzigingen aange- nc men. Door den directeur van het gasbedrijf was een rapport ingediend voor betere gas-straatverlichting. Dit rapport was door B. en W. aangehouden in verband met de plannen ter verbetering van de electrische straatverlichting. Deze laten echter nog eenigen tijd op zich wachten. In het rapport is echter met de verlich ting rekening gehouden. Nagenoeg in alle straten waar gasver lichting is. worden er lantaarns bijge plaatst. In totaal zullen er 31 gaslantaarns bijgeplaatst worden. In de Veldhorststraat zal een proef worden genomen met lan taarns voorzien van boogarmen, waardoor het licht meer op het midden van de straat vallen kan. Een proef die voor de Veldhorststraat een groote verbetering zal beteekenen! Deze uitbreiding kost de ge meente f. 2000, terwijl de jaarlijksche ex ploitatie f. 1500 bedragen zal. Na eenige bespreking werd het rapport aangenomen. Van de zijde van B. en W. kwam een voorstel ter tafel, om van den heer Schuts op de hoek van den Kanaalstraat een stukje grond over te nemen ter verbree ding van den hoek KanaalstraatHeere- weg. Het hoekhuis wordt daar schuinsweg afgebroken. De heer Schuts zal het Pand verfraaien door er winkelramen te plaat sen. Ontegenzeggelijk zal deze hoek, een der mooiste van het dorp er in aanzien zeer bij winnen. De heer A. H. Schrama vindt de ver betering wel duur, doch op zijn plaats. De heer Segers acht de prijs onverantwoorde lijk. Lisse is per slot van de rekening toch maar een „boerendorp" en neemt met dit voorstel al allures aan van een stad als Londen! Toch werd het voorstel aangenomen. Tegen stemden de heeren Segers. Noor landt en Langeveld. Tobbetje steken voor Jongens: 1. Jac. de Winter, 2. J. van den Nouland, 3. P. Bier man, 4. W. Werkhoven, 5. P. van der Hulst. Ringrijdën per fiets voor meisjes: 1. Alie van der Voorn, 2. A. van den Berg, 3. Cath. Does, 4. Marie de Groot. Ringrijdën per fiets voor heeren: 1. c. Warmerdam, 2. E. Spierenburg, 3. L. van Zanten, 4. B. van Velzen. Schortknoopen voor vrouwen: 1. Mej. van Schie, 2. Mej. van Velzen, 3. Mej. Ruijgrok, 4. Mej. Koppen. Tonknuppelen le ton: 1. J. C. van Werk hoven, 2. W. van Kampen; 2e ton: 1. c. Bakker, 2. G. Hekker. Touwtrekken: 1. C. van Werkhoven Bzn., 2. B. de Groot, 3. C. Boere, 4. Jac. Hooger- vorst. Etalagewedstrijd: 1. M. Jansen, 2. K. Huijts, 3. A. Lemmers, 4. A. Bergman. Een eervolle vermelding ontvingen de heeren Olijkan, Heerings, de Jong en Angevaren. De prijzen bestonden uit luxe- en huis houdelijke voorwerpen en voor de kinderen uit speelgoed. Geslaagd te den Haag voor het examen hoofdacte de heer P. L. J. Prins alhier. ———o VOORSCHOTEN. Raadsagenda. Dinsdagavond 8 uur vergadert de raad dezer gemeente ter behandeling van: 1. Beëediging nieuw-benoemde raads leden. 2. Verkiezing van Wethouders. 3. Aanbieding der Gemeentebegrooting. 4. Voorstel tot wijziging van het uit breidingsplan. In deze laatste zitting van den ouden Raad, bracht de Voorzitter dank voor het opbouwende werk door den Raad verricht. In het bijzonder richtte spr. zich tot de heeren Sobels en Kuipers, die niet meer in den nieuwen raad terugkeeren en dankte hen voor hun trouwen arbeid. Het spijt spr. dat de Vrijheidsbond niet meer ver tegenwoordigd zal zijn. Hierna een korte rondvraag, waarna ge heime zitting. Loop der bevolking. Gevestigd: J. B. Schelfhout, gekomen van Herwen en Aerdt, Kanaalstraat 266; H. Doezie, gek. v. Velsen, Heereweg 447 N. F. F. de Mooij, gek. v. Hazerswoude, van der Veldstraat 31; L. A. Feldberg, gek. v. Oudenbosch, Heereweg 462; J. A. Groot, gek. v. Oudenbosch, Heereweg 462; Mej. C. C. Scheele, gek. v. Haarlemmermeer, Heereweg 353. Vertrokken: Mej. W. Roode. vertrokken naar Hillegom; J. Berbee en gezin, naar Sassenheim; Mej. W. H. Schoone, naar Leiden; Mej. M. J. v. d. Reep, naar Hille gom; Mej. C. W. v. Zoen. naar Sassen heim; J. v. Eekelen, naar Rotterdam; E. W. A. Brands, naar Rotterdam. o VOORHOUT. DE VOORTZETTING DER ORANJEFEESTEN. Uitslagen der Volksspelen. Was het weer den eersten dag goed te noemen, voor gisteren beloofde het nog iets meer! Want toen de leden van de feestcommissie om ongeveer 9 uur, na een welverdiende rust weder bijeen kwamen koesterde ons dorp zich in een heerlijk zonnetje. Om half 10 uur zou het Ring rijdën voor heer en dame per tilbury plaats vinden en al spoedig klepperden dan ook de paarden lustig over de gebltumeerde Hoofdstraat naar het Boerhaavekwartler, waar het spel gehouden zou worden. Menige tilbury was aardig versierd en het ringsteken liep vlot van stapel. Vele feest gangers waren bij dit traditloneele spel aanwezig en de gelukkige winnaars hadden menige toejuiching in ontvangst te nemen. Het tobbetje steken voor gehuwde mannen en ruiter te paard trok ook veel belang stelling. Het was een koddig gezicht te zien hoe sommige deelnemers zich met de handen trachten te beschermen tegen het vallende water, welke pogingen natuurlijk niets hielpen. Bij het Ruiter te paard is dikwijls ook onbedaarlijk gelachen, om de vreemde houdingen die werden aangeno men voordat men definitief „verslagen" was. Het hier voor het eerst op het pro gramma voorkomende „Schortknoopen" voor vrouwen mocht zich ook verheugen in een talrijk publiek en ook daarom is har telijk gelachen! Des avonds werd wederom vroolijk feest gevierd, de luchtschommel en zweefmolen trokken veel publiek, terwijl soms het dansen in de café's niet mogelijk was van wege de talrijke aanwezigen. De evenals voorgaande jaren gehouden etalagewed strijd mag ook schitterend geslaagd hee- ten. De winkeliers hebben hun beste been tje voorgezet en zij die nog meenden dat er in Voorhout niet van alles te koop is, zullen bij het bezichtigen van de diverse uitstallingen wel tot andere gedachten zijn gekomen. De etalages waren ook dit jaar weer bijzonder goed, zoodat de commissie (welke uit deskundigen bestond) behalve de voor dezen wedstrijd bestemde prijzen, eenige eervolle vermeldingen heeft toege kend. Het feest heeft een ordelijk verloop gehad en onze gemeente kan met genoe gen terug zien op deze heerlijke dagen, terwijl een woord van lof aan het bestuur der Oranjevefeeniging wel op haar plaats is. De uitslagen van de gehouden volsspelen tijdens de Oranjefeesten luiden als volgt: Versieringen bij den kinderoptocht: 1. W. Borst, 2. C. van Werkhoven, 3. Corry Prins, 4. J. Marijt, 5. Eichel Sehulte, 6. Hans Sehulte, 7. Nelly Prins. 8. B. Vester. Prijsbiljarten: 1. C. Bakker, 2. A. H. de Bekker, 3. J Angevaren. 4. C. van Werkhoven. Ringrijdën voor auto's (dames): 1. Mej. C. Prins. 2. Mej. C. Verdegaal; (heeren): 1. H. Verdegaal, 2. H. van der Laan. Muiltje loopen: 1. Betje Bax, 2. Willy van Schalk, 3. Rie van den Nouland. Tobbetje steken: 1. C. Bakker. 2. C. Kraakman, 3. Joh. Lakeman. 4. A. van der Linden. Ruiter te paard: 1. P. de Haan, 2. J. van Dijk, 3. H. van der Laan. Fietsrijden op de plank: 1. Jac. de Win ter, 2. K. Heuren. 3. Th. Zoet. Klompjeslaan: 1. L. van der Vlugt, 2. A. Jonker, 3. C. de Groot, 4. Piet Bakker. Tobbetjekruien: 1. An Warmerdam. 2. Miet van den Nouland. 3. Cor van den Burg. Ringrijdën per Tilbury (dames): 1. Mej. M. van Duivenvoorde, 2. Mej. J. Warmer dam; (heeren) 1. J. Oudenwater, 2. B. van der' Hulst. Versierde rijwielen: 1. Bert. Vester. ZEVENHOVEN. Alhier zal dit jaar geen Koninginne- feest gevierd worden. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. VOOR ZATERDAG 29 AUGUSTUS. Hilversum, 1875 M. Uitsl. VAR A-Uitzen ding. 6.457.00: Gymnastiek 7.307.45; Gymnastiek 8.01Gramofoonpl. 10.00 VPRO-Morgenwij ding 10.15: Concert. VARA-Septet. Wladimlr Pique Trio. Spre ker: C. Lammers 12.01: Concert. VARA- Septet. Gramofoonpl. 2.01: P. K. Pol derman: „De filmdienst van het insti tuut" 2.15: Concert VARA-Mandoline- Ensemble. Ellze de Haas (zang), Joh. Jong (piano) 3.00: Onthulling van het Do- mela Nieuwenhuis-monument op het Nassauplein, Amsterdam. Toespraak, or kest en koor 4.00: Vervolg Mandoline Ensemble o. 1. v. Joh. B. Kok 4.30: Zang en Piano, resp. Elize de Haas en Joh. Jong 4.45: S.D.A.P.-KwartiertJe 5.00: Gra mofoonpl. 5.05: O. v. Tussenbroek: Rei zen en Trekken 5.35: Concert. VARA- Septet 6.30: Literair halfuur door A. M. de Jong 7.15: Vervolg concert 7.45: VARA-Varia 7.50: Bestuursmeaedeelin- gen 8.00: Concert. VARA-Orkest -t- 8.30: Concert. Vocaal kwartet 9.00: Tèun de Klepperman 9.15: Vervolg concert 9.45: Vervolg zang door vocaal kwartet 10.05: Persber. en voetbalmededeelingen 10.15: Vervolg Orkestconcert 11.00 Gra- mofoonplaten 12.00: Sluiting. Huizen, 298 M. Uitsl. KRO-Uitzendlng - 8.00—9.15: Gramofoonpl. 10.00—11.30: Gramofoonpl. 11.3012.00: Godsdien stig halfuurtje 12.0112.15: Politieber. 12.151.45 Concert. KRO-Sextet 1.45 1.50: Postduiven-berichten 1.503.00: Gramofoonpl. 3.004.30: Kinderuurtje 4.455.00: Gramofoonpl. 5.00—6.00: Concert KRO-Kunst-Ensemble 6.01— 615: Nieuwsber. in Esperanto 6.156.35 Journal, weekoverzich door P. de Waart 6.357.00: KRO-Kunst Ensemble 7.007.25: Father L. Burgman: Alledaag- sche zaken in het Missieland 7.257.45: Politieber. 7.458.00: Sportpraatje 8.00: Concert KRO. Salon Orkest 8.45: Humor. Solokwartet „De Hooge Q." 9.00 Nieuwsber. 9.15: Vervolg Orkestconcert 10.00: „De Hooge Q" 10.30: Vervolg Orkestconcert 11.0012.00: Gramofoon- platen. Daventry, 1554.4 M. 10.35: Morgen wijding 1.202.20: Orkestconcert 3.50 Orkestconcert. F. Lake (tenor) 5.05: Orgelspel door R. Foort 5.35: Kinder uurtje 6.20: Dansmuziek 6.35: Be richten 7.05: Zang door Eleanor Toye en Dale Smith 7.20: Lezing 7.35: Lezing 7.50: Zang door F. Grlsewood (bariton), S. Riley (bas) en Radio-Man nenkoor 8.20: Concert. Orkest. I. Baillie (sopraan). H. Williams (bariton), L. Ken nedy (cello) 10.00: Berichten 10.15: Berichten 10.20' Lezing 10.50—12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio Paris", 1725 M. 8.05; Gramofoonpl. 12.50: Gramofoonpl. 6 50: Gramofoonpl. 7.30: Gramofoonpl. 9.05: Gramofoonpl. 9.50: Gramofoon- platen. Langenberg. 473 M. 7.258.20: Gra mofoonpl. 10.3512.10: Gramofoonpl. 12.30: Gramofoonpl. 1.252.50: Otkest- concert 2.553.45: Gramofoonpl. 5.20 6.20: Solisten-concert 8.20: Vroolijke avond 10.20: Berichten. Daarna: Dans muziek 12.201.20: Gramofoonplaten i Dansmuziek). Kalundborg, 1153 M. 12.25—2.20: Or kestconcert 2.504.50: Orkestconcerten zang 4.505.50: Orkestconcert 8.20— 8.45: Vioolrecital 8.459.00: Liederen- voordracht 9.0010.00: Orkestconcert 10.0010.20: Gramofoonpl. 10.35— 11.20: Orkestconcert11.2012.35: Dans muziek. Brussel. 508,5 en 338,2 M. 508.5 M 5 20: Dansmuziek 6.35: Gramofoonpl. 8.20: Trio-concert 9.20: Orkestconcert en zang. 338,2 M.: 5.20: Orkestconcert 6.35: Gramofoonpl. 8.20: Orkestconcert 9.20: Vroolijke avond. Zeesen, 1635 M. Circa 7.007.50: Gra mofoonpl. 9.35: Sportpropaganda-cau- serie 10.55: Berichten 12.205-20: Le zingen 2.203.20: Gramofoonpl 3.20 4.20' Lezingen 4.205 20: Concert 5208.20: Lezingen 8.20: Vroolijke Avond 10.20: Berichten en daarna tot 12.50: Dansmuziek. 8—1 3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2