Schoenen met Goodyear Onderwerk H. SIMONIS, Haarl.str. 138 UIT DE OMSTREKEN. GEMAAKT MET PRIMA LEDEREN BINNEN- EN TUSSCHENZOLEN TELEFOON 699 - NAAST DE Fa. WAALS De prijzen van dit schoenwerk zijn bijna niet hooger als van ander, en is viermaal zoo sterk VOOR SCHOOLKINDEREN ONONTBEERLIJK, HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Ciprianus, z. van B. van Sta veren en H. Baars Jan, z. van P. van Beusekom en J. Poortvliet Johannes, z. van F. van Es en J. G. Hazelaar Pie- ter Jan, z. van P. Stolk en S. M. W. Root Cornells Petrus, z. van A. J. van Schle en M. O. Wierlng Hendricus, z. van H. van Dijk en W. Ottevanger Maria Adriana, d. van J Nibbering en G. J. Jeu- rissen Theodora Maria Antonla, d. van B. de Ruljte en A. M. Jansen Fieter, z. v. B. Biesheuvel en A. Maarse Trijntje, d. van P. J C. v. d. Kwast e nP. v. d. Wal Johannes Leonardus en Jacoba The- resia, z. en d. van L. Visser en G. A. Ver heul Johannes, z. van W. Blom en M. Hulsbosch Joannes Petrus, z. van F. G. Alkemade en A. W. Nigten Pieter Christlaan, z. van B. van Putten en J. Bonkerk Alida Johanna, d. van W. H. Bakker en M. M. Franken Willem, z. van H. v. d. Brink en E. de Kraker Jan, z. van A. van Haerlngen en M. E. Benard. Ondertrouwd: J. Ouendag 23 J. en J. Wijkhuizen 21 j. N. Rusman 24 j. en A. C. Steevens 20 J. G. Zegwaard 22 J. en J. M. E. Verwoerd 22 j. D. J. Boot 33 j. en C. van der Stelt 25 j. Gehuwd: C. Kamstra 25 en H. Ouds hoorn 21 j. G. de Ron wedr. 60 j. en C. van Leijen wede. 46 j. G. Koelman 27 j. en A. M. Mulder 22 j. Overleden: Jan Magchielse 78 j., geh. met W. Oldenburg Pietertje 18 j., d. van C. J Groen en A. de Rijk Mijntje, 20 d., d. van G. Verhoeven en C. K. v. d. Ochtend Gerardus Smit 85 j., wedr. van C. Schaap. HILLEGOM. Enkel gebroken. Een schippersvrouw is gevallen in het ruim van een der vele bij de steen fabriek liggende schuiten. Zij brak een enke en is per zieken-auto naar een ziekenhuis té Leiden vervoerd. Toen het been daar gezet was, is de patiente weer naar huis gebracht. NOORDWITK. Aanrijdingen. Op de Beeklaan hoek Vlnkelaantje heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een vierwielig motorrijtuig, bestuurd door den heer v. H. te Wassenaar en een rijwiel be stuurd door den heer v. A. alhier. De wiel rijder bekwam eenige lichte ontvellingen, terwijl zijn rijwiel, schoenen en broek werden beschadigd. Beide bestuurders verklaarden elkaar niet tijdig genoeg te hebben gezien, daar het uitzicht door het aldaar staande struikgewas geheel wordt belemmerd. Bij het achteruitrijden met een vier- I wielig motorrijtuig, bestuurd door den heer v W. te Oegstgeest, werd tegen een deur van perceel Kerkstraat 61 gereden, j De aangerichte schade wordt onderling geregeld. I In de Molenstraat werd de 7-jarige T. v. d. E. door een vierwielig motorrijtuig, bestuurd door den heer v. d. P. alhier, aangereden, waardoor het kind eenige lichte verwondingen bekwam welke door dr. Visser alhier zijn verbonden. Volgens getuigen treft den bestuurder van de auto geen schuld, daar het kind plotseling zonder uit te kijken den weg overstak. DE ÉTALAGE-WEDSTRIJD. 97 étalages - Groote drukte. Een 97-tal etalages kreeg de jury ter beoordeeling, die een zeer uitgebreide en soms moeilijke taak had te vervullen, welke pas middernacht in een resultaat kon worden omgezet. Bij een wandeling langs de étalages viel het ons op. dat men er algemeen veel werk van had gemaakt en een en ander serieus was opgevat. Een groote menigte was op de been. De deelnemers waren in 19 groepen verdeeld Tusschen 812 uur had de beoordeeling plaats. Naast de prij zen werden ook een 6 tal eereprijzen toe gekend aan die étalages, welke het hoogst aantal punten behaalden. Tot laat in den avond bewoog zich nog een groot aantal menschen door Noord- wijks straten, hetgeen mede bewijst dat een étalage-wedstrijd door hen zeker op prijs wordt gesteld en wat zeer zeker een goede reclame zal zijn voor de Noordwijk- sche neringdoenden. De Oranjevereeniging kan op een wel geslaagden étalage-wedstrijd terugzien. Hieronder volgen de prijzen voor zoover zij door de Jury werden vastgesteld: Groep 1: Tabak, sigaren, sigaretten en aanverwante artikelen. Eereprljs, beker van de Oranjevereen. J. W. Augustinus, le prijs J. H. Imthorn, 2e pr. A. B. Hooger- vorst en wed Brakel 2 maal; 3e pr. J. Bierman, P. Zoutenbier, A. B. Hooger- vorst, J. Zoetendaal. Groep 2: Broodbakkers: le prijs C. Roo- denrijs, 2e M. J. Westerop, 2e pr. C. Eist- geest. Groep 3: Banketbakkers: le prijs H. ter Schuur. Eereprijs H. Bouwknecht, krans van de Hanze, 2e pr H. Bouwknecht, G. C. v. d. Burg; 3e pr. C. Elsgeest, P. Vlieg. Groep 4: Kruideniers, Grutterswaren en Commestlbles: le prijs fa. H. Medembllk, Jac. Hoogeveen, W. J Vink; 2e pr. Jac. Hoogeveen, fa H. Mathot, C. P. de Jeu. J. v. d. Werf en J. v. d. Werf 3e H. Medem- blik. A. G. van Rijn. H. J. Vink, wed. F. v. d Berg, Coöperatie D. S. S. Groep 5: Slijterij, le prijs P. v. d. Voort, 2e J. M. Vos. Groep 6: Groenten en fruit: Eereprijs L. P. Koelewijn (krans voorzitter der O. V.), le prijs J. van Bohemen, C. N. v. Zuylen, H. Zoet,; 2e pr. C. N. v. Zuylen, J. v. d. Meer. H Zoet. Groep 7: Bloemen en planten: le prijs A. R. Overvelde. Groep 8: Fijne vleeschwaren, zuivel, boter kaas en eieren: le prijs G. A. Jan- son, le S. Zwetsloot, H. C. Hoogeveen; 2e pr. Th. Verweg; 3e H. Otto. Groep 9 Slagerijen en Vlschzaken: 3e prijs C. Hoek en Ph. Kriek. Groep 10: Dames- en heerenhoeden en modeartikelen: 2e prijs C. v. Gerwen, A. C. Caspers, Joh. Choufour. Groep 11: Schoenenmagazijnen en aan verwante artikelen: le prijs J. J. Sengers (Krol), 2e P. Zoutenbier, 2e J. J. Sengers, 3e J Mols 2 maal Groep 12: Manufacturen: Eereprijs fa. E. Tlssing (krans commissie étalage-wed strijd), le prijs B P. Zonneveld, 2e Braun v. Sombeek en ta. E. Tissing; 3e Braun v. Sombeek J. A. Zwitser, C. v. Gerwen. Groep 13: Behangers, stoffeerders en meubelen: le prijs J. Meijerink, 2e wed. Wijnbeek en Th. Taskin. Groep 14: Luxe- en huish. artikelen. Eereprijs S. W. Langelaan (krans ge meentebestuur), le prijs S. W. Langelaan, 2e H Mathot en fa. J. v. d. Geest, 3e H. Buyze, fa. J. v. d. Geest en C. J. Marijt. Groep 15: Rijwielen, sanitair enz.: le prijs Gebr. van Dam en fa. Zoet en Vink; 2e fa. Zoet en Vink; 3e P. Schrier. Groep 16: Kachels, ijzerwaren, land- en tuinbouwartikelen: Eereprijs J. v. d. Geest (krans Graaf van Limburg Stirum, 2e J. H. Christiaanse, H. van Bourgondiën 2 maal en 3e pr. H. Bourgondiën. Groep 17: Boekhandel en fotos: le prijs J. v. d .Steen. Groep 18: Uurwerken, goud, zilver en optiek: 2e prijs L. Bank, C. Waasdorp 2 maal. Groep 19: Coiffeurs, drogist en verple- gingsartikelen: le prijs Joh. Blok, 2e fa. H. Caspers, 3e wed. J. Berkhout. Na afloop der keuring dankte de voor zitter der O. V. de jury voor de zeer moei lijke taak door haar verricht. De prijzen zullen worden uitgereikt Woensdag 2 September na afloop der ringrijderij in hotel Het Hof van Holland. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Hendrika, d. van W. Schelvis en C. P. Wassenaar; Leuntje, d. van P. van Duin en G. van Roon; Petrus Johannes Adrianus, z. van C. H. W. de Ridder en M. J. Hermans; Janna, d. van A. J. Kloos en E. J. J. van As; Maria Catharina, d. van Th. F. A. de Lincel en C. W. van der Klugt; Johannes Wil helmus, z. van J. v. d. Berg en A. M. Meeuwenoord. Overleden: Maria Allegonda Everdina Catharina Fait, wed van J „M. J. Klinkum, 30 jaar: Comelis Korbee, 8 jaar, z. van J. J Korbee en G. Hoek. Loop der bevolking. Gevestigd: A. A. N. van de Zand, leer ling verjXiegS.er, van Nijmegen, Voors.ad- laan 224, naar Langeveld 29; Maria Lüb- bering, dienstbode, van Vreden (Dlnd.), naar Gooweg 17 b; Johs. Gravendaal en gezin, van Leiden, Morschweg 152a, naar IJmuiderstraat 48; Wed. Joha. M. Graven- daal, geb. v Capeile, id.; A. U. Geerlings, v. Haarlem, Atjehstraat 62, naar Wilhelmina- straat 15 (St. Jer. Gest.); Albertha Mana Steenvoorden, van Anna Paulowna, naar Molenstraat 15; A. J. C. Roeleveld, bedr.- leider, van Heereveen, Mr. H, Binnertsstr. 31, naar van Limb. Stirumstraat 18; Th. J. B Haan en fam., van Leiden, O. Heeren gracht 9, naar Wilhelminastraat 15; P. W. Nielsen, van A'dam, Bellamystraat 139, naar Bronckhorststraat 64; J. M W. Langenberg, dienstbode, van den Haag, Frankenslag 152, naar Gooweg 12; W. H N. Neelissen en fam., aannemer, van Haarlem, Bilder- dijkstraat 1 rood, naar IJmuiderstraat 52. Vertrokken: A. van Unen en fam., admini strateur, van van Hardenbroekweg 2, naar Leiden, Wasstraat 21; J. H. van Rennes, van Boerhaaveweg 19, naar Utrecht, J. v. Schorelstraat 27; C. J. Koeleman, dienst bode, van Kettungsteeg 2, naar Bloemen- daal, Mr. Enschedéweg 9; C. S. de Groot, geb. Franck, van Tramsteeg 83, naar Noordwijkerhout, Zilkerduinweg; F. L. L. van Bodinckhuijsen, 11. kellner, van Nd. j Boulevard 3, naar den Haag, L. v. N. Oost Indië 281. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert op Dinsdag 1 September a.s. des namiddags te 2 uur ter behandeling der navolgende agenda: 1. Beëediging raadsleden. 2. Verkiezing wethouders. 3. Benoeming commissies. De speldjesverkoop ten bate van den Lighal van het Groene Kruis en het Chr. Nat. Vakverbond heeft plm f 190 opgebracht OEGSTGEEST. DE AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN Prachtig geslaagde rit Begunstigd door heerlijk weer heeft het Comité voor den rondrit voor ouden var. Dagen weer een mooie autotocht gemaakt. Vier-en-twintig autobezitters hadden voor dit doel hun wagen beschikbaar gesteld. Na uitreiking van eau de Cologne, bus jes bisquits en bloemetjes vertrok de stoet met 54 oudjes omstreeks kwart over één uur vanaf het Wilhelminapark langs den Haagschen Straatweg, Lagen en Hoogen Morschweg naar de richting den Haag, waar de politie motorbrigade ons voorging. Bij het Vredespaleis stopte de stoet een ccgenbhk waarna over „Zorgvliet" gereden werd naar de Haven te Schevenlngen. ver volgens naar den Boulevard waar de ge legenheid werd opengesteld de auto's te verlaten. Na deze pauze gingen wij door de mooiste gedeelten van de Scheveningsche Boschjes langs de schitterende waterpar tijen naar den Dierentuin. Met vreugde is daar door de oudjes ge noten, zelfs zóó. dat met klem moest wor den aangedrongen weer voort te gaan. De terugtocht ging over nieuw en oud Wasse naar. Te ruim half zeven werden wij ont vangen in de gezellige zalen van Hotel .Het Witte Huis". Door de goede zorgen van den heer van Ingen Schenau stonden de wel voorziene tafels voor de ontvangst gereed, waarbij een strijkje de gezelligheid verhoogde. Tegen het einde zeide de heer J. Kamsteeg als voorzitter van het Comité dat hij, nu de 4e autotocht aan de ouden van dagen weer tot het verleden behoorde, van menig deelnemer mocht hooren dat dit wel de mooiste is geweest. Het bezoek aan de Dierentuin heeft door de vele bezienswaardigheden meer tijd in beslag genomen dan aanvankelijk was berekend, waarom moest worden afgezien van een toer over Katwijk en Noordwijk. Wij mochten ditmaal het groote voor recht genieten dat onze Burgemeester en zijn echtgenoote den tocht medemaakten, een feit dat door allen op hoogen prijs werd gesteld Met een krachtig applaus werd dit bekrachtigd. Vervolgens dankte spr. ör. Hugenholz voor zijn medewerking, als ook de autobe zitters, de chauffeurs, en de dames-bege leidsters, die allen dit Jaar zoo spontaan hun medewerking verleenden. Bijzonder dank bracht spr. aan den ordonnans, den heer J. v. d. Kroft, die zich op zoo uit nemende wijze van zijn taak heeft ge kweten. Uit den kring der oudjes trad de heer H. v. d. Mey naar voren om het Comité na mens allen hartelijk dank te zeggen voor dezen onvergetelljken middag. Als een bijzondere attractie kwam tegen 8 uur de RJC Harmonie „Triumph" de oude menschen een serenade brengen, welke op hoogen prijs werd gesteld. De heer Kamsteeg bracht hen hiervoor namens de oudjes hartelijk dank waama allen weer naar huis werden gebracht. Wij hebben dezen dag medegemaakt en vele voorbereidingen gade geslagen en willen daarom niet onvermeld laten een bijzonder woord van hulde te brengen aan de stille werkster, mevr. Timmermans Spamay, die vele dagen te voren onver moeid op het pad was, om aDes ln orde te maken. Serenade van „Triumph". In verband met de herdenking van den 70sten verjaardag van den heer L. J. van Douveren, bracht de R. K. Harmonie „Triumph" den jubilaris als Eere Voorzit ter, gisteravond een serenade. Aanrijding. Gisteravond te omstreeks 7 uur stak de 64-jarige Th. L. W. M. wonende alhier, op de Geversstraat dwars de straat over. Daar hij eenigszins aan doofheid lijdt, hoorde hij de signalen van een achter hem ko mende auto. bestuurd door den heer Z„ wonende te Leiden, niet. De heer M. werd door de auto omver gereden en bekwam een hoofdwond en bezeerde zijn arm. Door dr. Varekamp is M verbonden waarna hij met een auto is huiswaarts gebracht. Vol gens ooggetuigen treft; den autobestuurder geen schuld GEMEENTERAAD. Grondaankoop - Nieuwe straten - Gebruik begraafplaats - Gemeenterekening 1930 - Credietverleening. De raad kwam gisteren in openbare ver- gauenng bijeen. Voorzitter burgemeester tan Uerreviuit. Aanwezig a,le leuen. De voorzitter opende de vetgadering, waarna de no.u.en werden vuo, gelezen van de vorige vergadering, welke na enkele kleine Wijzigingen werden goedgekeurd. ingekomen stuntten. 1. Verzoek van net bestuur der R.K. Geileniokvereeniging om een subsidie van f. 2a over 1932. Dit verzoek werd inge willigd. 2. Verslag der Provincie Zuid-Holland over 1930. 3. Verstag van de werkzaamheden van de Keuringsdienst van Waren voor bet district Leiueu over 1930. 4. uitspraak van Ged. Staten betreffende het bezwaarschiiit tegen den aanstag in de grondbelasung ovei iSJl. Er is tot een bedrug van f. 6681 restitutie veneend. De reolatue is benoudens een enkeie uitzondering ingewilligd. Vervolgens deelen' B. en W. inede: a. dat de üeu. Staten hebben goedgekeurd liet raausbestuit d.d. 8 Augustus luJl tot aankoop van eenige percee,en grond en eer, wooniitus aan de uieverss.raat no. 2 van de N.V. Leidsche Expl. Mij. van on roerende goederen te Leiden; b. dat zij aan de straten van het plan Kort de namen heuben gegeven van Java- siraat, Sumairastraat, Borneostraat en Celebesstruat, voor welke al.aten de grond door de gemeente in eigendom is over genomen. De voorzitter deeit daarbij meue, dat de namen zijn aangegeven op verzoek van de stichter van het pian Kort. c dat de N.V. ueiusc.io isxp.. Mij. van Onr. Goederen geves.igd te Leiden en de heer J. Th Kort gene.gen zijn in de aanteg- koslen van den Kijnzichtweg bij te dragen een som van resp. f. 2d.z6u.6l en f. 9.643, de eers.e benouaeus nadere vei rekening. Totaal ongeveer f. JO.uOd welke bijdragen door hen zijn geaccep.eerd. Deze bijdragen zijn berekend naar de kosten van het aan leggen van den weg, indien de aanleg door genoemde bouwexploitanten was uit gevoerd. Waar de gemeente den weg voor het doorgaand verkeer wil bestemmen, moet hij van een zware fundeering worden voor zien. De meerdere kosten daarvoor komen voor rekening der gemeente. Bij de overname van de straten van het plan Kort, is tevens in beginsel overeen gekomen dat de gemeente de meerdere kos ten van de zwaardere rioleering welke op het advies van de N.V. Industrieele Mij. „M.A.B.E.G." in de straten moet worden aangelegd, voor haar rekening neemt. Met den heer Kort is voorts overeen gekomen dat niet de halve maar de geheele Celebesstraat wordt bestraat. De meerdere kosten daarvan worden door de gemeente vergoed. A,s contraprestatie heeft de ge meente verkregen een strook grond ter breedte van 1 2 Meter, liggende ten Noorden van de Celebesstraat èn van de einden van de Borneostraat en van de Sumatrastraat. Derden kunnen dus zonder toestemming der gemeente nimmer op de straten aan sluiten. Vergunning daartoe wordt niet ver leend zonder dat tenminste de waarde van den strook grond en de kosten van bet aanleggen der halve straat v r.;oed worden. Beslissing over het voorstel van B. en W. tot wijziging en aanvulling der Bouw- en Woningverordening. Naar aanleiding van het op de vorige vergadering in stemming gebrachte voor stel Varekamp, waarbij de stemmen staakten opent de voorzitter over dit voorstel de discussies. De heer Paardekooper acht de bebouwing Hofdijk en Poelgeest volgens voorstel van B. en W. te grootsch van opzet. De heer Uittenbogaard ziet in de toe komst Poelgeest in zijn geheel aangewezen voor arbeiderswoningbouw. De heer Vare kamp licht zijn voorstel nader toe, waarbij hij bevreesd is later met dit gedeelte der gemeente in moeilijkheden te komen. Het voorstel Varekamp in stemming ge bracht, wordt aangenomen met 6-5 stemmen. Hierna werd het voorstel Rubenkamp besproken n.l. de N.W. zijde van de Ab- spoelweg en de Kwaaklaan voor open be bouwing te bestemmen. Dit voorstel in stemming gebracht, wordt verworpen met 6—5 stemmen. Voorstel van B. en W. tot wijziging der RECLAME. 2501 BIJ: 2501 Gemeenschappelijke regeling inzake den schoolartseniirénst kring Katwijk. B en W. deelen mede dat de Commissie van beheer van dezen dienst heeft ver zocht om wijziging van de gemeenschappe lijke regeling tusschen de gemeenten Kat wijk, Oegstgeest, Stompwijk, Veur en Voor schoten. Het betreft in hoofdzaak een aantal ar tikelen der regeling welke vqn administra- tieven aard zijn, met uitzondering van de schrapping van art. 13, 2e lid. Hiermede wordt beoogd de vergoeding van den schoolarls, voor reis en verblijfkosten, thans op f. 509 bepaald, te verhoogen en jaar lijks nader vast te stellen. Voor 1932 is op de begrooting voor dat doel f. 1200 uitgetrokken. De commissie geeft in haar schrijven nader toelichting. B. en W. kunnen zich met de voorgestelde wijziging vereenigen en stellen den raad voor hiertoe te besluiten. Wordt aan genomen. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging der regeling inzake het gebruik van lijken huisje en begraafplaats nabij het Groene Kerkje. B. en W. deelen mede dat bij acte van 26 Juni 1927 met de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente is overeengekomen dat de gemeente tot 1 Juli 1936 tegen betaling van f. 25 fier jaar het recht heeft een gedeelte der begraafplaats te gebruiken en gebruik te maken van het lijkenhuis. Gebleken is dat aan dit lijkenhuis eenige herstelling en verbetering noodig was waarom zij een verzoek daartoe hebben gericht aan genoemd College. De Kerkvoogdij is bereid dat verzoek in te willigen, mits de jaarlijks te betalen vergoeding wordt verhoogd tot f. 50. en enkele wijzigingen in het oontract worden j aangebracht. j B. en W. stellen voor deze voorwaarden te accepteeren onder voorwaarde dat de duur dezer overeenkomst zoo mogelijk wordt verlengd tot 1 Juli 1941. Hiertoe werd besloten. i 6. Voorstel van B. en W. tot het voeren van een rechtsgeding. De gemeente Oegstgeest heeft van de gemeente Engelen (Nrd. B.) een bedrag ad f 267.25 te vorderen, wegens uitkeering verschuldigd ingevolge de artikelen 86 en 104 der Lager Onderwijswet 1920 voor het 1 bezoeken van kinderen uit die gemeente van de bijzondere lagere school op Duinzicht. Het gemeentebestuur van Engelen voert als weigeringsmotief aan, dat het hier betreft een vergoeding voor een z.g. schipperskind, omdat het geen aanleiding kan vinden de voor schipperskinderen verschuldigde uitkeeringen inzake de uit voering der Lager-Onderwijswet ten laste der gemeente te nemen, zoolang aan boord van bun vaartuig verblijvende schippers niet vallen onder de bepalingen van artikel #14 a (oud) der gemeentewet en derhalve voor de heffing der gemeentelijke inkomstenbelas ting niet geacht worden in de gemeente hoofdverblijf te hebben. B. en W. stellen voor de gemeente Engelen in rechten tot betaling der uit keering aan te spreken en hen te machtigen het voor de goedkeuring door de Ged. Staten noodige rechtskundig advies in te winnen. Hiertoe werd besloten. 7. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een ambtenaren reglement en van de gevallen, waarin en de voorwaarden, waar onder indienstneming op arbeidsovereen komst naar het burgerlijk recht kan plaats vinden. Na verzoek van den heer v. Breda om een enkele wijziging, werd dit regiement vastgesteld. 8a. Voorstel van B. en W. tot vaststelling Gemeenterekening 1930. De heer Uittenbogaard brengt namens de commissie van onderzoek rapport uit waar na de rekening voorloopig werd vastge steld met de volgende cijfers. Gewone dienst: Inkomsten f. 300.471.54, uitgaven f. 272122.12VsBatig saldo f. 37.349.41 i/z. Kapitaaldiar.st: Inkomsten f. 189.133.01, uit gaven f. 159.829.21. Bajg saldo f. 29.303.80. 8b. Begrootingswijziging. De voorzitter geeft nadere toelichtingen waaruit o.m. blijkt dat in verband met verschillende noodzakelijk uit te voeren werken B. en W. een crediet vragen van plm. f. 30.000. Uit de besprekingen blijkt dat de heeren den Ouden en Ui-ter.bogaard zich hiermede niet kunnen vereenigen. Het voorstel werd daarna aangenomen met 9—2 stemmen, die van de heeren den Ouden en Uittenbogaard. Var de rondvraag maakte geen der leden gebruik. Daar deze vergadering de laatste was met de oude samenstelling, heeft de voorzitter, aan het einde gekomen, in een gloedvolle rede afscheid genomen van 4 leden die in den nieuwen raad geen zitting meer zullen hebben n.l. van de heeren M. C. v. d. Burg, C. de Graaf, J J. Nijssen en H. Varekamp, welken resp. 5, 10 ,12 en 4 jaren zitting hadden. Namens den raad en de ingezetenen der gemeente dankte de voorzitter deze heeren voor alles wat zij geheel belangloos in dienst van de gemeente Oegstgeest heb ben verricht. De vertrekkende leden hebben daarna ieder voor zich hun dank betuigd voor j de tot hen gerichte woorden en aangename j samenwerking, waarna de openbare ver- gadering werd gesloten. SASSENHEIM. DE MOORD OP DEN ZWERVER. Slachtoffer van ruzie. Zooals wij gisteren reeds melden, heeft de dader bekend. De zaak heelt zich als volgt toegedra gen: Tusschen den dader, zekeren De R. en 't slachtoffer den 53-jarigen K. uit Oss was een ruzie ontstaan tengevolge van het feit dat zwerver in een De R. toe- behoorend landschuurtje wilde overnach ten. De R had toen een bijl genomen en sloeg hem daarmede op het hoofd. Daar men 's nachts De R. met een bijl had zien loopen, viel de verdenking op hem en werd een huiszoeking gedaan, waarbij de bijl dan ook gevonden werd. R. werd toen in arrest gesteld en bij een verhoor dat hem door den burgemeester afgenomen is, viel hij reeds spoedig door de mand Hij bekende toen volledig. Hij is naar het huis van bewaring te Den Haag overgebracht. Burgerlijke Stand. Geboren: Magdalena Gezina, d. van P. D. Kuiper en G. Kok Adrianus, z. van A. Kaptein en M. Lammers Jacob Adrianus, z. van H. C. van Tol en H. Groeneveld (wonende te Haarlemmerm.) Maria Wllhelmlna, d. van H. A. Lange laan en C. J. Blokker Margaretha Augusta Catharina, d. van E. Teernstra en C. H. Hergarden Pieter, z. van G. D. Bakker en A. G. Duinmeijer. Overleden: A. C. van der Aar, 52 jaar, echtgenoote van W. Schrama. A. Kort, 59 jaar, echtgenoot van W. van der Plas. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Constandse, Oude Haven 7 van Ginneken D. A. van Bergen, Hoofdstraat 130, van Zaandam D. v. Oostenbrugge, Hoofdstraat 352, van Val kenburg (Z.-H.l. J. Berbee en gezin, Charbonlaan 14 van Llsse Mej. M. van der Ploeg, J. P. Gouverneurl. 12, van Lei den Mej. H. Endlich, Hoofdstraat 15, van Duisburg (D.) J. L. Wesselo, Zand- slootkade 5, van Winterswijk O. Hooge- boom, Hoofdstraat 231, van Wonseradeel A. Noordermeer en gezin, J. v. Beieren- laan 3, van Hillegoni J. Preilschifter, J. van Beierenlaan 3, van Hillegom. Vertrokken: C. Buijs, van Hoofdstraat 268, naar Mijdrecht Mej. J. v. Lee.uwen- Loffeld, van Klinkenberg 3 naar Alphen a. d. Rijn Mej. P. H. de Breuk—v. Tol. van Hoofdstraat 358 naar Haarlemmerm. Mej. I. Sajtes, van Hoofdstraat 358 n. Haarl.meer Mej. M. van der Ploeg, van J. P. Gouverneurl. 12 naar Haarlem L. Oudshoorn, van Boschlaan 4 naar Rijns- burg. Naar wij vernemen zijn de plannen voor een bankgebouw aan de Wilhelmina- laan goedgekeurd en zal spoedig tot aan besteding worden overgegaan. VEUR—LEIDSCHENDAM. Geslaagde Oranjefeesten. In verband met den a.s. verjaardag van de Koningin en mede ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Wilhel- minavereeniging zijn door deze vereeni- ging verschillende feestelijkheder. en wedstrijden georganiseerd. Allereerst had de aanbieding plaats van het door een commissie bijeengeza meld vaandel. De heer van der Togt 70or- zitter van deze commissie hield een uit voerige rede waarin hij er op wees dit dit vaandel tot stand was gekomen niet door de bijdragen van de meer kap»,a alk ach- tigen doch hoofdzakelijk door de kwi tjes en dubbeltjes van den gewonen borger, hierna reikte hij 't banier over aan voor zitter Meyer, die hartelijk dank tracht aan hen die de gelden hadden ingezimeld en mede aan de gevers. Onderwijl had de Kath. Harm. St. Cecilea zich op het Sluis- plein opgesteld en blies er lustig op los. 's Avonds werd een aanvang gemaakt met de Gondelvaart. De verschillende deelnemende gondels hadden ziek bege ven op de Vliet ter hoogte van Rozenrust en lagen daar te wachten op den komst van de jury bestaande uit de heeren H. ter Hall, Somers en ter Horst. Met de door het bestuur beschikbaar gestellen boot werd een tocht gemaakt langs dt Vliet en was er gelegenheid alle gondels ran nabij te bezichtigen. Alvorens over werd gegaan tot uitreiking van de door de jury vast gestelde prijzen werd eerst nog afgesto ken een fraai vuurwerk hetwelk aan schouwd werd door eenige dubenden per sonen welke zich aan de beide oevers van de Vliet hadden opgesteld. Te ongeveer 10 uur nam de kurgemees- vereeniging het woord ter uitreiking van de prijzen. Dames en heeren. In de allereerste plaats als birgemees- ter van belde gemeenten verheig ik mij in het 25-jarig bestaan dezer vereeniging, en in de tweede plaats doe ik dit als eere voorzitter der vereeniging. Oprechte dank wil ik brengen aan u mijnbeer den voorzitter, secretaris en penninjmeester en verder aan allen die ook in dit jaar weder hun steun hebben verleend verder wil ik hier herdenken hen die ons dit jaar door den dood zijn ontvallen. Nirttegen- 2—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10