LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. VRAGEMRI'BRIEK. FINANCIEN. UIT DE RIJNSTREEK. SCHEEPSVERBINDINGEN BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 771. TELEGRAFISCH WEERBERICHT v.h. Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Hoogste stand 772.8 te Yarmouth. Laagste stand 745.0 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 28 Aug. Zwakke tot matige. Noordelijke tot Oos telijke ot Zuid-Oostelijken wind. Helder tot licht of half bewolkt. Droog weer. Iets warmer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 13'/* gr. C. (56 gr. F.) 12 uur 'smldd.: 14'A gr. C. (58 gr. F.) 3 uur nam.: 17'/; gr. C. (64 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Vrijdag. Voorm. te 3 u. 52 min.; nam. te 4 u. 9 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 's Middags 12 uur: 18'/! gr. C. Zweminrichting „De Zijl." 's Middags 12 uur: 17 gr C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 8.34 nam. tot 5.31 voorm. 1. M. VAN KEMPEN Sr. t Zeer geziene persoonlijkheid heengegaan. Gisteren is te Den Haag in den ouder dom van 76 jaar overleden de heer Jo hannes Matheus van Kempen Sr., oud directeur van de Kon. Ned. Fabriek van Goud- en Zilveren werken, J. M. van Kempen en Zn., te Voorschoten, thans N.V. Nederlandsche Mij. tot Exploitatie v. Juwellersmagazijnen Begeer, Van Kempen en Vos gevestigd te Den Haag. De over ledene was lid van den Ragd der gemeente Voorschoten van 1887—1925, waarvan wet houder gedurende de periode 1910—1925. Tevens was hij bestuurslid van de afd. Voorschoten van de Holl. Mij. van Land bouw. kerkvoogd van de Ned.-Herv. Kerk aldaar, mede-cprichter van de Voorscho- tensche Woningbouwvereniging, terwijl hij mede zich v.elvuldig bewoog op phi- lantropisch gebied en was Ridder i. d. orde van den Nederlandschen Leeuw en Rid der In de Orde van Oranje Nassau. In de jaren 19141918 steunde hij de voedselvoorziening voor het personeel der iirma door het beschikbaar stellen van groenten voor den groententeelt De overleden was in de gemeente Voor schoten een zeer geziene persoqniijkheid, hetgeen wel ln sterke mate tot uiting kwam bij zijn afscheid op ..Huize Berbice" in 1925. Met den heer Van Kempen is 'n mensch heengegaan, aan wlen de gemeente Voor schoten een zeer geziene persoonlijkheid, jaren veel te danken heeft gehad Zijn heengaan wordt dan ook ln breede krin gen hoogelijk betreurd. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal Zaterdag a.s. des nam. te 3 uur plaats hebben op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen te 's-Gravenhage. In verband met het overlijden van den heer J. M van Kempen Sr. gaat het con cert van „Benvenuto" te Voorschoten he denavond niet. door. De heer J. M. van Kempen Sr. was de oprichter van het muziekgezelschap, dat destijds uitsluitend bestond uit personeel van de Kon. Ned. Fabriek van Gouden en Zilveren Werken, J. M. van Kempeft en Zonen, aldaar. o WIJZIGING ARBEIDSWET. Tot voorzitter en leden van de Com missie, welke aan den Hoogen Raad van Arbeid prae-advies zal uitbrengen omtrent bet voor-ontwerp van wet tot wijziging van de bepalingen der Arbeidswet 1919 betreffende den arbeid in broodbakkerijen zijn benoemd tot lid en voorzitter de heer c> J Ph. Zaalberg, directeur-gener. van den Arbeid en tot leden de heeren: J. C. Blauhert, Kon. Ned. Middenstandsbond, Mr. p. w. J. H. Cort van der Linden (Verbond van Ned. Werkgevers), W. F. Dolleman (N.A.S.), Mr. An Engels, Is. Goudsmit (N.V.V.), A. Hanemaaijer (C.N.V.), W. J. van der Meer (Ned. Ver. v Werkg. i. h. Bakkersbedrijf), P. J. C. van der Post iNed. R.K. Bond van Brood- oakkerspatroons)A. Pruysen (N.C.V.), Prof dr. J. R. Siotemaker de Bruine. H. J- Sprokop (R.K.W.V.), Fred. C. Stahle JNed. Bakkersbond), prof. dr. J. A. veraart. DE BRAND TE GOUDA. De brand bij de N.V* Interlapin, voorh. va. N Mogendorff, gelegen aan de Karne- melksloot en Eerste Kade te Gouda, welke vannacht met hevigheid heeft gewoed, is vermoedelijk te wijten aan het broeien van huiden, welke met naphtaline worden behandeld. Het pakhuis is geheel uitge brand. De muren zijn blijven staan. Te Mie uur hedennacht was de brandweer net vuur geheel meester. MGR. NOLENS. De toestand van mgr. dr. Nolens was heden nog zooals gisteravond. Hedenochtend heeft dr. Nolens nog de H. Communie ontvangen. o MET EEN AUTO EN ZESHONDERD GLD. VOORTVLUCHTIG. Vanaf Zaterdag is een zekere De Bruin te Valkenswaard, werkzaam bij de N.V. Betonmaatschappij er vandoor gegaan met een auto en 600 guld., toebehoorende aan den opzichter bij den aldaar in aanleg zijnden betonweg. Sedert Zaterdag heeft men niets van den man vernomen. Ver moed wordt, dat hij zich over de Belgische grens heeft begeven. o DE GRUWELIJKE MOORD te ZUIDBROEK Het lijk van den zoon gevonden. Hedenmorgen te 10 uur is bij Zuidbroek (Gr.) het lijk gevonden van den 45-jarigen Molanus, die, naar men weet, vermist werd sinds het ontzielde lichaam van zijn 76- jarige moeder gisteren in haar eenzaam in die gemeente gelegen woning werd ge vonden. Het lijk van den man werd op gehaald uit een sloot, waarin zich weinig water bevond, op 200 M. afstand van een boerderij. Het hoofd was ernstig gewond, terwijl een ketting in zijn nabijheid lag. Het vermoeden, dat hier een roofmoord is gepleegd, wordt hierdoor versterkt. Heden zal op het lijk sectie worden verricht. o BRAND TE VLISSINGEN. In 2 bioscopen van dcnzclfden exploitant. Hedenmorgen te ongeveer 5 uur hoorde een agent van politie, toen hij de „Alham- bra"-bioscoop in de Spuistraat te Vlis- singen voorbij liep, een geknetter, dat hem vreemd voorkwam. Dadelijk stelde hij een onderzoek in. waarbij bleek, dat het pro jectiedoek in brand stond, terwijl ook in de onmiddellijke omgeving daarvan, o.a op den vloer, vuurverschijnselen vielen waar te nemen. Met brandbluschapparaten van de politie en van het gebouw zelf was het vuur spoedig bedwongen. De exploitant van de „Alhambra", de heer S. die boven de bioscoop woont, lag met zijn gezin in diepen rust. Te half acht hedenmorgen werd in het „Luxor"-theater, de tweede bioscoop welke door den heer S. in het Bellamy-Park wordt geëxploiteerd, eveneens brand ont dekt en wel in den kelder van het ge bouw, waar zich de installatie voor de cen trale verwarming bevindt en waar het vuur voedsel vond in een hoeveelheid houtwol. De brandweer, die spoedig ter plaatse was zette den kelder onder water, zoodat de brand zich niet kon uitbreiden. De politie stelt een onderzoek in. HANDEL IN COCAÏNE. Gisteren heeft de Heerlensche recherche verschillende huiszoekingen verricht in verband met den handel in cocaine. Het resultaat hiervan was, dat inmiddels is ge arresteerd de Hongaar J. R. Hoewel geen cocaïne bij hem werd gevonden, kon hem toch ten laste worden gelegd, dat hij 2 K.G. cocaïne ter waarde van f. 2600 ge kocht heeft. Na verhoord te zijn is R. weer op vrije voeten gesteld. o GARENSPINNERIJ TE TILBURG IN BRANDa Gisteravond is brand uitgebroken in de electrlsche garenspinnerij „Tilburgia" aan de Hodtstraat te Tilburg. De brand bleelc te woeden in het middengedeelte op de tweede verdieping van het fabrieksgebouw. Een groote hoeveelheid afgewerkte goe deren, materiaal en vele machines gingen verloren De aanzienlijke schade wordt door ver zekering gedekt. o LUCHTVRACHTDIENST OP LONDEN. De K. L. M. heeft besloten, behoudens goedkeuring van den Minister van Water staat, met ingang van 1 September a.s. een specialen luchtvrachtdienst Amster damRotterdamLonden v.v. in te rich ten. Zulks met het oog op de inkrimping van de andere diensten en op het ver wachte aanbod van lading. Bedoelde dienst zal des ochtends bij het krieken van den dag Croydon verlaten en in den loop van den middag naar Engeland terugkeeren. o DE WILHELMINA-FEESTEN TE ZOETERWOUDE. Begunstigd door uitstekend weer namen gistermorgen met een zanghulde der schoolkinderen aan den burgemeester en echtgenoote de jaariijksche feesten der Wilhelmina-vereeniging te Zoeterwoude- Hooge-Rijndijk een aanvang. Op het feestterrein werden in aansluiting hier mede eenige volks- en kinderspelen gehou den, welke groote belangstelling trokken. Een voetbalwedstrijd tusschen een Alphen en een A. S. C.-combinatie besloot den goed geslaagden eersten dag. De slechte toe stand van het terrein maakte goed samen spel vrijwel onmogelijk, waardoor de wed strijd veel aan aantrekkelijkheid inboette. Door een 92 overwinning kwam de Al- phensche combinatie in het bezit van een fraaien zilveren beker, die met een enkel toepasselijk woord door den burgemeester werd uitgereikt. Hedenmorgen werden wedstrijden ge houden in nngrijden met paard en wagen en met rijwielen: hiervoor bestond groote deelname, voor de eerste 16 en voor de tweede schreven meer dan 40 deelnemers in! Op een en ander hopen wij morgen uitvoeriger terug te komen. J. J. L. te L. Leiden, Haarlem. Am sterdam 47 K.M. AmsterdamAmersfoort 49.7 K.M. AmersfoortApeldoorn 43.3 K.M. ApeldoornArnhem 27.1 K.M. ArnhemUtrecht 60.8 K.M. UtrechtLeiden 52.9 K.M. HOLLANDSCHE STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Te Amsterdam werd een vergadering gehouden van obligatiehouders van de 6°/o Eerste hypothecaire obligatieleening 1927 van de Hollandsche Stoomboot-MaatschlJ. naar aanleiding van het voorstel tot op schorting van de uitloting en de aflossing van 162 obligatiën, voorgeschreven voor het Jaar 1931. In de vergadering waren vertegen woordigd 3655 van de 4569 uitstaande obligatiën, waardoor alle besluiten rechts geldig zijn omdat meer dan 3/4 van de obligatiën vertegenwoordigd zijn. Door den voorzitter, mr. van Hall, werd voor lezing gedaan van een schrijven van de directie der Hollandsche Stoomboot Maatschappij aan de Amsterdamsch Trustee's Kantoor N.V. met het bekende voorstel. De Trustee meent dit voorstel te moe ten aanvaarden, maar daaraan enkele voorwaarden te verbinden en wel: le. Dat de voor het jaar 1931 voorge schreven aflossing van f. 200.000 op de 7°/o obligatieleening, ten laste van d^ N.V. Hollandsche Stoomboot Maatschappij eveneens achterwege zal gelaten worden en niet in een sneller tempo zal worden ingehaald (de respectieve levensduren der twee leeningen en de bedragen van den achterstand bij beide in aanmerking ge nomen). dan bij de 6%. leening het geval zal zijn; 2e. Dat geen winstuitdeelingen door de Maatschappij zullen worden gedaan, zoo lang de achterstand in de aflossing bij de 6°/o Obligatie-leening niet geheel is inge haald; zullende bij afwijking van een dezer voorwaarden de Trustee onmiddellijk overgaan tot uitloting van een aantal obligatiën, gelijk aan dat waarvan de uitloting alsdan nog achterstallig zal zijn, en zullende de Maatschappij-debitrice verplicht zijn deze obligatiën a pari met de tot aan de aflossing verschuldigde rente, af te lossen op den eersten van de tweede maand, volgende op de maand, in welke deze uitloting zal zijn geschied, en geldende voor de publicatie van deze uit loting overigens voor zoover toepasselijk de bepalingen van de trustacte. Het voorstel met de gestelde voorwaar den werd met algemeene stemmen aan genomen. ALPHEN. De feestelijkheden voor pastoor Hellegers. In vervolg op de. leestelijkheden van liet 40-jarig priesterfeest van deken en pastoor J. M Hellegers was gisteren voor de kinderen der R.-K. school en bewaar school een schoolfeest georganiseerd. Des smorgens wercj een H. Mis opgedragen met morgens werd een H. Mis opgedragen met In de morgenuren werden de kinderen ont haald op verschillende versnaperingen waar bij de kinderen der bewaarschool getooid in een feestelijk pakje den jubilaris een bloementafel met bloemenmand aanboden. Ter gelegenheid van dit feest hadden de kleuters bovendien in dichtvorm een Heil- wensch geleerd die door hen op echt kin derlijke wijze in tegenwoordigheid van den jubilaris werd opgezegd. Des middags om 5 uur werd daarna in tegen woordigheid van alle leerlingen der school door t&n 80-tal kinderen opgevoerd de kinderoperette Goudmuiltje' 111 2 bedrij ven met muziek, zang en dans. Deze op voering had een vlot verloop en bleek bij mej. M Schavemaker in goede handen te zijn, terwijl ook het tooneel smaakvol was gedecoreerd en goed verzorgd bleek. In de pauze werd namens het onderwijzend per soneel den jubilaris een zilveren tabaksdoos aangeboden en namens de kinderen bestaan de uit een deputatie van elfen en kabou ters een fraai gedreven truitschaal. Nadat de jubilaris zijn tevredenheid over een en ander had te kennen gegeven behoorde ook dit geslaagde feest voor de kinderen waar bij deze recht hadden genoten tot het ver leden. Hedenavond en Vrijdagavond zal de opvoering van bovengenoemde operette voor de ouders der kinderen worden herhaald. Geslaagd uitstapje. Gisteren maakte de knapenvereeniging ,.Het Mosterdzaad' van de Chr. Ger. Gem. alhier, onder leiding van den heer Streef kerk een uitstapje naar Arnhem en om streken. Reeds om 6.10 'smorgens vertrok het ge zelschap met den trein naar Arnhem en hoewel de lucht er eerst dreigend uitzag was het bij aankomst te Arnhem mooi weer. Heerlij'k hebben de jongens genoten op Sonsbeek, bij de bedriegertjes op Roosen daal en in de mooie bosschen bij Arnhem en zeer voldaan keerde men om 21.30 \vter in Alphen terug. Aanvullingsagenda. Dc agenda voor de Dinsdagavond a.s. te houden raadsvergadering werd nog aan gevuld met punt 18. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan S .D. van Hemsbergen q.q. alhier, van een perceel bouwgrond gelegen aan de Van Dijkstraat, groot on geveer 730 M2, tegen een prijs van f. 6.50 per M2. Na verhoor door denOfficier van Justitie te 's-Gravenhage zijn alle drie ver dachten die Zaterdag waren gearresteerd in verband met de roofoverval te Hazers- woude van een alhier met zijn schip in los sing liggend Belgisch schipper en waarvan wij Maandag melding maakten, op vrije voeten gesteld. Dc opbrengst van de gisteren gehouden bloempjesdag ten bate van het t.b.c.fonds Draagt elkanders lasten' van het N.C.V. bedraagt f.25912. o BOSKOOP. Autobotsing. Aar het kruispunt. Koninginneweg—Dorp straat heeft een botsing plaats genad, tus schen een vrachtauto, komende van den Koninginneweg en een personen-auto, ko mende van uit de richting Dorpstraat, met het gevolg dat de vrachtauto vrij ernstig werd beschadigd. KOUDEKERK. De Oranjevereeniging. In de laatst gehouden vergadering van de Oranjevereeniging werd besloten met het oog op den ongunstigen toestand dit jaar geen feest te houden en bij de ieden geen contributie te innen. Voor dc schoolkinde ren zullen waarschijnlijk nog pogingen wor den aangewend om op iedere school afzon derlijk een kinderfeestje te organiseeren. De verkoop van bloempjes ten bate van hel T. B. C.-fonds van den Chr. Nat. Werkmansbond heeft opgebracht f. 87.37'/2. NIEUWKOOP. Optocht op Koninginnedag. Maandagavond a.s. zal ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin een optocht worden gehouden van kinderen van S jaar en ouder, met lampions en vlaggen. De Waterleiding. Ir. deze week hoopt men gereed te komen met het leggen van de hoofdbuizen voor de waterleiding in deze gemeente. Het eindpunt van deze werkzaamheden is de Kerklaan en het Noordscbe-dorp te Noor den. Daarna gaat men beginnen in Zeven hoven. Burgerlijke stand. Geboren: Hendrikus, z. v. G. Verlooij en A. C Bon. Jan, z. v. J. Oudshoorn en L. Rijlaarsdam. Wilhelmina, d. v. G. Steen beek en F. J. J. Kamp. Ondertrouwd: J. B Bon, 28 j. te Ouder- Amstel en G. M van Leeuwen 25 j. NOORDEN. Diefstal. Ten nadeele van H. de H. is een heeren rijwiel ontvreemd, dat hij onbeheerd bij een hek had laten staan. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen den 18-jarigen W. de L. als verdacht van het plegen van een mis drijf strafbaar gesteld bij de XlVe Titel v. 't Wetb. v. Strafr. Verdachte is aangehouden en overgebracht naar het Huis van Bewa ring te Utrecht. TER-AAR. Inbraak in de Veiling. Hedennacht is ingebroken in liet kantoor der Centrale Veiling. De brandkast werd geforceerd, doch gelukkig wordt niets ver mist. Naar de daders wordt een onderzoek ingesteld. o WADDINXVEEN. Geslaagde autotocht voor Ouden van Dagen. Gistermiddag liad de autorit plaats voor ouden van dagen en gebrekkigen, aange boden door de Middenstandsvereeniging. In een 25-tal auto's nam onder begunsti ging van mooi weder de auto-rit om 1 uur een aanvang vanaf de Oranjelaan. Het doel van het uitstapje was allereerst naar Heem stede. In Huize Groenendaal werd gele genheid gegeven iets te gebruiken. Daarna was Haarlem met zijn schoone omgeving aan de beurt. De terugrit werd genomen over Vogelenzang. Haagsche Schouw naar de Vink, waar weder gelegenheid werd gegeven den inwendigen mensch te ver- sterken Om 8 uur werden de auto's in liet Noord- einde alhier, afgehaald door het muziek korps ..Concordia' dat eenige vroolljke Hiarsclieii ten beste gaf. In hotel Kwaak werd de stoet ontbonden, waarna alle oudjes weer naar hun wonin gen werden gebracht. Het was eèn middag die niet spoedig zal vergeten worden door de deelnemers. Een woord van dank aan degenen, die hun auto's hiertoe gratis beschikbaar hebben gesteld, is zeker op zijn plaats! Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Vrij dag, 28 Aug. a.s. nam te 7 uur, in open bare vergadering bijeen ter behandeling van: 1. Verslag der vergadering van 23 Juli 1931. 2 Medcdeelingen, ingekomen stukken enz. om daarop zoo noodig te be sluiten. 3 Subsidie voor de vakleekenschooi 1932. 4. Verzoek van den heer J. E. Smits om vergunning voor het leggen van een draaibrug. 5 Alsvoren van den lieer C. J. Vermeer voor drie bruggen. 6. Gemeente rekening over 1930. 7. Begrootingswijzigin- gen. Kind gered. De 4-jarige V. geraakte te water. Het kind verdween dadelijk in de diepte. De juist passeerende heer F. smaakte het ge noegen het kind te kunnen redden. De 10-jarige B. wilde met zijn fiets een draaibrug op rijden, wat hem mis lukte, zoodat hij in de Kerkwegvaart terecht kwam, De hulpvaardige handen van zijn vriendjes redden hem uit het natte element. De fiets werd later opge haald. Een zoontje van v. d. M., die zich ver maakte met een ledige carbidbus waarin hij wat water deed, en hierna een bran dende lucifer ingooide werd door de uit slaande vlam, deerlijk ln het gezicht ver brand. Doktershulp was noodzakelijk. De navolgende passagiersschepen zijn Vrijdag 28 Augustus in radiotelegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kuststations en via die stations recht streeks te bereiken. (Medegedeeld door de N. T. M. Radio-Holland N.V.) Alpherat, Fernando de Noranha Radio Christlaan Huygens, Scheven. Radio Crijnssen, idem Flandria, idem Gelria idem Cottica, Rugby Radio Houtman, Scheven. Radio Indrapoera, idem Insulinde, idem Johan de Witt, idem Nieuw Amsterdam, idem Oldekerk, Alexandria Radio Patria, Scheven. Radio P. C. Hooft, idem Poelau Laut, Alexandria Radio Poelau Roebiah, Colombo Radio Pr. d. Nederlanden, Scheven. Radio Sibajak, idem Tas man, idem Volendam, Marion Radio WCC Zeelandia, Scheven, Radio. Bij verzending van een radiotelegram via Scheveningen Radio bedragen de to tale kosten 44 centen per woord. AMSTERDAM, 27 Augustus. Kalme markt. De handel is Iets omvangrijker. Lustelooze stemming. Het aanbod heeft meerendeels de overhand. Koninklijke ge drukt. Amerikaansche Oliewaarden prijs houdend. Suikerwaarden aangeboden. In- dustrieele fondsen zwak. Tabakken ver deeld. Rubbers kalm. Scheepvaarten flauw. Amerikaansche fondsen kalm. Hoewel de Amsterdamsche effecten beurs een kalm voorkomen had was de handel toch iets omvangrijker met ge drukte stemming. Van de Ollewaarden golden Koninklijke iets lager doch de Amerikaansche soorten waren prijshoudend. Suikerwaarden waren aangeboden en meerendeels lager. Scheepvaarten kalm, doch zwak ge stemd. Nederlandsche Scheepvaarten kwamen beneden 100°/o. Tabakken onregelmatig en weinig ver anderd. industrieele fondsen werden op bescheiden voet verhandeld en waren gedrukt. Kuchenmeister Accoustiek zwak. Rub bers en Mijnen veronachtzaamd Amerikaansche fondsen kalm o WISSELKOERSEN. Engeland 12.05 5/8; Dultschland 58.90; Zwitserland 48.30; Oostenrijk 34.90; Dene marken 66.40; Zweden 66.73 1/2; Noor wegen 66.35; New-York 2.48 1/16; Prolon gatie 1 °/o. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. LEIDEN, 26 Aug. 1931. Noteering Coöp. groenten-, fruit- en bloemenveiling-vereen. „Leiden en Omstr.". Andijvie f. 0.501.30; Kroten f.12.40; Komkommers f. 1.806; Bloemkool I f.510; Bloemkool II f.1 4.80; Roode Kool f.3—5; Savoye Kool f.3 5; Groene Kool f.2.403.90; Meloenen f.532; Pieterselie f.0.501.10; Kropsalade f.0.40—2.10; Selderie f.0.50—1.40; Bleek- selderie f.20—22; Wortelen f. 3.10—7.80; Perziken f. 215 per 100 stuks. Kroten f.2.404.40; Kroten gek. f.69; Snijboo- nen f.1023; Stokboonen f.1537; Stam- 1 boonen f.1022; Postelein f.49; Spina zie f. 512 per 100 kilo. ALPHEN, 26 Aug. Spinazie f.12—14. Heerenboonen f.26—34 Snijboonen f.20—24. Postelein f.7—9. Uien f4.50 per 100 K.G. Peen f.6—8 Kroten f.3—3.50. Andijvie f. 1 80—2.20 per 100 bos. Kropsla I f.2—2.40 dl. II f.1. Komkommers I f.6—8.50. Bloem kool I f.10—12. Id. II f.5. Savoyekool f.8. Roodekool f5 50. Wittekool f3. Meloenen f. 18—50 per 100 stuks. BENTHUIZEN, 26 Aug. Aangevoerd 2267 kippeneieren, pr. f. 5.106.25. 81 eenden eieren f. 4 65—4.85. Roodekool 5—6. Bloem kool 1—9 per 100 stuks. Radijs 1—2 ct. per bos. BOSKOOP, 26 Aug. Rozen per bos: Had- ley 34—J56 ct. Butterfly 27—32. Phoebe 26 y31. Claudius Pernet 28—40. Rosalandia 47 —66. Golden Ophelia 21—26. Columbia 25— 34. Florex 52—80. Potin 24—35. Ophelia 15 —17, Polyantharozen 17—25. Mac Keiler 27 —29. August Noack 38—42, Kilham 45— 52. Edith Helen 5780. Jules Boché 29 35. Else-Poulsen 41 ct. Diversen per bos: flematis, Prins Hendrik f.2 60—2.80. Idem üurandi 50—54. Lelies 60—70. Gladiolen 4 —6. Chrysanten, grootbloemig f 120—2. Id. tros f. 1 .Zinnia 12—14 ct. Dahlia's 10—15 Anjers 16—27 ct. GOUDA, 27 Aug. Aangevoerd in totaal 2794 stuks, waarvan 244 slachtvarkens. Vette van 20 tot 22 ct. p. pond. Levend met 2°/o korting. Londensche van 17 tot 18 ct. per pond. Levend met 2"A> korting. 949 magere varkens, prijzen van 1828 p. st.: 1528 biggen, prijzen van 812 p. st.; 6 runderen, prijzen van 250 tot 300 p. st.; 17 nuchtere kalveren, prijzen van 10 tot 15 per stuk; 8 schapen prijzen van 20 tot 25 per stuk; 42 bokken en geiten, prijzen van 2 tot 6 per stuk. Handel in alle soor ten matig. Algemeene markt. 455 partijen kaas, le kwal. met Rijksm. van 3944, 2e kwal. m. Rijksm. van 33—337; zware 46, extra zware 48. Handel stug. 1001 ponden boter. Goe- boter van 6575 p. pond; weiboter van 55 65 per pond. Handel matig. 109000 eieren Kipeieren f. 4.506; Eendeieren f.5 per 100 stuks. Handel vlug. Coöp. Zuld-Holl. Eierveiling. Aanvoer 55306 kipeieren. 56/58 K.G. 5.10—5.20; 58/60 K.G. 5.20—5.50; 60/62 K.G. 5.50—5.70; 62/64 K.G. 5.70—5.80; Bruine 56/68 K.G. 5.306.10; Kleine eieren 4.005.00 per 100 stuks. Aanvoer 780 eendeieren, prijzen 3.90—4.70 p. 100 stuks. KATWIJK a. cl. RIJN, 26 Aug. Eigenhei mers f1.101.70. Peen per 100 bos f. 6.40 9,80 Bloemkool 1ste soort per 100 f. 10.40 —16.30 Peen per kist van 20 K.G. f.1— 1.60 Aanvoer: 550 kist aardappelen, 6500 bos peen, 12.000 bloemkool, 375 kisten peen. NOORDWIJKERHOUT, 26 Aug. Dubb heerenboonen zonder draad f.0 90—1.80, id. met draad f.0 901.70, stamheerenb. zon der draad f. 1 40—2.80, enkele met draad f 1.00—2.55, stokheerenb. zonder draad f.145, tuinboonen f. 1.101.25, snijboonen f. 1.20—5.80, steksnijboonen f. 0.25—0 69. Alles per zak van 10 K.G. TER-AAR, 26 Aug. Snijboonen f 0.20— 2 95 Stokpiinces f. 1 70-2 50 Dubb. Stamb. f. 1.40. Witte Pronkers f. 1.05—1.40. Fijn f. 6.40—10.80. Fijnb. f. 2.50—2.70. Basterd f. 2 2.15 Grof f. 2. Bommen f. 0.70. Knorrels f.0 75—0.80. Bloemkool f. 0.02—0.08. VOORSCHOTEN, 26 Aug. Kippeneieren f.5 60—6.60, eendeneieren f. 5.20 p. 100 st. Hanen f. 0.55—0.84, kippen f0.70 eenden f 0.55—0.60, konijnen f. 0.40—1.25, duiven f. 0.16 per stuk. WADDINXVEEN. 26 Aug. Elerenveiling. Aangevoerd 2643 kipeieren. Prijs (groote) f. 5.706.10; (kleine) f. 3.50. Eenige par tijen eendeieren f. 5.85 per 100 stuks. 8-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3