j PAANAKKER Co.! IMAARSMANSSTEEG 3.1 j IJZERSTERKE SCH00LLAARZEN j GYMNASTIEKSCHOENEN j \uyL ALLEEN GEVESTIGD EN PRIMA QUALITEIT DEZE ZAAK HEEFT GEEN FILIALEN Een Toiletgeheim. VRAGENRUBRIEK. VISSCHERIJ-BERICHTEN. BOTSING TÜSSCHEN BUS EN AUTO. Een chauffeur ernstig gewond. Gisterenmiddag om circa half drie is op den nieuwen Rijksweg onder Delft een personen-auto, toebehoorende aan de Fa. de Graaf uit Delft, in botsing gekomen met een H.TM.-bus uit Den Haag. De pciscumn-aWo reed in volle vaart op de bus in, maakte een sla'; in de rondte en werd zwaar gehavend. De chauffeur, die door de voorruit werd geworpen, moest in ernstigen toestand naar het Ziekenhuis te Delft worden ver voerd Men vreest voor zijn leven. Door den schok kwam de H.T.M.-bus na de aanrijding in den sloot langs den weg terecht. Passagiers, die in de bus zaten, werden door glasscherven niet ernstig ge wond en konden na verbonden te zijn, hun tocht vervolgen. Volgens ooggetuigen moet de personenauto een <melhe'.. van 80 K.M. hebben gehad. „O, moeder, kom eens gauw. Var' heeft Uw broche gevonden!' (Life). BUITENLANDSCH GEMENGD. cocaïnesmokkelaars gearresteerd. Keuische rechercheurs slaagden er in, vijf cocainesmokkelaars te arresteeren. De arrestatie hal plaats in de wachtka mer eerste klasse van het Keuische cen traalstation. Twee smokkelaars wisten echter op het laatste oogenblik in hun auto, die voor het station stond,, te vluchten. Onder de gearresteerden bevindt zich ook een jong meisje uit een eerzame familie. De pakketten, die de smokkelaars bij zich hadden, zouden 1200 gram cocaine ter waarde van minstens 10,000 mark be vatten. ZWEMMEN. OM DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. een gestolen smaragd gevonden. Bij een juwelier in de Königsallee te Dus- seidorf verscheen dezer dagen een man, die een prachtigen grooten smaragd ter waarde van Mk. 15.000 te koop aanbood. De juwelier kreeg argwaan en herinnerde zich, dat eenige jaren geleden aangifte was gedaan, dat een dergelijke steen ver loren was geraakt. Hij hield den man aan de praat, doch waarschuwde intusschen de politie, die spoedig ter plaatse kwam en den aanbieder van den steen na een kort verhoor in hechtenis nam. Het bleek een postbeambte uit Dusseldorf te zijn, die na een langdurig verhoor toegaf, dat hij drie jaar geleden den steen uit een brief ge stolen had. het seizoen in de alpen. Het seizoen in de Zwltsersche Alpen is dit jaar ongemeen noodlottig geweest; er zijn tot nu toe al bijna honderd ongeluk ken geweest met doodelijken afloop. De hotelhouders klagen steen en been; tengevolge van het voortdurende slechte weer: regen en mist, wordt het in de hotels en pensions al leeger en leeger. fransciie visschersboot vergaan. Uit La Rochelle wordt gemeld, dat aan de Fransche Westkust een aanhoudende storm met orkaankracht woedt. Ter hoogte van Brest werd de Fransche visschersboot Damier, met aan boord in totaal 15 per sonen door de hooge zee op een zandbank gezet, waarbij het schip verging. De kapi tein en zes leden der bemanning vonden den dood in de golven, terwijl de overigen door een andere visschersboot konden worden opgepikt. Ten gevolge van den hevigen storm moesten talrijke vaartuigen in de Golf van Brest een plaats zoeken. weer een bandietenstreek in amerika. Ditmaal hebben gangsters in Brooklyn (een gedeelte van Groot New-York) „ge werkt". Vijf boeven traden een dansgele genheid binnen, gelastten drie dansers hun dame in den steek te laten en mee te gaan, en reden met de aldus ontvoerde mannen naar een afgelegen plek. Daar werden de slachtoffers tegen den muur gezet en met kogels doorzeefd.. Een van de drie is dood, de beide anderen zijn doodelijk gewond. De doode was Anthony Ferrara, 25 jaar oud, een uit de gevangenis ontslagen mis dadiger. De tweede heet Murray Leonardi, 21 jaar. Hij ligt met een schot door den schouder en een kogel naast het hart Angelo Curanni, de derde, die pas 20 is, heeft een wond in de kaak, een wond in den rug en een wond in de borst. Het eigenaardige van het geval is, dat de politie den gewonden Leonardi be schouwt als den leider van de aanvallers; zijn gevangenneming door de bandieten zou juist ziin geschied om de verdenking van hem af te leiden en dat hij zoo ge- vaarliik getroffen werd, was feitelijk een ongeluk' De betrokkenen bij deze gruwellike zaak schijnen allen lieden te zijn. die hun kost ophalen in en om de minderwaardige danshuizen. Noch Leomrdi. noch Curanni heeft iets aan de Dolitie willen onthullen; maar Curanni heeft wél eezeed. dat de meisies. met wie zii dien avond hadden gedanst, niets met het geval te maken hadden (Vad.) Mej. GODARD (Frankrijk) WINT DE 100 M. VRIJE SLAG. Willy den Ouden na een fraaie spurt tweede. (Van een specialen verslaggever.) Gisteren vond te Parijs de finale 100 M. vrije slag voor dames plaats. Reden tot Juichen neooen de Hollan ders niet direct, want een overwinning voor onze dames is het niet geworden. Doch groote voldoening mag het voor ons Hollanders toch wel zijn, dat Willy den Ouden na prachtigen strijd op den twee den prijs beslag wist te leggen achter Yvonne Godard, die Europeesche kam pioene werd in den tijd van 1 min. 10 sec. Deze tijd beteekende tegelijkertijd een nieuw Fransch record, daar het oude re cord op 1 min. 10 4/5 sec. stond. De wijze waarop zij de andere zwemster achter zich liet, stempelt haar ongetwijfeld tot de sterkste Europeesche zwemster op de zen afstand. Maar niettemin, we zijn er zeker van, dat onze jongste zwemster Willy den Ouden, die de wereldrecord houdster, mej. Lenkei, op sprekende wijze klopte, na eenige jaren of wellicht reeds na een jaar even sterk zal blijken te zijn. En hebben wij dus hoop voor de toekomst, aan den anderen kant is het nu toch vaststaand dat Marie Braun na eenige jaren als een uitnemende Hollandsch en Europeesch zwemster erkend te zijn ge weest, achteruitgaat. Andere, jongere krachten nemen haar plaats in, al was de wijze waarop zij de vierde plaats wist te bezetten voor sterke dames Lenkei en Mac Dowall uitstekend te noemen. Aan den start verschenen Mile Godard, Miss Cooper, de dames den Ouden en Braun, Miss Mac Dowall en mej. Lenkei. Na 50 Meter liggen mej. Lenkei en Mile Godard gelijk, Marie Braun en Willy den Ouden zijn dan 1 lengte ten achter. Dan neemt Willy den Ouden een prachtigen spurt tot op 3/4 lengte van Mile Godard. Mej. Lenkei zakt dan af, terwijl Miss Coo per sterk komt opzetten. Een harde strijd ontspint zich tusschcn haar en Willy den Ouden, maar de laatste houdt vol en tikt als tweede aan vlak na Mile Godard. Marie Braun eindigde op de vierde plaats na heftigen strijd met mej. Lenkei. De uitslag luidt: 1. Yvonne Godard (Frankrijk) tijd 1 min. 10 sec. (Nieuw Fransch record.) 2. Willy den Ouden (Holland) tijd 1 min. 114/5 sec.; 3. Miss Cooper (Engeland) tijd 1 min. 12 sec.; 4. Mej. Braun (Holland) tijd 1 min. 14 2/5 sec.; 5. Mej. Lenkei (Hon garije) tijd 1 min. 14 3/5 sec.; 6. Miss Mac Dowall (Engeland) tijd 1 min. 19 1/5 sec. Het groote moment van gisteren was het zwemmen' van Jean Taris, den snellen Franschen zwemmer. Bij de 100 Meter vrije slag was hij niet uitgekomen, vermoede lijk achtte hij zich door zijn ongesteldheid niet sterk genoeg wegens onvoldoende training. Doch gisteren bewees hij weer een zeer snel zwemmer te zijn. De wijze, waarop hij zijn serie 400 Meter vrije slag zwom, was schitterend en zonder eenige moeite legde hij beslag op de eerste plaats in den tijd van 5 min. 10 sec. Alleen de Italiaan Costelli zwom dezen afstand bin nen de 5 min. en 20 sec., alle anderen, ook dr. Barany, bleven daarboven. De uit slagen luiden: 400 Meter vrije slag. Ie serie: 1. Ge- treuer (Tsjecho-Slowakije) tijd 5 min. 25 4/5 sec.; 2. Deiters (Duitschland) tijd 5 min. 32 3/5 sec 3. Svennson (Zweden) tijd 5 min. 43 sec.; 4. Roig (Frankrijk) tijd 5 min. 44 1/5 sec. 2e serie: 1. Taris (Frankrijk) 5 min. 10 sec.; 2. Baldo (Italië) tijd 5min. 21 3/5 sec. 3. Guillini (België) tijd 5 min. 24 1/5 sec.; 4. Myhylafy (Hongarije) tijd 5 min. 39 3/5 sec.; 5. Achrader (Duitschland) tijd 5 min. 39 3/5 sec. 3e serie: 1. Costolli (Italië) tijd 5 min. 15 2/5 sec., 2. Barany (Hongarije), tijd 5 m. 25 2/5 s.; 3. Tillkainen (Finland) tijd 5 min. 30 4/5 sec. Voor de finale plaatsten zich dus Taris. Deiters, Baldo, Barany, Costolli, Guillini en Getreuer. Gisteren vonden verder de wedstrijden van de springplank plaats, waaraan door onzen eenigen Nederlandschen manne- lijken deelnemer Stotijn werd deelge nomen. Stotijn liet zeer zeker een goeden indruk achter, doch het was niet dat, wat hij bij de Hollandsche kampioenschappen te Tilburg had laten zien. Hij kon de 7e plaats innemen met een totaal van 120.26 punten. Eerste werd de Duitscher Rieb- schlager met ruim 136 punten. De uitslagen luiden: 1. Riebschlager (Duitschland' Europeesch kampioen 136.22 punten; 2. Lepage (Frankrijk) 135.32 p.; 3 Neumann (Duitschland) 134.38 p.; 4. Poussard (Frankrijk! 128.80 punten: 5. Staudinger (Oostenrijk) 127.54 p 6. Stei- ner (Oostenrijk) 126.98 p.; 7. Stotyn (Hol land) 120.26 p.; 8. Nielmailainen (Finland) 116.82 p.: 9. Ohlander (Zweden' 113.44 p.; 10. Cozzi (Italië) 108.36 p.; 11. Hodv (Hon garije) 104.60 p.; 12. v. d. Ven (België) 84.04 punten. De polowedstrijden hadden gisteren het volgende resultaat: Tsjecho-SlowakijeBelgië 43 (Rust stand 21); FrankrijkOostenrijk 51 (Ruststand 1—1); Hongarije-Zweden 121 (Ruststand 51.) De stand van het polo- tournooi is thans: gesp. gew. gel. verl. v.-t. pnt. Hongarije Duitschland Frankrijk Tsjecho-Slow. Oostenrijk België Zweden 3 3 ZEILEN. DE JOLLENSTRIJD HOLLAND- -BELGIE. 37-2 6-4 3 10-17 3 5-6 2 4-20 2 6-10 1 7-19 1 Een teleurstellend begin, doordat de Belgen de gastheeren lieten wachten Groote meerderheid der Hollanders Overwinningen van Jan en Bob Maas. Erg prettig was het gisteren niet op de Kagerplassen toen onder de auspiciën van de Kon. Ned. Verbonden Watersport- vereenigingen de jollenstrijd Holland-Bel- gië begon. Er blies 'n harde Noord-Ooster, die het water opzweepte tot witge- kuifde golven en die het guur en ongezel lig maakte rondom de Kaagsociëteit, waar slechts heel weinig belangstellenden den jodenkamp volgden 't Is overigens niet juist om te spreken van een jollenwed- strijd Holland-Belglë. Het geldt hier im mers niet een baanwedstrijd tusschen Hollandsche en Belgische zeilers, die strij den voor de overwinning van hun ploeg en van hun land. maar een zuiver per soonlijke kamp van drie Nederlandsche en drie Belgische jollenmenschen met den Holland-België-beker als inzet. Daar door was het mogelijk, dat de wedstrij den toch doorgang vonden hoewel van de Belgen alleen De Neve aanwezig was en zoowel Huybrechts als v. d. Abeele ont braken. Dat Leon Huybrechts niet zou komen was bekend, want deze in ons land zoo bekende en geziene Belgische zeiler kwam enkele dagen geleden aan boord van zijn jacht te vallen, waardoor hij min of meer ernstig werd gewond. Niet ten onrechte verkeerden wij in de meening, dat voor hem een plaatsvervanger zou worden aangewezen en zelfs al was dit niet geschied, dan nog mochten de Hol landers verwachten dat zeker Van den Abeele zou verschijnen. Dit gebeurde niet en zoo was De Neve de eenige jollenzeiler en hij had zelfs nog geen bemanning die de Belgische kleuren kwam verdedi gen. Hij deed dat overigens niet al te best, want hij was in beide races van gisteren ver achter. Nu zijn de Belgen gewend op kanalen te zeilen, waar geen „water" staat en waar men moet zoeken naar een gunstig vleugje. Heel merkwaardig is het b v„ dat de jollen niet meer op de Schelde zeilenomdat er daar wel eens een omslaat. En nu was het gisteren op het Zweiland en op den Dieperpoel knap woe lig en op het water waarop onze jollen- zeilers, de gebroeders Maas en Huybers, zich juist thuis gevoelen, was het voor den Belg heel onprettig. De jol recht te hou den door te gaan „hangen" was voor De Neve een geheim, van planeeren had hij nooit gehoord en hij voelde zich erg on behaaglijk in het water, dat hij bij gol ven binnen kreeg. En toch kan deze Belg wel zeilen, wij zagen hem althans eerder op den Westeinder aan het werk, maar toen was het weer heel wat handzamer. Maar met dat al boette dit Holland- Belgiëfestijn veel van zijn belangrijkheid in en de eerste race vooral was wel heel matig. De Neve startte over bakboord het eerste rak, van den start naar het Zweiland, lag in den wind, hetgeen op de Kaagbaan maar heel zelden voorkomt veel later dan de anderen en was daar door al direct uitgeschakeld, terwijl Huy bers al gauw den strijd moest opgeven door het breken van zijn schoot Het onderhoud van de jollen der Verbonden Watersportvereenigingen laat wel iets te wenschen! Alleen Bob en Jan Maas ble ven dus over en strijd tusschen die twee was er ook al niet. Een lange slag over bakboord bracht Bob bij- de boei op het Zweiland aan den kop en opkruisend van het Norremeer naar den Dieperpoel ver grootte hij zijn voorsprong toen Jan het te laag zocht en daardoor de boei op den Dieperpoel niet kon halen zonder een extra slagje. Op den terugweg was de baan bezeild en dus werd de uitslag: 1. Bob Maas 1 uur I minuut 40 sec.; 2. Jan Maas 1 uur 2 min. 51 sec.; 3 De Neve i 1 uur 7 min, 30 sec. De tweede race bracht wat meer span- ning. Bij een ruimenden wind kon nu de I boel op het Zweiland schraal worden aan- j geloopen en onder die omstandigheden bleef het veld geruimen tijd bijeen. De Neve was het beste gestart, maar hij zakte toch langzaam maar zeker af naar de laatste plaats. Huybers nam den kop. Jan Maas werd tweede. Bob Maas derde, maar het onderling verschil bleef toch heel klein tot op het in-den-windsche rak van het Norremeer naar den Dieperpoel. Bob Maas raakte daar meer achterop en De Neve verdween weer heelemaal na een veel te lange slag over stuurboord. Het verschil tusschen de leiders bleef echter maar heel klein. Huybers liet natuurlijk Jan Maas niet los en draaide telkens weer mee. De voorsprong van den Rot terdammer bleef echter te klein om hem zeker van de overwinning te doen zijn. En na Dieperpoel op de verder geheel be zeilde wedstrijdbaan kwam de veel zwaar dere Huybers in het nadeel bij de ge broeders Maas. Nog voor de boei op het Norremeer nam Jan Maas de leiding over en hoewel Huybers bij het gijpen om de boei binnendoor weer aan den kop kwam, duurde het toch niet lang of zoowel Jan als Bob Maas waren hem gepasseerd. De uitslag werd; 1 Jan Maas, 57 min. 12 sec.; 2. Bob Maas, 57 min. 18 sec.; 3. Huybers. 57 min. 47 sec.; 4. De Neve 58 min. 18 sec. Na den eersten dag is thans de stand: Bob Maas (Holland) 10 punten; Jan Maas (Holland) 10 punten; De Neve (België) 5 punten; Huybers (Holland) 3 punten: Van den Abeele (België) 0 pnt. Huybrechts (België) 0 pnt. RECLAME. 2372 housiast, maar voorloopig blijft succes uit. D. Kraayenbrink mist een pracht-kans om de leiding te nemen. Keeper van Vliet redt een keer schitterend en bij een snellen uitval van de Zijl lost A. Kraayenbrink een hard schot dat doel treft 10, waarna de rust aanbreekt. Na de rust is de Zijl steeds in den aanval, echter de Zian-verdediging is op zijn hoede. Tenslotte krijgt de vrij- liggende van Weizen den bal en scoort 20. Nog ongeveer een minuut en 't einde I breekt aan. De Zijl II heeft nu 2 van de 3 kampioenswedstrijden gespeeld en beide gewonnen, waardoor zij reeds kampioen van den H. Z. B. is. de zijl i—h.z. en p.c. ii. Gisteravond speelde de Zijl I een vriend- schappelijken wedstrijd tegen H.Z. en I P.C. II. I De Zijl speelde in de volgende opstelling: Doel: Rameau; achter H. van Egmond, G. Snoeker en K. Kraayenbrink; voor: F. van der Horst, F. van der Mark en W. Snoe- De Zijl heeft het eerst den bal en na een mislukt schot op het Haagsche doel speelt F. van der Horst goed naar van der Mark waarop een hard onhoudbaar schot volgt waardoor de Zijl leidt met 10. Na eenig heen en weer spelen doet H.Z. en P C. eenige aanvallen waarbij een pracht kans verloren gaat. Echter plotseling is het Sirks, die doelpunt. 11. Het spel vlot goed, en beurtelings zijn de beide doelen in gevaar met de gasten iets in de meerder heid Uit een moeilijke positie schiet de linksvoor der gasten opnieuw in. 12. Nadat Rameau nog eenige schoten on schadelijk gemaakt heeft breekt de rust aan. Na de rust zijn de Hagenaars die veel sneller zijn dan de thuisclub, voortdurend in de meerderheid; doch de hechte verde diging van de Zijl weet verder doelpunten te voorkomen. zwemfeest te sassenheim. Op Zaterdag 29 Augustus a.s. des n.m. te 5 uur zullen in het gemeente-zwembad zwemdemonstraties worden gehouden door den Haagschen Zwembond. Onder de zwemmers bevinden zich o.a de Haas en Ingeluif resp. kampioen van Nederland 100 M rugslag een 100 M. vrije slag. Aan de waterpolo demonstratie zal worden deelgenomen door internationals en oud- Internationals zooals: Buys (Leiden), In geluif (Den Haag) Elsinca (Leiden) en de Haas (Den Haag). Zeer belangwekkend zijn ook de nummers figuurzwemmen en schoonspringen. De demonstratie is een bezoek alleszins waard. WATERPOLO. de zijl ii kampioen üaagsche zwembond. Gisterenavond had de kampioenwed strijd De Zijl II—Zian V plaats. De Zijl speelt in de volgende opstelling: Doel: van Vliet; achter: F. v. d. Mark Pzn., Castelein, Blansjaar; voor: W. van Weizen. A. Kraayenbrink en D. Kraayen brink. Beide ploegen zijn volledig. De spelers zijn zeer zenuwachtig, waardoor voorloopig het samenspel zoek is. Als de linksvoor van de Zijl uit het water is gezonden krijgt Zian een mooie kans, doch weet deze niet l te benutten. De Leidenaars zijn zeer ent WIELRENNEN. De Wereldkampioenschappen. blekemolen uitgeschakeld door motorpech. (Van een specialen verslaggever Gisteren werden te Kopenhagen de voor wedstrijden voor stayers gehouden voor het v/ereldkampioenschap over 100 K.M. De beide Hongaren Intenes en Seketes waren weggebleven, zoodat niet drie doch twee serie behoefden te werden gereden. In iedere serie startten vijf renners, de eerste twee van elke serie kwamen in de finale. Uit alles bleek, dat de Ordrupbaan niet geschikt was voor stayerswedstrijden, im mers de tijden waren vele minuten boven den gemiddelden tijd, die op de meeste Europeesche banen wordt genoteerd: Eerste serie: Aan den start Möller (Duitschland). Lac- quehay (Frankrijk), Elekemolen (Neder land'. Thollembeek (België) en Manera (Italië.) Blekemolen is al direct aan den kop met Lacquehay op de tweede en Möller op de derde plaats. De Belg ligt vierde,, terwijl Manera de rij sluit. Als er acht ronden gereden zijn, neemt Möller de tweede plaats in. Ronde na ronde wordt zoo afgelegd, met Blekemolen nog steeds aan den kop. Dan krijgt de Hollander na 40 K.M. motorpech. Möller neemt direct de leiding over. gevolgd door Lacquehay. Wel houdt Blekemolen nog moedig vol, doch na 80 K.M. geeft hij den strijd op, die zich eerst zoo hoopvol liet aanzien. Al dus ontging hem een zekere overwinning. De stand brengt verder geen verande ring meer en Möller wordt eerste. De uitslag luidt: 1. Möller tijd 1 uur 36 min. 45 sec.; 2. Lacquehay od au Meter, 3. Manera (Italië) op 75 Meter, 4. Thol lembeek op 175 Meter. 5. Blekemolen op gegeven. Tweede serie: In deze serie kreeg Paillard bandenpech. waardoor hij een dergelijken achterstand opliep, dat hij ontmoedigd opgaf. Linart won gemakkelijk met op de tweede plaats Sawall, die in het geheel geen moeite deed hem in te halen, zeker als hij was van zijn plaatsing in de finale. De uitslag van deze serie werd. 1. Linart (België) tijd 1 uur 35 min. 2 Sawall (Duitschland) op 20 Meter. 3. Gay (Italië) op 1260 Meter. 4. Gilgen (Zwitserland) op 1360 Meter. Morgen komen de twee Duitschers Möller, Sawall. de Belg Linart en de Franschman Lacquehay in de finale. Heden worden de wegwedstrijden gehou den. o ATHLETIEK. de 40 k.m. marsch der l.p.s.v. Ten einde tegemoet te komen aan de vele vragen, welke het secretariaat der L.P.S.V. omtrent den 40 K.M. afstands- marsch bereiken, wórdt het navolgende medegedeeld: Start vanaf het bureau van politie of den Burcht des namiddags half- twee precies. Geloopen wordt het volgende parcours' Breestraat langs Stationsweg naar Oegst.geest. langs Leidsche weg naar Rijnsburg langs Zandlaan naar Katwijk binnen. Wassenaarsche weg. Schulpweg. Schouwweg, langs renbaan, linksaf naar Leidsche straatweg rechtsaf tot Haagsche Dierentuin linksaf tot Paviljoen, linksaf langs hertenkamp, door het bosch, voorbij Marlot linksaf tot Leidsche straatweg, rechtsaf over den Deyl en de Vink langs Noordeinde en Breestraat naar de finish. Na ongeveer 25 K.M. te hebben geloopen wordt een half uur gerust, in hoofdzaak om de achterblijvers gelegenheid te geven zich bij de hoofdgroep aan te sluiten. De hoofdgroep zal te pl.m. 7.45 de finish bereiken. De controle blijft echter nog ge opend tot 8.15 uur om de minder vlugge loopers de gelegenheid te geven hun start nummers alsnog in te leveren. Aan alle deelnemers, die voor 8.15 hun nummer bij de controle hebben ingeleverd wordt een fraaie draagmedaille uitgereikt. Op verzoek van de vereeniging „O, O" van de N. R. M. zullen onder leiding van den heer Zwart eenige oefenmarschen worden gehouden. Aan deze marschen kunnen behalve de leden van genoemde Vereeniging, alle personen deelnemen, die voornemens zijn aan de 40 K.M. deel te nemen. De eerste marsch (15 K.M.) wordt heden geloopen. Plaats van samenkomst Galgewater bij het gebouw Ned. Rotogra vure Maatschappij. Vertrek om precies 6.15 uur. Het tempo dezer oefenmarschen zal geleidelijk worden opgevoerd tot 7 K.M per uur. De volgende marschen worden nader bekend gemaakt. VOETBAL. competitie-indeeling 4e klasse. Voor de 4e klassers uit Leiden en om geving luidt de competitie-indeeling van den K.N.V.B.: Afdeeling I. 4e klasse C: T.H.B.. Hille- gom. Swift. Wilhelmina, Vooruit, Rivalen, S.L.T O S.DÜ. (bij toelating), R.O.D.I. (bij toelating) Avanti (bij toelating. Afdeeling II 4e klasse A: R.C.L.. D.V.S., Leidsche Boys. Archipel. Vogel. De Ooie vaars. D.V.V.. V.C.S.T., Zwart-Blauw (bij toelating), B.T.C. (bij toelating). 4e klasse B: Waddinxveen, Moordrecht, Tonegido. O.BCeleritas. De Jagers, Ter- laak, W.I.K., H<D.V„ S.V.C. (bij toelating). fides pacta—tona. Zaterdagmiddag worden gespeeld de wedstrijden: Fides Pacta ITona I (te half drie) en Fides Pacta II—Tona II (te half vijf), terrein Haagweg. j BEKERWEDSTRIJDEN SPORTMAN. Gisteravond won NB.M. met 71 van Sportman II. I Hedenavond: Sportman IIA.T.O.; mor- genavond: K.N.G. I—A D.O. om de eerste j plaats. RECLAME. Men behoeft niet te zien dat U crème ge bruikt; alle crèmes blijven min of meer op de huid liggen. Alleen „Zij "-Crème wordt volkomen in de huid opgenomen, zoodat niemand kan zien dat U crème gebruikt heeft, terwijl de huid er toch soepel door wordt en fraai van teint. 2339 V. S. te L. Te Den Haag bestaan di verse bureaux Zie b.v. de Intercommu nale Telefoongids. W. G. te L. Dat zal geweest zijn pl.m. 1903. Enkele jaren later is het circus uit eengespat. J. D. te K. Z. Wendt u daarvoor tot een dierenarts. IJMUIDEN, 26 Augustus 1931. vischfrijzen. Tarbot per kilo f.2.30fl.80. Griet p. kist van 50 kilo f. 7636, Tongen p. kilo f. 3.702.60, Groote Schol per kist van 50 kilo f.75, Middelschol f.6648. Zetschol f.54—38, Kleine Schol f. 38.50—9. Schar f. 13.508. Vleeten per stuk f. 4.502 33. Pieterman en Poontjes per kist van 50 kilo f. 7.502.80, Groote Schelvisch f.54— f. 45, Middel Schelvisch f3828, Klem middel Schelv. f. 1812, Kleine Schelv. f. 114.50, Kabeljauw per kist van 125 kilo f. 01066, Gullen per kist van 50 kilo f. 183.20, Lengen per stuk f. 1.200.50. Heilbot per kilo f. 2.30, Wijting per kist van 50 kilo f. 5.203.20, Makreel f.1511. Aangekomen de stoomtrawlers: IJM 58 met f.4600, IJM 112 met f.4100, IJM 48 met f.3800, IJM 99 met f.2400, IJM 54 met f.1100, IJM 76 met f.3900, IJM 85 met f.3500, IJM 167 met f.4000, IJM 22 met f.2800, IJM 195 met f.3400, IJM 131 met f.2200. IJM 18 met f.2900, IJM 103 met f. 2200, IJM 98 met f. 5500, en de log gers KW 169 met f. 1650, KW 89 met f.1050, KW 163 met f.1620. KW 167 met f. 1190 en KW 56 met f. 1090 besomming. 2-2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6