BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. TELEGRAFISCH WEEKBERICHT v.h. Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Hoogste stand 771.7 te Calshot. Laagste stand 744.3 te Akurein. Verwachting tot den avond van 27 Aug. Zwakke tot matige wind. aanvankelijk lit Noordelijke richtingen. Helder tot licht of half bewolkt. Droog weer. Aanvankelijk weinig verandering in temperatuur. Later warmer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorni.: 14 gr. C. (58 gr. F 12 uur 'smidd.: 14 gr. C. (58 gr. F.). 3 uur nam.: 15 gr. C. (60 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Donderdag. Voorin, te 232 uur; nam. te 3.12 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 'sMiddags 12 uur: 18 gr. C. Zweminrichting „De Zijl." 'sMiddags 12 uur: 17 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag 8.36 n.m. lot 5.29 van. DE ALGEMEENE TOESTAND. Nieuwe Engelsche regeering. Het nieuwe Engelsche „nationale" kabi net is gevormd. Het bestaat geheel uit vol slagen „ministerabili", hetgeen vooral in de huidige omstandigheden het werk ten goede zal komen. Mc Donald zal echter slechts op weinig steun uit eigen partij kunnen rekenen Het offer van hem en degenen, die hem volgen, wordt daardoor te zwaarder!! o DUITSCHLAND. Heropening der beurzen - De Pruisische Landdag De moord op de Bülowpiatz. Volgend besluit ls genomen: Dc Berlijnsche Effectenbeurs zal den 3 September a.s. weer voor het verkeer in waardepapieren, binnen- en buitenland- sche wissels en bultenlandsche valuta worden opengesteld. De beurstijd zal aan vangen om 12 uur en eindigen om twee uren Termijnhandel en handel met tus- schennoteeringen zullen niet kunnen plaats hebben. Om kwart over twaalf zal een aanvang worden gemaakt met het vaststellen van de koers. De handel tegen andere dan de vastgestelde noteeringen,* zoomede het afroepen van afwijkende koersen binnen de beurslokalen is tot nader order verboden. De beurs blijft des Zaterdags gedurende de maand Septem ber a.s. gesloten. Naar de Duitsche Handelsdienst ver neemt, zal nog voor de heropening van de Berlijnsche beurs een nieuw belee- ningsinstituut in het leven worden ge roepen. dat diegenen, die hun pandbrie ven niet willen verkoopen, mogelijk zal maken geld op te nemen tegen onder pand. Men denkt aan de stichting van een Beleeningsbank der Hypotheekban ken met een kapitaal van 5 millioen R.M. De stichting van een dergelijk instituut zou van een grooten invloed zijn op een verder rustig verloop. Ook de communistische fractie heeft thans de onmiddellijke bijeenroeping van den Pruisischen Landdag verlangd Voorgesteld wordt o.a. de behandeling van de volgende punten: De gebeurtenis sen op den Bülowpiatz, de inbeslagneming van materiaal in het Carl Liebknecht- haus, verbod van communistische bladen en vergaderingen en het ontslag van jonge onderwijzers in Berlijn. De grondwet schrijft voor, dat voor het voorstellen van Landdag-bijeenroeping een vijfde der Landdagleden noodig is. Dit aantal is nu bereikt. Er is echter twijfel over gerezen, of de Landdag, die op den tweeden Dinsdag in November bijeenkomt, en zich vroeger voor een bepaalden termijn verdaagd heeft, nu toch bijeengeroepen moet worden. Om een duidelijke interpretatie te vin den, onderzoekt men thans de voorge schiedenis en het ontstaan der desbe treffende bepaling van art. 17 der grond wet. Het Politiepresidium te Berlijn deelt mede, dat het tijdens het onderzoek in het Karl Liebknechthaus in beslag geno men materiaal onbetwistbaar,heeft aan getoond, dat de ondennijningspropaganda door de centrale van de communistische partij geschiedde: iets wat tot nu toe door haar ontkend werd. De inhoud van den in beslag genomen koffer bevatte een hoeveelheid politieke pamfletten van 1848 af, waarvan het stempel van den eigenaar verwijderd was. De toedracht inzake de moorden op de Bülowpiatz is thans volgens een mede- deeung van de politie vólkomen opge helderd, talrijke personen zijn bereid onder eede te getuigen, dat de vijf thans in voorarrest zittende personen verant woordelijk zijn voor den moord op de Bülowpiatz. FRANKRIJK. Het pact met de sovjets. Over het sluiten van een defensief pact met de sovjets wordt officieel gemeld In October 1930 Is door de Franscnc regeering aan Polen medegedeeld, dat haar van de sovjet Russische regeering een voorstel was geworden, inzake net sluiten van een defensief pact. In den loop van de maand December heeft de Poolsche regeering medegedeeld dat zij principieel bereid was de poging der Rus sische regeering te overwegen. Op 12 Fe bruari 1931 heeft de Poolsche minister van Buitenlandsche Zaken. Zalesk, ln denzelfden geest voor de commissie van buitenlandsche zaken van den Poolschen Senaat een verklaring afgelegd. Op grond van het feit, dat desbetret- fende onderhandelingen, sinds maanden tusschen Moskou en Warschau gaande zijn, heeft de Fransche regeering, aange zien zij de internationale verplichtingen en overeenkomsten, die het gevolg zijn van haar lidmaatschap van den Volken bond, beseft, zich in de maand April j.l. bereid verklaard een voorstel van dezen aard na te gaan. De laatste uit Warschau ontvangen berichten bevestigen, dat dc besprekingen tusschen Polen en Sovjet Rusland nopens het sluiten van een ver drag. op het oogenblik verdaagd zijn doch dat de besprekingen zoo spoedig mogelijk weer te Moskou zullen worden hervat. ENGELAND. Het nationale kabinet gevormd Radio rede van Mc. Donald De Ronde-Tafel- Conferentie. Het nationale kabinet is aldus samen gesteld. Minister-president: Mac Donald (La bour). Kanselier van de schatkist: Snowden (Labour). Lord-president Counsil: Baldwin (Con servatief!. Minister van Buitenlandsche Zaken: Lord Reading (Liberaal). Dominions en Koloniën: Thomas (La bour). Lordgrootkanselier: Lord Sankey (La bour). Binnenlandsche Zaken: Sir Herbert Sa muel (Liberaal). Minister voor Indie: Sir Samuel Hoare (Liberaal). Gezondheid: Neville Chamberlain (Con servatief). Handel: Sir Philipp Cunliff Lister (Con servatief). De volgencfe ministers zullen geen deel uitmaken van het eigenlijke kabinet: Luchtvaart: Sir Amurlev (Labour). Eerste Lord der Admiraliteit: Sir Austen Chamberlain Conservatief) Minister voor Schotland: Sir Archibald Sinclair (Liberaal). Oorlog: Wordt later bekend gemaakt. Onderwijs: Sir Donald Maclean (Libe raal). Landbouw: Sir John Gilmour (Conser vatief). Arbeid: Sir Henry Betterton (Conser vatief). Openbare Werken: Markies van Lon donderry (Conservatief. Kanselier voor het Hertogdom van Lan caster: Markies van Lothian (Conserva tief). Baldwin is leider van de regeeringspar- tijen in het parlement. Het eigenlijke kabinet zal dus slechts tien leden tellen. In de laatste jaren telde het er gewoonlijk zeventien Van de tien eigenlijke kabinetministers zijn er vier lid der arbeiderspartij, terwijl drie tot de conservatieve en drie tot de liberale partij behooren. Gistermiddag heeft Mc. Donald zijn lijst ter goedkeuring aan den koning aange boden! Vermoedelijk zal de koning mor genvroeg van Schotland terugkeeren. Op de nieuwe ministerslijst worden de portefeuilles van verkeer, pensioenen en buitenlandsche handel niet vermeld. Men houdt het er voor dat deze departementale diensten met andere zullen versmolten worden ten einde ook daarvoor te bezuini gen. In zijn radiorede van gisteravond zeide Mac Donald, dat hij niets in zijn overtui ging of idealen heeft gewijzigd. Hij be weert niet, dat hij het vertrouwen der ar beiders, wat zijn huidige actie betreft, be zit, maar hij is er zeker van. dat hij het in het belang der arbeidersklasse zou moe ten bezitten. Zijn geloofsbrieven bestaan uit den nationalen plicht en hij beantwoordt aan dien plicht, zonder zich om de consequen ties te bekommeren. Buitenlandsche particulieren en instel lingen hebben hun geld uit Engeland teruggetrokken in aanzienlijke hoeveel heden, wat tot gevolg had, dat het ver trouwen werd geschokt, wat te wijten is aan verschillende oorzaken, met name de onrust tengevolge van de budgetaire situa tie van Engeland. De buitenlanders, die niet op de hoogte zijn met onze financieele kracht, leenden een gewillig oor aan de verhalen en hun toenemende onrust deed de regeering den toestand onder de oogen zien, welke een onmiddellijk ingrijpen eischte. Het is duidelijk, dat het vertrouwen van de wereld in het Britsche crediet hersteld moet worden, daar anders de natie de waarde van het pond sterling niet zou kunnen handhaven en indien het vertrou wen in het pond sterling was verwoest, dan zou dat de ontwrichting van den wereldhandel beteekenen en zouden vooral de Britsche arbeiders daaronder lijden. Als het pond sterling valt, zouden in Engeland dezelfde toestanden geschapen worden als in Duitschland tijdens de in flatie. In het Labour-kabinet heeft overeen stemming bestaan over het feit, dat vrij drastische bezuinigingen tot stand moesten worden gebracht. Klaarblijkelijk heeft het voorstel tot verkorting van de werkloozen- ondersteuningen zijn collega's het zwaarst gedrukt. Het huidige voorstel, als deel van de dringend noodzakelijke bezuinigings maatregelen, komt neer op een verminde ring der ondersteuningen met 10 °i« echter onder handhaving van den kindertoeslag in den tot dusver bestaanden vorm. De nieuwe regeering is gevormd om een plan te ontwerpen tot het in evenwicht brengen van de begrooting Het is geen eoalitieregeering. want daaraan zou hij, Macdonald, niet deelnemen De kloof tusschen Mc Donald en Labour wordt steeds wijder. De nationale administratieve raad van de onafhankelijke arbeiderspartij heeft een manifest gepubliceerd, dat in heftige ter men de regeering beschuldigt, de loonen en de arbeidsvoorwaarden van de arbeiders aan te vallen. In de bijeenkomst van de parlementaire arbeiderspartij van Vrijdag zal MacDonald waarschijnlijk de leiding van de partij neerleggen, terwijl dan tevens zijn opvol ger zal worden benoemd. Als zoodanig wordt Henderson vooral genoemd. Baldwin heeft tegen Vrijdagmorgen een plenaire zitting der Conservatieve Lager huisfractie uitgeschreven, ten einde daar een verklaring af te leggen nopens zijn be sluit tot deelname aan de Nationale Regeering. Het bericht van de „Daily Herald" over een verklaring van de Federal Reserve Board, als zou de verlaging van de werje- loozenuitkeering een voorwaarde zijn voor het verleenen van nieuwe credieten, wordt van bevoegde zijde, zoowel uit Washington als uit Wallstreet, onjuist genoemd. Lloyd George is gisteren per auto van Londen naar Bron-y-de, zijn huis te Churt in Surrey gegaan, waar hij zal blijven tot hij geheel hersteld is. Dan hoopt hij naar Wales te gaan. Hoewel hij zijn kamer moest houden, heeft hij de politieke crisis nauw lettend gevolgd en hij is herhaaldelijk door zijn liberale collega's geraadpleegd De Ronde-Tafel-conferentie gaat nor maal door. Me. Donald blijft voorzitter. Nu verluidt weer, dat Gandhi toch nog zal komen, 't Wordt zoo langzamerhand een spelletje van: hij gaat niet, hij gaat wel. o L1THAUEN. Het proces Woldemaras. In het proces tegen oud-minister Wol- demarls heeft de officier van justitie zijn requisitoir gehouden. Hij zeide o.a dat de beklaagden in drie groepen moeten worden verdeeld. Tot de eerste groep behooren degenen, die den aanslag hebben gepleegd op Rusteika, en deze moeten streng gestraft worden. Tot de tweede groep behooren de put- chisten, wélke organisatie het ten val brengen der regeering ten doel had. De derde groep heeft' zich schuldig ge maakt aan het opstellen en verspreiden van smaadschriften tegen de regeerings- personen. Woldemaras behoort tot de tweede groep en hij beval zijn cliënt in de cle mentie der rechters aan In juridische kringen is men van mee ning dat de aanklacht hierdoor ineenge stort is zoodat geen zware straffen te verwachten zijn. Vandaag zuilen de verdedigers hun pleidooien houden. De uitspraak is niet voor Vrijdag te ver wachten. VEREENIGDE STATEN. Mellon weer thuis. Mellon is in zijn vaderland terugge keerd en heeft reeds een kabinetszitting bijgewoond. Tevens had hij een onderhoud met Hoover. o CHINA. De actie tegen Duitschland. Uit Nanking wordt gemeld dat daar het Duitsche stoomschip „R. C. Rickmers" metende 5198 ton, met een wapenlading aan boord ter waarde van meer dan 4 millioen mark, in beslag is genomen. De lading zou bestaan uit twee vlieg tuigen. 600 machinegeweren en een groote hoeveelheid munitie. Terwijl de Nanking- regeering verklaart, dat de wapenlading voor Kanton is bestemd, beweert de revo- lutionnaire'regeering te Kanton, dat het schip op deze wijze in handen van de Nanklngregeering is gespeeld om de wa penlevering te camoufleeren. De reederij heeft zich om bescherming tot de Duitsche regeering gewend, doch het ministerie van Buitenl. Zaken heeft elke interventie geweigerd omdat het met het oog op de gevolgen, elke wapenleve rantie aan China door Duitsche tusschen- komst hoogst ongewenscht acht. Overigens heeft de Duitsche regeering terstond scherp geprotesteerd tegen de boycot-actie der Kantonregeering, waar door de Duitsche handel ten zeerste ge schaad wordt. Zij wijst er op dat de Duit sche regeering haar voor alle gevolgen van het genomen besluit verantwoordelijk zal stellen. DE JAPANSCHE EX-PREMIER HAMAGUCHI. t TOKIO, 26 Augustus, (Reuter). De Ja- panschp ex-premier Hamaguchi is ten ge volge van de wonden opgedaan bij den moordaanslag welke 14 November 1930 op hem werd gepleegd, overleden. Eerst meende men, dat Hamaguchi zou herstellen, doch kort geleden stortte hij weer in. o POLITIEKE ZEDEN IN MEXICO. MEXICO. 26 Aug. (Reuter) In een vuur gevecht ln het Huis van Afgevaardigden is een afgevaardigde gedood en vier ge wond, waarvan een ernstig. Het gevecht vond zijn oorsprong in beschuldigingen tegen gouverneur Jalisco. Meer dan zestig schoten werden afge vuurd. o TREIN EN AUTO. BLANCHESTER (Ohio) 26 Aug. (Reuter) Bij een botsing tusschen een trein en een auto zijn de vijf inzittenden van de auto om het leven gekomen. DE „NAUTILUS". LONDEN, 26 Augustus (Ned. Tel. Ag.). De onderzeeboot Nautilus" heeft haar eigenlijken Noordpooltocht nog niet kun nen beginnen Een radio-telegram van sir Wilkins be vestigt het bericht, dat de „Nautilus" nieuwe averij heeft opgeloopen. Hij hoopt echter den tocht te kunnen beginnen zoodra de weersomstandigheden gunstiger zijn. DE NIEUWE ENGELSCHE REGEERING. LONDEN, 26 Aug. (Reuter) De publi catie van de ministerlijst wordt door alle ochtendbladen heden goedkeurend ont vangen. Alleen het arbeiders-orgaan, de „Daily Herald" verklaart dat het kabinet het product is van de druk. welke door binnenlandsche en buitenlandsche ban kiers is uitgeoefend De algemeene belang stelling is thans geconcentreerd op c'e heden plaats hebbende gezamenlijke bij eenkomst van den Raad van het Trade Union Congres en de Raadgevende com missie van de parlementaire labour-frac- tle, op welke bijeenkomst de houding der Labour-partij ten aanzien van de nieuwe regeering zal worden vastgesteld. De belangstelling richt zich ook naar de algemeene vergadering van de parlemen taire labour-fractie, welke Vrijdag zal plaats hebben, en waarop over het leider schap der partij beraadslaagd zal worden. Naar men weet is Henderson hiervoor de eenige candidaat. Het aantal labour- mannen dat de nieuwe regeering in het parlement zal steunen wordt op 10 a 50 geschat, doch hierover kan voor Vrijdag niets met zekerheid gezegd worden. LONDEN. 26 Augustus. (V.D.). Volgens het orgaan van de Arbeiderspartij, de .Daily Hei aid" zal het bezuinigingspro gram, dat de nieuwe nationale regeering nog in den loop van de week zal publicee- ren, o.m. de volgende punten bevatten: 1. Een verlaging der werkloozenuitkee- ringen met 10°'o, zooals MacDonald in zijn radio-rede gisteravond heeft aangegeven. Hierdoor zou een bezuiniging van 13 mil lioen pond sterling verkregen worden. 2 Verhooginc van de wekelijksche con tributie voor de werkloosheidsverzekering en wel van het huidige bedrag van zeven pence tot een shilling per week. 3. Een nog nader te bepalen salarisver laging voor onderwijzers. 4. Een bezuiniging van 7.8 millioen pond sterling op het wegenbouwfonds. 5. Verlaging der ministerssalarissen bo ven de 5000 pond sterling per jaar met 20"o en der salarissen tusschen 1000 en 2000 pond sterling met 7 6 Verlaging der vergoedingen aan Lager huisleden van 400 tot 380 pond sterling. 7 Vermindering der salarissen der hoogstbezoldigde ambtenaren in openba ren dienst met 20"/n en kleiner wordende verminderingen voor de lagerbezoldigde ambtenaren 8 Vermindering van traetementen voor leger, vloot en luchtvaartcorps. Hierdoor werdt een bezuiniging verkregen van ne gen millioen pond sterling. 9 Bezuinigingen op het Ministerie voor Openbare Gezondheid van 175 millioen pond sterling en oo het Ministerie voor Landbouw van 1.25 millioen pond sterling. BELGISCH BEZOEK. Hedenmiddag heeft de Belgische minis ter van verkeerswezen in gezelschap van eenige leden der directie van de Neder- landsche Spoorwegen en hoofden van dienst der electrificatie een bezoek ge bracht aan Leiden en omgeving. Daar het bezoek van den Belgischen minister in ver band stond met de electrificatie der Bel gische Spoorwegen werd allereerst een bezoek gebracht aan de centrale te Leid- schendam, terwijl te ongeveer kwart voor vieren Leiden werd bereikt. Nadat alhier in café-restaurant „Zomerzorg" de thee was gebruikt, werd te 5 uur 13 per trein naar Amsterdam vertrokken. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Stoom-Wasch- en Strijk- inrichting „Nooit Gedacht", Zijlsingel 2, met ingang van 15 Augustus 1931 omge zet in een vennootschap onder firma on der den naam „Nooit Gedacht" P. P. J. v. Remundt en Zonen. Vennooten' P. P. J. van Remundt, F H. M. van Remundt en J. A. van Remundt te Leiden. Proc.: H. Lombert. Leiden (B.P.). Coop. Boerenleenbank. Burgersdijkstr. 3c, Katwijk aan Zee. Uittredend lid Raad van Toezicht: A. Ouwehand, Katwijk aan Zee. C. J. Lugthart. Badstiaat 1315. Kat wijk aan Zee. Behangerij, stoffeerderij, si garen en sigaretten Wijziging uitgeoefend bedrijf: thans alléén behangerij en stof feerderij. Vestiging filiaal: Katwijk a. d. Rijn. Voorstraat 63 Van der Helm's Goedkoope Bazar, Sluis- weg 3, Katwijk aan Zee. Galanterieën, Ijzerwaren enz. Vestiging filiaal: Katwijk aan den Rijn. Kerkstraat 11. Naamlooze Vennootschap Motor Omni- busdienst Alphen a. d Rijn (M.O.D.A Wilhelminastraat 5, Alphen a d. Rijn De statuten zijn gewijzigd. Sociëteit v. Chemische Industrie ..Kat wijk". Prins Hendrikkanaal. Katwyk Handel in en fabricatie van chemicaliën. De statuten zijn gewijzigd Wijziging han delsnaam thans: NV. Sociëteit voor Che mische Industrie „Katwijk". o ROOFOVERVAL BIJ ZUIDBROEK. Een 76-jarige weduwe vermoord. Hedenmorgen te ongeveer 10 uur kwam de brievenbesteller R. te Zuidbroek met zijn bestelling bij de woning van de 76- jarige weduwe M. wonende in een kleine boerderij aan den eenzamen weg aan het Winschoterdiep tusschen Zuidbroek (Gro ningen) en Scheemda, waar zij met haar 45-jarigen zoon leeft. Tot zijn verwondering stond de deur open en loeiden de koeien, daar deze nog niet waren gemolken. Bij nader onderzoek vond hij het ontzielde lichaam van de weduwe met een prop in den mond Voorts ontdekte hij sporen van een worsteling. Onmiddellijk waarschuwde hij de buren en de politie, die weldra met den burgemeester en den dokter ver schenen Men staat hier voor een vreemd geval en tast nog volkomen in het duister De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat hier een roofoverval is gepleegd, daar de deur met bloed was bevlekt, terwijl het bed van de oude vrouw geheel omwoeld werd aangetroffen. De zoon van de oude vrouw is spoor loos verdwenen. Er bestaan vermoedens dat deze is verdronken, weshalve men begonnen is in het Winschoterdiep te dreggen. Het parket van Winschoten is gearri veerd. ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE BREDA. Gisteravond omstreeks elf uur li?eft iu - Breda wederom een ernstige vechtpartij plaats gehad. In een café is zekere Van E. aangevallen door de gebroeders Van M. die meenden dat Van E. een al te vriend schappelijke betrekking onderhield met de vrouw van een hunner. De aangevallene werd aan beide polsen ernstig gewond en is op het politiebureau voorloopig verbonden. Zijn toestand is gun stig. De recherche is er onder leiding van den wnd. commissaris van politie, den lieer J. P C. Mansveld, spoedig in geslaagd de beide daders, die de vlucht hadden geno men, te arresteeren. Een van hen heeft bekend de steken te hebben toegebracht. o HET GEVONDEN LIJK TE SASSENHELM, In aansluiting op ons bericht uit Sas- senheim (zie rubriek „Omstreken") betref fende den gevonden, dooden man onder Klinkenberg in die gemeente, kunnen wij nog mededeelen. dat de lijkschouwing heeft uitgewezen, dat de hersenpan van het slachtoffer is ingeslagen, zoodat de gedachte aan misdaad naar voren komt. Vermoedelijk is het slachtoffer een rond reizend zagenvijler. die gisteren in gezel schap van twee anderen te Sassenheim gezien is. De politie zoekt nauwkeurig verder naar aanwijzingen, die kunnen leiden tot opheldering van het mysterieuze geval. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Gisteravond heeft op den Rijksstraat weg te Zaltbommel een ernstig verkeers ongeluk plaats gehad. De heer G. de Geus uit Kerkwijk reed met zijn zuster M. de Geus op een motor rijwiel in de richting van Zaltbommel. Toen de Geus met zijn motor wilde draaien werd hij door een hem achterop komende personenauto, bestuurd door den heer J. F. de Kat uit Bilthoven gegrepen. Hoewel beide bestuurders kalm reden was de botsing nog zóó hevig, dat mej. de Geus met de duo, welke afbrak, eenige meters werd weggeslingerd. Zij bekwam verwon dingen aan hoofd en beenen. De heer de Geus brak een been en kreeg eenige ver wondingen. Mej. de Geus kon naar huis worden vervoerd, de heer de Geus werd echter naar het ziekenhuis te 's-Hertogen- bosch overgebracht. o DOOR VALLENDE STEENEN GETROFFEN De timmerman en aannemer M. Jaars- ma te Engwierum (Fr.) had gistermorgen het ongeluk, terwijl men bezig was, met 't afbreken van een muur, onder een neer vallend stuk steen te geraken. In bewus- teloozen toestand werd de getroffene op genomen. Dr. Nijhoff van Ee, die spoedig ter plaatse was, constateerde een dubbele beenbreuk. Nadat een voorloopig verband door dezen was aangebracht, werd de pa tiënt direct naar het academisch zieken huis te Groningen overgebracht. AMSTERDAM, 26.Augustus Oliewaar den flauw Suikerwaarden prijshoudend. Industriefondsen verdeeld. Tabakken kalm. Rubbers prijshoudend. Mijn- en Scheepvaartaandeelen stil. Amerikaan- sche fondsen kalm. De A'damsche Beurs had wederom een zeer rustig verloop. De handel had hoe genaamd geen uitbreiding ondergaan en bleef beperkt. Daarbij was de stemming onregelmatig. Oliewaarden lagen gedrukt in de markt in verband met de berich ten uit de Ver. Staten, volgens welke de ruwolie-opbrengst grooter is dan men had verondersteld. Koninklijke verloren eenige procenten. De Amerlkaansche soorten waren eerder hier en daar iets lager. Van de Industrieele fondsen trokken bij de opening vooral Aku's de attentie doordat deze aanmerke lijk hooger werden genoteerd, doch on middellijk daarop vrij scherp reageerden. Per saldo was er nog een behoorlijk avance vergeleken met gisteren. Suikerwaarden hadden een zeer beperkte markt, doch waren prijshoudend hetgeen voornamelijk bleek uit de gedragingen van H. V. A.'s Tabakken waren onregelmatig en weinig veranderd. Ruboers stonden evenals scheepvaarten en de Mijnwaarden geheel op den achtergrond Van laatstgenoemde waren Redjangs overwegend aangeboden. Amerikaansche fondsen stil. WISSELKOERSEN. Engeland 12.05 3/16, Duitschland 58.85, Frankrijk 9.72, België 34.59, Zwitserland 43.30, Oostenrijk 34.90, Denemarken 66.30, Zweden 66.32'/;, Noorwegen 66.37'/;, New- York 2.48. Prolongatie 3/4 pet. AMSTERDAM, 23 Aug. Veemarkt. Aan gevoerd 384 vette kalveren, le kw. 66—70, 2e kw. 58—66, 3e kw. 46—5S per K.G. legend gewicht. 32 nuch.ere kalveren 7—15 per stuk. 70) varkens, vleeschvarkens we gende van GO—110 K.G 55—56, zware var kens 52—55, vette varkens 19—52 per K.G. slachtgewicht. Aangevoerd 12 wagons ge slachte runderen afkomstig uit Denemar ken. KOUDEKERK, 26 Aug. Aangevoerd 6753 eieren. Prijs kippeneieren f.5— 6.10, een deneieren f.4 70—4.90 p. 10'). Kippen f 0.70 —0 85, hanen f 0.90—1.10 p. stuk. Boter f. 0 50—0.58 kaas f 0,35—0.38 p. pond. ROELOFARENDSVEEN. 26 Aug. Bloem kool f.007—0.15 p. stuk. Postelein f. 0.04— 0.05 per K G. Sla f 0,50—1.60 per 100 krop. Meloenen f.0 01—0.37 per stuk. Tomaten f.3 —4 p. 100 pond. Snijboonen f. 0.95—2.65. Prinseboonen f. 1 12—2.20. Id. enkele stam f.155. Id. dubbele stam ƒ.1.30 per 10 K.G. Augurken, fijn f.2 30—4.60, ld basterd f 1.40 ld. grof f 170-2. Id. bommen f. 1.20. Id. stippel f.0 65 per 25 K.G. TER AAR. 25 Aug. 1931. Snijboonen f.0.40— 2.40; Stokprinces f. 1.70—2.60; Dubb Stamb. f. 1.60: Witte pronkers f. 1.00—1 25; Fijn f. 7 30—9.20; Fijnb. f 1.85—2.80; Basterd f 1 85—1.95: Grof f. 1.85: Bom men f. 0.50; Knorrels f. 0.70—0.80. WOERDEN 26 Aug Kaasmarkt. Aange voerd 445 partijen. Prijs rijksmerk 38—13, 2e kw. 32—37. Zware 45. Handel matig. S-i

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3