„ARNHEM" LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. Fonds. Terwijl voor 1931 werd uitgegaan van een rente van 4pet., meenen B. en ff. in de tegenwoordige tijdsomstandighe den te kunnen volstaan met een raming van 2"/j pet. Wanneer B. en W., na de bovenstaande gedetailleerde beschouwingen, den alge- meenen toestand der gemeentefinancien kort zouden willen samenvatten, dan kunnen zij dat doen met de woorden: „Zonder nu den toestand bepaald ongun stig te willen noemen, kan men wel zeg gen. dat hij zorgeischend is, maar dan zorgeischend in de dringende beteekenis van het woord." Deze kwalificatie geldt nog onverminderd. Het is zeker een reden tot verheugenis, dat blijkens onderstaand staatje de exploitatie van de gemeentelijke huis houding na 1926 geen tekort meer op leverde. Rekening 1925, nadeelig expl. saldo 583.680.21. Rekening 1926, nadeelig expl. saldo ƒ.386.166.66. Rekening 1927, voordeelig expl. saldo 48.905.19'/i. Rekening 1928, voordeelig expl. saldo 157.244.69'A. Rekening 1929, voordeelig expl. saldo f. 40.296.39. De rekening 1930 sluit weliswaar met een nadeelig exploitatie-saldo van plm. f 52.000, doch, was ten aanzien van de belastingverlaging gehandeld overeen komstig voorstel van B. en W., dan zou, zooals zij opmerkten, een aanzienlijk ba tig slot zijn verkregen. Voorts kan de gemeente zich gelukkig prijzen met het bezit van een object van zoo sterke positie als de Lichtfabrieken, terwijl ook in andere opzichten redenen tot tevredenheid bestaan, zooals b.v. het resultaat van den grondverkoop over 1930, die de reserve van het Grondbedrijf verbeterde. Dit alles stemt zeker tot voldoening, toch men kan niet de oogen sluiten voor iet feit, dat vrij thans in een zeer moei lijken tijd met een hoogst onzekere toe komst leven. De malaise heeft thans den vorm aan genomen van een wereldcrisis van groote hevigheid, die ook in onze stad door werk loosheid en anderszins haar gevolgen doet gevoelen. Ter voorziening in de behoeften van de werkloozen wordt door uitkeering van on dersteuning. alsmede door werkverschaf fing en werkverruiming gedaan wat moge lijk is, doch een en ander vraagt groote offers van de gemeentekas. Er is echter één gelukkige, aan hét beleid van vorige jaren te danken omstandigheid, nJ. dat de Alge- meene Reserve tot nog toe in stand werd gehouden. Juist nu is het goed daarover de beschikking te hebben, want mocht de toe stand êens zoo verergeren, dat de gewone dienst del asten, uit de crisis voort vloelende, niet geheel kan dragen, dan staan B. en W. niet voor de moeilijkheid om dekking voor die uitgaven te vinden; alsdan kan voorshands op de Algemeene Reserve een beroep worden gedaan, zoodat niet de toevlucht behoeft te worden ge zocht tot een ongewenschten maatregel als de verschuiving van de dekking naar latere jaren, noch ook de noodzakelijkheid bestaat om reeds aanstonds tot verhooging van de belastingen over te gaan. Niettemin moet een sluitende begrooting en rekening en een zeer oordeelkundig ge- iruik van de reserves het vaste streven liijven, waartoe, ook afgezien van de kos ten der bestrijding van de werkloosheid, een zuinig beheer een dringende eisch is. Men moet niet uit het oog verliezen, dat de nieuwe rijksuitkeering, welke aanzien lijk is gebleven beneden het bedrag, waar op B. en W. meenden, dat voor een ge meente met een groote arbeidersbevolking als de onze uitzicht bestond, voor 5 jaren vastligt, behoudens een accres bij toene ming van het aantal zielen; daarnaast werd het belastinggebied zeer beperkt, zoo dat het duidelijk is, dat, na de afschaffing van de plaatselijke inkomstenbelasting, de winst van de Lichtfabrieken voor de ge meentefinancien aanzienlijk ln beteekenis is toegenomen. Echter kan deze winst niet immer blijven stijgen, er zijn ten slotte grenzen. Hiertegenover valt een haast al gemeene stijging van uitgaven waar te nemen- bedroegen b.v. de fabricage-uit- gaven in 1928 f. 614.750—in 1930 be liepen zij f. 730.500.ongeacht een be drag van meer dan f. 50.000.—, dat in den loop van het jaar nog suppletoir werd ge voteerd. Ook is het bekend, dat tal van werken bij Gemeentewerken nog in voor bereiding of in studie zijn. De begrooting is als gevolg van een en ander nog minder elastisch dan vroeger. Verder ln aanmer king nemende de vele behoeften, die in een stad van de structuur als de onze. moe ten worden bevredigd, behoeft het volgens B. en W. geen nader bewijs, dat alle krachten zullen moeten worden ingespan nen om aan de uitgaven het hoofd te kunnen blijven bieden. Naar meening van B en W. heeft toch de nieuwe wet in zake de financiëele verhouding voor onze ge meente niet veel verbetering gebracht, aan gezien de begrootingsmoeilijkheden niet zijn opgeheven; wel is de burgerij door de nieuv/e regeling, in haar geheel genomen, een niet onbelangrijke belastingverlaging deelachtig geworden, doch deze verlaging was volstrekt noodig en moet daarom zoo eenigszins mogelijk gehandhaafd worden, met het gevolg intusschen, dat de ge meente ook thans nog niet die ruimte aan middelen heeft, als wel wenschelijk ware. Met dezen toestand moet voortdurend rekening worden gehouden; kan dus, tot hun leedwezen, thans geen verlaging van belasting in uitzicht worden gesteld, ver hooging moet zoo eenigszins mogelijk ook worden voorkomen. Om dat doel te berei ken. is de medewerking van den Raad noo- dig; B. en W. besluiten hun beschouwin gen dan ook met een dringend beroep op ben steun van den Raad, opdat het even wicht tusschen ontvangsten en uitgaven, ronder verzwaring van de lasten der bur gerij. worde bewaard en een oordeelkundig gebruik worde gemaakt van de gevormde reserves. RECLAME. Een polls der Is een waarborg voor het welzijn van Uw gezin. 6200 AALSMEER. Raadsagcnda. Donderdagmiddag komt de raad in openbare vergadering bijeen. Als 12 tijde lijke leeraren aan de Gemeentelijke Mid delbare Handelsavondschool, cursus 1931- 1932, worden voorgedragen. Kommers, Statema, Luyten, Bruins, Haites, Maarse, de Jong, Broeders, Howard, Schol. Kikkert en Meijer (voordracht reeds door den Mi nister goedgekeurd). Het Burgerlijk Armbestuur vraagt een verhoogde subsidie over 1931 van f.6000. Toegestaan was reeds f.14 .000, wordt dus tezamen f. 20.000. De uitkeering in geld, geraamd op f. 6000, wordt nader begroot op f8500, de uitkeering van werkloozen, geraamd op f2000, wordt nader begroot op f5500. Het college stelt voor om de verhoogde subsidie te verleenen. Verder wordt voorgesteld om tot aanschaffing van een ziekenauto over te gaan en deze ln eigen beheer te exploiteeren. Machti ging wordt door B. en W. gevraagd om voor de aanschaffing der ziekenauto f. 4000 toe te staan. Te water. Gister reed de auto van V. alhier op den Stationsweg, toen de chauffeur uit moest wijken voor een auto, welke ter zijde aan den weg stond. Blijkbaar is V. toen te dicht bij het water gekomen, met het gevolg, dat de auto van den kant viel, na eerst nog een hek voor de tuinbouw school gedeeltelijk vernield te hebben. De chauffeur wist zich tijdig ln veiligheid te stellen, terwijl de auto later weer op den weg is gebracht. De bloemenhandel. Brengen over het algemeen de snijbloe men aan de veilingen alhier weinig op, een uitzondering maken de laatste dagen de Chrysanten. Van deze bloemsoorten wordt reeds veel aangevoerd en de prijzen varieeren van 2535 ct. per stuk Rozen en dahlia's brengen weinig op. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. al hier (le pred.-pl.) A. Hijmans te Nijver- dal. o HILLEGOM. Burgerlijke stand. Geboren: z. van R. C. Visser—Hof d. van J. M. VeelenturfVai Lint z. van S. van Klaveren Kardol d. van C. Bak kerLommerse. Ondertrouwd: C. Spierings en E. C. Ort- wein. Getrouwd: M. Verkerk en E. C. Geilings J. Betjes en W. Ippel. Met Stscrt. No. 163 zijn verzonden afdrukken in de akte betreffende de N.V; Frans Lommerse en Zonen alhier. o KATWIJK AAN DEN RIJN Bij gunstig weer zal de Harmonie morgenavond een uitvoering geven in de tent aan de Commandeursiaan. Abusievelijk is vermeld dat de heer M Ravensbergen slaagde voor het examen hoofdacte; dit moet zijn de heer N. Ra vensbergen. De heer G. Ravensbergen Cz. vervalt hiermee. KATWIJK AAN ZEE. De a.s. Oranjefeesten. De verwach.i.igen voor deze ïeesten zijn hier hooggespannen. Voor den optocht neb ben zich reeds veten opgegevven. Het be stuur van de Orauje-Vereeniging komt het gewenscht voor, dat zich bij dezen optocht dames en heeren te paard aansluiten oul hel feestelijk aanzien ervan te verhoogen. Voorafgaande aangifte is daarvoor niet noodig. Zooals uit de advertentie in dit nummer op te merken is, is de aangifte den 28en Augustus na 1 uur des middags gesloten. Voor het in orde maken der programma's is het beslist noodzakelijk om al degenen, die na genoemden datum en uur zich ko men aanmelden, af te wijzen. Strand-Evangelisatie. Heden (Dinsdag) halfacht: ds. P. L. Kiehl, van Hazerswoude en dr. C. Bouma, van Den Haag. Donderdag 4 uur: ds. P Pras en ds. H. Ph. Ingwersen, van hier De strand-evangelisatiediensten zullen daarmee voor dit badseizoen beëindigd zijn. Een goed succes. Het kerkconcert, dat door madame Ma deleine Sauvin uit Genève en den heer N. v. Beelen geheel belangeloos gegeven is voor het bouwfonds der Oude Kerk, heeft opgebracht f69. De haringvisscherij. Er was verleden week reeds meer haring door de Ho.lands-ha vloot aangebracht clan in de correspondeerende week van het vorige jaar het geval was. Dit zegt niet weinig. Immers verleden jaar is er heel wat haring, die voor do consumptie ongeschikt was, vernietigd, hetgeen nu niet het geval is geweest. Na den vastgestelden termijn, 1 Juni, is dus de aanvoer niet gering ge weest. Daar staat weer tegenover, dat de laatste weken de prijzen veel lager waren dan verleden jaar, Ten slotte geeft niet de hoeveelheid haring, maar wel de quanti- teit guldens den doorslag. Ware de economische inzinking van Duitschland uitgebleven, de prijzen zouden niet die buitengewone laagte gekregen heb ben en we mogen nu gelukkig weer con- stateeren dat de beterschap toeneemt. De prijzen zijn heel wat beter en de goede kwaliteit gaat voor tamelijk goede prijzen van de hand. .Voor volle haring is al f. 20 per kantje betaald. De laatste dagen komt e; hier te Katwijk gelukkig nogal aanvraag uit Amerika. Voor den handel blijft het nog steeds zeer moeilijk, vooral wat de export naar Duitschland betreft, waar een onzekere markenkoers iedere berekening op een ge- gever. oogenblik kan doen talen en ook de deviezenregeling een hartig woordje blijft meespreken. D. v. B. uit de Louwestraat deed bij de politie aangifte, dat ingebroken is in zijn consumptietent op het strand bij het Waaipat door verbreking van het slot. Vermist wordt een halve bus biscuit. A. v. R„ tijdelijk vertoevende in öe Havenstraat, deed bij de politie aangifte van vernieling van een strandtent. W„ tijdelijk vertoevende in de Voor straat, deed bij de politie aangifte, dat hij is aangevallen door een hond van mej. W. uit de Baron Sw .de Landas Wyborghstraat. o LISSE. - Burgerlijke stand. Geboren: Paulus, zoon van T. G. Kers bergen en N. Bijkerk Helena Johanna, dochter van C. P, Warmerdam en J. Vrij burg Maria, dochter v. J. Th. M. Lampe en J. Th. Kapiteijn Catharina Ardina dochter van A. P. Zeegers en P. A. v. Vugt Thomas, zoon van Th. Visser en M. M. Meijer Petrus Hendricus, zoon van A. Th. v. Bezu en M. A. R. v. Steijn. Overleden: Pieter van der Maat, echt- gen. van C. v. Klink, oud 74 Jaren Johanna van Doorn, wed. van Th. J. Hoebink, oud 88 jaren. Ondertrouwd: A. Dompeling en E. v d. Stelt. Getrouwd: H. J. Hensing en W. H. Schoone M. v. d. Aart en M. J. v. d. Reep C. P. v. Werkhoven en C. W. v. Zoen. Naar wij uit goede bron vernemen hoopt ds. G. Tichelaar niet op Zondag 20 doch op Zondag 27 Sept. a.s. alhier intrede te doen bij de Ned. Herv. Gem. De eerste zitting van den Raad in zijn nieuwen vorm wordt gehouden op Dinsdag 1 Sept. a.s. des avonds 7 uur. o NOORDWIJK. Arbeidsbemiddeling. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekenden ingeschreven 39 personen n.l. 1 metselaar, 1 opperman, 12. timmerlieden, 2 schilders, 3 landarbeiders, 8 visschers, 4 losse arbeiders, 2 dienstbo den, 3 hulp in de huishouding, 1 monteur- bankwerker, 1 loodgieler en 1 jongen be neden IS jaar. o NOORDWITKERHOUT. Het Maria-Gesticht. De werkzaamheden aan het Maria-Ge sticht (krankzinnigen-gesticht voor R.-K. vrouwen) loopen begin September geheel af. De gebouwen zijn gereed en de hoofdop zichter, de heer Peters vertrekt naar Am sterdam. Na verloop van eenige jaren zul len eerst nieuwe paviljoens worden bijge bouwd Lcgcroefeningen in de duinen. Tegelijkertijd met de n.ring der Oranje feesten in 't bagin van September worden in de duinen onder deze gemeente groote legeroefeningen gehouden. o OEGSTGEEST. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een heerenrijwiel, dat onbeheerd langs den weg is aangetroffen. Gistermorgen werd het rijwiel van E. H. wonende te Katwijk aan Zee door een auto, bestuurd door M. K. wonende te Amsterdam, op den Endegeesterstraat- weg zoodanig aangereden, dat het niet meer te berijden was. De heer K. zegde toe, de schade te zullen vergoeden. SASSENHEIM. De Blo.-mpjesdag voor de vereeniging „Hulp in Nood' heeft ruim f. 100 opge bracht. o VOORHOUT. Wegverharding. Van gemeentewege is men begonnen met het vernarden van de Engelschenlaan met een mengsel van teer en grind. Een en ander zal een ware verbetering worden, want deze weg is een der stoffigste in onze gemeente. De komende Oranjefeesten. Het programma voor den eersten dag luidt als volgt: halfnegen des morgens ver zamelen aan de „Bonte Koe' waarna Bloe mencorso, waarvoor dit jaar extra mooie prijzen beschikbaar zijn gesteld. Te 9 uur aubade voor het gemeentehuis, waarna op tocht der kinderen met muziek door het dorp naar het feestterrein, alwaar prof. Mellac uit Amsterdam de jeugd 2 uren zal bezighouden. Hierna volgen de kinder spelen. Te 1 uur namiddags Prijsbiljarten in café „Boerhaave". 2 uur: Klompjeslaan v. jongens van 14 tot 16 jaar. 3 uur: fietsrij der! op de plank voor jongens. 4 uur: Muiltje loopen voor meisjes boven 14 jaar. HalfvijfAuto-ringrijden voor heer en dame. Halfzes uur: Tobbetje kruien voor meisjes boven 14 jaar. Tweede dag 'smorgens halftien uur: Ringrijden met tilbury voor heer en dame boven de 16 jaar. 10 uur: Tobbetje steken voor gehuwden (zonder regenjassen) om zeer fraaie prijzen. 11 uur: Ruiters te paard voor leden boven de 16 jaar. Des namid dags 1 uur: Tobbetje steken voor jongens. 2 uur Tonknuppelen voor mannen, op het zelfde tijdstip keuring der versierde fiet sen bij café „Boerhaave". Halfdrie ringrij den per rijwiel voor heeren boven 16 jaar. Half 4 uur, ringrijden voor dames boven de 16 jaar. Half 5 uur, schortknoopen voor gehuwde vrouwen. 6 uur, uitreiking der prijzen. Aanmelding tot deelname kan ge schieden bij een der commissieleden. Op het feestterrein zijn vermakelijkheden aanwezig Des avonds 8 uur op het feest terrein groot bal-champètre met muziek van de bekende „Negro Band". Het beloven twee gezellige dagen voor ons dorp te worden. Alhier werd een meisje, dat zich fietsende op de Piet Gijzenlaan bevond, aangereden door een automobiel. Het rij wiel werd ernstig beschadigd: de berijd ster kwam met enkele schrammen vrij. De chauffeur reed door, doch is bij de politie reed? bekend. o WARMOND. Ongelukkige val. Bij het spelen viel de achtjarige J. R. alhier met zijn oog in een ines, zoodat ge neeskundige hulp moest worden ingeroe pen. Vermoedelijk zal de kleine zijn oog moeten missen. WASSENAAR. Jubileum van den organist J. C. Beuk. Alhier herdacht de heer J. C Beuk den dag, waarop hij voor 2o jaren als organist aan de Sc. vVnlibrorduskerk in functie irad. Tc dier gelegenheid werd om 1U uur in de St. WiilioioriiusKerk een plechtige hoog mis opgedragen, waaronder het zangkoor uitvoerde de 4-stemmige Missa Fesuva van Ph. Lots. Het zangkoor was stemmig met palmen en bloemen in wit en geel versierd, terwijl aan het orgel op twee fraaie schil den u? jaartallen 1906 en 1931 waren aan gebracht. Na de Hoogmis werd de heer Beuk, ver gezeld van zijn famitie naar de Pastorie geleid. De jubilaris werd hier ontvangen uoor het kerkbestuur. Het eerst voerde het woord pastoor Tho- lenaar Deze herinnerde er aan, dat de heer Beuk voor 25 jaren uit 37 sollicitan ten werd uitverkoren. Ongetwijfeld gaan op dezen dag zijn gedachten uit naar zijn kunst te dezer plaatse. Hij bracht hein dank voor alles, wat hij in dien tijd heeft gedaan. Eigen lof heeft mj nimmer gezocht, al zijn werken, al zijn pogen was gericht op oen lot van üou en ue stichting der Geloovigen. Dat doel heeft hij bereikt. Moge hij nog minstens 25 jaren zijn taak op dezelfde lofwaaruige wijze vervullen. De heer Beuk bracht den j>astoor dank voor zijn wenschen. Ook danste hij voor de schoone Mis en de versiering van het koor en de zangers voor hun tegenwoor digheid. De vice-president, de heer G. A. Looye- steijd hierna het woord verkrijgende, com plimenteerde den he?r Beuk nametis de zangers. Spieker meende, dat het hoogste ideaal van den jubilaris was van dit koor een modelkoor te maken. Geenszins is het zijn bedoeling te schitteren, maar voort te gaan aan de voldoening van zijn levens taak. het immer op hooger peil brengen van liet koor. Hij hoopte, dat de heer Beuk dat ideaal zou mogen bereiken. Als blijk van waardeering bood hij ver volgens namens den leden een ebbenhouten, mei ziiver gemonteerden dirigeerstok aan. Aan mevr. Beuk, die in alles met haar man medeleeft en zich veel opofferingen moet getroosten, werd als blijk van waar deering een bouquet bloemen aangeboden. De heer Beuk dankte voor het hem aan geboden geschenk en voor de bloemenhulde aan zijn echtgenoote gebracht, waarna hij door alle aanwezigen werd gecomplimen teerd. Na cenigen tijd van gezellig samen- znij gingen allen huns weegs. Des middags hield de lieer Beuk die zoo hier nis elders vele leerlingen telt ter op leidt; e voor piano, orgel enz. een recep tie, v druk werd bezocht. Vele wen schen gingen vergezeld van bloemen of ge schenken. Op den Rijksstraatweg werd een dame, die per fiels de Persijnlaan kwam uitge reden door een auto welke uit de richting Den Haag kwam gegrepen. De dame werd tegen den weg geslingerd, bekwam ern stige verwondnigen en werd per ziekenauto van Goemans naar het ziekenhuis a. d. Zuidwal te 's-Gravenhage overgebracht. De auto werd aan de spatborden be schadigd en brak een voorruit. o ZOETERWOUDE. Naar de ouderlijke woning teruggebracht. Bij den gemeente-veldwachter meldde zich laat in den avond de minderjarige J. de L. uit Utrecht, om onderdak, hetgeen hem verleend werd. Bij onderzoek bleek, dat hij sinds eenige dagen zwervende was en zonder toestemming zijner ouders de woning had verlaten. Toen men hem medegedeeld had, dat hij weer naar zijn ouders zou worden teruggebracht, trachtte hij nog uit de cel te ontvluchten, hetgeen hem evenwel niet gelukte. Onder hevigen tegenstand is hij van morgen per auto naar den trein en vervolgens naar Utrecht overgebracht. Bij de politie aldaar stond bij zeer ongunstig bekend. ALPHEN. Priesterfeest J. M. Hellegers. In vervolg op de feestelijkheden van vorige week, werd gisteren door de be woners van het St. Josephgesticht het 40- jarig priesterfeest van den zeereerwaarden deken en pastoor J. M. Hellegers her dacht. In den namiddag hield de jubila ris in het gesticht een druk bezochte re ceptie, terwijl des avonds door het R.-K. harmoniegezelschap „Leo XIII" in den tuin van het gesticht een concert werd gegeven. Drankwetovertreding. Door de politie alhier werd tegen een verlofhouder proces-verbaal opgemaakt we gens het in voorraad houden van Sterken drank zonder vergunning. De sterke drank werd in beslag genomen. Bloempjesdag. Woensdag a.s. zal een bloempjesdag wor den gehouden ten bate van het T.b c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten.' Verbetering Electr. Klokken. Dezer dagen werd de driezijdige Burge- meester-Visserklok aan de Stationsstraat verwisseld voor 'n eenzijdige klok fabri kaat „Wagner". Gelet op de historie van deze en de andere electrische klokken, die nog nimmer betrouwbaar zijn gebleken, is het te hopen, dat deze klok een belangrijke verbetering zal beteekenen. Van de fiets gevallen. Een dochtertje van mevr. K., gezeten achter op het rijwiel van deze wielrijdster, had het ongeval in de Julianastraat van het rijwiel te vallen. Het kind, dat een b'.oadende hoofdwonde bekwam, werd bin nengebracht bij de familie v. VI., waar het werd verbonden. Geen gratis rijwielplaatjes. Voer belanghebbenden deelen we mede, in onze gemeente voor werkloozen geen gratis rijwielplaatjes zijn te bekomen via de gemeentelijke arbeidsbeurs, daar onze gemeente geen steun van het rijk ontvangt. Raadsstukken. Grondaankoop. Door de heeren A. v. Dam en P. H. v. Keeken werd aan B. en W. een verzoek ge richt of de gemeente bereid is om den grond liggende tusschen den rijksweg en hun nieuwe gebouwde huizen aan de west zijde van den Gouwsluischeweg aan te koopen voor den prijs van f. 4 per M2. De gemeente zal in de toekomst zeer waar schijnlijk den aangeboden grond noodig hebben voor aansluiting van een weg, welke in he* ontwerp uitbreidingsplan als hoofd verkeersweg is aangegeven. De oppervlak te bedragt in totaal 290 M2. Bij nadere over eenkomst zijn genoemde eigenaren bereid dezen grond aan de gemeente over te doen voor den prijs van f.800, onder voor waarden dat le. de kosten van transport komen voor rekening der gemeente. 2e. Langs den voorgevel der huizen moet door de gemeente een trottoir worden aange legd. 3e. Over het terrein worden vanwege de gemeente enkele uitwegen gemaakt naar den rijksweg welke vrij en onbelemmerd gebruikt mogen worden ter breedte als nader overeen er komen. 4e. De over blijvende grond wordt door de gemeente met heesters of iets dergelijks beplant of wel met koolasch verhard. Voor de goede afwatering en het onderhoud wordt door de gemeente zorg gedragen. B. en W. stel len den raad voor tot aankoop over te gaan en voor diverse te maken kosten ter nakoming der genoemde voorwaarden een crediet te verleenen van f.925 Aanwijzing boekhoudkundige. Ter voldoening aan art. 265 der ge meentewet voor het deugdelijk verklaren van de cijfers der bedrijlsrekening van de gemeente stellen B en W. den raad voor: a. voor de rekeningen der water— en licht- bedrijven het Accountantskantoor Joh. J. Moret te 's-Gravenhage; b. voor de rekenin gen van het grondbedrijf en waarborgfonds inzake Woningbouw voor verificatie en fi- cieele adviezen der verg. van Nederlandsche gemeenten te 's-Gravenhage en aan B, en W. ingevolge art. 124 dep genoemde wet de bevoegdheid te geven het opnemen van de boeken en kas van den gemeente-ont vanger op te dragen aan een daartoe door hen aan te wijzen deskundige en wel den hoofdcommies-chef van de 2e afd. ter ge meente-secretarie. Vestiging opstalrecht. Ten behoeve van de electriciteitsvoorzie- ning is het noodig aldus B. en W., dat een laagspanningsverdeelkast wordt ge plaatst aan de Hoofdstraat op een terrein der Geref. Kerk van Oudshoorn. B. en W. stellen den raad voor hen te machtigen om met genoemde kerk een overeenkomst aan te gaan tot vestiging van het recht van opstal ten behoeve dezer gemeente en ten laste van genoemd eigendom. Brndveliigheid. Met het oog op de brandveiligheid in de omgeving van de Chr. H. B. S. is het gewenscht, dat aan de Stevinstraat een brandput wordt gemaakt, welke wordt ge vuld vanuit het Kanaal bij de inrichting van de fa. N. Samson. Weshalve zij den raad voorstellen met deze firma de daartoe noo- dige overeenkomst aan te gaan. Het water in den te maken put aldus B. en W. is mede te benutten voor het besproeien van plantsoenen in die omgeving. De kosten van bet maken van de put met de leiding wor den begroot op f.500. Overname peroeeltje Openbare weg. De heer G. Bergshoeff heeft verzocht pan de gemeente in eigendom te mogen overdragen het gedeelte openbare straat- trottoir, dat gelegen is voor het inrijhek zijner nieuw gebouwde woning aan de Ltmzonlaan, hetwelk door het inspringen van het hek deel is blijven uitmaken van den openbaren weg. Het gedeelte is groot 4.5 c A. A. en W. geven den raad in over weging tot overneming te besluiten. Onze vroegere plaatsgenoot de heer A. J van Wijk slaagde voor het examen hoofdacte. Het programma der W. V. 'Festiviteiten. Het officieele programma bevat de na volgende feeslelijkheuen. Eersie dag. Woens dag 2 Sept. opening terrein n.m. halftwee. 2 uur tonnetje trekken voor jongens boven 12 jaar .Wielerwedstrijd voor jongens en meisjes van 5—8 jaar (deelnemers(sters) aelt geen fiets meebrengen. Prijsknippen voor meisjes van 8—12 jaar. 3 30 uur: Wed loop met wagentjes voor meisejs tot 16 jaar. Kruistouwtrekken jongens boven 16 jaar. Baldrijven voor jongens van 8—12 jaar om 4.30 uur, benevens wedstrijd met spnng- rieten voor meisjes van 8—12 jaar. Om 6 uur wordt het terrein ontruimd en direct weer opengesteld. Des avonds van 8—11 uur concert. 9 uur Komische voorstellingen. Tweede dag. 's Morgens. Kinderfeest voor de kinderen van de leden der Wilhelmma- ver. in hotel „De Vergulde Wagen'Dit feest dat bestaat uit een kindervoorstelling wordt gevolgd door een tractatie. Namiddag 2 uur. (Toegang vrij) op het terrein der A.V V. Optreden van Wereldver maarde specialiteiten. Het programma is samengesteld door en onder leiding van het Amusementsbureau Familie Hofmann te Amsterdam. 4 uur: Volksspelen, als: 't Eerst aan den trein, voor jongens vanaf 16 jaar. Baldrij ven voor meisjes tot 14 jaar. Pop-kussên voor jongens tot 16 jaar. 5 uur: Kuip;este- ken voor jongens en mannen boven 16 jaar. Micky Mouse voor meisjes van 12—16 jaar. Deelneemsters ontvangen ter herinnering 'n Micky Mouse. Terreinontruiming na afloop volksspelen en direcle openstelling. 's Avonds van 8—11 uur concert met als slot het bekende groot schitterend vuur werk. 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7