H. NI. PIERROT Groote Jaarlijksche Opruiming buitenlandsch gemengd. de europeesche zwemkam- pioenschappen te parijs. aThletiek. hockey. voetbal. Maarsmanssteeg 21 Telefoon 1293 Denkt aan onze WIE NU KOOPT, BESPAART ZICH DE H E L F T DAMES-TASSCHEN onze Specialiteit - dammen. UIT DE OMSTREKEN. BRAND IN EEN FABRIEK. Gisternacht tegen drie uur werd de brandweer gealarmeerd voor een grooten brand in de ongeveer acht dagen geleden stilgelegde Ermag-labriek van den „Esch- weller-Bergwcrkverein" te Eschweiler (Rijnprovincie). Het ongeveer vijf meter lange magazijn en de model-schrijnwerkerij stonden in lichten laaie en de brandweer moest zich dan ook voornamelijk beperken tot het beschermen van het kantoor- en fabrieks gebouw, waarin zij gelukkig slaagden. Een groote voorraad materiaal en kost bare modellen gingen echter verloren. De schade is zeer groot, doch wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. AUTOBUSONGEVAL. In de nabijheid van Avignon (Frankrijk) Is een autobus, waarin 11 personen waren gezeten, in een sloot van eenige meters diepte gereden. De bus werd totaal ver nield. Negen inzittenden werden levensge vaarlijk gewond. De anderen werden licht gekwetst. o MOTORDIEVEN VERONGELUKT. Dezer dagen reed een motorfiets op de Militaerringstraat te Keulen in volle vaart tegen een stilstaande vrachtauto. De be stuurder en de duorijder werden gedood. Naar thans uit het onderzoek blijkt, had den de belde mannen het motorrijwiel een uur van te voren gestólen. -u DE OVERSTROOMINGEN IN CHINA. Men hoopt dat de overstroomingen in het Jangtsedal het hoogtepunt bereikt hebben, daar het peil vijf duim gezakt is. Het staat echter nog 53 voet boven nor maal. Nog steeds breken dijken door. Thans is de stad Woechang overstroomd, die reeds vol vluchtelingen was. Van ver schillende buitcnlandsche organisaties zijn aanbiedingen van hulp ontvangen. De Volkenbond heeft aangeboden deskundigen op het gebied van epidemieën te sturen, welk aanbod aanvaard is. In antwoord op de vraag van de Chinee- sche regeering, heeft de farmboard ver klaard, dat het bereid is 15 mlllioen schepel graan te leveren voor de voeding van do slachtoffers der overstrooming. Over de wijze van betaling is nog niets bepaald; Stone, de voorzitter van de farmboard, meent echter dat de zaak zal kunnen geregeld worden door credletver- leening aan de Chineesche regeering. Het graan zal geleverd worden tegen den marktprijs op den dag der inscheping. Er zullen maatregelen getroffen worden om te voorkomen dat het graan aan anderen dan aan de slachtoffers verkocht wordt. EEN SPOOR GEVONDEN INZAKE DE TREIN -AANSLAGEN? De Oostenrijksche recherche ls er achter gekomen dat in den nacht van 1 Augustus tc Scharzach-St. Velt met den D-treln Parijs—Weenen twee buitenlanders zijn aangekomen, die den volgenden nacht per D-trein van Scharzach naar Bad Gastein verder reisden en in den nacht van 3 Augustus den sneltrein in de richting van Villach gebruikt hebben. Uit de per soonsbeschrijving is komen vast te staan,, dat de eene ongetwijfeld Stanko Hranilovic is. Beiden worden verdacht gedurende de reis op het traject ScharzachSt. Veit de bommen aangebracht te hebben, die op 2 en 3 Augustus ln D-treinen ontploft zijn. Een onverwijlde aanhouding is gelast. DE „NAUTILUS". Volgens een te Oslo ontvangen bericht heeft de onderzeeboot „Nautilus" weder om aan een der machines een defect ge kregen. De onderzeeër vaart thans met een machine verder. TWEE VLIEGERS VERMIST. Woensdagmorgen zijn in Boekarest twee Roemeensche vliegers opgestegen om een non-stopvlucht te maken naar Londen. Omstreeks vijf uur 's middags werden zij op Croydon verwacht, doch zij zijn niet aangekomen. Naar gisteravond uit Londen werd ge seind is nog steeds geen bericht over hen ontvangen. VERDUISTERING VAN 180.000 MARK. Bij de Hlddenhauser Spaarbank te Eils- hausen (Wcstfalen) was reeds verleden jaar een tekort van 10.000 mark geconsta teerd. Een employé werd hiervan beschul digd, doch naderhand bleek, dat de ver antwoordelijke directeur, die ook nog andere spaarbanken beheerde, er meer van wist. Een huiszoeking op last van de justitie in zijn woning en op de spaarbank heeft thans uitgewezen, dat er een tekort van 150.000 a 180.000 mark is. De kassier, die aanvankelijk als verdachte was gear resteerd, is weer op vrije voeten gesteld. EIGENAARDIG ONGEVAL. Tijdens den storm, die Woensdag boven Frankrijk woedde, heeft nog een vliegtuig ongeluk plaats gehad. Een particulier vliegtuig was met veel moeite in de buurt van Laon geland. Een der inzittenden, een dame. wilde juist uit het vliegtuig stappen toen een windvlaag het vliegtuig pakte en met den staart in de hoogte wierp. Door deze plotselinge beweging werd aan de lijn van het valscherm, dat de dame droeg ge rukt, zoodat dit openging. De wind pakte het valscherm en de dame werd over een afstand van 800 meter meegesleurd en ten slotte tegen een boom dood geslagen. De stier, die kleureblind was. (Judgo) Interessante kampen bij dc heeren te verwachten. Taris of Dr. Barany? De kansen der Hoilandsche dames. Wint Duitschland definitief den Europabekcr? (Van een speclalen verslaggever). Parijs, 20 Aug. '31. Zondag vangen te Parijs de derde Euro- peesche zwemkampioenschappen aan, welke een geheele week zullen duren. Het bassin te Tourelies in 1924 zwemstadion ter gelegenheid van de VlIIste Olympische Spelen te Parijs zal van Zondag tot Zondag kampplaats zijn voor de beste Europeesche zwemsters en zwemmers van het heden. Niet minder dan 14 nationali teiten schreven in, n.l. deelnemers van de volgende landen: Nederland, Italië, Hon garije, Duitschland, Zweden, Polen, Zwit serland, Tsjecho-Slowakije, Oostenrijk, Engeland, Finland, België, Yougo-Slavië.g en Frankrijk. Aan het waterpolotournooi nemen z ven 7-tallen deel, n.l. van Frank rijk, Hongarije, Duitschland, België, Zwe den, Oostenrijk en Tsjecho-Slowakije. Als we de korte geschiedenis van de Europeesche zwemkampioenschappen even nagaan, dan zien we dat van 1890 tot 1903 wel Europeesche zwemkampioenschappen werden gehouden, doch slechts ln enkele afstanden. Eerst in het jaar 1926 zette men deze kampioenschappen op een meer im- poneerende wijze op. terwijl het program ma ontleend werd aan de Olympische Spelen. In dat jaar werden de kampioen schappen tc Boedapest gehouden. Hier toonde Duitschland zich de sterkste voor landen als Hongarije en Zweden. In 1927 werden de Europeesche te Bologna ge houden, waar Duitschland wederom den Europabeker won. In vier jaren konden daarna geen wedstrijden meer plaats vin den. Men herinnert zich nog wel, dat de voor Weenen uitgeschreven kampioen schappen geen doorgang konden vinden in verband met financieele moeilijkheden. Thans, voor de derde maal, worden zij te Parijs gehouden. Taris of dr. Barany? De wedstrijden worden gedurende acht dagen gehouden. Vanzelfsprekend concen treert zich de belangstelling bij de heeren op de 100 Meter vrije slag. De ontmoeting tusschen den Hongaar dr. Barany en den Franschman Jean Taris belooft al zeer spannend te worden. Naar verluidt zou Taris de laatste dagen ongesteld zijn en het bed moeten houden, doch ernstig schijnt zijn toestand zeker niet te zijn. Hij zal begin volgende week wel kunnen starten, al is het mogelijk, dat hij hier door minder goed in vorm is. De Hongaar is overigens uitgesproken favoriet voor de 100, 400 en 1500 Meter vrije slag. Vermel den we voorts nog den Belg Coppieters, den Yougoslaaf Drasko, den Duitscher Haas, waartegen onze heeren als de Nerierlandsche Zwembond tot uitzending besloten had toch geen kans zouden hebben gehad. Dat nog steeds de Hoiland sche zwemmers geen internationaal peil kunnen bereiken, valt te betreuren, voor al omdat onze dames daar zoo gunstig bij afsteken. Doch dat men onder deze om standigheden liever geen heeren laat deel nemen valt te prijzen, in dit internatio nale gezelschap behooren de Hollanders niet thuis. Op de andere nummers noemen we als sterkste deelnemers 100 Meter rugslag: Nagy (Hongarije), Lehnlg (Duitschland). De Combe (Blegië); op de 200 Meter schoolslag Van Parys (België), Reingoldt (Finland) en Sletas (Duitschland). De 4 x 100 Meter estafette zal wel voor Hon garije zijn. Zeer benieuwd zijn wij naar het sprin gen van den Hollander Stotijn, die oJ. lang geen slechte kans heeft om een van de bovenste plaatsen in te nemen. De strijd tusschen de diverse zevental len zal Wel hoofdzakelijk gaan tusschen Hongarije en Duitschland. Hongarije won in 1926, in 1927 legden de Hongaren we derom beslag op den titel, Duitschland werd in 1928 wereldkampioen ter gelegen heid van de Negende Spelen te Amster dam. Intusschen hebben de Hongaren nog 25 landenwedstrljden gespeeld en geen enkele verloren. Hongarije is dus weer favoriet voor Parijs, al zal een overwin ning op zijn zes tegenstanders niet ge makkelijk worden behaald. Dc dameswedstrijden. Voor ons, Hollanders, zijn de dames-wed strijden van zooveel meer belang, dan die van de heeren. Evenals bi] de heeren boe zemt de 100 Meter vrije slag ons het meeste belang in. Onze vertegenwoordigsters Marie Braün en Willy den Ouden ze zal wel de jongste van het gezelschap zijn zullen een zwaren strijd moeten voeren tegen Miss Cooper, de uitstekende Engel- sche zwemster, tegen de Fransche dames Miles Bodard en Horrent en tegen de Hon- gaarsche Lenkei. Marie Braun zwemt in haar serie o.m. tegen Miss Cooper, terwijl Willy den Ouden om. zwemt tegen Miss Dowall en mej. Lenkei. Hopen wij, dat beide zwemsters de finale zullen bereiken. De 200 Meter schoolslag ls voor ons een vraagteeken. Zal Miss Wolstenholme (En geland) winnares worden en hebben mej. Kastein en mej. Huybers geen kans? Een overwinning voor een der Hoilandsche dames lijkt ons uitgesloten, al bestaat de mogelijkheid zeer zeker, dat beide dames zich in de finale zullen weten te plaatsen. Op de 400 Meter vrije slag zal Marie Braun weer in actie zijn. tegelijk met de RD.Z.-zwemster Truus Baumelster, hoe wel ook hier weer Miss Cooper, Mile Go- dard en voorts Miss Davies (Engeland) sterke tegenstanders zullen blijken te zijn. We gelooven niet, dat de overwinning hier aan Marie Braun zal ontgaan. Aan de 4x100 Meter estafette doen vier landen mee, Hongarije, Nederland, Engeland en Frankrijk. Hoofdzakelijk zal de strijd gaan tusschen Nederland en En geland De Hoilandsche ploeg met Marie Braun. Willy den Ouden, Marie Vierdag en Truus Baumelster lijkt ons zeer sterk en moeilijk te verslaan. Al weer een strijd tusschen Miss Coo per en mej. Braun zal zich ontspinnen op de 100 Meter rugslag. met als gevaarlijke outsiders de dames Lenkei (Hongarije), MUe Blondeau (Frankrijk) en Jenny Kort- hof (Nederland). Mej. Braun heeft hier haar titel te verdedigen en zal er alles op zetten om dezen te houden. Tenslotte springt Truus Klapwijk mee op de springplank en bij het kunst- springen. Wat de damesploeg betreft, in vergelij king met de andere landen lijkt ons deze buitengewoon sterk. Eerste in het landen- klassement lijkt ons voor de Hoilandsche dames lang niet uitgesloten. Wat het landenklassement bij de heeren betreft, Duitschland werd twee maal reeds winnaar. Ditmaal zal het echter zeer de vraag zijn of onze Oostelijke buren het hoogst aantal punten behalen, daar Hon garije over een uitstekende ploeg beschikt. Mocht inderdaad Duitschland er in slagen het meest aantal punten te behalen, dan verkrijgt dit land den Europabeker voor goed ln zijn bezit. Vermelden wij tenslotte nog, dat Zon dag 23 Augustus de wedstrijden aanvan gen met voorwedstrijden voor de 100 Meter vrije slag heeren en de series der 200 Meter schoolslag dames. lederen dag wor den voorts waterpolowedstrijden gehouden, terwijl Zondag 30 Augustus het kunst- springen heeren zal plaats vinden, voorts de 200 Meter vrije slag heeren beslissing, 1500 Meter vrije slag heeren beslissing, de 400 Meter vrije slag dames beslissing en de winnaars en verllezerswedstrijd water polo. o WEST-DUITSCHLAND—NEDERLAND, Wijziging Nederlandsche ploeg. De Technische Commissie van de K.N. A.U., deelt ons mede, dat in de reeds ge publiceerde samenstelling van de Neder landsche ploeg door het bedanken van eenige deelnemers, als anderszins, eenige wijzigingen daarin zijn aangebracht. De samenstelling luidt thans als volgt: 1500 Meter hardloopen: A. Zeegers (A.VA.C.), W. Effen (H.A.V., Haarlem). Reserve: J. Janseh (Feyenoord). 100 Meter hardloopen: Chr. Berger (H.A.V. Haarlem), M. v. d. Berge (H.A.V. Haarlem). Reserve: H. de Boer (Vlug en Lenig). 5000 Meter hardloopen: J. Zeegers Jr. (A.A.C.),-C. C. Peters (De Trekvogels). Reserve: H. Bruyn (W.F.C.) Voor het nummer 4 x 100 Meter Esta fette zullen starten: H. de Boer, A. van Welsenes, M. v. d. Berg en Chr. Berger. Reserve is Jac. Boot (D.F.C.) Het ls nog niet zeker of L. M. Oorschot (Brederodes) van de partij kan zijn, daar hij waarschijnlijk verhinderd is. LEIDSCHE VOETBALBOND. Athletiekdag voor voetballers afgelast. Het bestuur van den L.V.B. heeft met het oog op de te geringe inschrijvingen voor den op 30 Augustus uitgeschreven athletiekdag voor voetballers, besloten deze wedstrijden niet te doen doorgaan. De voetbalwedstrijd Leidsch N.V.B XI Goudsch N.V.B. XI, welke na de atle tiekwedstrijden zou.worden gespeeld, gaat echter wel door. Deze wedstrijd om den Van Spall-beker wordt gehouden op Zondag 30 Augustus te halfvijf op het A.S.C.-terrein. DE 40 K.M.-AFSTANDSMARSCH. Het bestuur van de L.P.S.V. wekt op tot Inschrijving voor den 40 K.M.-afstands- marsch op 19 September. De inschrijving wordt op 5 September a.s. gesloten. Inlich tingen zijn te bekomen bij de heeren J. Zwart, Atjehstraat 4 en M. F. Frank, Evertsenstraat 22. NED. HOCKEY- EN BANDYBOND. De algemeene vergadering van den Ne- derlandschen Hockey en Bandybond zal gehouden worden op Zaterdag 26 Sept. a.s. in hotel Terminus te 's-Gravenhage. Als bestuurslid wordt in die vergadering candidaat gesteld de heer L. J. Hoffman (Rotterdam) in plaats van mr. J. W. Schuit, die bedankte. In deze vergadering zal ook beslist wor den over het officieel orgaan: het bestuur stelt voor daarVoor den heer J. Hoven te benoemen. De aanvang der hockey-competities is vastgesteld op Zondag 4 October. OPROEG SCHEIDSRECHTERS L.V.B. Daar de L.V.B. in het komend seizoen de competities met plm. 90 elftallen zal doen aanvangen en een uitbreiding van het scheldsrechterscorps zeer noodzakelijk is geworden, doet de scheldsrechters-com- missie van den L.V.B. een beroep op oud spelers en anderen die een wedstrijd kun nen leiden om zich zoo spoedig mogelijk als scheidsrechter op te geven bij den heer W, Caro, Kastanjekade 4, Lelden. UITREIKING TRIANON-BEKER. Gisteravond heeft in het café Trianon de uitreiking plaats gehad van den Trlanonbeker, en de overige prijzen. De voorzitter van de L. S. V. de heer van der Meer reikte met een toepasselijk woord aan de aanvoerders van de diverse winnaars de prijzen uit na te voren den schenker van den beker den heer Diks dank gebracht te hebben: De uitslag is als volgt: le prijs Trianon- beker en verguld zilveren med., 6e R. V. A.; 2e prijs zilveren lauwertak De Post; 3e pr. zilveren medaille Leidsche Scheids rechters. De L. S. V. en de Post eindigden met een gelijk aantal punten. De Leidsche Scheidsrechters hadden echter gemeend den 2en prijs te moeten toekennen aan de Post Na afloop der prijsuitreiking bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. RECLAME. ZIET DE ETALAGE. ZULKE KOOPJES ZAG U NOG NOOIT LEIDSCHE BOYS. Zondag speelt Leidsche Boys I op haar terrein aan den Maaldrift een wedstrijd tegen het Haarlemsche T. H. B. (gedegra deerde 3de klasser), aanvang 2 uur. Om 12 uur speelt L. Boys ni tegen T.H.B. III. Voor beide wedstrijden is een prijs be schikbaar gesteld. BEKERTOURNOOI SPORTMAN. Morgen worden gespeeld de wedstrijden: K.N.G. I—Rotogravure (3 uur) en Sport man I—A.D O. (halfvijf). L.P.S.V. II—R.K.O.V.V. 1. Deze wedstrijd is gisteravond gespeeld. Uitslag 0—2. BESTUUR VAN R.C.L. Op de algemeene ledenvergadering van R.C.L. is het bestuur na wijziging en ver vulling van eenige vacatures als volgt samengesteld: J. J. Heemskerk, voorz.; C. de Haas, secr.; C. A. Burggraaf, le pen ningmeester; P. Hoogkamer, 2e penning meester; H. van Weizen Jr., P. Mooten Sr. en J. Lambooy, comm. WEDSTRIJD TE WARMOND. Te Warmond speelde de Warmondsche Damvereen. haar eersten wedstrijd tegen de Chr. Leidsche Damvereenlging. Het re sultaat was dat laatstgenoemde won met 13 tegen 7 punten. AALSMEER. Proeftuin. In de gehouden vergadering van de vereeniging „De Proeftuin" alhier zijn tot bestuursleden gekozen de heeren: P. Joore Gzn. en C. Tas Wzn„ die belden hun be noeming hebben aangenomen. In de plaats van den heer J. Keèssen Dzn., die als be stuurslid had bedankt, werd als voorzitter gekozen de heer G. Buskermolen. Wilhelmlnaf eesten. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin organiseert de Wilhel- mlna-Vereenlglng te Aalsmeer-Oost op Woensdag 9 en Donderdag 10 September kinder- en volksfeesten op het terrein van den landbouwer G. Loogman, gelegen aan den Oosteinderweg. Op den eersten dag heeft o.m. een historisch-allegorische op tocht plaats, waarvan de route als volgt zal zUn; (De opstelling heeft plaats bij de o. 1. school) Oosteinderweg, dorp en terug denzelfden weg, Machineweg, Schinkel tot feestterrein, waar de stoet ontbonden wordt. In den voormiddag van den eer sten dag wordt een optocht met de school kinderen gehouden, waaraan „Aalsmeer's Harmonie" haar medewerking verleent, terwijl den tweeden dag uitsluitend volks spelen worden gehouden. Ark gezonken. Aan den Kudelstaartschenweg zonk de woonark van de familie M. Het mocht ge lukken den Inboedel op het droge te bren gen, terwijl voor het gezin een tijdelijk onderdak gezocht moest worden, 't Wordt intusschen tijd, dat de gemeente zooveel mogelijk het wonen in arken verbiedt, daar anders ernstige ongelukken met der gelijke woongelegenheden niet zullen uit blijven. Vreemdelingenverkeer. Alhier worden pogingen in het werk gesteld ten einde te komen tot de oprich ting van een Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer. De heeren J. M. Wentzel en G. W. Cornello hebben zich belast met de voorloopige organisatie en bij deze heeren kunnen zij zich vervoegen, die zich tot het plan voelen aangetrokken. HAARLEMMERMEER. Botsing. Gisteren had alhier de bestuurder van een motorrijwiel, die een erf kwam af rijden en den Hoofdweg wilde opdraaien, het ongeluk in botsing te komen met een passeerende vrachtauto. De schok was zóó hevig, dat de motor ondersteboven sloeg en de berijder er gedeeltelijk onder geraakte. Hij bleek een been vrij ernstig gekneusd te hebben en werd per auto naar zijn woning gebracht, alwaar geneeskundige hulp werd ingeroepen. Koninginnefeest te Nieuw-Vennep. Het Oranjecomité te Nieuw-Vennep heeft de feestelijkheden ter herdenking van den verjaardag van H. M. de Koningin definitie? bepaald op Donderdag 27 Aug. a.s. en evenals voorgaande jaren weder een mooi afwisselend programma samen gesteld. Het vermeldt o.a. kinderfeest, volksspelen, ringsteken met auto's enz. en na afloop vuurwerk. Op hol. Een aan een lijn vastgebonden paard schrok op den Kruisweg alhier voor een passeerende auto, werd schichtig en sloeg op hol. Het angstig geworden dier wilde ten slotte over een hek springen, doch bleef daarop hangen, waardoor het ver wondingen bekwam. Het kon gelukkig spoedig uit zUn benarde positie worden verlost. Graanbeurs. Voor de landbouwers en graanhandi laren viel er in de laatste weken op Beurs te Hoofddorp wegens geringen aat voer al heel weinig zaken te doen. Oo gisteren was er zoo weinig handel, da de noteering weder ontbrak. De verhande ling van de nieuwe granen is nu op ee van de eerstvolgende beursdagen te ver wachten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Er was deze week verbetering te cot stateeren in den handel der tulnbouwpro ducten. Zulks was wel het meest merkbaa bij het artikel bloemkool, waarvoor steed meer vraag kwam en langzaam aan ee verhooging van prijs. Die enkele zes warme dagen, die we onlangs hadden, hek ben intusschen zeer groote schade gedaa voor de uitkomsten. Met peen, zoowel gebost als in kistet liep het zeer goed. Dit product gaf het gs heele seizoen, winst. Ook voor zandeigenheimers was goed vraag. Waar ln de kleiaardappelen nogi ziekte voorkomt, is het begrijpelijk, datd Katwijksche zandaardappelen gretig al nemers vinden en tegen zeer goede prijzet Met den bloembollenhandel blijft hs nog slecht gaan. De prijzen dalen no steeds en de handel is zeer traag, voor all soorten bollen. Zoo slecht als het that gaat, is het nog nimmer geweest. KATWITK AAN ZEE. Het nieuwe Raadhuis. De eerste steenlegging van het nieutj Raadhuis zal geschieden door den burge meester. mr. dr. J. Schokking op Maan dagmiddag 31 Augustus a.s. Concert „U. N. I." Gisteravond om 8 uur werd door de Ka', wijksche Harmonie „U. N. I." het openluchtconcert ln de muziektent op h Boulevard gegeven. Nadat ongeveer e uurlang lustig geblazen was, kwam er ee donkere lucht opzetten en vielen er me! dra dikke regendruppels neer. In allerij vluchtten de toehoorders in allerlei rich tingen heen. De directeur, de heer Lang muur. besloot dap ook de verdere afwer king van het programma maar achterweg te laten en de uitvoering te staken. De verlichte Oude Kerk. De voorbereidende maatregelen der ver lichting van de Oude Kerk, voor morgen avond zijn reeds genomen. Gisteravoni had reeds een proefverlichting met schijnwerpers plaats. Mej. A. S. Oudshoorn slaagde 's-Gravenhage voor de hoofdakte. d; LISSE. Onze plaatsgenoote, mej. C. J. Dankelman, slaagde te 's-Gravenhage vod de hoofdakte. RITNSBURG. Tuinbouw. De aanvoer bestaat thans bijna geheë uit bloemkool, waarvan de kwaliteit nie! best genoemd kan worden. De prijs vat dit product ls de laatste dagen wel eenigs- zins opgeloopen, zoodat nu weer voor lst( soort van f. 9.50 tot f. 11.30 betaald werd, 2e soort bracht van f1.60 tot f. 3.40 per 100 op. Ook komen nog eenige partijen eigen heimers uit de klei, waarvoor lage prijzen betaald worden, van f. 2.70 tot f. 3.60 per 100 K.G. In de kleigronden komt zoo hier en daar nogal ziekte voor in de aardappe len, zoodat er geen animo ls om in voor raad te koopen. De bloemkoolgewassen zijn over het algemeen niet meer dan middel matig. o SASSENHEIM. Van den wal in de sloot. Gisteravond werd de „Copex"-vracht- dienst zeer gehandicapt, doordat een van hun groote vrachtauto's op de Postwijk- kade van den wal in de sloot terechtkwam. Het ongeval werd veroorzaakt, doordat op dezen smallen weg voor een ander voertuig moest worden uitgeweken, waardoor de zware wagen met de rechterzijde ln den kant van de vaart zakte en geheel schuin kwam te liggen. Het ongeval gebeurde omstreeks zeven uur, den tijd, waarop de meeste kisten voor export moeten worden afgehaald. Begrijpelijk dus, dat het onge val veel stagnatie veroorzaakte. WARMOND. Goed afgeloopen. Gisteren reed een zekere v. D. uit Haarlemmermeer met zijn motorrijtuig over den Warmonderdamschen weg al hier. Door de gladheid van den weg slipte het motorrijwiel zoodat de bestuur der met een flinke vaart op den berm reed Hals over kop sloeg hij over het stuur en kwam in een vrij diepe sloot te recht. Hij wist zich echter weer spoedig op het droge te brengen en kwam er be houdens enkele schrammen met een nat pak en den schrik goed af. Ook het mo torrijtuig werd slechts licht beschadigd. 2—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6