DONDERDAG GIBBS-DAG UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. LAND-EN TUINBOUW. HET Z.G. TWEEDE GEVAL TETZNER. Volgens het laatste onderzoek van de politie te Bingen is het than6 als zeker aan te nemen, dat Heinz von Lacum zelf vorige week bij den autobrand bij Bingen Is omgekomen. Of hij zelfmoord heeft gepleegd of dat hij door een ongeluk om het leven Is ge komen. zal wel nooit opgehelderd worden. Het is gebleken, dat Lacum nooit een zil veren hersenplaat heeft gedragen. De officier van justitie heeft thans van een verder onderzoek afgezien. MrLITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. Gisternacht is in de nabijheid van het militaire excercitieterrein Gruppe bij Graudenz (West-Pruisen) een ernstig ongeval gebeurd. Een militair vliegtuig, bemand met 4 personen, heeft waarschijnlijk een nood landing willen maken en kwam daarbij terecht op den stal van een landgoed. Er volgde een explosie, waardoor het vlieg tuig in brand vloog. De vier inzittenden kwamen in de vlammen om. Twee arbeiders, die in den stal sliepen, konden slechts met moeite worden gered. De stal en het zich daarin bevindende vee, werden een prooi der vlammen. ZWARE STORM BOVEN DE KASPISCHE ZEE. Tengevolge van een zwaren storm boven de Kaspische Zee is in de nabijheid van Kau een Russische kotter met 5 opvaren den gezonken. De pogingen van verschil lende stoomschepen om de opvarenden te redden bleven vruchteloos. Verder worden 4 visschersschepen mpt 18 opvarende visschers vermist, welke ■waarschijnlijk in dien storm om het leven zijn gekomen. o TWEE FRANSCHE VLIEGTUIGEN NEERGESTORT. Tijdens het hevige onweder, dat zich gistermiddag boven Parijs en omgeving ontlastte is een militair vliegtuig uit Dyon boven Parijs gekomen. In het vliegtuig oe- vonden zien een kapitein en een sergeant. Toen het vliegtuig aoor de vlagen van den wind heen en weer geworpen werd, besloot de sergeant uit het vliegtuig te springen. Zijn parachute opende op het juiste oogenblik, doch hij landde zoo ongelukkig op een muur, dat hij beide beenen Brak en in bedenkelijken toestand naar het zieken huis moest worden vervoerd. Het door den kapitein bestuurde vliegtuig stortte kort daarna neer in een tuin van de voorstad Neullly. De piloot werd zwaar gewond naar een ziekenhuis overgebracht. Ook uit Istres wordt een ernstig vlieg ongeluk gemeld. Een door een sergeant be stuurde machine, waarin zich ook een aspirant bevond, is daar neergestort. De aspirant was op slag dood de sergeant werd zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht. o ERNSTIGE VECHTPARTIJ TUSSCHEN ZIGEUNERS. Gisteren ontstond nabij de haven van Lübeck een ernstige vechtpartij tusschen Zigeuners. Hierbij werd een Zigeuner door een schot in de borst op slag gedood. De dader, die door messteken ernstig gewond was, vluchtte, doch werd door andere Zigeuners achtervolgd. Hij liep echter een rechercheur in de armen, die hem arres teerde. DE GRAF ZEPPELIN. Tengevolge van het ongunstige weer beeft dr. Eckener moeten afzien van zijn plan om tijdens de rondvlucht van de Graf Zeppelin over Engeland, een bezoek te brengen aan Glasgow en Edinburg. In- plaats hiervan koerste het luchtschip van Belfast over Ulster, in Oostelijke richting naar Carlisle en New Castle en vandaar naar Leeds. Het luchtschip heeft den ge- heelen nacht met volle verlichting gevlo gen en werd overal met luid gejuich be groet. Gisteravond is weer geland te Hanworth en kort daarop is de thuisreis aanvaard. Hedenmorgen is het luchtschip veilig en wel te Friedrichshafen teruggekeerd. o DVNAMIETAANSLAGEN TE MONTREAL. Men heeft de electriclteitsvoorziening der stad Montreal (Canada) moeten in krimpen tengevolge van de vernieling door middel van dynamiet van twee hoogspan ningsmasten. Deze aanslag is de ernstigste van de vele van dien aard. welke de laatste veertien, dagen zijn gepleegd op de eigendommen van de maatschappij „Montreal Light. Heat and Power", welke sabotage-daden in verband worden gebracht met een sta king der arbeiders, wier vakvereenlging de maatschappij weigert te erkennen. De leiders der vakorganisatie verklaren (jat de aanslagen het werk zijn van on bekende onverantwoordelijke elementen en zij bledfn hun medewerking aan ter be scherming der bedreigde werken. o EEN MERKWAARDIGE DIEFSTAL. In Vitry sur Seine is een eigenaardige diefstal gebeurd, door koelbloedige jonge lieden. T>e eigenaar van een buitenhuis was met zijn vrouw met vacantie uit Vitry ver trokken en zij hadden hun 25-jarigen zoon alleen achter gelaten. Deze maakte in gezelschap van een vriend in een café kennis met twee andere jongelui. Zij invi teerden dezen om in het buitenhuis den volgenden dag te komen theedrinken. De uitnoodiglng werd aangenomen en, verge zeld van een derde jongmensch, kwamen zij tijdig op de partij. Nauwelijks binnen haalden zij plotse ling revolvers voor den dag en vroegen ze hun onthutste gastheeren kalm te blijven, terwijl twee hunner het huis plunderden. Zij bleven echter allerbeminnelijkst, boden hun slachtoffers water ter kalmeering aan en offreerden hun tenslotte een glas van hun eigen champagne, terwijl zij over en weer grapjes wisselden over de komieke situatie. Zij rieden hen aan het nummer van de taxi niet te noteeren. daar zij be kenden ook deze gestolen te hebben en het vehikel nog denzelfden dag van de hand te zullen doen. Inmiddels heeft de politie reeds twee van de drie jongelui gearresteerd. EEN GEHEIMZINNIGE VERDWIJNINGSZAAK. De geheele Fransche pers houdt zich bezig met de quaestie-Navarre, de verdwij ning en terugkeer van een Fransch fabri kant. die. niet in staat bleek inlichtingen te geven, over zijn afwezigheid en de mis handelingen, die hij. blijkens zijn bescha digd hoofd, waarvan de wenkbrauwen wa ren weggeschoren, heeft ondergaan. Naar alle waarschijnlijkheid heeft hij de week van 7 tot 13 Augustus in Villers Sur Mer doorgebracht als metselaar, onder den naam van Robert Guillaume. Tijdens zijn verblijf aldaar is hij aangehouden door de politie, doch daar hij zich met een militair zakboekje op naam van Guillaume kon legitimeeren, liet men hem gaan. De broer van Navarre heeft medegedeeld dat een arbeider aan hun fabriek Robert Guil laume heet. Een onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat deze Guillaume nooit in Villers sur Mer is geweest en reeds eenigen tijd zijn militair zakboekje mist. Hij vermoedt dat dit hem is ontstolen en het feit dat hij bij Navarre woont in een kamertje dat nooit is afgesloten, werpt een eigenaardig licht op de zaak. Enkele bladen vestigen er de aandacht op dat juist enkele maanden geleden een hooge levensverzekering is afgesloten door Navarre en dat de broer van het slacht offer getracht heeft dit bedrag te beuren na de verdwijning, wat door de verzeke ringsmaatschappij geweigerd werd. o- HET SPOORWEGONGELUK IN OOSTENRIJK. Het aantal overleden slachtoffers van het spoorwegongeluk bij Leoben in Oos tenrijk is thans tot vijftien gestegen. Dingen die gebeuren. De plaatselijke geldmagnaten mogen spreken van hun duizenden verlies Veel erger is het echter als ze bij het bridgen een dubbeltje laten vallen en niet terug kunnen vinden als ze juist op. de plaats van bestemming zijn Passing Show BENTHUIZEN. Burgerlijke stand. Getrouwd: Gerardus Cornelis Helling, 36 jaar, alhier en Elisabeth Zandbergen, 38 jaar, te Zoeterwoude. Gevonden voorwerpen: Bij de politie zijn als gevonden aangegeven een regenjas en een kinderschoen. o HAARLEMMERMEER. Diefstal. Een ongenoode gast heeft een bezoek gebracht op liet erf van de firma B. en S. aan den Aalsmeerderdijk alhier. Vermist wordt een groot dekkleed ter waarde van ongeveer f.35. De politie stelt een onder zoek in. Dc Ringdijk. Naar wij vernemen, ligt het iq het voor nemen van het bestuur van den Haar lemmermeerpolder. om verschillende ge deelten van den Ringdijk, die een lengte heeft van bijna 59.600 Meter, waar de weg door vele kuilen en gaten in slechten toestand verkeert en gevaar voor het ver keer begint op te leveren een belang rijke verbetering te doen ondergaan. Wijl bestrating, o.a. van den Aalsmeerderdijk afdoende blijkt te zijn, is het te verwach ten, dat dit systeem ook op andere ge deelten van den Ringdijk verder zal wor den toegepast. De felle autolichten. Nog steeds worden op den weg ongeluk ken veroorzaakt, doordat automobilisten, wanneer ze elkaar passeeren en wielrij ders voorbijrijden, de felle lichten niet dooven. Op den Kruisweg reed gister avond een wielrijder een auto tegemoet, waarvan de bestuurder het felle licht niet doofde. De man werd daardoor zoodanig verblind, dat hij de omgeving niet meer kon onderscheiden, het stuur kwijt raakte en onderstboven sloeg. Hij had daarbij het ongeluk een pols te breken en moest zich door een dokter laten ver binden, KATWIIK AAN ZEE. Door C. V. uit het 2e Duinpad is op het politiebureau gedeponeerd een doos. inhoudende 21 revolverpatronen, die hij in de pas door hem betrokken woning had gevonden. M. de V.. liggende met een schip in het kanaal, deed bij de politie aangifte, dat ten zijnen nadeele een 3 M. lange loopplank is ontvreemd. o LISSE. Intrede ds. Tichelaar. Ds. G. Tichelaar uit Groningen hoopt 20 Sept. a.s. by de Ned. Herv. Kerk alhier zijn intrede te doen. Als bevestiger treedt op ds. H. Bakker uit Amsterdam. Voor de R.K. Wijkverpleging alhier, wordt een tentoonstelling gehouden van luxe- en andere voorwerpen. Een en ander maakt een recljt gezelligen indruk. RITNSBURG. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert mor genavond te acht uur over de volgende punten 1. Ingekomen stukken; 2. Vaststelling ambtenarenreglement; 3. Adres van den heer P. Kort, aankoop grond aan de Burg. Meijboomstraat, 4. Benoeming lid van de commissie van aanslag Rijksinkomsten belasting; 5. Vaststelling vergoeding straatwerk enz. Rijkstelefoon: 6. Vast stelling verordening parkeerverbod; 7. Beslissing over voldoening van het in 1928 van het Gasbedrijf te weinig afge- schrevene. o SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geboren: Joannes Nicolaas, z. van J. P. A. Kiebert en A M van der Velde. Gehuwd: A. G. van Schalk, oud 30 jaar en G. Dannijs. oud 24 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Lepelaar en echtgenoote, Rusthoflaan 32, van Leiden; Q. van Teij- lingen, Hoofdstraat 216. van Zoeterwoude. Vertrokken: A. van der Heiden en gezin van Nieuwe Haven 11, naar Voorhout; G. van Schalk, geb. Dannijs. van Tijloostraat 22. naar Haarlem; Mej. G. H. E. M. de Wind. van J. van Belerenlaan 27, naar Amsterdam; Th. P. van Koningsbruggen en echtgenoote. van Wilhelminalaan 12, naar Voorhout; Mej. M. H. M. van Ko ningsbruggen, van Wilhelminalaan 12, n. Anna Paulowna. VOORHOUT. Hij moest op onderzoek. Bij de gemeente-politie, alhier, werd mededceii.ig gedaan, dat gisteren een per soon. zich voorgevende van de politie te zijn en een onderzoek had te doen, bij de neer S. een rijwiel ter lepn vroeg en verkreeg, om zijn z.g. onderzoek in te stellen. Het. z.g. onderzoek duurde den heer S. schijnbaar wel wat te lang, waarom hij daarvan aangifte deed bij de politie. Tot op heden is zijn z.g. onderzoek schijnbaar nog niet afgeloopen en dus het ter leen gegeven rijwiel nog niet terug. Gevonden. Bij de politie alhier werd aangifte ge daan, dat bij een winkelier is blijven staan eer, damesrijwiel, van een tot nu toe on bekend gebleven persoon. Ten politie- bureele worden nadere inlichtingen om trent dit rijwiel verstrekt. Van welingelichte zijde wordt ons medegedeeld, dat de Overste van het go- sticht van ouden van dagen, tevens hoofd der R.K. Meisjesschool, is benoemd tot Overste van het Zusterhuis te Haarsteeg, gem. Vlijmen (N.B.). o WARMOND. R.K. Politiebond „St. Michaël". Dezer dagen vergaderde de afdeeling „Warmond en Omstreken", van den Neder- landschen R.K. Politiebond „St. Michael' De vergadering was zeer matig bezocht, wat zeer jammer was, aangezien de heer M. L. A. Klein, den bondsambtenaar, een kcrle, doch interessante uiteenzetting gaf v. de Ambtenarenwet en hare werking, ten opzichte van de regeling van den rechts toestand der politie. Vervolgens moesten nog 15 agenda punten worden behandeld, de voornaamste was wel de verkiezing van een secretaris, aangezien de oude functionaris, A. Eggen, wegens buitengewoon drukke werkzaamheden, moest bedanken. De heer öeerts van Sas- senheiin, betreurde het, dat do secretaris zijn functie neerlegde, en verzocht deze zaak aan te houden tot de eerstvolgende vergadering, en gaf in overweging, deze kwestie in liet bestuur zelve op te lossen, door b.v. de functies onderling te ver wisselen. Dc secretaris wilde het een en ander in overweging nemen, en stemde tee, de functie te zullen blijven waar nemen, tot de eerstvolgende vergadering. Een voorstel van den heer Eggen, om tol den Commissaris der Koningin een ver zoek te richten, voor het practisch onder richt in het besturen en bedienen van Motorrijtuigen, aan dienaren der Politie, ook ten plattelande, vond algetneene in stemming; het voorstel werd door den heer Klein overgenomen en zal dan vanwege den Bond worden ingediend. De heer Van Deursen, uit Noordwijk, zag gaarne in deze streek een cursus gevestigd, ter bekwaming en verkrijging van het politie-diploma. De heer de Winter, uit Noordwijk, meende, dat te Leiden een cursus van den Bond was gevestigd. Dienaangaande, zal de secretaris informaties inwinnen bij haar zusterafdee- ling Leiden. Tot slot werd besloten, het Patroonsfeest dit jaar luisterrijk te vieren. Hierna werd de vergadering, na nog enkele punten van minder belangrijke strek king, door den voorzltteT gesloten. Vergadering Oranje-Commissie. In Hotel „De Stad Rome" had een al- gemeene vergadering plaats van de Oranje-Commissie onder voorzitterschap van den heer H. L. v. Delft. Nadat deze de bijeenkomst had geopend, sprak hij een woord van welkom tot de aanwezigen, inzonderheid tot het nieuwe lid, den heer W. van Noort. Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorge lezen. Onder dankzegging werden zij, zon der op- of aanmerkingen vastgesteld. Hierna werd overgegaan tot behandeling van het door het bestuur ingediende voor stel tot wijziging der statuten en het huis houdelijk reglement welke wijzigingen hoofdzakelijk verband hielden met de be steding van eventueele batige saldo's bij e.en ontbinding der Commissie. Na eenige bespreking werden deze wijzigingen zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Hierna kwam aan de orde: Vaststelling der te houden spelen. Na eenige discussie werd besloten wederom dezelfde kinder spelen te doen plaats vinden als het vorige jaar, met uitzondering van eierdragen. Aldus zullen plaats vinden: Korfballen, houtjes rapen, slofloopen, zakloopen en wagentje rijden. In de plaats van eier- rapen werd gesteld een wedstrijd met autopeds. Besloten werd, dat door de Com missie eenige autopeds zullen worden aan geschaft zoodat hieraan alle meisjes kun nen deelnemen van 8. 9 en 10 jaar. De tweede dag zullen de navolgende spelen plaats vinden: Tonkrulen, worte len knuppelen, stoeltje wisselen en tobbe tje steken. Dien dag zal des middags ring- rijden voor rijwielen en tilbury's plaats vinden, terwijl voor het ringrijden met tilbury's uitsluitend ingezetenen in aan merking komen. De hoop werd uitgespro ken dat voor deze ringrijderij zich veie liefhebbers zouden opgeven. Hoewel ver siering der tilbury's niet verplichtend is, zou het toch ten zeerste op prijs gesteld worden wanneer hiertoe toch werd over gegaan De Commissie heeft voor deze ver siering dan ook zeer mooie prijzen be schikbaar gesteld. Hierna werd overgegaan tot verdeeling der functies tijdens de harddraverij. Uit de ingediende inteekenlijsten bleek, dat ongeveer een zelfde bedrag was opgehaald als verleden jaar, hetgeen de .verwachtin gen van het bestuur heeft overtroffen. De voorzitter bracht dan ook allen gevers en geefsters een woord van hartelijken dank voor hun milde gaven en sprak de hoop uit, dat de feesten ook dit jaar wederom schitterend zullen slagen. Na nog een woord van dank gebracht te hebben aan de leden voor de aangename discussies werd de vergadering gesloten. Onze vroegere plaatsgenoot de heer H. de Vries, slaagde in Haarlem voor het examen hoofdakte. RECLAME. Vergeet niet de annonce uit te knippen. 2042 ALPHEN. Landdag Ring Alphen en Omstreken van Hcrv. Jongel. Ver. op Geref. grondslag. Uitgaande van den Ring Alphen aan den Rijn en Omstreken van Herv. Jongelings- Vereenigingen op Geref. grondslag, was gistermiddag op net terrein van de Martha stichting een landdag georganiseerd. We gens de ongunstige weersgesteldheid ech ter moest deze bijeenkomst in de kerkzaal dier inrichting worden gehouden. Alhoewel deze landdag letterlijk in het water viel, was de belangstelling nog niet slecht te noemen. Integendeel, de Kerkzaal was des middags bijKans geheel gevuld, toen de leider, tevens Ring-voorzitter, de heer A. J. Dekker de biieenKomst opende. Nadat de aanwezigen gemeenschappelijk hadden gezongen Ps. 119 5 en 17, las de voorzitter net Schriftgedeelte Ps. 119 924, om vervolgens de aanwezigen in gebed voor te gaan. In zijn openingswoord noemde de voorzitter zijn taak een verheugende en waardeerende opdracht. Onze tijd staat, aldus spr., in het teeken van jeugdorgani satie en actie. De strijd in het maatschap pelijk en kerkelijk leven is toch geheel ge concentreerd op de jeugd. Spr. roept aan ook de ouders toe: Waakt en betrekt de wacht bij de ziel van uw kind. Tevens heet spr. allen hartelijk welkom, in het bijzon der de verschillende sprekers en ds. A. W. Voors, directeur der Martha-Stichting, die door het afstaan der kerkzaal, blijk heeft gegeven den arbeid der jongeren een warm nart toe te dragen. Als 1ste spreker treedt hierna op ds. J. C. v. Apeldoorn, Ned.-Herv. Predikant te Leiden, over het onderwerp: „Onmogelijk, doch niet onoverkomenlijk". Op breedvoe rige wijze geeft spreker aan hoe wij leven in een tijd van overgang. Hoewel vergelij kingen altijd spoedig mank gaan, vertoont onze tijd toch zeker eenige overeenkomst met het Richteren-tijdperk, toen had men ook God verworpen. De revolutie-idee on dermijnt het maatschappelijk en kerkelijk leven, aldus spr. Geloof en godsdienst acnt men overbodig. Spr. geeft dan aan, dat het toch mogelijk is God te dienen, evenals Samuel in het Richteren-tijdperk. De jonge menschen zeggen: wel, wij worden wat onze omgeving is, doch dat is niet noodig. De sfeer, waarin men leeft, heeft wel veel invloed. Ouderen kunnen de jonge men schen niet tegenhouden, doch veel voor hen doen. Waarmede omringen zij de kin deren? Met het gebed? Dan zal het kind niet ondergaan in den stroom des levens. Door ieder moeras is een pad. Geen om standigheden of wat ook. zijn sterker dan God zelf. Al kan het geloof alle raadselen niet oplossen, men kan ze wel aanvaarden, omdat het geloof tweeerlei karakter leert, n.l. bezit en hoop. Dr. R. Bartlema, Ned. Herv. predikant te Zeist, hierna 't woord verkrijgend, spreekt over „Aan den Klaagmuur". Deze spreker begint te zeggen met de behandeling van zijn onderwerp iets schuchter te zijn, daar dit niet harmonieert met een dergelijken landdag van de jeugd. Doch de jeugd vraagt de werkelijkheid. Spr. schetst dan hoe de Joodsche natie van alle landen iederen Vrijdag aan den Klaagmuur van Jeruzalem komen, beklagende de vervallen grootheid van volk, land en Tempel, het geen feitelijk een beeld is van onzen tijd. Maar is dat nu de werkelijkheid? Een En- gelsche schrijfster heeft in een harer wer ken gezegd, dat men geen vreugde meer ziet. De menschheid is echter geen klaag muur. De jeugd grijpt toch naar 't idealisme om uit te leven. Waarom staan ze dan aan den klaagmuur? Omdat de eenige, die hen kan redden, is verworpen. De kanker van onzen tijd is het verwerpen van het kruis van Golgotha. De menschelijke beschaving en vernuft zijn een uiting van het Huma nisme. Ik heb, aldus spr., mijn onderwerp gekozen met geen ander doel dan om u te wijzen, niet op den klop der tijden, doch op Hem, jonge menschen, die klopt aan uw hart, omdat gij tot Hem uw toevlucht mocht nemen. Die nog is de Christus en u alles kan geven tot uw eeuwig behoud. Jonge menschen. al leven wij in een don keren tijd, wij hebben een schoonen taak. Niets is verloren, gezien in het licht van den Christus. God geve, dat wij deze roe ping leeren verstaan, omdat zijn kerk zich openbaart in de duisternis. Na de pauze treedt als 1ste spreker op prof. dr. H. Visscher. hoogleeraar te Utrecht over het onderwerp: „Reorgani satie of Reformatie?" In het algemeen heeft spr. de reorganisatie der Ned. Herv. Kerk scherp bezien en noemt o.m. het reglement de strop voor de kerk. Spreker stelt de vraag of wij tegen dit alles wat kunnen doen, waarbij hij aangeeft dat er nog een Deur der Hope is en Gods wegen soms wonderbaar zijn. We moeten ophou den Gereformeerd-achtig te zijn, wij moe ten Gereformeerd zijn zooals de mannen der Reformatie, als Calvijn, Voetsius en anderen. Spr. richt zich aan het eind. zijner rede tot de jongelingen, waarbij ha opwekt om getrouw te blijven aan Godl Woord, dan zal de Heere ons den wèe wijzen tot de vrijheid der Kerk, en dl. weg is de weg der Reformatie. Als laatste spreker treedt hierna op d< J. H. F. Remme, Ned. Herv. Predikant ti Amsterdam, over het onderwerp: „Tijd® die verre zijn?" Spr. bepaalt zich tot bii Ezechiël 12, alwaar de Profeet Gods kom! met een ernstige boodschap tot zijn tijd. genooten. Zijn tijdgenooten spraken hici spottend over, tijden die verre zijn. Hiei merken wij op zondige zorgeloosheid, et daartegen moet stelling genomen worden We zijn aan God verschuldigd eerbied vocu zijn Woord. Er is maar een schrede tus schen ons en den Koning der verschrik, king. Spr. besluit zijn rede met den wensca dat wij allen mogen zijn kinderen, die in- wachten de vervulling van Gods belofte. Nadat gezongen is: „Zijn Naam moei eeuwig eer ontvangen", spreekt de he»- Dekker een kort slotwoord en hoewel hei geen zonnigen dag is geweest, hoopt spr dat de gesproken woorden als zonnestralen in de harten zijn gevallen. Hierna gaat de heer Dekker voor in dankgebed en behoort deze goed geslaagde landdag tot het ver leden. Gemeenteraad. Door het raadslid, den heer C. den Uijl werd aan B. en W. omtrent het dezer dagen verschenen jaarverslag van dé Water- en Lichtbedrijven over het jaa: 1930. dat wij gisteren publiceerden, schrifi telijk rriet minder dan 13 vragen gesteld De beantwoording dezer vragen in de eerstvolgende openbare raadsvergaderin; wordt zeer op prijs gesteld. o BODEGRAVEN. Aan het postkantoor zijn terugont vangen een onbestelbare brief voor den weleerw. heer pater H. Strick Kasteel en twee binnenlandsche briefkaarten zonder adres. o BOSKOOP. Openlucht-concert. Het Chr. Harmoniegezelschap „Concori dia" onder leiding van den directeur, den heer J. Noordanus uit Lelden, heeft we derom een schitterend geslaagd concertl gegeven in de tent, staande aan de Burg. Colijnstraat. De belangstelling van het publiek was buitengewoon groot. Zooals gewoonlijk, werd het met zorg gekozen programma keurig en correct uit gevoerd. Ommegang met muziek. De Harmonie „Excelsior" heeft ter gele genheid van het feit, dat zij op het con cours te Bleiswijk in de afdeeling „Uitmun tendheid" een len prijs wist te behalen een ommegang met muziek door den kom der gemeente gemaakt. Om dit kranige muziekkorps wederom eens te zien uitrukken, waren zeer velen ook bewoners van de buitenwijken - naar het centrum getrokken. o WADDINXVEEN. Een nieuwe woonwijk. De grenzen van deze gemeente strekken zich uit tot aan den z.g. Bodegraafschen- Straatweg tegen de bebouwde kom van Reeuwijk. Na de opening van het recreatie oord „Elfhoeve", schijnt dit deel tegen woordig een uitgezocht plekje voor villa- bouw te zijn. Tal van nieuwe landhuisjes en middenstandswoningen verrijzen, daar den laatsten tijd op Waddinxveen's grond gebied. Zou wellicht de lage belasting hier mee spreken? Woedende hond. Mej. H. werd in het Noordeinde aange vallen door een hond, die een erf kwam afschieten. Toen met het verwoede dier gegrepen had. bleken de kleederen van mej. M. geheel verscheurd te zijn. De eige naar van het beest zal de schade vi- goeden. Zilveren jubileum. De heer H. J. Moerkerken herdacht zijn 25-jarig jubileum als lid van de brand weer. De loco-burgemeester, de heer J. G. Herfst, sprak hem ten Raadhuize toe en reikte hem de eere-medaille uit van de Kon. Ned. Brandweervereeniging. De op- perbrandmeester. de heer G. van Lange, sprak den jubilaris eveneens toe. DE UITVOER VAN TUINBOUW PRODUCTEN. Op grond van de onzekerheid, welke blijft bestaan ten aanzien van de richtige en tijdige betaling van naar Duitschland uit te voeren tuinbouwproducten heeft de Westlandsche Vereeniging van Groenten- en Fruitexporteurs zich tot den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw gewend en aangedrongen op overleg tus schen onze Regeering en de groepen, welke bij den afzet van groenten en fruit zijn betrokken. Adressanten wijzen er op, dat de Duit- sche noodverordeningen aanleiding geven tot verschillenden uitleg, waardoor wille keur in de hand wordt gewerkt en de han delsgebruiken op een lageren moreelen grondslag komen te staan, hetgeen een ernstige bedreiging blijft vormen voor on zen handel. Daarbij wordt de vrees uitgesproken, dat de beschikbaarstelling van deviezen onverwacht zal kunnen worden gestaakt en bovendien, dat de „Devisen-notverord- nung" een verkapte methode zal blijken te zijn om den invoer van tuinbouwpro ducten te beletten zonder inbreuk te ma ken op de verdragen van meestbegunsti- ging. De Westlandsche Exporteursvereeniging is van oordeel dat de Nederlandsche tuin bouw en de handel in tuinbouwproducten niet onvoorbereid tegenover een plotse linge verandering in den toestand moet komen te staan, omdat een enkele dag stilstand van den uitvoerhandel groote onmiddellijke en onherstelbare schade ten gevolge heeft, zooals voor eenige we ken is gebleken. Met het oog daarop wordt op overleg met de regeering aangedrongen zulks om middelen te vinden om dreigende ver liezen te voorkomen. 2—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6