UIT DE OMSTREKEN. J Volgt de rekening van ontvangsten en uitgaven van de Gezondheidscommissie te Alphen aan den Rijn over 1930, welke ■ordt goedgekeurd. CiPIT ISCHIAS - VRAGENRUBRIEK. HUISHOUD-SPECERIJEN HOLB.ANDBA SPECERIJEN AALSMEER. Waterfeest Zaterdagavond heeft de watersportver- „iging „Nieuwemeer' alhier feest ge- kjj Op de boeierhaven woeien talrijke araen, terwijl des avonds lampions waren ehangen, welke aan een en ander op rn niooien zomeravond een echt feeste- aanzien gaven. Vele scheepjes, mooi rfrlicht, voeren in den omtrek der haven, terwijl 'n ^et ca^ opgewekte muziek ge- lVfn werd. Een echt gezellig feest, dat ior vuurwerk werd besloten. Het bloemencorso. Lqc route welke genomen wordt met het leemencorso, in den namiddag van Don- Vdag 3 September, is als volgt vast- isteld: JOphelialaan, Cyclamenstraat, Hadlevstr., ■nmmeerweg, Stationsweg, Van Cleeffkade, penstraat. Rozenstraat, Dorpsstraat, f.steinderweg tot den Schinkel. Terug- Èlsmeerderweg, Machineweg, Oost-einder- e?, Dorpsstraat, Zijdstraat, Van Cleeff- Lde, Marktstraat, waar de stoet ontbonden |ordt. Ringsteken. lop Woensdag 2 September zal alhier tei gelegenheid van de Witte Kruisfeesten ■ngsteken op de fiets worden georgani- cjij, waarvan de deelnemers(sters) in een rssend costuum worden verwacht. De rofdprijs is begeerenswaardig: een heeren- 1 dames-rijwiel. Voor de twee leukste stuums zijn kustvoorwerpen uitgeloofd. Iedereen kan mededingen. De Chrysanten. Met den handel in chrysanten is het de atste dagen aan de veiling alhier- zeer led gegaan. Ondanks den vrij grooten moer blijven de prijzen zeer goed; voor lede kwaliteit besteedde men 25—30 ct. stuk. Zij, die nu van deze bloemsoort innen aanbieden, treffen het. Echter is el te voorzien, dat wanneer over een lar weken de massa's loskomen, de prij- n wel zullen dalen, hetgeen niet weg- emt, dat het begin tot tevredenheid rmt. BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD. )e werkloosheid Afscheid van weth. v. d. Maas. Afwezig de heer W. C. Diephout. De rgemeester-Secretaris, de heer A. Ver- ui Azn., opent de vergadering met ge- d. waarna de notulen worden gelezen, lke zonder op- of aanmerkingen wor- en goedgekeurd. Hierna volgen verschil- nde ingekomen stukken welke alle voor ennisgeving worden aangenomen. Op een idres van het Bestuur van den Neder- undschen Christelijken Landarbeiders ond te Utrecht, om toetreding der ge- ïeente tot het werkloosheidsbesluit 1917, :et een memorie van toelichtingen, stel- in B. en W. voor een gunstige beschik ing te nemen, aangezien te verwachten dat Yn de naaste toekomst ook in deze mreente zich werkloosheid zal voordoen, n de bij de vereenigingen aangesloten ar beiders bij niet toetreding der gemeente echts de Tielft van de uitkeeringen hllen genieten. De heer van Galen verklaart uit prin- ipe tegen werkloosheidsverzekering te Ifn. Het voorstel van B. en W., in stem- ling gebracht, wordt uitgesteld tot een 'eigende vergadering daar de stemmen naken. Voor stemden de heeren v. d. [faas (wethj, Paul en Staalduinen; tegen Ie heeren v. Galen, Pos en v. d. Knijff weth.) Ter uitvoering der met de gemeente .eiden gesloten stroomleveringsovereen- lomst wordt door B. en W. de vergade- Ing aangeboden, een ontwerp-verorde- ing op het aanleggen, heffen of onder- ouden van geleidingen of kabels voor as, electrlciteit of eenlge andere energie- orm, en op het leveren van gas, electri- iteit of andere energie. Dit ontwerp ordt zonder h. st. vastgesteld. Op voorstel van B. en W. wordt zonder loofdelijke stemming aangenomen het angaan van een geldleening van onge- fer f. 8000.voor schoolbouw. bij de ■V Maatschappij voor gemeente-credlet t Amsterdam tegen een rente van 4 3 4" In behandeling wordt gebracht de vast- telling van een ambtenaren-reglement, hgcvolge art. 125 der Ambtenarenwet '29. -onder hoofdelijke stemming vastgesteld. Bij de rondvraag worden enkele vragen oor den voorz. naar genoegen beant- roord. Ten slotte spreekt de voorz. eenlge raardeerende woorden tot- den weth. J. K. d. Maas, die voor het laatst de ver gadering van den Raad bijwoont en 'rengt hem dank voor de diensten de itmeente als weth. en raadslid gedurende 16 jaren bewezen, en voor de prettige ■amenwerking die er heeft geheerscht met ierbiediging van elkanders beginsel. De neer v. d. Maas dankt den voorz. voor zijn 'esproken woorden, en zegt dat de aan gename samenwerking en de gezellige laadsvergaderingen bij hem steeds in aan gename herinnering zullen blijven. (De aeer v. d. Maas had zich niet meer her kiesbaar gesteld.) Niets meer te verhan delen zijnde, sluit de voorz. de vergadering Het dankgebed. Aanbesteding. Het leggen yan een rioleering met ruimkokers, trottoirkolken en aansluitin gen in een gedeelte van den Kruisweg te Hoofddorp, gelegen tusschen hotel „de Beurs" en de Spoorwegovergang bij den geniedijk, werd na door het gemeente bestuur van Haarlemmermeer gehouden openbare aanbesteding gegund aan de N.V Aanpemersmaatschappij v.h. A. van Baarsen en A. v. d. Voorde te Amsterdam, voor de door haar ingeschreven som van f. 12.447. Bazar. In een daartoe door den heer v. d. Berg welwillend afgestane lokaliteit, werd aan den Aalsmeerderweg te Rijk alhier, een goedgeslaagde bazar gehouden, waarvan de opbrengst zal strekken tot bestrijding van de kosten van een voor het kerkge bouw „Maranatha" van de Ned. Herv. vormde gemeente aldaar te plaatsen hek. Over het bezoek aan dezen bazar, die door den heer de Rijk met een toepasse lijk woord werd geopend en een goeden indruk maakte, had men de tijdsom standigheden in aanmerking genomen niet te klagen, zoodat de opbrengst be vredigend was Een woord van dank aan allen, die zich voor deze schoone zaak geïnteresseerd hebben, is hier voorzeker op z'n plaats. Raadsagenda. De Raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Vrijdag, 21 Augustus a.s. des namiddags te 2 uur. Aan de orde zullen worden gesteld; voor stel inzake beschikbaarstelling van gel den voor schoolbouw; behandeling van aanvragen van rijksvoorschotten krach tens de landarbeiderswet: voorstel om voorloopig af te zien van de instelling van een medisch-hygiënisch schooltoe zicht op de openbare en bijzondere lagere scholen in deze gemeente en voorstel in zake de uitbreiding van het buizennet van de provinciale waterleiding. Opgericht. Te Nleuwvennep is thans definitief op gericht een Arbeiders-Reisvereeniging. ge naamd „Ons Genoegen", met een flink aantal leden. Besloten werd nog deze maand een autotocht te organiseeron. Het gebruik van tractors. Vanwege de afdeeling Haarlemmer meer van de Holl. Maatschappij van Landbouw wordt ieder jaar in deze ge meente een motor- en tractorcursus ge houden, waarvoor steeds veel animo be staat. In de laatste jaren ls in het land bouwbedrijf het tractorgebruik sterk toe genomen en hier en daar in dezen polder is men thans reeds begonnen om deze machines bij het ploegen als trekkracht te bezigen. Jammer ls het evenwel, dat bij het rijden op de wegen met deze zware machines, niet overal die voorzorgsmaat regelen worden genomen, die noodlg zijn om het stukrijden der wegen te voorko men en er nog wel tractorgebruikers zijn, die dan de tanden der wielen niet van beschermbanden voorzien. Op sommige geasphalteerde gedeelten van wegen zijn de sporen van vernieling nu duidelijk zichtbaar, hetgeen het bewijs levert, dat genoemde voorgeschreven maatregel tot bescherming op den weg niet achterwege mag worden gelaten. Schoolgebouw. Bij het Roomsch Katholiek kerkbestuur van de parochie van de H. H. Engelbe waarders, gevestigd te Lisse, bestaat het plan een school voor lager onderwijs te stichten te Abbenes nabij de Leeghwater alhier. Van wege genoemd kerkbestuur werd j ter plaatse ook reeds een R.K. hulpkerk I gesticht. o HILLEGOM. HET FEEST VAN PASTOOR KROOK. RECLAME. 1223 rheumatiek. Jicht, griep, hoofd-, kies- en zenuwpijn wordt volgens 6000 s v geneesheeren op de meest afdoende wijze bestreden door Togaltablet- IJ IJisAij HAARLEMMERMEER. Koninginnefeest. De Oranjevereeniging „Badhoeve- tuurt en Omstreken" te Rijk alhier, heeft de feestelijkheden ter herdenking van den Jerjaardag van H. M. de Koningin, be paald op Dinsdag 1 en Woensdag 2 Sep tember a.s. Voor de kinderen en ouderen beloven het recht genoeglijke dagen te tullen worden. 25-jarig jubileum. Zaterdag was het 25 jaren geleden, dat te Z.Eerw heer pastoor Huf te Hoofd dorp, tot priester gewijd werd. Dit feit werd in stilte herdacht wijl de jubilaris aan zijn parochianen had te kennen gegeven, dat het wegens de tijds omstandigheden zijn wensch was, dat er ueen uiterlijk feestbetoon plaats vond. Grootc belangstelling. Zaterdagavond is Pastoor Krook, die zijn 40-jarig priesterschap herdacht, met een stoet van auto's ingehaald. Van vele huizen wapperde dien dag en gisteren de vlag. Op het versierde Kerkplein voor de ver sierde kerk is de jubilaris ontvangen door de kerkelijke autoriteiten, de feestcom missie. een groot aantal bruidjes en ande ren, terwijl de klok luidde en het R.K. Fanfarecorps speelde. Daarna heeft Pastoor Krook het Lof gecelebreerd. Door de Hillegomsche Radio-Centrale is het klokgelui, de muziek- en den kerk dienst uitgezonden. Den pastoor is na de ontvangst een Wel komstlied toegezongen De versiering van de kerk, in- en uit wendig, verdient bijzondere vermelding. Het Kerkplein was mooi gemaakt met palmen en groen en met bloemenmasten. De traditioneele eerepoort of eereboog was achterwege gelaten, zijnde overbodig en uit den tijd. Het geheel was mooi, de gladiolen op de palen van de inrijhekken deden het uitstekend. De wapenschilden van Hillegom en van Amsterdam, de geboorteplaats van den jubilaris, vielen eenlgszins uit den toon, terwijl de twee borden met jaartallen eer schaadden dan versierden. In de kerk hing hoog in het gewelf het cijfer 40; dat was zeer smaakvol uitgevoerd en het bewijs, dat het toch wel goed kan, heel wat anders dan de cijferborden bulten De kerk zeif. die binnen veel mooier is dan bulten, was met bijzonderen smaak versierd; eenvoudig, tot in alle onderdee- len. met groen en veel bloemen, vooral gladiolen En toch was er geen overdaad, hetgeen trouwens het geheel niet ten goede gekomen zou zijn. De decorateur, de heer Koper, heeft met veel succes ge werkt, de versiering is door iedereen be wonderd. ook door hen, die gebruik maakten van de gelegenheid om na de diensten het kerkgebouw te bezichtigen. Gistermorgen werd allereerst algemeene H Comtnunie der parochianen gehouden, waarna te 10 uur de plechtige Hoogmis met assistentie. Te kwart voor één had de aanbieding van het cadeau plaats be staande uit eene som van f. 4500 als fonds voor het stichten eener nieuwe bewaar school. Van 1 tot half drie was een druk bezochte receptie, ook Z. H. de Bisschop van Haarlem kwam persoonlijk den jubi laris complimenteeren. Te 3 uur was er een plechtig sluitings lof. waarbij de jubilaris een hartelijk dankwoord sprak Gisteravond om 9 uur gaf de R.K muziek vereeniging een uitvoering in een speciaal geplaatste muziektent naast de kerk. En toen de avond ingevallen was, is er een vuurwerk afgestoken ter eere van den a. JL *^5 ton. Togal schaadt noch Uw hart, noch Uw maas on kan dus worden in genomen door hen dio andere middelen slecht verdragen. Tonal hielp waar andere middelen geen baat brachten. Bij Apoth «c Drog. f 0.80 jubileerenden pastoor, 's Middags is het houtwerk voor dit vuurwerk geplaatst op den tuin van „Leeuwenstein' recht tegen- tegenover de pastorie. De geraamten en paaltjes hadden reeds de volle aandacht van het publiek toen de zon nog hoog aan den hemel stond. Tijdens het vuurwerk was er een groote massa mensehen op de been; de politie had het druk om het verkeer op den «'eg gaande te houden Het slot was een „Leve de Pastoor' met een reeks knal-effecten. De jubilaris en zijn talrijke gasten zaten voor de pastorie 0111 te genieten van liet spel van vuur en licht. Na den afloop was er qji dit puilt een groote samenloop van menschen, die zich echter spoedig weer verspreiden Dank zij het optreden der politie was de orde uit stekend Moordaanslag op den gemeente werkman V. Omstreeks 12 uur in den algeloopen nacht is de gemeente-werkman V. door een Brabander met een mes in de zij ge stoken. V. was bezig met palen voor af zetting van den weg te verwijderen. Eenlge Brabanders zagen hem aan voor een ze keren C. en staken er toen maar op los. Een der vermoedelijke daders is door de politie opgesloten. V wordt thuis ver pleegd. Verbetering der wegen. De Vinkenlaan is aan de Zuidzijde rer- breed door er een strook grond van de Villa „Cassa Nova" bij te trekken. Ook de Noordzijde zal verbeterd worden door de oude schuttingen te vervangen door een muur en een heg. Burgerlijke stand. OndertrouwdL. M. Verbeek en M. Oost hoek. P. Romijn en J H. van der Lubbe. A. G. Teeuwen en E. van der Hulst. C. J. de Koning en A. P. van der Hoogt. Bevallen. G. GriekspoorJansen d. M. PosthumaMailand d. C. A Coenen Warmerdam z. H. J EversJansen z. P. C ZethofZuiderduin d M P. S. van der Vegte—Tombe d. M. C. ImanseDenayere d. E. M. van Ulden Leenen z. R. J. M. DuljsSehilpzand z. Gevonden voorwerpen: Sleutel, bruin kindermutsje, witte keeshond, dynamo van een automobiel, nieuwe zwarte kous. oud zwart gelakt heerenrijwiel met nieuw be- lastingmerk, rood koralen kettinkje met goud kapittelstokje, damesparapluie. In lichtingen aan het bureau van politie. Te 's Gravenhage is geslaagd voor het diploma Handenarbeid mej. J. Tasma, alhier. Strand-Evangelisatie. Dinsdag half acht; ds. S. R, Hermanides, Valkenburg; ds. W S. Pontier, Maasdijk. Donderdag 4 uur: ds. J. de Waard, Rijnsburg; ds. W. J. de Wilde, Den Haag. Op het politiebureau zijn inlichtin- I gen te bekomen over een damesrijwiel, merk Burgers, dat onbeheerd op straat is aangetroffen. C. K. uit de Havenstraat stelde de politie ermee in kennis, dat door balda dige jeugd schade is aangericht aan een hem toebehoorend plezier'oootje, liggende in de Watering. Van N. S. uit de Batavenstraat is bij de politie bericht gekomen, dat hem een rijwiel ontstolen is. LISSE. Ernstig motor-ongeluk. Onze plaatsgenoot, de heer Maarschalk, is met zijn motor op het kruispunt van de Czarinstraat en ae Czaar Peterstraat te Zaandam in botsing gekomen met een personen-auto uit Haarlem. De echtge- noote van den heer Maarschalk werd hier bij zoodanig verwond, dat zij in het ge meentelijke ziekenhuis aldaar moest wor den opgenomen. Hier bleek het noodig de ongelukkige een voet af te zetten. De motorrijder zelf bekwam eenige lichte ver wondingen terwijl de inzittenden der auto met den schrik vrij kwamen. Eerste plechtige Mis. Father P. Schoone, heeft Zaterdagmor gen onder groote belangstelling zijn eers- j ste plechtige Mis opgedragen. De avond tevoren is hij feestelijk ingehaald. Burgerlijke stand. Geboren. Johanna Geertruidis, d. van P. J. Warmerdam en A. Zwetsloot; Gerar- dus Petrus, z. van P. J. Wijtvliet en J. Leuven, Petrus Johannes, z. van L. L. Koomen en M. P. Jelierse. Overleden: Gijsbertus Antonius Rewljk, oud 1 dag; Johannes Meijer, wed. van J Nulkens, oud 60 jaren Ondertrouwd; A. de Vries en C. M. de Kooker; C. J. Schenk en M G. Boon J. L. J. van Nobelen en M. Warmerdam. KATWITK. Burgerlijke Stand. Geboren: Marian Helenus. d. v. J. T van Paridon en H. M. v. Schie. Adrikna, d. v. J. van Schie en A. yan Rijn. Pieter. z. v. F. van Diggele en H. van Duijn. Elisabeth Margaretha, d. v. A. A. Vooijs en A. Jongeneel. Cornelia Margaretha. d. v. J. J. Seijsener en M. M Wouters. Overleden: Corneiis Kuijt 73 j., echtgen. v. M. den Haas. Jacoba Wilhelmina den Boer. 37 j„ gehuwd met Jan Harteveld. Simon Parlevliet 79 j.. wedr. v. A. Verloop. Dirk van Duijvenbode 15 j., z. v. C. van Duljvenbode en M. Haasnoot. Ondertrouwd: J. Spierenburg en P. Hogewoning. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. M. Scholten. van Haar lemmermeer thans Noordwijkerweg 14 H. H. G. Meerburg, van 's-Gravcnhage thans Voorstraat 3. Vertrokken: P. J. Caaris, van Overrijp. 7 naar Haarlem, Kinderhuisvest 39 W. J. A. Deukers, van Overrijn 7 naar Gouda, Oosthaven L. G. P. Haggenburg, van Overrijn 7 naar Utrecht, Rijnlaan 39 bis A. M. Rous, van Voorstraat 64 naar Soesterberg, Dijkhuisstraat 8. NOORDWITKERHOUT. Pastoor J. M. J. JanssenSchmidt. Namens verpleegden van het St. Bavo- gesticht, bood een deputatie, geschenken aan, aan den eerw. neer J. M. J. Jans- sen-Schmidt, oud-rector van 't St. Bavo- gesticht, thans pastoor te De Weere nabij castricum, ter gelegenheid van diens zil veren priesterfeest. Gedurende 12 jaren van 19181930 was de neer Janssen-Schmidt hier rector en ook was hij gedurende dien tijd, admini strateur van het retraiten-huis „St. Cie- mens". Burgemeester van Iersel vertoeft met verloi Duiten de gemeente. Als loco-bur gemeester treedt op de heer E. Oost- dam Hzn. 0 De Ncd. Herv. begraafplaats. Door de Kerkvoogdij der Ned. Herv. I Gemeente is een perceel grond, bekend I onder den naam „De Kleejeklop" aan- gekocht tot uitbreiding van de begraaf plaats. Jubileum van den Gemeente-Opzichter. In de feestelijk versierde Burgerzaal van het Gemeentehuis waren Zaterdagmorgen j een groot aantal belangstellenden getuige I van de huldiging van den heer Verhoog met zijn 25-jarig jubileum als Gemeente- Opzichter. Wegens uitstedigheid van den Burge meester, sprak Wethouder Warnaar den jubilaris toe. Hij begon met er op te wijzen, dat in de afgeloopen kwarteeuw heel wat in de gemeente Sassenheim gewisseld en veranderd is. De heer Verhoog heeft ge werkt onder de burgemeesters van Heem stra, Besselaar, de Smeth en thans onder burgemeester Gouverneur en van de Raadsleden, die hem benoemden, hebben alleen de beide wethouders, de heeren Bader en Warnaar nog zitting. Het aan zien der gemeente is in die 25 jaar ook heel wat veranderd en gelukkig ook heel wat verbeterd. Spr. ging daarna in het kort na welke belangrijke werken onder leiding van den jubilaris al niet tot stand zijn gekomen. Als blijk van waardeering bood hij namens het Gemeentebestuur een haard aan. Hierna sprak de Gem.-Secretaris, de heer W. Los, namens het Secretarie en ander personeel der gemeente woorden van v/arme belangstelling en bood den heer Verhoog een eikenhouten tafel met kleed aan. benevens een schitterende vaas. De heer Joh. Speelman sloot zich. als oudste Raadslid aan bij de woorden door den Wethouder gesproken en sprak lnzon- 1 derheid zijn waardeering uit voor wat de heer Verhoog presteert als secretaris van de Commissie voor Werkverschaffing, na men die commissie bood hij een prachtige bloemenmand aan. Van het personeel in lossen dienst mocht de jubilaris een bloemstuk ontvangen. Hierna werd nog het woord gevoerd door den heer Bisschops namens de Schoon heidscommissie en den heer Verkleij namens de Woningbouwvereeniging Voor uitgang. De heer Verhoog dankte tenslotte de verschillende sprekers, inzonderheid weth. Warnaar, voor de goede woorden en voor de schitterende geschenken. Hierna bleef men nog eenigen tijd ge zellig bijeen. Des avonds vond in intiemen kring de huldiging plaats door de Bouwvakpatroons waarbij als herinnering 0 m. een ivoren duimstok met zilver gemonteerd, werd aangeboden. Het bouwen van de Ughallen achter „huize „St. Bernardus" is opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer C. Meiman, die bereids met de werkzaam heden een aanvang heeft gemaakt. KATWITK AAN DEN RIJN Muzikale rondgang. De Harmonie Katwijk hield Zaterdag avond haar aangekondigde muzikale om gang door het dorp waarbij collecte met de bekende oranjemandjes. De opbrengst was f. 140.32'/!. De speldjesdag ten bate van „Her wonnen Levenskracht" (ter bestrijding der T. B. C.) bracht f. 43.50 op. KATWITK AAN ZEE. Strandver. „De Vuurbaak". De sti'andvereeniging „De Vuurbaak" vergaderde in de tent op het strand van den heer van Leeuwen. Na lezing der no tulen door de secretaresse, mej. Veld huizen, opende de heer Poort de bijeen komst. Na eenige besprekingen werd het eenige punt van het programma afgewikkeld, n.l. verkiezing van het nieuwe bestuur. De voorzitter werd herkozen, evenals alle andere bestuursleden, uitgenomen de secretaresse-pennlngmeesteresse, die voor herbenoeming niet meer in aanmerking wenschte te komen. Het bestuur is nu als volgt samenge steld: C. Poort voorz.; Ettlnger, 2de voor zitter; Hageman, secr.-penningm.; mevr. Beek, 2de pennlngm.; mevr. van den Hoeve en de heer Spannier, leden. De heer Poort releveerde dat „de Vuurbaak" ln dit seizoen drie wedstrijden had georganiseerd, de poppenkast had laten optreden en een gezellig avondje had gegeven. Nadat in de rondvraag nog enkele za ken besproken waren en de voorzitter de dames en heeren had bedankt voor de verleende medewerking, werd de verga dering gesloten. Schenkingen. Namens een overleden lidmaat van de Ned. Herv Kerk zijn bij ds. Rutgers de navolgende giften bezorgd; 1 obligatie Oude Kerk, groot f. 250, voor de Diaco nie: 1 obligatie Oude Kerk, groot f.250, voor de Zending (Oegstgeest)1 obligatie Oude Kerk, groot f. 100, voor de Kerk; f. 100 voor het Hervormd Weeshuis en f50 voor de Ned. Vereeniging voor Israël. OEGSTGEEST. Auto contra stoomtram. Gistermiddag had in de Dorpsstraat een I botsing plaats tusschen een Chevrolet- auto van H. A. A. alhier en de stoomtram. Beide reden in de richting Sassenheim. Nabij café „De Roode Leeuw" wilde A. de stoomtram voorrijden, hetgeen niet meer mogelijk was. De stoomtram duwde de auto op het trottoir, waardoor deze tus schen den muur van het woonhuis van C. de Hollander en de stoomtram, zwaar be schadigd werd. Ook de stoomtram bekwam schade, doch kon haar weg vervolgen. De auto moest met den kraanwagen van Kra nenburg worden weggesleept. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Auto-botsing. Gisteravond had op den Rijnsburgerweg nabij de Duifhuislaan een aanrijding plaats tusschen een Ford-auto, bestuurd door J. J. B. alhier en een Chevrolet-auto, bestuurd door N. de J. te Katwijk aan Zee. Ook hier moest de Chevrolet het ontgelden en ls met een kraanwagen van de garage Kam steeg weggesleept. De Ford bekwam alleen schade aan treeplank en spatbord. Ook hier hadden geen persoonlijke ongevallen plaats. Zaterdagmiddag- kwam in het café Centraal een zekere S. O. die zicli aldaar niet ordelijk gedroeg, waarom hij door den caféhouder werd aangemaand te vertrek ken. Hierin had O. blijkbaar geen zin, doch ging tenslotte. Toen hij buiten kwam, gooide hij met een stoel een ruit in van het café. De politie nam O. mede en maakte proces-verbaal op. VALKENBURG. Oranjevereen. „Wilhelmina". I i De Oranjevereen. „Wilhelmina" hield een algemeene vergadering tot vaststelling van een Reglement en verkiezing van een bestuur, onder presidium van den heet J. v. d. Zwart. Deze heette de aanwezigen hartelijk welkom en sprak zijn voldoening uit over het feit, dat er op de ledenlijsten flink geteekend was. Het concept-regle ment door de heeren J. Haantjes en C. Meurs ontworpen, werd artikelsgewijs voorgelezen en in stemming gebracht. Alleen de art. 6 en 9 kregen eenige aan vulling, daarna werd het reglement in zijn geheel vastgesteld. Op voorstel van den voorzitter, werd de burgemeester met al gemeene stemmen tot Eere-voorzitter ge kozen. 't Tweede punt, bestuursverkiezing, ver liep betrekkelijk vlot.. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Johs. v. d. Zwart, Johs. Rhljnsburger Wz. A. Ooster- lee Jr., G. Barnhoorn, P. Kort, P. Korpers- hoek. Abr. Oosterlee Az J. Kort, A. van Delft. L. Rhljnsburger, N. Ouwersloot. Het bestuur verdeelt de functies onderling. Hierna werd de vergadering met 'n woord van dank gesloten. De collecte voor de zeemanszending heeft f. 30.95 opgebracht, terwijl voor de Generale Kas f. 54.75 bijeengebracht ls. De opbrengst van de collecten ln de maand Juli bedroeg in de Herv. Kerk voor de Diaconie f. 28.86; voor de kerk f. 62.85 en de inhoud der bussen f. 14 24. SASSENHEIM. Verblindende lichten. Zaterdagavond reed een chauffeur van een auto, verblind door de niet gedoofde lichten van een andere auto, nabij „Ter Weegen" tegen een stilstaande vracht auto, met het gevolg, dat zijn wagen zoo beschadigd werd, dat ze naar de garage moest worden gesleept. Wonder boven wonder bekwam de chauffeur geen letsel. VEUR—LEIDSCHENDAM. De eerste Ned. kogellager en schroe- venfabriek „Enkes" alhier keert dit jaar geen dividend uit. Het vorige jaar bedroeg de ultkeering 10 pet. Abonné vraagt of een oud-Leidenaar zich nog den naam herinnert van een spraak leeraar uit den Haag, die circa 25 jaar geleden lessen gaf in Place-Royal (inder tijd hoek Noord-Einde—Kort Rapenburg). Weet een onzer lezers dit? RECLAME. IN DE BIAUWE BUSJES MET DE PALMEN IN DE BEKENDE WITTE BUSJES DE BESTE KWALITEIT vSillevoldts Specerqer/ma/ery Jirmol853 Rotterdam 3—S

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7