AGENDA. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. SCHEEPSVERBINDINGEN Dinsdag. Jeruël: Bijbelbespreking te 8 uur nam. Woensdag. Noord wijk (Casino): „Mijnheer Lam- berthier". 8 1/4 uur nam. Stompwijk: Draverijen te 10 uur voorm. en 2 uur nam. Dagelijks. „Casino-bioscoop" Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. „Hallo Mexico" en „Schipbreukelingen". Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matlnée. „Luxor-theater", Stationsweg. Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 u. „D-trein 13 heeft vertraging" en „De stomme van Portici". 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater". Breestr.: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 u. „City-lights" en „Byrd's Zuidpooltocht". 's Woensdags en 's Zaterdags familiema- tlnée. Woensdags Inst. v. Praeventleve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m. Inen ting tegen diphterle 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7—10 uur nam. Schuttersveld: Circus Gieich. Voorstel ling 8 uur nam. Woensdagmiddag 2uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Aug. a.s. waargenomen door apotheek: W. Pelle, K. Rapenburg 12. Telef. 594. SALARISVERLAGING BIJ DE SHELL. Een reductieschaal vastgesteld. Het geheele personeel van de Kon. Shell- groep heeft Zaterdag, naar de Maasbode meldt, de volgende circulaire ontvangen: De directie brengt ter uwer kennis, dat zij den tijd gekomen acht een verlaging en loonsreductie voor de groep in te voe ren. Dit besluit is zoolang als eenigszins mogelijk was uitgesteld, doch moest thans worden genomen. Niet alleen op grond van de depressie in de petroleum-industrie, waardoor de prij zen onzer productie worden aangetast, maar ook omdat als gevolg van den alge- meenen toestand de afzet verminctert. Bij de opstelling van de reductieschaal heeft allereerst de bedoeling voorgezeten, dat iedereen op den ouden voet zal kunnen blijven leven en dat de offers voor het grootste deel gedragen zouden worden door hen. die dit het best kunnen lijden. De reducties zullen met ingang van 1 Oct. a.s. van kracht worden en zijn vast gesteld als volgt: Alle salarissen tot en met f. 240 per maand ondergaan geen verandering; over de volgende f. 240 tot en met f. 480 5"/o re ductie; over de volgende f. 240 tot en met f. 720 7reductie, over de volgende f. 240 tot en met f. 960 10°/o reductie per maand; over de volgende f. 240 tot en met f. 1200 12'/i°/o reductie; over de volgende f. 240 tot en met f. 1440 15 pCt. reductie; over de volgende f. 240 tot en met f 1680 17'/ï reductie; alle bedragen boven f. 1680 20'/» reductie. De aldus vastgestelde Schaal zal in onze groep worden toegepast over de geheele Unie, van hoog tot laag. van directeur tot arbeider De bijdragen in het voorzienings fonds zullen worden berekend op basis van de gereduceerde salarissen. Wij verwachten, dat al onze geëmploy eerden deze salarisvermindering zullen be schouwen als een onderdeel van de alge- meenc bezuinigingscampagne, die reeds is ingezet en die in alle onderdeelen van ons bedrijf zoo krachtig mogelijk moet worden doorgevoerd. Onze zaak is gebouwd op ste- vigen grondslag en wij zijn in staat de concurrentie van welke zijde deze ook mocht komen, het hoofd te bieden, maar het is dringend noodzakelijk, alle kosten tot een minimum terug te brengen, opdat ons bedrijf na afloop van deze crisis ster ker dan ooit zal staan. Wij vertrouwen dit te bereiken, gesteund door ons personeel over de geheele wereld. INDISCHE VOORWERPEN DER KONINGIN. Opzending naar Parijs? HM. de Koningin heeft aan het Ne- derlandsch comité voor deelname aan de Internationale Tentoonstelling te Parijs doen weten, dat zij bereid is die voorwer pen uit haar Indische verzameling, welke daarvoor in aanmerking komen, aan het Nederlandsch Paviljoen in bruikleen af te staan. W. KALIS K.L.zn. t In het Diaconessenhuis te Leiden is oveijeden, 46 jaar oud, de heer W. Kalis K.L.zn., een der directeuren van K. L. Kalis Zoonen en Co.'s aannemingsmaat schappij te Sliedrecht. De heer Kalis behoorde tot een bekend Sliedrechtsch aannemersgeslacht, dat den naam van ons land op dit gebied in tal van Euro- peesche landen en ook buiten Europa hoog heeft gehouden. Vooral in Spanje, doch ook in andere landen, heeft hij bij be langrijke baggerwerken de leiding gehad. N. R. Crt. O VLIEGVELD EELDE. De proefvluchten op het vliegveld te Eelde zijn Zaterdag begonnen. Te kwart over vier arriveerde de PH- ADE van de K. L. M. (bestuurd door den vlieger Both) met acht passagiers. Daar na kwam Koolhoven van de De Lever Zeepmaatschappijvoorts een Pandertje en de groote Handley Page van de Bel gische Luchtvaartmaatschappij Sabena. Van Tijen had bericht gezonden, dat hij door motorpech verhinderd was te komen. Tengevolge van het slechte weer: het onweerde en regende geweldig tegen het uur van aanvang, was er maar weinig pu bliek. Toch werden door het K. L. M.- vliegtuig enkele pleziervluchten gemaakt. UIT NED. OOST-INDIE. COMMUNISTISCHE PROPAGANDA. BATAVIA. 17 Aug. (Aneta) Als resul taat van onlangs door de politie in den Riouw-archlpel gedane nasporingen zullen meer dan 180 Hylanin Chineezen worden gedeporteerd in verband met door hen gevoerde communistische propaganda. VISSCHEN IN VERBODEN WATEREN. BATAVIA. 15 Aug. (Aneta) Mr. M. flotieljevaartuig „Flores" dat in de Zuid- Chineesche zee patrouilleerde trof daar 8 Japansche vischtrawlers en motorbooten aan, welke aan het visschen waren bin nen verboden wateren, bovendien hadden eenigen zich ook schuldig gemaakt aan strandroof. Meer dan 50 overtreders zijn aan het bestuur overgeleverd. DE ALGEMEENE TOESTAND. De besprekingen der I. B. B. Te Bazel zijn de besprekingen naarstig voortgezet. De financieele deskundigen hebben hun rapport over het tot dusverre volbrachte werk voor een groot deel voltooid. Het rapport omvat hoofdzakelijk de resultaten van het ingestelde onderzoek naar de Duitsehe credietbehoeften en mogelijk heden. Van een reis der financieele deskundigen naar Berlijn is definitief afgezien. Het geheele werk zal te Bazel worden beëin digd. De deskundigen gelooven in het mid den van de week de hun door de Londen- sche conferentie gestelde taak: onderzoek naar de Duitsehe behoefte aan crediet en naar de mogelijkheid van het toestaan van nieuwe credieten, evenals het omzetten van de credieten op korten termijn in cre dieten op langen termijn te kunnen be ëindigen. Op vele punten is reeds overeenstemming bereikt. Principieel is men het eens over de verlenging der credieten met 6 maanden. Mellon heeft de thuisreis per Italiaan- sche stoomer aanvaard. DUITSCHLAND. De politieke aanslagen. Tegen vijf van de in verband met de relletjes op den Bülowplatz vastgehouden 28 communisten Is door den rechter van instructie een bevel tot arrestatie uitge vaardigd. Vier hunner worden er ernstig van verdacht vooraf op de hoogte te zijn geweest van den beraamden moord op de commissarissen. Te Leipzig is het weer tot bloedige bot singen gekomen tusschen soc.-democraten en communisten. Een persoon werd gedood, 2 gewond. De politie in Zeven (Hannover) moet in het gebouw van het „Hamburger Frem- denblatt" een man gearresteerd hebben, waarop de beschrijving van den bedrijver van den aanslag bij Jiiterbog moet passen. De verdachte werd aan de politie in Bremervoerde overgegeven. FRANKRIJK. Communistenleider in Indo-China gearresteerd. De Fransche politie in Indo China heeft eenige dagen geleden een goede vangst ge daan. Na een onderzoek dat vele weken duurde, is het gelukt te Hatinh in Noord Annam een berucht communistenleider op het spoor te komen en te arresteeren. De man ruide de bevolking tegen het Fransché gezag op en nam een actief aan deel aan de onlusten die den laatsten tijd in Indo China hebben plaats gehad. Bo vendien wordt hij ernstig verdacht van moord op eenige hooggeplaatste Annami- tische ambtenaren. ENGELAND. De Ronde-Tafelconferentie. Norman neemt rust. De houding van Independant Labour. Zeven en twintig vooraanstaande Britsch-Indische persoonlijkheden, die tot deelneming aan de Ronde-Tafelconferen tie te Londen waren uitgenoodigd. zijn Zaterdag te Bombay scheep gegaan. Onder hen bevindt zich ook de bekende congres leider Saproe. De hoop. dat Gandhi alsnog naar Lon den zal komen, is nog niet opgegeven, daar blijkbaar opnieuw contact met hem is gezocht. Montagu Norman, de gouverneur der Engelsche Bank. is voor rust naar Canada vertrokken. Zulks op advies van zijn dokter. Brockway. de voorzitter der onafhanke lijke arbeiderspartij heeft zich uitgelaten 'over de economische moeilijkheden en de regeeringspolitiek. Wij zijn gunstig gestemd, zei hij ten aanzien van de aanwijzing, dat maatrege len worden overwogen om de oorlogsschuld te converteeren en om een belasting te heffen van de vaste rente dragende fond sen. Maar wij zijn ongerust over de mede- deelingen. dat alle klassen offers moeten brengen De economische toestand van het groot ste deel der arbeidersklasse is zoo moeilijk dat elk nieuw offer van die zijde slechts zou kunnen geschieden ten koste van de gezondheid en het leven. Er kan geen ge lijkheid in offer zijn, wanneer er geen ge lijkheid van inkomen is. Wij zullen tot het einde elk voorstel tot verlaging van de werkeloosheidsuitkeering of bezuiniging op de sociale diensten bestrijden. OOSTENRIJK. Het beroep op den Volkenbond. De ondersecretaris-generaal van den Volkenbond, Avenol, en de directeur der financieele sectie, Loveday. hebben zich naar Weenen begeven, waar zij, op ver zoek der Oostenrijksche regeering, den fmancieelen toestand van OostenrtjK zul len onderzoeken. SPANJE. Kerk tegen staat. De gezamenlijke Spaansche kerkvorsten heoben een ne, der lijk schrijven gepubli ceerd, waarin zij wijzen op de gevaren van het nieuwe grondwetsontwerp voor de katholieke kerk. De geloovigen worden op geroepen om met alle wettige middelen tegen het ontwerp te ageeren daar het ook den socialen en materieelen toestand van Spanje in gevaar brengt. In de nationale vergadering zal het nieuwe grondwetsontwerp in het begin van de komende week behandeld worden. Waarschijnlijk zal men voor de verkiezing van een president een voorloopige oplos sing zoeken. De verkiezing zal in een ge heime zitting plaats vinden. Er verluidt, dat de Spaansche politie aan de Fransche grens den vicaris, plaats vervanger van kardinaal Seguiera heeft gearresteerd bij diens terugkeer van een bezoek aan zijn superieur. Op den ge arresteerde geestelijke werden uiterst compromitteerende documenten gevonden, waaronder een aanschrijving van den kardinaal gericht aan de Spaansche bis schoppen, waarin hij dezen bezweert ten spoedigste de gronden en bezittingen van de Spaansche kerk te verkoopen alvorens het wetsontwerp tot scheiding van kerk en staat door de Cortes is aangenomen. In tal van plaatsen wordt nog gestaakt. ZUID-SLA VIE. Geen opheffing der dictatuur. Gisteren was koning Alexander officieel 10 jaar aan de regeering. hoewel hij reeds van 24 Juni 1914 af als regent optrad. Er liepen geruchten, dat bij deze gele genheid stappen zouden worden gedaan om de sinds d Jan. 1929 durende dictaturen op te heffen, doch het is niet zoover ge komen. De reden hiervan moet, naar verluidt, gezocht worden in de houding van de parlementaire leiders, die de door ue regeering voorgenomen maatregelen heb ben afgewezen. De langdurige onderhan delingen, die hierover zijn gevoerd, moeten thans als definitief mislukt worden be schouwd. Koning Alexander heeft zich reeds naar zijn zomerverblijf begeven. Het 10-jarig regeeringsjubileum is een voudig herdacht. In de kerken van alle gezindten werden plechtige godsdienstoefeningen gehouden. In alle gemeenten des lands hielden de gemeenteraden feestzittingen. In zeer vele plaatsen werden stichtingen opgericht, welke den naam des konings zullen dragen. BULGARIJE. Weer drie Macedoniers gedood. Drie leiders van de terroristische groep van Protogerof, de Macedonische orga nisatie, hebben een pakket ontvangen waarin een bom was verborgen, die bij opening van het pakket ontplofte. Zij werden doodelijk gewond. Er is reden aan te nemen, dat deze terroristen, dien den in het voorjaar tusschen de groep Protoge rof en de Imro gesloten vrede niet erken den, om deze weigering zijn geëxecuteerd. De politie heeft een onderzbek ingesteld. LITHAUEN. Arrestatie van aanhangers v. Woldeniaras. In de laatste dagen heeft de Lithausche geheime politie verscheidene personen, onder wie beklaagden in het proces - Wolde maras, leden van de verboden organisatie „D? IJzeren Wolf" en den leider daarvan, Slescraits. die tot aan het begin van het proces tegeii borgstelling in vrijheid ver keerde. gearresteerd. Van welingelichte zijde verluidt, dat deze arrestaties in ver band zouden staan met het ontdekken van een complot, dat ten doel had, Woldema- ras bij zijn aankomst te Kofno opnieuw tot dictator uit te roepen. Woldemaras is Vrijaag met drie dagen verlof uit zijn verbanningsoord onder sterke bewaking te Kofno aangekomen. Hij ziet er ziek en zeer verouderd uit. Hij was ongeschoren, zijn haar hing lang en verward tot bijna op zijn schouders en zijn kleeding was onverzorgd Hij verzocht den persfotogra fen om geen foto's te willen maken. DE FRANSCHE MINISTER VAN FINANCIEN OVER HET HERSTEL- VRAAGSTUK. PARIJS, 17 Aug. (V.-D.i De Fran sche Minister van Financiën Flandin heeft een redacteur van de „Echo de Paris" een interview toegestaan, waarin hij in het bijzonder zijn meening te kennen gaf over het herstelvraagstuk en het financieel herstel van Duitschland. Ten aanzien van het Youngplan en speciaal de hervatting der betalingen na afloop van het Hoover moratorium verklaarde de minister dat de compensatie tusschen een deel der Duit sehe herstelbetalingen en de Fransche schulden aan Amerika geen enkele moei lijkheid opleverde. Frankrijk zou er dan ook nooit eenig bezwaar tegen hebben wanneer Amerika het initiatief tot annu leering der oorlogsschulden zou willen nemen. Anderzijds zou Frankrijk echter geen druk op Amerika willen uitoefenen, aangezien bij de Amerikaansche schulden direct of indirect een deel der Duitsehe betalingen is betrokken. Wat het Fransche deel der herstelbetalingen betreft weet men, dat dit zelfs nog niet de verwoes tingen dekt die door den oorlog en spe ciaal door de systematische vernielingen zijn aangebracht. Niemand in Frankrijk heeft er dan ook aan gedacht, dat de Fransche regeering zou kunnen afzien van een recht, dat niet slechts is vastgelegd in het verdrag van Versailles, doch dat ook een eisch der rechtvaardigheid is. Wanneer men al in verschillende kringen van meening is. dat Duitschland ontslagen moet worden van de oorlogslasten en van de andere lasten, die op het land drukken, opdat het zijn economisch en financieel evenwicht zal kunnen herstellen, dan kan daarop slechts geantwoord worden, dat minister Flandin zich geheel kan aan sluiten bij de opvatting der deskundigen van het Youngplan. De huidige crisis is zeer gecompliceerd en men moet zich der halve nietTwagen aan oppervlakkige op lossingen. Wanneer het crediet hersteld moet worden, zal men noodgedwongen zijn toevlucht moeten nemen tot het eenig noodige middel: herstel van vertrouwen. Wanneer het echter gaat om nieuwe cre dieten dan moet men zich helpen door het vormen van nieuw kapitaal, wat slechts mogelijk is door vermindering van uitgaven, zoowel van staten ais van par ticuliere personen. Het organiseeren der wederzijdsche betrekkingen stelt voorop, dat men afziet van den economischen oor log in den vorm van dumping, tarieven politiek en andere hinderpalen. Wanneer men de productie wil aanpassen aan de consumptie dan zal men zeker er niet aan ontkomen, dat nieuwe kapitalen ge- investeerd moet worden. Hierbij dient echter met voorzichtigheid t.e werk worden gegaan om geen overproductie te veroor zaken. VEREENIGDE STATEN. Tegen de werkloosheid De Kamer van Koophandel heeft ter bestrijding der werkloosheid voorgesteld een werkweek van 5 dagen in te voeren. Ook acht men het mogelijk, aan de voor naamste industrieën een bepaald quan tum opdrachten te garandeeren, waardoor het mogelijk zou worden gemaakt, een be paald nauwkeurig aangegeven aantal ar beiders gedurende den grootsten tijd van het jaar aan het werk te houden. Deze maatregelen, worden door presi dent Hoover op het oogenblik nauwkeurig op hun practische waarde onderzocht. ARGENTINIË. Communistisch complot ontdekt. Uit de Buenos-Ayres wordt gemeld, dat de politie aldaar een tegen den staat ge richte organisatie heeft ontdekt, waarvan ruim 700 leden deel zouden uitmaken en die onder communistische leidin gzou staan Er werd veel propaganda-materiaal in beslag genomen. De navolgende passagierschepen zijn Dinsdag en Woensdag 19 Augustus in radiotelegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kuststations en via die stations rechtstreeks te bereiken. (Me degedeeld door de N.T.M. ..Radio-Holland" N.V.) Alpherat. Monsante Radio Baloeran Scheveningen Radio Columbia, idem Dempo, idem Flandria, idem Gelria, idem Joh. de Witt, idem Marnix van St. Aldegonde, idem Johan van Oldenbarnevelt, idem Nickerie, Rugby Radio Oldekerk, Aden Radio Patria, Scheveningen Radio Poelau Laut, Co lombo Radio Prins der Nederlanden, Scheveningen Radio Rotterdam, idem Sibajak, idem Simon Bolivar, idem Statendam, idem Stuyvesant, idem. Bij verzending van een radiotelegram via Scheveningen Radio bedragen de to tale kosten 44 centen per woord. EEN WAARSCHUWING VAN SNOWDEN. LONDEN, 17 Aug. (V.D.). In een onder houd met een vertegenwoordiger van de „Daily Herald" heeft de minister van fi nanciën Snowden, gesproken over den flnancieelen toestand van Engeland en heeft hij in de eerste plaats gewaar schuwd voor een paniek, waarvoor, on danks alle alarmeerende berichten, geen reden aanwezig is. Engeland heeft reeds andere ernstige tijden doorgemaakt, en zal ook deze crisis overwinnen. Desniettegen staande kan. aldus Snowden, de huidige toestand buitengewoon ernstig genoemd worden en zijn in verband hiermede maat regelen noodzakelijk. Deze matregelen zul len drastisch zijn. De noodtoestand is ech ter voorbijgaand. Snowden hechtte bijzondere waarde aan het constateeren van het feit, dat de En gelsche financieele toestand in den grond genomen volkomen gezond ls. Engeland heeft enorme kapitaal-reserves, die het kan aanspreken. De huidige toestand op de Engelsche geldmarkt is veroorzaakt door de totaal ongegronde nervositeit van bul- tenlandsche schuldeischers. Engeland moet daarom alles doen om vrees op zij te zetten en zijn schuldeischers te bewijzen, dat de toestand van Engeland volkomen gezond is. Snowden verklaarde alles te zullen doen om 't crediet van Engeland te verdedigen. DE DUITSCHE BEURZEN. BERLIJN, 17 Aug. (Wolff i. Naar ver nomen wordt zullen de effectenbeurzen ook deze maand nog gesloten blijven. Wan neer er niets bijzonders gebeurt, kan de heropening in de eerste week van Sep tember plaats hebben. ERNSTIGE GASONTPLOFFING. SOLINGEN, 17 Aug. (V.D.). Tusschen So lingen en Cronenburg is gisteravond een gedeelte van de hoofdbuis van de z.g. Fern- gasleiding, waarmede het gas uit 't Ruhr- gebied over grooten afstand naar buiten het Ruhrgebied liggende gemeenten wordt geleid, in de lucht gevlogen. Vermoedelijk is de ontploffing ontstaan, doordat in de nabijheid van een lek in de hoofdbuis iemand een brandende sigaret heeft weg geworpen. Het uitstroomende gas vloog in brand en er volgden drie explosies, waarbij de twee Meter diep onder den grond lie genden buis van 40 c.M. doorsnede, in de lucht sprong. Er ontstond een trechter van 4-maal 5 Meter diepte. Een huizenhooge vlam sloeg omhoog In een omtrek van 30 Meter verbrandden alle boomen en strui ken. Een in de nabijheid gelegen huis moest ontruimd worden en slechts met moeite, door het voortdurend nat te hou den. kon de brandweer het voor brand behoeden. Ook de treinen van den snel- dienst Solingen-Elberfeld moesten, om niet genoodzaakt te worden den dienst te on- i derbreken, in het voorbijrijden natgespo ten worden. Een groepje wandelaars, waar van waarschijnlijk een lid het ongeval door het wegwerpen van zijn sigaret heeft veroorzaakt, dat zich in de onmiddellijke nabijheid bevond, kwam wonder boven wonder met den schrik vrij, doordat de explosie in een andere richting volgde en de steekvlam juist den anderen kant op sloeg Het vuur kon pas gebluscht worden, toen met behulp van de hoofdkraan in het nabij liggende buis-station, de gastoevoer kon worden afgesneden. VLIEGTUIG IN MENIGTE GEVALle SYALUSING, (Pennsylvanië), 17 (Reuter). Een motorloos vliegtuig mede een demonstratie plaats had, plotseling te midden van een duizend] toeschouwers. Elf hunner werden gewond evenals J piloot. Deze is gearresteerd onder 1 schuldiging van nalatigheid bij het af voeren zijner manoeuvres. DE STRIJD OP CUBA. NEW-YORK, 16 Aug. (Reuter) Een tel gram uit Havana meldt, dat ex-presid Manocal en eenige andere rebellenleg een paar dagen geleden zijn gevanj genomen in het westen van Cuba thans te fort Cabanes zijn aangekoi waar zij in cellen zijn opgesloten. Een vrij hevig gevecht wordt genu van Pinar del Rioalsook van Santa Cl; terwijl de steden Corralille en Sla Morena zijn ingenomen. Te Ranchove! zijn de regeeringstroepen met een vei van acht dooden teruggeslagen. Revolutionairen hebben uit de Vi eenigde Staten wapenen en munitie de kust aan land gebracht. STAAT VAN BELEG IN DE PETROLEUMGEBIEDEN. BOSTON, 16 Aug. (Reuter) In (i petroleumvelden van Oost-Texas is J staat van beleg afgekondigd, In verba: met den toestand, welke is ontstaan doo: dat de gouverneur de petroleumproduct wil beperken. T |li.ï Hoe 1 Laa I Vei |KII est' bot iger rat DE CHOLERA IN IRAK. TEHERAN, 16 Aug. (Reuter) Ter b- strijding van de cholera-epidemie rot de Perzische Golf zijn geneesheeren 1» 50.000 flacons per vliegtuig naar de hi vensteden in dit gebied vertrokken. Er zijn reeds maatregelen genomen t de epidemie te Bassora, die reeds n slachtoffers heeft gemaakt te beperke Alle wegen naar de grens van Irak zt afgesloten. 0 VERMINDERDE BELASTINGINKOMST DER VER. STATEN. NEW-YORK, 17 Aug. (V.D.) Gedurent het belastingjaar, eindigende op 30 Ju 1931. het eerste voorjaar, waarin de eet nomische depressie haar invloed ten vol deed gelden, zijn de inkomsten uit de Ai rikaansche belastingen met 600 rnillii dollar gedaald. De totale opbrengst du belastingen in genoemd belastingjaar be droeg 2.428.228.700 dollar. Hiervan kw; alleen uit de inkomstenbelasting een drag van 1.860.040.400 dollar of een ver mindering met 550.000.000 dollar. RAZZIA TE ATLANTIC CITT. NEW-YORK. 17 Aug. (V.D.) Te Atlantll City werd door prohibitie-agenten eer. razzia gehouden in geheime drankgelegen-r°' heden. 24 ondernemingen werden geslote:^, en in totaal 34 personen gearresteerd. HET PROCES WOLDEMARAS. KOWNO. 17 Aug. (Wolff). Het landverl raad-proces tegen den oud-minister prolj Woldemaras en zijn 22 medebeklaagden 1 hedenmorgen voor den krijgsraad begon-l nen. Het door den verdediger ingediend] verzoek tot verdaging werd geweigerd. Gisteravond hebben nog 12 arrestatie! plaats gehad van aanhangers van Wold] maras. 0 DE PATRIARCH VAN JERUZALEM OVERLEDEN. JERUZALEM, 17 Aug. (V.D.). Op 83-1 j jarigen leeftijd is in zijn woning op dea; Olijfberg nabij Jeruzalem overleden ii Patriarch van Jeruzalem, Damianos Kai-| siotis. LINDBERGH EN ZIJN VROUW OP KAMSCHATSKA.I TOKIO, 17 Aug. (V. D.l. De Amerikaan sche vlieger Colonel Lindbergh en zijn vrouw zijn gistermorgen met hun vliegtuig] uit Karagin gestart en zijn in den namid-! dag te Petropalowsk op het schiereiland Kamschtska geland. Het traject van 551 mijl legden zij af in 4 uur tijds. Sedert hun vertrek uit New-York hebben zij reeds een totalen afstand van 5550 mijl afgelegd. Van Petropalowsk wil 't echtpaar meteen naat Tokio vliegen. GEWELDIGE REGENS IN ENGELAND. LONDEN. 17 Aug. (V. D.). De „Morning I Post" publiceert een oveizicht van de I schade, die gedurende de laatste dagen I door den voortdurenden regen aan denl oogst in Engeland is toegebracht en ver- klaart, dat wanneer de regen niet spoedig ophoudt, dit jaar een rampjaar voor den Engelschen landbouw zal worden. Alle be richten. vooral uit Oost- en West-Engeland wijzen er op, dat de velden sinds weken en maanden groote meren gelijken en dat reeds thans het graan totaal verloren is- Op de graanbeurs te Norwich is tot nu toe weliswaar geen Engelsch koren aangevoerd doch Zaterdag hadden reeds gedwongen verkoopen tegen zeer lagen prijs plaats. Ook met den aardappeloogst staat 't slecht, ook doordat de met aardappelen beplante oppervlakte met uitzondering van het vorige jaar het kleinst is sinds 1916. GERUSTSTELLING VAN MAC DONALD. LONDEN, 16 Aug. (Reuter). Mac Donald verklaarde aan een persvertegenwoordiger in een interview dat hij hem te Lossie mouth toestond, dat het absoluut onwaar is, dat een manifest zal worden uitgegeven door de partijleiders, om op te wekken tot het vrijwillig afstand doen van een deel der salarissen en loonen en dat er ook geen sprake is van een tijdelijke korting op de salarissen en loonen. Er is geen enkele grond voor het ver spreiden van zulke alarmeerende geruch ten. 2-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2