ste Jaarpan? noordeindöplein LEIDEN 28 om de europeesche roeikampioenschappen. zwemmen. nation. wedstrijden der leidsche reddingsbrigade. Het voornaamste Nieuws van heden. waterpolo. BUREAU TELEFOON DIR.'en ADMJN. 2500 RED. 1507 I iollandsche zege in de twee zonder stuurman. Onze Iandgenooten enthousiast toegejuicht lij de Zaterdag te Parijs voortgezette tstrijden om de Europeesche roeikam- ,„>nschappen is de Nereus-Acht in de |ve beslissing derde geworden. Zij werd s niet geplaatst. De uitslagen van de Ive beslissingen waren: fier met stuurman, 1ste heat: 1. Dene rken 6 min. 38 2/5 sec.; 2. Zwitserland lin. 46 4/5 sec.; 3. Polen 6 min. 53 sec. Ie heat: 1. Hongarije 6 min 35 4/5 2. Italië 6 min. 38 2/5 sec.; 3. Zweden iin. 43 sec. ichten, 1ste heat: 1. Frankrijk 5 min. 1/5 sec.; 2. Denemarken 6 min. 14/5 I#.; 3. Polen 6 min. 4 sec.; 4. België 6 Ti, 5 4/5 sec. Ide heat: Hierin start Nederl. (Nereus). )e „Msb." meldt hieromtrent: Iet schijnt er zeer zenuwachtig toe te in aan den start, want er wordt mel ig gemaakt van twee looze starts. Wan- ir de ploegen voor den derden keer af in, is alles en regie. Natuurlijk loopen Italianen direct uit, terwijl twee ploe- boord aan boord blijven. Op 500 M. it er teekening in den kans tusschen laatste twee ploegen. Hongarije zet zich de tweede plaats, terwijl Nederland tde en Tsjecho-Slowakije ergo vierde is. Tsjechen hebben verder niets meer in brengen. Er ontspint zich 'n felle strijd ichen Hongarije en Nederland. Het iltaat is. dat Hongarije 'n halve lengte it, maar even later zijn de Nereus- ilers weer bijgekomen, gaat het opnieuw >rd aan boord, tot de Hongaren de Ne- janders definitief van zich afschudden zelfs op Italië inloopen. Op 1500 M. jkt laatstgenoémde ploeg echter actief zijn. Zij hebben anderhalve lengte ge- men op hun directe tegenstanders, ter- |1 deze een lengte hebben op de Amster- mmers. Daar komen de ploegen voor de [bunes. Wij zien De Wit in hoog tempo een aanval doen op de Hongaren, om de tweede plaats te bemachtigen, de fcede plaats, die noodig is om in den idstrijd te komen, maar de kracht is uit ploeg en ook het waterwerk laat te mschen. Verschillende punten zijn be dild zwak en het is duidelijk, dat van Br tweede plaats geen sprake is. Met een l^gte wordt Hongarije tweede, met Italië eerste Italië 5 min. 57 2/5 sec.; 2. Hongarije ita. 23/5 sec.; 3. Nederland 6 min. 7 3/5 4. Tsjecho-Slowakije 6 min. 20 sec. Gisteren de finales. Eenmaal heeft arblj, naar de „Maandagmorgen" meldt, lit Wilhelmus geklonken over de Seine en is het Hollandsch Rood-Wit- Blauw ge- heschcn aan den hoogen vlaggestok tegen over de officieele tribune. Dit was anders wei een onverwachte overwinning. Werd over het algemeen gerekend op een zege in de vier zonder stuurman en op een meer bescheiden plaats voor de twee zon der stuurman, het was juist deze laatste, me de nationale eer hoog hield. Zeer fraai heelt de Triton-ploeg, samengesteld uit 'êll en Roelofse, geroeid. De enthou- te Franschen juichten hen na afloop alsof het eigen iandgenooten waren 'eest. 'e strijd was zwaar. Aanvankelijk was zeer weinig verschil tusscheu Holland, ilië en Frankrijk. Daar loopen de Italia- :n uit. Zij laten hun tegenstanders een "gte achter. Maar de Triton-roeiers urnen al hun krachten in en na 1000 leter liggen Holland en Italië bijna ge it. De Hollanders zijn echter krachtiger _l hun lange slag en zij veroveren de lel- •J1?' De Italianen geven zich niet gewon nen en onder algemeene spanning ont staat een strijd van boord aan boord. Met een prachtige spurt schieten de Hollanders plotseling anderhalve lengte Jbor Wel trachten de Italianen in de laatste paar honderd meter hun achter- "d nog in te loopen, maar met een Ive lengte moeten zij de meerderheid h Holland erkennen. De uitslag van de vier zonder stuurman niet geheel regelmatig. Herhaalde aan dringen onmiddellijk in het begin tus- ihen de Hollanders en de Polen doen uze iandgenooten aanmerkelijk terrein triiezen. Doch na een 1000 meter hebben 9 hun achterstand ingeloopen en nu fien de vier ploegen met bijna onmerk- aar verschil op één lijn. Zwitserland slaagt er het eerst in uit te Ten, gevolgd door Frankrijk. Polen leeft de derde plaats en Holland is met en lengte achterstand vierde. Daar krijgen de Franschen een inzin- zij zakken af tot de laatste plaats. 'Witserland, dat tot anderhalve lengte oorsprong heeft gewonnen, schiet plot- elmg door zeer slecht sturen naar bak- oord over. Zij kruisen de baan van Polen jn van Holland. Een nieuwe aanvaring jusschen Polen en Holland is het gevolg f de kracht van de eindspurt gaat ver loren. De door Polen en Holland inge- P'Onde protesten werden afgewezen. De uitslagen zijn: Vier met stuurman: 1. Italië 6 min. 26 f?o.; 2. Denemarken; 3. Zwitserland; 4. Hongarije. Twee zonder stuurman: 1. Holland, 7 13.6 sec.; 2. Italië; 3. Frankrijk. L 1- Zwitserland, 7 min. 6 sec.; itaüe; 3. Frankrijk; 4. Denemarken. Lo ee me' stuurman: 1 Frankrijk, 7 min. Zt>6 sec.: 2. Italië; 3. Zwitserl.; 4. België. - vier zonder stuurman: 1. Zwitserland, 'S' i,s" 2- Polen; 3 Holland: 4 Frankrijk "ou„ble Scull: 1. Zwitserland. 6 min. 30 nL Hongarije; 3. Italië; 4. Frankrijk, h 1. Frankrijk, 5 min. 59,4 sec.; uane, 3. Hongarije; 4. Denemarken. 2. Vele spannende nummers en een succesvolle pantomime. Het zwemfeest der Leidsche Reddings brigade is een succes geworden, dat de ver wachtingen aanzienlijk heeft overtroffen! Men had op niet zoo heel veel inschrij vingen gerekend, doch maar zelden zullen de diverse nummers van een zwemfeest zoo goed bezet zijn geweest als gister middag in de zweminrichting aan den Hooge Rijndijk.Het gehalte was boven dien aan de kwantiteit evenredig, waar door het een middag geworden is van stij gende spanning en fraaie sportieve successen. De organisatie klopte daaren boven voortreffelijk en ondanks het om vangrijke programma was men dan ook op een zeer behoorlijken tijd met de afwer king gereed, waarna de voorzitter der Leidsche afdeeling, de heer van Ingen Schenau, reeds tegen halfzes tot de prijs- uitdeeling kon overgaan. Ook het weer was een factor van betee- kenis. Kort voor den aanvang kwam er een piasbui, die het ergste deed vreezen, maar spoedig scheurde de harde Zuid wester de wolkenmassa weer uiteen en bijkans den geheelen middag is het daarna droog gebleven. Natuurlijk was het programma van dezen dag geheel op het reddingszwemmen ingesteld en werd dan ook niet anders dan gekleed gezwommen, op verschillende af standen bovendien met drenkeling. Een der meest succesvolle zwemmers was de heer Rolfs, uit Haarlem, die twee eerste prijzen won, te weten: 40 M. (waarvan 20 M. met drenkeling i en 80 M. school slag. Bij de dames werd trouwens dezelfde prestatie geleverd door mej. De Vries, uit Amsterdam. Een enorm aantal deelnemers was er voor het popduiken, dat geruimen tijd van den middag in beslag heeft ge nomen. De jury was van plan geweest op twee plaatsen tegelijk te laten duiken, doch verschillende deelnemers maakten bezwaren, omdat het op de eene plaats dieper was dan op de andere, hetgeen van Invloed kon zijn op den tijd. Twee Am sterdammers, de heeren Majoor en Nico- laas toonden zich hier de besten, terwijl de Leidenaar Kosto beslag legde op den derden prijs. De Leidsche kampioen A. Kraayenbrink, maakte een zeer snellen tijd, maar hij dient te bedenken dat een redder met een drenkeling zoo snel moge lijk naar de oppervlakte moet komen. Hij zwom thans met de pop veel te ver onder water en kreeg daardoor slechts een be trekkelijk gering aantal punten. Mevr. van der Gaag, uit Schiedam, die dook in een inderdaad magnlfieken stijl, won in de andere afdeeling den eersten prijs, doch het verschil met mevr. Spenburg was niet bijzonder groot. Het 80 M. gekleed zwem men voor heeren bracht een golf van enthousiasme over de zweminrichting door het keurige zwemmen van J. Philippo. den badjongen. Aangemoedigd door de groote jongens-schare nam hij in zijn serie direct de leiding om zeer verdiend te winnen in den mooien tijd van 1 m. 29 sec. Alleen Rolfs, uit Haarlem, bleek nog aanmerke lijk sneller te zijn geweest, zoodat Philippo beslag legde op den tweeden prijs. Derde werd F. van der Mark met 3/5 seconde verschil. Boeiend was het onder water zwemmen, vooral voor heeren. In de eerste plaats kwam de afstand in aanmerking en wan neer die gelijk mocht zijn dan werd even tueel rekening gehouden met den gemaak- ten tijd. Telkens na het te water gaan van twee deelnemers zat de gansche toeschou wers-schare in spanning te kijken waar zij weer boven zouden komen en de verras singen waren daarbij talloos. Met een af stand van ongeveer 38 M. werd Lammers, uit Amsterdam, triomfator. Tusschen de bedrijven door heeft de Haarlemsche bri gade gisteren voor eenige afwisseling ge zorgd door het opvoeren van een panto mime. die in den beginne niet als zoodanig door iedereen werd begrepen en derhalve volkomen geslaagd mag heeten. De voor zitter der Haarlemmers, staande op de drie-meter-plank, had het woord om het publiek een korte explicatie te geven van de komende gebeurtenissen, toen hij in de rede werd gevallen door iemand uit het publiek, die repliceerde dat men hier moest zwemmen in plaats van zwammen Een vinnige discussie was het gevolg met tot slot natuurlijk een duikeling in het water. Vóórdat het echter zóóver kwam, hebben tal van personen uit het publiek die het complot niet doorzagen en van een relletje niet gediend waren op scherpe wijze hun meening gezegd aan den man, die als spelbreker scheen te zijn op getreden. De brave Haarlemmer stond er een half uur later nog om te schater lachen Na afloop der wedstrijden heeft de Haar lemsche brigade nog enkele reddingsgrepen gedemonstreerd, waarna de heer W. F. van Ingen Schenau de prijzen aan de winnaars heeft uitgereikt. Wij vermelden tenslotte nog dat op dezen middag o-m. de waarnemend, burge meester, de heer Reimeringer, en de com missaris van politie, de heer Meyer, van hun belangstelling hebben blijk gegeven. De uitslagen zijn: 40 M. gekleed zwemmen, waarvan 20 met drenkeling (heeren)1. R. J. Rolfs (Haarlem), 47.8 sec.; E. H. Groenhout (Schiedam) 50 sec.; 3. J. P. Henning (Am sterdam) 50.6 sec. Idem, voor dames: 1. mej. P. T. de Vries (Amsterdam), 59 sec.; 2. mej. Prent (Haarlem), 1 min. 1.4 s.; 3. mej. K. Hoog- stadt (Schiedam) 1 min. 2 sec. 4 x 25 M. estafette met drenkeling, voor heeren: 1. Den Haag 2 min. 7 sec.; 2. Haarlem, 2 min. 12 sec. Idem, voor dames: 1. Amsterdam, 3 min. 32 sec.; 2. Haarlem, 3 min. 35 sec. Gekleed popduiken, voor heeren: 1. J. N. Majoor (Amsterdam) 9 p., 37 sec.; 2. P. J. S. Nicolaas (Amsterdam) 81/3 p., 29 sec.; 3. H. C. Kosto (Leiden), 8 p„ 33.6 sec. Idem, voor dames: 1. mevr. A. van der Gaag (Schiedam) 7>/i p. 33.8 sec.; 2. mevr. J. P. Spenburg (Amsterdam), 7 1/3 p., 39.8 sec.; 3. mevr. W. M. Dauzon (Haarlem), 6 1/3 p., 49.2 sec. 80 M. gekleed zwemmen, schoolslag, heeren: 1. R. J. Rolfs (Haarlem), 1 min. 26.4 sec.: 2. J. Philippo (Leiden). 1 min. 29 sec.; 3. F. van dêr Mark (Leiden) 1 m. 29.6 sec. Idem, voor dames: 1. mej. P. T. de Vries (Amsterdam), 1 min. 39 sec.; 2. Mej. H. Haase (Haarlem), 1 min. 40.4 sec.; 3. mej. E. W. Arnoldus (Leiden), 1 min. 45 sec. Onder water zwemmen, voor heeren: 1. A. J. Lammers (Amsterdam), 38 M. 35 sec.; 2. C. van Waeteringhe (Amsterdam) 36.5 M., 43.2 sec.; 3. J. Fissing (Noord- wijk), 35 M., 35 sec. Idem, voor dames: 1. mevr. J. P. Spen burg (Amsterdam), 27 M„ 37 sec.; 2. K. Hoogstadt (Schiedam), 25 M.. 36 sec. 40 M. gekleed zwemmen voor Leidsche zwemsters: 1. mej. C. Wakka, 45 sec.; 2. mej. M. Meyer, 52 sec. 3 x 2 K.M. ESTAFETTE VAN DE DOLFIJN. Mooie prestatie der Leidsche Zwemcluk. Ter gelegenheid van haar 25-jarig be staan hield de Amsterdamsche zwemver- eeniging „Dolfijn" in de Ringvaart van den Haarlemmermeer nabij Sloten Za terdag een estafette zwemwedstrijd over 3x2 K.M. waaraan door een zestal ver- eenigingen, nJ. A.Z., Het Y en Dolfijn (Amsterdam), De Delft en Zwemvereeni- ging Haarlem (Haarlem) en L.Z.C. (Lei den) werd deelgenomen. De wedstrijd welke over het geheele parcours goed te volgen was, mocht zich in een groote pu blieke belangstelling verheugen. De start en de finish had plaats bij de zwem school van den heer Aarts. De uitslag luidt als volgt: 1. Dolfijn (Amsterdam) 1 uur 42 min. 40 4/5 sec.; 2. L.Z.C. (Leiden) 1 uur 46 m„ 42 4/5 sec.; 3. Haarlem 1 uur 47 min. 28 4/5 sec. Over het verloop schrijft het „Hbld." het volgende; Reeds kort na het startsignaal nam de A. Z. met een meter de leiding, met de Dolfijn en de Leidsche Zwemclub achter zich. Deze drie vereenigingen hadden op de eerste 2 K.M. de leiding. De anderen lagen spoedig ver achter, hetgeen niet te verwonderen was, want zij zwommen op een enkele uitzondering na een school slag, hetgeen voor een dergelijke wedstrijd geen geschikte slag is. Na een 300 meter kwam er eenige tee kening in bij de drie voorste zwemmers, Ambagtsheer van de A. Z. begon af te zakken en Harry van der Reyden van L. Z. C. nam de leiding over, die dan ook het eerste bij de 500 meter was, met De Dolfijn na aan de hielen. In ongeveer 18 minuten tikte de Leidenaar het eerste keerpunt op 1000 meter aan, terwijl op een twintig meter afstand Stender van Dolfijn volgde. Intusschen kwam Haarlem opzetten en passeerde den A. Z.-man Am bagtsheer, welke laatste wegens kramp op den terugtocht van de eerste 2 K.M. het water moest verlaten, doch na een- korte massage weer aan den strijd deelnam. Naarmate men het eindpunt van de eerste 2 K.M. naderde, nam de spanning tusschen Dolfijn en L. Z. C. toe en zoo waar begon Stender op de laatste 50 M. nog te spurten en ging onder luide hoera's v. d. Reyden voorbij om als eerste aan te tikken in 35 min. 15 sec. Direct daarop vertrok voor Dolfijn de snelle Brink, die er een mooi tempo in zette en voortdurend uitzwom. Maar ook de kleine Lut van L. Z. C. zwom dapper, met een korten en hoo gen crawl-slag en hield dat tempo gedu rende twee kilometer lang vol, hetgeen een prestatie op zich zelf is voor dezen 15-jarigen knaap. De A. Z. was inmiddels geheel uitge schakeld en Haarlem bezette nu de derde plaats en begon op bedenkelijke wijze Leiden te bedreigen. De Dolfijn zwom steeds verder uit en het was te voorzien, dat de overwinning haar practisch niet meer kon ontgaan, want de voorsprong was te groot. Vermelding verdient hierbij het feit, dat Brink op de 2500 M. een Delftenaar tegenkwam, hetgeen beteekent dat De Dolfijn toen reeds 1000 M. voor lag! Intusschen voerde Haarlem een gewel digen strijd tegen Lelden, doch Lut zwom kranig met zijn lichten crawl en verloor slechts zeer weinig terrein; desniettemin was en bleef Haarlem gevaarlijk en toen Brink voor den vierden kilometer aan tikte, was het verschil zoo groot niet meer. Brink zwom zijn twee kilometer in 34 mi nuten uit. Hij lag enkele honderden me ters voor, waarop Kuijper het vrij gemak kelijk had en meteen rustig tempo dezen nuttigen voorsprong royaal kon houden. De gevaarlijke bedreiging van Haarlem tegen Leiden bleef tenslotte niet uit, want toen de nationale kampioen Van Hemsbergen voor Haarlem te water ging, had Leiden schijnbaar geen kans meer voor de tweede plaats. Het ging echter niet zoo gemakkelijk als men gedacht had, want Munting van Leiden zwom een bij zonder fraaien crawl voor dezen afstand, waarbij hij vrij hoog op het water lag en zijn tegenstander Hemsbergen daardoor gemakkelijker kon gadeslaan. Zoo werd de strijd om de tweede plaats geweldig span nend. Kuijper, die reeds ver voor lag, trok haast geen belangstelling meer, maar juist de strijd om de tweede plaats werd door groote drommen fietsers, auto's en voet gangers meter voor meter gevolgd. Dat was zuivere mooie sport! Toen het eindpunt in zicht was kon Hemsbergen het ten slotte niet tegen Munting houden en moest den snellen Leidenaar laten gaan. Onder luid gejuich tikte deze een halve minuut voor den Haarlemmer aan, terwijl Kuijper toen reeds vier minuten eerder was gearriveerd. JEUGDWEDSTRIJD FRANKRIJK—NEDERLAND. Verloren met 2721 punten. Zaterdagmiddag is in het Olympische Stadion van Tourelle te Parijs de ontmoe ting FrankrijkNederland juniores ge houden. begunstigd door prachtig zwem- weer. De wedstrijd werd geëncadreerd door verschillende nationale militaire kam pioenschappen en het eerste nummer van de internationale ontmoeting was de 200 M. schoolslag, waarin voor Nederland uit kwamen Jongbloed en Van Woerkom en voor Frankrijk Cartonnet, en Schoedel. Jongbloed loottte de buitenbaan en Van Woerkom baan no. 3. Onmiddellijk na den start hadden de beide Franschen de lei ding en was het duidelijk dat zij door hun grootere snelheid de overwinning zouden behalen. Zij verhoogden gestaag aan hun voorsprong en Cartonnet ging met eenige lengten voor Van Woerkom in 1.23 sec. door de 100 M. De einduitslag luidde ten slotte: 1. Cartonnet, 2 min. 55 4/5 sec., 2. Schoebel in 3.2 2/5 sec., 3. Van Woerkom in 3 min. 10 3/5 sec., 4. Jongbloed in 3 min. 17 sec. De tweede ontmoeting, die van de 100 M. vrije slag, bracht voor Nederland Inge- luif en Van Oostom Soede aan den start, en voor Frankrijk VandePlancke en Roig. Bij het keeren zijn VandePlancke en Oos- trom Soede zij aan zij, doch de Fransch- man zet vlugger af en neemt dan een voorsprong, welke hij weet te behouden. Achter dit tweetal is de strijd van Ingeluif tegen Roig veel minder spannend. De N.- Afrikaansche kampioen is minder snel dan Van Oostrom Soede, doch veel sneller dan Ingeluif en komt als derde aan. De uitslag van dit nummer luidt: 1. VandePlancke in 1 min. 5 4/5 sec.;'2. Van Oostrom Soede 1 min. 6 1/5 sec.; 3. Roig 1 min. 6 4/5 en 4. Ingenluif in 1.7 sec. Na dit nummer heeft Frankrijk 15 punten tegen Neder land 7 punten. De derde proef, waarin de juniores van beide landen hun krachten meten moch ten, was de 100 M. rug. Voor Nederland waren aan de start Van der Meer en Van der Kamp, voor Frankrijk de kampioenen Faye en Noual. Van der Meer start zeer mooi en leidt in het begin met een halve M. op den Franschman Noual, die er in slaagt om voor het keeren nog gelijk te komen en daarna de leiding te nemen. Niettegenstaande Van der Meer duchtig spurt kan hij toch niet voor komen en de uitslag wordt: 1. Noual (Fr.) in 1 min. 16 3/5 sec., 2. Van der Meer 1 min. 19 sec., 3. Faye in 1 min. 19 15 sec., 4, Van der Kamp in 1 min. 24 sec. Hierna leidt Frankrijk met 22 punten tegen 11 punten voor Holland. De ontmoe ting werd beëindigd met een polowedstrijd tusschen de junior ploegen van beide landen. In de Nederlandsche ploeg zijn eenige wijzigingen aangebracht. Deze stelde zich als volgt op: doel Veenstra, achter Van Ommeren, Hazenberg en Van Oostrom Soede en voor: Van der Kamp, Van Daat- selaar en Uytendaal. De Fransche ploeg is samengesteld uit: doel: Delporte, achter Michel, Bonduei, Noyelle en voor: Faye, VandePlancke en Vandecasteele. Wij verliezen den toss en moeten tegen de zon inspelen wat een typisch bezwaar blijkt en het schieten zeer bemoeilijkt. In de eerste speelheift zijn de Hollanders in de meerderheid doch harde schoten van Van der Kamp, Van Ommeren en Uyten daal gaan uit of over. De Franschen Van dePlancke en Faye evenwel hebben meer succes en zij bezorgen met twee doelpun ten Frankrijk een geduchten voorsprong. Na de rust blijkt de achterstand de Ne derlandsche jongens heelemaal niet te ont moedigen, want zij vallen met nog meer enthousiasme aan en de strijd speelt zich bijna uitsluitend op de vijandelijke speel heift af. waar de Franschen verdedigen wat zij kunnen. Doch het Nederlandsche succes is niet meer dan een kwestie van tijd. Eerst is het Van Oostrom Soede en daarna Van der Kamp die het vijandelijke doel weten te vinden. Het zijn prachtige zuivere schoten, die de omstanders tot geestdrift opwekken. Frankrijk en Nederland staan dus gelijk, ieder met twee doelpunten. Tegen het eind ontstaat een scrimage voor het Fran sche doel. Van Ommeren bemachtigt het leer en onfeilbaar is zijn schot. Nederland wint den strijd verdient met 3—2 Het eindresultaat van deze internatio nale ontmoeting is een Fransche overwin ning met 27 tegen 21 punten. (Hbld.) De Europeesche roeikampioenschappen te Parijs; Nederland winnaar in het num mer Twee zonder stuurman. De nationale wedstrijden van de Leid sche Reddingsbrigade. Nederland verloor den jeugdwedstrijd (zwemmen) tegen Frankrijk. Het slot van het badgasten-tennistour- nooi te Noordwijk. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE AMERSFOORT. In de zweminrichting van den heer Pesle te Amersfoort werden gisteren door de A. Z. en P. C. nationale wedstrijden ge houden. De uitslagen zijn: 75 Meter gekleed zwemmen waarvan de de laatste 25 Meter met drenkeling. 1. H. Pesie (Z.V.R.B. Zaandam), 1 min. 20 sec. 2. L. Korpershoek (R.R.B., Rotterdam), 1 min. 26 sec. 3. Mej. Jenny Kasteyn (A.R. B., Amsterdam) 1 min. 38 1/5 sec. 100 Meter schoolslag heeren: 1. L. Kor pershoek (R.Z.C. Rotterdam) 3 min. 12/5 sec. 2. H. Kooy (Haarlem) 3 min.5 2/5 sec. 3. C. H. Vrugt (D.W.R., Haarlem). 3 min. 10 3/5 sec.; 4. J. Hoogland (D. A. W. Haar lem) 3 min. 23 sec. 5. H. Offers (H.Z. en P.C., Den Haag), 3 min. 26 sec. 6. A. van Hall (D.J.K., Amsterdam), 3 min. 33 sec. 5 x 50 M. gemengde estafette. (Twee da mes, 3 heeren)1. Het IJ (Amsterdam)2 min. 45 sec.. 2. Comb. Zian Inter Nos (Haarlem-Amsterdam), 2 min. 49 2/5 sec. 3. U.Z.C. (Utrecht), 2 min. 511/5 sec. 4. A. Z. en P.C. (Amersfoort) 3 min. 12 4/5 sec. 5. Z.C.B. (De Bilt) 3 min. 28 sec. 100 Meter vrije slag heeren: 1'. J. van Hemsbergen (Haarlem) 1 min. 8 3/5 sec. 2, H. Suerhoff (id.) 1 min. 16 sec. 3. H. Offers (H.Z. en P.O., Den Haag) 1 min. 18 sec. 100 Meter vrije slag dames: 1. Mej. Marle Vierdag (Y, Amsterdam) 1 min. 15 sec. 3x50 Meter wisselslag estafette heeren: (Rug-, School- en Vrije slag): 1. Haarlem I, 1 min. 45 1/5 sec.. 2. U.Z.C. (Utrecht) 1 min. 47 2/5 sec. 3. Het IJ (Amsterdam) 1 min. 47 4/5 sec. 4. Haarlem n. 1 min. 531/5 sec.. 5. D.W.R. (Haarlem) 1 min. 53 3/5 sec.. 6. H. Z. en P. C., Den Haag, 1 min. 54 4/5 (buiten mededinging). 7. D.JJK. .(Amsterdam), 1 min. 571/5 sec. 8. Z.C.B. (De Bilt) 2 min. 4 4/5 sec. 3 x 50 Meter wisselslag estafette dames: 1. Inter Nos, (Amsterdam) 2 min. 2. H.D.Z. (Amsterdam), 2 min. 9 3/5 sec. 3. Het IJ, 2 min. 17 4/5 sec. NATIONALE-WEDSTRIJDEN VAN "DE MAAS" Gistermiddag heeft de Rotterdamsche Zwemvereeniging „De Maas" nationale- wedstrijden gehouden. 50 meter vrije slag voor meisjes, adspi- ranten. 1. An. den Ouden RDZ. in 39 sec.; 2. J. de Jong RDZ in 39 sec. 50 meter vrije slag voor jongens, adspi- ranton: I. G. Regter RDZ in 32 sec.; 2. H. Uytenbroek SVH in 33 sec.; 3 C. Christl- aanse LZC (Leiden) in 36 sec. 50 meter vrije slag voor heeren, nieuwe lingen: 1. M. J. v. d. Mark SZC in 30 sec.; 2. W. den Boer GZC in 31 sec..; 3. G. Lam- brechts (Leiden) in 31 sec.; 4. J. Hegi Zian in 31 sec. 100 meter vrije slag voor dames: 1. J. H. de Haas Zian in 1 min. 7 sec.; 2. W. Delwei RZC in 1 min. 8 sec.; 3. M. J. van d. Mark SZC in 1 min. 16 sec. 3 maal 50 meter wisselslag estafette voor dames 1. RDZ I met de dames W. Lange- manden Turk, C. de Grootvan Gelder en J. Muller in 2 min. 10 sec.; 2. RDZ III in 2 min. 11 sec. 5 maal 50 meter vrije slag estafette voor heeren 1. RZC met de heeren C. Regter, II. A. Delwel, W. Delwei en A. Hartman in 2 min. 41 sec.; 2. Maas in 2 min. 47 sec.; 3. SVH in 2 min. 50 sec.; 4 GZC in 2 min. 53 sec.; 5 Merwede in 3 min. 4 scc. 100 meter rugslag voor dames: 1. A. Hoogeweg RDZ in 1 min. 34 sec.; 2 C. de Grootvan Gelder RDZ in 1 min. 45 sec.; 100 meter schoolslag voor heeren: 1. H. J. v. d. Meer SZC in 1 min. 32 sec.; 2. A. Teljeur Zian in 1 min. 33 sec.; 3. R. Krans- se RZC in 1 min 33 sec. Waterpolo: Maas 2Rotterdamsch Kringzevental 31. PROMOTIE EN DEGRADATIE. Voor de promotie le klasse werd gisteren de wedstrijd Maas—Zian gespeeld. Uit slag 1—1. uelijk bekend won Zian vorige week van A.Z. Voor de promotie 3e klasse speelt A.Z.C. 1 (Alplien) Woensdagavond in de zwemin richting aan den Hoogen Rijndijk alhier tegen D.W.R. (Haarlem). KAMPIOENSWEDSTRIJDEN G.Z.B. TE ALPHEN. Ter gelegenheid van de kampioenswed strijden van de G.Z.B. zal Zaterdag 22 Aug. a.s. te Alphen tusschen een combinatie van S.Z. en P.Z. met G.Z.C. en A.Z.C. een polo ontmoeting plaats hebben.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11