EDEN[ OPENING van onze Speciale Etalage 1QQ Nederlandse!) Hypothecair Bedrijf Heerenhuis te Koop of te Huur STRAND- en KAMPEERTENTEN WJ20IX, W&GSHS, KIHD2RBEUBSL3N Enz. Heerenhuis KAMERS Radio alleen echt met eigen toestel ntNnl olAAIö Hoogi. Kerkgr. 3,Telef,ll32 KATWIJKER5 in perceel HAARLEMMERSTRAAT iUu ■it- en Slaapkamer Consumptietent BOVENHUIS boskoop. hazerswoude. nieuwkoop. roelofarendsveen. ter-aar. waddinxveen. zwammerdam. UIT DE OMSTREKEN. katwijk aan den ritn. katwitk aan zee. J. BAALBERGEN LE1DSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. De verkoop dezer artikelen geschiedt in onze Magazijnen Haarlemmerstraat 95-98-109 (aan de overzijde) PLATVOET, HOLVOET, STvSKSSSE Van 17-24 Augustus wegens vacantia gesloten. KATWIJK a. ZEE VRIJ BOVENHUIS Tuinbouw en Plantkunde Tuin bon won derwijs Uitstapje. bezörgsters van het Kerkblaadje der «erv. Gemeente hebben op uitnoodi- van den Kerkeraad een reisje ge lift via GoudaSchoonhoven en verder Iboot naar Rotterdam, ït was een origineel in elkander gezet dat in alle opzichten is geslaagd. O onze plaatsgenooten, de dames Greta Jnne en Wijna Alphenaar, slaagden te 1 'ravenhage voor het examen coupeuse. o Oranjefeesten. Het comité voor kinderfeesten zal op 31 astus a.r. wederom een kinderfeest or- seeren. Ook de Christelijke Oranjever- ■ging. zal een feestelijke samenkomst Ben in het Gymnastieklokaal der Chr. 0I bij welke gelegenheid de heer A. 'uit Scheveningen zal declameeren. f en ander zal opgeluisterd worden door I zangvereeniging ..Zang en Vriend- lp" alhier. J Mej. Gre van Elswijk slaagdte te Den Wie voor 't examen coupeuse, terwijl zij .Er ingezonden werk het diploma voor Eatknippen ontving. Belde diploma's ver derf zij na opleiding door mej. M. Boere O „De Lofstem". chr. zangvereeniging ..De Lofstem" laaide op het concours te Hilligersberg flen prijs in de derde afdeeling met f punten. De Crisistoestand. de St. Pancratiuszaal werd een ge- bineerde vergadering gehouden van de uren der groote veree.iigingen in deze .ts, n.l. Middenstand, Tuinderspairoons, eidersbond en Volksbond, van welke ?te vereeniging het initiatief tot deze [adering was uitgegaan, aaroni werd door den heer Gortzak voorzitter van den Volksbond de ver- ring geopend en na een woord van ikorn zette hij het doel van de bijeen- [ist uiteen n.l. te pogen door gemeen- lappelijke samenwerking van de ver- lillende groepen tenminste te trachten gevolgen van den huidigen crisis tot zoo gering mogelijken omvang te rken. Van verschillende zijden werd moeilijke vraagstuk belicht en bespro- De algemeene toestand is duister en lp zal moeten worden gezocht, maar op "ke manier men tot een doeltreffende lossing kan komen, wist niemand. Naar irkvenuiming zal moeten worden ge- :fd, en vooral ook moet de vraag, hoe tuindersstand op een goede wijze in gelegenheid te stellen om het vele werk er is, te kunnen laten verrichten, der de oogen gezien worden. Daar men echter tot geen conclusie kon Jnen, werd er op aangedrongen, dat ieder uur bij eigen leden de zaak ter sprake brengon, om dan, als er eenvoorstel covonden, dat voor algemeene samen- ;rk\ng vatbaar is, daaraan mee te doen. Met de Chr. groet werd dc vergadering 'oten. Raadsmutatie. 'e heer P. Post heeft zijn benoeming raadslid thans aangenomen. Hiermede 'e nieuwe raad dus compleet. Nieuwe laad- en losplaats. )oor de provincie Zuid Holland zijn aan kocht de gebouwen van den heer van fijn staande aan de Noordkade in deze pc gemeente. Daarin wordt thans door heer van Rhijn een expeditiebsdrijl ge- ben. D^ze panden zullen worden af- Woken, omdat door de provincie ter Satse een laad- en losplaats wordt ge lakt ter vervanging van die aan de Sidkade, welke tengevolge van de Gouwe ►breeding in het gedrang komt. De Oranjefeesten. Op uitnoodiging van de Oranje-Vereeni- ging hoopt 31 Aug. a.s. in de Geref. Kerk op te treden dr. van der Valk, met het onderwerp: „Revolu.ionnaire woelingen tij dens de regeering der Oranjes' De werkloosheid. Blijft in de meubelfabrieken de malaise nog voortduren, zoodat de meeste fabrie ken enkele dagen per week niet werken of kortere dagen maken, anders is dit gesteld in de speelgoedfabrieken. Gelukkig krijgen deze fabrieken thans heel wat orders binnen voor het a.s. St. Nicolaas feest, zoodat zij voorloopig wel vooruit kunnen. Zel.s zijn enkele patroons cr toe overgegaan -werklieden aan te nemen. Ook in de carrosseriefabriek en verUabrieken is er hier nog voldoende werk. In verband met deze gunstige uitzonde ringen staan er aan' de arbeidsbemiddeling alhier weinig werkzoekend?n ingeschreven. Ernstig arbeidsongeval. De grondwerker D. wonende alhier, die werkzaam is aan den in aanleg zijnden spoorweg Gouda -A phen Leiden, wilde op der. treeplank van een voorbijrijdenden zandtrein springen. Hij sprong mis en had hel ongeluk, dat hij met beide beenen onder de wielen van den zandwagen terecht kwam. Met zeer zware verwondingen is hij per auto naar zijn woning vervoerd, waar inmiddels medische hulp aaYiwezig was. Verkeersongeval. Doordat de automobilist K. uit Amster dam aan den Noordelijken Dwarsweg al- hier de macht over zijn stuur verloor vloog hij tegen een langs dien weg staanden boom. Met een kraanwagen is de gehavende auto naar de herstelplaats vervoerd. De bestuurder kwam er zonder lichamelijk letsel af. Concert. Op het schoolplein van de openbare lagere school aan het dorp werd door het muziekcorps „Concordia' een concert gegeven. De verschillende muzieknummers werden keurig uitgevoerd. Ondanks het minder gunslige weer was er van de zijde van het publiek veel belangstelling. Autotocht Ouden van Dagen. Door den Handeldrijvenden en Indus- triëelen Middenstand is besloten in de laatst gehouden vergadering, voor de Ouden van Dagen en gebrekkige personen op 26 Augustus a.s. een autotocht te or- ganiseeren. Onze plaatsgenoot, de heer E. van Efferink is te Utrecht geslaagd voor het examen Franseh L O. Door personeel van de meubelfabrie ken N.V. Kempkes en Co. is dezer dagen een bedrag van f. 13.34 voor de Vereen, tot bestrijding der TB.C. afgedragen. Op den Brugweg reed een wielrijder, terwijl hij in den linkerbocht van dien weg reed, tegen de wielrijdster B. van hier. De wielrijdster viel en bezeerde zich ern stig. terwijl haar rijwiel zwaar werd be schadigd. De wielrijder wist niet beter to doen, dan zich vlug uit de voeten te ma ken. De politie is hem reeds op het spoor. Gevonden: een portemonnaie niet inh en een pak zeep. Inlichtingen ter secretarie. Te Rotterdam slaagde voor het M.U L.O. diploma A onze plaatsgenoote mej. M. Moons. De aandacht wordt er op '*evestigd dat de brievenbus, welke was geplaatst aan pand no. 1 aan den Brugweg, ver wijderd is. De bus is thans gevestigd aan de woning van den heer Kraeijenstoin aan denzelfden weg. Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Jn verband met de onlangs alhier op gerichte afdeeling van den B jzonder Vrij- willigen Landstorm waarvan wij meiding hebben gemaakt, heeft zich thans ook esn plaatselijke commissie voor genoemden Landstorm gevormd, waarin behalve de burgemeester, de heer P. Hoogenboom, de navolgende heeren zitting hebben genomen: J. H v. Kessel, kapelaan; .7. Koning, fabrikant: C. v. Muiswinkel Mzn., wet houder. J. J. Regtvoori, scheepsbouwer. F. Schreudcr Sr., rustend arts en L. Zwaan, Geref. predikant. HILLEGOM. De gemeente-brancard. De brancard der gemeente voor zieken of gewonden, die tot heden geplaatst was bij den heer Sistermans, zal in het vervolg een plaatsje krijgen in het Gebouw voor Openbare Werken. Schitterend resultaat. N.V. K. Velthuys en Co., alhier heeft op de Internationale Gladiolustentoonstelling te Londen de volgende bekroningen ge kregen: 3 bekers: 8 eerste. 9 tweede en 13 derde prijzen. Mej. Vis, de kosteres der Herv. Kerk, is gaarne bereid oude thans waardelooze rijwielbelastingplaatjes in ontvangst te nemen. De opbrengst van het metaal strekt ten bate van de t b.c. bestrijding Collecten Geref. Kerk. De collecte voor het bouwfonds der Geref. Kerk bedroeg in de maand Juli f. 66 78: die voor de Vrije Universiteit bracht op f. 41.26 en voor de Kerk-zie- kentelefoon f. 38.65. De Koninginne-feesten. Door de Oranje-Vereeniging is het programma samengesteld voor het Konin- ginnefeest, dat den 2den September zal gevierd worden. Het luidt als volgt: 7 uur: Concert van den toren der Nieu we Kerk door U. N. I. 7.15 uur: Concert voor de patiëntjes van het Zeehospitium, door de mondharmo nica-club „Concordia". 8.30 uur: Opmarsch der schoolkinderen naar het speelterrein aan den Boulevard. 911 uur: Spelen van de schoolkinderen onder leiding van 't personeel der scholen. 1112 uur: Ringrijden op versierde fietsen voor meisjes. 121.30 uur: Pauze. 1.305 uur: Optocht. Onderdeelen: his torisch, allegorisch, reclame, humoristisch versierde fietsen, auto's enz. 5 uur: Roeiwedstrijd in tobbetjes op de Buitenwatering. 6 uur' Sportdemonstratie door de gym- nastiekvereeniging ..Hercules", bij de mu ziektent. 7 uur: Prijsuitdeeling in Casa Cara voor de prijswinnaars van den optocht. 8—10 uur: Herhaling van den middag optocht, thans met verlichting. 10 uur: Standen, te geven door „Hercu les". met verlichting van Bengaalsch VUUi'. 10.30—11 uur: Schitterend vuurwerk aan den Boulevard. Wagen te water. Gistermorgen viel een wagen met net ten beladen ter hoogte van de pakhuizen van den heer Meerburg in het Prins Hen drikkanaal. doordat de wagen een duw kreeg van de auto van de firma Molenaar en Luxen. Vele handen stonden dadelijk klaar om den wagen uit het water te trek ken. hetgeen vrij spoedig gelukte. Gevonden voorwerpen: Zwarte gym nastiekschoen. portemonnaie met inhoud, donker blauwe keep. licht-grijs kinderjasje blauwe kindermuts, portemonale, dames mantel. polshorloge met zwarten riem, groen-witte badhanddoek, lederen voetbal, lederen heerenportemonnaie, huissleutel, sierspeld, bril zilveren broche. Y.VD.O., wit kousje, zwarte damesportemonnaie, kin dermanteltje. blauw gebreid badpak, bruin lederen portemonnaie. gele strandschoen, ZOOWEL TE HUUR als TE KOOP GEHEEL COMPLEET f. 15.—. Minimum Gewicht! - {Maximum Soliditeit! Ook LOSSE ONDERDEELEN verkrijgbaar. Het adres v. Strandstoelen en Strandartikelen VOORSTRAAT No. 43 - KATWIJK a. ZEE ADVERTEERT IR BET Rat blad voor Katwijk an Omstreken. Geeft Uw advartentiön en Abonnementen op Ann Hen agent dia alia inlichtingen verstrekt belastingmerk in étui. paar zwarte gym nastiekschoenen, zwart doekje gemerkt A. D. Z., groene papegaai, peau de Suède tasch met inhoud, wit bontje, strandschop- je. paar jongens bretels, twee sleuteltjes, portemonnaie met inhoud, roode ceintuur, damesmantel (gabardinesleutelbos, zil veren armband, dames beursje (gehaakti, paar bruin lederen sandalen, postduif, sjaal, portemonnaie, paar zwarte sanda len, huissleutel, gele dameshandschoen, kerkboekje, wit beenen zakmesje, kist nar cissen, huissleutel, huissleutel, portemon naie met inhoud, portemonnaie met in houd. mondharmonica, alpenmutsje, zil veren broche, paar gymn.schoenen, regen jas, broche met zwart steentje, blauw grol len kindermuts. nicotine spuitje, jongens pet. pet. kinderschoentje, wit badschoen- tje. ceintuur van 'n regenjas, gouden sier- speeldje. bril. gouden montuur, portemon naie met inhoud, vier gouden schakels van armband, kinderkousje, sleutelbos, dames vulpen, kunstgebit portemonnaie met inhoud een kist bloembollen. Inlichtingen betreffende bovengemelde voorwerpen worden lederen werkdag van 10 tot 12 uur v.m. verstrekt aan het Bu reau van Politie alhier. N. S uit de Batavenstraat deed bij de'politic aangifte van diefstal van een kruiwagen uit de Waal Malefiitstraat. NOORDWITK. Arbeidsbemiddeling. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling, zijn deze weelï als werkzoekenden ingeschreven 45 personen n.l. 1 metselaar, 1 opperman, 1 schilders, 12 timmerlieden, 5 landarbeiders 15 visscliers, 4 losse arbeiders, 1 montcur- Ibankwerker, 1 loodgieter, 1 dienstbode en 1 hulp in de huishouding. Bij K. B. is aan mr. J. C. A. Everwijn, alhier, verlof verleend tot het aannemen van het officierskruis der Orde van he„ Legioen van Eer van Frankrijk. OEGSTGEEST. Afscheid kapelaan Van Schaik. In verband met het a.s. vertrek van kapelaan N. Th. J. van Schaik, die, zoo als bekend, is overgeplaatst naar Am sterdam, hebben de parochianen hem een huldigingsavond bereid in het gebouw st. Willlbrord" Hiertoe was een huldl- gngscomité sanmngesteld uit de voorzit ters tier in deze parochie gevestigde orga- nlsat es en vereenigingen, waarvan kape laan Van Schalk adviseur was. Het voorzitterschap van dit comité was in nanoen gesteld van pastoor de Vetten De groote zaal was voor den aanvang der plechtigheid j;hee! gevuld met be- langste,lenden, w.o. wij opmerkten d?n burgemeester, den heer A J. van Gerre- vink als voorzitter van den plaatselijken Vrijwilligen Landstorm Onder opgewekte toonen van de R. K. Harmonie „Triumph" welk gezelschap op liet podllum had plaatsgenomen, werd kapelaan Van Schaik binnengeleid door kapelaan Blok. waarna pastoor de Vetten een welkomstwoord sprak. Nadat de muziek zich nogmaals had doen hooren, werd kapelaan v. Schaik toe gesproken door de afgevaardigden van verschillende vereenigingen waarbij hij menig hartelijk woord van dank in ont vangst had te nemen voor zijn zeer aan gename wijze van medewerken in het vereenigingsleven. Deze toespraken gingen vergezeld door verschillende stoffelijk» blijken van belangstelling. Mr Bolsius huldigde dan den heer van Schaik als kapelaan der parochie, die niet beschouwende als vriend alleen, maar met groot gevoel van eerbied voor den priester. Namens de parochie bood pastoor de Vetten den vertrekkende een couvert met inhoud aan, een stoffelijke gave als sym bool van 't geestelijke. Burgemeester van Gerrevink sprak den vertrekkenden kapelaan toe. hem roe mende als een voortreffelijk doortastend organisator in corporaties van groote verscheidenheid. Hij hoopte, dat de kape laan tijdens zijn verblijf in Amsterdam veel zal terugdenken aan Oegstgeest en zijn inwoners. Nadat de heer Juta nog een enkel woord had gesproken dankte kapelaan v. Schaik zichtbaar bewogen alle sprekers en zeide dat door deze onverwachte huldiging hem het afscheid nog moeilijker zal zijn. Hij dankte dan ook God, den Gever van alle goed. die hem kracht heeft gege ven zijn werk in deze parochie te kunnen verrichten. Oegstgeest zal ook weer hierdoor in mijne herinnering blijven, eindigde spr. Na afloop dezer plechtigheid maakten alle aanwezigen van de gelegenheid ge bruik. persoonlijk afscheid te nemen. STOMPWIJK. De komende feestelijkheden. No? enkele dagen en wij zijn weer aan de veel besproken feestdagen die jaarlijks in de buurtschap Stompwijk zoo luisterrijk gevierd worden. De eerste dag. Woensdag, belooft weer veel met betrekking tot de paardensport. De inschrijvingen voor de beide drave rijen zijn belangrijk daar het beste ma teriaal, dat op de korte baan uitkomt, is ingeschreven voornamelijk uit Noord- Holland. Dc tweede dag, Donderdag, zal dit jaar ook zeer belangrijk worden. Allereerst de kinderfeesten en ringrijderlj met fietsen, maar vooral de namiddag dan zal er een nationale ringrijderij gehouden worden met paard en tilbury, dus ook voor paren buiten de gemeente Een openlucht-bios coopvoorstelling besluit 's avonds de fees telijkheden. ZOETERWOUDE. Op het Nat. Zangconcours te Anke veen bij Hilversum behaalde de Chr. Zangv. „Zingt den Heere", Dir. Jac. Smit een tweede prijs in de 3e afdeeling. Door de jury werd aan de Gem. koren in deze af deeling geen le prijs uitgereikt. TE HUUR 'looiste gedeelte Hooge Rijn- l'Jk een modern "et flinken tuin. Huur 850.— per jaar. Brieven Bureau van dit BI. '"der No. 1849. levraagd voor echtpaar, zit- n slaapkamer, zonder pen- ion, gedurende de maand September, liefst omtr. Rijns- nurgerweg of Oegstgeest. Brieven Bureau van dit BI. inder No. 1772. Gevraagd, tegen half Sept. («meubileerde •rievên met prijsopgaaf aan (LZINGA's Boekhandel onder P>o. 1830 Engelenburgstraat 190 j-Uen Haag. Eeltvorroing, Likdoorns, Vergroeide ot Kalknagels Alleen mijn Maat-schoeisel ot pjjnloos Pédicure brengt afdoend resultaat. Doktorale aanbeveling J. A. SCHRAMA. Voetkundige - Mauritsstraat 59 Telefoon 1509 Bezoekt aan huis. 1857 Kantoor Leiden, Stationsweg 21a - Telef. 2297 Verstrekt le en 2de Hypotheken en Bouwcredieten op gebonwen, boerderijen en tninderijen tegen zeet aanneme lijke voorwaarden. Kantooruren van 10 n. v.m. tot d u. n.m, 8980 GEVRAAGD Minstens 10 Kamers, in of nabij Leiden. Aanbiedingen met nauwkeurige beschrijving te zenden. Bureau van dit Blad onder No. 1859. BILLIJKE- LEVE»ING-£LLE DENKBARE" REKLAME 1770 vt J. J. v. d. BLIJ Haarl.straat 11 Het adres v. Uni- formpetten, Bor- 9 dnnrsels en galons 9331 1854 Spiegelt U aan teleurgestelden en koopt Radio bij deskundige UT Al Dl OTA ATC GEDIPl. RADIO-MONTEUR Het Bestuur der Y"reeniging Koninginnedag ontvangt gaarne aanbiedingen voor bet plaatsen van een consumptietent op bet Schutters, veld tijdens de midd&gieesten op 31 Augustus a.s. Inlichtingen Woensdag 19 Aug. des nam. 1—2 en 7—8 uur. Nieuwe Rijn 51. 1837 Wij bieden vanaf l September te huur aan1 vrjj gem. in den winter verwarming inbe grepen. Bev. 2 Zitkamers en 4 Slaapkamers, Tnieuwebedden. Midden in liet. dorp en een riant uitzicht, op een groentie. Vlak bij de tram en Zee. H.J. PLAN TE, Telefoon 221 Noordeinde 6, Katwijk aan Zee' TE HUUR bevattende 6 kamers en keu ken, tegenover de Zonneveld straat. Te bezichtigen en bevragen alle werkdagen bij W. ROODENBURG Nieuwsteeg 27. 1788 Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Zij die wenschen deel te nemen aan den algemeenen Tuinbouw- wintercu.susofaan den Speciaal- cursus in 1 uinteekenen. geheven zich voor 1 Soptember a.«, aan to melden Rapenburg 44 of Acaeiastraat 19. 185 Leeftijden resp. 15 jaar, 20 jaa1 ot >n bezit van diploma winterv cursus. 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7