Humor uit het Buitenland. GEMENGD NIEUWS. ERNSTIG MOTOR-ONGELUK BIJ ZWIJNDRECHT. Motorrijder bij een botsing gedood. Te Zwljndrecht vond gisterenmiddag een ernstig rhotorongeluk plaats, dat een doode heeft geëischt. De heer M. Strasseleu. bedrijfsleider van de Ollefabriek „Schiedam" te Schiedam reed op zijn motorfiets op den Rotterdam- schen straatweg in de richting van Rijs- oord, toen hij ter hoogte van het terrein der gemeentelijke reiniging een aldaar rijdenden reinigingswagen moest passee- ren. Hierbij kwamen de motor en de wagen met elkaar in botsing met het noodlottig gevolg, dat de heer S. van zijn motor werd geslingerd en ernstig gewond in een sloot langs den weg terecht kwam. Toesnellende voorbijgangers brachten hem onmiddellijk op het droge. Dr. Krijger, die spoedig op de plaats van het ongeval aanwezig was, con stateerde een beenbreuk en zware inwen dige kneuzingen. Per auto van den genees kundigen dienst uit Dordrecht werd het slachtoffer naar het Diaconessenhuis, al daar vervoerd. Na eenige uren is de heer S. overleden. Hij laat een vrouw en vijf kinderen achter. GEVERFDE KIPPEN. Rentenier, die erin liep. Een rentenierend Amsterdammer, die genoeg had van het stadsleven was zich gaan vestigen in den Buitenveidertschen polder om zich daar onverdeeld aan de geneugten van het buitenland te wijden. Tot die geneugten behoort voor een rechtgeaard Amsterdammer ook 't houden van een stel kippen. En, zoowaar, de man kreeg al na een paar dagen bezoek van een pluimveehandelaar, die hem een heele partij rasechte Barnevelders verkocht. De prachtige dieren werden geïnstal leerd in een model-ren, waarin het hun wonderwel scheen te bevallen. De hoentjes waren levenslustig, legden naar hartelust, kortom ze gedroegen zich als echte Bar nevelders. De eigenaar werd eiken dag trotscher op zijn pluimvee, totdat er op een goeden middag een fiksche regenbui viel. De „Barnevelders" dropen, maar tot groote ontsteltenis van den eigenaar droop niet alleen het regenwater, maar ook de prachtige kleur van hun veeren weg. Toen het droog geworden was, zag de eigenaar de meest bonte verzameling kip pen, die er maar te bedenken zou zijn geweest, alleen Barnevelders waren er niet bij! „Msb." o— ZAKENMAN-IN-SPÉ. De „N. Amh. Crt." meldt: Een winkelier te Arnhem gaf aan zijn loopjongen de opdracht twee pakken bij verschillende klanten te bezorgen. De pak ken waren zoowat even groot en een er van hield voor ongeveer zeventig gulden waarde in. De jongen bezorgde dit pak bi) den klant en hij kreeg tot bescheid, dat mevrouw wel in de zaak zou komen om te betalen. De jongen vond dit goed en vertrok. Toen hij uit het hek op de straat kwam was hem een collega-loopjongen genaderd, die belangstellend informeerde wat hij daar wel had gebracht. „Want", zelde hij. „die lui betalen nooit". Dat had de eerste niet geweten en zonder zich te bedenken ging hij weer naar het huis. schelde en zeide tegen mevrouw, die hem open deed: ..Mevrouw, het spijt me. dat ik u lastig moet vallen, ik heb me vergist en u het verkeerde pak gegeven. Mag ik het even ruilen?" „O. zeker", antwoordde mevrouw en zij stelde den jongen het zooeven in ontvangst genomen nog niet geopende pak ter hand, die er zich mede verwijderde en zeide: „als u bij den baas komt en dade lijk betaalt, kunt u de bullen krijgen", waarna hij zich verwijderde met zijn waarschuwenden collega. Toen de jongen aan de zaak kwam en den patroon bij onderzoek bleek, dat hij zeer handig was opgetreden, kreeg hij van dezen 'n welverdiende belooning. RECLAME. HET FIETSPLAATJE. De bezorgde pa, die er tusschen genomen werd. Het komt meer voor, dat in een-en-het- zelfde huis het wiskundig verschil tus schen het aantal rijwielen en het aantal fietsplaatjes grooter is dan nul, en dan steeds ten nadeele van den fiscus. Dat deze omstandigheid tot zonderlinge com plicaties, ja tot huiselijke drama's kan to den, is bekend. Een geval, dat waar- Shljnlijk wel niet eenig in zijn soort, maar dan toch vermeldenswaard is. Een Gronlngsche familie had logé's: vader, moeder en een zeventien-jarige dochter. Op den avond van den eersten Augustus, den dag van de plaatjes dus, droeg de gastvrouw haar nichtje een boodschap op. Daar een der eigenschap pen der tegenwoordige jeugd gemakzucht is, greep het meisje dra naar haar fiets, voorzien van een geldig belastingplaatje. Onderwijl overwoog mevrouw, dat het toch eigenlijk wel gewaagd was zoo'n kind tegen 't donker uit te sturen. „Je hoort zoo vaak van aanrandingen, hè pa. weet Je wat. ik ga méé." Meneer had de philosofische beschou wing van zijn gade met een eentonig knik ken vergezeld laten gaan, schoot toen plots overeind en blies haastig de gang in, waar mevrouw tusschen fietscen schar relde. „Tó-nia. denk om het plaatje." De familie was namelijk slechts in het bezit van één fietsplaatje, dat telkens van het ééne stuur aan het andere verhuisde. Mevrouw en het nichtje waren nog geen vijf minuten de deur uit. toen irriteerend- hard de telefoon rinkelde. Meneer, in trage onverschilligheid zich verheffend, luisterde met een wat-moet- dle-nou-nog-zoo-laat-gezicht. Plots ver schoot zijn gelaat tot een purperrood: Op 't buróó zit ze, op 't buróó. en ik heb 't nog zóó gezegd: vergéét dat olaatje nou niet. Nou. 't Is d'r eigen schuld, laat ze er maar tot vannacht één uur zitten, dan leert ze die eigenzinnigheden meteen af." En glimlachend legde hij de telefoon op den haak. Doch het idee. dat zijn vrouw was opgebracht naar het bureau liet hem niet met rust en de gedienstige werd in'vertrouwen genomen- „Sien. jij gaat naar het politiebureau en dan vraag je daar maar of mevrouw d'r ook is met de fiets Hier heb je een rijks daalder, voor de boete." Sien, beverig bij de gedachte aan politie schoot de deur uit. Dan plotseling, een hevig gestommel in de gang. Stuiplachend, niet in staat een woord te uiten, verschij nen daar mevrouw en het nichtje, welke laatste maar gilt: „Ze gelóófden het. ze gelóófden het." En dan tusschen twee hikbuien in: „We hebben het allemaal maar verzonnen." In de deuropening verscheen buiten adem de dienstmaagd: „Mehéér, ik bin bij 't bróó geweest, maar geen mins had een agent met me- frou en een fiets gezien. Ze benne d'r nie geweest meheer, ik kan d'r ook niks aan doen, mehéér(Prov Gr. Crt.) VERDRONKEN. Aan het Stille strand te Scheveningen Is gisteren de 13-jarige H., uit de Van Zeggelenstraat te Den Haag, door den stroom meegesleurd en verdronken. VROUW IN BRAND GERAAKT. Naar het O. L. Vr. Gasthuis te Amsterdam is vervoerd een 43-jarige vrouw, die in de keuken van haar woning aan de Formosa- straat aldaar op een brandend gastoestel een kleedingstuk in benzine waschte. Doordat de benzine vlam vatte, kreeg de vrouw aan handen en onderarmen brand wonden. Door den kleinen brand, die ontstond, verbrandden een tafelkleed, raamgordijnen en eenige kleedingstukken. „Vad." AUTO TE WATER. Gisteravond omstreeks zes uur is nabij de „Drommedaris" te Enkhuizen een auto te water gereden, bestuurd door den heer A. V. uit Middelburg. Eenige voorbijgangers die op het hulp geroep afkwamen sprongen onmiddellijk te water en konden nog juist bijtijds de inzittenden, waaronder 4 dames, redden. 1840 Allen kwamen met den schrik vrij. Toeschouwer: „Neemt u me niet kwalijk als ik wat nieuwsgierig ben, mijnheer, maar we wilden gaan kampeeren, en nu dacht ik dat u ons wel kon inlichten, hoe je een tent op moet zetten". (Passing Show). BUITENLANDSCH GEMENGD. ERNSTIQ AUTO-ONGELUK. In de badplaats Rimini zijn gisteren twee auto's in volle vaart tegen elkaar ge botst. Eén der wagens sloeg over den kop, waardoor de benzinetank in de lucht vloog. De eigenaar van de auto en twee anderen zijn verbrand. TWEE KASLOOPERS TE HAMBURG OVERVALLEN. Twee kasloopers van een scheepvaart maatschappij te Hamburg zijn gistermor gen door drie mannen overvallen en be roofd. De kasloopers hadden 12.000 mark bij zich. die zij van de Kommerz- und Privat- bank hadden gehaald. Twee der daders vluchtten in een gereedstaande roodbruine limousine. De derde is gearresteerd. Een der loopers is bij den overval door een schampschot aan het hoofd gekwetst. ROOFOVERVAL TE KEULEN. Gisternacht is te Keulen een zeer drieste roofoverval gepleegd op een bejaard echt paar. Toen de oudjes uit de tram stapten en in een bijna geheel donkere straat in een villawijk liepen, stond voor de deur van hun huis een jonge man die hun een revolver voorhield en „hands up" sommeerde. Ver volgens doorzocht hij de zakken van den ouden heer en haalde hieruit portefeuille, portemonnaie en gouden horloge. Een me deplichtige had zich niet ver van hem op gesteld. Toen de vrouw begon te schreeu wen, namen de beide roovers ijlings de vlucht. Een voorbijganger die den roofover val had gadegeslagen, stelde zich tegen de roovers te weer, doch werd met een revolver bedreigd, waarna hij zich terugtrok. DE INSTORTING TE LYON. i3S Bij de instorting te Lyon zijn 3 personen gedood, 15 gewond. De beide belende per- ceelen moesten op last der politie ontruimd worden, omdat zij dreigden in te storten. Over de juiste oorzaak van de ontploffing kan nog niets met zekerheid worden mede gedeeld, doch men spreekt van onvoorzich tigheid van den kant van een soldaat, die bommen wilde vervaardigen voor de overlerens verboden vischvangst OVERVAL BIJ MONTPELLIEK. Gisteravond heeft te Tamaris bij Mont- pellier een bloedige overval plaats gehad. Toen de kassier van een fabriek tegen den avond in gezelschap van een bewaker met een bedrag van zestigduizend francs, be stemd voor de uitbetaling van loonen, over de binnenplaats van de fabriek liep. trad hun plotseling een tot de tanden gewapende man tegemoet, die het geld opeischte. De kassier en zijn begeleider trachtten zich te weer te stellen, doch met talrijke kogels werden zij buiten gevecht gesteld. De kas sier was op slag dood, terwijl de bewaker zóó ernstig gewond werd, dat hij kort na aankomst in het ziekenhuis overleed. De moordenaar wist te ontkomen. DE TOCIIT VAN LINDBERGH. De bekende Occaanvlieger Lindbergh is van Nome in Alaska gestart voor zijn vlucht naar Tokio. D-TREIN BAZELBERLIJN BESCHOTEN. Het persbureau van de directie der Duit- sche Rijksspoorwegen, district Erfurt, deelt mede: De D-trein BazelBerlijn is op het traject NeudietendorfBischleben door een onbekende beschoten. Het laatste venster in den doorgang van den eersten personen wagen toonde twee kogelgaten. Een uitge breid onderzoek wordt ingesteld. Naar nog wordt gemeld, hebben de scho ten geen schade aangericht. In den beschadigden wagon bevond zich Reichsbahnrat. Carius uit Dresden, die ge tuige was van het voorval. Vermoedelijk zijn de schoten gelost uit een boschje langs den spoordijk. o SPOORWEGAANSLAG TE HAMBURG. Gisternacht werd nabij het Damtor- Bahnhof te Hamburg op de rails van de lijn naar Altona door onbekenden een bar rière neergeworpen van aan elkaar gebon den planken, bezwaard met steenen. Door de opmerkzaamheid van den machinist van een goederentrein, die passeerde, kon belangrijke materieele schade voorkomen worden. Verdacht worden drie mannen, die echter wisten te ontkomen. NOODLANDING OP STRAAT. Het vrachtvliegtuig D 2009 dat tusschen Berlijn en Londen 'vliegt zag zich gister avond gedwongen, ongeveer een kwartier na den start om 22 uur 15 wegens een motordefect een noodlanding te maken in Berlijn-Lankwiiz op de TriFtstcinstrasse. Hiérbij werd een voorbljgengster ge wond Het vliegtuig werd beschadigd. De bemanning bleef ongedeerd. HET TRAGISCHE EINDE VAN ANDREE. In een brief van het stoomschip „Quest", gedateerd van Vitoen, de plaats waar Andree en zijn metgezellen om het leven zijn gekomen, wordt een nieuwe verklaring gegeven omtrent het tragische einde van de Andree-expeditie. Vitoen, het afgelegen en barre eiland in de Pool- zee, waar de overblijfselen van de Pool- helden werden gevonden, is meestal door zwaren nevel en mist omgeven, doch on langs zagen de leden van de expeditie aan boord van de „Quest", die thans in de Poolzee naar verdere overblijfselen van de Andree-expeditie zoekt, als in een visioen een lange witte, glinsterende band van licht, de kust van het Noord- Oostelijke gedeelte van het eiland. Toen werd het plotseling alle leden van de expeditie duidelijk, dat Andree en zijn metgezellen een dergelijk visoen moeten hebben gehad, waardoor zij er toe gedre ven werden om deze kust in hun kleine boot te bereiken, welke poging alleen tot gevolg had, dat zij gedwongen waren ge heel uitgeput en aan alle kanten in het nauw gebracht door het meedoogelooze ijs en den storm terug te keeren. Zoo is het te verklaren, dat de overblijfselen, van Andree en zijn metgezellen terug gevonden werden op de meest onher bergzame plaats van het eiland in plaats van meer naar het binnenland, waar zij niet zoo zeer aan den verschrikkelijken wind en de ijzige koude blootgesteld zou den zijn geweest. Zoo is het te verklaren dat de leden van de Andree-expeditie er niet in geslaagd zijn een veilige plaats voor hun winterkamp te vinden. ALPHF.N. Zilveren jubileum. De heer J. v. Egmond hoopt 27 Augustus a.s. zijn 25-jarig jubileum te herdenken als arbeider bij de kalkzandsteenfabriek „Grijpestein" van de fa. C. Jongenburger. Diefstal. Door den heer S. werd bij de politie aangifte gedaan, dat uit de hem toebe- hoorende fruitkas achter zijn woning perziken en uit zijn boomgaard peren waren ontvreemd. Waarschijnlijk hebben zich hier eenige jongens tegoed gedaan. Intrede J. E. Booy. De heer J. E Booy is na peremptoir- examen der classis Beilen met algemeene stemmen toegelaten tot de Bediening des Woords en de Sacramenten in de Geref. Kerken in Nederland. De heer Booy, die wierd beroepen tot predikant bij de Geref. Kerk te Hijken, zal aldaar 6 Sept. a.s. zijn intrede doen. RECLAME. «ÏRÏfrWM SOctP«'onS 1711 Uitstapje. De Chr. Meisjesvereeniging „Ora et bora" maakte dezer dagen een goed slaagd uitstapje naar Den Haag en Sc] veningen. Tuinavond Bijz. Vrijw. Landstorm. Het officieele programma van het tui feest van den Bijzonderen Vrijwillig Landstorm alhier op de terreinen van Martha-Stichting op Donderdag 20 a.s„ aanvangende halfacht, luidt ais voij 7.308 uur: Concert te geven door Chr. muziekver. „Arti et Rellgioni" 88.10 uur: Welkomstwoord van 4 voorzitter van de afd. Alphen a. d. Ri van den B. V. L„ kapelaan H. J. M. L. daal. .08.30 uur: Gemeenschappelijk zt gen van het „Wilhelmus", gevolgd do zanguitvoering van de R.-K. zangw „O. B. K." j 8.308.45 uur: Toespraak van den hee D. ten Cate Brouwer, voorzitter van i Kamer van Koophandel en Fabrieken r, Rijnland, lid van de gewestelijke lai> stormcommissie „Zuid-Holland West". 0: derwerp: Landstorm en Vaderland. 8.459.15 pauze. 9.159.25 uur: Tapto te blazen door de trompetters van fe 6de regiment veldartillerie, onder leida van den wachtmeester staftrompetter Geskes. 9.259.40 uur: Toespraak r; den heer J. E. Boddens Hosang, burgt meester v. Woubrugge. Onderwerp: Orair en Vaderland 9.4010.05 uur: Zanguï voering „O.B.K." 10.0510.30 uur: Coi eert te geven door de R.-K. harmonie h XIII 10.30 uur: Openluchtfilm. De officieele data van den bazaar va het zich hiervoor gevormde „Meubilat fonds" tot stichting van een gebouw va Chr. Belangen in wijk Hoorn, zijn tha officieel vastgesteld op Dinsdag. Woensdil en Donderdag 25, 26 en 27 Augustus i Gevonden voorwerpen: 1 belasting plaatje 1931. 1 slot met sleutel. 1 zilvere broche met steentjes, 1 boodschapper tasch en 1 nikkel heerenhorloge. BODEGRAVEN. Plaatselijke Rijvereeniging opgerieht. In een samenkomst van de personen die zich opgaven voor het lidmaatschai van de op te richten landelijke rijver eeniging is thans besloten tot de stichting van deze vereeniging over te gaan. T.z.i. zal een naam worden gekozen. De vereeni ging vangt onmiddellijk met de oefeningen aan. Een instructeur zal zoo spoedig mo gelijk worden benoemd. Het bestuur werd na gehoudep verkie zing als volgt samengesteld: A. Broekland voorzitter: J. Speelman, seer.: M. van Briemen, penn.; F. Stolwijk en J. Nell. Zaken-jubileum. De bekende Ford-dealer en autobus ondernemer, de heer H. L. van Bunninger vierde onder groote belangstelling zij zilveren jubileum als zakenman in Bode graven. In 1906 vestigde de heer v. B. zie: als eenvoudig rijwielhersteller en hande laar op den Overtocht. Zijn zaak breiödf zich in den loop der jaren gunstig uil| vooral toen de heer v. B. zich ook wat c motoren begon toe te leggen. Na taj oorlog, toen de auto meer populair te worden, toonde de heer v. B. zoovel ondernemingsgeest, dat hij zich het Fora agentschap wist te verzekeren. Dit gnj met zoo n gunstig succes, dat hij thans i' officieele Ford-dealer voor de geheel Rijnstreek is. Toen de kort na den oorl(| met gemeentesteun opgerichte autobir dienst op Gouda al heel spoedig moer worden opgeheven, waagde de jubilaris hs| om met een klein Ford-busje voor tiental personen een dienst te organise ren. Ook dat ging goed, zoodat spoedi meer bussen in den dienst moesten worde genomen. Aanvankelijk waren het de b» ruchte hevig rammelende wagens, maa bij het uitbreiden van den dienst met eti tak naar Woerden en Alphen werd dl beter, zoodat thans een mooie dienst mt een tiental groote bussen worden ondei houden. De heer v. B. beschikt thans ovt groote garages en schitterende showroom welke dezer dagen in een bloementul waren herschapen. Manlief, na gen wanhopige zoekpartU„Miesje. heb Jij ook ergens onze pas gezien V" Vrouw „O dat is in orde beste, die is veilig Ik heb hem onder in de groote koffer gepakt .(Passing Show), Hij heeft gezworen, dat-ie geen druppel sterken drank meer drinken zal. Waarom niet? Toen-ie z'n eerst-geborene zag, zag-ieer syier tegelijk. (Petit Parisien l» vouicz» VOUS p OtVCN i (firiOTlt LA l'Qvie*. MACHiN P 6o* it r L»to« 't Is vreeselljk. Negentig graden in de schaduw Waarom ga je dan altijd in de scha duw zitten 71 Péle Mêle). Dus van dat artikel van u wordt 'n mensch heusch dikker NouVóór ik het de wereld instuurde was ik 'n spijker en kijk nou es! (Péle Méle).

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6