BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. UIT DE OMSTREKEN. MARKTBERICHTEN. OVERZICHT KAASMARKTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. fgSfe; jtermiddag 3 uur: 753. idenmiddag 2 uur: 750. telegrafisch weerbericht w Kon. Ned. Meteorol. Instituut. De Blldt 'Spogste stand 765.4 te Janmayen. Hagste stand 738.8 te Valencia. Verwachting tot den avond van 17 Aug.: Züidelpe tot meest matige Zuld-Weste- jkl wind. Betrokken tot zwaarbewolkt, laknchljnlijk regenbuien. Weinig veran- lerlng in temperatuur. i luchttemperatuur. ur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.) uur 'smidd.: 17 'h gr. C. (64 gr. F.) HflOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. ifjn. te 5 u. 08 min.; n.m. te 5 u. 29 min. Voor Maandag. Vun. te 5 u. 50 min.; n.m. te 6 u. 11 min. WATERTEMPERATUUR. 1 Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 'J Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl." 12 uur: 18 gr. C. LICHT op voor fietsers e.a. laterdag: 8.56 n.m. tot 5.13 v.m. [ondag: 8.54 n.m. tot 5.15 v.m. C ALGEMEENE TOESTAND. e reis der Fransche ministers naar Berlijn uitgesteld tot September. De Stilihalte-besprekingen. >e Fransche minister-president heelt uteravond het volgende ofllcieele com- ïmviqué verstrekt: minister-president heeft den Duit- rellen ambassadeur von Hoesch ontvan gen en hem er van op de hoogte gesteld H de doktoren in den gezondheidstoe- id van den Franschen minister van niandsche Zaken Briand wel is waar verbetering kunnen constateeren, dat zij het niettemin noodzakelijk ten hem er opmerkzaam op te maken hij zijn rustkuur op zijn buitenver- welke hem voor een maand werd geschreven, niet mag onderbreken, ider deze omstandigheden zijn de iet en de Dultsche ambassadeur von ;ch het er over eens geworden dat de vezigheid van den Franschen minis- van Buitenlandsche Zaken ter gele- 'eid van de besprekingen te Berlijn zakelijk is en dat om deze reden de tot zoo spoedig mogelijk na het be ugen van de bijeenkomst van den van den Volkenbond te Geneve t worden uitgesteld, wal had gisteravond een telefonisch rek met Bruening, waarin hij er zijn over uitsprak, dat de reis naar Ber- thans niet kon doorgaan. In ieder hoopte hij reeds in het begin van tember te komen. ■t is wel het eerste telefonische ge ilt dat tusschen een Franschen eer- minister en een Duitschen rijkskan- :t heeft plaats gevonden! de Dultsche regeeringskringen en heerscht natuurlijk wel teleurstel- over dit uitstel, doch men kan het 'Ijpen en billijken. Zonder Briand zou 'tls naar Berlijn toch ook weinig heb- w beteekenen. w Laval Brüning opbelde, maakt dan een zeer gunstigen indruk. En terecht' tders staat het in extrimistische krin- Daar spreekt men natuurlijk van Politieke ziekte" etc. er op berekend Dultschland bij de Volkenbondsraads- ln6 eerst „murw" te maken. vereenigde Stillhaltecommissies, raarvan de leden telegrafisch naar Bazel [•pen ontboden, zijn gistermorgen in het ouw van de Bank voor Internationale klingen voor de eerste groote bijeen hst samengekomen. De vergaderin» tde 3Vs uur. Is basis van onderhandeling geldt het 'Cnkaansch-Engelsch-Dultsche voorstel voorziet in een stabiliseering der cre- B«n voor den tijd van zes maanden. 1* totale Dultsche schuld op korten "onijn zou pi.m. 7 millioen M. bedragen. J widdagzittlng, die weer 3'A uur duur- heeft tot zekere principieele overeen- ■mming geleid, evenwel met een reeks gerves. Frankrijk eischt zekere waarbov en. Ook Zwitserland en Nederland maken «ere reserves. Andere baniciersgroepen eischen dat 5?ere bedragen worden afgescheiden van B te stablliseeren credieten. De voor men en reserves werden direct ter A's gebracht van de Dultsche Still- iIComm'ssle' ^'e onmiddellijk daarna oerige beraadslagingen aanving over voorwaarden en reserves. verluidt dat in de zitting welke enochtend zal worden gehouden door 3i f delegatie tegenvoorstellen zul- worden gedaan. DUITSCHLAND. Rede van premier Braun. De moorden op de politie. Gisteren hebben de soc.-dem. een groote betooging gehouden naar aanleiding van den uitslag van het Volksentscheid in Pruisen. Minister-president Braun hield een rede Hij zette uiteen, dat, toen de commu nisten besloten hadden deel te nemen aan het referendum, in de kringen, die het hadden gepousseerd oveewogen was om de regeering over te halen den Landdag in October of November te ontbinden en daar tegenover het Volksentscheid te laten val len. Spreker gelooft uit het resultaat van het Volksentscheid te mogen opmaken.dat de ontwikkeling naar rechts of links sedert den 14en September tot staan is ge bracht. Vervolgens legde spr. er den na druk op, dat de Pruisische regeering bij der. strijd een zeer gereserveerde houding had aangenomen. Daar het Volksentscheid gelijk te stellen was met een motie van wantrouwen tegen de regeering. heeft de regeering ook het recht gehad zich te ver dedigen. Inzake de oproep van de regee ring aan de kiezers, zeide spr. dat uit breede kringen van de bevolking in de laatste weken voor het Volksentscheid de vraag was gericht aan de regeering, waar om zij niets ondernam tegen de ongehoor de aanvallen. De kiezers hadden er recht op, dat de regeering verklaarde hoe zij tegenover Volksentscheid stond. Opdat deze verklaring in alle kringen van de kiezers mocht geraken, moest de regeering wel gebruik maken van het haar door de noodverordening gegeven recht. Spr. zelf heeft deze oproep volkomen op de juiste waarde geschat. De pers heeft niet het recht van verkrachting door de regeering te spreken. Thans is de persnoodverorde ning veranderd. Te anderer plaatse zal daarover nog worden gesproken. Hier moet in alle openheid uitgesproken wor den, dat het feit, dat de rijkspresident eerelid is van den Stahlhelm spr. en de Pruisische regeering niet verplichten zich zonder verweer te laten beleedigen en uit schelden. Men moet er zich van bewust zijn, dat de strijd nog niet geëindigd is Het Volks- begehren is een voorpostengevecht ge weest. Het Volksentscheid was de eerste stormaanval. De reactionnaire massa's zijn met succes afgeslagen. Men zou echter zijn plicht verzuimen, wanneer men thans niet zelf tot den aanval overging. Aan het slot van zijn uiteenzettingen verklaarde ministerpresident Braun nog, dat thans door de rechterzijde de gedach te van een godsvrede gepropageerd is. Spr. gelooft niet. dat politiek au serijeux te nemen kringen op dezen nieuwen stap van Hugenberg zullen ingaan. Het onderzoek inzake den moord op de beide officieren van politie, die verleden Zondagavond te Berlijn werden doodge schoten, schrijdt slechts zeer langzaam voort. In het geheel zijn in verband met deze misdaad 28 communisten in hechte nis genomen. Vier hunner zijn door ver klaringen van getuigen zeer zwaar belast, maar de autoriteiten meenen reden te hebben niet al te veel waarde aan de uit latingen van déze getuigen te hechten. De plechtige uitvaart van de beide gedoode officieren vindt Maandagnamiddag aan staande plaats. In een rouwzitting zal o.a. Severing, Pruisisch minister van binnen- landsche zaken, het woord voeren. Kapi tein Anlaul zal op het kerkhof te Berlijn Weissensee worden begraven. Het stoffe lijk overschot van kapitein Lenk zal per auto naar zijn geboorteplaats Stargard worden gebracht. De polltie-wachtmeester Willig, die bij de onlusten op het Biilowplein is gewond en thans in het staatsziekenhuis wordt verpleegd, heeft daar een dreigbrief ge kregen, welke volgens de ,.Lok Anz." luidt: „Gebleken is dat kaliber 6.35 voor jou niet voldoende is. Als je er uit komt. zullen we je met 9 m.M. ontvangen. Hierbij een voorproefje". 'In de brief was een revol verkogel van 9 m.M. geslotenl. KaDitein Schmedes. de commissaris van het 62e politiedistrict in de Pappel Allee heeft eveneens communistische dreigbrie ven gekregen en bij de te Weissensee in gerekende zeven communisten is een plan gevonden om den Dolitie-officier Broecker te vermoorden. Men zou hem naar een bepaalde plaats lokken om hem daar dood te schieten. In het Noorden van Berlijn is een man gearresteerd, die verdacht wordt den over val op het Biilowplein te hebben georga niseerd. ENGELAND. Gandhi's afgezegde reis. Voor zijn vertrek naar Ahmedabad heeft Gandhi den Onderkoning een brief gezon den, waarin hij, naar men gelooft, den Onderkoning verzekert, dat het congres de voorwaarden van Delhi in acht zal blijven nemen en vraagt naar de houding van de regeering ten deze. In den brief zegt hij o.a.: Gij of uw ondergeschikten hebben niet slechts dwangmaatregelen, maar repressieve maatregelen toegepast op de arme dorpe lingen, die gij aldus gedwongen hebt te betalen. Gandhi verklaarde, dat de minimumvoor waarden, waarop hij naar Londen zou gaan, bestonden in voldoende zekerheid, dat de voorwaarden van Delhi door alle provinciale regeeringen in acht genomen zouden worden. De onderkoning zegt in zijn antwoord aan Gandhi slechts, dat hij de beslissing aan den eerste minister bericht heeft en de correspondentie publiceert en geeft tevens te verstaan, dat Gandhi vrij is het zelfde te doen. Pandit Malaviya, een van de leiders van het congres, heeft een verklaring gepubli ceerd, waarin de hoop wordt uitgedrukt dat de regeering het verzoek van Gandhi, om een onderzoek in te stellen naar de beweerde schendingen van de overeenkomst van Delhi, opnieuw zal overwegen en het congres alsnog mogelijk zal maken te Londen vertegenwoordigd te zijn. De pandit voegt er aan toe, dat als vertegenwoordigers van het congres, evenals die van de Indische Kamers van Koophandel en van de Moham- medaansche nationalisten, afwezig zijn, dit de kans dat een duurzame vrede gevestigd wordt en een goede verstandhouding tus schen Indië en Engeland, vrijwel teniet doet. Definitief is dus de beslissing dat Gandhi niet naar Londen zal gaan, nog niet! Of Engeland echter zal willen wijken? EEN ONDERHOUD MET BRUENING. LONDEN, 15 Aug. (V DJ. In een onder houd, dat de Duitsche Rijkskanselier dr. Bruening aan den bijzonderen correspon dent van de „Daily Mail" toestond, ver klaarde hij dat de aanstaande winter de ergste voor Europa gedurende de laatste eeuw zal zijn. De Duitschers zullen er het meest onder hebben te lijden. Er zul len in Duitschland minstens zeven millioen werkloozen zijn en de moeilijkheden, om voor het onderhoud van deze inenschen te zorgen, zullen even zwaar zijn voor het Rijk, de landen en de gemeenten. Daarnaast is de onzekere iinancieele toe stand in Duitschland van invloed op de aangrenzende landen, hetgeen'weor op ons terug slaat, waardoor wij steeds meer in het moeras komen. Er is slechts een hulp middel en wel de internationale samen werking om het gemeenschappelijk gevaar met gemeenschappelijke krachten tegen te gaan. Dr. Bruening deed een beroep op de verantwoordelijke staatslieden van van Europa, om zoo spoedig mogelijk bij een te komen om den prijs van goederen van gelijke kwaliteit internationaal vast te stellen, en den ontwrichtende!) concurrentie strijd in handel en industrie, die thans tusschen de landen bestaal, te doen op houden. Daarnaast zou hij een internationale regeling der douanetarieven toejuichen. De oorzaken van de huidige moeilijk heden in Europa vatte dr. Bruening In de volgende vier punten samen: 1. De bovenmatige industrialisatie der kleine staten; 2. De vermindering van de koopkracht in China en Indiè; 3'. De hooge tolmuren in de geheele wereld; 4. De richting, in welke de Duitsche schade vergoedingsbetalingen vloeien. Hij aarzelde het uit te spreken, doch bij het zoeken naar betere vooruitzichten voor Europa, stoot men steeds weer op het Ver drag van Versailles. Dr. Bruening besprak vervolgens den toestand van de Fransche geldmarkt en 't communisme in Duitsch land. Dit laatste noemde hij het grootste binnenlandsche gevaar in Duitschland. Met betrekking tot de uitschakeling van den Rijksdag zeide hij, dat hij een over tuigd aanhanger is van het democratisch beginsel en dat hit als zeker aanneemt, dat de Rijksdag in den herfst weer zal bij eenkomen. De noodzakelijkheid van een nieuwe zittingsperiode zag hij echter niet in. Het tegenwoordige systeem van korte zittingsperiode werkt uitstekend. Ten slotte verklaarde dr. Bruening dat hij onvoorwaardelijk gelooft aan de groote beteekenis van de Dersoonlijke besprekin gen tusschen de Minister-presidenten der verschillende landen, want uit persoon lijke vertrouwelijkheid vloeit vertrouwen voort. .MAC DONALD TOT HET ENGELSCHE VOLK. LONDEN, 15 Aug. (V.D.). Vanuit Lossie mouth, waar hij het week-end doorbrengt, heeft Mac Donald door middel van de pers een oproep aan het Engelsche volk ge richt, waarin hij het volk oproept om in de huidige crisis de baheersching over de zenuwen niet te verliezen. In deze oproep zegt Mac Donald o.a.: „Wij moeten vol houden. Luistert niet naar de alarmberich- ten. In den grond genomen is ons land gezond. Onze moeilijkheden zijn geen ge volg van slechte financieele methoden, doch een gevolg van den slechten econo- mischen toestand van de wereld, en het beteekent niet, dat juist alleen Engeland zich in een moeilijke positie bevindt. De geruchten, dat niets gebeurt om de moei lijkheden meester te worden, zijn onwaar. De regeering is met alle middelen aan het werk. Met het verminderde volksinkomen moeten echter verminderde uitgaven hand in hand gaan. Noodmaatregelen zijn noo- dig om met de middelen van het land economisch om te gaan. Door deze maat regelen zal echter niet één laag der bevol king getroffen worden, doch ieder zal het zijne moeten bijdragen om het land over de ongunsiige economische positie heen te helpen. De vermindering der uitgaven zal aangevuld moeten worden door bijzondere iasten van diegenen, die ze dragen kunnen. Doch deze lasten zullen zoo gering worden gehouden als de toestand veroorlooft." Zijn socialistische partijgenooten herin nert Mac Donald eraan, dat de regeering met ongewijzigde idealen het probleem aanpakt. „Wij hebben onze politiek niet gewijzigd. Wij zijn slechts gedwongen bijzondere maatregelen te nemen om de huidige moei lijkheden meester te worden. Ook onze critici staan tegenover denzelfden toestand en zullen zich gedwongen zien ze eerlijk in het belang van het land meester te wor den". Met een verwijzing naar de moeilijke taak van den kanselier van de schatkist Snowden. die na zijn ernstige ziekte de voornaamste last van het werk te dragen heeft, zegt Mac Donald: „Men moet hem het noodige vertrouwen schenken, dat hij bij zijn moeilijke taak verdient. Iedereen moet de hand aan den ploeg slaan en dan zal alles in orde zijn." DE AMERIKAANSCHE VLIEGERS VEROORDEELD. De beide Amerikaansche Oceaanvliegers Herndon en Pangborn. die bij aankomst te Tokio werden gearresteerd wegens het zonder toestemming vliegen boven Ja- pansch grondgebied en het maker, van fotografische opnamen, zijn elk veroor deeld tot een boete van 2050 yen. HET STATUUT VAN CATALONIË. MADRID, 14 Aug. (Belg. Tel. Ag.) De overhandiging van het Catalaansch Sta tuut aan de Regeering der Republiek ge schiedde op het bureau van den Minister president in diens tegenwoordigheid en in dien van de Ministers van Economie, Onderwijs, en Openbare Werken, Cata- laansche Parlementsleden en leden der Generaliteit. Macia betoogde in een rede, dat men het Statuut een karakter toeschreef, dat het niet bezat en een beteekenis, die sterk afwijkt van de werkelijkheid. Sedert den dag, waarop in Spanje de Republiek werd afgekondigd wappert er slechts één vlag, n.l. de Republikeinsche. De Regeering der Republiek kan zich erop beroemen, voor de eerste maal in Spanje te hebben toegestaan, dat de wil des volks werd geraadpleegd. Het resul taat van het referendum is tweeledig: het geeft uiting aan den wil en tevens aan de eenheid van Spanje. Wij hopen, aldus Macia, dat gij het Sta tuut met ingenomenheid zult aanvaarden. Zamora antwoordde, dat hij trotsch was een der edelste symbolen der vrijheid in ontvangst te kunnen nemen, en hij be sloot met de opmerking, dat men een tijd tegemoet ging, waarin men moest strijden, met den vasten wil om te slagen. DE OPSTAND OP CUBA BEDWONGEN? NEW VORK, 15 Augustus. (V.D.). Naar uit Havannah wordt gemeld hebben de rebellen een groote nederlaag geleden en zouden de drie leiders, de oud-president Menocal en de oversten Agular en Men- dita tezamen met ongeveer 30 hunner aanhangers gevangen genomen zijn. De regeering zou door deze gevangenneming den toestand meester zijn. Men vermoedt dat president Macado een aigemeene am nestie zal afkondigen wanneer de aan hangers van Menocal den strQd vrijwillig eindigen. VEERTIG-JARIG PRIESTERFEEST VAN PASTOOR PERQUIN. Heden vierde pastoor L. H. Perquin O. P.. voorzitter van den K. R O. zijn 40-]arlg priesterfeest. Hedenmorgen werd een heilige mis van dankbaarheid opgedragen in de kerk van den Heiligen Thomas van Aquino (Het Torentje), hierop volgde een korte feestelijke toe spraak van pastoor D. van Coeverden. In het gebouw van den K. R. O. Heeren gracht 118, had daarna een klnder- hulde plaats. Tenslotte werd den jubilaris namens de leden van het bestuur van den K. R. O. zijn borstbeeld aangeboden. Dit bron zen borstbeeld, dat is vervaardigd door den beeldhouwer August Falix zal wor den geplaatst in de Studio te Hilversum. AUTO-ONGELUK. Hedenochtend om ruim 10 uur heeft op het kruispunt Wtsep—Hattemerbroek nabij de IJsselbrug een botsing plaats gehad tus schen twee personen-aiïto's, waarvan één auto uit Zwolle bestuurd door den heer Jacob, uit die gemeente. Hierin zaten iwee personen. De andere wagen met 4 in zittenden, waaronder twee dames, werd bestuurd door Graaf van Bijlandt, uit Oldebroek. Laatstgenoemde auto, die een „snelheid had van ongeveer 80 K.M. en vermoedelijk geen signaal heeft gegeven, greep den wagen van den heer J„ die een vaart had van 35 K.M., waardoor laatst genoemde wagen in den sloot terecht kwain. De inzittenden kwamen er echter zonder letsel af. De auto van graaf van Bijlandt kwam tegen een boom terecht en werd bijna geheel vernield. De heer v. B. kreeg ernstige verwondingen en werd per auto van een dokter uit Oldebroek naar zijn woning vervoerd. GROOTE BRAND TE UTRECHT. In de drukkerij van de Fa. v. Boekhoven. Te ongeveer half vier in den afgeloopen nacht is een felle uitslaande brand uitge broken in de drukkerij van de Firma van Boekhoven aan de Begijnestraat te Utrecht. Het bleek al spoedig, dat het hier een ernstige brand gold, die aanvankelijk groot gevaar voor het geheele daar lig gende huizenblok opleverde. Het vuur, dat ontdekt was door een kok van het naast gelegen tehuis van het Leger des Hells, had spoedig een grooten omvang aange nomen, en het werd geheel door een hui zenblok Ingesloten. De brandweer was spoedig met drie spuiten ter plaatse, waarvan er evenwel één geên dienst be hoefde te doen, zoodat deze weer voor reserve werd teruggezonden. Door tal van omliggende huizen en vanaf de daken der huizen werd door een groot aantal slan gen een enorme hoeveelheid Singelwater in de vuurzee geworpen. In één uur tijds was het grootste gevaar geweken. Om streeks vijf uur kon een deel van het ma teriaal inrukken. Hedenmorgen was men nog met nablussching bezig. Dank zij het actieve optreden van de brandweer heeft men de schade kunnen beperken tot één vleugel van het gebouw, waar de handzetterij en een gedeelte van de drukkerij uitbrandde. De monotype-afdeeling en de papier- voorraad kregen waterschade. De schade, die nog niet is te schatten, is zeer groot, daar tal van zetsels, die voor afdrukken gereed lagen, en groote hoeveelheden cliché's, werden verwoest. Omtrent de oor zaak van den brand is nog niets bekend. De schade wordt door verzekering op beurspolis gedekt. De omliggende huizen konden alle gespaard blijven. NA HET ONGELUK OP DE AMSTERDAMSCHE STADIONBAAN. In verband met het motor-ongeluk op de Stadionbaan te Amsterdam op Donder dagavond j.l. vernemen wij, dat de toe stand van den renner Herkuleyns gunstig is. De toestand van de Koning en Bootsma belden uit Hoofddorp, is vooruitgaande. Naar omstandigheden maken zij het rede lijk wel. Het Consortium van Nederlandsche bankiers deelde aan het Amerikaansche Bankierscomité mede, dat het bereid was, de voorstellen tot verlenging van de credieten van Duitschland te aanvaarden. RECLAME. GEEN CADEAUX ETC. 100% WAARDE VOOR UW GELD 20 Zambos Sigaretten 25 cents. 1144 KATWIJK AAN DEN RIJN INBRAAK. Bij L. v. R. in de Nleuwsteeg te Katwijk aan den Rijn 14 in den afgeloopen nacht ingebroken. De daders hebben zich toegang ver schaft door openschuitving van een raam aan de achterzijde van het huis. In de voor- en achterkamer zijn de kasten over hoop gehaald. Uit een doosje is een be drag van f. 30 ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. No. 33 van den 25sten jaargang van het geïllustreerde weekblad „Bulten" be vat een artikel over Voorschoten van de hand van den heer A. W. Francken met foto's van de Schoolstraat, den Vliet, de Dorpstraat en op de voorpagina huize „Ter Wadding". De volgende week ver schijnt een tweede en laatste artikel. VOORHOUT. De Oranjefeesten. De Oranjefeesten zullen dit jaar gehouden worden op Woensdag 26 en Donderdag 27 Aug. a.s. op het terrein van den heer H. H. Dljsselbloem. Sombere voorteekenen. Dat voor de bloembollenkweekerij en den handel een zeer ongunstige periode is in getreden blijkt ondubbelzinnig uit het feit, dat bij dé arbeidsbeurs thans reeds enkele werkloozen staan ingeschreven. Andere jaren kende men geen werkloosheid voor dat November of December was ingetreden. De Noordwijkerhoekbrug nadert thans hare voltooiing; dezer dagen zal hot boven dek worden gelegd, zoodat het dan nog slechts een kwestie van dagen is of de brug is gereed. WARMOND. Correspondentie. M. Uw stuk ontvangen, doch daar de inhoud geheel persoonlijk is, moet plaat sing achterwege blijven. WASSENAAR. Mej. J. van Starten, alhier slaagde te Utrecht voor het examen Engelsch L.O. LEIDEN, 15 Aug. Prima fabrieksboter controle f. 1.45 per K.G. Prima boeren- boter f. 1 301.40. Goede boerenboter f. 1.20 1.25. Aangevoerd 48/8 en 7/16 vaten, we gende 970 K.G. Handel goed. Turfmarkt van 10 tot en met 15 Aug. Aangevoerd 100.000 lange turf. Prijs f. 78 p. 1000 stuks. Groentenveiling van 14 Aug. Andijvie f. 0.401.10. Kroten f. 12. Komkommers f.13.50. Bloemkool I f. 7.5016. Bloem kool II f. 1—6. Groene kool f. 34. Meloe nen f. 629. Pieterselie f. 0 50. Kropsalade f. 0.401.90. Selderie f.0 50. Bleekselderie f. 0.20—0.25. Uien f. 1.10—2.10. Wortelen f3.109 90. Perziken f418 per 100 stuks Kroten 1.24. Snijboonen f.1021. Stok- boonen f.1826. Stamboonen f.611. Pos telein f. 58. Spinazie f. 69 p. 100 K.G. ALPHEN. 14 Augustus. N.V. Tuinbouw veiling „Alphen aan den Rijn". Heerenboonen per 100 K.G. f812. Snijboonen f. 1221. Postelein f. 46. Kroten f. 2—3. Uien f. 2—2.50. Ahdijvie f. 1—2. Kropsla I f. 3—3.20. Kropsla II f. 1 Komkommers I f.46.50. Bloemkool I f. 814. Bloemkool II f. 4. Savoyekool f6 6.50. Roodekool f.6. Meloenen f.19 46 Eieren veiling. Aanvoer 11800 stuks. Kipeieren per 100 stuks f. 3.804.80. Eend eieren f. 3.50. Kalkoeneieren f6. BOSKOOP, 13 Augustus. Coöp. Vereenl- ging De Boskoopsche veiling. Rozen per bos: Hadley 4979 ct. Co lumbia 3650 ct. Rosaiandla 3940 ct. Claudius Pernet 25—35 ct. Butterfly 20 30 ct. Ophelia 1214 ct. Marcel Royer 12 17 ct. Else Poulsen 39 ct. Polyantha- rozen 28—40 ct. Mac. Keiler 25—40 ct. Golden Ophelia 16—23 ct. Germania 34 40 ct. Kilham 25—45 ct. E. G. Hill 17 ct. Jules Bouché 24 ct. Florex 4450 ct. Edith Helen 4152 ct. August Noack 4045 ct. Diversen per bos: Clematis, Durandi 35 ct. ld. Prins Hendrik f. 2.102.50. Lelies 50— 80 ct. Gladiolen 9 ct. Dalia's 1015 ct. KATWIJK AAN DEN RIJN, 14 Augus tus. Eigenheimers f. 1.202. Peen per 100 bos f. 6.509.60. Bloemkool 1ste soort per 100 f. 8.30—13.80. Aanvoer 570 kist aardappelen; 7400 bos peen; 7000 bloemkool. TER-AAR. Snijboonen f. 1.25—2.10. Stok- princes f. 1.40. Dubb. Stamb. f. 0.70— 0.90. Witte Pronkers f. 0.400.70. Fijn f. 6.40—8,00. Fijnb. f. 2.90—3.70. Basterd f. 1.G0—2.25. Grof f. 1.20—1.55. Bommen f. 0.35. Knorrels f. 0.55. Bloemkool 15 ct. De aanvoeren en hoogste noteeringen waren: Wagens Goudsche Rijksmerk lichte lichte zware (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) Leidsche (2) 112 86 101 f f— f40 f41 f41 f49 f42 f43 f f 536 362 377 f— f— f— f43 f 42 f 51 f 46 f 43 f 54 f 567 345 450 f— f— f45 f43 f42 f50 f46 f43 f54 f 560 317 281 f— f— f f 42 f42 f51 f 44=146 f53 f 119 120 23 f41 f41 f47 f^ f— f— f44 f— f f50 10 Aug. Oudewater 11 Aug. Bodegraven 12 Aug. Woerden 13 Aug. Gouda 14 Aug. Leiden (1) Zijn de opgaven van de vorige week. (2) Zijn de opgaven van 1115 Aug. 1903. (3) Extra zware f 46 (Gouda), (1) (2) f— f f— f f— f f— f f 50M 3-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3