VACANTIE-FOTO'S. ONZE VACANTIEFOTO's 72,te Jaargang ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1931 No. 21904 OFFICIEELE KENNISGEVING TER OVERPEINZING. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen „aar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT? Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35, per week ,T7f. 0.18 Y* Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. du nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Gedurende de maand Augustus openen wij wederom de gelegenheid ons Vacantie-foto's toe te zenden. Doet eens Uw best, amateurs, om aardige kiekjes te vervaardigen! Voor iedere geplaatste foto zullen wij f. 2.50 vergoeden. De beoordeeling blijft geheel aan ons en ingezonden foto's kunnen niet worden teruggegeven. DE DIRECTIE. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. W. F. v. d. Reyden Jr., om vergunning tot het oprich ten van een banketbakkerij in het perceel I Nieuwe Rijn No. 43, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie I No. 1802; b. A. H. van Noort, om vergunning tot het op richten van een broodbakkerij in het per ceel Doezastraat No. 2, hoek Raamsteeg, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie E. No. 1497; c. G. P. Hoogeveen, om ver gunning tot het oprichten van een brood bakkerij in het perceel Morschweg No. 32. kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie L. No. 775; d. J. la Rivière, om vergunning tot het oprichten van een rookerij en zou- terij van vleeschwaren in het perceel Haven No. 52, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie C. No. 1866; e. J. Erades, om vergunning tot het oprichten van een smederij in het perceel Langebrug No. 9, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie G No. 1682; f. de N.V. Banketfabriek „De Bij", om vergunning tot het oprichten van een koek- en banketfabriek op het perceel Roomburgerlaan, kadastraal bekend ge meente Leiden. Sectie M. No. 3850; g. de N.V. Distilleerderij „De Fransche Kroon" v.h. Hartevelt en Zn., om vergunning tot het oprichten van een distilleerderij in de perceelen Langegracht No. 59a en Voorste Zandstraat No. 7, kadastraal bekend ge meente Leiden, Sectie B Nis. 2889, 2020 t/m 2023 en 2691; h. A. Geertsma om vergun ning tot het oprichten van een onder- grondsche bewaarplaats voor benzine in het perceel Lage Rijndijk No. 10 A-A, zadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie K.N. 2404, met bovengrondsche aftap- 1 Inrichting vóór dat perceel: Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hin derwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag den 29en Augustus 1931 des voormiddags te half elf uren in het perceel Ereestraat 125 (Bureau v. Gemeentewerken) gelegenheid zal wor tel gegeven om bezwaren tegen deze ver- roeken in te brengen, terwijl zij er de «r.dacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeankom- «lg art. 7 der Hinderwet voor het ge meentebestuur of een zijner led"n zijn ^'schenen, ten einde hun bezwaren mon ding toe te lichten. AUG. L. REIMERINGER, Wethouder L.o.-Bugemeester VAN S TRI JEN, Secretaris. 'en, 15 Augustus 1931. 1867 KAMPEEREN. „Ieder mensch heeft twee vaderlanden: uankrijk en het zijne. Dus luidt een oud - u sch Sczegde, dat niet van chauvinisti sche overdrijving vrij is. Zeker is daarvan evenmin vrij te pleiten een variatie op dat lezegde: ieder jong mensch van den tegen- Woordigen tijd heeft twee tehuizen: zijn ouderlijk huis en zijn zomerkamp. We stagen ons aan daze variatie, omdat we fen en andermaal in een kampverslag Jgzen, dat de deelnemers er zich zoo echt thuis gevoeld hadden en aan het einde van de kampweek den kampvader en kamp- woeder hulde hadden gebracht voor a! hun hioeite en zorgen. Tehuis; vader en moe der, klinkt het niet alles of het zomer kamp naast het ouderlijke huis het eigen geeigend verblijf is voor den jongen man en de jonge vrouw? Onwillekeurig vraagt men zich af, wat de oorzaken zijn van het zoo rijk en spoedig opbloeien van de zomerkampen. Rijk; hebben niet verschillende gemeente besturen reeds in verordening vastgelegd. 2 ui z?n<*er speciale toestemming op hun Ikk n'e' mag worden gekampeerd; 'ebben niet verschillende vereenigingen hun kampcommissies, welke kampen orga- niseeren voor allerlei leeftijd; ambt, be roep. politiek, wijsgeerig of godsdienstig inzicht? Maar als ouderen hun kampen hebben dan is dat toch niet wat wij feitelijk onder kampeeren verstaan: het leven als nomaden gedurende langer of korter tijd We leerden in onze jeugd van nomaden volken, die geen eigen land hadden, geen huizen bouwden, geen wijngaarden of olijfgaarden plantte, hoogstens op vrucht baren grond wat roofbouw uitoefenden. Was het land afgeoogst, waren de weiden afgegraasd dan werden de tenten weer afgebroken. Het reizen en trekken ving weer aan. Sedert groeide de maatschappij, die binnen haar geordend gebied geen nomaden verdragen kan. De Zigeuners passen zich in haar stelsel. Maar vinden we niet veel van dat nomadenleven terug in het kampeeren, gelijk onze groote kin deren dat doen? Indien het vrij gehouden wordt van excessen; wanneer niet ver geten wordt, dat niet ieder lichaam tegen kampeeren kan, dan is dat inderdaad iets, dat vele goede zijden heeft. Ouderen, wier vreugde het was in hun jeugd om te genieten van de heerlijke natuur, hebben in later jaren zich er vaak over bedroefd, dat, in de groote steden speciaal, een geslacht opgroeide en ten deele nog opgroeit, voor wie de natuur een vrijwel gesloten boek is. Daaraan hebben allerlei factoren meegewerkt. Maar ook, daardoor werd innerlijke schade beloopen. Nu trekken veel jonge menschen uit de steden naar buiten. Ze hebben hun heele hebben en houden opgeladen op en aan hun fiets: ze hebben zichzelf ook be pakt.... daar gaan ze heen en in bosch of hei; aan zee of pias slaan ze hun kamp op. Ze zorgen voor eigen eten en drinken; ze slapen op stroo in hun tent. veel kleiner dan hun kamer thuis. En verder, weer of geen weer den heelen dag in Gods heer lijke natuur. Moet daar, wanneer de goede toon niet geschonden en de geestelijke standing niet naar beneden gehaald wordt, niet een invloed ten goede van uitgaan op den jeugdigen geest; een in vloed. die niet te vergelijken valt bij dien van dancing en cocktail! Voorzeker, er zijn op dit gebied ook excessen. Maar op ieder goed gebied zijn parasieten. Het zijn de slechte vruchten niet. waaraan de wespen knagen, zeggen wij, die met onze slechte kennis van de natuur de wespen gemaks halve maar indeelen bij de knaagdieren! Het misbruik kan nooit het goede gebruik buiten werking stellen. Integendeel, het misbruik is de achtergrond, waarop het goede gebruik te duidelijker uitkomt. Het kan moeiliik anders, zoo denken wii. die vail iongsaf bij de vrije natuur groot ge worden zijn en daarvan in heel het leven zooveel goeds en moois ondervonden heb ben. of de ionge man. het jonge meisje, dat. zoo. zonder afleiding le°ft eenige dagen onder God's wijden hemel met als buren rif? vocels pn het, nnbfdo^vpu dier 7al keeren in het stadsleven met een grooten voorraad goede gedachten en zal minder gemakkelijk door de verkeerde invloeden van het leven zich laten meesleepen. Goed gezien en goed toegeoast brengt dan zulk een kampleven niet slechts enkele dagen van uitspanning en ontspanning maar het wil niet minder geven levensver- heffin0' en levensverdie^na. Beiden heb ben alle men*"hen noodig: niet all°en de grooten: ook de jongeren. Ook en niet die rjinero jeugd. Zonder die verdieping en verheffing vervaU het leven te gauw en te veel We z*en dat in onze dagen. En daarom mop' i°der middel worden aange grepen om diA twee deelachtig te worden. Iedere leeftüd moet dat ^oen on de hem eiaen wijze. De jongeren kunnen het doen door hun tent.ninnen in den voM te slaan Pi-rrons d°av bujt°n wper dp v>o]roring ven ppv) heeri"ke natuur uitnoodimmd roept* Komt uit de drukte en uit het stof en uit het iidele en uit het stoffelijke en stofver- heerlnkend0 van d° steden wee hierheen. ■vv>ar v>et al een sprak0 heeft, .deze: weest z-iip rein. weest oprecht en leeft moals de natuur le°ft* ais onder den wijden open hemel van God. VER. „KONINGINNEDAG". Het bestuur van de Ver. „Koninginne dag" heeft Neen circulaire in de stad ver spreid, waarin zij mededeelt, dat op Maan dag 31 Augustus a.s. ter gelegenheid van den verjaardag van H M. de Koningin een verlichting zal plaats hebben van het Plantsoen met schijnwerpers (diepstralers) terwijl op diverse punten bengaalsch vuur zal worden ontstoken. Aanvangende 8.30 zal een door het Gemeentebestuur aangeboden concert wor den gegeven door het Harmoniekorps „De Post". Het bestuur doet een beroep op alle watersport-beoefenaars, te komen spele varen in de singelgracht tusschen Hooge Rijndijk en Rustieke (v. Disselbrug). De verlichting van diverse markante punten van het Plantsoen zal des te feë- rieker zijn, indien zich in de singelgracht een groot aantal cano's en andere met lampions e.d. verlichte vaartuigen be- wegen. Zoo mogelijk zou guitaar- en mandoline- mu'iek er ten zeerste toe kunnen bijdra gen het geheel een Venetiaansch aanzien te geven. I Een aagehecht inschrijvingsbiljet biedt de gelegenheid om zich onmiddellijk voor deelname op te geven. Mogen velen hiervan inderdaad gebruik maken.- DE BIOSCOPEN. Luxor-Theater. „D-trein 13 heeft ver traging"! Een film, waaraan terecht een groote roep is voorafgegaan; een film van zeldzame spanning en ongemeen sterke sensatie Een nachtelijke aanslag op den presi dent van een groot olieconcern, reizende per extra-trein. Een geweldige knal, rook, vlammeneen baanwachtefr, voort ijlend langs de lijn gewapend met een lantaarn.. dan de trein, die in het nachtelijk duister nog tot stilstand wordt gebracht op den rand der onheisplek! Voorloopig is de spoorwegverbinding ge stoord. En zóó heeft D-trein 13 drie uur in plaats van 3 minuten vertraging in het kleine dorpje in de nabijheid van de plaats waar de mislukte aanslag is ge pleegd Wachten in een trein is saai en langdurig en Herbert Schmitt's jonge vrouw besluit te gaan slapen, terwijl hij na een kleine kibbelpartij zonder geld, zonder pas, het dorp in gaat: „op zoek naar avontuur". En wel zeer tegen z'n verwachting in kan hij daar ruim schoots van profiteeren. Want Herbert is een niet al te sterke persoonlijkheid, die reeds binnen enkele minuten verward raakt in de netten van een jonge, knappe vrouw, die hem voor haar misdadige plannen (het dooden van den president van het olie-eoncern) noodig heeft. On verbeterlijk is daar Charlotte Susa in haar rol van de blonde, lokkende Lore lei, die met onweerstaanbare charme den man om den tuin leidt; voortr"ffelijk haar mimiek, haar dictie! Herbert ge looft ieder woord van de oogenschijnlijk door haar echtgenoot slecht behandelde vrouw en hij de man, die geen vlieg kwaad kan doen is bereid tot moord en tot doodslag Van tintelende spanning is de scène, waarin de detective meedeelt de vrouw te zullen ontmaskeren: van soms huiveringwekkende sensatie de jacht door den stillen nacht naar den extra-trein, waar het pleit zal worden voltrokken. Thans echter is er een andere Herbert in actie: een man, half tot waanzin gekomen door het vernemen van de waarheid, vast besloten den mis daad te verijdelen. En dat lukt. De blonde Dorit en haar bende wordt gearres teerd 1 Het Volgende oogenblik springt een man op een juist vertrekken- den trein De spoorwegverbinding is her steld, D-trein 13 is vertrokken en juist op het laatste moment is Herbert aange komen om met zijn vrouw de reis te ver volgen Met de verfilming van deze geschiede nis heeft de Ufa een bijzondere prestatie geleverd, waarvoor terecht groote pu blieke interesse bestaat. Een buitenge woon boeiend gebeuren, welverzorgde regie en spel van bcoge klasse hebben een geheel gevormd, dat door ieder bios coop-bezoeker gezien en gehoord moet werden Het bijprogramma brengt o.m. een geestige, sprekende film, getiteld: „De stomme van Portici". Casino-Theater. De directie van dit theater brengt op verzoek een reprise van „Hallo Mexico" of „de ontvoerde bruid". In deze film. die grootendeels in revuestijl gehouden is. vervullen Bert Wheeler en Robert Woolsey. de bekende komieken uit „Rio Rita" de hoofdrollen en zij doen dit op een wijze, zooals we van hen gewend zijn. Herhaaldelijk weten ze de toeschou wers te doen lachen om hun tallooze ko mische scène's. Bovendien treden in deze film de beroemde Amerikaansche dans- girls. de Ziegfieid Follies op, die in tal van gekleurde scène's hun balletten op voor treffelijke wijze uitvoeren Voor de pauze draait als tweede hoofdfilm „Schipbreu kelingen" met Alice Mills en Donald Keith in de hoofdrollen. Dit is 't verhaal van een jongeman en een meisje, die tengevolge van een schipbreuk op een eenzaam eiland terecht komen, maar toch. zij 't dan ieder afzonderlijk, gered worden. Dat zij later elkander voor altijd vinden, laat zich ge makkelijk begrijpen. Rest ons nog te vermelden, dat de direc tie aan de geluidinstallatie een belang rijke verbetering heeft aangebracht, zoo dat 't geluid in volmaakte zuiverheid per fect wordt weergegeven. Mede hierdoor, zal dit programma ongetwijfeld volle zalen trekken. Trianon-Theater. City-Lights" prijkt er in vurige letters aan den voorgevel van het Trianon-Theater en we twijfelen er geen oogenblik aan of duizenden zullen er door worden aangetrokken en gaarne hun penningske willen offeren om Charley Chaplin in zijn nieuwe creatie te zien. Maar honderden zullen dan als een schrik beeld het bordje „uitverkocht" boven de cassa voor hun oogen zien opdoemen, want het kan niet anders of er zal van deze rolprent zulk een roep uitgaan, dat de stem van Trianon tot ver buiten de stadsmuren zal weerklinken. „City-Lights" behoort inderdaad tot het allerbeste, wat in den laatsten tijd uit Amerika tot ons is gekomen en is o.i. het beste, wat Chaplin ooit heeft geschapen. Films als „The Kid" en „Goldrush" vallen volkomen in 't niet bij deze rolprent, een wonderlijke mengeling van diepmensche- lijke tragiek en humor van de allerhoogste orde. De geheele film is van het begin tot het einde zóó doorspekt met allerhande fijne trekjes, dat we telkens weer vol be wondering staan tegenover den spranke lenden geest, die dit ontwierp. Het dwaze manneke met zijn bolhoed, zijn slobber broek. omgekrulde schoenpunten en onaf scheidelijk wandelstokje, heeft het publiek meermalen doen lachten, maar zooals de zaal gisteren gegierd heeft tijdens de hik- scène en tijdens de boksmatch hebben we het in Trianon nog nooit gehoord. Het gebouw schudde op zijn grondves ten! En dan die scène met het geluks- hazepootje! We schieten woorden te kort om den lof van City-Lights te bezingen. Het is niet na te aan welk aandeel Charley heeft gehad in de compositie der voortreffelijke muzikale illustratie, maar al had hij ook slechts maar één enkele melodie gecomponeerd, zelfs al had hij niet zelf het senario ontworpen en uitge werkt, dan nóg zouden we vol bewonde ring staan tegenover het filmgenie Char ley Chaplin, die in een en dezelfde rol prent zoo tegenstrijdige gemoedsstemmin gen op zóó buitengewone wijze weet uit te beelden. Hoeveel te meer, nu deze film van a tot z staat in het teeken van zijn opgetwijfeld grooten geest. Trianon jubileert, en wie dat nog niet zou hebben bemerkt aan den bloemenschat in de hall, moet het toch wel bespeuren aan het welverzorgd programma, waarop de tweede eerepiaats wordt ingenomen door Byrd's Zuidpooltocht. Het moet ieder een, die indertijd Shaekleton's en Scott's Zuidpoolreizen op het witte doek heeft meegemaakt, zijn opgevallen, hoe de vor deringen der techniek dienstbaar zijn ge maakt aan het exploratiewerk dezer on- herb°rgzame oorden. O zeker, we geven aan Byrd en zijn manhen vaarne de eer, waarop zij volkomen recht hebben: de voorbereiding en uitrusting is misschien nog moeilijker geworden dan vroegre, maar toeh, het wil ons voorkomen, dat de ontberingen, waaraan Byrd's reisge- nooten op hun laatsten tocht bloot ston den, minder hevig en minder langdurig waren dan die. waaronder Shackleton en Scott te lijden hadden. Hetgeen overigens natuurl'ik niets afdoet aan de cinemato grafische waarde van deze film. Integen deel. het is eigenlvik een wonderlijk ge zicht een vliegmachine als een groote vogel boven die onbekende gebieden te zien zweven. Een viertal kleinere films completeert het uitstekende programma. MILITAKIA. Maandag a.s. vertrekt van hier naar het Infanterie-Schietkamp bij Ede een deta chement zware Mitrailleurs van het 4e Regiment Infanterie, onder commando van den °e Luitenant J. J. Wiinsouw voor het houden van gevechtsschietoefeningen. De reserve 2e luitenants v. d. Burg, v. Wiik, Bos en Roggen van het 4e Regiment Infanterie komen op 17 Augustus a.s. bij dat Regiment onder de waoenen voor ver- nhcMe oefening. De reserv1 Luitenants Foe'eveld. v. Don. Haagsma, Houwen, van Kats en Scheenens van dat regiment ziin heden weder met groot verlof vertrokken. Maandag a.s. vertrekt een detachement kwartiermakers van het 4e Regiment In fanterie onder commando van den Adj. Ond.off. A. Lios naar het. Kano bij Waals- dorn voor het in gereedheid brengen van de legerio» van het Regiment, dat van 21 tot en met 23 Aumistus aldaar wordt "erie- taoKpprd voor het houden van vervolg-oefe- ningen. Bii ministeriele h»-chikking is bepaald, dat in den winter 1931'932 van 15 October tot nnertvppr is Maart in vprschillend" plaatsen van ons 'and o a rok hier te- st'd"" riikunetig onderricht zal worden gegeven aan onbereden officieren van bet heroens- personeei. aan reserve-hoofd- en subalterne officieren der infanterie, reserve-officieren der bereden artillerie, der cavelerie, re serve-paardenartsen en aan reserve-offi cieren van gezondheid, aangewezen voor bereden functiën. SPEELTUIN VF.REENIG ING „OOSTERKWARTIER." Het jaarlijksche zomerfeestje voor de kinderen dezer Vereen, is weer met groote opgewektheid gevierd. Met de grooteren is per stoomboot „Concordia" een tocht ge maakt over de Braassemer- en Kager- meren. Driehonderd en vijftig kinderen hebben dien middag zeldzaam genoten. De firma De Vries en Stevens had gezorgd, dat er goede radiomuziek aan boord was en het bestuur liet het niet aan versnaperingen ontbreken. Vrijdagmiddag werden de kleine hummels door een paar mooie touring-Cars van de Leidsche Autoboxen-garage naar Oud-Hortuszicht gebracht. Wat hebben ze daar van twee tot vijf uur genoten van spel en muziek. Ja ook van muziek, want een groot orgel luisterde het feest op. Met voldoening kan hpt bestuur met leidsters en leiders op dit feest terugzien! DE VERMAKELIJKHEIDSBELASTING. Een adres van den Kon. Ned. Middenstandsbond. Het algemeen bestuur van den Koninkl. Nederl. Middenstandsbond heeft zich dezer dagen met een adres gewend tot 81 raden van gemeenten w.o. Leiden, welke vermakelijkheidsbelasting heffen. Daarin wordt medegedeeld, dat de Bond in zijn algemeene vergadering, begin Juli j.l. te Zandvoort gehouden, behan deld heeft een prae-advies over de ver makelijkheidsbelasting. Naar aanleiding van het terzake geno- I BINNENLAND. Te Utrecht is overleden op 62-jarigen leeftijd, ir. H. P. Maas Geesteranus, chef van den dienst van weg en werken bij de Nederlandsche Spoorwegen (Binnenland. 2de Blad). De regeering overweegt krasse max .re gelen tegen snelheids-maniakken (Bin nenland, 2e Blad). Motor-ongeluk bij Zwijndrecht; een motor-rijder gedood (Gemengd, 2e Blad). Om de Europeesche roeikampioenschap- pen; de Vier- en Twee zonder stuurman in de finale; de Acht in de halve beslis sing (Sport, le Blad). Brand in de drukkerij der firma Van Boekhoven te Utrecht; groote schade aangericht (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. Wegens de ziekte van Briand is het Fransche bezoek aan Berlijn tot Septem ber uitgesteld (Buitenl., le Blad). Rede van Braun over het resultaat van het Volksentscheid in Pruisen (Buitenl., le Blad). Gandhi's afgezegde reis naar Londen (Buitenl., le Blad). Oproep van Mc Donald tot het Engel- sche Volk (Tel., le Blad). men besluit, wordt ter kennis gebracht, dat de Bond de wijze, waarop sommige gemeentebesturen de vermakelijkheids belasting opvoeren, een gevaar acht voor de kunst en het amusementsbedrijf, dat toch velen ingezetenen direct of indirect een broodwinning verschaft. Naar de meening van adressant, is het de taak der overheid, deze belasting, waartegen trouwens ook uit anderen hoofde ernstige bedenkingen kunnen rijzen, zoo laag mo gelijk te stellen, om daardoor vooral in deze benarde tijdsomstandigheden deze tak van bedrijf althans eenige nood zakelijke verlichting van lasten te geven. Voorts is de Bond van oordeel, dat de differentiatie van de te heffen vermake lijkheidsbelasting, waarbij bioscoopvoor stellingen zwaarder worden belast dan tooneelvoorstelllngen e.d., afkeurens waardig is en op geen enkelen redelijken grond steunt. Derhalve verzoekt men den Raad met aandrang althans deze differentiatie, waar die mocht bestaan, te willen op heffen. o NATUURVRIENDEN-GROEP LEIDEN. Na de 4-daagsche reis naar het Eifel- gebergte met standplaats Nideggen, waar bij met 56 deelnemers een tocht langs den Rijn werd gemaakt benevens nog een tocht door het schitterende Rijn en Ahrtal waardoor de geheele reis een waar succes is geworden, heeft bovengenoemde groep nu weer een grooten één-daagschen auto tocht georganiseerd naar de bloeiende heide. De route zal ditmaal gaan over Utrecht, Arnhem, Apeldoorn, Amersfoort, Hilversum, Amsterdam naar Leiden, of omgekeerd. Getracht zal worden het mid dagmaal op het Troelstra-oord of anders in Putten te gebruiken. De tocht staat onder leiding van den secretaris der groep J. J. Limburg, Fr. v. Mierisstraat 5. Voor verdere bijzonderheden voor dezen tocht worden belanghebbenden verwezen naar de kleine advertentie van heden avond. OOSTENRIJK's TIROL. Ingezonden door G. A, v. d. POEL.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1