HEVEA SPORT. Jeugdig en wel verzorgd. KERK- EN SCH00LNIEUWS WETENSCHAPPEN. BURG. STAND VAN LEIDEN NIEUWS UIT BELGIE. YRAGENRUBRSEK. RADIO-PROGRAMMA. WATERPOLO. derlandsch jeügdzevental. et Nederlandsch jeügdzevental van vederlandsehen Zwembond, dat Zon- Sae a s te Parijs tegen een Fransch Jeugd- aêvental zal spelen, is als volgt samenge- Stnoel' A. H. Veenstra (Het IJ). Achter: E. G. Ingenluyff (H.Z. en P.C.); ',h A. B. Hazenberg (Het IJ) en W. van OAs trom Soede (ld.). Voor' F- V- d. Kamp (Dolfijn), J. v. Daat- selaar (U.Z.C.) en F. v. d. Bosch (Het IJ). Van dit zevental kwamen Veenstra en r Tnfeenluyff reeds in het Nederlandsch r jffigdzevental uit. In een oefenwedstrijd tegen H. P. C. wérd gisteren door het jeugd-zevental met 3—2 gewonnen. o [,'kopeesche kampioenschappen. Geen Nederlandsch zevental naar Parijs. Jlaar het „Hbld." verneemt, heeft de ,'aterpolo-Commlssie van den Nederland- icmen Zwembond besloten geen vertegen- wóordigend zevental naar Parijs te zen den voor de polowedstrijden om het kam- Knschap van Europa. pe reden hiervan is, dat genoemde cWnmissle eenig succes tegen landen als Effitschland. België, Frankrijk en Honga- U» uitgesloten acht en voorts de finan- cfeele offers te groot zijn. promotie 3e klasse. Ifoor de promotie-competitie 3e klasse ielt A.Z.C. (Alphen) op Woensdag 19 [gustus in één der Leidsche zwemin- jhtingen tegen D.W.R. (Haarlem), plaats en uur zijn nog niet bekend. CRICKET. Bamberger xi—free foresters. ip een zeer snel loopend mooi droog veld is gisteren de wedstrijd te Laren be gonnen tusschen het mr. Hamburger XI en de Free Foresters. Johnston c, Jansen b, W. v. d. Bosch 2, Stanley c, Van Herwaarden c, v. d. Bosch 2|Farmilloe c, Wittebol b, Jansen 28. Pet- térson c. W. v. d. Bosch b, Höpink 0; Wil son b, B. v. d. Bosch 3; Homes bowlt W. vld. Bosch 22; Buckston lbw. b, Jansen 4; Wheatley c. Höpink b, v. d. Bosch 16; Ëfghes, Hallett c, Wittebol b. Bakker 7; Bosch b, W. v. d. Bosch 9; Gibson not out Mac Ewe* bowlt Jansen 1; Capes c, J. v. Bosch b, W. v. d. Bosch 9; Gibson not It 6. Exera's 5. Totaal 105. Bowllngcijfers: W. v. d. Bosch 6 voor 27; ipink 1 voor 16, H. van Herwaarden 0 jr 10, M. Jansen 3 voor 35, C. Bakker 1 ■r 18. Hamburger XI: Van Manen c, Buckston Capes 19. Höpink c, Petterson b, Gibson Wittebol lbw, Gibson 2, v. d. Bosch c, irmUloe b, Hughes, Hallett 13, M. Jan- n not out 25, Hartog bowlt Hughes Hal- tt 0, J v. d. Bosch not out 17, extra's 4. oor 5 wickets totaal 82. ZEILEN. sneeker zeilweek. In navolging van de Kaagweek wordt door samenwerking van enkele clubs een Hpeeker zeilweek georganiseerd. Zaterdag ea Zondag a.s. worden de jaarlijksche zeil- Bdstrijden gehouden van de Sneeker •ïlclub. A.s. Maandag houdt de Unie van Wfe tertoeristen een behendigheidswed- •ijd voor motorjachten. Dinsdag 18 Aug. lal dan waarschijnlijk de eerste kam- ffbenswedstrijd voor regenbootjachten worden gehouden. Hieraan nemen deel lachten van De Kaag en van de Sneeker Woensdag en Donderdag, 19 en 20 :er, houdt de Koninklijke Zeilvereeni- ig Sneek haar jaarlijksche wedstrijden, araan tevens de team-wedstrijden zijn •nden Men verwacht ook uit Noord- Zuid-Holland, groote belangstelling. ATHLETIEK. pE „VIERDAAGSCHE" TE NIJMEGEN. Uitbreiding op groote schaal? n een nabeschouwing over de Vlerdaag- ie Afstandsmarschen te Nijmegen •chnjft de heer Meerum Terwogt o.m.: Het deed ons genoegen, om van de zijde der leiders van deze marschen nieuwe Wannen te vernemen. Deze plannen zijn oog in het meest elementaire stadium van Joorbereidlng. Er staat nog niets van op fkpier en alles is nog zwevend. Maar het ligt toch in de bedoeling om «overwegen of het mogelijk is, tegelijker- gd met deze tochten ook vierdaagsche wchten te organiseeren voor ruiters, fpiers, wielrijders en zwemmers. sHet principe van den N. B. v. L. O.: geen Sdstrijd, zou natuurlijk gehandhaafd Boeten worden. Maar men zou voor de «oefenaars van de hierboven genoemde 'gkken van sport dagtrajecten kunnen pro jecteeren, die men dan zou kunnen af- JJelen, rijden te paard of per rijwiel of ;*unnen zwemmen. (Begrijpelijkerwijze zal de N. B. v. L. O. op gebied niet alleen samenwerken met bonde*, die de hier genoemde takken u sport onder hun leiding hebben, maar Bond zal ook de heele uitwerking van idee aan die bonden overlaten. Hij zal n bus zorgvuldig voor waken, in de rech- ?f treden van de sportbonden, o Mochten deze plannen uitvoerbaar blij- jen en zou men het volgend jaar reeds iets Jab dien aard tot stand kunnen brengen. krijgt men een nog veel geweldiger restrooming van sportmenschen van soort naar de Keizer Karei-stad en »n rijst de vraag, of Nijmegen dat wel "os zal kunnen bergen, ue lezer overwege een en ander maar Slj zfohzelve en stelle zich voor, welk demonstratie van reusachtigen om- "=bit kan worden. Er zullen honderden c»m z^n' honderden ruiters, tientallen ielrenner maar onSetwÜfe,ti duizenden den tijd niet vooruitloopen en Dlann \S-êstelling de uitwerking dezer jannen bleven volgen. WIELRENNEN. leidsche ren- en tour-vereen. „swift". Inplaats van de record rit over 18.6 K.M. is gisteravond een wedstrijd gereden over ongeveer 40 K.M. Deze verandering vonden de Swift-leden zeker aangenaam want van de A en B. klassers waren er 8 renners aan den start verschenen. Spoedig was alles zoo geregeld dat de heer Velthuizen het sein tot vertrek kon geven. Tegelijkertijd vertrokken de heeren B. Verschoor en H. Riethoven als controleurs. In het bijzonder waren het J Verschoor en D. Ramp die steeds poogden zich van hun concurrenten los te maken, want hun dan ook op den duur gelukte. Totdat zij op een gegeven oogenblik voor den spoor weg-overgang moesten wachten. Hier was het dat de achterblijvers zich weer bij de kopstukken aansloten. Dit was echter voor Verschoor en Ramp niet naar den zin en zij zetten er weer alles op om weg te loo- pen. Dit gelukte nu spoediger dan den eersten keer. Weer gingen zij gezamenlijk op de eindstreeo aan. Hierbij was het J.. Verschoor die als eerste de eindstreep pas seerde met een halve wiellengte verschil gevolgd door D. Ramp.3. J. v. Wezel; 4. E. Sladek; 5. T. W. Hoogendijk; 6. H. de Roode. C. Staver en A. List moesten wegens pech den strijd opgeven. De gemaakte tijd was 1 u. 1 m. 8 sec. De strijd der juniores die direct na de A en B klassers waren gestart voor een 15 K.M. rit, heeft een overwinning gebracht voor C. den Uijl; gevolgd als 2e door R. Riethoven; 3. J. Riethoven, tijd 26 min. VOETBAL. DEN HAAG—WACKER. Op het A.D.O.-terrein te Den Haag speelde gisteren een Haagsch elftal tegen Wacker. De gasten wonnen met 50. Het Haagsche elftal was als volgt sa mengesteld: Quax (A.D.O.) doel: Weber A.D.O. i en Lelijvóld (V.U.C.) achter; O. Maren (A.D.O.)v. d. Wildt (V.U.C. I en Van Haay (H.V.V.) midden; Adam (H.V.V) Adam (H.V.V.), W. Tap (A.D.O.), P. Hen driks (V.U.C.) en Van Gelder (V.U.C.) voor. De Haagsche combinatie maakte er niet veel van vooral de aanval was buitenge woon slecht. Van eenig samenspel was geen sprake, terwijl het schieten buiten gewoon slecht was. MAALDRIFT-BEKERWEDSTRIJDEN. Het programma dezer wedstrijden voor Zondag luidt: D. V.S. I—V.D.S. I, I uur; U.V.S. I— Laakkwartier I, 3 uur. De stand is thans als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt. U. V. S. 2 11—3 V.D.S. 2.1 1 3 Laakkwartier 2 1 12 D.V.S. 2 2 0 Zoowel U. V. S. als V. D. S. en Laakkw. heeft nog kans om den beker te winnen. Wint D.V.S. van V.D.S. en Laakkwar tier van U. V. S., dan eindigt Laakkwartier met 4 punten, welk totaal door de anderen niet meer bereikt kan worden. Wint V.D.S. echter van D.V.S. en verliest U.V.S dan Is V. D. S. winnaar. Weet ook U. V. S. van Laakkwartier te winnen en verliest D. V. S. van V. D. S. dan volgt een beslissingswedstrijd tusschen U. V. S. I en V. D. S. I. Het belooft dus Zondag nog een span nende dag te worden. Wij voor ons houden het op een beslis singswedstrijd U. V. S. IV. D. S. I. WEDSTRIJDEN SPORTMAN. Gisteravond verloor Sportman II met 32 tegen Tram-Boys. Rust 22. Hedenavond te 7 uur speelt Sportman II tegen K.N.G. BAKKERSELFTAL—SLAGERSELFTAL 2-0 De bakkers waren het eerste halfuur sterker en namen dan ook spoedig een 20 voorsprong. Enkele slagers-aanvallen werden met goede schoten besloten doch de paal bracht tweemaal redding. Na de rust waren de slagers sterker, doch het korte samenspel werd door de mas sieve bakkersverdediging steeds onder broken. Het einde van dezen prettigen wedstrijd kwam met 20. Scheidsrechter Wassenburg leidde tot tevredenheid van beide partijen. L. p. S.V. I—LEIDSCHE BOYS. Voor een vrij talrijk publiek speelde L. P. S. V. I gisteravond op haar terrein aan den Zoeterwoudsche Singel 'n vriend- schappelijken wedstrijd tegen Leidsche Boys I Onmiddellijk, nadat scheidsrechter Honsbeek te ruim 7 uur de politiemannen had laten aftrappen, blijkt de groote meer derheid der gasten Hoewel de voorhoede van de Leidsche Boys opvallend vaak in de voor hen opgezette buitenspelval loopt, weet zij zich voor de rust een 30 voor sprong te veroveren. Na de thee komt de L. P. S. V. er beter in en weet zich eenige kansen te scheppen, die evenwel door slecht schieten verloren gaan. Nog éénmaal weet de middenvoor van Leidsche Boys het L. P. S. V. doel, dat verschillende malen op wonderbaarlijke wijze aan doorboring ont kwam, te vinden, zoodat, als de scheids rechter het einde fluit, Leidsche Boys ver diend met 4—0 heeft gewonnen. De scheidsrechter leidde correct, terwijl de verhouding in 't veld uitstekend was te noemen. Morgenavond te 7 uur speelt een combi natie van de L. P. S. V. ter gelegenheid van de opening van het terrein van de Tramboys aan den Hofweg te Oegstgeest een wec^trijd tegen deze vereeniging, welke door muziek van het N. Z. H. T. M.-fan- farecorps zal worden opgeluisterd. RECLAME. RECLAME. 232 sen voorwoarde voor elke moderne vrouw. Spelend bereik! door Pfeilring-LanolirvCrème, welke onmiddellijk in de huid doordringt en geen vetten glans ochterlaot. Een crème voor alle gelegenheden - een Crème voor dag en nacht. yfe/É/ing PREDIKBEURT. bodegraven, Geref. Gem.: Vrijdagnam 7.15 uur, ds. M. Heikoop van Utrecht. ned. herv. kerk. Beroepen' Te Geesteren, J. P. J. Palm boom, te Harkstede;, te Puttersboek, E V. J. Japchen, te Maartensdijk U.)te Gendt (bij Nijmegen), J. h. Ch, Israël, te Vleuten: te Warfhuizen (Gr.), E. v. Ruytenberg. te Pingjum. Bedankt: Voor Hurwenen, D. B. Hage naar, te Vuren c. a. chr. ger. kerk. Beroepen: Te Harderwijk en te Vlaar- dingen, L. S. den Boer, cand. te Apeldoorn; te Soestdijk, W. Heerma. cand. te Dokkum. Bedankt: Voor Den Helder, D. Henstra, cand. te Harlingen. geref. kerken. Tweetal: Te Dedemsvaart, J. H. Meule- man, te Den Ham en S. Wesbonk, te Hoorn. de candidaten-overvloed in de ger. kerken. Zij die voor énkele jaren in het midden der Ger. kerken er op gewezen hebben dat door de groote stijging van het aantal studenten in de theologie van de Vrije Universiteit en de Theol. School te Kampen, de Ger. kerken binnen afzienbaren tijd een groot surplus krijgen zouden sifpi Theol. candidaten, beginnen al aardig gelijk te krijgen. Dit jaar hebben reeds 47 candi daten hun praeparatoir examen gedaan waardoor zij gelegenheid ontvangen voor te gaan in den dienst des Woorcls. Negen van hen hebben een beroep aangenomen en twee ontvingen een aanstelling ais hulpprediker. Met de candidaten van vorige jaren zijn er thans 47 beroepbare candi daten, een getal dat men in de Ger, kerken niet eerder heeft gekend. Hbld. de strijd tegen den kanker //ch f/oopencC ifjcersfsr/c 1660 Een Engelsche vondst. Gemeld wordt, dat de aanhoudende po gingen van onderzoekers in het onderzoe kingsinstituut van het kankerhospitaal te Fullham tot resultaat hebben gehad de ontdekking van een chemisch zuivere substantie, van bekende samenstelling, die kanker veroorzaakt in zeer vele en in een constante verhouding voorkomende geval len. Dit wordt beschouwd als een groote schrede op den weg naar de kennis van de oorzaak van kanker of liever van de facto ren, die samen het optreden van kanker mogelijk maken. Dr. E. L. Kennaway die de ontdekking deed bewerkt, dat, als hij 100 muizen met deze substantie besmeerd, er 80 kanker krijgen. Van de volgende 100 weer 80 enz. De substantie is het werkzame deel van koolteer. Tot dusverre was het bekend, dat be paalde stoffen, zooals arsenicum, aniline en koolteer kanker konden veroorzaken. Men wist dat voortdurende irritatie van de huid door teer kanker kan veroorzaken. Men nam ook aan dat dit een van de oorzaken is dat kanker zoo veelvuldig voor komt bij wegwerkers en schoorsteenvegers. Maar hoe dat nu kwam en wat het werk zame bestanddeel was van deze koolteer. wist men nog niet. Het aantal gevallen va rieerde ook zeer sterk. Nu eens was het percentage hoo°:. dan weer was het klein. Men kon dan ook niet verder gaan dan te zeggen dat koolteer in bepaalde gevallen bij irritatie van de huid kanker kon ver oorzaken. Nu echter heeft men een stof, die in een constant percentage dat zeer hoog is, kanker veroorzaakt wanneer het op de huid gesmeerd wordt. geboren: Cornells Antonius, z. v. G. Koeiewijn en L. H. de Groot. Petrus Johannes, z. v. H. Versteeg en P. J. de Jong. Simon Cornelis, z. v. A. van der Bijl en F. Sies. Jacob Leendert, z. v. J. Arnoldus en M. L. van Meurs. ondertrouwd. G. J. van Dam jm. 32 j. en W. L Lok ker jd. 28 j. M. L. Ouwerkerk jm. 25 j. en E. Bleyie jd. 26 j. gehuwd. A. Lepelaar jm. en J. van der Wallen jd. B. Bekoofj jm. en C Wassing Jd. S. J. Havinga jm. en S. C. van Mastrigt jd. J. H. van Kooperen jm. en S. Buitendijk jd. H. L. Devilee jm en A. M. van Vel- zen jd. W. M. Vreeken gesch. m. en C. M de Geest jd. de geest van oslo een gewijzigde mentaliteit. BRUSSEL, 6 Augustus 1931. „De geest van Oslo" is een gevleugeld woord geworden, tenminste toch hier in België, waar, in allerlei kringen, van de meest verscheiden richting, van het meest verschillend politiek temperament, over het accoord, dat de noordelijke staten van West-Europa samen heeft gebracht, wordt gesproken op een wijze, die in Nederland velen zou verbazen. Voor een goed be grip van de wederzfjdsche verhoudingen en ook in het belang van een goede ver standhouding is het noodig, dat niet alleen het oor worde geleend in Nederland naar de sombere interpretaties over de zoo genaamde imperialistische politiek van België, van waar deze ook moge komen, maar dat ook de aandacht wordt geves tigd on die teekenen die er op wijzen, dat in België de opvattingen aan het verande ren zijn. Wij stellen ons voor, hierop nader terug te komen en houden ons thans aan het accoord van Oslo, dat een dezer teeke nen is. Men weet wat het bevat. Het is een overeenkomst volgens de economische opvattingen van Genève. waar trouwens ook de eerste onderhandelingen zijn be gonnen tusschen Noorwegen, Zweden, De nemarken en Nederland België heeft eerst zijn houding gereserveerd en is nadien gaan deelnemen aan de onderhandelingen die tot de conferentie van Oslo hebben geleid, in December j.l. Het accoord is feitelijk de bekrachtiging van het solida riteitsbeginsel, welk aan het ontwerp voor een economischen wapenstilstand van den Volkenbond ten grondslag lag, hetwelk niet is geslaagd, en beoogt, dat de deel nemende landen zooveel mogelijk reke ning houden met elkanders belangen bij het nemen van douanemaatregelen. De verplichting wordt aangegaan elke partij ten minste tien dagen voor het nemen van douanemaatregelen te waarschuwen. Is een der partijen het niet eens, dan kan zij onderhandelingen vragen. De maatregel wordt dan verdaagd. Slagen de i onderhandelingen niet, dan kan de maat regel een maand na de eerste waarschu wing in toepassing worden gebracht en mag de overeenkomst worden opgezegd. Toen de Belgische delegatie, met den heer Suetens aan het hoofd, die directeur is van den dienst der handelsovereen komsten bij Buitenlandsche Zaken te Brussel, de overeenkomst heeft ondertee kend, ging er een fel protest op in de bladen, die door dik en door dun België blindelings in de armen van Frankrijk willen drijven. Dit teekent wel duidelijk, dat de overeenkomst met de goed begre pen belangen van België rekening houdt. De ratificatie van de overeenkomst is in de Kamer gebeurd, even voor het parle mentaire reces, zonder dat deze tot veel debat aanleiding heeft gegeven. De volks vertegenwoordigers hadden nochtans goed begrepen, dat het hier ging om nog wat meer dan een eenvoudigs douane-over eenkomst en wenschten een groot debat te houden over de economische politiek van het land. om welke reden verdaging van de ratificatie werd voorgesteld. Minister Hymans heeft zich hiertegen verzet en nadat hij de vertegenwoordigers van dén landbouw had gerust gesteld, weril de overeenkomst dan door het parlement bekrachtigd. Dit is heel wat in een Kamer, waar ver scheidene volksvertegenwoordigers zete len. die liever een economisch verbond met Frankrijk zouden sluiten, dan zich tot een economisch bloc met de noorde lijke landen vereenigen. De minister van Buitenlandsche Zaken heeft in zijn rede waarin hij de overeenkomst heeft verde digd, op het standpunt van de interna tionale toenadering geplaatst en als de woordvoerder van een land, wiens belan gen nauw met den uitvoerhandel zijn be trokken, heeft hij de zaak langs die zijde en niet langs de politieke zijde bekeken. Men mag aannemen, dat het in de bedoe ling lag van verscheidene volksvertegen woordigers om dit wel te doen. Na het reces zal het in elk geval gebeuren. Intusschen hoort men langs alle zijden uitlatingen die veel doen verwachten van Oslo. Op het jongste congres van den Katholieken Vlaamschen Landsbond heeft staatsminister Van Cauwelaert, de burge meester van Antwerpen, er op gewezen (met bijzonderen aandrang), dat de toe komst en de internationale positie van België in het Noorden moet worden ge zocht. Wat nog meer opvallend is. is wel hoe geestdriftig de overeenkomst van Oslo in de socialistische kringen is onthaald. Men vergete niet. dat wellicht morgen de socialistische partij de meerderheid heeft in het land of opnieuw regeeringspartij wordt. Hier is men nog verder gegaan en is men dadelijk gaan denken aan een tol- unie met Nederland. De Antwerpsche „Volksgazet" heeft dagenlang artikels ge publiceerd, waarin de meeningen werden verzameld van talrijke personaliteiten over de mogelijkheid van een tariefovereen- komst met Nederland, en' het hoofdorgaan van de partij, de Brusselsche „Peuple", heeft aan de kwestie ook verscheidene ar tikelen gewijd van de hand van den knap pen en geleerden hoofdredacteur. Arthur Wauters, een in de partij toonaangevend economist, een Waal, die zich volledig ten gunste van een tol-unie met Nederland heeft uitgesproken. Dit zijn slechts vaststellingen, die ei- op wijzen, hoe een kentering kan ontstaan in de geesten. Vóór vijf jaar zou men niet hebben kunnen droomen, dat Belgische bladen een dergelijken toon zouden aan slaan. De geest van gezonde onafhanke lijkheid heeft in België in de laatste iaren veel aan Invloed gewonnen, tengevolge van de internationale geestesstroomingen en ook tengevolge van de opbouwende maar besliste critiek, die op het beleid van de regeering voortdurend is uitge oefend door de Vlaamsch-gezinden, die, het is duizenden malen herhaald, ten slotte de beste Belgen zijn, in den zin dat zij het meest voelen voor een onafhanke lijke positie van hun land, in een geest van internationale samenwerking. En wij kunnen niet nalaten naast dit feit ook nog de opvattingen te plaatsen van gene raal Gallet, den leider van den Belgischen legerstaf, die in zijn algemeen plan tot verdediging van het Belgische grondge bied zich in de eerste plaats heeft laten lelden door wat 's lands belang gebood en niet door wat sommigen als de beteekenis zien van het Fransch-Belgisch militair accoord. A. N. v. W. te L. Het Haagsche Vre despaleis is eiken werkdag van 2—4 uur te bezichtigen en indien er openbare zit tingen worden gehouden van 1 uur tot 2 uur 30. Bovendien is het eiken eersten en derden Zondag van de maand 's mid dags van 24 uur geopend. De toegangs bewijzen ad f. 0.50 zijn bij den ingang te verkrijgen. Mej. ie P„ te L. Er bestaat hier ter stede geen geregelde cursus in Eerste Hulp bij Ongelukken. Wel wordt er des winters één gehouden vanwege het Leidsche Volks huis aan den Apothekersdijk. Wendt u om nadere inlichtingen tot de directrice, mej. Ruth, vacantleadres: Einde van het dorp Elspeet. Abonné te N. Noordwijkerhout, Noord- wijk-Bmnen, Oegstgeest, Leiden, Hooge- Rijndijk, na 3 K.M. rechtsaf, Benthuizen, de Kruisweg, Bleiswijk, Bergschenhoek, Hillegersberg, Rotterdam, Maasbrug, Wc- vershoek, Rijsoord, Zwijndrecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Zevenbergen, Standdaarbuiten. Totaal 91,8 K.M. U moet ter provinciale griffie te 's-Her- togenbosch een 15-daagsche gratis rijkaart voor uw auto aanvragen. Postzegel vobr antwoord insluiten. voor vrijdag 14 augustus. Hilversum, 1875 M. 6.45—12.00 VARA, 12.00—4.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00—11.00 VPRO, 11.00—12,00 VARA. 6.457.00 en 7.307.45: Gymnastiekles o. 1. v. G. Kleerekoper 8.00: Gramofoon platen 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15: Voordracht door Co Arnoldl 10.30 Voor de Zieken 11.3012.00: Gramo- foonpl. 1200—2.00: Concert AVRO- kwartet o. 1. v. D. Groeneveld 2.00—2.30 Gramofoonpl. 2.304.00: Kovacs Lajos en zijn orkest 4.00: Orgelspel door Fr. Uyttenboogaard 4.30: Voor de Kinderen 5.15: Concert door ensemble uit het VARA-orkest o. 1. v. Jan van der Horst. M. m. v. Henry Oostra (bas) en Fr. Uyt tenboogaard (vleugelbegeleiding; 6.45; Actueel Allerlei door het N.V.V. 7.00: Vervolg concert 7.20: Toespraak door ds. A. v. d. Heide 7 408 00: Slot concert 8.00: P. v. d. Lijn: „Op reis meer con tact met de natuur, II. In de Bergen" 8 30: Concert. Nity Matthes (viool) en J. A. Vel (piano) 9.00: Mej. dr. N. A, Bruining: „Graubunderland, Zwitserlands grootste kanton" 9.30: Vervolg concert 10.00: Vrijz. Godsd. Persbureau 10.05: Vaz Dias 10.15—11.00. Vervolg concert 11.0012.00; Gramofoonplatenconcert (VARA). Huizen, 298 M. Algemeen programma verzorgd door den KRO. 8.00—9.15: Gramofoonpl. 10.00—11.30: Gramofoon- platen 11.30: Voor zieken en ouden van dagen 12.00: Poiitieber. 12.151.45: Concert Arnhemsch Instrum. Trio (fluit, fagot, vleugel) en A. A, Warnars (xylo foon) 1.452.30: Gramofoonpl. 3.00 5.15: Concert. Mevr. A. Marrée Brand- steder (viool), J. Dito (piano) 5.15: Gramofoonpl. 5.45: Causerie door M. K. Gerisch 6.007.15: Gramofoonpl. 7.147.45: Causerie door Th. Arts 7.45: Poiitieber. 8.00—11.00: Concert KRO- orkest o. 1. v. M. van 't Woud Circa 9.15: Vaz Dias 11.0012.00: Gramofoonpla tenconcert. Davcntry, 1554,4 M. 10.36: Morgen wijding 12.20: Concert. Edna Marley (mezzo-sopraan), Estelle Marley (alt) 12.50: Orgelconcert door G. Ryan, M. Jewell (sopraan) 1.502.50: Gramo foonpl. 4.20: Orkestconcert 5.35 Kin deruurtje 6.20: Dansmuziek 6.35: Be richten 7.00: Pianospel door Helen Perkin 7.20: Lezing 7.50: Orgelspel door J. Bell 8.20: Gramofoonpl. 8.50: Verslag van Motorrennen 9.20: Concert Orkest 10.00: Berichten 10.15: Be richten 10.20: Lezing 10.35: Orkest- concert 11.20—12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio Paris", 1725 M. 8.05: Gramofoonpl. 12,50: Gramofoonpl. 1.25: Gramofoonpl. 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Gramofoonpl. 9.50: Fragm. uit „Pelléas et Melisande", Debussy. Langenberg, 473 M. 7.25—8.20: Gra mofoonpl. 11.00—12.15: Gramofoonpl. 12.20: Gramofoonpl. 1.252.50: Or kestconcert 5.20—6 20: Concert. Orkest, sopraan en bas 8.20: Vroolijke avond 10.20: Berichten. Daarna tot 12.20: Concert. Kaiundborg, 1153 M. 12.25—2.20: Or kestconcert 3.50—5.50: Orkestconcert. Piano-soli 8.30—9.25: Orkestconcert en zang 9.5510.20. Cither-concert 10.3511.20: Orkest- en solistenconcert 11.2012.50: Dansmuziek. Brussel, 508,5 en 338.2 M 508,5 M.: 3.20: Concert. Orkest en piano - 520 Dans muziek 6.05: Orkestconcert 6 50 Gra mofoonpl. 8 20: Gramofoonpl. 9 05: Radio-Tooneel 9.20 Orkestconcert en zang. 338,2 M.: 5.20. Orkestconcert 6.50: Gramofoonpl. 8,20: Orkestconcert en zang 9.05: Voordracht 9.20: Vervolg concert. 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7