Estafette „Dwars door Alphen" 72'fc Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 13 Augustus 1931 Tweede Blad No. 21902 GEMENGD NIEUWS. KEN OUD-ENGELSCH TUINFEEST werd gisteren op het fraaie landgoed „Marls- luet" te Apeldoorn gehouden, waarvan do opbrengst ten bate komt der uitzending van zwakke kinderen van alle gezindten. Eenlge deelnemers arriveerden per mail coach. TEN BATE VAN DEN ,i„.vduüW VAN HET NEDERL. PAVILJOEN TE PARIJS ls te Den Haag gisteren een propagandatocht gehouden. Een der praalwagens ln den stoet. DE GRONDWETSFEESTEN IN DEN DUITSCHEN RIJKSDAG werden bijgewoond door president von Hindenburg. Na het verlaten van het Rijksdaggebouw Inspec teerde Hindenburg in "ezelschap van minister Gröner (in burger) de eerewacht, welke voor het gebouw was opgesteld. HET PLAATSEN DER GEBOGEN EINDSTUKKEN van de stalen overspanning voor de nieuwe Maasbrug te Maastricht. Het ophijschen van een der 30.000 K.G. zware eindstukken op de stoelen. Tusschen deze gebogen stukken worden later de rechte stukken aangebracht. Het geheel zal op ieder der vier steunpunten een druk uitoefenen van ongeveer 1000 ton. WERKLOOSHEIDSPARASIET. i Een Duitscber te Rotterdam gearresteerd. Onlangs verschenen er in eenige Duit- I sche kranten in het Rijnland adverten ties, waarin bekwame machinebankwer kers werden gevraagd voor een fabriek in Holland. De sollicitanten konden zich per brief aanmelden, die jroste restante naar Rotterdam moest worden gezonden. En kele van de sollicitanten hebben niet al leen geschreven, maar ook de bemidde ling ingeroepen van de arbeidsbeurs in hun gemeente. Deze stelde zich weer in verbinding met de Rotterdamsche autori teiten en het gevolg was, dat men het dan noodig vond de politie te waarschuwen. Hier bleek, dat er inderdaad al verschil lende brieven voor de opgegeven letters op het hoofdbureau van politie lagen te wachten. Dagenlang ls toen het postkan toor besurveilleerd totdat er ten slotte een jongeman kwam om de brieven af te halen. Hij werd direct aangehouden en vertelde toen, dat hij de brieven moest halen voor een Duitscher die in zijn loge ment woonde. Men ging met hem naar bulten, en zag meteen een man de vlucht nemen. In plaats van dezen man achterna te gaan gingen de rechercheurs onmiddellijk met den jongen naar het opgegeven adres doch daar was de gezochte nog niet. Enkele oogenblikken later kwam hij hij gend binnenvallen, klaarblijkelijk met de bedoeling zijn koffers te halen en er dan tusschen uit te gaan. Hij werd aangehou den en erkende toen de advertenties te hebben geplaatst. Uit zijn verklaringen bleek dat hij aan ongeveer veertig solli citanten had geschreven dat hij eerst 10 mark moest hebben voor een bewijs van toelating, waarop de meesten hem al dat geld hadden gestuurd. Het geld zal nu worden teruggezonden, terwijl de Duit scher in het hoofdbureau van politie is opgesloten. o KLEINE OORZAKEN Bij het leggen van eternietplaten op het rieten dak van de villa „De Meerle" aan den -Oud-Bussumerweg onder Huizen, sloeg de 24-jarige loodgieter G. van Riel uit Büssum zich met een hamer op een, der vingers. Door den pijn sloeg de man achterover en viel op straat. Met verbrij zeld hoofd werd hij opgenomen. De dood was onmiddellijk ingetreden. zij wist deze het geheele parcours te be- houden. Op sommige trajecten was zij j soms 50 meter voor. Ook „Alphia" zette de spurt er in, terwijl „Hygiea" door een on- I gelukje van een der deelnemers op het 3de traject, doordat deze kwam te vallen, een grooten achterstand verkreeg. Aan de I finish, waar eveneens het «publiek rijen dik stond, zagen wij het eerst verschijnen den A. R. C.-looper W. Bergshoef. De offi- cieele uitslag luidt: 1. ,.A. R. C." 7 min. 49 4/5 seconden; 2. „Alphia" 7.58.4/5 sec.; 3. „Wilskracht" 8.1 4/5 seconden; 4. „Al phen" tn 5. „Hygiea". De namen van de winnende ploeg zijn: D. Vonk, A. Groenenberg, Th. Godthelp, H. Kruijt, F. J. Oosterman, W. J. Bergshoef. K. Schmal en A. Bergshoef. Onmiddellijk nadat de winnende ploeg op de gevoelige plaat was vereeuwigd had de prijsuitreiking plaats in de muziektent aan de Stationsstraat, naar welke plaats zich eveneens weer veel publiek had be geven. De prijsuitreiking werd verricht door den heer D. Soeteman, voorzitter der regelingscommissie, die er op wees, dat in Alphen de interesse voor de sport helaas niet bijster groot is, noch op Zondag, noch op werkdagen. Daarom was het goed ge zien van de gymnastiekvereeniging „Hy giea" het initiatief te nemen voor dezen eersten estafette-loop „Dwars door Al phen". om zoodoende velen te dwingen naar onze mooie sport te kijken en daar door allicht vele vooroordeelen weg te nemen. Spreker hoopte, dat deze avond goede resultaten zal afwerpen voor de sportbe oefening in Alphen. Hij bracht een woord van dank aan dr. H. J. Lovink, den burge meester, die den fraaien wisselbeker be schikbaar stelde, aan de „Rijnbode" voor de zilveren draagmedaille voor de loopers der winnende ploeg, aan het „Leidsch Dag blad" voor de keurige medaille als 2de prijs uit te reiken. Een woord van dank verder, aldus spr., aan den heer M. P. Bakker, gymnastiekleeraar te Leiden, die de tech nische leiding op zich nam en zich keurig van z'n taak heeft gekweten, den inspec teur van politie, die zijn zeer gewaar deerde volledige medewerking verleende, de verschillende vereenigingen voor hun inschrijving, tijdopnemers, controleurs en allen, die hun medewerking verleenden tot het welslagen van deze eerste estafette .Dwars door Alphen". 't Zijn wel bijzondere omstandigheden, aldus de heer Soeteman, die mij als voor zitter der regelingscommissie er toe dwin gen ook voor de prijsuitreiking zorg te dragen, 't Zou de commissie verheugd heb ben wanneer een officieel persoon dit op I zich genomen had, om aan een en ander een officieel tintje te geven. Helaas mocht dat niet zoo zijn. De burgemeester, die momenteel buitenlands vertoeft, heeft mij geadviseerd den loco-burgemeester, wet houder Van Leeuwen, te vragen om den beker uit te reiken. Deze laatste meende echter ln verband met een voetbalconflict betreffende een wedstrijd op Zondag j.l. tegen Turn- und Spielverein Wesel-Feld- mark te moeten bedanken. De commissie betreurt zulks zeer, omdat dit geval toch totaal niets uitstaande heeft met deze estafette. A. R. C. werd nu gefeliciteerd met haar mooie overwinning en met luid gejuich stemde het publiek daarmede in. Nadat ook de andere prijzen waren uit gereikt, was deze eerste estafette „Dwars door Alphen" geëindigd. Wij deelen nog mede, dat de dr. Lovink- Beker drie jaren achtereen of 5 maal in totaal moet worden gewonnen om defini tief eigendom te worden. Er zijn nog een drietal herinneringsmedailles uitgeloofd voor de overige vereenigingen. Deze zullen later worden uitgereikt. SLACHTOFFER VAN ONBESUISD RIJDEN. Te Valkenburg is gistermiddag de 84- jarige L. uit Oud Valkenburg door een personen-auto overreden en levensgevaar lijk gewond. L. liep in de richting Wilt rechts van den weg. De personenauto van S., bestuurd door den chauffeur H„ kwam met groote vaart den Couberg afrijden en reed L. omver. Deze viel voor den wagen en werd overreden. Met een hersenschud ding en een schedel- en armbreuk is de man naar het Roode Krulsgebouw overge bracht. Dr. Kettler, die eerste geneeskun dige hulp verleende, achtte herstel vrijwel uitgesloten. „Vad." u ONTPLOFFING IN LABORATORIUM EENER MIJN. In het laboratorium van de Oranje- Nassaumijn I te Heerlen had een ernstige ontploffing plaats. Terwijl de heer Hein, beambte aan de lift. bezig was met een proefneming, ontplofte door een tot nu toe nog onbekende oorzaak gas, met het gevolg, dat de heer H. levensgevaarlijk ge wond werd. Met een ernstige schedelbreuk werd hij opgenomen en naar het Sint Josephziekenhuis te Heerlen overgebracht. (Tel,). ~^77mnesHêploeg van A. R. C. met eenige officials. Van links naar rechts: Voorste *JJ' d. Vonk, A. Groenenberg. Th. Godthelp. Achterste rij: J. l'Amie (controleur), H. Hruijt, F. J. Oosterman. W. v. d. Lek (trainer van A. R. C.), W. J. Bergshoef. K. ochmal en A. Bergshoef. Achter rij: D. Soeteman (voorzitter regelings-commissiel, A. Spruijt, D. Vonk en P. v. d. Horst (controleurs). Onder buitengewoon veel belangstelling had gisteravond de eerste estafette-wed strijd over 8 x 400 M. „Dwars door Alphen" Plaats. Hoewel Pluvius meermalen dreigde, was (weersgesteldheid voor een dergelijken wedstrijd zeer goed te noemen. Deelge nomen werd door de gymnastiekvereeni- s'ng ..Hygiea" die het Initiatief tot het "Saniseeren van dezen wedstrijd nam H.-K. gymnastiekvereeniging „Wils kracht" en de voetbalverenigingen on C"' „Alphia" en „Alphen". Niet aiieen aan de startplaats ln de Stevin- vfaat hadden zich tegen halfacht hon derden belangstellenden opgesteld, doch langs het geheele parcours bestond een buitengewone belangstelling, wat voor de deelnemende loopers, vooral bij de wissel- punten, dikwijls zeer hinderlijk was. Over het geheel was de regeling tip-top in orde. dank zij zeer zeker ook de getroffen ver keersmaatregelen van den inspecteur van politie, den heer Van Beek met zijn man nen. Zooals boven reeds gemeld blijkt het publiek met een dergelijke sport te Alphen nog niet bijzonder bekend te zijn. anders had men den deelnemers zeker niet zoo veel moeilijkheden bezorgd door dikwijls vlak voor hen de baan te passeeren Klokke halfacht had de start plaats. Direct na het startsein nam A.R.C. de leiding, en Een mooie en verdiende overwinning van A. R. C. Foto's BIcti"

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 5