I I burg. stand van leiden vrag5nrubr1ek. land- en tuinbouw. uit de rijnstreek. H P. H. KEEREWEEFf 3d GEBOREN: te Bilem Hendrik, z. v V n v d Oudenrijn. Ot ofij Vos en A. B. Busc r? hannes, z. v. K. de Feij e Cornells, z. v. Hendrik, z. v. W. H. Haak en G. -I-»-"" Otto Josephus, z. v. Buschenlange. Jo- „„p 'eij en E. de Water. Kannes Cornelis. z. v. H. A. Borché en BMaas - Dominicus, z. v. J. C. Wijnen er En W M. van Dijk. Klara, d. v. J. D Robün en c. Lehrmann. Maria. d. v. c L Beukenhold en H. Planje. Karei >n Alfred Otto, z. v. K. G. Noordanus en S. t stolz. Jacobus, z. v. S. Melse en rk p la' Hoek. Hendrik, z. v. P. Schouten enl G. Erades. Elisabeth Catharina Maria. d. v. J. F. Kloeg en J. W. Koele- mall Wilhelmina Christina, d. v. A. a oudshoorn en M. J. van der Neut. Ca- thTrina. d- v. P. Kruit en Z. Vermeer. te Herricus Gerardus Maria, d. v. J. J. Thcrn en|H. van der Zon. ONDERTROUWD. A Glasbergen jm. 23 j. en P. Velthuij- n. zen .id. 22 j. GEHUWD. j. F. van Hugten jm. en M. Sloos jd. OVERLEDEN tl. el jH s. i J. de KoningWallaart. vr. 59 j. W. tnlchr M. van Leeuwarden, d. 11 j. L. A. van den Ing, z. 2 d. D. StivaBriejer, te wede. 91 j. o GEVESTIGD: j. van Anken en lam., onderwijzer. De derstr. 11. A. M. Beek, verpleegster. Rijndijk 114. C. J. H. Bekkering, huis idster. Witte Rozenstr. 9. J. de Boer, [nstbode. Plantage 1. A. de Broekhof Bolster, Sumatrastr. 6a. L. A. Ink—Bon, Rapenburg 85. B. Boonstra törlftstr. 70. J. J. Bracke, dienstbode, 1 [Haarlemmerstr. 23. P. J. Calkhoven, Sipenburg 27. A. J. Docter, vertegen- ■pordiger. Rijnsb.weg 177. B. H. Dre- ,r wes. dienstbode, Plantsoen 13. J. van Es, verpleegster, Rijnsb.weg 10. F. J. v. Eijk. Haarlemmerstr. 81. W. Frankfort, n' dienstbode. Rapenburg 85. U. D. van d. en fam., Heerenstr. 16a. M. A. De Groot, v. Ledenbergstr. 2. van Haasteren, kantoorbediende L. Raamsteeg 63. P. Habraken, post bode, Rijndijkstr. 45. W. Hannaart en firn Schelpenkade 18. F. Hofman, igersknecht, Stille Rijn 5a. K. Hol- Ün, Steenschuur 7. K. S. Kelderman fam., los werkman, Langestr. 67. J. Klerk, verpleegster. Apothekersdijk 30. S. A. van der Kolft, Meermanshof 2, A. van der Lee, slager, 3 Octoberstr. 63. T. Ooms, verpleegster. Aalmarkt 18. J. Prins, dienstbode, Rijnsb.weg 6. W. van Rossen, Fagelstr. 24. L. lenstra, dienstbode, Zoeterwoudsche ngel 72. J. van Stralen en fam., con- lerge, Rapenburg 27. M. M. Swan, 'oogewoerd 57. C. J. Sypkcns, Oegst- esterl. 43. B. J. Tebrugge, Poelgeest- 15. F. A. van Velsen, slager. Haven 18b. M. C. Verhaar, dienstbode, Oegst- geesterl. 12. Chr. M. Vervaet, dienst bode. Haarl.str. 131. tnensiuvue Goot en Spoor—De A. Ti) C VERTROKKEN. O :L J van den Berg, N.O.I H. Blom, ïfjusburg, Kerkstr. 2. A. A. van Haat ten—Van Buuren, Den Helder, Hoofdgr. 41 J. P. Th. Cornelissen en fam., Was- ■jinaar. Ridderlaan. M. P. Dommisse. Bnsterdam, Stadionkade 88 III. C. H. ttbmont N.O.I. E. A. Th. J. van de Bilt -IFleerkamp, Utrecht, Oudegracht 138bis. -4 G. C. Fles, Noordwijk. Vinkenlaan. P| van Goor, Haarlem, Brakenburghstr. ölrd. C. H. de Graaf. Breda, Spoorstr. 15 - E. E, de Graaff, Amsterdam, Ru- •nsstr. 26. A. J. J. Gregory, Wasse naar, Pr. von Wiedlaan 8 G. C. Hart- gans en fam., N.O.I. Th. J. van der Bfeijden en fam., Zoeterwoude, Rijndijk GIlO. C. Chr. van Ingen, Warmond, Pa- ■xlaan 18. R. W, Janzen en fam., ■orschoten, Leidschestr. w. 172. W. Kpaan. Den Haag Laakweg 183. N. Koeverlinge Den Haag. Zuidwal 83. Koning. Oegstgeest, Oranjelaan 2. van IngenKool. Warmond, Padoxlaan F. A. J. BreedeveldKraaijer, Am- ■erdam, Amstel 151. A. J. de Later en Hm,, Oegstgeest, Warmonderweg 82. R. A. Ph. Legem, Breda, Ceresstr. 31. P. Under, Brazilië. J. de Mooij, Rijns Burg, Smdsteeg 40. A. Muller, Den Haag v. Assendelftstr. 12. W. Neuteboom. Den ■aag, Nieuwe Haven 5a. J. C. M. van ■irschot, Den Haag, Van Boetzelaerlaan J2Ë s. Olyrhook. Arnhem, Lawick van ■abststr. 13. H. Paalvast, Oegstgeest, «himgeest. A. J. van der Poel en fam ■esotgeest, Weth Juffermansstr, 15. J. J H. Reitsma. Den Haag. Wilhelminastr. J. Ph. van der Reijden, Rotterdam bordsingel 115/2. D. E. P. Scholte, Den ®ag, Ieplaan 20. J. G. van der Son, b?stgeest. W. H. van Steijn, Maar- Insdijk, Dorpstr. 15. B. Stiefken, An- Rb West. H. Stijger. Amsterdam, Nep- lustr. 49II. J. A. Taverne, Voorscho en, Voorstr. M. Vis, Enkhulzen, Ha- tndijkstr 48. K. A. P. Vink. Haarlem mermeer. Badhoevenlaan 21. J. A. Weers en fam.. Monster, Dahliastr. 18. K. H. Wirth en fam., Chicago J. G. Uitholt, Den Haag, Violenweg 4. W. E. routers, Renkum, Mariaweg 4. G. W. fijnstok, Oegstgeest, GeVersstr. 48. M. e'oer, Den Haag, Jan Riebeekstr. 37. RECLAME. begrafenissen Tel. 861 auto-transport AalmapkMe. CREMATIE 4762 a-!" j1' *-e L Wendt u tot het Volkshuis 8®11 den Apothekersdijk. TESSIMISME ONDER DE TUINBOUWERS. Men schrijft ons uit Ter-Aar. „Het moet nog in verschillende opzichten meevallen, wil 1931 geboekstaafd worden als een voor de tuinderij gunstig jaar", zoo schreven we aan het einde van ons over zicht van ongeveer 2 weken terug. Weinigen zullen hebben kunnen bevroe den, dat het toen heerschende gematigde optimisme zoo spoedig zou omslaan in een tegenovergestelde stemming met hoege naamd geen uitzicht op betere prijzen voor de met zooveel moeite en zorg verkregen producten Waar de augurken en vooral de tomaten prijzen slecht zijn te noemen, was alle hoop gevestigd op een goeden prijs voor de boonen, het hoofdproduct in deze streek. Echter... de laatste dagen gaan de meeste zakjes van 10 K.G. voor f. 0.20 weg, terwijl werkelijk goede inmaaksnijboonen het niet hooger dan f. 0.50 per zak kunnen brengen. De toekomst laat zich inderdaad niet rooskleurig aanzien! Er wordt thans geen artikel aangevoerd aan de veiling, dat op een behoorlijken prijs kan bogen. ACTIE VAN MELKVEEHOUDERS. Gisteren is te Rotterdam een vergadering gehouden van den Z.H. Bond van Melk veehouders ter bespreking van den melk prijs. Het hoofdbestuur had n.I. de vorige week een bespreking gehad met den melk handel waarin een verhooging van den melkprijs met y® cent was bepleit. Men achtte dezen prijs wel niet geheel en al gewettigd op grond van de algemeene zuivelpositie, doch wel door het feit dat dit voorjaar veel te weinig melk is gekocht door de consumptie, zoodat thans industrie- melk naar de consumptie wordt overge heveld. De handel wilde echter een kwart cent verlaging, doch verklaarde bereid te zijn den bestaanden prijs nog een week tc handhaven: zouden dc zuivelprijzen zich dan niet herstellen dan zou de verlaging met i/i cent door moeten gaan. In de vergadering is uitvoerig de moge lijkheid besproken daar niet op in te gaan. Nadat het voor en tegen van een nielk- staking lang en breed was bejiandeld heeft men tenslotte besloten te ijveren voor een verhooging van den prijs met Va cent. De leden, die bereid zijn de contracten uit te schakelen, zullen zich zoo spoedig mogelijk opgeven aan het hoofdbestuur, waarna dit onder de oogen zal zien, of een practische doorvoering van de genomen beslissing kan worden verricht. In dat geval zullen nog deze week de contracten worden opgezegd. KEUR OP KWALITEIT VAN BLOEMBOLLEN. Met ingang van morgen of overmorgen zal een door Koninklijk Besluit geregelde z.g. kwaliteitskeuring in werking treden, naast de reeds bestaande keur op ..vrij van ziek" van bloembollen. Is deze laatste keu ring alleen van toepassing voor de export naar landen, waarvoor een gezondheids certificaat vereischt wordt, de nieuwe keu ring zal worden toegepast op de export naar alle landen, waarvan dus het gevolg is, dat alle voor export bestemde zendingen aan keuring van de ambtenaren van den Plantenziektekundigen Dienst zullen zijn onderworpen. Worden de partijen na keu ring op kwaliteit voor de export vrijge geven, dan wordt een z.g. geleidebiljet af gegeven, hetwelk door de Nederlandsche Douane bij de grenskantoren wordt inge nomen, terwijl het gezondheidscertificaat, voor zoover vereischt de zending blijft ver gezellen, zooals tot nog toe gebruikelijk. Geleidebiljetten mogen slechts worden afgegeven voor bollen of knollen, die spe ciaal voor de bloem geteeld zijn of geteeld kunnen worden. Voor bollen of knollen, ge lijkende op deze producten, kan door den ambtenaar bijzondere toestemming tot bij - pakking worden verleend, waaraan enkele voorschriften zijn verbonden. Deze keuring is in het leven geroepen in overleg met de besturen van de verschil lende bloembollen-organisaties en heeft ten doel om het verzenden van minder waardige producten, waaraan enkele onbe trouwbare handelaars zich schuldig maken en die onzen exporthandel in gevaar brachten, tegen te gaan. De uitvoering van deze nieuwe regeling is opgedragen aan de ambtenaren van den Plantenziektekun digen Dienst, die hun verantwoordelijkheid en werkzaamheden hiermede belangrijk zien uitgebreid en verwacht mag worden, dat zij hierin de medewerking van alle betrokkenen zullen ondervinden, om ge zamenlijk de belangen van den export- handel te dienen. Hierna werd van gedachten gewisseld. De heer J. Philippo (N V. Z. P.) toonde do ongerijmdheid naar zijn meening van het voorste! aan en illustreerde dat aan de hand der praktijk, er op wijzenden, dat de verkoop van Hyacinthen in het Buitenland reeds heeft plaats gehad. Spr. wil,de vrij blijven en stelde de vraag, wat er eventueel zou moeten gebeuren met die bollen, welke tegen de minimumprijzen niet verkocht kunnen worden. Opgemerkt werd, dat vrijblijven door den exporteur thans meer dan ooit gebiedend noodzakelijk is: primo door den economischen toestand in het buitenland en secundo wegens het extra risico, dat de exporteurs steeds loopen i.z. betalingen, bijzonder thans, waar een wereldcrisis valt te constateeren. De heer Lefeber merkte op, dat over den definitieven koop en verkoop tijdens deze vergadering in nader overleg kan worden getreden. Het voorstel der commissie werd verder best reden door de heeren C. de Wreede (N.V v.h. M. van Waveren en Zn.) Hyliïenui, Krouwel (N.V C. J. Speelman) en H. Veldhuyzen van Zanten. Na een lange bespreking (de vergadciing duurde 3 uur) verlieten de groote expor teurs vóór het sluiten der vergadeiing de zaal. De indruk was dat geen overeenstem^ ming tusschen Hypcin then kweekers en exporteurs is verkregen. Tegenstrijdige belangen maken het tref fen van een bevredigend voorstel uiterst moeilijk voor kweekers en expor'eurs. RAAD VAN BEROEP INZAKE BLOEMBOLLENUITVOER. In verband met het Kon oesluit van 5 Aug. 1931 (Staatsblad 360) tot toepassing van art 8 der landbouwuitvoerwet 1929 met betrekking tot bloembollen, is bij mlnisterieele beschikking een raad van beroep ingesteld, waarin zijn benoemd: tot voorzitter, tevens lid. Ernst H. Krelage te Haarlem; tot plaatsvervangend voorzitter tevens pl.v. lid: H. van Zonneveld, te Sas senheim; tot leden: prof. dr. E. van Slog- teren, te Lisse; W. A. Jonkheer te Hille- gom; J. van Leeuwen Lzn. te Sassenheim; A. G. v. d. Schroot Jr., te Hillegom; J. M. van Til, te Lisse, en K. Velthuys, te Hil legom; en tot plaatsvervangende leden: dr. J. J. Beyer, te Lisse; H. J Arentshorst en Ant. Bergman, te Sassenheim, Th. M. Hoog, te Haarlem, en W. A. Philippo en L. van Til Lzn., beiden te Hillegom. Aan dezen raad van beroep is toegevoegd als secretaris: H. J. Voors, Leidschevaart 3, te Haarlem. DE KAR WIJ OOGST IN HAARLEMMERMEER. In de verwachtingen omtrent de uitkom sten van den karwijoogst, die in den Haar lemmermeerpolder reeds voor het grootste gedeelte z'n beslag heeft gekregen, zijn aldaar vele verbouwers voor zooveel de kwantitatieve opbrengst betreft al teleurgesteld geworden, wijl hier en daar niet meer dan 18 a 20 baaltjes van het bunder kon worden gedorseht. Dit is be neden het middelmatige. Ook de prijs is aan lagen kant, maar te dezen opzichte zal er wellicht spoedig verbetering intreden, want de karwij als T meest speculatieve gewas schijnt er ieder jaar wel op aange wezen te zijn om successievelijk voor hoo- gere prijzen te worden verhandeld. PRIJSREGELING VOOR HYACINTHEN. Een vergadering te Hillegom. Men schrijft ons uit Hillegom: Zeer vele hyzciithkweekers en exporteurs hadden gehoor gegeven aan den oproep om samen te komen in „De Nachtegaal" ten einde van gedachten te wisselen om trent eventueele vaststelling der prijzen voor de dikke bollen. Aan de bestuurstafel hadden o.m. plaats genomen: de heeren H. van Zonneveld, die de bijeenkomst leidde, W. Jonkheer, F. Lonimerse Pzn. en Voors, alg, secr.- penn. van Bloembollencultuur. De heer van Zonneveld opende de ver gadering en zette het doel uiteen, n.I. door onderling overleg te komen tot een prijsregeling der Hyacinthen, de vaststel ling van minimumprijzen zóó, dat deze de desbetreffende kweekers althans eeniger- mate zou bevredigen. Spr. iioopte, dat de besprekingen zakelijk zouden zijn en tot een goed resultaat zouden leiden. Een en ander houdt noodwendig verband met den huidigen toestand op het gebied der Hyacinthenteelt. Spr hoopte, dat zoo men niet met het doel sympathiseerde, men de zaal zou willen verlaten. Deze laatste zin lokte als aanstonds eenig verzet uit. De heer D. Hogewoning, dir. der Hobaho, merkte op, dat dit niet juist was uitgedrukt en ook niet het middel was, om tot overeenstemming te geraken; spr. gaf den wenk, dat de voorzitter wat soepeler mocht zijn in zijn woordenkeus. De voorzitter merkte op, dat hij dit niet zoo gezegd, althans niet zoo bedoeld had. Als minimumprijzen werden voorgesteld: 18 en op f.9: 18-19 f.7: 17—18 f.5: 16-17 f.4; 15-16 f 3.50; 14-15 f.3; 13-14 f.2 50 en 12-13 f. 1.75, I WERKZAAMHEDEN IN AUGUSTUS. Begin Augustus worden de Violen, Sile nen, en Vergeet-mij-nieten voor het vol- gend jaar gezaaid. i De bedden, waarop gezaaid moet worden opnieuw omgespit en liefst een week na het omwerken geschoffeld. Men dood dan heel wat onkruid, dat zoo lastig kan wor den als het tusschen het violenzaad op komt. Eenige dagen na het schoffelen, ais de onkruidplanten dood zijn wordt gezaaid De grond wordt gelijkmatig glad gestre ken met een latje zoodat het op het oog gelijk is. Het is aan te bevelen vooraf een laagje gezeefde grond over het bedje te brengen. De zaden ontkiemen dan beter, omdat de grond vochtiger blijft. Het zaad wordt gelijkmatig uitgestrooid, daarna be dekt met een laagje bladgrond en zachtjes aangedrukt. Het zaaien moet vooral dun geschieden. Na een week of vijf is het ont wikkelde zaad reeds zoover opgeschoten dat de plantjes verspeend moeten worden. Men houde een afstand van pl.m. 20 c.M. in het oog. Vergeet-mij-nieten kunnen den winter in de open lucht op verspeende bedden overblijven, doch Silenen en Violen liever onder glas. Indien men geen glas bezit, kan men de eene of andere ruige bedekking gebruiken, zooals turfmolf Op een beschutte plek in den tuin blijven de Violen bij niet al te strengen winter in leven. De Silenen kunnen echter niet zon der bescherming om reden zij niet tegen vocht kunnen en dus spoedig wegrotten. Ook is de tijd aangebroken de Muur bloemen, die in het voorjaar gezaaid zijn, op bedden te verspenen. Men ga hiermeda te werk als hierboven is aangeduid. Deze kunnen ongedekt den winter doorstaan. Wat onze heesters betreft, moeten voor- jaarsbloeiers nu gesnoeid worden. Serin gen, Forsithia, Weigelia moeten na de bloei, dus ook nu gesnoeid worden. Men snoele zoo, dat de jongste onrijpe deelen, twijgen, behouden worden. Op die twijgen worden de bloemknoppen voor het volgend jaar gevormd. Vroeg in Augustus kan men Asters reeds op de bloembedden uiteenzet ten. Evenwel is dit niet aan te raden..Een Asterplant kan beter op het verspeenbed aan de groei gebracht worden tot een goede plant, die in Augustus kan dienen als aanvulling in borders of bloemranden. In Augustus neme men goed alle kleu rencombinaties en bloeiwijzen op. In onze tuinen komen altijd nog groepeeringen voor, die voor veranderingen vatbaar zijn. Men houde aanteekeningen, zoodat men in het najaar of voorjaar, wanneer men verplanten moet, aan deze notities een wegwijzer heeft. Ook moet steeds de aan dacht gevestigd blijven op uitgebloeide bloemen. Zorg steeds deze te verwijderen, opdat de planten alle voedselopname als bevordering van hun groei kunnen opne men anders komt dit voedsel de vruchtzet ting ten goede en de vruchten hebben wij niet noodig. Natuurlijk worden de uitge bloeide bloemen van die planten, die wij om hun gekleurde bessen aanplanten rustig aan de planten gelaten. In den fruittuin en groententuin behooren de voornaamste werkzaamheden afgeloopen te zijn. Schoonmaken en oogsten is wel de hoofdzaak in deze maand. BLOEMBOLLEN. In de maanden Augustus, September, October moeten de bollen worden besteld. Hieronder volgen eenige raadgevingen om zeker te zijn van een goed resultaat bij de vrij gemakkelijke huiscultuur van dit zoo bij uitstek Hoilandsche gewas. Om te be ginnen iets over het „trekken" van bloem bollen. Daarvoor is niet altijd een kas noodig. Ook in de hulskamer of in een serre, liefst op het Zuiden gelegen, gaat dit heel goed. Echter in de kamer kan men niet zoo vroeg en niet zoo vlug trekken als in de kas; de bloem komt ook iets later. Voor oud en jong ligt in het trekken een groote bekoring. Wij zien iets gebeuren, dat onze be- en misschien verwondering opwekt. Uit dien schijnbaren, dooden bol ontwikkelt zich, terwijl buiten dikwijls de sneeuw nog ligt, nieuw leven. De bol ont wikkelt zich tot een bloem op het in het vorig jaar opgestapelde reservevoedsel. Daardoor kan de plant zich zelfs alleen op water volkomen ontwikkelen. Het is begrijpelijk, dat men een volgend jaar van deze zelfde bollen niet veel kan verwachten, immers het reservevoedsel wordt verbruikt en voldoende nieuw reservevoedsel kan een bol in de kamer of kas niet vormen. Eenmaal getrokken bollen hebben dus hun waarde als z.g. „trekmateraal" verloren. Voor den tuin kunnen ze nog slechts eens gebruikt wor den, maar het resultaat is poover. Wie bloembollen in de kamer of kas met succes wil trekken begint met prima bollen te koopen van een vertrouwde firma, en geve den bolgewassen in de kamer na het doorwortelen een lichte, luchtige standplaats, ver van de kachel of centrale verwarming, omdat in de buurt van de kamerwarmtebron de lucht meestal te droog is. Bij vroeg-trekken in kamer en kas is het een eerste vereischte de bollen vroeg (eind Augustus) te bestellen en ze direct na ontvangst op te potten Zooveel bollen als er naast elkaar in een bloempot kunnen worden gezet, zooveel kan men erin doen. De pot wordt tot op c a. 1 c.M. onder den rand met niet te zwaren dus zandigen grend gevuld en de bollen worden juist éven onder de aarde ingedrukt. Na het oppetten worden de potten direct inge graven op een niet te natte, echter wel vochtige plaats in den tuin. In drogen grond wortelen de bollen niet. derhalve moet de noodige vochtigheid aanwezig zijn Pollen, die men zeer vroeg in de kas wil trekken, grave men liefst in onder de tabletten van een koude kas, waar ze sooedig goed doorwortelen. Het ingraven der potten geschiedt zoo, dat c.a. 10 c.M. met den rand onder de oppervlakte der aarde komen. Wil men in den tuin ook 's winters bij vorst de potten kunnen op nemen, dan moet men, voordat de vorst komt een laag blad over den kuil strooien. Men neemt de bollen op, zoodra men ze warm wil zetten om te trekken. Men mag echter nooit beginnen te trekken voordat het wortelgestel flink is ontwikkeld. Dit is meestal het geval als de „neus", dus het begin van de bladeren, c.a. 3 c.M. is uit gegroeid HAZERSWOUDE. Gisteren slaagde te 's-Gravenhage onze dorpsgenoote, mej. B. Slootweg voor het examen Ieerares handwerken. ALPHEN. Aanbesteding. Gistermorgen werd door B. en W. in het openbaar aanbesteed: „Het maken van een gefundeerde klinkerbest rating benoorden de Spoorhaven en het uitvoe ren van verschillende verstratingswerken to a het leveren van 280.000 straatklin kers en 13.000 M2. straatwerk"). Inge schreven was als volgt: Fa. Gesman en Zoetemeijer f45.900; A J. F. Amouts en J. P. Ay te Hoorn f. 23 988; C. v. Rooy en W. de Vlieger te Rotterdam f. 23.790; P. B. Hubertse te Nij megen f. 24.973; Fa. J. B. Kilian en Co. te Gorinchem f. 33.333; J. T. Tuy te Utrecht f. 13.450 voor perc. 1 f. 17.666, voor perc. 2, in massa f. 31.216, H. Oudenes, J. Ges man en H. Turkenburg f. 24.777; Adr. Schouls te Rotterdam f. 25.400; J. C. Avers en Frens te Amsterdam 1.39.843.60; S. W. Duurland te Amsterdam f. 31.300; W H v. Durssen te Hillegersberg perc. 1 f. 13.500, perc. 2 f. 17.810. In massa f. 31.310. Waar geen woonplaats vermeld wonen aannemers te Alphen a. d. Rijn. De gun ning werd aangehouden. Ernstig auto-ongeval. G i .cravond plm. 10 uur had in de Pr. Hendrikstraat een zeer ernstig verkeers ongeval plaats, dat betrekkelijk goed af liep. Een vee-auto, bestuurd door G. de J. uit Reeuwijk moest voor een uit tegen overgestelde richting komende vracht auto, die met slechts een licht reed, uit wijken. Hierdoor moest eerstgenoemde bestuurder op het laatste moment geheel naar rechts uitwijken waar juist de wiel rijder v. d. W. uit de de Visserstraat al hier reed. De bestuurder kon geen aan rijding meer voorkomen, hoewel hij krachtig remde en op 2 M. stilstond. De wielrijder kwam onder den wagen terecht en moest hieronder vandaan worden ge haald. Na bij omwoners te zijn binnenge bracht bleek hij slechts eenige kleine ver wondingen te hebben bekomen. Het rij wiel was geheel versplinterd. De bestuur der der auto met een licht was zoo menschlievend door te rijden. Omtrent de schuldvraag werd door de politie direct een onderzoek ingesteld. De wielrijder H. C. G. werd op den Steekterweg door een autobestuurder zoodanig aangereden, dat zijn rijwiel bij kans geheel vernield werd; G. deed aan gifte bij de politie. Met ingang van 15 Augustus a.s. zal van onze gemeente naar Aalsmeer visa- versa een autobusdienst in werking wor den gesteld aansluiting gevende op Aalsmeer-Schiphol-Amsterdam. BOSKOOP. Poging tot diefstal. Een dezer nachten werd een bewoner van de Kerkstraat in zijn slaap gestoord, doordat hij meende, dat er inbrekers op zijn erf waren. Hij stond natuurlijk dade lijk op, en ontdekte toen, dat de gesloten schuurdeur openstond. De dief, die zeer zeker onraad bemerkt had, was intusschen verdwenen. Het was zeker om de rijwielen, die in de schuur geborgen waren, te doen geweest. NIEUWKOOP. De In deze Gemeente gehouden col lecte voor den gewapenden dienst heeft opgebracht f. 11.46. o1 NOORDEN. Koninginnefeest. Op 9 en 10 September a.s. zal de Wilhcl- minavereeniging alhier haar jaarlijkschc feesten organiseeren ter herdenking van den geboortedag van H.M. de Koningin. TER-AAR. Gemeenteraad. Mevr. Post-Uiterweer, aangewezei als li l van den raad in de plaats van den heer P. Post, heeft haar benoeming als zoodanig niet aangenomen. De voorzitter van het Centrale stembureau heeft thans opnieuw benoemd verklaard den heer P. Post. Uit deze herbenoeming van den heer P Post (no. .7 van de K.K. lijst) als op volger van mevr. Post-Uitcr«^er (no. S van dezelfde lijst) blijkt, dat de voorzitter van het hoofd-stembureau van meening is dat, nu no. 8 heeft bedankt, niet jio. 9 van de R.K. lijst (de heer J. A. Koeleman) moet worden aangewezen, doch opnieuw benoemd moet worden verklaard no. 7 van de betreffende lijst, -Je heer P. Post. Naar men weet verzuimde laatstgenoemde heer om de vereischte stukken binnen den gestelden .tijd in te zenden, waardoor hij geacht werd zijn benoeming niet aan te nemen. De heer J. C. Wassenburg, alhier, is met ingang van 15 Sept. a.s. benoemd tot onderwijzer aan de R.K. School te Bovenkerk. De heer Wassenburg is thans in gelijke betrekking te Oude-Wetering. WADDINXVEEN. Ernstige vechtpartij. Op de Oranjelaan had een zeer ernstige vechtpartij plaats tusschen vader en zoon, beiden genaamd de W. en wonende aan de Noordkade alhier. De zoon wist zijn vader zoodanig met zijn vuisten te be werken, dat hij hem eenige malen tegen den grond sloeg. Telkens wanneer de oude man trachtte op te staan, kreeg hij van zijn zoon zooveel klappen, dat hij weer op het trottoir neerviel. Op het laatst pakte hij zijn vader vast en duwde hem met zoo'n kracht tegen een deur van een pak huis, dat hij in-een zakte. De politie, die zich in de nabijheid bevond en zich ter plaatse begaf, wist de woesteling tot be daren te brengen hoewel dit niet met zachtheid gepaard ging. Na overgebracht te zijn naar het ge meentehuis werd tegen dit lieve zoontje proces verbaal opgemaakt. Te water geraakt. Een zesjarig dochtertje van den heer van Nielen Is langs den Kerkweg te water geraakt. Zij ging onmiddellijk kopje onder en kwam direct weer boven. Door den heer W. Buitelaar werd de kleine op het droge gebracht. Goed afgeloopen. Gistermiddag had er een ongeluk aan den spoorlijn plaats, dat nog zeer goed af liep. De werkman T. D. wilde op den laat- sten wagen van den zandtrein springen, om naar zijn werk mede te rijden. De sprong mislukte, hij wam te vallen en bekwam eenige ernstige schaaf- en vleeschwonden aan zijn beenen. Dr. Paul en dr. Samplo- nius waren spoedig ter plaatse. Eerstge noemde nam hem mede in zijn auto om hem thuis te verbinden, waarna D. naar zijn woning werd gebracht. Kerkelijke grenswijziging. Op de Algemeene Synode van de Ned. Herv. Kerk is het verzoek van het Pro vinciaal Kerkbestuur dezer provincie tot grenswijziging tusschen de gemeenten Bos koop en Waddinxveen goedgekeurd. Door deze wijziging zullen ongeveer 100 lidmaten van de Ned. Herv. Kerk alhier, overgaan tot de Kerk te Boskoop. In een schuur van den landbouwer J. H. aan den Noordelijken Dwaasweg ston den van een drietal werklieden de fietsen gestald, waaraan de nieuwe rijwielplaatjes waren bevestigd. Toen de werklieden des avonds bij het eindigen van hun werk, de rijwielen weer in hun bezit wilden nemen, bleek, dat van elk het rijwielplaatje was verdwenen. Angifte volgde bij de politie, die een onderzoek instelt. De bloempjesdag van de Vereeniging „Herwonnen Levenskracht" heeft in deze gemeente ruim f. 99 opgebracht. De collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft opgebracht f. 107,86. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN Stationsweg, Firma A. T. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2 W. G. f. VERBURG Sigarenhandel, Heerenstraat 2 Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 A. M. VAN ZWICHT, en bij JOH. HOGERVORST Haarl str. 123 en des Zaterdags bii A. H. v. d. VOOREN H. Rijndijk 74 Kiosk Prinsessekade. 3-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7