BERUCHTE INBREKERS OP HEETERDAAD BETRAPT. Zaterdagavond zagen te Rotterdam twee survellleerende agenten van politie in de buurt van het veilinggebouw aan de Doklaan twee mannen loopen, die zij van vroeger kenden. Het waren de 39- jarige kraanmachinist J. V. en de 28-jarige opperman J. K., beiden recidi vist. De politiemannen besloten een oogje In het zeil te houden. Zij stelden zich verdekt op, maar de mannen liepen weg. De agenten besloten op hun post te blijven en na uren van wachten werd hun geduld beloond. Plot seling het zal zoo wat halttwee in den nacht zijn geweest zagen zij twee man nen over een schutting klimmen. Deze liepen naar de deur van het veilingge bouw, morrelden even aan het slot en wipten naar binnen. De agenten wachtten nog even, om te zien, of er soms nog een handlanger ln het spel was, om op den uitkijk te gaan staan en toen dit niet het geval bleek te zijn, gingen zij, met de revolver ln de hand, het pand binnen. In het pand vonden zij de beide man nen aan het werk. De brandkast was reeds opengebroken en op den grond lag een groote collectie inbrekerswerktuigen. De mannen waren zoo druk in de weer dat zij de agenten niet eens dadelijk op gemerkt hebben. Eerst toen de agenten riepen: Handen omhoog! keken zij ver schrikt op. Zij zijn naar het politiebureau aan de Nassaukade overgebracht, waar zij zijn opgesloten. AUTOBUS CONTRA MOTORRIJWIEL. Zaterdagavond moest een autobus van J. Onrust uit Oostzaan en de motorrijder H. Ollj uit Landsmeer op een der bruggen in het Zuideinde te Oostzaan elkaar pas- seeren. De motorrijder, die met nog twee passagiers reed, meende als eerste de brug over te kunnen komen. De autobus stond toen reeds met de voorwielen op de zeer smalle brug, hetgeen de bestuurder van het motorrijwiel niet bemerkte. Een botsing kon niet uitblijven. De motorrij der sloeg tegen den grond en bekwam een ernstige beenbreuk. De belde andere pas sagiers kwamen met den schrik vrij. Door den plaatselijken geneesheer, dr. Thor- becke, werd de eerste hulp verleend, waar na de motorrijder naar zijn woning werd vervoerd. De oorzaak van het ongeval is te wijten aan het slechts voorlicht van den motor. o WIELRIJDER AANGEREDEN. Aan de bekomen verwondingen overleden. Zaterdagmiddag wilde op den Rijksweg NijmegenVenlo ter hoogte van Hotel „De Plasmolen" een auto uit Venlo, die ter plaatse met een snelheid van ongeveer zestig K.M. reed, een andere auto passee- ren. Direct daarna wilde de bestuurder naar links uithalen, teneinde twee vóór hem uitrijdende wielrijders te ontwijken. De asphaltweg was echter tengevolge van den regen zeer glad en de wagen slip te. het gevolg was, dat een der wielrijders, de 23-jarige P. Hasselaer, uit Amersfoort, werd gegrepen en een eindweegs meege sleurd. Zwaar gewond bleef de jongeman liggen. Een geneesheer uit Mook consta teerde o.a. een zware schedelfractuur. In hopeloozen toestand werd het slachtoffer naar het Canlsius-ziekenhuis te Nijmegen overgebracht, waar hij kort daarop is overleden. De inspecteur van politie Heigeler, uit Nijmegen, die op last van de justitie te Arnhem een onderzoek Instelde, consta teerde, dat de remmen en de stuurinrich ting van de auto uitmuntend functio neerden. Het rijwiel van het slachtoffer werd geheel vernield. Van de auto werden een spatbord en het zonnescherm beschadigd. De twee Jongelui, die eenlge dagen in Limburg gekampeerd hadden, waren op den terugweg naar Amersfoort. TWEETAL AUTO-ONGEVALLEN BIJ MEPPEL. Een tweetal vrij ernstige auto-ongeval len had gisteren in de omgeving van Meppel plaats. Nabij Havelterbrug reed een wagen met 6 personen te water en bij Dieverbrug een met 5 personen tegen een boom. Een familie uit Groningen was per auto op weg naar Amsterdam, toen de bestuur der nabij de Havelterbrug door de groote snelheid de macht over het stuur kwijt raakte en de auto vla een boom in de Smildervaart verdween. De wagen kwam op zij ln het diepe/kanaal te liggen. Te genover de plaats van het ongeval lag schipper P. Pander met zijn vaartuig. Deze sprong onmlddelijk in een boot en roeide snel naar de plaats des onheils. Een persoon had zichzelf weten te redden, terwijl de koene schipper de andere vijf uit de auto wist te halen en op het droge te brengen. Door een kraanwagen uit Meppel werd het vehikel gelicht en weggesleejt. Het ongeval bij Dieverbrug had plaats doordat de bestuurder meer aandacht had voor het aansteken van zijn sigaar dan voor zijn auto, ten gevolge waarvan hij tegen een boom reed. De vijf inzittenden, afkomstig uit Haarlem, die te Smilde had den gelogeerd, werden onder den over den kop geslagen auto weggeholpen en waren oogenschljnlljk ongedeerd gebleven. Zij keerden met een passeerende auto voor- looplg naar Smilde terug. De auto werd geheel vernield. (De Crt. Het N, v. d. D.» AUTO TEGEN EEN BOOM. Twee gewonden. Zaterdagmiddag reed op den Berg bij Veenendaal een auto uit Tiel in de rich ting van het dorp. Plotseling reed de auto in volle vaart tegen een boom. Door den schok draalde de wagen en sloeg met het achtereinde tegen een tweeden boom, waarna de auto kantelde. Van de twee Inzittende dames, kreeg mevrouw de wed. FormijnenlBom inwendige kneu zingen en een zware hersenschudding. Zij werd per ziekenauto uit Zeist, naar het ziekenhuis te Tiel gebracht. Haar toe stand is zeer ernstig. Mevr. Krap werd minder ernstig gewond naar het zieken huis te Tiel overgebracht. De oorzaak is waarschijnlijk het breken Van een der veeren van de voorwielen. De auto is totaal vernield. MOORDAANSLAG IN HET VEEN. Een landbouwer zwaar gewond. Zaterdagavond heeft te Emmercompas- cuum een moordaanslag plaats gehad, waarbij een zekere Hendrik Scheve zwaar werd gewond. De dader van den aanslag, de landbouwer J. van Klenken. is door de politie gearresteerd. Wij vernemen, dat het hier een loon- kwestie betrof tusschen de dochter van Scheve, die bij Van Klenken in dienstbe trekking is en Van Klenken. Deze die naast Scheve woont, heeft op laatstge noemde voor diens woning een revolver schot gelost, waardoor deze ernstig aan het hoofd werd gewond en aan den on derarm. Hem zijn de Heilige Sacramen ten der Stervenden toegediend. Het slacht offer is naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht. De politie, die den dader arresteerde, stelt een nader onderzoek in. Na zijn jaarlijksch bezoek aan de zee. de romantische kantoorbediende die al zijn uitstapjes welke hij gemaakt heeft op de kaart vastlegt. Passing Show BUITENLANDSCH GEMENGD. AANSLAG OP DEN D-TREIN FRANKFURT a. MBERLIJN. EEN ZWAAR-, VELE LICHTGEWONDEN. Zaterdagavond om kwart voor tien werd op den D-trein van Frankfurt naar Berlijn een dynamietaanslag gepleegd, in de buurt van Jueterbock, ongeveer een uur van Berlijn verwijderd. Twee meter rails werd weggeslagen. 9 wagens ontspoorden. Twee wagens stortten van den hoogen spoordijk. Er zijn gelukkig geen dooden te betreuren. Een persoon werd zwaar, talrijke anderen werden lichtgewond. Een kwartier na ontvangst van het be richt van het ongeluk arriveerden reeds op de plaats des onheils 'doctoren uit de stad. Van de gewonden werden vier in het ziekenhuis te Jueterbock opgenomen. De andere reizigers hebben met den volgenden D-trein de reis naar Berlijn voortgezet. Hier hebben zich nog 75 personen als ge wond opgegeven. Vijf hunner zijn naar het Elisabeth's Ziekenhuis te Berlijn overge bracht. De knal welke aan de ontploffing ge paard ging, werd behalve door de inzit tenden van den trein tot in Gruena toe gehoord. Waarschijnlijk is de dynamiet opgeslagen geweest in een boschje dat zich op 200 m. afstand van de plaats van het ongeluk bevindt. De telegraafverbindingen welke zich aan den linkerkant van de lijn bevinden zijn doorgesneden. Op een der telegraafpalen stond „Attentat 88". Het verkeer wordt gaande gehouden op enkel spoor. Dc Rijksbaandirectie heeft intusschen een belooning voor het opsporen der daders uitgeloofd van 20.000 Ril. De ontploffing is tot 13 K.M. ver in den omtrek gehoord. In de omgeving van de plaats van den aanslag is een tweede voor werp gevonden, dat voorzien was van ver scheidene „Hakenkreuzen" en dat het op schrift droeg: „Attentat 88, Hochrevo- lution". Nader wordt gemeld: De plek van den aanslag biedt een beeld van chaotische verwoesting. De plaats zelf ligt op ongeveer twee kilometer afstand van Jüterbog in de nabijheid van het dorp Zlnna. De ongeveer zes meter hooge spoordijk gaat hier in een wijde boog langs de rand van een bosch. Aan den voet van den spoordijk ten deele diep in den grond ingegraven, liggen acht wagens van den D-trein die alle ondersteboven liggen. Van verscheidene wagens zijn de wielen afgerukt, slechts de locomotief en de goe derenwagen hebben naar Berlijn verder kunnen rijden. Telegraafarbetders zijn bezig de aan beide zijden van den spoordijk liggende leidingen weer te herstellen, daar deze door de explosie en de omvergeworpen wagens verbroken zijn. De rails zijn over een lengte van 340 M. In de lucht gevlogen. Intusschen heeft men reeds weer nieuwe gelegd. In de omgeving liggen brokstukken van rails die aan granaatscherven doen den ken. Toen de D-trein Jüterbog verlaten had reeds hij met een snelheid van honderd kilometer per uur. De machinist verklaarde, dat hij plotse ling een donderende knal hoorde en groote vlammen om zich heen zag. Hij heeft terstond geremd, doch merkte spoedig daarop dat de trein uit de rails geloopen was en op de dwarsliggers verder sprong, hetgeen trouwens duidelijk aan de sporen op dc dwarsliggers te zien is. De trein is op deze wijze nog een vierhonderd meter doorgereden. Locomotief en goederenwagen stonden nog, alle andere wagens vielen om. In de duisternis ontstond natuurlijk een wilde paniek, kreten om hulp en angstge schreeuw snerpten door de lucht. Wie eenigszins kon werkte zich door de vensters van de wagons naar buiten. De eerste hulp werd vervolgens door de inwoners van het dorp Zlnna verleend, die de geweldige ontploffing hadden ge hoord. Deze is trouwens zoo sterk geweest, dat zij ook in andere plaatsen en zelfs in het meer dan 10 kilometer verwijderde Lucken- walde werd waargenomen. Na eenigen tijd verschenen toen ook de Rijksweer en de brandweer uit Jueterbog die met fakkels en schijnwerpers er voor zorgde dat de plaats van de ramp werd verlicht. Het terrein werd vervolgens in een wijde boog afgezet, waarop het bergingswerk be trekkelijk snel kon worden beëindigd. De president van de spoorwegdirectie in Halle, dr. Heinrich verklaarde, dat de aan slag op een wijze is uitgevoerd, die haars gelijke in geraffineerdheid niet vindt. Niet alleen heeft men een plek uitgezocht, waar op de trein bij ontsporing van den dijk af moest vallen, doch men heeft bovendien een plek gekozen die geheel afgezonderd is gelegen. De misdadigers hebben een 170 meter lange draad welke met de springstoffen in verbinding' stond langs den voet van den spoordijk geleid, tot aan 'n kreupelboschje, dat hen op een veiligen afstand van de ontploffing hield en hen bovendien tot schuilplaats diende. Toen de trein aan kwam hebben zij blijkbaar de draad met een batterij in contact gebracht. Op het eerste oogenblik stond het trein personeel voor een raadsel dat pas opge helderd werd toen men ontdekte dat een drie en een half meter lang stuk uit de rails ontbrak. Uit de wijze waarop de aan slag werd volvoerd, valt te concludeeren dat de daders buitengewone deskundigen op het gebied van springstoffen moeten zijn geweest. Volgens de meening van vakmenschen is het een wonder te noemen, dat het on geluk geen ernstigere gevolgen heeft ge had, temeer, daar de trein veel passagiers vervoerde. Dat alles betrekkelijk zoo goed is afge- loopen is op de eerste plaats te danken aan het ingebruiknemen van een nieuw soort buffers, die een veel grooteren druk kunnen weerstaan dan de oude en het in elkander schuiven der wagons hebben voorkomen. De nasporingen der politie hebben tot dusver weinig resultaten gehad. De politie honden, die men onmiddellijk bij het on derzoek heeft betrokken gaven het spoor al spoedig op daar deze voor 't meerendeel door den regen en het veelvuldig heen en weer geloop waren uitgewischt. Een spe ciale afdeeling der politie heeft in het dorp Zinna zijn intrek genomen. De politie heeft een nummer van de Angriff in beslag genomen, dat een artikel over het Volksentscheid behelsde, en dat aan een telegraafpaal was bevestigd. De politie gelooft echter niet dat het met de daders in verband staat. Bij het onderzoek van het nevenspoor vond de hoofdconducteur van den veron gelukten trein twee zware ijzeren balken die dwars over de rails waren gelegd. Tezamen met een der conducteurs slaagde hij erin deze nog tijdig te verwijderen. BOSCHBRANDEN. Vrijdag en Zaterdag is Italië door een groot aantal boschbranden geteisterd, die een schade hebben aangericht, welke ette lijke millioenen lire bedraagt. Te Sciacca op Sicilië heeft een boschbrand een meel fabriek en twee andere gebouwen in de- asch gelegd. De schade wordt hier op ongeveer 2 'It millioen geschat. Op de hel ling van den Aspro Monte in de buurt van Reggio dl Calabria woedt een boschbrand, die tot dusver nog niet gebluscht kon wor den. Eeuwenoude boomen zijn neerge- brand. De schade bedraagt hier meer dan 1 'It millioen lire. Ook op Sardinië zijn een aantal bran den voorgekomen, die een schade van een millioen lire veroorzaakten. EEN GEVAARLIJKE SLAPER. Toen de nachtwaker Breining te Mün- chen door zijn 28-jarige vrouw werd ge wekt, om dienst te gaan doen, ontstak hij ln zulk een woede, dat hij vijf schoten uit zijn dienstrevolver op haar loste, waarvan er twee de vrouw in het onderlijf troffen, zoodat zij op slag gedood werd. De dader is gearresteerd. GROOTE DORPSBRAND. Uit Tarnowitz wordt gemeld, dat het dorp Dombkowice (Polen) door een hevi- gen brand geteisterd is, waardoor 20 hui zen en schuren in de asch werden gelegd. De schade wordt op 1 millioen zloty ge- raamgl. Twee kinderen zijn in de vlammen omgekomen. Het vuur was in verren om trek zichtbaar. Het blusschingswerk werd door gebrek aan water belemmerd, zoodat ook de spuiten uit de omgeving, die ter hulp toesnelden, weinig konden uitrich ten. TWEE KINDEREN VERBRAND. Te Geich bij Euskirchen in de Rijn provincie is ln een boerenwoning brand uitgebroken. Het vuur deelde zich mede aan een stal, waarin zich de drie kinderen van den boer bevonden. Men slaagde er slechts in, een der kinderen te redden; de beide anderen kwamen om het leven. ONWEER EN HAGELSLAG. Twee jongens door hagclsteenen gedood. Een hevig onweder dat boven het Trans- donaugebled en Boedapest woedde, heeft verscheidene slachtoffers gemaakt. Nabij Vasvar hebben de buitengewoon groote hagelsteenen twee op het veld werkende jongens, die voor het onweer in een grep pel vluchtten, den schedel ingeslagen, zoo dat zij kort daarop overleden. Een vrouw werd op het veld door den bliksem gedood. Het onweer heeft ook groote materieele schade aangericht. Te Sziglizet aan het Balaton-Meer sloeg de bliksem in een stal waar van de 22 runderen er 12 gedood werden. De reusachtige hagelsteenen richt ten op de velden," in de wijngaarden en in die bosschen groote schade aan. Te Boedapest, waar de storm vooral in Ofen met groote hevigheid woedde, werd in de plantsoenen en parken benevens in de warmoezierderijen een schade van on geveer) 300.000 pengö (bijna 130.000 gulden) veroorzaakt. BOTSING IN SPOORWEGTUNNEL. In den grooten spoorwegtunnel te Stockholm ls gistermiddag de trein naar Malmö in botsing gekomen met een lo- kaaltrein. Tengevolge van de botsing ge raakte de lichtleiding defect. Onder de passagiers brak een paniek uit. Onmid dellijk was hulp ter plaatse. Er zijn slechts vier personen zwaar gewond. ONTPLOFFING IN EEN MIJN. In de Rodder mijn bij Hermuehlheim bij Keulen heeft gistermorgen een ont ploffing plaats gehad. Tot nu zijn reeds twee dooden te betreuren. Drie mijnwer kers werden ernstig, twee anderen licht gewond. VRACHT-AUTO RIJDT OP MENSCHEN- MENIGTE IN. Te Dresden is een vracht-auto op een groep menschen ingereden. 7 personen werden gewond, waarvan 5 zwaar. De chauffeur is voortvluchtig. ERNSTIG VLIEGONGEVAL. Zes personen w.o. een vrouw en de twee piloten zijn door een ontploffing van den motor van een vliegtuig gedood bij Cin cinnati (V. St.) Het vliegtuig was op weg naar Atlanta. GEMASKERDE BANDIETEN OVERVALLEN EEN POSTKANTOOR. In de Oost-Galicische badplaats Trus- kawle, werd door zes gemaskerde man nen een overval op het postkantoor on dernomen. Terwijl een der bandieten de aanwezigen met een revolver in bedwang hield, roofden de andere 25.000 zloty. Ver volgens namen de bandieten de vlucht, evenwel niet zonder eenige schoten te hebben gelost toen om hulp werd ge roepen. Twee beambten werden gewond, waarvan een levensgevaarlijk. De overval is daarom van belang, om dat men aanneemt dat hij een politieke achtergrond heeft. Het is namelijk waar schijnlijk, dat hij door leden van de ver boden Oekrainische militaire organisatie werd gepleegd, die hun kastekort door dergelijke middelen probeeren op te heffen. HOSPITAAL DOOR OVERSTROOMING VERWOEST. Het aantal slachtoffers van de over- stroomingsramp in het dal van den Jeng- tsekiang neemt dagelijk toe. Het water, dat op sommige plaatsen twee meter hoog in de straten staat, heeft de muren van het hospitaal van de zendingsvereenlging geheel ondermijnd, zoodat zij begonnen te scheuren. Het geheele hospitaal is daarop plotseling ingestort, waarbij zie ken en verplegers onder de puinhoopen werden begraven. Het aantal dooden be draagt ongeveer vierhonderd. Dat van de gewonden is tot dusver nog niet bekend. AUTO TE WATER. Gistermorgen is een automobiel ln het kanaal van Marseille gereden. De Fransche consul te Valparaiso, die de wagen be stuurde, alsmede zijn 17-jarige dochter verdronken. Ook een dienstmeisje kwam om. Zijn vrouw en een ander jong meisje konden worden gered. DE „NAUTILUS" TE TROMSOE. De „Nautilus" de duikboot waarmede Sir Hubert Wllkins den tocht naar den Noord pool zal ondernemen, is van Bergen in Tromsoe aangekomen. NOODWEER IN FRANKRIJK. Boven de omgeving van Toulon en de Mlddellandsche Zee heeft gisteren een hevig noodweer gewoed waardoor op zee verschillende bootjes omsloegen. Eenige direct ultgeloopen stoom- en motorbooten slaagden er in een groot aantal tegen de golven worstelende drenkelingen te red den. Helaas heeft men echter ook 6 lijken opgevischt. Men vermoedt dat het aantal slachtoffers van den storm nog belang rijk grooter zal zijn, aangezien men ver scheidene omgeslagen booten heeft gezien van welker inzittenden men geen spoor meer heeft gevonden. ALPHEN. 40-JARIG PRIESTERFEEST. Van Deken J. M. Hellegers. 16 Augustus a.s. viert de heer J. M. Hel legers. deken en pastoor alhier zijn 40-jarig priesterfeest. Begrijpelijker wijze zal dit jublle niet zonder meer passeeren. Aan den vooravond van den feestdag wordt de jubilaris plm. 0.45 uur aan de grens der pastorie begroet door het feest comité, waarna te 7 uur de plechtige ontvangst volgt ln de R.K. Kerk met een welkomstwoord van een der kapelaans en een kort Lof. Zondag 16 Augustus draagt de jubilaris om half tien een plechtige Hoogmis op. Om half een vindt een kin- der-aubade plaats in den tuin van de pastorie, onder leiding van den heer J. Böckling en met medewerking van tam boers en pijpers en van de Harmonie „Leo XIII". Te 1 uur vangt de receptie aan, om 2 uur wordt het feestgeschenk der parochianen aangeboden. Om 7 uur wordt in de kerk een plechtig danklof gehouden. Buitendien wordt deze eerste feestdag besloten met een concert van de Harmonie Leo XIII in den tuin der pastorie. Maandag 17, Dinsdag 18 en Woensdag 19 Augs. zal telkens een avondfeest wor den gehouden, door het feestcomité den deken en zijn parochianen aangeboden. Opgevoerd wordt dan het oratorium „Die Heilige Caecilia" voor groot gemengd koor, orkest, en levende beelden. Woens dag 26 Augustus beginnen de feestelijk heden voor de kinderen, Dinsdag is er schoolfeest. Ter gelegenheid waarvan om 5 uur de operette „Goudmuiltje" wordt opgevoerd, en de geschenken der kleinen aan den jubilaris worden aangeboden. Donderdag 27 en Vrijdag 28 Augs. wordt 's avonds 8 uur de operette-opvoering herhaald. Donderdags voor de ouders der medewerkende kinderen en de hoogste klassen der scholen en Vrijdag's voor be zitters van toegangskaarten. Jeugdavond. Door de verschillende jongelingen- knapenvereeniglngen aangesloten bij i Ned. Jongel. Verbond en de verschillet meisjesvereenigingen zal Donderdagave op het terrein der Martha-Sti'chting Jeugdavond worden gehouden. Het 1ste deel der samenkomst zal ten worden gehouden en het tweede de kerkzaal der Martha-Stichting. sprekers zullen o.a. optreden mevr. geb. Viets van Den Haag en de heer' Fallentln, le seer. v. h. Ned. Jon Verbond die zal spreken over „Wij jong". Gezamenlijk zullen nationale deren gezongen worden, terwijl een t meskoortje en de Chr. muziekverg. et Religion!" hun medewerking zit verleenen. Ziekenhuisverpl. „De Volharding" Uit het verslag van het Ie haliii 1931 van de vereenlglng tot bestrijd; van onkosten voor ziekenhuisverpleg „De Volharding ontleenen wij het'i gende. Het aantal leden op 1 Jan. ]{-' bedroeg 1145 volwassenen en 785 fc deren; 1 Juli 1931 1178 volwassenen! 836 kinderen alzoo een vooruitgang i 33 volwassenen en 51 kinderen, tod aantal leden 2014. De ontvangsten ren: saldo 1 Januari 1931 f. 709.83. contributie na aftrek van innlngkos f. 1279.87. Uitgaven reisgeld f. 148.56. vl pleegkosten f. 670, autovervoer f. 1291 diverse onkosten f. 56.60, saldo per 1 i 1931 f. 985.24. Gegund. De bouw van 8 woonhuizen met r winkelhuis aan de Toussaintstraat-Hi zlchtstraat is gegund als volgt: melr werk H. Oudenes f.7986; timmer» J. v. Wieringen f. 7243 en schilders Gebrs. Verhoef f. 1296, allen aannem alhier. Aanrijding. Door zekeren N„ afkomstig uit Leini den, werd bij de politie aangifte gedi dat hij op het Goudsche rijpad de gemeente was aangereden met zijn ai door den autobestuurder P. v. d. W. Boskoop, waardoor zijn wagen aan linkerzijde werd beschadigd. Onze plaatsgenoot, de heer D. de Km is te Utrecht geslaagd voor het exan van klerk bij de Ned. Spoorwegen. BOSKOOP. Autobusdienst. Met ingang van 15 Augustus a.s. wj door de autobusonderneming „Trio" 1 hier een autobusdienst ln werking gefj van en naai Alphen. Er zullen dagelijks in beide richtten 5 diensten aansluitende op de buel naar Leiden worden onderhouden. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Gerardus, z. vanl Z. Lapair en M. v. Leeuwen Egelbejih Maria, d. van A. J. v. d. Werf en M. 1 Koust Hermanus, z. van J. Kraan d A. Geers Jan Bas Louis, z. van E. A.1 Damm en E. D. Droog Jacoba, d, tJ D. Hoogendoorn en J. C. Couvée M helmus, z. van J. G. Bezuijen en A. ïrl Leeuwen. Ondertrouwd: D. Broer en M. Bte kamp p. J. c. de Vogel en M. H. verveld W. Ouderstal en J. W. 1:1 Wilgen. Overleden: Pieter v. Nes 80 j.Mu ten Bos 7 maanden. Openluchtconcert De R.K. Harmonie „St. Caecilia" hedenavond in de tent aan de Burg. lijnstraat een concert geven onder leidt van den directeur den heer Markx, j Alphen. Boskoopsche Reddingsbrigade. De heer P. A. Colijn, burgemees dezer gemeente, heeft het eere-voorzitt schap aanvaard van de Boskoop» Reddingsbrigade. Rijkspostspaarbank. Gedurende de afgeloopen maand m aan de Rijkspostspaarbank te de plaatse ingelegd f. 36373.67 en terug! taald f. 8550.88. Het laatste door de spaarbank uitge ven boekje draagt het nummer 5146. In de afgeloopen week werden aas bad- en zweminrichting alhier 544 is ren-, 726 dames- en 147 volksbaden I nomen. Gevonden voorwerpen. Aan politiebureau, zijn inlichtingen te bei men omtrent onderstaande gevoni voorwerpen: rijwielbelastingmerk (nlen heerenrijwiel, pakje manufacturen zakdoekje met eenig geld. KOUDEKERK. Begin van brand. Bij de firma van Leeuwen en Boer stond een begin van brand in een ops! van turf. Gelukkig werd het spoedig dekt, zoodat met eigen personeel den bra gebluscht kon worden. ROELOFARENDSVEEN. De visscher J. v. E. te Nietf Wetering heeft onder de Fransche B: alhier een reserve-band van een vrat automobiel opgevischt. Inlichtingen kuis ten gemeente-huize worden ingewonnen! RIJNZATERWOUDE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeent e verg hedenavond te 8' uur over de volgd punten: 1. Notulen 2. Onderzoek loofsbrieven 3. Verbetering o. 1. set» 4. Geldleening voor dat doel 5. AH gaan geldleening bouw Joosts tollenS' 6. Vaststelling gemeenterekening.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6