GEMENGD NIEUWS. 72»l( Jaargang Tweede Blad No. 21899 Wmé LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 10 Augustus 1931 bode-auto vernield. Zaterdagmiddag Is op den Dordtschen- straatweg onder IJsselmonde een bode auto van de firma B. uit Oud-Beierland, in botsing gekomen met een auto, die van de andere zijde kwam. De auto moest n.l. plotseling remmen voor 'n daarvoor rij dende tweede auto, die op zijn beurt voor een stilstaande vracht-auto uithaalde. De achterste auto kwam dwars over de tram sporen te staan, doch werd nagenoeg niet beschadigd. Van de bode-auto bleef geen spaander heel. Naast den bestuurder zaten voorin de gebroeders G. uit Oud- Beierland, die beiden vrij ernstige verwon dingen aan hoofd, rug en armen oplie pen. Achterin zaten een viertal jongens, waarbij de 13-jarige v N. uit Bennekom. Deze kreeg een hoofdwond. De gewonden zijn per particuliere auto naar Oud-Beier land gebracht. Een uur later is op dezelfde plaats een zeswielige vrachtauto, bestaande uit een tractor en aanhangwagen eveneens in botsing geraakt, toen de bestuurder plot seling moest remmen voor een wielrijder. De aanhangwagen schoot los van den tractor en kwam achterstevoren op straat j te staan Hier deden zich geen persoon- lijke ongelukken voor. De aanhangwagen werd ernstig beschadigd. Tegelijkertijd is eenige honderden meters verder een auto tegen de boomen gere den. De auto werd beschadigd doch er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. aanrijdingen met doodelijken afloop. Gistermorgen heeft op den weg Nijme genGrave een ernstige aanrijding plaats gehad. Op dat moment kwam uit een boschpad een wielrijder aangereden, die plotseling dwars den weg overstak, toen een auto met volle vaart naderde. De chauffeur, de heer Hartog uit Oss trachtte nog uit alle macht te remmen, doch kon een aanrijding niet voorkomen. De wiel rijder, de 24-jarige tuinman Klassen uit Hatert, werd tegen den grond geslingerd en zwaar gewond. Enkele oogenblikken later is hij aan de verwondingen over leden Het slachtoffer was niet gehuwd. Het lijk is naar Hatert overgebracht. Gistermorgen werd de heer H. L. Lustig, oud 67 jaar. door een uit de richting Heerde komende auto. bestuurd door ze keren R. uit Heerde, in de nabijheid van het postkantoor aangereden. De getrof fene werd met ernstige wonden aan hals en inwendige kneuzingen bij een der om wonenden binnengedragen waar een drie tal medici hulp verleende De man werd later overgebracht naar zijn woning waar hij na eenige uren is overleden De be stuurder was niet bevoegd motorrijtuigen te rijden. De auto is in beslag genomen. o door een koe aangevallen. Zwaar gewond. brand. Te Nieuwolda (Gr.) werd mevr. A. Doorn- De boerderij van den landbouwer Bollen kamp. toen zij in een weiland liep, door op Hunink in de buurtschap Huppel, ge- een koe aangevallen. In bewusteloozen meente Winterswijk, is totaal afgebrand, j toestand en met een hersenschudding werd De oorzaak is onbekend. I zij opgenomen. IN HET OLYMPISCH STADION TE AMSTERDAM zijn Zaterdag en gisteren de wedstrijden om de athletiekkampioenschappen van Nederland gehouden. De 110 meter hordenloop. W. Kaan. A. Kaan, Karman, Reijnders en Nijhof ln actie. groote snelheid in de bocht. Auto over den kop geslagen. i Vrijdagnamiddag had te Raalte een Juto-ongeval plaats. Vermoedelijk door groote snelheid, vloog in de bocht bij Pen spoorwegovergang aan den Rijks- paatweg RaalteZwolle, de achterband Rn een personenauto van het wiel. Ten gevolge hiervan raakte de bestuurder, •ansen, uit Elburg, de macht over het uur kwijt en vloog de auto, na eerst de 'rastering bij den spoorwegovergang taal te hebben vernield, over den kop. e bestuurder. Jansen, bleek nog al ern - tg aan het hoofd te zijn verwond. Hij erd op advies van dokter Paanakker, Raalte, per auto naar het ziekenhuis Zwolle vervoerd. De auto werd totaal emield. inbraak in het raadhüis te huizen. Dieven hebben zich toegang verschaft tot gemeentecretarie te Huizen. De brand- ast is geforceerd en de inhoud ontvreemd, voornamelijk uit legesgelden bestond, et bedrag is nog niet bekend. kindje verbrand. Vermoedelijk doordat het 4-jarig kind er jam. P. te Noorbroek (Gr.) met lucifers Joelde, is de ouderlijke woning afgebrand ffet verkoolde lijkje van het kind werd voorschijn gehaald uit het puin. verdronken. Zaterdag is in de Willem-sluizen van het Noord-Hollandsch Kanaal de 38- jarige sleepbootkapitein P. v. d. V. van zijn schuit afgeslagen en te water geraakt. Hij werd door de zuiging in de sluis meege trokken en toen men hem na eenigen tijd aan land bracht, bleken de levensgeesten te zijn geweken. De overledene woonde aan de Edammerstraat te Nieuwendam. Hij laat een vrouw en 2 kinderen achter. Voorts is bij de Vlieter bij Breezand het lijk gevonden van den gehuwden 25- larigen schipper Jan Hendriks, uit Den Helder. De man was in dienst bij de M.U.Z. 1 te Den Oever. Sinds Woensdagnacht werd hij vermist. Vermoed wordt dat hij bij 't overstappen op een bak met steenen is misgestapt. botsing auto en autobus. Op het gevaarlijke kruispunt Hilver- sumschewegNieuwe" Rijksweg te Laren is gisteravond omstreeks 8 uur een auto, bestuurd door den heer S. uit Laren aan gebotst tegen een bus van de N V. West- friesche Autocaronderneming, welke een tocht had gemaakt met leden van de Am- sterdamsche Tooneelclub „Tonegido" De heer S.. die uit Laren kwam, zag de bus, die in de richting Amsterdam reed, niet aankomen, daar hij alleen keek of er ver keer van rechts aankwam. Onder de pas sagiers van de bus ontstond een paniek. De chauffeur en een der inzittenden lie pen verwondingen op evenals de heer S. en een inzittende van 'Mn wagen De ge wonden werden overgebracht naar het St. Jansziekenhuis, waar zij behandeld werden. De autobus en de auto werden geheel vernield. De Inzittenden van de bus gingen met de tram naar Amsterdam terug. „gratis mee te nemen!" Men schrijft aan Het Volk: Vrijdagmiddag j.l. reed ik door het tuin dersdorp Warmenhuizen en zag daar aan den Ouden Wal, onmiddellijk bij den West- frieschendijk, een hoog-opgeladen vlet met mooie, gave roode zomerkooi, waarop een houten bord met het opschrift: „Gratis mede te nemen". Een op den akker werkende tuinder noo- digde mij uit. er maar net zooveel van mede te nemen als ik zelf wilde. „Goed- kooper krijgt u ze niet", was de aanbe veling. Het is een trieste boel in deze tuinders- streek, waar de schuiten met de beste groenten onder de veilingklok doorgaan, zonder dat er een bod op komt, of zoo be lachelijk laag, dat de tuinder ze liever niet verkoopt. o muur omgevallen. Vijf personen licht gewond. Zaterdagavond is in de Potterstraat te Utrecht tegenover het postkantoor een muur van een in aanbouw zijnd huis om gevallen. waarbij vijf personen werden gewond die daar een goede beschutting tegen den stroomenden regen hadden ge zocht. In een oogwenk was het zwart van de menschen, die zich om de slachtoffers verdrongen, zoodat de politie zich genood zaakt zag met kracht ruim baan te ma ken. Gelukkig bleken de verwondingen van lichten aard te zijn Twee personen werden per ziekenauto van den GGD naar de Rijksklinieken vervoerd. Een hun ner kon. na verbonden te zijn. weer huis waarts keeren. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeval. DE TRADITIONEELE 8 K.M. 2WBMW2DS trIJC In clër. Ijsel is gisteren te Zutphen gehouden en kenmerkte zich door belang rijk groote deelname. Een overzicht aan den start voor heeren. TER HERDENKING VAN DEN TIENDAAGSCHEN VELDTOCHT is Zaterdag aan het standbeeld van Koning Willem II cp het Buitenhof te Den Haag door de Officierenvereeniging een krans gehangen. EEN VACANTIEREISJE. - Een gelukkig deelneemstertje aan de reizen, die door den Nederlandschen Bond in Duitschland voor Nederlandsche kinderen in Duitsch land naar ons land worden georganiseerd. DEN REGEN was er voor de nationale zwem- en waterpolowedstrijden die gisteren door U. Z.C. te Utrecht georganiseerd waren, veel belangstelling. Onder een paraplu en gekleed in stevige regenjas trotseerde men de buitjes. EUGENE CHEN, de vroegere Chineesche minister van Bultenlandsche Zaken der Hankau-regeering is uit Japan uit gewezen

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 5