B. de KONING C. G. SMIT UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. gevaarlijke kippendief. Toen de zoons van den landbonwer van Egdom te Ede gisternacht naar het on- weder, stonden te kijken, ontdekten zij in de nabijheid der kippenhokken een mans persoon. Bij him nadering sloeg deze op de vlucht. Toen hij werd nagezeten, loste hij jjlotseling een revolverschot op een dei- zoons, die een kogel in het bovenbeen kreeg. De (jader zag kans te ontvluchten. Op zijn vlucht verloor hij een nikkelen horloge. Bij het kippenhok werden eenige zakken aangetroffen, fn een ervan zaten reeds verschillende kippen gèstopt. HET ONWEER. Vermoedelijk als gevolg van bliksemin slag I's een boerderij met woonhuis te Oudendijk (gemunte Woudrlchem) ge heel in de asch gelegd. Men raamt de schade welke door verzekering gedekt wordt, op f. 5800, Te Nleuw-Lekkerland is in den nacht van Woensdag op gisteren de bliksem ge slagen in het voorste gedeelte van de bouwmanswoning, bewoond door de we duwe P. G. de Jong. De vlammen sloegen dadelijk uit het dak. Met behulp van de motorbrandspuit, die in allerijl was uitge rukt en onmiddellijk dienst deed, wist m,en den brand in den aanvang te stuiten. De waterschade is aanzienlijk. Gisternacht sloeg de bliksem in de land- hotuversscnuur van Verhoeven aan de Ganzepsteeg te Oss. De schuur, welke met hooi eq landbouwersgereedschappen ge- vuy.was. brandde .totaal uit, alsook een in de nabijheid staande hooimijt. Gisterenmorgen ongc.ve^r 4 uur ontlastte zich kjoven de omgeving van Hartogen een kort. doch hevig onweer. Tg Midlum sloeg de bliksem in een schuur met daarnaast staanden hooiberg, welke geheel ln de asch werd gelegd. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon zich alleen' bepalen tot j het nathouden van de belendende pej- eeelen welke groot gevaar liepen, dagr deze reeds depr het vuur waren aartge- tast. Mede door het vlugge I en afdoende ryerk der HatJlnger brandweer die assis tentie verleende", was 'het gevaar spoedig gewéken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Op verscheidene plaatsen ln Friesland zijn koeien doodgeslggpp evenals in Utrecht en elders. amy johnson in japan. De jeugdige Engelsche vliegster Amy Johnson, die op 28 Juli J.l. uit Engeland startte voor het maken van een vlucht naar Tokio, Is in Japan aangekomen. Te 17.19 uur landde zij gisteren behouden in gezelschap van den heer Humphries op het Japansche vliegveld Tachikawa. een autokaravaan overvallen. Woensdagavond zijn op den straatweg van Jalowa naar Brussa (Turkije) niet ver van Jalowa 9 autobussen, waarin ongeveer 90 personen waren gezeten, door roovers overvallen. De passagiers, o. w. zich een chef der gendarmerie bevond, zijn voor een totaal bedrag van ongeveer 2000 Turksche ponden en eenige waardevolle voorwerpen beroofd. De roovers zagen kans in de duis ternis te ontkomen. Militairen hebben op dracht gekregen hen te achtervolgen. Vrouw (tot echtgenoot, die h?t vuur niet Aan kan krijgen op natten dag: „Als je nu wat op zij gaat staan George en je doet het met je brandglas." Passing Show BUITENLANDSCH GEMENGD. VLOEDGOLF AAN DE SPAANSCHE KUST. Volgens de dagbladen heeft zich een vjtoedgolf voorgedaan in Tarragona. De zeespiegel rees meer dan een meter boven he.t normale. Te Barcelona waar de vloedgolf even eens merkbaar was, slopg de Argentijnsdhe kruiser „Almtrante Brown" van de an kerkettingen los. Het schip kwam eerst in botsing met twee in de buurt gelegen schepen en tengevolge van de botsing zijn tv^e drijvende dokken, met de twee sche pen die er in lagen, gezonken. Verschillende kleine schepen zijn be schadigd. Er zijn geen persoonlijke onge lukken gebeurd. ONVERWACHTE VULKANISCHE UITBARSTING. Uit Mexico wordt gemeld, dat tien per sonen bedolven werden onder brokstukken aarde en modder toen zich bij den Lana- paberg, die bij Coscomatepee ln den staat Veracruz is gelegen en waarvan men meende dat hij niet vulkanisch meer was, plotseling e^n geweldige eruptie voordeed, waarbij water en modder wérden opga- worpen. o DE VLUCHT VAN MOLLISON GESLAAGD. Ondanks de mist, die boven het Kanaal hangt, werd de Australiër-vlieger J. A. Mojllson gisteren In Engeland verwacht. Woensdagavond laat, ongeveer tegen een uur of acht was hij uit Rome vertrokken. Sedert dien hoorde men niets meer van hem, tot Woensdagmiddag toen bleek dat hij op Le Bourget was geland, om zoo spoe dig mogelijk zijn vlucht te hervatten naar het vliegveld Limpne in Kent. Mollinson's vriend, S. W. A. Scott, bracht ln Juni het record voor den afstand Australië—Enge land op zijn naam, door het traject met een zelfde toestel aës thgns dopr Mollison gebruikt ls, een Dcha-vllland Gipsy Moth, te vliegen ut 10 dagen en 13'/- uur. Mollison. die 26 jaar oud is, is geboren te Lanark in Schotland Hij' is aan de kpst van Pevensey Bay gis termiddag om half drie geland, waarmede hij dep tocht van Australië naar Engeland', twee dagen vlugger aflegde dan zijn vriend Nadat hij het Kanaal was overgevlogen, zag hij zich genoopt te Pevensey een nood landing te maken. Qe machine werd niet beschadigd. Later vertrok hij weer en arri veerde om' half vijf op Croydon, waar hij door een groote menigte luide werd toege juicht. Namens het ministerie van luchtvaart werd hij verwelkomd door den ondermi nister Montague. Het verluidt dat Mollison opgeveer een maand ln Engeland zal doorbrengen en dan 2al trachten het record voor de vlucht van Engeland naar Australië te verbeteren. een brandstichter. Naar uit Keulen wordt gemeld, is het de politie aldaar gelukt, een brandstichter, die reeds sedert anderhalf jaar werd ge zocht. onschadelijk te maken. Nadat een reeks van branden de bevol king van Diinnwald en verschillende andere plaatsen in Rijnland en Westfalen had verontrust, hielden deze branden sedert 9 Mei van dit Jaar plotseling op. De politie kwam toen op het denkbeeld na te gaan, wie sedert Mei uit Diinnwald ver dwenen was en kwam daarbij tot de be vinding, dat een zekere Robert Etienne, die sedert twee jaar werkloos was, in Mei w,egens een gering misdrijf was gearres teerd. Daar men brieven had, die door den brandstichter geschreven waren en waarin deze steeds nieuwe branden, aankondigde, werd nu een schriftkundig onderzoek inge steld, waaruit bleek, dat het handschrift vg,n Etienne geheel met dat van den brandstichter overeenstemde. Etienne werd tenslotte zóó in het nauw gedreven, dat hij een bekentenis aflegde. Hij verklaarde, dat hij zich op de bevol king van Diinnwald had willen wreken. LINDBERGH'S TOCHT. Kolonel Lindbergh en zijn vrouw die per vliegtuig op weg zijn naar Tokio zijn door een hevigen sneeuwstorm bij Aklarik in het Noord-Westen van Canada opgehou den. doch zij zullen hun vlucht zoodra het weer gunstiger is vervolgen. DE WERELDVLIEGTOCHT. De Amerikaansche Oceaanvliegers Hern- dorn en Pangborn zijn via Siberie te Tokio aangekomen. Zij zijn thans voor nemens van Japan naar Seattle te vliegen en vandaar weer naar New York. RECLAME. STEENSTRAAT 49 - TEL. 485 Uw huis voor fijne Vleeschwaren I Steeds voorhanden Hoofdkaas (zure zult) 1446 ALPHE»N. Moedige redder. Bij het hengelen in den Rijn viel gis termiddag het ongeveer 10-jarig zoontje van H. te water. De groentekoopman M. Krumpelman, die reeds meerdere drenkelingen heeft ge red, het ongeval ziende, sprong onmid dellijk gekleed en al te water. Niettegen staande de Jongen reeds midden in den Rijn dreef en reeds zinkende was, wist K. hem behouden aap den wal te brengen. Hulde aan den kranigen redder. Geslaagde boottocht van „Uitbouw", Per salonboot „Concordia" maakten de leden van bet fonds „Uitbouw" der Ned. Herv. Kerk met hun dames en meisjes, die wekelijks de kerkbode bi] de ge meenteleden bezongen, een uitstapje naar Rotterdam .Hoewel de reis aanvankelijk met eenige pech begon, daar de boot des morgens ongeveer l'/i uur overtijd was. word het geheel een genotvolle dag, waartoe het prachtige zomerweer zeker medewerkte. Na een rondvaart door de havens der Maasstad, werd voorts een bezoek gebracht aan den Waalhaven en den dierentuin. In de beste stemming was men gister avond ongeveer 9 uur in onze gemeente terug. Naar wij vernemen zal de heer J. v. d. Berg Azn., alhier sinds 191.2 woonachtig en gepensioneerd hoofd der Chr. Oranje- school alhier, met ingang van 1 Sept, a.s. onze gemeente verlaten en te Hilversum gaan wonen. o BOSKOOP. Op concours. De zangvereeniglng „Zang zij onze Leus", en het kinderkoor „De Kleine Stem" behaalden op het concours te Emmen elk een 2en prijs, in de afd. „Superieur". De dienst voor Zondag 9 Augustus zal worden waargenomen door dr. A. S. Kater. De Stscrt. no. 151 bevat de akten van de N.V. Stoombootpassagiersdienst „De Vooruitgang", gevestigd alhier. KOUDEKERK. Te water geraakt. De ochtgenoote van den slager G. was bezig op de stoep kleeren te spoelen, toen plotseling de balk van de stoep brak, zoo dat zij vrij ver ln den Rijn viel. Gelukkig werd het bemerkt door S. die met een schuitje de drenkelinge op het droge bracht. Met paard en wagen te water. Bij het mestkarren geraakte het gerij bespannen met een paard van den land bouwer J. D. R bij de gebrs. Revoor in de Lagewaard in de wetering, doordat het paard schrok van een passeerend vaartuig in den Rijn. De arbeider bleef op het droge, maar een kleine jongen van D. kwam ook in het natte element terecht. Met vereende krachten stonden spoedig het voertuig en de jongen weer op het droge. Loop der Bevolking. Gevestigd: Jan Dirk van Ommering en gezin van Kamerlk. Maarten Bezuljen, van Zwammerdam. Vertrokken: Jansje Klaver, naar Hazers- woude. Klaas Wessellng en gezin naar Alphen a. d. Rijn. Johanna v. d. Hoorn, naar Leiden. Rutgers Theunissen, naar Hazerswoude. Helena Wille, naar Lei den. Komelinge Hartman, n. Leiden. Burgerlijke stand. Geboren: Cornells, z. v. J. D Reyneveld en Kr. v. Egmond. Overleden: Jan van Kempen 59 j„ echt genoot van P. A. C. Kuiper. Getrouwd: A. van der Voorst 24 j. en J. J. van den Hoorn 24 j. De Chr. en Geref. Zangvereenigingen benevens het fanfarecorps maakten een pleiziertocht per stoomboot „Flora" naar Rotterdam, ij'aar tot een ieders genoegen verschillende bezienswaardigheden werden bezocht. o LEIDERDORP. De a.s. feestelijkheden der Chr. Oranje- Vereeniging. In een vergadering van de Chr Oranje Vereeniging is de a.s. viering van den ver jaardag van H.M. de Koningin besproken. Na zingen, bijbellezen en gebed, kwam de voorzitter, de heer G. Los, direct na 't welkomstwoord, met een voorstel van het bestuur, om dezen feestdag op een wijze zooals dat vroeger geschiedde te vieren, n.l. alleen door een kinderfeest (geen volksfeest) en 's avonds in een der kerken een bijeenkomst, waarvoor een spreker zal worden uitgenoodigd. Zooals men bemerkt is dit voorstel van feestvieren wat soberder, dan de laatste jaren. Het bestuur achtte dit, gezien den economischen toestand, gewenscht. Met eentge opmerkingen en een woord van waardeering voor dit besluit van den heer Bastmeyer, keurde de ver gadering een en ander goed. Daarna las de secretaris, de heer van Osnabrugge de notulen voor. De voorzitter deelde mee, dat aan het kinderfeest, ook de reis naar Amsterdam voor leerlingen der zevende klasse verbonden is. Daar zich verleden jaar eenige moeilijkheden hebben voorgedaan, besloot het bestuur aan de vergadering over te laten, de beslissing omtrent de twee volgende voorstellen; ten opzichte van de kinderen, die in aanmerking komen voor de reis n.l.: Ie de kinderen der zevende klas van de Bljz. School en de Openbare School, alhier of: 2e alle leerlingen der zevende klas, van het dorp, (dus ook kinderen, die b.v. te Leiden of Zoeterwoude school gaan). Dit laatste werd aangenomen, op voor waarde, dat de kinderen, die niet te dezer plaatse op school zijn, een bewijs moeten overleggen van het hoofd 'der school, dat zii in de zevende klas zitten. Verder werd besloten een collecte door het dorp te houden voor het Kinderfeest, in de loop der volgende week; welke col lecte de burgerij warm wordt aanbevolen. De verschillende comitë's werden ver volgens vastgesteld. Do bedoeling van het bestuur is, den feestdag om verschillende gegronde rede nen, niet op 31 Augustus te vieren, doch eenige dagen later n.l. op 2 September, deze datum is echter nog officieus. De reis naar Amsterdam zal waarschijnlijk ln de laatste week van Augustus plaats vinden. De voorzitter drong er nog op aan, dezen dag een zooveel mogelijk feestelijk aanzien te geven. Na 't zingen van liet „Wilhelmus" sloot de heer Bastmeyer met dankgebed, Geslaagd te Den Haag voor het exa men handenarbeid mej. A. v. Rijn alhier. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Lucas Frederlkus, r. van P. H. Koperdraad en J. Groenendijk Overleden: Maria van Oostendorp, oud 68 jaren. Ondertrouwd: M. Leliveld, oud 29 jaren en J. van den Haak. oud 28 jaren J. P. van Wijk, oud 28 jauen, wonende te Alphen aan den Rijn en C. M. Weerden burg, oud 28 jaren. NIEUWE-WETERING Aanrijding. Gistermiddag ls door de vrachtauto van den heer S, v, M. uit Roelofarendsveen een Ford-personen-auto aangereden. Deze auto bekwam ernstige schade en moest worden weggesleept. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Aanvaring. Gisteren is de brug alhier aangevaren door een tjotter. Een der palen van het remmingswerk werd beschadigd, doch vooral werd schade aangericht in het vischwant van den visscher E. uit Aals meer, die bij de brug met een keernet vlschte. o ROELOFARENDSVEEN. Het feest der St. Anna-Vereeniging. Gister heeft het bestuur der Maria-ver- eeniglng het jaarlijksch feest georganiseerd voor de kinderen der St. Anna-Vereeniging. Des morgens te 8.15 werd de H. Mis bijgewoond, waaronder algemeene Commu nie. Na afloop van de H. Mis werd een lied gezongen. Tegen 10 uur togen de meis jes van de leerschool onder geleide naar de St. Pancratiuszaal, alwaar de heer Kellenbach uit Den Haag zijn paedagogische poppenkast vertoonde. Dat de poppenkast in dien smaak viel was te lezen op de spannende gezichten der kinderen en af te leiden uit het spontane meezingen van de begeleidende liedjes. Onder de korte pauze werden eenige versnaperingen rond gedeeld. Des namiddags te drie kwamen de iongens eveneens onder geleide van het onderwijzend personeel en propagandisten om van het moois te genieten. RIJNS ATERWOUDE. Benoeming Raadsleden. De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft bij besluit van 6 dezer be noemd tot leden van den Raad dezer ge meente de heeren p. E. Donker en J. A. de Bruin, zulks ln verband met het niet aannemen van hunne benoeming door de heeren E. Geertsema en J. van Ieperen. De heer R. Kroon heeft zijn benoeming wel aangenomen. Bij het hier plaats gehad hebbend onweer zijn van den landbouwer W. Koot een 4-tal schapen doodgeslagen. o i TER-AAR. In de modder. Twee kinderen van den heer D. geraak ten ln een moddersloot, doordat de oudste de jongste over een plank wilde dragen en daarbij het evenwicht verloor. De heer K. kon juist bijtijds de kleinen, die geheel in de modder waren weggezonken, op het droge brengen. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas z. v. G. Kalshoven en M. Heikamp Johanna Cornelia Cor- dula, d. v. C. J. van Zaal en M. Lek Johannes, z. v. G. Wolvers en M. Turk Bernardus Joannes z. v. J. Vork en S. A, Hoogervqrst. Loop der bevolking. Gevestigd: A. M. C. Bosman v. 'sGra- venhage M. Rustemeier v. Nootdorp C. M. Hoogeveen v. Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: J. C. Hoogervorst en gezin naar Amsterdam. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Martinus Pieter, z. v. B. Oosterom en G. de Mik. Gijsbertus, z. v. J. Hofman en F. Staal Maarten, z. v. W. Barendrecht en N. Hoekveen Huig, z. v. C. Kapteijn en N. Macdanlël Cor nelia, d. v. C. R. Boonstoppel en J. G. C. Tijsterman Cornelis, z. v. G. Neven en E. Groen Maria, d. v. F. J. Booij en E. J. Bulk Helena, d. v. J. Zwijgers en Th. Perrldon Hendrika Jacoba, d. v. G. J. van der Horst en H. C. v. Heezlk Nico- llna, d. v. H. M. D. Theussen en M. Breed- veld. Overleden: Jacobus Olie, 70 Jaar. Gehuwd: A. J. Verhoef en B. Droog. WOUBRUGGE. Loop der Bevolking. Gevestigd: van Alkemade, P. Verbij; v. Nieuwkoop, D. Twaalfhoven; van Voor schoten J. P. Meljers en M. A. Mens; van Rodlng, A. Dlscherl; van Alphen, A. Lang- hout en gezin en M. Griffioen; van Was senaar, C. van Roekei; van Lisse J. van 't Wout; van Voorschoten, H. Schellinger hout; van Gouda, D. J. van der Kist en gezin; van Alphen, C. van 't Wout en ge zin en S. van Beijeren. Vertrokken: naar Meerkerk K. Hoog- teljling; naar Barneveld, J. Strookman; naar Leiden, S. M .Dam; naar Heinoo, J. de Lange en gezin; naar Pijnacker, Th. C. Tonnon en gezin; naar Zoeterwoude, C. W. Verbij; naar Alphen, M. de Kleljn; n. 'sGravenhage F. Friedici. Autotocht Ouden van Dagen. Begunstigd door prachtig weer reden onze ouden van dagen in een 22-tal auto's onder vroolljke stemming naar Schiphol. Voor velen van hen was daar iets nieuws te zien; uitroepen van bewondering kon men hooren, wanneer een vliegtuig daalde of steeg. Vandaar werd gereden naar Haarlem waar de thee werd gebruikt, waarna de terugreis werd genomen over Noordwijk en Leiden. Aangekomen in de buurtschap Hoogmade stond het Harmo nie-corps reeds gereed om hen met vroo- lijke muziek te ontvangen. Een der ouden de heer G. de Wit, dankte de commissie's en allen die hunne medewerking hadden verleend om dezen dag voor hen tot een onvergetelljken te maken. Vervolgens arriveerde men in het dorp; ook daar stond het muziekcorps opgesteld en werd hun een lang zullen ze leven toegespeeld. Zeer voldaan keerden allen in goeden welstand weer naar eigen kring terug. Ook deze tocht is weer schitterend ge slaagd, hetgeen zeker een aansporing is voor een volgende keer. Per motorboot Westdijk maakte de voetbalvereenlglng „Dindoa" een uit stapje naar Katwijk. Dit eerste reisje van de nog Jonge vereeniging is schitterend geslaagd; volop werd genoten en in de beste stemming keerden allen huiswaarts. ZWAMMERDAM. Ledenvergadering R.-K. Volksbond. De pi. afd. van den R.K. Volksbond alhier, hield onder voorzitterschap van den lieer S. Steenbergen een ledenvergadering in het patronaatsgebouw. De Ingekomen stukken van het Centraal Bureau van het Werkliedenverbond werden na toelichting door den voorzitter in behandeling ge nomen. Aangespoord werd om het op 6 Sept. a.s. te Utrecht te houden congres bij te wonen. Reeds 51 leden gaven zich hiervoor ter vergadering op. De geestelijke adviseur gat een duidelijke uiteenzetting van het Rerum Novarum. Twee der aanwezigen werden door den voorzitter gecomplimenteerd met hef feit dat zij 121/2 jaar lid der vakafdeeling waren geweest. Namens het hoofdbestuur werd aan hen een diploma uitgereikt voor de door hen steeds betoonde ijver. Bij monde van den heer A. Groep werd daarop aan den voorzitter en den leden dank gebracht voor deze aardige attentie. Na rondvraag, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. AALSMEER. GEMEENTERAAD. Nieuwe scholenbouw - Landarbeiders huizen - Eervol ontslag gemeente- ontvanger. Gistermiddag vergaderde de raad deze:: gemeente, onder voorzitterschap van den- heer J. Kastelein, burgemeester. Afwezig met kennisgeving de neer Mensing. Na opening werden de notulen der vergade ringen van 27 Mei en 30 Juni vastgesteld, Mededeeling werd gedaan, dat de heere G. den Hertog en J. Kempers, benoemd resp. als hoofd en onderwijzer van de» Franschen cursus, die, benoeming hebbegl aangenomen. Op hun verzoek werd aas J. Stolte en J. A. M. van Beek ontheffing Kj van schoolgeld toegestaan. Na enkele be' sprekingen besloot de raad tot den bouo v eener openbare lagere school met 4 ls kalen in Plan Zuid, op den hoek van de '2 Hortensialaan-Columbiaiaan. Er zal daarbi ruimte worden jfelaten om er later eve: j tueei nog 3 lokalen bij te kunnen bouwe J B. en W. werden gemachtigd den directed! van gemeentewerken op te dragen or plannen te ontwerpen voor den bouw de- school. Op een aanvrage van G. Wcii.fl om vergoeding uit de gemeentekas voo: 3 kinderen, die de gemeenteschool in hei dorp bezoeken, werd afwijzend beschikt Ingekomen waren aanvragen van M. de Kater en H. Weij, om met steun van jij Rijk en Gemeente een woning met landn te verkrijgen, krachtens de bepalingen de: Landarbeiderswet. Op beide aanvragen wordt gunstig beschikt. B. en W. deelen, mede, dat thans het 50ste landarbeidershui,5 zal tot stand komen en zijn van meenin"! dat dit feit niet onopgemerkt mag voorbij-S gaan. Zij stelden daarom voor, dat een I gedenksteen in het 50ste perceel zal worden) aangebracht. De voorzitter deelt mede, dat de landarbeiderswet voor deze gemeen te zeer gunstig werkt Ook de voorwaarden zijn gunstiger geworden, nu de rente van 4 op 3 pet. verlaagd is. De steenlegging zal plaats hebben op 11 Augustus, der ■n.m 5 uur. Bij de aanbieding der gemeente- rekening deelt de voorzitter mede. dat dezeL een saldo aangeeft van f. 44,572. B. en W.[ werden door den raad gemachtigd tot het I doen inrichten van een staanplaats voor woonwagens, op een gedeelte van de z.g, „Vuurlijn" tusschen Aalsmeer en Uithoorn Een duiker zal worden aangebracht door de Weteringstraat, voor verbinding der sloot achter de Rozenstraat met het buitenwater, B. en W. en de commissie van Openbare Werken stelden den raad voor, om over te gaan tot het aanschaffen van een zieken auto en die in eigen beheer te exploiteeren, Na eenige besprekingen werd tot aanhoii- ding van het voorstel besloten tot volgende vergadering. Op voorstel van B, on W. en de commissie van gemeente werken besloot de raad tot aanschaffing I van een facaliën-auto. Den heer G. Hazen berg werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gemeente-ontvanger, met in- 'gang van 1 Januari 1932. onder dank betuiging voor de in die betrekking aan de gemeente bewezen diensten. Den heer Contant, onderwijzer aan de o.l. sohoo) (dorp), werd als zoodanig ontslag verleend, wegens benoeming te Heinenoord. Een aanvrage van A. van Leeuwen Czn,, om dispensatie van het bepaalde in artikel 15 sub b (bepaling achtergevelrooilijn) j hoofdstuk I der bouwverordening, werd voor nader onderzoek aangehouden. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. RECLAME. Onze niet te evenaren Speciaal kwaliteiten Onverwoestbaar sterk met volledige garantie kosten thans slechts Kwaliteit „Ladderproof" 68 „Queen" 85 „Kina's Special" 1.17 Extra fijn Zijden Weefsel 1.37,1.75 eveneens gegarandeerd laddervrij Alle MODEKLEUREN 1430 Bij 3 paar steeds 5% KORTING Haarlemmerstraat h. Dor.kersteeg 2-4-6 Zaterdag ballons voorde kinderen 2-2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6