di'* LONDENSCHE BRIEVEN. LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. WETENSCHAPPEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. flltermiddag 3 uur: 756 p 1 HBenmiddag 3 uur: 756. rij bELECiKAFISCB WEERBERICHT j s h.Kon Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt n-lHlogste stand 764.9 te Isafjord. wai Laagste stand 747.3 te Skagen. deerwachting tot den avond van 8 Aug. vo: Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot elijken wind. Betrokken tot zwaar ialf bewolkt. Waarschijnlijk eenige Weinig verandering temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. bur voorm 15 gr. C. (59 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 17 gr. C. (63 gr. F.) 3luur nam.: 18 gr. C. (65 gr. F.) ia: i IO0GWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. v'3 Voor Zaterdag. /.ml te 10 u. 02 min.; n.m. te 10 u. 41 min. WATERTEMPERATUUR. «^Zweminrichting „Hooge Rijndijk". iddags 12 uur: 23 gr. C. Zweminrichting „De Zijl." «Middags 12 uur: 21 gr. C. J LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. i Vrijdag 9.13 nam. tot 5 uur voorm. J 1 HET HERSTEL VRAAGSTUK. JARIJS. 7 Aug. (V. D.) De „Petit Pari- leb" verklaart in verband met de morgen /■Innende bijeenkomst van de Studie- ®missie der Bank voor Internationale Malingen, dat met groote waarschijnlijk- ïeid Berlijn gekozen zal worden als defi- ïltleve plaats der onderhandelingen. Het irachter niet aan te nemen, dat de com- 'Hsle zich direct naar Berlijn zal bege- en, aangezien eerst nog een aantal andere isties geregeld moeten worden. Zelfs neer nog morgen een uitvoerig rapport Ir den financieelen toestand van Dultsch iu|d wordt uitgebracht, kan men nauwe- ;s verwachten, dat definitieve besluiten !en worden genomen, vóórdat de uitslag het Volksentscheid bekend is. Het fi nancieel herstel van Duitschland is tè eng bonden met het herstel van het ver- iuwen. dan dat men een zaak als het ilksentscheld eenvoudig over het hoofd |U kunnen zien. Het blad gelooft dan ook, ,t vóór Woensdag a.s. geen besluiten te verwachten zijn. De taak der commissie is ';les te moeilijker, omdat zij over geen en- kele bevoegdheid tot controle beschikt en i'slechts ongeveer kan nagaan, welke maat- regelen voor het Duitsche Rijk het drin- idst noodzakelijk zijn. De studie van de verteering der credieten op korten ter- n in credieten op langen termijn, dt opnieuw het geheele politieke pro- iem aan. dat reeds te Parijs en Londen [derwerp van uitvoerige besprekingen is eest Zelfs wanneer er verandering t in de huidige atmosfeer, dienen nieuwe besprekingen tusschen de leidende rbanklers plaats te vinden alvorens de com missie doeltreffende voorstellen kan doen. JBij een bespreking van het te verwachten Vfclksentscheid schrijft de Berlijnsche cor- Sfèspondent van de „Daily Telegraph" dat de door de Fransche pers en ook in an dere landen verspreide vrees over de ge- itvolgen van een succes der voorstanders ongemotiveerd is. Vele politici in Duitsch land zijn er thans van overtuigd, dat het een ernstige fout was na de jongste Rijks- dar./rkiezingen de nationaal-socialisten •buiten de regeering te houden. In diplo matieke kringen wordt verklaard, dat de Ptuisische regeering, die sterk onder den invloed van haar partijen in het Rijk heb- oen gestaan, in zekere mate voor deze tactische fout verantwoordelijk is. NEW YORK, 7 Aug. (Ned. Tel. Ag.) De vroegere Amerikaansche gezant te Berlijn, Schurman, die met de „Europa" Uit Duitschland is teruggekeerd, verklaar de. dat de wereld nog slechts tien maan den tijd heeft om de maatregelen, die de jpeenstorting van Duitschland kunnen iferhinderen. uit te voeren. I Schurman zeide overtuigd te zijn, dat de herstelbetalingen nooit meer op de oude basis zouden worden gevorderd, doch aan de economische factoren, met name aan de Duitsche betalingscapaciteit, moe ten worden aangepast. Dit is zoowel voor Duitschland als voor de andere landen voordeelig. Duitschland kan echter Rechts herstelbetalingen opbrengen, wan neer de andere landen hun douane-tarie ven zoodanig veriagen, dat het Duitsch land mogelijk is een uitvoersurplus te be- jeiken. Schurman verklaarde verder, dat bij oen tegenwoordigen toestand in Europa ■oowel de herstelbetalingen, de oorlogs- ■phulden als de ontwapening de voor- haamste vraagstukken zijn, die om een oplossing vragen. GEARRESTEERD. NEW-YORK 7 Aug. (V.D.) De New- Torksche politie is erin geslaagd den dader te arresteeren van de schietpartij in Har- de negerwijk van New-York, waarbij vl), kinderen gewond en een gedood werd. tie man een zekere Anthony Trobino. werd ooor de politie achtervolgd en hield zijn ".tervolgers eenigen tijd met zijn revol- nr, het terwijl hij een kind. dat op straat speelde, als schild gebruikte. VnVigei. andere „gangsters" van de New- IvaV, J onderwereld. namen hem echter °e andere zijde onder vuur, zoodat hij ^noodzaakt was zich aan de politie over GOEDE VOORNEMENS VAN GANDHI. BOMBAY,, 7 Aug. (Ned Tel Ag.) Gandhi heeft een verklaring afgelegd inzake zijn houding op de komende Ronde-Tafelcon ferentie te Londen. Hij zeide o.a. niets on beproefd te zullen laten om de conferen tie tot een voor beide partijen bevredigend einde te brengen. Hij is niet van plan om aan de door Indië gekoesterde Idealen af breuk te doen, doch zal zich zoo gedragen dat zelfs de meest reactionnaire Engelsch- man hem niet zal kunnen beschuldigen van weerspannig te zijn of vijandelijk tegenover Engeland te staan. In ieder ge val kan hij de verzekering geven, dat hij met de vriendschappelijkste gevoelens je gens de Engelschen naar Londen zal vertrekken. WAAR MACDONALD EN STIMSON CONFEREEREN. LONDEN, 7 Aug. (V.D.) Zooals reeds ge meld werd, heeft MacDonald zich van zijn vacantieverblijf Lossimouth naar Rogard, eveneens in Schotland, begeven teneinde over den huidieen toestand nog eenige be sprekingen te voeren met den Amerikaan- schen Staatssecretaris Stimson, die daar nog eenige vacantiedagen doorbrengt al vorens naar de Vereenigde Staten terug te keeien. De po.Altke besprekingen vinden plaats in een hoogst landelijke omgeving. Het huisje, dat Stimson gehuurd heeft, is acht mijl verwijderd van het dichtst bijzijnde spoorwegstation Het heeft geen electrisch licht, noch gas, doch is slechts verlicht door kaarsen en olielampen. Het plaatsje is geheel door bergen omgeven. MacDo nald sprak zijn blijdschap er over uit, dat hij eenigen tijd in een zoo rustige omge ving kon vertoeven. Hij verklaarde, dat hii in de eerste plaats behoefte had aan rust en dat de politieke beteekenis van wat hij met Stimson te bespreken had, zeer ge- rin" was. FRAUDULEUS PROSPECTUS. Een scheepvaartmagnaat veroordeeld. (Van onzen Londenschen correspondent). Londen, 1 Augustus 1931. Het Kylsant-proces, dat de gemoederen in Engeland negen dagen lang heeft bezig gehouden, is geëindigd met een veroor deeling tot een jaar gevangenisstraf voor den hoofdbeklaagde. Twee mannen ston den in de bank der beschuldigden, in dat vermaarde Londensche crimineele hof, de Old Bailey. De eene, Lord Kylsant, 68 jaar, drager van een grooten naam, dien zijn loopbaan tot dan slechts geërd had, pre sident van een der grootste scheepvaart ondernemingen van de wereld, en jaren lang de leidende geest dier onderneming. De andere was de accountant Morland, ge zien en vertrouwd bij zijn collega's en in de City, deelgenoot van een der vooraan staande accountant-firma's van Engeland. Beide mannen waren beschuldigd van fraude en stonden deswege terecht. De accountant werd onschuldig verklaard. Daarover moet een zucht van verlichting zijn opgegaan. Want de integriteit van zijn beroep is zijn leven en zijn reden van be staan. En indien deze man schuldig was bevonden, zou het openbaar vertrouwen niet gauw zijn hersteld van den schok, dien zijn veroordeeling zou hebben teweeg gebracht. Er waren technisch drie beschul digingen tegen den Lord. Twee ervan gol den de uitgifte van jaarrapporten over zijn onderneming, welke „in essentieele bijzonderheden valsch" waren verklaard. Morland stond terecht wegens medeplich tigheid aan die vervalsching. Op deze be schuldigingen werden Kylsant en zijn ac countant onschuldig verklaard. Maar er was een derde beschuldiging tegen Lord Kylsant alleen, welke luidde, dat hij een prospectus had uitgegeven, waarvan hij wist dat 't in ne voorstelling valsch was, met de bedoeling beleggers om den tuin te leiden Op deze beschuldiging, die juist werd bevonden, werd hij tot een jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Uit de behandeling van de zaak zijn de volgende feiten naar voren gekomen De Royal Mail Steam Packet Company. Kyl sant s enderneming, maakte in de jaren 1921—1927 geen winst. Gedurer.de die pe riode werden elk jaar groote sommen tot j een gezamelljk bedrag van f. 5.000 000, n de boekhouding gebracht. Deze sommen waren onttrokken, aan een geheime reser ve e:i vertegenwoordigden dus geen han delswinst Nochtans betaalde de onderne ming in die periode dividenten aan alle klassen aandeelhouders en nimmer werd dien aandeelhouders onthuld, dat de on derneming in dien tijd geen winst maakte. Ir, het jaarrapport maakte de accountant, die de rekening in orde meest verklaren, gebruik van een vage phrase, waarmee nochtans werd aangegeven, dat zekeie niet bekend gemaakte reserves waren ge bruikt. De rechter liet, in zijn uiteenzet ting voor de jury, doorschemeren dat deze handelwijze, ofschoon laakbaar en scha delijk voor de belangen van aandeelhou ders, niet zoo ver ging dat ze als bedriege rij kon worden aangemerkt en de jury gehoorzamend aan deskundige aanwijzing, besliste dientengevolge, dat de beklaagden op dit punt onschuldig waren. De tweede beschuldiging, aan het adres van Lord Kilsant alleen, betrof het pro spectus voornoemd, dat in 1928 was uitge geven. Het noodigde het publiek uit nieuwe aandeelen te nemen in de maatschappij De Openbare aanklager zside van dit do cument, dat het bewust een misleidenden indruk gaf van de zaken van de onderne ming. teneinde fondsen te verkrijgen wel ke de maatschappij zeer zeker niet zou hebben verkregen, indien het prospectus de waarheid had verteld. Het prospectus bevatte in bijzonerheden niets, dat onjuist of valsch kon worden genoemd. Maar ver zwijgen van de waarheid kan leugenach tiger zijn, dan de naakte leugen zelf. De belegger, die dit prospectus bestudeerde, kreeg geen andere aanwijzing voor den waren stand van zaken dan de verklaring, dat het gemiddelde der jaarlijksche „over schotten" (een woord dat in de plaats kwam van „winsten"), een zeker bedrag bedroeg. Hoe die „overschotten" ontston den zal u al zijn gebleken uit hetgeen hierboven over de jaarrapporten is gezegd. Deze „spaarzaamheid in waarheid", zoo als de Openbare Aanklager het ken schetste. stempelde het document als een vervalsching. hoezeer de gegeven bijzon derheden juist waren. De advocaat van Kylsant betoogde dat het financieel beleid, vertegenwoordigd in deze jaarrapporten en in dit prospectus, gebaseerd was op de redelijke verwachting van herstel van handel en scheepvaart, een verwachting waarmede men echter bedrogen uitkwam. De vraag rees nu of dit prospectus verdedigd had behoeven te worden indien de verwachte herleving inderdaad was Ingetreden. Het was niet gemakkelijk voor de jury op deze vraag een antwoord te geven en uit te maken, hoe lang een leider van een onderneming een a priori onjuist beleid kon volhouden, voordat 't bepaald frauduleus werd. Hier had men misschien een grensgeval. Maar de jury meende te mogen uitmaken dat alle beleid, gericht op hoop van zegen in de toekomst maar niet als zoodanig dui delijk aangegeven, frauduleus moet wor den geacht. En het is duidelijk gebleken in deze zaak, dat de jury hetgeen zij uiteraard ooi: nooit mag doen, maar een jury is menschelijk geen rekening heeft gehouden met den ouderdom en de „stan ding" en den tot nu toe ongerepten naam van dezen Lord. Zij heeft zonder aarzelen met fraude gebrandmerkt een naam. die tot heden .hoog stond aangeschreven in het openbare leven van Engeland. De rechter merkte in zijn uiteenzetting op, dat dit proces zeer heilzaam is geweest voor de Engelsche handelswereld en feiten naar voren heeft gebracht en gekenschetst op het gebied van financieel beleid van maatschappijen, op een wijze, welke tot gezonder en zuiverder toestanden moeten leiden, meer in het bijzonder wat de ver houding tusschen maatschappij-directies en hun aandeelhouders betreft. Het be ginsel, dat aandeelhouders in het vertrou wen moeten worden genomen, is op vele wijzen in deze zaak als gebiedend bepleit. De verhouding tusschen directie en aan deelhouder is voor groote verbetering vat baar. De veroordeelde Lord Kylsant staat be kend als de langste pair van het Britsche Rijk. Hij is niet alleen in gestalte een in drukwekkend man. Hij is of was tot heden president-commissaris van 32 maatschappijen. Daarenboven heeft hij gewerkt aan talrijke regeerings-commissies en enquêtes. Hij bekleedt of bekleedde vele hooge eere-ambten en was o.a. vlce-admi- raal van Wales en oud-president van de Britsche Kamer van Scheepvaart. In 1903 kwam hij aan de Royal Mail Steam Packet Company. In 1923 werd hij tot „Peer oi the Realm" verheven. Hij bezit uitgestrek te landgoederen in de graafschappen Car marthenshire en Pembrokeshire. De ver oordeeling van den grijzen handelsman aristocraat leidde tot tragische tooneele in de rechtzaal. De Lord scheen door den schok van het vonnis als lam geslagen en bemerkte aanvankelijk niet, dat een veld wachter hem op den schouder tikte om hem naar beneden naar de strafcel te leiden. MOORD TE NIJMEGEN. Met een scheermes de nek doorgesneden. Hedenmiddag omstreeks 12 uur heêft zekere W. op de Groote Markt te Nijme gen tegenover dp magazijnen van Vroom en Dreesmann zekeren L. die daar bananen verkocht met een scheermes den nek doorgesneden. B. had met het slachtoffer slechts een kort onderhoud gehad. L. bleef nog eenige oogenblikken staan, terwijl zijn kleeren hevig bebloed werden, om dan in elkaar te zakken. Door omstanders werd hij opgenomen en een winkel binnenge dragen. De politie bracht het slachtoffer per brancard naar het ziekenhuis. Onder weg is L. overleden. B. is gearresteerd. t Nader wordt nog gemeld, dat de dader, de 42-jarige grondwerker Brouwer, bij de politie en anderen als niet geheel normaal bekend staat. Eenigen tijd geleden heeft hij met den vermoorde in een logement gewoond en in dit verband bestaat de mogelijkheid, dat het tweetal ruzie heeft gehad, zoodat het gebeurde als een wraak neming zou zijn op te vatten. B. was hedenmiddag nog niet in staat te worden gehoord, aangezien hij bij het plegen van de daad half dronken was en zijn roes moest uitslapen. De vermoorde fruitventer was 50 jaar oud. o DOOR EEN ORGEL GEDOOD. Een vierjarig zoontje van den heer Van der B. dat gisteren op den Nonnendaal- schenweg te Nijmegen onder een orgel kwam en ernstig is verwond, is heden nacht aan de gevolgen overleden. VERDRONKEN. Hedenmorgen te drie uur is bij het bin- nenloopen in de haven van Schokland van de M.K. 87 de 48-jarige L. Romkes over boord gevallen en verdronken. Het lijk, waarnaar men vischt, was hedenmorgen nog niet gevonden. BRAND IN RIJWIELHERSTELPLAATS. Hedenmorgen tegen half zeven is tenge volge van het omvallen van een benzine lamp brand ontstaan in de rijwielherstel- plaats van den heer D. Hoogeveen aan de O. Grachtswal No. 7 te Leeuwarden. Hoewel de brandweer direct op het terrein van den brand verscheen, kon niet wor den verhinderd, dat de herstelplaats be nevens de daarvoor gelegen winkel en de boven beide gelegen woning, geheel uit brandden. Niets kon gered worden. De naast dit pand gelegen fotohandel van den heer J. Dwinger bekwam veel waterschade. Alles was verzekerd. ZWAAR ONWEDER BOVEN FRIESLAND. Gistermorgen ontlastte zich boven het dorp Engwierum een hevig onweder, zoo als in de laatste jaren niet is geweest, ge paard gaande met een windhoos. Te ruim 4'/s uur sloeg de bliksem in bij den land bouwer P. Postma, eigenaar Mr. J. Feitsma te Groningen. Het duurde slechts korten tijd of de vlammen sloegen reeds door het dak. De plaatselijke brandspuit, welke direct aanwezig was, mocht er gelukkig in slagen de groote boerderij te behouden en den brand te beperken tot een klein ge deelte van het dak. Op vele plaatsen werd het electrisch net getroffen en aansluitingen s'tukgeslagen. Door den sterken wind waaiden groote takken en kruinen van de boomen en moesten ook de dakpannen het ontgelden. Bij den landbouwer E Feitsma o. d. Eng wierum werden de ruiten ingedrukt. Bij den landbouwer Kooi o. d. Kollum- merpomp werden 2 paarden door het he melvuur getroffen en gedood. Bij den landbouwer De Boer onder Ezumazljl sloeg de bliksem in een hok zwijnen, waarvan twee werden gedood. DOOR DEN TREIN AANGEREDEN. Op de spoorbaan van Den Haag naar Rotterdam is gisteravond ruim elf uur ter hoogte van de Binckhorstlaan de 51-jarige H. P. O., besteller-nachtwaker bij de Spoorwegen, wonende in de Carpentier- straat te den Haag, door een naar Rotter dam rijdenden electrischen trein aangere den. De man bleef met e,en groote wond aan het achterhoofd liggen. Een te hulp geroepen wachtdokter kon slechts den dood constateeren. De G. G. D. heeft het stoffelijk overschot naar het Gem. Zieken huis overgebracht. BOERDERIJ EN DRIE WOONHUIZEN AFGEBRAND. Door broeiing van den nieuwen koren- en hooioogst ontstond hedennacht te om streeks 2 uur brand in de schuur van den landbouwer Van Tuyn op het Ven te Strijp IN.-Br.) De boerderij brandde ge heel uit. De brandweer kon niet verhinderen dat drie nabij de boerderij gelegen woningen, bewoond door de gezinnen A. Kolsters, L. Braat en Th. van den Oetelaar, welke ten gevolge van overslaande vonken eveneens vlam vatten, geheel in de vlammen op gingen. De bewoners konden zich redden. Van de inboedels zoowel van de boerderij als de 3 woningen kon niets gered worden. Twee geiten en een trekhond kwamen in het vuur om. De oogst verbrandde geheel. In de boerderij van den landbouwer Van Tuyn, die tevens kassier is van de Coöpe ratieve Boerenleenbank voor Strijp, be vond zich een brandkast, welke hedenmor gen onbeschadigd uit het puin werd ge haald. Zoowel de boerderij als de drie wo ningen waren slechts laag verzekerd. Te omstreeks zes uur hedenmorgen kon de brandweer inrukken en bleef slechts een wacht achter om de puinhoopen nat te houden. o DE POSTVLUCHTEN. Aneta-Vaz Dias meld: Bij de K. L. M. is bericht ingekomen, dat de P. H.-A. F. O. om 6.15 uit Batavia is vertrokken en te 8.49 uur te Palembang is aangekomen. Na om 9.20 uur van Palembang vertrok ken te zijn, landde het vliegtuig om 14 20 te Medan. De P. H.-A. G. R., die gisteren van Schiphol vertrok, landde om 26.14 uur te Belgrado. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST. De directeur van den postcheque- en girodienst brengt ter kennis van belang hebbenden, dat blijkens ontvangen mede- deeling van de Duitsche postadministratie het giroverkeer in de richting Duitschland Nederland, hetwelk eenigen tijd onder broken is geweest, met ingang van 8 dezei weder op normale wijze wordt heropend. In de Diaconesseninrichting aan den Overtoom te Amsterdam, is op 59-jarigen leeftijd overleden de heer J. A. Tinholt, commissaris van politie In de 4e Sectie aldaar. o UIT NED. OOST-IND1E. SINGAPORE—MEDAN. MEDAN, 6 Augustus (Anëta). Het eerste vliegtuig van den geregelden dienst Sin gaporeMedan is alhier gearriveerd. Als passagiers maakten den tocht mede de Nederlandsche consul te Singapore de heer Van Fein, dr. Groeneveld Meyer van het Bureau van Luchtvaart, de directeur van de K. N. I. L. M„ de heer Nleuwenhuys. de heer Warren Royce van het Aviation De partment te Singapore, benevens twee journalisten uit Singapore. Verschillende autoriteiten waren bij de aankomst van het toestel aanwezig. Er waren geen fees telijkheden. AMSTERDAM, 7 Augustus. Prijshou- dënde tendenz. Industrieele fondsen hoo- ger. Olie prijshoudend. Rubbers vaster. Ta bakken onregelmatig. Suikerwaarden vast. Mijn- en Scheepvaartaandeelen stil. Ame rikaansche fondsen vast. Young- en Da- wesleening hooger. De handel was heden weer onbeteeke- nerid. De onzekerheid omtrent het resul taat van het Pruisische referendum, dat mongen plaats heeft verdubbelt de voor zichtigheid van het publiek, dat toch al weiiiig neiging vertoont iets te onderne men. De stemming was evenwel niet slecht door het verloop van Wall Street. De Ame rikaansche afdeeling had dan ook een gunstig verloop; voor enkele specialiteiten kwamen hoogere prijzen tot stand o.a. voor City Service. Van de locale markt traden Koninklijke op den voorgrond die eenige pCt. avanceerden. De Amerikaanschen fondsen bleven op peil. De Philipsaan- deelen spreidden eenige bedrijvigheid ten loon waarbij de koers zich verhief tot iets boven de hoogste prijzen van gisteren. Aku's avanceerden iets. ook de Nederland sche Ford waren iets hooger. Accoustieken weinig veranderd. Unilevers goed prijshou dend. Tabakken hadden een onregelmatig verloop maar waren vast gestemd. Deli's stelden zich ongeveer 20 pCt. hooger. Zij zagen zich later echter weer 15 pCt. van het avance ontgaan. Deli-Batavia's kwamen boven 170°/o. Senembah's zetten iets lager in, maar herstelden zich. Rub bers ontmoetten eenige vraag en bewogen zich dienovereenkomstig. Suikerwaarden goed gedisponeerd, waarvan H.V.A.'s pro fiteerden door een avance van 8 pCt. te halen. Mijnen een Scheepvaartpapieren waren stil. Young- en Dawesleening lagen vast in de markt; eerstgenoemde kwamen boven 50 pCt. WISSELKOERSEN. Engeland 12.041/4, Duitschland 58.85, Frankrijk 9.72, België 34.58, Zwitserland 48.47V2, Oostenrijk 34.90, Denemarken 66.30, Zweden 66.35, Noorwegen 66.3272, New-York 2.481/4. Prolongatie geen noteering. Dr. BENDIEN EN HET INSTITUUT VOOR PRAEVENTIEVE GENEESKUNDE. Een medewerker van de Opr. Haarl. Cou rant heeft een onderhoud met dr. Bendien gehad, waarin deze eenige merkwaardige dingen verteld heeft omtrent zijn yerhou- ding tot het Instituut voor praeventleve geneeskunde. Wij ontleenen het volgende er aan: Dr. Bendien legde twee brieven voor ons neer. Verbaasd, buitengewoon verbaasd heeft het mij, zei hij, eenërzijds van dr. De Bruine Groeneveldt namens de afdeeling Kankeronderzoek van het Instituut voor praeventieve geneeskunde een oproep te krijgen, om de waarde van mijn sérolo- gische kankerdiagnostiek in haar labora torium nader te komen demonstreeren, omdat, naar de meening van de heeren, door de leekenpers aan mijn onderzoekin gen teveel aandacht gewijd wordt, ander-' zijds van den voorzitter van diezelfde af deeling onder 't briefhoofd van 't Instituut een schrijven te ontvangen, waarin deze bij mij een bespreking aanvraagt aan gaande de door mij besproken kanker- reactie. „welke zeer zijn aandacht getrok ken heeft". Den voorzitter van de afdeeling zal ik nog vanavond op zijn vriendelijk schrij ven antwoorden. Wat den heer De Bruine Groeneveldt betreft, ik ken hem al veertig jaar lang, van zijn studietijd af aan. Op zijn brief, dien ik als particulier schrijven ontving, maar zooals mij in een volgend schrijven nader werd medegedeeld, tegelijk als Open Brief aan de „N. R. Crt" gezonden was. voel ik geen behoefte te repliceeren. Evenmin voel ik mij geroepen, met den van mij verlangden haastige spoed op de uitnoodiging in zijn brief in te gaan, om mij door het Instituut examen te komen laten afnemen, zoolang de examinatoren het onderling zoo volslagen oneens blijkeh te zijn over wat zij willen. LEIDEN, 7 Aug. 1931. Veemarkt. Aange voerd 388 runderen, 110 kalveren, 1623 schapen. Prijzen: 41 stieren 95470, stug; 181 kalf- en melkkoeien 200390, flauw; 27 vare-koeien 16027; 139 vette ossen 235430, 5596 ct. per K.G. (schoon a. d. haak), matig; 38 vette kalveren 4045, 90 105 ct. per K.G.; 72 nuchtere kalveren 8—15; 848 vette schapen 24—36; 175 weide schapen 21—34, traag; 1111 mestvarkens 15—32; Londensche varkens 3638 ct. p. KG. lev. gew.; Zouters 4043 ct. p. K.G. lev. gew., zeer matig; 1358 biggen 612; 4 paarden 195235; 13 veulens 65120; 2 bokken en geiten. Kaasmarkt, 7 Aug. 1931. Aangevoerd 120 partijen kaas. Goudsche kaas 97 partijen, Leidsche kaas 23 partijen. Besteeds werd voor: le srt. Goudsche kaas f.38—41, 2e srt. f.3237; le srt. Leidsche kaas f.46 50.50, 2e srt. f. 3845 per 50 K.G. Handel matig. Aan de Stadswaag gewogen: 76 partijen, 2804 stuks, 23975 K.G. BOSKOOP, 6 Augustus. Coöp vereen. „De Boskoopsche veiling" Rozen per bos: Had- ley 1619 ct., Columbia 10, Golden Ophelia 18, v. Rossem 15, Butterfly 814, Rosa- landia 1626, Ophelia 12, Edith-Helen 28 30, Marcel Royer 14, Mac Keiler 16, Aug. Noack 26, Kilham 1015, Germania 12, Claudius Pernet 15, Phoebe 16, Else Poul- sen 1520, Florex 1828, Pólyantharozen 1322. Diversen per bos: Dahlia's 58, Lelies 10—15, Gladiolen 5, Zinnia 6—8, Gerbera 40, Clematis Prins Hendrik 2.30, id. Durandi 31 ct. KATWIJK A. D. RIJN, 6 Aug. Tuinbouw- vereen. Katwijk en Omstr. Eigenheimers f.0.901.30 per kist van 25 K.G.; Peen per 100 bos f. 57.80. Aanvoer 325 ldsten aardappelen, 3000 bos peen. LEEUWARDEN, 7 Aug. Veemarkt. Aan gevoerd 132 enter stieren 150—260; 52 Twenter stieren 260460 p. st.; 193 vette koeien 170365 p. st.; 280 melk- en kalf- koeien 160—370 p. st., 6668 ct. per K.G.; 45 pinken 100160 per st.; 90 vette kal veren 3580 p. st.; 351 graskalveren 30 90 p. st.; 144 nuchtere kalveren 814 p. st. 110 vette schapen 2430 p. st.; 104 weide schapen 20—28 p. st.; 167 lammeren 14 20 p. st.; 1674 vette varkens 30110 p. st.; Zouters 33845 ct. p. K.G.; 105 magere varkens 25—55 ct. p. K.G.; 648 kleine big gen 714 p. st.; 20 bokken; 24 paarden. Totaal aanvoer 4149 stuks. Zouters 4446. Zuivel: Sleutelkaas 934; Nagelkaas 7 23; Goudakaas 1044; Commissiekaas 23—56; Mijnboter 1,12, 1.06, 1.—; Veiling- boter 1.05, 0.80. Aanvoer 5/3, 44/6, 0/12. Eierenhandel 39.462 K.G. Kipeieren aan voer 39.000 K.G., 3 5 ct. p. st., handels- prijs 65—75 p. K.G.; Eendeneieren aange voerd 800 K.G., prijs 45 ct. p. St., han- delsprijs 5565 p. K.G. Pluimvee: 40 slachthanen 501.10 per stuk; 300 slachtkippen 501.25 p. st.; 350 jonge hanen 30—1.— p. st.; 200 piepkui kens 525 p. st.; 15 jonge duiven 20 ct. per stuk. RIJNSATERWOUDE, 6 Aug. Aange voerd 6744 kippeneieren. Prijs f. 3.905.00 per 100; 178 Eendeneieren f. 3.50 per 100. ROELOFARENDSVEEN, 7 Aug. Snij- boonen f. 0.20—0.25, id. N. f. 0.60—Ö.65, id. I f.1, Princeboonen f. 0.60, id. I f. 1.05. id. zonder draad f. 1—i 05, id. dubbele stam f.0 65 per 10 K.G. Augurken fijn f. 3.80— 7.4Ó, id fijn basterd f. 2.30—2.40, id. basterd f. 1 05-1.50, id. grof f. 0.85—0.95, id. afwij kend grof f.0 45, id. stippel f. 0.25—0.55 per 25 K.G. Sla f. 0.601.20 per 100 krop, Meloenen f. 0.100.31 per stuk. TER AAR, 6 Aug. '31. Snijboonen f. 0.20 —0.90; Stokprinces f.0.90—1.10; Dubb. Stamb. f. 0.300.70; Witte Pronkers f. 0.25 0.40; Fijn f.47.80: Fijnb. f. 2.60—3.10; Basterd f. 1.45—1.90; Gróf f. 0.85L20; Knorrels f. 0.40. WOUBRUGGE, 6 Aug. Eierveiling. Aan voer 5400 eieren. Prijs kippeneieren f. 4.00, f. 4.20, f. 4.55; eendeneieren f. 3.503.7Ó p. 100 stuks. Boter f. 1.20—1 34 per K.G. ZEVENHOVEN, 6 Aug. Eierenveiling. - Aangevoerd 7686 stuks. Prijs kippeneieren f. 3.704.75 per 100 stuks; eendeneieren f. 3.20—3.50 per 100; boter f. 0.60—0.64 per pond; kaas f. 0.250.30 per pond. S—I

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3